MENÜ
Arşiv

Dsg

Dsg ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dsg haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 279 Dsg haberi bulunmuştur.

Dsg Haberleri

Esad terör örgütü YPGyle masaya oturdu 12 maddelik anlaşma

Esad terör örgütü YPG'yle masaya oturdu! 12 maddelik anlaşma

Suriye rejimi ile masaya oturan ana omurgasını terör örgütü PKK/PYD-YPG’nin oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri’ne (DSG) rejim tarafından 12 anlaşma maddesi sunuldu. Maddeler arasında Rakka ve Deyr ez Zor’un devlete teslim edilmesi ve devlet kurumlarında ve sınırlarda Suriye bayrağı esas alınması da bulunuyor.

28.07.2018Dünya
Suriyede inanılmaz iddia Teröristler karaborsada satıyorlar

Suriye'de inanılmaz iddia! Teröristler karaborsada satıyorlar

ABD, YPG'nin de içerisinde yer aldığı Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) silah yardımını artırırken söz konusu silahların karaborsada satıldıkları iddia edildi.

17.07.2018Dünya
İşte Türkiyenin tepkisini çeken fotoğraf... Fransadan Suriye açıklaması

İşte Türkiye'nin tepkisini çeken fotoğraf... Fransa'dan Suriye açıklaması

Suriye'nin kuzeyinde faaliyet yürütülen ve ana omurgasını terör örgütü PYD/YPG'nin oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri, YPG, YPJ ve Demokratik Halk Hareketi'nden oluşan Suriye heyetinin Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ziyaretinin öncesinde Elysee Sarayı girişinde çekilen fotoğrafı ortaya çıktı. Reuters'ın haberine göre Fransa'dan "Suriye'nin kuzeyine yeni askeri operasyon planımız yok" açıklaması geldi.

30.03.2018Dünya
Kritik Ankara ziyareti öncesi ABD Dışişleri Bakanından soğuk mesaj

Kritik Ankara ziyareti öncesi ABD Dışişleri Bakanı'ndan soğuk mesaj

Türkiye'de görüşmelerde bulunmak üzere gelecek ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, terör örgütü PYD'nin güçlerini Afrin'e gönderdiğini itiraf etti. Tillerson, Zeytin Dalı Harekatı için "Bizim Suriye'nin doğusunda DEAŞ'ı yenmek için verdiğimiz savaştan uzaklaşmalara yol açtı" diye konuştu.

13.02.2018Dünya
Abdullah Ağar o detaya dikkat çekti Hâlâ PKK-YPG-DSG farklıdır diyenlere inat...

Abdullah Ağar o detaya dikkat çekti! "Hâlâ PKK-YPG-DSG farklıdır' diyenlere inat..."

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, Zeytin Dalı harekâtı kapsamında Afrin kırsalında ele geçirilen bir köyde bulunan poster ve Irak'ın kuzeyinde yayınlanan bir gazetede yer alan terör örgütü PKK'nın yöneticilerine ait fotoğraflara dikkat çekerek, "Hâlâ birileri inatla, ısrarla ve kendi aklıyla alay edercesine ve 'kendi kanunları karşısında suç işleyerek' PKK-YPG-DSG farklıdır demeye devam ediyor" dedi.

13.02.2018Gündem
Rus siyasetçi: ABD büyük bir savaşa hazırlanıyor

Rus siyasetçi: "ABD büyük bir savaşa hazırlanıyor"

Rus Parlamentosu’nun üst kanadı Federasyon Konseyi'nin Dış İlişkiler Komitesi üyesi İgor Morozov, ABD’nin bölgede büyük bir savaşa hazırlandığını söyledi.

19.01.2018Dünya
Ruslar, ABDnin YPG ordusu kararını nasıl yorumluyor

Ruslar, ABD'nin 'YPG ordusu' kararını nasıl yorumluyor?

ABD'nin sınırda 30 bin kişilik YPG ordusu kurma kararı Türkiye'nin büyük tepkisini çekti. Aynı konu Rusya'nın da gündeminde. Rus basını, Rus uzmanların konuya ilişkin görüşlerini duyurdu.

15.01.2018Gündem
ABD’li, İngiliz ve Fransız askerler, YPG ve aşiret liderleriyle toplandı

ABD’li, İngiliz ve Fransız askerler, YPG ve aşiret liderleriyle toplandı

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyonda bulunan ABD’li, İngiliz ve Fransız askeri temsilciler, YPG’nin ana unsuru olduğu Demokratik Suriye Güçleri (DSG) ve bölgedeki aşiret liderleriyle Suriye’nin Deyrizor kentinde bir araya geldi.

