MENÜ

Dolar Düşer Mi

Dolar Düşer Mi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dolar Düşer Mi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 796 Dolar Düşer Mi haberi bulunmuştur.

Dolar Düşer Mi Haberleri

Cumhurbaşkanıyla kader arkadaşıyız

Cumhurbaşkanıyla kader arkadaşıyız

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile kendisini karşı karşıya getirmeye dönük gayretler olduğunu belirterek, “Biz kader arkadaşıyız. Çok zor süreçleri birlikte aştık. Bu konularda da bağışıklıyız. Aşılıyız tabiri caizse. Bizim aramızdaki dostluk, siyasetle başlamış değil, siyasetle kaim değil. Bulunduğumuz makamlarla irtibatlı değil, kalıcı ve dünya ahret dostluğuna dayanan bir birlikteliktir” dedi. Atina dönüşü uçakta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Davutoğlu, özetle şunları söyledi:

7.12.2014Gündem
Gazeteciliğin yeni sınavı

Gazeteciliğin yeni sınavı

DEMEK Kİ, her şeye rağmen gazetecilik ölmemiş bu ülkede. Son zamanlarda kimi meslektaşlarımızın karamsarlık içinde dediği gibi gazetecilik ölmüş olsaydı, dört eski bakanla ilgili yolsuzluk soruşturması komisyonu haberlerine yayın yasağı getirilmesine gerek duyulmazdı.

30.11.2014Okur Temsilcisi
Kadın-erkek eşitliği fıtrata ters

Kadın-erkek eşitliği fıtrata ters

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kadınların ihtiyacının eşitlikten ziyade eşdeğer olabilmek olduğunu belirterek, “Kadın ile erkeği eşit konuma getiremezsiniz. O fıtrata terstir. Çünkü fıtratları farklıdır. İş hayatında hamile bir kadını erkek ile aynı şartlara tabi tutamazsınız. Çocuğunu emzirmek zorunda olan bir anneyi bu tür yükümlülükleri olmayan bir erkekle eşit konuma getiremezsiniz” dedi.

24.11.2014Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kadın ve Adalet toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kadın ve Adalet toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da düzenlenen KADEM 1. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi'ne katıldı.

24.11.2014Gündem
Levent Üzümcü: Ege Denizi insan mezarlığına döndü

Levent Üzümcü: Ege Denizi insan mezarlığına döndü

Tiyatro sanatçısı Levent Üzümcü ile rol aldığı İstibdat Kumpanyası öncesi hem bu oyunu hem de bu sezon yer alacağı projeleri konuştuk.

31.10.2014Keyif
Rusya’nın talebi zam getirmeyecek

Rusya’nın talebi zam getirmeyecek

Rusya’nın yumurta, tavuk eti ve süt ürünleri ihtiyacını Türkiye’den sağlamak için harekete geçmesi, tüketicide fiyatlar artacak endişesi yarattı.

8.09.2014Ege
Rusya’dan indirimi ocakta isteyeceğiz

Rusya’dan indirimi ocakta isteyeceğiz

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rusya’da Ukrayna üzerinden gelen doğalgazın kesintiye uğrayıp uğramayacağını anlamak amacıyla bir dizi görüşme yapacağını belirtti.

19.06.2014Ekonomi
Torba yasasını bekleyin 41.400 TL cepte kalsın

Torba yasasını bekleyin 41.400 TL cepte kalsın

AĞUS­TOS 1971 doğumluyum. 1990 yılından beri Hollanda’a yaşıyorum. 1987’de okul tarafından verilen sigorta kartım var. Türkiye’de sigortalı çalışmış­lığım yok. Ne zaman emekli olabilirim?(Mustafa Uçar-Hollanda)

13.06.2014Gündem
İkinci tekme fotoğrafının sahibi de belli oldu

İkinci tekme fotoğrafının sahibi de belli oldu

Tekmeleme fotoğrafının sahibinin belli olduğunu yazdım bugün. Ama bir eksiklik olmuş; iki farklı açıdan çekilmiş iki ayrı fotoğraf karesi olduğunu belirtmemişim.

