MENÜ

Dört Bakan

Dört Bakan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Dört Bakan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Dört Bakan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 10.082 Dört Bakan haberi bulunmuştur.

Dört Bakan Haberleri

Kabine gençleşti

Kabine gençleşti

CUMHURBAŞKANLIĞI Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesi bir önceki hükümete göre üç yaş gençleşti. Binali Yıldırım döneminde 52 olan yaş ortalaması, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabinede 49’a indi. Sadece iki isim 60 yaş ve üstünde.

10.07.2018Gündem
4 bakan milletvekilliğinden istifa etti

4 bakan milletvekilliğinden istifa etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan dört bakan, milletvekilliğinden istifa etti. 4 bakanın Meclis’teki isimlerini karşısına da bakanlık atamalarına ilişkin not düşüldü. Meclis içinden dört ismin yeni kabinede yer almasıyla AK Parti'nin milletvekili sayısı 290'a düştü.

10.07.2018Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabineyi açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabineyi açıkladı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yeni sistem kabinesinde tüm kesimleri temsil eden ‘karma bir liste’ hazırlarken, tercih ettiği isimlerle sürpriz yaptı. Listeye mevcut kabineden dört bakan girerken, yeni hükümet bürokrat değil özel sektör ağırlıklı oldu.

9.07.2018Gündem
30 yıl ceza alabilir ama mahkemeye gitmeyecek

30 yıl ceza alabilir ama mahkemeye gitmeyecek

Ayrılıkçı Katalan partilerden Halk Birliği Adaylığı Partisi (CUP) milletvekili Anna Gabriel, bugün, isyan ve bölücülükten yargılanacağı Madrid’deki Yüksek Mahkemeye gitmeyeceğini açıkladı. Gabriel, 30 yıl hapis cezasına mahkum edilebilir.

21.02.2018Dünya
İran yorumu: 2 kişi destekliyor

İran yorumu: 2 kişi destekliyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İran’daki olayları değerlendirirken, “İran’da gösterilere iki kişi destek veriyor, Netanyahu ve Trump” dedi. “2017 zorlu geçen bir yıldı, ama aktif bir dış politika izledik” diyen Çavuşoğlu, gazete ve televizyonların Ankara Temsilcileri ile buluşmasında gündeme ilişkin konularla ilgili özetle şu değerlendirmeleri yaptı:

3.01.2018Gündem
Türkiye’den kritik vize hamlesi

Türkiye’den kritik vize hamlesi

TÜRKİYE, Avrupa Birliği ile en önemli konu başlıkları arasında yer alan ancak uzun süredir tıkanıklık yaşanan vize muafiyeti sürecini canlandıracak kritik önemde bir adım attı. Vize serbestisi için tamamlanması gereken son 7 kriter konusunda son dönemde Brüksel’in telkinlerine rağmen herhangi bir girişimde bulunmayan Ankara, kriterleri tamamlama konusunda izlenecek yaklaşımı ve atılacak adımları belirledi. Konuyla doğrudan ilgili dört bakanın ortak çalışması sayesinde oluşturulan Türkiye’nin ‘pozisyon belgesi’ onay sürecinin tamamlanmasının ardından kısa sürede AB’ye iletilerek beklemeye geçilecek.

2.12.2017Dünya
Dünyanın en lüks hapishanesi: Ritz-Carlton Riyad

'Dünyanın en lüks hapishanesi': Ritz-Carlton Riyad

Ritz-Carlton, "Dünyanın önde gelen destinasyonlarında unutulmaz deneyimler sunan lüks konaklama" sloganıyla yola çıkan bir oteller zinciri. Sayısız devlet başkanı, başbakan ve farklı ülkelerin kraliyet aileleri Ritz-Carlton otellerinde konaklıyor. Ancak son gelen haberler, Ritz-Carlton'un Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki lüks otelinin 'altın kafese' dönüştürüldüğü yönünde.

8.11.2017Dünya
Ortadoğu kaynıyor Suudi Arabistan-Lübnan arasında savaş çanları...

Ortadoğu kaynıyor! Suudi Arabistan-Lübnan arasında savaş çanları...

Suudi Körfez Bakanı El Sabhan, Lübnan'ın ülkesine savaş ilan eden ülke olarak görüleceğini açıklarken, karşılıklı açıklamalarda İran-Suudi Arabistan hattındaki gerginlik de tırmanıyor.

7.11.2017Dünya
Suudi Arabistandan flaş açıklama: Sadece bir başlangıç

Suudi Arabistan'dan flaş açıklama: "Sadece bir başlangıç"

Suudi Arabistan Başsavcısı, Kraliyet Ailesi'nden onlarca ismin, bakanın ve iş adamının gözaltına alındığı operasyonları, yolsuzlukla mücadelede "sadece bir başlangıç" diye tanımladı.