11.12.2017Dünya
Skandal görüntü Bu kez de Rus komutan...

Skandal görüntü! Bu kez de Rus komutan...

SURİYE’nin Deyrizor kentinin doğusu Uluslararası koalisyon ve Rus ordusunun desteği ile Demokratik Suriye Güçleri (DSG) tarafından terör örgütü DEAŞ’tan temizlendi. Operasyon ile ilgili açıklamayı Rus komutan, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG’nin sözcüsü birlikte yaptı.

4.12.2017Dünya
Türkiyenin dediği oldu PYDden yeni hamle

Türkiye'nin dediği oldu! PYD'den yeni hamle

Terör örgütü PYD'nin Rusya Temsilcisi Abdüsselam Muhammed Ali YPG'nin oluşturduğu DSG'nin Suriye ordusuna katılmaya hazır olduğunu söyledi.

30.11.2017Dünya
Suriye için müthiş iddia Orduya katılmaya hazırız

Suriye için müthiş iddia! "Orduya katılmaya hazırız"

Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD'nin Rusya Temsilcisi Abdüsselam Muhammed Ali, YPG'nin de dahil olduğu Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) siyasi çözüm üzerinde mutabakat sağlanmasının ardından Suriye ordusuna katılmaya hazır olduğunu belirtti.

30.11.2017Dünya
Biri Rus, diğeri Alman-Fransız menşeili... Beslerde ele geçirildi

Biri Rus, diğeri Alman-Fransız menşeili... Besler'de ele geçirildi

Şırnak'ın Bestler-Dereler bölgesinde devam eden operasyonlarda terör örgütü PKK'ya bir darbe üstüne darbe vurulurken ele geçen silahlar dikkat çekti.

15.11.2017Gündem
ABDli general ağzından kaçırdı Suriyedeki asker sayısı ortaya çıktı

ABD'li general ağzından kaçırdı! Suriye'deki asker sayısı ortaya çıktı

ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyonun Suriye’deki operasyonlarını yöneten ABD’li Tümgeneral James Jerard, Suriye’de DSG'yi desteklemek üzere ABD’nin 4 bin civarında askeri bulunduğunu söyledi, ardından 'Özür dilerim yanlışlıkla söyledim. Suriye’de yaklaşık 500 asker var' dedi.

1.11.2017Gündem
Suskunluk sona eriyor

Suskunluk sona eriyor

Türkiye’de Doğuş Otomotiv’in bünyesindeki Volkswagen, dünyada yaşanan dizel skandalı sonrası suskunluğunu yeni modellerle bozuyor. Ekim ayında yeni Polo’yu ve Tiguan Allspace’yi satışa sunan Volkswagen, 2018 ve 2019’da yeni SUV modellerini, 2020’den itibaren ise 23 modelden oluşacak elektrikli otomobillerini devreye sokacak.

22.10.2017Ekonomi
Rakkanın yönetimi Öcalan posterleri açan işgalcilerin eline geçti

Rakka'nın yönetimi Öcalan posterleri açan işgalcilerin eline geçti

Yerel muhalefeti temsil eden Rakka Vilayet Konseyi Başkan Yardımcısı Muhammed Hicazi, kent yönetiminin Rakka Sivil Meclisi'ne verilmesinin yeni bir işgal olduğunu söyledi.

20.10.2017Dünya
ABDden bir Öcalan posteri açıklaması daha

ABD'den bir 'Öcalan posteri' açıklaması daha!

Irak'ta DEAŞ'tan SDG'nin eline geçen Rakka şehrinde Öcalan posteri açıklması ile ilgili ABD'den bir açıklama daha geldi.

20.10.2017Dünya
Flaş iddia DEAŞlılara Rakkadan çekilme izni verildi

Flaş iddia! 'DEAŞ'lılara Rakka'dan çekilme izni verildi'

Terör örgütü PKK'nın Suriye bağlantısı YPG'nin çoğunluğu oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) DEAŞ'lı teröristlere Suriye'nin Rakka kentinden çıkmalarına izin verdiği öne sürüldü.

15.10.2017Dünya
Rusyadan şoke eden Afrin hamlesi

Rusya'dan şoke eden Afrin hamlesi

RUS ordusuna bağlı askerler, dün Suriye’nin kuzeyinde yer alan Afrin ve Şehba bölgesinin bir kaç noktasına konuşlandı. Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu olarak bilinen YPG, Rus askerlerinin askeri gözlem yapacağını ve kendileri ile birlikte Şehba ve Afrin’in güvenliğini sağlayacaklarını açıkladı.

