MENÜ

Domates Fiyatları

Domates Fiyatları ile ilgili tüm haberleri, son dakika Domates Fiyatları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Domates Fiyatları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.140 Domates Fiyatları haberi bulunmuştur.

Domates Fiyatları Haberleri

Domates fiyatları düştü, ev yapımı salçaya talep arttı

Domates fiyatları düştü, ev yapımı salçaya talep arttı

Yurt genelinde marketlerde salça fiyatlarının yüksek olması nedeniyle vatandaşlar domates fiyatlarının düşmesini fırsat bilerek ev yapımı salçaya ağırlık verdi.

Irak pazarı daraldı, domates fiyatları düştü

Irak pazarı daraldı, domates fiyatları düştü

Domatesin üretimin merkezi Antalya’da domates fiyatları Irak pazarında yaşanılan daralmadan ötürü 2 TL’nin altına düştü. Eylül ayında yüzde 35,20’lik fiyat artışıyla zam şampiyonu olan domatesin fiyatı, Antalya’da halde 1 lira 60 kuruşa kadar düştü.

4.12.2018Ekonomi
Domates fiyatlarında düşüş

Domates fiyatlarında düşüş

Eylül ayında yüzde 35,20’lik fiyat artışıyla zam şampiyonu olan domatesin fiyatı, üretim merkezi Antalya’da bir hafta içerisinde 70 kuruş birden değer kaybederek 2,40 TL’ye kadar düştü

18.11.2018Ekonomi
Zam şampiyonu domateste sert düşüş

Zam şampiyonu domateste sert düşüş

Eylül ayında yüzde 35,20’lik fiyat artışıyla zam şampiyonu olan domatesin fiyatı, üretim merkezi Antalya’da bir hafta içerisinde 70 kuruş birden değer kaybederek 2,40 TL’ye kadar düştü.

17.11.2018Ekonomi
Müjdeli haber geldi Fiyatlar düşecek

Müjdeli haber geldi! Fiyatlar düşecek

Antalya’da her yıl üretilen milyonlarca ton domates ile hem iç piyasada hem de ihracatta ülke ekonomisine çok büyük katkısı olan Aksu ilçesinde yüzlerce çiftçi domates hasadını yapmaya başladı. İlçede üretilen domatesin pazar piyasasına girmesiyle birlikte tezgahlarda 9-10 TL'den alıcı bulan domatesin 2-3 TL'ye kadar düşmesi bekleniyor.

18.10.2018Ekonomi
Domates fiyatları üreticiyi sevindiriyor

Domates fiyatları üreticiyi sevindiriyor

MERSİN’in yıllık 350 bin ton domatesin hasat edildiği Erdemli ilçesinde, serada yetiştirilen güzlük çeşidin hasadına başlanırken, kilosunun 3,60 TL’den alıcı bulması, üreticileri sevindirdi.

16.10.2018Ekonomi
‘Domates serada 4 liraya yükselecek’

‘Domates serada 4 liraya yükselecek’

Tokat’ta serada 3 liradan satılan domatesin ekim ayında 4 liraya kadar yükselmesi bekleniyor.

18.09.2018Ekonomi
Karacabey Ovasında domates hasadı başladı

Karacabey Ovası'nda domates hasadı başladı

Türkiye'nin salçalık domates üretiminin yüzde 45'inin yapıldığı Bursa'nın Karacabey Ovası'nda hasat başladı.

31.07.2018Ekonomi
Temmuz ayında yapmanız gereken kış hazırlıkları

Temmuz ayında yapmanız gereken kış hazırlıkları

Yazın kadınlar için en önemli konuların başında kışa hazırlık konusu geliyor. İşte bu ay yapmanız gereken kış hazırlıklarından bazıları...

Domates fiyatları ağustosta düşer

"Domates fiyatları ağustosta düşer"

Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Doğan: "Domates fiyatları temmuzda da artmaya devam edecek ancak ağustosta fiyatların düşmesini bekliyoruz. Çünkü Türkiye'nin her bölgesinde domates çıkıyor."