26.05.2014OkurTemsilcisi
Başbakan Erdoğan sorun faiz, uzmanlar sorun kur diyor

Başbakan Erdoğan 'sorun faiz', uzmanlar 'sorun kur' diyor

Başbakan Erdoğan yüksek enflasyonun olağan şüphelisinin yüksek faiz olduğunu söyledi. Ekonomi literatürüne göre maliyet enflasyonu yüksek ülkelerde bu ilişki geçerli olabiliyor. Ancak uzmanlara göre cari açık veren bir ülke olarak Türkiye'deki mevcut enflasyonun asıl sorumlusu yüksek dolar kuru.

26.05.2014Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Bir dahaki sefere Muğlaya başbakan olarak geleceğim

Kılıçdaroğlu: "Bir dahaki sefere Muğla'ya başbakan olarak geleceğim"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisini 'Başbakan Kılıçdaroğlu' tezahüratıyla karşılayan Muğlalılar’a, “İnşallah o da olacak. Gelecek sefer Muğla’ya başbakan olarak geleceğim” dedi.

18.03.2014Ege
Hüseyin Çelikten önemli açıklamalar

Hüseyin Çelik'ten önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik gündeme dair açıklamalarda bulundu. Çelik, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun 'Ben profesyonel hiçbir siyasetçiye güvenmem' sözlerini sert şekilde eleştirerek 'Güvenmiyorum diyorsunuz. Sayın Feyzioğlu’nun siyaset kurumuna sıcak bakmaması, merhum babası Turan Feyzioğlu'nun siyaseten hüsrana uğramasının katkısı olabilir' dedi.

8.01.2014Gündem
Başbakan Erdoğandan önemli açıklamalar

Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan bugün üç Bakan'ın istifasına hiç değinmedi.

25.12.2013Gündem
Online eğitim nedir

Online eğitim nedir?

Online eğitim, e-learning, elektronik learning, uzaktan eğitim, virtuel eğitim,sanal eğitim... Çeşitli adlar veriliyor.

14.12.2013Eğitim
Para politikasının kaçış ‘tüneli’

Para politikasının kaçış ‘tüneli’

FED’in tahvil alım programını kısmayacağı ya da epey geç başlayacağı ya da başlasa bile bunun yeterince fiyatlandığı gibi pembe varsayımları para politikasına payanda yapan Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’nın yap-boz deneyleri, artık ekonomi için potansiyel ‘toksik risk’ olmaya aday.

24.09.2013Ekonomi
Altında yükseliş kısa süreli olacak

"Altında yükseliş kısa süreli olacak"

Uluslararası emtia piyasalarını yakından takip eden Duke Üniversitesi Uluslararası Ekonomi Profesörü Campbell R. Harvey, altın fiyatlarının zaten yüksek seviyede olduğunu belirterek, bundan sonraki dönemde daha çok aşağı yönlü seyir izlemesi olasılığının daha fazla olduğunu söyledi.

17.08.2013Ekonomi
Bir gece ansızın

Bir gece ansızın

FED toplantısı sonrası düşüş trendi hızlanan altın fiyatlarına önceki gece kısa sürede yüzde 4’lük bir darbe daha geldi.

28.06.2013Ekonomi
Altın düşüyor kuyumcu seviniyor

Altın düşüyor kuyumcu seviniyor

Altın fiyatlarındaki hızlı düşüş, düğün sezonunu yaşayan kuyumcu esnafını sevindirdi. Yıllar sonra hareketli piyasa beklentisine girildi.

28.06.2013Ekonomi
Piyasalarda Gezi Parkı düşüşü

Piyasalarda 'Gezi Parkı' düşüşü

Gezi Parkı'nda başlayıp Türkiye geneline yayılan olayların yarattığı belirsizlik piyasaları çok kötü vurdu. Borsa İstanbul'da çok uzun yıllardır görülmeyen bir düşüş yaşanırken, kayıp yüzde 10'u aştı ve şirketlerin piyasa değeri 63 milyar TL eridi. Günü yüzde 10.47 kayıpla 76 bin 983 puandan tamamlayan borsa, bu seviyede kayıpları en son 2003 yılındaki tezkere krizinde görmüştü.

3.06.2013Ekonomi
Hayri Kozakçıoğlu evinde ölü bulundu

Hayri Kozakçıoğlu evinde ölü bulundu

Eski Olağanüstü Hal (OHAL) Bölge Valisi Hayri Kozakçıoğlu (75), Sarıyer Reşitpaşa'daki villasında ölü bulundu.

