MENÜ

Donald Trump

Donald Trump ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Donald Trump haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.586 Donald Trump haberi bulunmuştur.

DONALD TRUMP

Donald John Trump 14 Haziran 1946 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’nin New York şehrinde bulunan Queens ilçesinde doğmuştur. Donald Trump'ın baba tarafı Alman asıllı, annesi ise İskoç kökenlidir. Trump 1960'lı yılların başında liseyi kötü hal ve gidişatı yüzünden bırakmak zorunda kalmıştır. Liseyi bırakmasının ardından askeri akademide okumuş ve 1968'den sonra Pennsylvania'daki Wharton Institute'de işletme bilimleri eğitimi almıştır.


İş Hayatı
Emlakçılık yapan babasının yanında getir götür işleri yapmaya başlamıştır. Trump’ın gerçekleştirdiği ilk işi 1973'te New York'ta 290 dairelik 18 katlı bir gökdelen inşa ettirmektir. Yaptığı işlerdeki avantajı projelerinin tümünde yaptığı gibi, finansmanı devletten sağladığı vergi indirimi ve diğer ayrıcalıklarla garanti altına almasıdır. Yaptığı yatırımlarla “New York’u yenileyen adam” olarak ün saldı.

 1983 yılında çok sayıda mağazayı barındıran “Trump Tower” adlı bina onun için prestij projesi oldu. 1988 yılında 420 milyon dolara “The Plaza Hotel”i satın aldı. Trump, kendi havayolları şirketini kurabilmek için iflas halindeki Eastern Airlines havayollarının uçak filosunu (37 adet Boeing 727’yi 350 milyon dolara) satın almıştır. 1990 yılında New Jersey, Adantic City’de “Tac Mahal” adında Otel-Casino’yu inşa ettirerek kumarhane işine de girmiştir.

O yıllarda serveti 4 milyar dolar olarak bilinmektedir. “Forbes” adlı ekonomi dergisi ve “Wall Street Journal” gazetesine göre 90’lı yıllarda mali sıkıntı yaşamış fakat çabuk toparlanmıştır. 2005 yılında Trump Eğlence İşletmeleri Holdingi açarak tekrar yükselişe geçmiştir. Donald Trump 2012 yılında Doğan Holding ile birlikte Türkiye, İstanbul Mecidiyeköy’de Trump Towers Mall adında rezidans ve alışveriş merkezini açarak İstanbul’da büyük bir yatırım gerçekleştirmiştir. Trump Towers’ın açılışına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan katılmıştır.

Özel Hayatı
8 Nisan 1977 tarihinde ilk eşi Çekoslovakyalı bir kayak şampiyonu olan Ivana Zelnickova ile evlenmiştir. Bu evliliğnden Donald Trump Jr., Ivanka Trump ve Eric Trump adında 3 çocuğu dünyaya gelmiştir. 22 Mart 1992 tarihinde boşandığı ilk eşi olan Ivana Zelnickoya’ya 15 milyon dolar tazminat ödemiştir.
 19 Aralık 1993 tarihinde Marla Maples ile evlenmiş ve bu evliliğnden de Tiffany adında bir çocuğu dünyaya gelmiştir. İkinci eşi olan Marla Maples’tan ise 8 Haziran 1999 tarihinde boşanmıştır.
 22 Ocak 2005 tarihinde ise bugünkü eşi Melania Trump ile evlenmiş ve bu evliliğinden de Barron Trump bir çocuğu dünyaya gelmiştir.
Donald Trump ilk eşinden doğan Donald Trump Jr., Eric Trump ve İvanka Trump'ın iş dünyasında yer edinmesini istemiş, çocuklarının da bu işi öğrenmesi ve kendisinden sonra şirketi yönetebilmeleri için onları yanına almıştır. Firmasının resmi sitesinde bu üç çocuk The Next Generation olarak tanıtılmaktadır.