27.06.2018Ekonomi
Antalya’da sanayiciden ’uzlaşı’ çağrısı

Antalya’da sanayiciden ’uzlaşı’ çağrısı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, ekonominin güçlenmesi, huzur ve güven için uzlaşmanın zorunlu olduğunu söyledi. Çetin, OHAL’in kaldırılmasının yabancı sermayeye güven vereceğini ve Türkiye’nin dış imajını düzelteceğini kaydetti.

26.06.2018Ekonomi
10 günde 3 kat zamlandı

10 günde 3 kat zamlandı

Lezzeti ve kalitesiyle dünyaya nam salan meşhur Çanakkale domatesi, son turfan hasatta üreticinin yüzünü güldürdü. İlk iki turfanda tarlada 40 kuruşa kadar düşen Çanakkale domatesi, son turfanda 10 günde 3 kat zamlanarak 1.20 liraya çıktı.

19.10.2017Ekonomi
Son dakika... Türkiyeden ne zaman domates alacaklarını açıkladılar...

Son dakika... Türkiye'den ne zaman domates alacaklarını açıkladılar...

Rusya, Türkiye’den domates ithalatının 2018’de kısmen yeniden başlayabileceğini açıkladı.

4.10.2017Ekonomi

Hindistan'da fiyatı iki katına çıkan domatese silahlı koruma

Hindistan'ın Madya Pradeş eyaletinde domates fiyatları hızla yükselince, sebze halinde olası hırsızlık girişimlerini önlemek için silahlı korumalar görevlendirildi.

25.07.2017Dünya
Kilosu 8 TLden 30 kuruşa düştü

Kilosu 8 TL'den 30 kuruşa düştü

ADANA’da sıcaktan zarar görünce ekonomik değerini kaybeden domatesin fiyatı halde 30 kuruşa kadar düştü.

7.07.2017Ekonomi
Domatesin kilosu 30 kuruşa düştü

Domatesin kilosu 30 kuruşa düştü

Sıcak hava domatesi vurdu, kilosu 30 kuruşa düştü

7.07.2017Ekonomi
Domatesin kilosu 30 kuruşa düştü

Domatesin kilosu 30 kuruşa düştü

Sıcak hava domatesi vurdu, kilosu 30 kuruşa düştü

7.07.2017Ekonomi
Bakan Tüfenkciden gıda fiyatlarıyla ilgili önemli açıklama

Bakan Tüfenkci'den gıda fiyatlarıyla ilgili önemli açıklama

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: "Gıda fiyatlarına etki eden unsurların başında mevsimsel etkiler, arz-talep dengesi geliyor. Hal dışı özellikle kayıp kaçağın olduğu alanlarda birtakım tedbirler alarak bunu önlemeye yönelik önerilerimiz var. En önemlisi de pazar yerlerini teşvik ederek daha modern hale getirmek istiyoruz. Yine perakende ayağında özellikle bu zincir içerisindeki maliyet oluşturan unsurları azaltma adına önerilerimizi sıralayacağız ve en azından sebze ve meyve fiyatlarındaki oynaklığı stabil hale getirmeye çalışacağız." açıklamasında bulundu.

15.05.2017Ekonomi
Domates  1.5 liraya  düşebilir

Domates 1.5 liraya düşebilir

SON dönemde artan fiyatıyla adından söz ettiren nisan ayının zam şampiyonu domatesin fiyatının baharlık ürünlerin piyasaya çıkmasıyla düşmesi bekleniyor.

7.05.2017Ekonomi
Domates fiyatları 1,5 liraya kadar düşebilir

'Domates fiyatları 1,5 liraya kadar düşebilir'

Son dönemde artan fiyatıyla adından söz ettiren nisan ayının zam şampiyonu domatesin fiyatının baharlık ürünlerin piyasaya çıkmasıyla düşmesi bekleniyor. Türkiye Haller Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Akbaş yaptığı açıklamada "Sezon arası dediğimiz geçiş dönemlerinde bu tür olaylar olabiliyor ama 10 gün içinde yeni ürünlerin yetişmesiyle domates fiyatlarının normal bandına inmesini ve 1,5-2 TL arasından satılmasını öngörüyoruz" dedi.

