MENÜ

Domates İhracatı

Domates İhracatı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Domates İhracatı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 442 Domates İhracatı haberi bulunmuştur.

Domates İhracatı Haberleri

Sebzede fiyat düşüşlerinin eli kulağında

Sebzede fiyat düşüşlerinin eli kulağında

Türkiye Halciler Federasyonu Başkanı Yüksel Tavşan, "Patlıcan ve salatalık fiyatlarında ciddi düşüş oldu. Sırada soğan ve patates var. Yeni mahsuller çıkıyor. Tam rekolte belli değil ama fiyatı normale dönecek. Domates fiyatlarının normale dönmesinin de eli kulağında. Mayıs ayında ürün fiyatları bu kadar konuşulmayacak seviyelerde olacak" açıklamasında bulundu.

21.04.2019Ekonomi
Rusyaya domates ihracatı 5e katlandı

Rusya'ya domates ihracatı 5'e katlandı

Türkiye'nin Rusya'ya domates ihracatından elde edilen gelir yılın üç ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 411 artarak 9,3 milyon dolardan 47,5 milyon dolara yükseldi.

12.04.2019Ekonomi
Dünya, Türk domatesinden vazgeçemiyor

"Dünya, Türk domatesinden vazgeçemiyor"

SERA-BİR Başkanı Müslüm Yanmaz, "Türkiye'de yaklaşık 12 milyon ton domates üretiyoruz. Bunun yaklaşık 3,5 milyon tonu seradan çıkıyor. Teknolojiyi kullanıyoruz, tüm akıllı sistemleri yapıyoruz. İyi tarım uygulamalarını uyguluyoruz, o yüzden domatesimiz dünyadan talep görüyor. Rusya başta olmak üzere, Romanya'dan Bulgaristan'a, Almanya'dan İsviçre'ye kadar domateslerimiz gidiyor. Rusya'dan sonra en büyük pazarımız AB ülkeleri içinde Almanya. Almanya'da yaşayan Türk vatandaşların özellikle bizim ürünlerimizi tercih ediyor olması orada ürüne olan talebi de artırıyor. Türk domatesine çok ciddi talep var aslında ve dünya, Türk domatesinden vazgeçemiyor" açıklamasında bulundu.

24.03.2019Ekonomi
Domates ihracatında yüzler gülüyor

Domates ihracatında yüzler gülüyor

Türkiye'nin domates ihracatı, yılbaşından bu yana geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13 artarak 98 milyon dolara çıktı, ilk sırayı 40 milyon dolarla Rusya aldı.

19.03.2019Ekonomi
Türkiye en çok yaş meyve ve sebzeyi Rusyaya sattı

Türkiye en çok yaş meyve ve sebzeyi Rusya'ya sattı

Türkiye'den yılın iki aylık döneminde 100 ülkeye yapılan 697 bin 577 ton yaş meyve sebze ihracatından, 365 milyon 662,8 bin dolarlık gelir elde edildi. Dış satımda 104 milyon 533 bin dolar ile Rusya ilk sırayı aldı.

10.03.2019Ekonomi
Rusyaya 30 milyon dolarlık domates ihracı

Rusya'ya 30 milyon dolarlık domates ihracı

Türkiye'den 2018 yılında Rusya'ya 37 bin 107 ton domates ihraç edilerek karşılığında 30 milyon 634 bin dolar gelir elde edildi.

31.01.2019Ekonomi
Domates üreticisinin gözü aralıkta

Domates üreticisinin gözü aralıkta

SERA-BİR Başkanı Müslüm Yanmaz: "Kasım ayının ortalarından nisan ayına kadar domates Türkiye dışında neredeyse dünyanın hiçbir yerinde yok. O yüzden bugün itibarıyla ihracattan ümitliyiz. Şu anda piyasalarda domates fiyatlarında bir düşüş yaşanıyor. İç piyasadan salkım domates 3,5 liradan alıcı buluyor. Bu durum tüketiciler açısından sevindirici bir durum.12 bin dekarlık seralardan yaklaşık 200 milyon dolarlık bir ihracat hedefliyoruz. Ayrıca diğer üreticilerden de 100 milyon dolar geleceğini düşünürsek toplam kışlık domates üretiminden yaklaşık 300 milyon dolarlık ihracat bekliyoruz." açıklamalarında devam etti.