Siyasi Hayatı
Donald Trump 2012 ABD başkanlık seçimlerinde aday olmayacağını, 2016 ABD başkanlık seçimleri için ise Cumhuriyetçi Parti adayının belirleneceği parti içindeki yarışa katılacağını açıklamıştır. Seçim kampanyaları için haftada 2 milyon dolar harcayacağını söyleyen Trump, seçim sloganı olarak “Make America Great Again (Amerikayı Yeniden Harika Yap)” sloganını kullanmıştır. Aynı sloganı 1980 yılında eski başkan Ronald Reagan da seçim kampanyalarında kullanmıştı. Seçim vaatlerinde göçmenler, müslümanlar, güvenlik ve IŞİD ile mücadele konularındaki görüşleri ön plana çıkmıştır. Göçmenler için öne sürdüğü planlardan biri de ABD ile Meksika sınırına bir duvar örülmesidir.
Bir konuşmasında, ''Ben Müslümanları seviyorum. Bence onlar harika insanlardır'' açıklamasında bulunmuş ancak daha sonra müslümanların geçici olarak ABD'ye girişinin engellenmesini belirttiği konuşması büyük tepki görmüştür.
Donald Trump 9 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilen başkanlık seçimlerinde 276 delege ile rakibi Hillary Clinton’ı (218 delege)  geçerek ABD’nin yeni başkanı (45. devlet başkanı) seçilmiştir.

Donald Trump Haberleri

Rusyadan flaş ABD kararı

Rusya'dan flaş ABD kararı

Rusya, ABD'den Rusya'da bulunan ülkedeki diplomat sayısını 1 Eylül tarihinden itibaren azaltmasını talep etti. Reuters haber ajansı, Rusya'nın ülkede bulunan ABD'li diplomat sayısının 455 olmasını talep ettiği aktarıldı. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, kararı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in onayladığını söyledi. Rusya merkezli Interfax haber ajansına konuşan bir kaynak, ABD büyükelçiliği adına çalışan yüzlerce diplomatın ABD'ye geri dönmek zorunda kalacağını söyledi.

28.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Trumpa büyük şok Obamacare iptali Senatodan döndü

Trump'a büyük şok! Obamacare iptali Senato'dan döndü

ABD'de Senato, ABD eski Başkanı Barack Obama döneminde hayata geçirilen sağlık reformu Obamacare'in iptali için yapılan oylamada, Cumhuriyetçi Parti tarafından önerilen değişiklikleri kabul etmedi.

28.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Senato da onay verdi: ABDden 3 ülkeye yaptırım...

Senato da onay verdi: ABD'den 3 ülkeye yaptırım...

Rusya, İran ve Kuzey Kore'ye yönelik yaptırımlara ABD Senatosu'ndan onay geldi. Yaptırımları içeren tasarı ABD Başkanı Donald Trump'a sunulacak.

27.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Trump yasakladı, Kanada ordusu ‘tüm cinsel yönelimlerden’ vatandaşlarına çağrı yaptı

Trump yasakladı, Kanada ordusu ‘tüm cinsel yönelimlerden’ vatandaşlarına çağrı yaptı

ABD’lilerin ‘en gözde iltica mekanı’ haline gelen Kanada, Trump’ın trans bireylerin asker olmalarını engellemesinin ardından yapılan açıklama ile bir kez daha ABD’ye alternatif oldu.

27.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Trumptan ortalığı karıştıracak Tweet

Trump'tan ortalığı karıştıracak Tweet

Her açıklaması ve adımı tartışma yaratan ABD başkanı Donald Trump'ın bugün attığı bir tweet ortalığı karıştırdı. Trump'ın açıklamasının ardından yüzlerce ABD'li sokağa çıktı.

27.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Tayvanlı dev Foxconndan ABDye 10 milyar dolarlık yatırım

Tayvanlı dev Foxconn'dan ABD'ye 10 milyar dolarlık yatırım

ABD Başkanı Donald Trump, Tayvanlı teknoloji şirketi Foxconn’un ülkesinde 10 milyar dolarlık fabrika kuracağını açıkladı.

27.7.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Merkel, Erdoğan ve Trumpı taklit etti

Merkel, Erdoğan ve Trump'ı taklit etti!

ABD'de yayın yapan Washington Post gazetesi, Almanya yaklaşan seçimler öncesi Angela Merkel'in hazırlattığı afişi analiz etti. Afişin görsel dilinin ABD Başkanı Trump ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a benzeten uzmanlar Merkel'in iki lideri taklit ettiğini savundu.