7.11.2017Dünya
İşte Suudi Prenslerin suçlandığı yolsuzluklar

İşte Suudi Prenslerin suçlandığı yolsuzluklar!

Suudi Arabistan’da yolsuzlukla mücadele çerçevesinde 11 prens, dört bakan ve onlarca eski bakanın gözaltına alınmasının artçı şokları devam ediyor. Gözaltındakilere rüşvet, ihaleye fesat karıştırma, kara para aklama gibi suçlamalar yöneltildiği belirtiliyor. İthamlar arasında Cidde kanalizasyonu ile corona virüsü ilaçları ihalesinde yolsuzluğun da bulunduğu iddia ediliyor. Başsavcıdan gelen “ilk aşama tamam” açıklaması yeni operasyonlara gebe...

6.11.2017Dünya
Teslim olan Katalan lider Puigdemontun şartlı tahliyesine karar verildi

Teslim olan Katalan lider Puigdemont'un şartlı tahliyesine karar verildi

Belçika'da teslim olan Katalonya Özerk Yönetimi Başkanı Carles Puigdemont ve 4 bakanın şartlı tahliyesine karar verildiği öğrenildi.

6.11.2017Dünya
Şirketinden ilk açıklama... Gözaltı doğrulandı

Şirketinden ilk açıklama... Gözaltı doğrulandı

Dün gece gözaltına alınan Prens el Velid bin Tallal bin Abdülaziz el Suud'un şirketi Kingdom Holding'den açıklama geldi.

5.11.2017Dünya
Suudi Arabistandaki operasyonla ilgili merak edilenler

Suudi Arabistan'daki operasyonla ilgili merak edilenler

Suudi Arabistan'da aralarında prenslerin ve bakanların da bulunduğu çok sayıda kişi büyük yolsuzluk operasyonu kapsamında gözaltına aldı. Buna paralel olarak bazı üst düzey devlet yöneticilerinin de görevlerine son verildi. Peki operasyon hangi amaçla yapıldı? İşte son durum ve uzman yorumları:

5.11.2017Dünya
Suudi Arabistanda son dakika gelişmeleri... Prensler ve bakanlar gözaltında Özel jetlerin kalkmasına izin verilmiyor

Suudi Arabistan'da son dakika gelişmeleri... Prensler ve bakanlar gözaltında! Özel jetlerin kalkmasına izin verilmiyor

Suudi Arabistan'dan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Dün gece Kral Salman Bin Abdulaziz rüşvet ve yolsuzluklara karşı bir komisyon kurarak başına oğlu Veliaht Prens Muhammed Bin Salman'ı getirdi. Ardından 11 prens, dört bakan ve onlarca eski bakanın da bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Bir havacılık kaynağından alınan bilgiye göre, Ciddede güvenlik güçleri özel jetleri herhangi bir yüksek makamdaki kişinin kaçma olasılığına karşı yerde tutuyor ve havalanmalarına müsaade etmiyor.

5.11.2017Dünya
Suudi Arabistandaki gözaltılar ne anlama geliyor

Suudi Arabistan'daki gözaltılar ne anlama geliyor?

Suudi Arabistan'da yolsuzlukla mücadele komitesi aralarında 11 prens, dört bakan ve onlarca eski bakanın da bulunduğu çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

5.11.2017Dünya

Son dakika... Bodrum aşığı prense de gözaltı...

Suudi Arabistan'da yolsuzlukla mücadele gerekçesiyle gözaltına alınanlar arasında Türkiye'de yakından tanına bir ismin de yer aldığı iddia ediliyor: Bir süre önce tatilini Bodrum'da geçiren Prens el Velid bin Tallal bin Abdülaziz el Suud...18 milyar dolarlık kişisel serveti ile dünyanın en zengin 45'inci ismi olan Tallal'ın, dünyanın önde gelen bir çok şirketinde hissesi bulunuyor. Tallal’ın gözaltına alınması birlikte tüm malvarlığına da el konulduğu bildiriliyor. Gözaltına alınanlar arasında 3 televizyon sahibi Alwalid Bin Talal(Rotana Tv), Walid Abbrahim(BMC Tv) ve Cidde Ticaret Odası Başkanı Saleh Kamil(ART Tv) ’in de olduğu bildiriliyor.