26.11.2018Ekonomi
Yurt dışına en çok domates sattık

Yurt dışına en çok domates sattık

Türkiye'nin ocak-eylül döneminde yaş meyve ve sebze ihracatı 1,5 milyar doları aşarken, toplam ihracatın yüzde 14'ünü domates ihracatı oluşturdu.

5.10.2018Ekonomi
Yılda 44 milyonluk domates üretiyorlar

Yılda 44 milyonluk domates üretiyorlar

Isparta’nın merkeze bağlı 2 bin nüfuslu Deregümü köyünde yılda ortalama 44 milyon liralık domates üretiliyor. 1400 dönüm serada üretilen domatesler, iç pazarın yanı sıra Bahreyn, Katar ve Suudi Arabistan gibi ülkelere ihraç ediliyor.

17.09.2018Ekonomi
Bir ilçe kırmızıya boyandı Kilosu 4 euroya ihraç ediliyor

Bir ilçe kırmızıya boyandı! Kilosu 4 euroya ihraç ediliyor

İzmir’in Torbalı ilçesinde kurutulmak üzere tarlalara serilen domatesler ovaları kırmızıya bürüdü. Kurutulan domatesler Avrupa ve Amerika’ya kilosu 4 euro’dan ihraç edilecek.

21.07.2018Ekonomi
Domates fiyatları ağustosta düşer

"Domates fiyatları ağustosta düşer"

Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Doğan: "Domates fiyatları temmuzda da artmaya devam edecek ancak ağustosta fiyatların düşmesini bekliyoruz. Çünkü Türkiye'nin her bölgesinde domates çıkıyor."

27.06.2018Ekonomi
Rusya ile uçak krizi öncesine resmen döndük...

Rusya ile uçak krizi öncesine resmen döndük...

Rusya ile Türkiye arasında tarım ürünleri ticaretinde sorunlar 2015 Kasım ayında vurulan uçak kriziyle başlamıştı.Bugün itibariyle Türkiye'den Rusya'ya domates ihracatı başladı.

1.05.2018Ekonomi
Domatese vize çıktı

Domatese vize çıktı

Rusya’nın gıda güvenliği kurumu, Türkiye’den domates ithalatına 1 Mayıs itibariyle tamamen izin vereceklerini açıkladı. Şu anda sadece sınırlı sayıda Türk üreticisinin Rusya’ya domates ithal etmesine izin veriliyor.

27.04.2018Ekonomi
Bakanlık açıkladı Rusyadan iyi haber

Bakanlık açıkladı! Rusya'dan iyi haber

Rusya, Türkiye’den sınırlı sayıda firmaya verdiği ithalat  kısıtını kaldırdı. Artık koşulları uyan tüm üreticiler, Rusya’ya domates satabilecek.

27.04.2018Ekonomi
Rusya izin verdi İlk kasalar gönderildi

Rusya izin verdi! İlk kasalar gönderildi

MANİSA’nın Salihli ilçesinden 2 firma, yasağın kalkmasının ardından Rusya’ya domates ihracatına başladı.

14.04.2018Ekonomi
Rusyadan Türkiyeye güzel haber: 100 milyon dolarlık kapı açılıyor

Rusya'dan Türkiye'ye güzel haber: 100 milyon dolarlık kapı açılıyor

Rusya, Türkiye’den nar, patlıcan, kabak, biber ve marul gibi yaş meyve-sebze ürünlerine ithalat izni verdi. Türk ihracatçılar, bugünden itibaren firma kısıtlaması olmaksızın ürünlerini Rusya’ya gönderebilecek. Türkiye, uçak krizi öncesinde bu ürünlerin Rusya’ya ihracatından 100 milyon dolara yakın ihracat geliri elde ediyordu

5.03.2018Ekonomi
Rusya’ya tam 23 ay sonra ilk domates

Rusya’ya tam 23 ay sonra ilk domates

ANTALYA’dan, Rusya’ya tam 23 ay sonra ilk domates ihracatı Manavgat’tan yapıldı.