27.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
‘Transeksüeller orduda görev yapamaz’

‘Transeksüeller orduda görev yapamaz’

ABD Başkanı Donald Trump, transeksüellerin Amerikan ordusunda görev yapamayacağını açıkladı.

26.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Rusya: ABDnin yaptırım kararına Putin cevap verecek

Rusya: ABD'nin yaptırım kararına Putin cevap verecek

ABD Temsilciler Meclisi yapılan oylama ile Rusya, İran ve Kuzey Kore’ye yönelik yeni yaptırımların getirilmesini kabul etti. Rusya ise ABD'nin yeni yaptırım kararına çok sert tepki gösterdi. Kremlin'den yapılan açıklamada, "Yeni yaptırımların Kongre'den geçmesi ve kanun haline gelmesi durumunda, Putin, buna misilleme olarak bir karar alacak" ifadesi kullanıldı. Avrupa Komisyonu ise bugüne kadarki en büyük yaptırım olarak tabir edilen yaptırım kararının Avrupa firmalarını etkilemesi durumunda buna önlem alacaklarını açıkladı.

26.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Apple, Trumpa ABDde üç fabrika kurma sözü verdi

Apple, Trump'a ABD'de üç fabrika kurma sözü verdi

ABD Başkanı Trump’, seçim propagandası sırasında ABD halkına Amerikan şirketlerinin üretimlerini yurt dışından ABD’ye getirmelerini sağlama sözü vermişti. Basın açıklamasında konuşan Trump, Apple’ın CEO’su Tim Cook’un ona ABD’de 3 büyük üretim tesisi kurmak için söz verdiğini açıkladı.

26.7.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Trumpa bayrak şoku

Trump'a bayrak şoku!

ABD Başkanı Trump TV'de canlı yayınlanan bir miting sırasında bayraklı protestoyla karşılaştı. Bir protestocu SSCB bayrağı açtı.

26.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Trumptan Fed Başkanı açıklaması

Trump'tan Fed Başkanı açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, ABD Merkez Bankası (Fed) başkanlığı için birkaç kişiyi değerlendirdiğini belirterek, mevcut Fed Başkanı Janet Yellen'in ve Başekonomi Danışmanı Gary Cohn'un bu isimler arasında yer aldığını söyledi.

26.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Son dakika... ABDden 3 ülkeye yeni yaptırım kararı

Son dakika... ABD'den 3 ülkeye yeni yaptırım kararı

ABD Temsilciler Meclisinde kabul edilen yeni bir tasarı, Rusya, İran ve Kuzey Kore'ye yeni yaptırımlar getiriyor. Tasarıya göre Başkan Donald Trump yönetiminin Rusya'ya mevcut yaptırımları hafifletmeden veya kaldırmadan önce Kongre onayını alması gerekecek.

25.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Trumpın arkasındaki kadın sosyal medyanın diline düştü

Trump'ın arkasındaki kadın sosyal medyanın diline düştü

Donald Trump’ın ‘Obamacare’ adlı sağlık politikasının yürürlükten kaldırılması gerektiğiyle ilgili yaptığı konuşma esnasında arkasında görüntülenen kadın, kaşlarıyla ve bakışlarıyla sosyal medyanın gündemine oturdu.

25.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Trump: Esadın hayranı değilim, yaptıklarını ödemeli

Trump: Esad'ın hayranı değilim, yaptıklarını ödemeli

Lübnan Başbakanı Saad Hariri ile ortak basın toplantısı yapan ABD Başkanı Donald Trump, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile ilgili 'Onun hayranı değilim, yaptıklarını ödemeli." dedi. "Bu ülkeye ve insanlığa yaptığı şey korkunç." diyen Trump, Esad'ın Suriye'de işlenen "korkunç" suçlardan kurtulamayacağını söyledi.

25.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Gerilim sürüyor: Trump, Adalet Bakanına yüklendi

Gerilim sürüyor: Trump, Adalet Bakanı'na yüklendi

ABD Başkanı Donald Trump, Adalet Bakanı Jeff Sessions'ı, "Hillary Clinton'ın suçlarına ve istihbarat sızıntılarına karşı çok zayıf pozisyon almakla" itham etti.