30.08.2017Dünya
Otomobillerin geleceği ‘mavi’

Otomobillerin geleceği ‘mavi’

ABD boya ve yüzey kaplama şirketi PPG, otomotiv sektöründe 2016 yılının en çok tercih edilen renklerini açıkladı.

6.08.2017Ekonomi
Teröristlerden ilginç taktik: Uzaylı PKKlıBaşlıksız

Teröristlerden ilginç taktik: Uzaylı PKK'lıBaşlıksız

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir video paylaştı. Ağar’ın paylaştığı videoda alüminyum folyoya sarılmış PKK'lı terörist ve onun yanında folyonun nasıl kullanılması gerektiğini anlatan başka bir terörist yer alıyor.Facebook hesabından yayınladığı videoya kısa süre içerisinde çok sayıda kullanıcıdan yorum gelirken, Ağar görüntüyü, “Operasyonlarda yakalanan yüzlerce m2'lik alüminyum folyonun nedeni: PKK'nın termal tespite karşı geliştirmeye çalıştığı taktik. Sonuç: YPG'li, DSG'li PKK'lıdan sonra UZAYLI PKK'lı... Elinde M-16'sı ile” notu ile paylaştı.

1.08.2017Haber
Abdullah Ağar sosyal medyadan paylaştı Teröristlerden ilginç taktik: Uzaylı PKKlı

Abdullah Ağar sosyal medyadan paylaştı! Teröristlerden ilginç taktik: Uzaylı PKK'lı

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir video paylaştı. Ağar’ın paylaştığı videoda alüminyum folyoya sarılmış PKK'lı terörist ve onun yanında folyonun nasıl kullanılması gerektiğini anlatan başka bir terörist yer alıyor.

1.08.2017Gündem
Rakka’ya ABD’den ağır silah sevkiyatı sürüyor

Rakka’ya ABD’den ağır silah sevkiyatı sürüyor

Suriye’de koalisyon güçlerinin desteği ile Suriye Demokratik Güçleri (SDG)’nin terör örgütü DEAŞ’a karşı yürüttüğü operasyon devam ederken, ABD’nin başta YPG olmak üzere SDG’ye verdiği ağır silahların Rakka’ya sevkiyatı sürüyor.

5.07.2017Dünya
ABD, Rakkada SDG ile görüştü

ABD, Rakka'da SDG ile görüştü

ABD Başkanı Donald Trump'un DEAŞ ile Mücadele Koalisyonundaki özel temsilcisi Brett McGurk, Suriye'de DEAŞ'a karşı operasyonun sürdüğü Rakka'ya gelerek Rakka Sivil Meclisi ve terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'nin çoğunluğu oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri (DSG) komutanları ile görüştü.

28.06.2017Dünya
Rejim uçağının düşürülmesi konusunda çok sert açıklamalar

Rejim uçağının düşürülmesi konusunda çok sert açıklamalar

ABD'nin Suriye'de Beşar Esad rejimine ait uçağı düşürmesinin ardından ABD ile Rusya arasındaki ilişkiler bir anda gerildi. Rusya Savunma Bakanlığı, ABD ile Suriye hava sahasında kurulan iletişimin askıya alındığını duyurdu.

19.06.2017Dünya
VW’nin 4 kapılı sporcusu satışta

VW’nin 4 kapılı sporcusu satışta

VOLKWAGEN’in ilk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı yeni modeli Arteon, Türkiye’de satışa çıktı.

11.06.2017Ekonomi
Rusya’dan sürpriz “Suriye iç savaşı sona ermiştir” anonsu

Rusya’dan sürpriz “Suriye iç savaşı sona ermiştir” anonsu

   Rusya Savunma Bakanlığı Operasyon Dairesi Başkanı General Sergey Rudskoy, Suriye’de iç savaşın filen sona erdiğini ilan etti. Moskova’da plan dışı “acil” duyurusuyla basın toplantısı organize eden Rudskoy, “4 Mayıs 2017 tarihinde Rusya, Türkiye ve İran’ın katılımıyla imzalanan Suriye’de çatışmasız bölgeler planı meyvelerini verdi. Suriye sathının büyük bölümünde savaş durdu. Dolayısıyla Suriye’de iç savaşın filen sona erdiğini ilan edebiliriz” dedi.

9.06.2017Dünya
Rakkadan 10 bin sivil kaçtı

Rakka'dan 10 bin sivil kaçtı

Terör örgütü DEAŞ'ın de facto başkenti Rakka'dan son günlerde çok sayıda sivilin terk ettiği belirtiliyor.

4.06.2017Dünya