MENÜ

Dolar Yükselir

Dolar Yükselir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dolar Yükselir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 629 Dolar Yükselir haberi bulunmuştur.

Dolar Yükselir Haberleri

Bakan Elitaş Rusya kendi halkını cezalandırıyor

Bakan Elitaş "Rusya kendi halkını cezalandırıyor"

EKONOMİ Bakanı Mustafa Elitaş, İzmir ziyaretinde Rusya'nın biber ve nar alımını da durdurmasını değerlendirirken "Rusya Devlet Başkanı'na diyorum ki, Türkiye'ye bir müeyyide uyguluyorum derken aslında kendi halkını cezalandırıyorsun" dedi.

17.03.2016Ege
Suudi Arabistan İranı düşürmek için petrol fiyatlarını dibe çekiyor iddiası

Suudi Arabistan İran'ı düşürmek için petrol fiyatlarını dibe çekiyor iddiası

OPEC’in iki devi Suudi Arabistan ve İran hattında tırmanan krizin, petrol üzerinden yürütülen bir savaşa dönüşmesi, dünya enerji piyasalarını da etkileyebilir. Yakında ambargo kıskacından kurtulmaya hazırlanan İran’a, rakipleri kolay kolay yer açmayacak gibi... Hatta kimilerine göre S. Arabistan, İran’ı e dibe çekmek için petrol fiyatlarını kasıtlı olarak düşürüyor.

4.01.2016Ekonomi
Borsa güne nasıl başladı MB kararı borsayı nasıl etkiledi 25 Aralık 2015 Cuma

Borsa güne nasıl başladı? MB kararı borsayı nasıl etkiledi? 25 Aralık 2015 Cuma

Borsa güne nasıl başladı? MB kararı borsayı nasıl etkiledi? 25 Aralık 2015 Cuma- İşte Borsa'da son durum... İstanbul serbest piyasada Dolar 2,9220 TL, Euro 3,1920 seviyelerinden düne başladı. Açılışın ardından dolar 2,91 seviyesine gevşemişti.

25.12.2015Gündem
Asgari ücret ocak ayında 1.300 TL oluyor

Asgari ücret ocak ayında 1.300 TL oluyor

Partilerin 1 Kasım seçim vaatleri içinde en dikkat çekenlerinden biri de 'asgari ücret' olmuştu. CHP'nin 1500 lira; MHP'nin 1400 lira ve HDP'nin de 2 bin lira vaat ettiği asgari ücreti AK Parti ise 1300 liraya yükseltme sözü vermişti. Başbakan Davutoğlu’nun açıklamalarına göre asgari ücret Ocak ayında 1.300 TL olacak. GSS prim borçları silinecek. Emeklilere ise yılda 1200 TL ek zam yapılacak.

2.11.2015Ekonomi
Lüks sitelerin aidatları sakinlerini isyan ettiriyor

Lüks sitelerin aidatları sakinlerini isyan ettiriyor

İstanbul başta olmak üzere Bodrum, Marmaris gibi yazlık bölgeler de dahil, lüks konutlar neredeyse aylık kira bedelleri kadar aylık ‘aidat ücretleri’ ile dikkat çekiyor. Hatta bazı durumlarda aylık aidatlar kira bedellerini bile aşıyor. Ünlü isimler bile lüks sitelerdeki yüksek aidatlara tepki gösteriyor. Son olarak ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın, Bodrum’daki villasının 14 bin liralık aidatı konusunda site yönetimine isyan ettiği iddia edildi. Yılmaz ise Twitter hesabından bu haberleri yalanladı.

26.10.2015Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Erdoğanı mektup yazarak uyarmıştım

Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ı mektup yazarak uyarmıştım

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dış politikada yapılan yanlışlara değinerek, 24 Ağustos 2012 tarihinde dönemin Başbakan'ı Recep Tayyip Erdoğan’a bir mektup yazdığını ve kendisini dış politika konularında uyardığını belirtti.

