MENÜ

Dr. Şahut Duran

Dr. Şahut Duran ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dr. Şahut Duran haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 16 Dr. Şahut Duran haberi bulunmuştur.

Dr. Şahut Duran Haberleri

En yaygın ruh sağlığı hastalığı depresyon

En yaygın ruh sağlığı hastalığı depresyon

TÜRKİYE Psikiyatri Derneği Medya Koordinatörü Dr. Şahut Duran, kadınlarda yaşam boyu psikiyatrik hastalık riskinin erkeklere göre 2 kat fazla olduğunu belirterek, en yaygın ruh sağlığı hastalığının depresyon olduğunu kaydetti.

10.10.2018Sağlık
İstismara ağır ceza: #ÇocukSusarSenSusma

İstismara ağır ceza: #ÇocukSusarSenSusma!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, günlerdir kamuoyunun gündeminde olan çocuklara yönelik cinsel istismar suçlarına hadım da (kimyasal kastrasyon) dahil ağır yaptırımlar getirileceğini söyledi. MHP ve CHP liderleri de grup toplantılarında bu konuya yer vererek, cinsel istismar suçlarına ağır ceza getirilmesi gerektiğini belirtti.

20.02.2018Gündem
Tüm Türkiyede grev

Tüm Türkiye'de grev

Doktorlar ve diğer sağlık çalışanları, yaşadıkları şiddet olaylarının her geçen gün daha da artmasını protesto için, bir hasta yakını tarafından öldürülen Dr. Ersin Arslan'ın ölüm yıldönümü olan 17 Nisan'da eyleme gidiyor. Türk Tabipler Birliği ve diğer meslek örgütlerinin açıklamasına göre acil servis, kanser hastaları, diyaliz hastaları ve yatan hastalar dışında sağlık hizmeti verilmeyecek. Doktorlar "Lütfen destek için hastanelere gelmeyin" çağrısında bulundu.

17.04.2013Sağlık
152 doktora rapor şoku

152 doktora rapor şoku

SGK Manisa İl Müdürlüğü, 152 doktorla 300 hastadan 2008 yılında verildiği iddia edilen 43 bin 793 liralık raporların parasını istedi.

30.12.2011Ege
Somada faciadan sonra yardım kazası

Soma'da faciadan sonra yardım kazası

Boğaziçi Üniversitesi'nin Soma raporu 301 işçinin öldüğü maden faciası sonra kentte yaşanan travmayı gözler önüne serdi.Yakını ölen ailelere yapılan yardım ve tazminatlarla yaşanan 'ani zenginlik' karşısında, ilçedeki diğer ailelerin koşullarında hiçbir değişiklik olmaması uçurum yaratmış. Raporda taraflar arasında öfke ve gerginliğin ortaya çıktığı vurgulanıyor. Babasını kaybetmiş ve hediyeye boğulmuş çocuklarlar diğer çocukların arasındaki arkadaşlık zedelenmiş. Bazı çocuklar ''Keşke benim de babam ölseydi de hediye alsaydım'' diyor.

25.10.2014Gündem
GATA profesörü şizofreniyi “cin”e bağladı

GATA profesörü şizofreniyi “cin”e bağladı

GÜLHANE Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) görev yapan Prof. M. Kemal Irmak’ın uluslararası hakemli dergi Journal of Religion and Health’ın Haziran sayısında yayınladığı “Şizofreni ya da Cin çarpması” başlıklı makale, bilim dünyasında şaşkınlıkla karşılandı.

7.06.2014Sağlık
Tabipler tek listeyle sandıkta

Tabipler tek listeyle sandıkta

MANİSA Tabip Odası 59’uncu olağan genel kurul toplantısında iki yıl görev yapacak yeni yönetimini seçti.

29.04.2012Ege