5.11.2017Ekonomi
Suudi Arabistanda son dakika gelişmesi... Prensler gözaltında

Suudi Arabistan'da son dakika gelişmesi... Prensler gözaltında

Suudi Arabistan dün gece çok hareketli saatler yaşadı. Ajanslara önce Yemen'den başkent Riyad'a balistik füze saldırısı gerçekleştiği ve saldırının önlendiği haberi düştü. Bu saldırının hemen sonrasında ise Ulusal Muhafızlar Bakanı ile Deniz Kuvvetleri Komutanı görevlerinden alındı. Ancak Suudi ülkesinin hareketli gecesi daha yeni başlamıştı. Güvenlik bürokrasisindeki önemli görevden almaların ardından ajanslara bazı Suudi prens, eski bakan ve iş adamlarının da gözaltına alındığı haberleri düşmeye başladı. 11 prens, dört bakan ve onlarca eski bakanın da bulunduğu çok sayıda kişinin gözaltına alındığı bildiriliyor. Gözaltıların ardında ise başkanlığını Veliaht Prens Muhammed bin Salman’ın yaptığı Rüşvet ve Yolsuzluklara Karşı Mücadele Komisyonu bulunuyor. Veliaht Prens Salman, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği ve tüm dünyanın ilgisini çeken 'Ilımlı İslam'a dönüyoruz' açıklamasıyla gündeme gelmişti. Suudi Arabistan'daki üst düzey bu gözaltıların bu açıklama ardından gelmesi de dikkat çekici...Suudi Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Hukukun üstünlüğünü artırarak, Suudi Arabistan'ın yatırım ortamını korudu." ifadeleri kullanıldı.

4.11.2017Dünya
Bağımsızlık krizinde son perde... 8 bakana tutuklama

Bağımsızlık krizinde son perde... 8 bakana tutuklama

İspanya’da yaşanan krizde tansiyon düşmüyor. Madrid mahkemesi sekiz Katalan bakanı tutukladı. Savcılık Belçika’ya giden devrik başkan Puigdemont hakkında AB genelinde tutuklama kararı talep etti.

2.11.2017Dünya
Alperenin ablasından servis projesi

Alperen'in ablasından servis projesi

Servis aracında unutulduğu için hayatını kaybeden üç yaşındaki Alperen Sakin’in ablası Yaren Sakin (11), başka Alperenlerin ölmemesi için servis içi güvenlik sistemi projesini geliştirdi. Sistemde, kontağı kapatan servis şoförünün koltuklarda unutulmuş çocuk olup olmadığını kontrol ederek aracın en arkasında bulunan butona basması gerekiyor. Butona basılmaması halinde iki dakika içerisinde alarm çalarak şoför uyarılıyor.

25.10.2017Eğitim
Alperenin ablasından hayat kurtaracak servis projesi

Alperen'in ablasından hayat kurtaracak servis projesi

Servis aracında unutulduğu için hayatını kaybeden 3 yaşındaki Alperen Sakin’in ablası Yaren Sakin (11), başka Alperenlerin ölmemesi için servis içi güvenlik sistemi projesini geliştirdi. Sistemde, kontağı kapatan servis şoförünün koltuklarda unutulmuş çocuk olup olmadığını kontrol ederek aracın en arkasında bulunan butona basması gerekiyor. Butona basılmaması halinde 2 dakika içerisinde alarm çalarak şoför uyarılıyor.Türkiye, geçen ağustos ayında servis aracında unutulduğu için hayatını kaybeden minik Alperen için yasa boğulmuştu. Alperen’in ölümüne ilişkin iddianame kabul edilirken, dün de dört bakan Okul Servis Araçları Yönetmeliği Bilgilendirme Toplantısında ortak açıklama yaparak yeni yönetmelikle okul servislerinde alınan önlemleri açıkladı. Alperen’in Karşıyaka Uğur Okulları’nda okuyan 11 yaşındaki ablası Yaren Sakin'den ise çocukların okul servislerinde unutulmasını engelleyecek proje geldi. Proje sayesinde, servis şoförü kontağı kapattıktan sonra koltuklarda unutulmuş çocuk olup olmadığını kontrol ederek aracın en arkasında bulunan butona basacak. Butona basılmaması halinde 2 dakika içerisinde alarm çalarak şoför uyarılacak.

25.10.2017Haber
Kardeşini bu yüzden kaybetmişti... En acı proje

Kardeşini bu yüzden kaybetmişti... En acı proje!

Servis aracında unutulduğu için hayatını kaybeden 3 yaşındaki Alperen Sakin’in ablası Yaren Sakin (11), başka Alperenlerin ölmemesi için servis içi güvenlik sistemi projesini geliştirdi. Sistemde, kontağı kapatan servis şoförünün koltuklarda unutulmuş çocuk olup olmadığını kontrol ederek aracın en arkasında bulunan butona basması gerekiyor. Butona basılmaması halinde 2 dakika içerisinde alarm çalarak şoför uyarılıyor.