7.05.2017Ekonomi
Ucuz domates 20 Mayıs’tan sonra

Ucuz domates 20 Mayıs’tan sonra

SON dönemlerde çiftçiden pazarcıya, hükümet yetkililerinden vatandaşa kadar en çok konuşulan konular arasında domates fiyatları yer alıyor.

4.05.2017Ekonomi
İşte domates fiyatlarını artıran sebep

İşte domates fiyatlarını artıran sebep!

Son günlerde fiyatı 5-6 lirayı aşan domatesin ateşinin tarla mahsulleri çıkana kadar düşmeyeceği belirtiliyor.

25.04.2017Ekonomi
Markete bakarken pazar uçtu

Markete bakarken pazar uçtu

Rusya’ya domates satıp satamayacağımızın tartışmaları sürerken, iç piyasada fiyatlar bazı pazarlar yerlerinde 8 lirayı, marketlerde ise 10 lirayı aştı. Pazarcılar ihracat artışından dolayı fiyatların artığını söylerken, ihracatçılar iklim koşullarından dolayı üretimin azaldığını ve bu yüzden fiyatların yükseldiğini belirtiyor.

20.04.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Seracılığın arka yüzü

HÜKÜMET zaruretten sebze ve meyveyi satıyor, belki de diğer tüketim mallarını da satacaktır. Bu önlem yalnız başına fiyatları düşürmez. Tamamlayıcı önlemler de almalıdır.

14.02.2019

Domateste ithalat korkusu

Enflasyonun yükselmesinde sembol ürünlerden oldu domates ve salça. Domatesin kilogram fiyatı bu yıl 6-10 TL’den geriye düşmedi, salçanın kilosu ise 4.75’ten 11 TL’ye yaklaştı. Aldığım bilgilere göre Ankara’da enflasyona olumsuz yansıması nedeniyle ithalat için hazırlıklar yapılıyor. Ancak sektör uzmanları ithalat yapılması durumunda üreticinin de domates ekmekten kaçacağı düşüncesinde. Çözüm ise planlı bir döneme geçişte.

13.10.2018

Her ‘erken’e kanmayın

Mart ayında bir otele yüzde 45 indirimle erken rezervasyon yaptıran vatandaş soruyor: Aynı otelin odaları şu anda yüzde 35 indirimle satılıyor. Nerede kaldı benim yüzde 45’lik avantajım? Vatandaşın şikâyetinin benzerleri olsa da erken rezervasyonu hakkıyla uygulayan firma ve otellerin sayısı hayli fazla. Bu konuda seçici olmak şart.

30.06.2017

Domatesin makûs talihi

Yıllar geçse de domatesin kaderi değişmiyor. Nisan ayı sonunda mayıs ayı başında fiyatı fırlayan domates, tarla ve bahçe domatesi piyasaya çıkınca inişe geçiyor. Bu yıl da aynısı oldu. İki hafta önce kilosu 10 liraya kadar çıkan domatesin fiyatı halde 70 kuruşa, marketlerde 1.75 TL’ye kadar düştü.

19.05.2017

5 SORU 5 CEVAP

Sağlığımızın yönetilebilir bir “varlık”, sürdürülebilir bir “değer”, özen gösterilmesi gereken bir “mücevher” olduğunu çoğumuz -biraz gecikerek de olsa- öğrendik. Bu nedenle de eskiye oranla daha bir dikkatli, özenli ve bilgiliyiz. Ne var ki hayatın pek çok alanı gibi bu alanda da ciddi bir bilgi kirliliği var. İşte bu nedenle sizden gelen sorular bizim için çok önemli. Bugün sayfamızı yine sizden gelen sorulara ayırdık. Bu sorular sayesinde “yanlış bilinen doğrular” ve “doğru sanılan yanlışlar”ı gündeme getirebiliyoruz. İşte sizden gelen o sorulardan bazıları ve yanıtlarımız...

3.05.2017