6.12.2017Ekonomi
Rusyaya 1 yıl 11 ay sonra ilk domates

Rusya'ya 1 yıl 11 ay sonra ilk domates

ANTALYA'dan, Rusya'ya 1 yıl 11 ay sonra ilk domates ihracatı Manavgat'tan yapıldı. 2 Aralık'taki ilk ihracatta Süral Tarım, Rusya'ya 50 bin 226 dolarlık domates gönderdi.

6.12.2017Ekonomi
Bio Antalya önerisi

Bio Antalya önerisi

28.11.2017Antalya
Türkiyenin domates ihracatı yüzde 46 arttı

"Türkiye'nin domates ihracatı yüzde 46 arttı"

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, ekimde Türkiye'nin domates ihracatının yüzde 46 arttığını belirterek, "Türkiye rakamını veriyorum çünkü artık bizim meyve ve sebzemizin önemli kısmı diğer iller üzerinden ihracata gitmektedir. Göstergelerin geçen yıla göre daha iyi olduğuna kuşku yoktur." dedi.

28.11.2017Ekonomi
Rusya alamayınca domatesi bu ülkeye sattık

Rusya alamayınca domatesi bu ülkeye sattık

RUSYA’nın 1 Ocak 2016’da başlattığı domates ihracatı yasağı nedeniyle yeni pazarlara açılan sektör, en çok ihracatı Beyaz Rusya’ya yaptı. Geçen yıla göre 10 aylık dönemde yüzde 26 artışla 92 milyon dolarlık domates ihracatının 20.5 milyon dolarlık kısmı, Beyaz Rusya’ya yapıldı.

8.11.2017Ekonomi
Kılıçdaroğlundan asgari ücret önerisi

Kılıçdaroğlu'ndan asgari ücret önerisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu asgari ücretin Dolar kuruna endekslenmesini önerdi.

31.10.2017Gündem
Son dakika... Türkiyeden ne zaman domates alacaklarını açıkladılar...

Son dakika... Türkiye'den ne zaman domates alacaklarını açıkladılar...

Rusya, Türkiye’den domates ithalatının 2018’de kısmen yeniden başlayabileceğini açıkladı.

4.10.2017Ekonomi
Rusya formülü umut verdi

Rusya formülü umut verdi

28.09.2017Yerel Haberler
Yeşil ihraç ediliyor, kızarıyor

Yeşil ihraç ediliyor, kızarıyor

ANTALYA’nın Elmalı İlçesi’nin yüksek kesimlerinde seracılık yaygınlaşırken, burada üretilen domatesler ihraç ediliyor. Başta Katar olmak üzere Suudi Arabistan ve İsrail’e gönderilecek domatesler yeşil haldeyken hasat ediliyor. Yeşil domatesler ihracat sırasında kızarıp ülkelere ulaşıyor.

28.09.2017Ekonomi
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Hürriyetin sorularını yanıtladı: OHAL için yeni formül aranıyor...

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Hürriyet'in sorularını yanıtladı: OHAL için yeni formül aranıyor...

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ekonomik ambargonun tehlikeli bir söylem olduğunu dile getirerek “Rusya ilk ticarete dokundu ve Türkiye’ye ders vermeye çalıştı. Bu son derece yanlıştı. Kuzey Irak konusunda aynı yanlışı yapmamızı uygun görmüyorum. Kuzey Irak’ta ticaretle ve gümrük kapıları ile ilgili bir talimat yok” diye konuştu.

26.09.2017Ekonomi
Hedef Avrasya Gümrük Birliği

Hedef Avrasya Gümrük Birliği

Avrupa Birliği ile sürdürülen Gümrük Birliği güncelleme görüşmelerine önceki gün Almanya Başbakanı Merkel’den tepki gelmişti. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de Merkel’in bu konuda konuşmaya yetkisi olmadığını söylerken, Türkiye’nin Rusya’nın başını çektiği Avrasya Gümrük Birliği’ne dahil olmak için bu yıl başvuruda bulunacağını açıkladı.

18.08.2017Ekonomi
Domates yasağına devam sinyali

Domates yasağına devam sinyali

RUSYA Tarım Bakanı ve aynı zamanda Rusya’nın güneyinde kurduğu tarım aile şirketiyle tanınan Aleksander Tkaçev, Türk domatesine yasağı kaldırmayacaklarını açıkladı.

7.08.2017Ekonomi