25.10.2017Gündem
Dört Bakan okul servislerinde alınan yeni tedbirleri açıkladı

Dört Bakan okul servislerinde alınan yeni tedbirleri açıkladı

Okul servisleri için komisyon kurulacağını açıklayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Bu komisyonda öğretmen ve veliler olacak" dedi. Düzenlemeyle araç takip sistemi, üç noktalı emniyet kemeri ve sensörlü koltuklar zorunlu hale getirildi. Araçlarda bulundurulacak personelin eğitimi, Milli Eğitim Bakanlığı'nca yerine getirilecek. Şoförlere de hekimden her yıl rapor alma şartı getirildi.

24.10.2017Haber
Dört Bakan okul servislerinde alınan yeni tedbirleri açıkladı

Dört Bakan okul servislerinde alınan yeni tedbirleri açıkladı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, okul servisleriyle ilgili alınan yeni tedbirleri canlı yayında açıkladı.

24.10.2017Gündem
Gambiya’da başkanlık krizi: Senegal ordusu müdahaleye hazır

Gambiya’da başkanlık krizi: Senegal ordusu müdahaleye hazır

Gambiya'da Aralık ayındaki seçimi kaybetmesine rağmen başkanlığı bırakmayacağını açıklayan Yahya Jammeh'in görev süresi dün gece doldu.

19.01.2017Dünya
‘Hükümetin darbeden haberi olduğu kesin’

‘Hükümetin darbeden haberi olduğu kesin’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu kadar kapsamlı bir örgütlenmeden, darbeden... Bir askeri yetkilinin, MİT’e gidip, ‘darbe olacağını bildirmesi’ gibi gerçekler de su yüzüne çıktı. Önümüzdeki süreç içerisinde bu konu biraz daha netleşecektir. Kaygıları, kuşkuları haklı kılan bazı gelişmeler var ama bunları yüzde 100 doğrudur diye dillendirmeyi doğru bulmuyorum. Hükümetin haberinin olduğu kesin” dedi.

14.11.2016Gündem
‘Halka direnme hakkını anlatacağız’

‘Halka direnme hakkını anlatacağız’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP eşbaşkanları ile milletvekillerinin tutuklanmasının ardından Cumhuriyet gazetesi yazarlarının tutuklanması üzerine Ankara’da Merkez Yönetim Kurulu’nun (MYK) ardından dün de PM ve milletvekillerini olağanüstü topladı. Genel Merkez’de basına kapalı yapılan toplantıda CHP’nin bu süreçte nasıl bir yol izleyeceği tartışıldı.

6.11.2016Gündem
Kılıçdaroğlundan çok çarpıcı Adil Öksüz açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan çok çarpıcı 'Adil Öksüz' açıklaması

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan'ın sorularını cevapları. Darbe girişiminin bir numaralı ismi Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, 'Kim bu Adil Öksüz, neden serbest bırakıldı ve neden yakalanmıyor? Benim bir cevabım var tabii ama şimdi söyleyemem. Bunu söylemem için elimde belge olması lazım, birtakım bilgiler var. Bunun üzerine gitmek gerekiyor. Adil Öksüz olayını yakından herkesin izlemesini isterim.' dedi.

19.09.2016Gündem
Türkiye, Avrupa ile krizin eşiğinden döndü

Türkiye, Avrupa ile krizin eşiğinden döndü

Ankara ile Avrupa arasında Avrupa Konseyi cephesinde siyasi bir krizin eşiğinden dönüldü. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) tarafından hazırlanan “Türkiye’de Demokratik Kurumların İşleyişi” başlıklı rapor ve karar tasarısına, Türkiye’nin siyasi denetime alınması için verilen bir önerge son anda reddedildi. Önergenin kabulü halinde Ankara’nın AKPM’deki heyetini çekmesi ve böylelikle Türkiye’nin, üyesi olduğu Avrupa Konseyi ile derin bir krize girmesi gündemdeydi.

23.06.2016Dünya

CHP'den 'yayın yasağı' sorusu

TÜRKİYE’yi derinde sarsan her olaydan sonra, yetkililer hızla yayın yasağı kararı aldı. CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, 2002 ile 2015 yılları arasında kaç olay hakkında yayın yasağı uygulandığını Adalet Bakanlığı’na sordu. Bakanlık Hakverdi’ye verdiği yanıtta, kaç olayda, yayın yasağının uygulandığına ilişkin ilişkin ellerinde bilgi bulunmadığını bildirdi.