25.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Trump, Ukraynayı seçimlere müdahale etmekle suçladı

Trump, Ukrayna'yı seçimlere müdahale etmekle suçladı

ABD Başkanı Donald Trump, Ukrayna'nın Kasım ayındaki başkanlık seçimleri için yürüttüğü kampanyasını zayıflatmaya çalıştığını öne sürdü ve Rusya'nın olası müdahalesine yönelik açılan soruşturmayı sert biçimde eleştirdi.

25.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
ABD Başkanı: Tehlikeli ve müsrif ödemeler

ABD Başkanı: Tehlikeli ve müsrif ödemeler!

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'de Beşar Esad'a muhalif silahlı güçlere ABD tarafından yapılan yardımın kesildiğini Twitter hesabından doğruladı.

25.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
ABDde şok istifa iddiası

ABD'de şok istifa iddiası

Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer’ın ardından ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’ın da Trump yönetimiyle yaşadığı anlaşmazlıkları nedeniyle istifa edebileceği iddia edildi.

25.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
IMFden Türkiye açıklaması

IMF'den Türkiye açıklaması

Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Dünya Ekonomik Görünümü Temmuz 2017 güncellemesinde küresel ekonomi ve gelişen piyasalara ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

24.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Dolar 3.56 seviyesini gördü

Dolar 3.56 seviyesini gördü

Dolar fiyatları, yeni haftaya 3.53 seviyesinden başlarken, ilerleyen saatlerde yükselişe geçerek en yüksek 3.5631 seviyesini gördü. Dolar kuru ve faizde küresel piyasalar, Almanya ile ilişkiler ve Erdoğan'ın Körfez gezisi takip ediliyor.

24.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
İngiliz General Jones, Rakka sivil meclisi ile görüştü

İngiliz General Jones, Rakka sivil meclisi ile görüştü

İngiliz General Jones, Rakka sivil meclisi ile görüştü

23.7.2017DiyarbakırHürriyet Yazarı
Trump: Af yetkilerim sınırsız

Trump: Af yetkilerim sınırsız

Hakkında aile üyelerini, danışmanlarını ve hatta kendisini affedeceği söylentileri çıkan ABD Başkanı Donald Trump, insanları affetme konusunda sınırsız yetkisi olduğunu vurgulayan bir tweet attı.

23.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Beyaz Saray’ı karıştıran istifa

Beyaz Saray’ı karıştıran istifa

Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer istifa etti. Spicer’ın, ABD Başkanı Donald Trump’ın iletişim dairesinin başına getirdiği finansçı Anthony Scaramucci’den rahatsız olduğu için istifa ettiğini öne sürüldü.

21.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Duterteden ABD için berbat yorumu

Duterte'den ABD için "berbat" yorumu

ABD Başkanı Donald Trump'ın Beyaz Saray'a davet ettiği Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, "berbat" bir yer olarak gördüğü ABD'yi görev süresi boyunca asla ziyaret etmeyeceğini söyledi. Duterte daha önce de Obama'yla yapacağı görüşme öncesi insan hakları konusunu gündeme getireceği için Obama'ya "O......çocuğu" demiş, Obama bunun üzerine görüşmeyi iptal etmişti.

21.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Beyaz Saray sözcüsü istifa etti

Beyaz Saray sözcüsü istifa etti

ABD basını Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer'ın istifa ettiğini duyurdu. Beyaz Saray İletişim Direktörü Anthony Scaramucci, Sözcü Yardımcısı Sarah Sanders'ın, bugün istifa eden Sean Spicer'ın yerine Beyaz Saray Sözcülüğüne getirildiğini açıkladı.

21.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Ankara Büyükelçisi John Bass hakkında flaş karar

Ankara Büyükelçisi John Bass hakkında flaş karar!

ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass Afganistan'da görev almak üzere Senato'ya aday gösterildi.

21.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Exxon Mobil, ABDnin yaptırım cezasını mahkemeye taşıdı

Exxon Mobil, ABD'nin yaptırım cezasını mahkemeye taşıdı

ABD’nin en büyük enerji şirketlerinden Exxon Mobil, Rusya’ya yönelik ekonomik yaptırımları deldiği gerekçesiyle verilen 2 milyon dolarlık cezaya karşı mahkemeye başvurdu.