23.10.2015Gündem
Finlandiya Cumhurbaşkanından Saray esprisi: Umarım kaybolmam

Finlandiya Cumhurbaşkanı'ndan Saray esprisi: Umarım kaybolmam

Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö dün Türkiye’ye geldi. İki gün Ankara ve İstanbul’da temasları var. Kendisine kalabalık bir işadamı heyeti eşlik ediyor. Türkiye, ekonomisi bir süredir durgunluk içinde olan Finlandiya için önemli. Niinistö, ziyareti öncesinde Hürriyet’e konuşurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir araya geleceği Saray’la ilgili “Resimlerini gördüm. Umarım kaybolmam” diye espri yaptı. Niinisto sorularımıza özetle şu yanıtları verdi:

12.10.2015Gündem
Kılıçdaroğlu, Başbakana seslendi: 20 kurşun sıkıldı, neden bulamıyorsun

Kılıçdaroğlu, Başbakan'a seslendi: 20 kurşun sıkıldı, neden bulamıyorsun?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Star Medya Grubu Başkanı Murat Sancak'a yapılan silahlı saldırının aydınlatılmamasını, "Sayın Davutoğlu'na sesleniyorum. Siz, neden ve hangi gerekçeyle failleri yakalamıyorsunuz" sözleriyle eleştirdi.

8.10.2015Gündem
Ümidinizi kaybetmeyin

Ümidinizi kaybetmeyin

DENİZLİ Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Ağustos ve Eylül ayında açıklanan verilerin ekonominin iyiye gitmediğini gösterdiğini söyleyerek, sanayicilerin ümitsizlik yaşamaması için uyarı yaptı.

4.10.2015Ege
Ümidinizi kaybetmeyin

Ümidinizi kaybetmeyin

DENİZLİ Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Ağustos ve Eylül ayında açıklanan verilerin ekonominin iyiye gitmediğini gösterdiğini söyleyerek, sanayicilerin ümitsizlik yaşamaması için uyarı yaptı.

4.10.2015Ege
Sanayicilere ’ümidinizi kaybetmeyin’ uyarısı

Sanayicilere ’ümidinizi kaybetmeyin’ uyarısı

DENİZLİ Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Ağustos ve Eylül ayında açıklanan verilerin ekonominin iyiye gitmediğini gösterdiğini söyleyerek, sanayicilerin ümitsizlik yaşamaması için uyarı yaptı.

3.10.2015Ege
Dış kredi avantajı kayboldu

Dış kredi avantajı kayboldu

Yurtdışındaki düşük faiz oranlarıyla borçlanan reel sektör son dönemde döviz kurlarının artmasıyla sıkıntıya düştü. Alınan döviz borçlarının ne kadarı hedge edildi bilemiyoruz ama döviz kur artışları, şirket bilançolarına kredilerin TL bazında karşılıkları ve finansal gider olarak yansımaya başladı.

19.09.2015Ekonomi
KarşıyakAşk

KarşıyakAşk

Basketbol Ligi’nde 28 yıl sonra şampiyon olan Pınar Karşıyaka, pazar akşamı kupayı büyük bir coşkuyla kutladı.

21.06.2015Ege
Panik de yok dolar krizi de

Panik de yok dolar krizi de

Doların en çok arttığı günler listesinin büyük çoğunluğuna, siyasal krizler ve Merkez Bankası’nın işini yapamaması aynı anda eşlik ediyor. Seçim gecesi gelen sonuç bir siyasal kriz değil, ama kaybeden tarafa yakın olanlar bunu bir kriz olarak sunuyor. Merkez Bankası işini yapmaya, geçmişte tanık olduğumuzdan daha yakın. Bu yüzden, ‘ölçüp-biçme’ faslı geçtikten sonra mali piyasa tansiyonu giderek azalacaktır.

10.06.2015Ekonomi
Kuyumculardan çeyrek altın alarmı

Kuyumculardan çeyrek altın alarmı

Ramazan ayının Haziran ayında olması nedeniyle düğünler bayram öncesi ve bayram sonrasına yoğunlaştı. Kuyumcular, düğünlerin en yoğun yaşanacağı yaz aylarında çeyrek altın sıkıntısı yaşanabileceği uyarısında bulundu. Sektör kaynakları, çeyrek altın fiyatlarının ise 'normal' seviyede olduğuna işaret etti.