13.01.2016Gündem
Özel okula giden öğrenci sayısı 1 milyonu aştı

Özel okula giden öğrenci sayısı 1 milyonu aştı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, geçen yıla göre bu yıl özel okullardaki öğrenci sayısının yüzde 40 arttığını söyledi. Avcı, "Çok büyük bir yükseliş var. Geçen yıl 778 bin 235 öğrencimiz özel okulda okuyordu. Bu yıl 1 milyon 95 bin 747" dedi.

17.10.2015Eğitim
Koalisyon görüşmelerinde AK Parti ile CHP arasında ilk temas sıcak geçti

Koalisyon görüşmelerinde AK Parti ile CHP arasında ilk temas sıcak geçti

7 Haziran seçimlerinden 35 gün sonra başlayan koalisyon turlarında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ilk durağı olan CHP’deki buluşmadan, ‘güçlü koalisyon kurulması’ görüşü çıktı. Görüşmede CHP’nin hükümet kurma ilkeleri arasında yer alan, AK Parti’nin ise kırmızı çizgisi olan ‘Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konumu’nun gündeme gelmediği açıklandı. Buluşma ‘ön görüşme’ olarak nitelendirilirken iki parti arasındaki temasların sürmesi kararlaştırıldı. İlk randevulaşma sırasında CHP’nin, “İftarda buluşalım” önerisinde bulunduğu, ancak Başbakan’ın programı nedeniyle bunun yapılamadığı öğrenildi. Bu temasa atıfla Kılıçdaroğlu’nun, Davutoğlu’na karşılama sırasında, “Biz sizi iftara beklemiştik” demesi, Davutoğlu’nun da “İftar buluşması başka zamana” karşılığı vermesi buluşmanın sıcak başlangıcı oldu. Bu arada AK Parti ile CHP’nin buluşmasına katılan heyetler, iki partinin koalisyon görüşmelerine nasıl yaklaştığının sinyalini de verdi.

14.07.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Mine’ye ağzının payını Dilek İmamoğlu vermeli

MİNE Kırıkkanat adlı faşizmin köhne sesi yine kafayı çıkarmış.

4.04.2019

Başkent düğümü çözülüyor

31 Mart’taki yerel seçimlerin iki kilit kenti İstanbul ve Ankara. Bu kentlerdeki seçim sonucu yerel kadar geneli de ilgilendiriyor.

22.11.2018

Yeniden reform dönemi mi?

İKTİDAR 2002-2011 arasında olduğu gibi yeniden reform dönemine girecek mi? Yeniden evrensel hukuku ve AB standartlarını hedef olarak benimseyecek mi?

31.08.2018

AB toplantısında bakanlar ne talimat verdi?

ÜÇ yıl aradan sonra yapılan Reform Eylem Grubu (REG) toplantısı, Türkiye’nin AB ve reform iradesinin yansıtılması açısından önemliydi.

29.08.2018

Değişim sırası belediye başkanlarında

AK Parti’de kongre süreci tamamlandı. Şimdi sırada yerel seçimler var.

19.08.2018

Ayvalık bir misyon üstlendi

AYVALIK Hasat Günleri, biz gazeteciler için önemli buluşma anlamına geliyor.

2.11.2017

15 Temmuz ve istihbarat 10: Darbeyi getiren hatalar zinciri

GERİDE bıraktığımız iki hafta boyunca 15 Temmuz darbe girişimine giden süreçteki istihbarat zafiyetini, bu alanda kurumsal yapı ve mevzuattan kaynaklanan sorunları, ayrıca Gülen cemaatinin devletin resmi tehdit değerlendirmelerindeki iniş-çıkışlı algısını muhtelif açılardan değerlendirmeye çalıştım.

7.07.2017

CHP o milletvekilini cezalandırmalıydı

Dün akşam Kanal-D’de Ahmet Hakan Coşkun ile mülakatını izlediniz mi Elif Doğan Türkmen’in?

3.02.2017

Yeni hükümet: Evdeki hesaplar..

Evet, Yalçın Akdoğan ile Volkan Bozkır’ın kabine dışı kalması çoğu kişiyi şaşırttı.

24.05.2016

Koalisyon protokolü

HÜKÜMETİN iki bakanı Reza Zarrab’la aynı fotoğraf karesinde yer almaktan rahatsız oldu.

23.06.2015

Hangi koalisyon?

MHP tercihini açıkça ifade etti, “ana muhalefet” konumunda olmak istiyor. MHP’nin siyasi çizgisini ve seçimlerdeki temel vurgularını dikkate aldığımızda, bunda bir sürpriz yok.

22.06.2015