21.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Yurt içi piyasalar Fitch kararını bekliyor

Yurt içi piyasalar Fitch kararını bekliyor

Yurt içi piyasalar, Fitch Ratings'in bugünkü Türkiye değerlendirmesine odaklandı

21.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Son dakika: ABDden flaş karar Büyükelçi Bass...

Son dakika: ABD'den flaş karar! Büyükelçi Bass...

ABD Başkanı Donald Trump, Ankara Büyükelçisi John Bass'ı Afganistan'a atamak için Senato'ya aday gösterdi.

20.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Trumpın oğlu ve damadı Senatoya ifade verecek

Trump'ın oğlu ve damadı Senato'ya ifade verecek

ABD Başkanı Donald Trump’ın oğlu Donald Trump Jr. ile damadı ve başdanışmanı Jared Kushner’in Rusya soruşturması kapsamında Senato’da ifade vereceği bildirildi.

20.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Eğit-Donata SDGsiz son

Eğit-Donat'a SDG'siz son

Amerikan Washington Post’a göre ABD Başkanı Donald Trump, gizli yürütülen Suriyeli ılımlı muhaliflere dönük eğit-donat programını sonlandırma kararı aldı. Suriye Demokratik Güçleri’ne (SDG) yardım ise bu karardan etkilenmeyecek.

20.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
ABD uçaklarda dizüstü bilgisayar yasağını kaldırdı

ABD uçaklarda dizüstü bilgisayar yasağını kaldırdı

Washington'ın bazı ülkelerden ABD'ye giden uçaklarda uygulanan elektronik alet yasağı sona erdi.

20.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Küresel piyasalar ECBnin faiz kararına odaklandı

Küresel piyasalar ECB'nin faiz kararına odaklandı

Küresel piyasalar, bugünkü Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz kararına odaklandı.

20.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Trumpın oğlu ifade verecek

Trump'ın oğlu ifade verecek

ABD Başkanı Donald Trump'ın oğlu ve iki yardımcısı, Rusya'nın 2016 başkanlık seçimlerine karıştığı iddialarıyla ilgili Senato İstihbarat Komitesi'ne ifade vermeye hazırlanıyor.

20.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
ABDli senatör McCaine beyin tümörü teşhisi

ABD'li senatör McCain'e beyin tümörü teşhisi

ABD'nin Arizona eyaleti senatörü ve eski başkan adayı Cumhuriyetçi John McCain'e beyin tümörü teşhisi konulduğu bildirildi.

20.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Trump CIAin Suriyeli muhaliflere yönelik programını bitiriyor

Trump CIA'in Suriyeli muhaliflere yönelik programını bitiriyor

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) tarafından gizli yürütülen ve Suriye'de Beşşar Esad rejimine karşı savaşan ılımlı muhaliflere eğitim ve silah temin eden programı bitireceği iddia edildi.

19.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
ABD Yüksek Mahkemesinden vize kararı

ABD Yüksek Mahkemesi'nden 'vize' kararı

ABD Yüksek Mahkemesi, Donald Trump yönetiminin, nüfusunun çoğunluğu Müslüman 6 ülkeden yapılacak yeni vize başvurularında aranacak "aile bağları" şartının kapsamının genişletilmesi talebine ilişkin ret kararı verdi.

19.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Fed, yeni başkanını arıyor

Fed, yeni başkanını arıyor

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ın 4 yıllık ilk başkanlık dönemi gelecek şubat ayında dolacak. Piyasalarda Yellen'ın yeniden atanmasına az bir ihtimal veriliyor.

19.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Dolar 3.53 seviyesinde gözler dış piyasalarda

Dolar 3.53 seviyesinde gözler dış piyasalarda

Dolarda küresel değer kaybına paralel TL'de iyimserlik sürüyor, dış piyasalar izlenecek.

19.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Trump: Çok hayal kırıklığına uğradım

Trump: Çok hayal kırıklığına uğradım

ABD'de Cumhuriyetçi Alaska Senatörü Murkowski'nin de desteğini çekmesiyle Cumhuriyetçi Partinin yeni sağlık sigortası yasa tasarısının Senatoda kabul edilme şansı kalmadı. Trump, karar sonrası, "Çok hayal kırıklığına uğradım" dedi.