23.05.2013Gündem
O hesabı ver

O hesabı ver

Başbakan Tayyip Erdoğan, başbakan yardımcılığı dönemi için komisyon kurulacağını açıkladığı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye, “Sen de mesulsün, hesabını vermeyecek misin? Hodri meydan dedin. Tüm hesabı kitabı ortaya çıkaracağız” dedi.

16.04.2013Gündem
Asıl hayal dünyası budur

Asıl hayal dünyası budur

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, 38 yıllık diplomatlık kariyerinden getirdiği deneyimle Ankara’nın gündemindeki sıcak dış politika dosyalarını değerlendirdi. AK Parti’nin hariciyeden siyasete transferi olan Bozkır, Başbakan Erdoğan’ın planlanan Washington ziyareti öncesinde ve esnasında yaşanması muhtemel gelişmelerin ipuçlarını verdi. Türkiye’den Esad rejimine karşı askeri müdahale bekleyenlerin hayal dünyasında yaşadığını düşünen Bozkır’a göre, Obama’nın İsrail ziyareti ABD’nin beklenen Suriye kararı açısından kritik önemde.

17.03.2013Gündem
Yarin yanağından gayrı her şeyimiz birdir bizim

Yarin yanağından gayrı her şeyimiz birdir bizim

22 yıl olmuş Devekuşu Kabare Tiyatrosu kapanalı. Birkaç film dışında 22 yıldır yollarına tek başlarına devam ediyorlar. Zeki Alasya halen ‘Bizim Okul’ adlı televizyon dizisinde oynuyor. Metin Akpınar ise Haliç Üniversitesi’nde ‘Kabare ve Siyaset’ dersi veriyor. Tek soruya sinirleniyorlar. Siz siz olun, sakın o soruyu sormayın!

2.03.2013Kelebek
Dünyada neler oluyor

Dünyada neler oluyor

Yeni çıkan albümler, ebook’un favorileri, müze ve galerilerdeki sergiler.

1.03.2013Kelebek
Aslan: Kat karşılığı proje çok riskli

Aslan: Kat karşılığı proje çok riskli

28 yılda İzmir'e yaklaşık 30 bin konut inşa eden Ege-Koop'un Başkanı Hüseyin Aslan, kentsel dönüşüm sürecinde vatandaşın en çok kat karşılığı arsalara yapılan projelerde dikkatli olması uyarısında bulundu. Aslan, "Cazip kampanyalarla piyasadan para toplanıyor. Vatandaşın şirketleri çok iyi araştırması ve belediyelerin de halkın avukatı gibi çalışması gerekiyor" dedi.

28.11.2012Ekonomi
Kılıçdaroğlundan kutup ayısı cevabı

Kılıçdaroğlu'ndan 'kutup ayısı' cevabı

AK Parti grup toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan CHP'yi sert sözlerle eleştirerek Kılıçdaroğlu'nu 'Bahtsız Bedevi'ye benzetti. Kılıçdaroğlu bu sözlere "Çöllerde gezen sensin. Dön aynaya bak Bahtsız Bedevi'yi orada göreceksin. Ama çöllerde gezerken kutup ayılarına dikkat" şeklinde cevap verdi. İşte iki liderin önümüzdeki günlerde de çok tartışılacak açıklamaları...

6.11.2012Gündem
Sonsuza dek şeker kız olamam

Sonsuza dek şeker kız olamam

Hikâyesi bir tuhaf aslında: Çok dindar bir ailede yetişmesi, bu kadar ön planda olan cinselliği ve en önemlisi de zirveyi kimselere kaptırmaması...

12.10.2012Kelebek

Yazar Sonuçları

Gazeteciliğin yeni sınavı

Demek ki, herşeye rağmen gazetecilik ölmemiş bu ülkede. Son zamanlarda kimi meslektaşlarımızın karamsarlık içinde dediği gibi gazetecilik ölmüş olsaydı, dört eski bakanla ilgili yolsuzluk soruşturması komisyonu haberlerine yayın yasağı getirilmesine gerek duyulmazdı.

1.12.2014

Dizileri yayından kaldırmak en çok bizi üzüyor

Yapımcısı, oyuncusu, yöneticisi, programcısı neredeyse TV sektörünün tamamı 2014 yılından memnuniyetsiz...

15.11.2014

Rövanş alma dönemi bitsin diye CHP'deyim

Bu haftaki konuk, yeni CHP’li, son kurultayda Parti Meclisi üyeliğine seçilen Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu.