25.05.2015Ekonomi
Fındık fiyatları 2 ayda 17.5 liradan 21 liraya yükseldi

Fındık fiyatları 2 ayda 17.5 liradan 21 liraya yükseldi

Fındıkta geçen yıl yaşanan yaklaşık 150 bin tonluk rekolte kaybı fiyatlara yansımaya devam ediyor. Sezona 10 liradan başlayan fındıkta üretici fiyatları dün itibariyle 21 liraya kadar ulaştı. Üreticinin elinde fındık kalmadığını ifade eden sektör temsilcileri, aracı tüccarların manipülasyon yaptığını, fiyatların daha da yükselebileceğini ifade ediyor.

14.05.2015Ekonomi
Şimşek: Herhalde Cem Uzandan kopya çektiler

Şimşek: Herhalde Cem Uzan'dan kopya çektiler'

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP'nin ekonomik vaatlerine yönelik konuşmaya devam ediyor. Şimşek katıldığı bir televizyon programında, "Herhalde Cem Uzan'dan ya da Yunanistan'dan kopya çektiler" dedi.

21.04.2015Ekonomi
Merkez Bankası’na güvenimiz tamdır

Merkez Bankası’na güvenimiz tamdır

MERKEZ Bankası Başkanı Erdem Başçı’ya, siyasilerden yöneltilen eleştiriler sonrasında Maliye Bakanı Şimşek’ten destek geldi. Şimşek, “Merkez Bankası iyi bir performans göstermiştir. Bizim Merkez Bankası’na olan güvenimiz tamdır” dedi.

14.02.2015Ekonomi
Dünyadaki her evde bir Türk Malı olsun

Dünyadaki her evde bir Türk Malı olsun

Ege Bölgesi sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, dünyada her evde bir Türk Malı sloganını hayata geçirmek için aralıksız çalışmak gerektiğini söyledi. Dünya küresel mal ihracatında Türkiye'nin aldığı payın yüzde 1 seviyesinde olduğunu kaydeden Yorgancılar, "Dünyanın içinde ihracattaki payımız binde 81. İthalattaki payımız ise yüzde 1.38. Dünya ticaretinden aldığımız yüzde 2'lik payı artırmalıyız. Bunun için Dünyada her evde bir Türk malı olmalı" dedi.

6.02.2015Ege
Erdoğandan Kobani eleştirisi

Erdoğan'dan Kobani eleştirisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen Muhtarlar Toplantısı'nda Kobani eleştirisinde bulundu. Erdoğan "Somali'de emniyet sağlamak için hiçbir ülkenin kılı bile kımıldamıyor. Kobani söz konusu olduğunda, küçük bir yerleşim yeri için dünya ayağa kalkıyor. Oradan ayrılanlar bize geliyor. Orada kimse yok burayı bombalıyorlar. Bugün bakıyoruz çifte telli oynuyorlar. DEHAŞ oradan çıkmış. O bombalanan yerleri yeniden kim onaracak. Oradan ayrılan 200 bin insan geri dönebilecek mi dönerse nereye yerleşecek" dedi.

27.01.2015Gündem
Başbakan Davutoğlu, Brükselde konuştu

Başbakan Davutoğlu, Brüksel'de konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Belçika'nın başkenti Brüksel'de, Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği ile "Friends of Europe" tarafından ortaklaşa düzenlenen toplantıda konuştu.