18.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
ABDden İranın nükleer programı nedeniyle 1 Türk ve 4 Çinli şirkete de yaptırım iddiası

ABD'den İran'ın nükleer programı nedeniyle 1 Türk ve 4 Çinli şirkete de yaptırım iddiası

ABD Başkanı Donald Trump yönetimi, İranlı 18 kişi ve kuruluşa Tahran'ın balistik füze programına destek verdiği gerekçesiyle yeni yaptırım uygulama kararı aldı. Yaptırım listesinde nükleer programla ilişkili olduğu belirtilen 1 Türk ve 4 Çinli şirket de yer aldı.

18.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Altının gramı güne yükselişle başladı.. Çeyrek altın fiyatları ne kadar

Altının gramı güne yükselişle başladı.. Çeyrek altın fiyatları ne kadar?

Altının gram fiyatı güne yükseliş ile başlayınca altın yatırımcıları dikkatle fiyatları takip etmeye başladı. Geçtiğimiz gün kayıpla sona eren altın piyasası bugün güne yükseliş ile başladı. Peki altın fiyatlarının yükselmesinin ardından çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu? İşte çeyrek altın ve gram altın fiyatlarında son durum

18.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Trumpa kırmızı halı sermeyiz

"Trump'a kırmızı halı sermeyiz"

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, ABD Başkanı Donal Trump'ın İngiltere ziyaretini sert bir dille eleştirerek Trumpı kırmızı halı sererek karşılamayacaklarını söyledi. Trump, yüz binlerce kişinin ziyarete karşı çıkarak düzenlediği imza kampanyalarının ardından İngiltere ziyaretini belirsiz bir tarihe ertelemişti.

18.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Dolar fiyatları güne böyle başladı

Dolar fiyatları güne böyle başladı

Küresel piyasalardaki iyimserliğe paralel kur geriliyor, Hazine ihaleleri izlenecek; global borsalardaki satışın borsaya da yansıması bekleniyor.

18.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
İrandan kirtik Suudi Arabistan açıklaması

İran'dan kirtik 'Suudi Arabistan' açıklaması

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Yemen'deki savaşın İran ile Suudi Arabistan arasında doğrudan bir çatışmayı ateşlememesi temennisinde bulunarak, "Yemen'de, Suriye'de hemfikir olmasak da krizlere son vermek için birlikte çalışabiliriz." dedi.

18.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
İsrail, Suriye’de Rus-ABD anlaşmasına karşı çıktı: ‘O ateşkes İran’a yarar’

İsrail, Suriye’de Rus-ABD anlaşmasına karşı çıktı: ‘O ateşkes İran’a yarar’

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD ve Rusya liderleri Donald Trump ile Vladimir Putin’in G-20 Zirvesi’nde vardıkları ve Ürdün’ü de dahil ettikleri Suriye’nin güneyindeki ateşkes anlaşmasına karşı çıktı. Haaretz gazetesine göre karşı çıkış gerekçesi bu anlaşma ile İran’ın Suriye’deki etkisinin artma olasılığı.

17.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
ABD, düpedüz soygun yapıyor

'ABD, düpedüz soygun yapıyor'

Beyaz Saray'dan üst düzey bir yetkilinin 'ABD, el koyduğu Rus diplomatik mülklerini, karşılığında bir şeyler almadan iade etme niyetinde değil' açıklamasını değerlendiren Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Washington'un tutumunu 'güpegündüz soygun' olarak nitelendirdi.

17.7.2017DünyaHürriyet Yazarı

Yazar Sonuçları

Dünyanın en çekilmez insanı kimdir?

Benim yıllardır kendi kendime oynadığım bir oyun var… Size de tavsiye ederim.

26.7.2017

Peynirli makarnada şok gelişme: "Yıllarca zehir mi yedik yoksa?"

ABD kamuoyu geçtiğimiz hafta çok önemli bir haberle sarsıldı. Hayır, hayır, Başkan Donald Trump'ın kendisiyle aynı isimli oğlunun e-posta yazışmalarından filan bahsetmiyorum. Bu bahsettiğim sarsıcı haber siyasi görüş, partizanlık filan tanımayan bir şokun haberi.

17.7.2017