9.09.2014

Dünya Kupası sizi heyecanlandırıyor mu?

DÜNYA Kupası: Dünyada bir bayram havası mı? En azından ev sahibinde ne bayram ne de seyran; aksine tencere tava hep aynı hava(!)

12.06.2014

Tekme fotoğrafının sahibi

Tekmeleme fotoğrafı, Gezi olaylarındaki “Kırmızılı Kadın” fotoğrafından bu yana en çarpıcı haber fotoğrafıydı. Peki bu fotoğrafı kim çekti? Merak ettim ama Hürriyet dahil hiçbir medya kuruluşunda foto muhabirinin imzasını göremedim.

26.05.2014

Facia madenimde olsaydı intihar ederdim

SOMA faciası nedeniyle kim istifa edecek?

15.05.2014

Suç işleniyor buna dur diyecek yok mu?

SON günlerde ciddi bir akıl tutulması yaşıyoruz.

19.01.2014

Toblerone’cu Bakanı açıklıyorum

HER şey, kadın bakan alışveriş merkezinde yürürken karşısına çıkan şekerci dükkânında başladı.

13.01.2014

Bu kez ‘gündem’ de değişime direniyor!

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın rüşvet ve yolsuzluk operasyonu ile başlayan süreçteki tavrını artık biliyoruz: Dikkatleri asıl olaydan uzaklaştır, açgözlü kamuoyunun önüne daha iştah açıcı meseleler at, onu konuşurken asıl konuyu unutsunlar!

6.01.2014

Bazen kitap, paradan tehlikelidir Başbakanım

REZA Zarrab adlı genç, hırslı ve hayırsever işadamımız, sabık bakanlarımızdan Egemen Bağış’ın ofisine çantayla giriyor, çantasız çıkıyor.

26.12.2013

Bunun adı anayasal düzene darbedir

İSTANBUL’daki bir başka yolsuzluk soruşturması ile ilgili dosya, soruşturmayı yürüten savcıdan alındı ve bir başka savcıya verildi.

26.12.2013

Partnerimle aşk yaşamam bir kez oldu, 5 yıl sürdü

Engin Altan Düzyatan’la bir araya geldik geçen gün.

13.11.2013

Net ihracat ve net devalüasyon

Ekim ayı enflasyonu (Tüketici Fiyat Endeksi) belli oldu. Aylık enflasyon % 1,8 artış ile geçen yıl Ekim ayının % 1,96’lık artışının altında kaldı.

6.11.2013

Delilik

Geçen hafta delilik nedir diye yazmıştım, hatta kafam karışmış, sizlere de yazın bana demiştim; siz ne düşünüyorsunuz diye. Gelenlerin bazıları aşağıda, buyurun işte.

30.10.2013

‘Orta gelirli ülkeler ligi’nin zirvesine çıktınız ama cari açık ve tasarruf büyük sorun

BOSTON’da Harvard Business School’da 2 aylık eğitime katılan Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane’yle bağlantı kurmak bana 2002 ve 2012’de Türkiye hakkında case (vaka) kaleme alan Prof. Richard Vietor’la görüşme şansı yarattı.

19.05.2013

Azerbaycan’a vize kaldırtsanıza

DIŞİŞLERİ Bakanımız açıkladı. Yeni Zelanda ile vizeler kalkıyormuş.

12.03.2013

Bej, bej, bej

YUKARIDA zikredilen bej(ş)ler, sırasıyla milli gelir büyümesi, enflasyon ve cari açık oranlarıdır.

15.02.2013

Sırf görüntüyü değil şehrin sosyal yaşamını da bozuyorlar

Sık olmasa da mutlaka önünden geçtiğiniz, en azından uzaktan göz ucuyla baktığınız bazı yapılardan bahsetmek istiyorum.

26.01.2013

Ağla güzel gitar, ağla

Jimi Hendrix’ten Kurt Cobain’e pek çok rock ikonunun gitarı olan Fender Stratocaster, hem satış rakamlarında hem de kârlılıkta düşüş yaşıyor. Tüketicilerin önemli bir bölümü, yeni üretilen gitarların eskilere göre kalitesiz olduğuna inanıyor. Peki Fender batar mı, ıssız acun kalır mı dersiniz?

5.10.2012