15.01.2015Dünya
Pancar çiftçisinden kota isyanı

Pancar çiftçisinden 'kota' isyanı

Nişasta ve Glikoz Üreticilerinin Türkiye'de kotalar kalksın, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi 'üretim kotaları' üzerinden yapılsın önerilerini Pancar Çiftçilerinden sert tepki geldi. Pankobirlik Genel Müdürü Taner Taşpınar, "Bu öneriler gerçekleşirse 150 bin pancar çiftçisi maden ocağına inmek için sıraya girer. 10 milyon insanı geçindiren sektör çöker. Terör artar, Doğu ve Güneydoğu'dan İstanbul, İzmir, Mersin, Adana'ya göç hızlanır. Türkiye için intihar olur" uyarısı yaptı.

8.12.2014Ekonomi
Zamane ezberleri

Zamane ezberleri

Son 30 yıldır eğitimdeki ezber performansımız giderek gelişiyor (!). Artık “eti senin kemiği benim” gibi demode geleneksel ezberler yerine, daha sofistike, literatüre dayanan, yüksek teknolojik ezberlerimiz var.

8.12.2014Eğitim
Kılıçdaroğlu İzmirde konuştu: Kirlinin boyunu zaten biliyoruz

Kılıçdaroğlu İzmir'de konuştu: Kirlinin boyunu zaten biliyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de katıldığı Ege Bölgesi örgüt toplantısında dört bakan hakkındaki yolsuzluk ve rüşvet iddialarına değinerek, "Birisi de 'ben masumum' diyor. Erdoğan Bayraktar. Masumsan, Başbakan talimat verdi sen de 'asıl istifa etmesi gereken ben değilim başbakandır' demedin mi? Neden kıvırıyorsun? Erkek gibi durmak yakışmaz mı yakışır. Yapmadıysan 'yapmadım' de." dedi.

1.12.2014Gündem
Kılıçdaroğlu: Bin odalı saray yaptırmakla alay sahibi olunur

Kılıçdaroğlu: Bin odalı saray yaptırmakla alay sahibi olunur

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdroğlu, "Komşularımızın iç işlerine müdahale etmeyerek itibar kazanır Türkiye. Bin odalı saray yapmakla itibar sahibi olunmaz, alay sahibi olunur. İtibarsızlık sahibi olunur. Oturuyorsun, kendine bin odalı saray yapıyorsun. 1 milyar 370 milyon liraya. Daha bitmedi. Bin odanın daha döşenmesi var. İtalya’dan mobilya getirecekler göreceksiniz. Hindistan’dan mermer getirdiler. Sanki bizim ülkemizde mermer yok" dedi.

15.11.2014Gündem
Kopuz: Stokçular yüzünden bıçak kemiğe dayandı

Kopuz: Stokçular yüzünden bıçak kemiğe dayandı

TÜRKİYE’de bir taraftan Avrupa’ya ambargo koyan Rusya’ya gıda ihracatı tartışılırken diğer taraftan özellikle fındık ve buğdaydaki spekülatif hareketler yeni zamları gündeme getirdi. Kuraklık ve don etkisiyle birçok üründeki rekolte kaybıyla özellile fındık ve buğday gibi ürünlerde üreticide yaşanan zam oranı yüzde 30 ile 70 arasında olunca sanayiciler de harekete geçti.

21.08.2014Ekonomi
Rus pazarı tam açılıyor

Rus pazarı tam açılıyor

Rusya’nın batılı ülkelerden aldığı tarım, gıda ve süt ürünlerine ambargo uygulayacağını duyurması sonrası en büyük ürün tedarikçisi konumuna Türkiye geldi. Rusya’ya 1.5 milyar dolarlık yaş meyve-sebze satan Türkiye’nin, tüm gıda üreticileri Rusya’nın kararının fırsat olduğunu düşünüyor.

7.08.2014Ekonomi
VW, Fiat’ı alırsa açık ara  dünya lideri olacak

VW, Fiat’ı alırsa açık ara dünya lideri olacak

TARAFLAR yalanlasa da elinde 24 milyar dolar nakiti bulunan VW’nin Fiat’ı almak için doğru zamanı beklediği iddia ediliyor. Alman devin 77 yaşındaki patronu, Agnelli-Elkann hanedanlığını ikna ederse hayaline ulaşabilecek.

