MENÜ

Don Delillo

Don Delillo ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Don Delillo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 18 Don Delillo haberi bulunmuştur.

Don Delillo Haberleri

‘Cehennem, inanan  kimsenin kalmadığı zamandır’

‘Cehennem, inanan kimsenin kalmadığı zamandır’

Dünya edebiyat çevrelerinin ilgiyle takip ettiği Don Delillo’nun ‘Beyaz Gürültü’sü ölüm korkusu üzerine bir roman. Her tür tüketim çılgınlığıyla donatılmış hayat, tersinden okunduğunda ölümü saklayan bir mask durumunda romanda.

29.03.2018Kitap Sanat
En yeni kitaplar

En yeni kitaplar

Rafa çıkanları seçtik, okuduk, değerlendirdik.

16.03.2018Hürriyet Cumartesi
2015 Nobel Edebiyat Ödülü kimin olacak

2015 Nobel Edebiyat Ödülü kimin olacak

Nobel Edebiyat Ödülü kime verilecek? Bu konuda herkesin bir tahmini var ama akademi her yıl beklentileri boşa çıkarmayı başarıyor. Nobel için, 'önceden kestirilmesi en güç edebiyat ödülü' diyebiliriz. Biz yine de yılın en zevkli bahislerine bir bakalım.Bu yıl 5 güçlü aday var...

7.10.2015Keyif
Her şey limuzinde geçiyor

Her şey limuzinde geçiyor

David Cronenberg’in ilk kez Cannes’da gösterilen ve farklı tepkiler alan edebiyat uyarlaması Cosmopolis vizyonda. Tek bir günde ve ağırlıklı olarak bir limuzinin içinde geçen film ekonomik kriz zamanında genç bir finans dehasının bir gününü anlatıyor. Film, kapitalizm, hayat ve seks üzerine bitip tükenmeyen diyalogları ile eleştirildi. Ama ben tam tersine Cosmopolis’in daha çok aksiyona dayalı yaz filmleri arasından bu yönüyle sıyrılacağını ve izleyenleri, onlara farklı bakış açıları sağlayarak etkileyeceğini düşünüyorum. Başrolde Alacakaranlık serisinin yakışıklısı Robert Pattinson var.

11.08.2012Kelebek
Teknoloji ve adrenalin bu filmde

Teknoloji ve adrenalin bu filmde

Paul Verhoven’ın ilk versiyonundan 22 yıl sonra Len Weisman tarafından sinemaya aktarılan ‘Gerçeğe Çağrı’, gerçek ve hayal arasında gezinirken ‘varoluşumuzun nedeni geçmişimiz mi yoksa eylemlerimiz mi’ sorusunun cevabını arıyor. Arnold Schwarzenegger’le özdeşleşen Douglas Quaid rolünde Colin Farrel var. Soluk soluğa izleyebileceğiniz, adrenalin dozu yüksek ve teknolojinin son imkânlarını kullanan bir film var karşımızda.

10.08.2012Kelebek
Cosmopolis

Cosmopolis

Küstah, kaba, kendini beğenmiş bir adam. Beyefendi kral. Şehrin kralı sadece 28 yaşında. Multimilyarder Eric Packer, finans dünyasının harika çocuğu.

30.06.2012Kelebek
Hayat nedir ki

Hayat nedir ki?

Hayatının en yalnız günlerini yaşayan bir adam dönüp geçmişine bakıyor ve anılarından kendine daha iyi bir hayat inşa etmeye karar veriyor.

5.11.2011Gündem
Nobel Edebiyat Ödülü Le Clezionun

Nobel Edebiyat Ödülü Le Clezio'nun

Nobel Edebiyat Ödülünü Fransız yazar Jean-Marie Gustave Le Clezio kazandı.

9.10.2008Dünya
Edebiyat Nobel’i göçebe Fransız’a

Edebiyat Nobel’i göçebe Fransız’a

Sürekli dünyayı gezmesi nedeniyle ’tüm kıtaların çocuğu, göçebe ve dünya vatandaşı’ diye nitelenen 68 yaşındaki Fransız yazar Jean-Marie Gustave Le Clezio, Nobel Edebiyat Ödülü’ne layık görülürken, duygularını "biraz kuşku, biraz korku, biraz da sevinç" diye anlattı. Yazar, 1.4 milyon dolarlık ödülle borçlarını ödeyeceğini söyledi.

9.10.2008Dünya
Nobel Edebiyat Ödülü Le Clezionun

Nobel Edebiyat Ödülü Le Clezio'nun

Nobel Edebiyat Ödülünü bu yıl Fransız yazar Jean-Marie Gustave Le Clezio kazandı. İsveç Akademisi, 68 yaşındaki Le Clezio'ya verilen ödülle ilgili açıklamasında, romancıyı, "mevcut medeniyet altında ve ötesinde insanlığın kaşifi; duygusal coşkunun, şiirsel maceranın ve yeni ayrılıkların yazarı" olarak tanımladı.

9.10.2008Gündem
Nobel, usta yazar Le Clezionun

Nobel, usta yazar Le Clezio'nun

2008 Nobel edebiyat ödülüne Fransız yazar Jean-Marie Gustave Le Clezio layık görüldü.

9.10.2008Gündem
Nobelde geri sayım başladı

Nobel'de geri sayım başladı

Fizik, kimya, tıp ve ekonomi alanlarında Nobel Ödülleri sahiplerini buldu. Şimdi sırada edebiyat ödülü var. Bu yılın nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan yazar bugün açıklanacak. Geçen yıl ödül Çinli Gao Xingjian'a verilmişti.

11.10.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Yiyeceğimizi seçmek zor iş!

Unlar nereden? Hangi şehirden?

1.11.2017

Negatif alan sanatı

Bu seferki derleme, negatif alanı akıllıca ve yaratıcı kullanan 20 grafik tasarım örneği içeriyor.

19.04.2014

Hayatı da sanatı da yüksek gerilimde yaşadı

Oğuz Aral arkadaşımdı, dostumdu. Hal böyle olunca onun hakkında yazılan biyografiyi çok değişik duygular içinde okudum.

11.07.2008

Yaşar Kemal son 40 yılın en iyi yazarları arasında

EDEBİYAT dünyasının saygın dergilerinden Le Magazine Litteraire (No 459. Aralık sayısı) yayımlanışının 40. yılı dolayısıyla çıkardığı, "Edebiyatın 40 Yılı" özel sayısında "40 Yılın En İyi Kitapları" başlıklı bölümde Yaşar Kemal’in Yılanı Öldürseler kitabına da yer verdi.

25.12.2006