28.07.2014Ekonomi
Limon fiyatları yüzde 100 arttı

Limon fiyatları yüzde 100 arttı

Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar beldesindeki kaya oyma doğal soğuk hava depolarında muhafaza edilen bir kasa iyi kalite limonun depo çıkış fiyatı geçen seneye oranla iki kat artarak 100 liraya ulaştı.

20.07.2014Ekonomi
Karagül ya da Spagetti Western

Karagül ya da Spagetti Western

Karagül dizisi tipik 'feodal doğu' ya da 'ağalı-konaklı' yapımlara tam uyuyor diyebilir miyiz?

5.07.2014Hayat
BAŞLARKEN...

BAŞLARKEN...

Almanya’ya ilk gelen Türkler bilir... Gerek tercüme veya kağıt-kürek işlerinde, gerekse resmi dairelerde işleri düştüğünde yol yordam sormak için birinci kuşağın ilk başvurduğu yer Türk Danış’tı.

28.05.2014Gündem
Başbakan Erdoğan sorun faiz, uzmanlar sorun kur diyor

Başbakan Erdoğan 'sorun faiz', uzmanlar 'sorun kur' diyor

Başbakan Erdoğan yüksek enflasyonun olağan şüphelisinin yüksek faiz olduğunu söyledi. Ekonomi literatürüne göre maliyet enflasyonu yüksek ülkelerde bu ilişki geçerli olabiliyor. Ancak uzmanlara göre cari açık veren bir ülke olarak Türkiye'deki mevcut enflasyonun asıl sorumlusu yüksek dolar kuru.

26.05.2014Ekonomi
TC gençliğine yasak sökmez

TC gençliğine yasak sökmez

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter’a erişim yasağını eleştirerek, “Geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerdir. Başçalan size Twitter ve Facebook yasağı getiriyor. Yasak bizim gençlere, Türkiye Cumhuriyeti’nin gençlerine sökmez” dedi.

23.03.2014Gündem
Hukuksal normları yükseltmek fiyat-kazanç oranını artırır

Hukuksal normları yükseltmek fiyat-kazanç oranını artırır

İş Portföy Genel Müdürü Tevfik Eraslan bir ülkedeki hukuksal normların piyasadaki kazanç oranlarını doğrudan etkilediğini belirtirken Türkiye’nin hukuksal normlarını batı ülkelerindeki seviyeye çıkardığında şu an yüzde 9 olan borsadaki fiyat kazanç oranının batı ülkelerindeki gibi yüzde 15’e kadar çıkabileceğini belirtti.

13.03.2014Ekonomi
Dede-baba-torun

Dede-baba-torun

Yılmaz Özdil, 26 Şubat Çarşamba günü Fanatik'teki köşesinde Semih Kaya ve Beşiktaş derbisindeki centilmence hareketine yer vermişti. İşte Özdil'in o yazısı...

1.03.2014Futbol

Yazar Sonuçları

Bakanlar Kurulu’na döviz rezervli sunum

Pazartesi Bakanlar Kurulu’na ekonomi brifingi veren Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’nın 75 sayfalık sunumunda önceki sunumlardan farklı olarak daha fazla, 10’a yakın sayfada döviz rezervleri konusuna yer ayrıldığı görülüyor.

5.01.2016

Dalgalanma durulur, kurumlar çalışır

Ekonominin potansiyel nabzını döviz kuruyla ölçmek bize 2001 krizinden miras.

9.06.2015

Emeklilik fonları şaşırttı

Hiçbir getiri yok, aksine birikimler eriyor diye eleştirilen bireysel emeklilikte, sistemin başlangıcından bu yana emeklilik fonlarının toplamı yüzde 117 reel getiri sağladı.

10.08.2014

Ne memleket be kardeşim...

“Beraber yürüdük” iktidarına karşı “tıpış tıpış yürüsün” muhalefeti başlatıldı.

5.08.2014

Merak ediyorum acaba sordu mu?

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasından sonra ortaya çıkan ses kayıtlarından biri bence en unutulmazıydı.

1.04.2014