MENÜ

Dokunulmazlık Dosyaları

Dokunulmazlık Dosyaları ile ilgili tüm haberleri, son dakika Dokunulmazlık Dosyaları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Dokunulmazlık Dosyaları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 356 Dokunulmazlık Dosyaları haberi bulunmuştur.

Dokunulmazlık Dosyaları Haberleri

Kılıçdaroğlu’na 3 fezleke daha

Kılıçdaroğlu’na 3 fezleke daha

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli’nin de aralarında bulunduğu 25 milletvekiline ait yeni dokunulmazlık dosyaları Meclis Başkanlığı’na sunuldu.

21.05.2019Gündem
Meclise yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi

Meclise yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli'nin de aralarında bulunduğu 43 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları TBMM Başkanlığına sunuldu.

30.03.2019Gündem
Son dakika: 8 milletvekili için flaş talep

Son dakika: 8 milletvekili için flaş talep

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın da aralarında bulunduğu 8 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları TBMM Başkanlığına sunuldu.

26.12.2018Gündem
TBMMye yeni dokunulmazlık dosyaları gönderildi

TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları gönderildi

HDP Eş Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş ile TBMM Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Pervin Buldan'ın da aralarında bulunduğu 31 milletvekiline ait 43 dokunulmazlık dosyası TBMM Başkanlığına sunuldu.

16.07.2017Gündem
13 dokunulmazlık dosyası Meclis’te

13 dokunulmazlık dosyası Meclis’te

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da aralarında bulunduğu 13 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları Meclis’e geldi.

26.01.2017Gündem
Bozdağdan EMASYA açıklaması

Bozdağ'dan 'EMASYA' açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TBMM’de Milli Savunma Komisyonu’nda görüşülen ’Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’na yönelik yapılan eleştirilere değinerek, "Kanun tasarısı terörle mücadele eden güvenlik kuvvetlerimize hukuki himaye getirmektedir" dedi.

11.06.2016Gündem
Fezlekeler Adalet Bakanlığı’na gönderildi

Fezlekeler Adalet Bakanlığı’na gönderildi

Meclis'te bulunan dokunulmazlık dosyaları, savcılık ve mahkemelere ulaştırılmak üzere Adalet Bakanlığı'na gönderildi.

10.06.2016Gündem
Başbakan Yardımcılarının görev dağılımı belli oldu

Başbakan Yardımcılarının görev dağılımı belli oldu

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş 65. Hükümet'in ilk Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, Başbakan yardımcılarının görev dağılımı belli olduğunu bildirdi. Buna göre, "Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek'in görevleri; Hazine Müsteşarlığı, TC. Merkez Bankası, TC. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası, Türkiye Kalkınma Bankası. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un görevi, hükümet sözcülüğü, Kamu diplomasisi ile ilgili işleri yürütülmesi ve Danıştay ile ilgili ilişkiler, Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Radyo Televizyon Üst Kurumu Genel Müdürlüğü, Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü, Radyo Televizyon Üst Kurulu" ndan sorumlu olacak.

25.05.2016Gündem
15 dosya daha TBMM Başkanlığına verildi

15 dosya daha TBMM Başkanlığı'na verildi

Aralarında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun da olduğu bazı milletvekillerine ait 15 dosya, TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Karma Komisyondaki dosya sayısı 682'ye ulaştı.

25.05.2016Gündem
Dokunulmazlık kabul edildi

Dokunulmazlık kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda, hakkında dosya bulunan milletvekillerinin yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin anayasa değişikliği teklifi, 376 oyla kabul edildi.Teklifin tümü üzerinde yapılan gizli oylamada, 531 oy kullanıldı. Kanun, 376 kabul oyu aldı. Oylamadan 140 ret oyu çıkarken, 5 milletvekili çekimser kaldı, 7 oy boş çıktı, 3 oy da geçersiz sayıldı.

21.05.2016Gündem
Numan Kurtulmuştan önemli açıklamalar

Numan Kurtulmuş'tan önemli açıklamalar

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş,8 saat süren Bakanlar Kurulu sonrasında basın açıklaması yaparakgazetecilerin sorularını yanıtladı. Kurtulmuş, dokunulmazlıklarıngörüşüldüğü komisyondaki kavgaya ilişkin "Bu görüntüler TBMM'yeyakışmıyor. Bu görüntülerle hiç kimse, hükümete geri adım attırır, rafakaldırırız diye düşünmesin. Bende az önce izledim. Kaba kuvvetin hakaretin, küfürün hepsinin bini binpara olduğu bir ortamı oluşturmaya vesile olmasınlar. Bu çerçevede kimne yaparsa yapsın dokunulmazlık dosyaları milletin istediği istikametteMeclis'e gelecektir" dedi. Kurtulmuş, bugüne kadar 49 bombalı saldırınında istihbarat faaliyetleriyle önlendiğini söyledi.

2.05.2016Haber
Numan Kurtulmuş: 49 bombalı saldırı önlendi

Numan Kurtulmuş: 49 bombalı saldırı önlendi

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 8 saat süren Bakanlar Kurulu sonrasında basın açıklaması yaparak gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kurtulmuş, dokunulmazlıkların görüşüldüğü komisyondaki kavgaya ilişkin "Bu görüntüler TBMM'ye yakışmıyor. Bu görüntülerle hiç kimse, hükümete geri adım attırır, rafa kaldırırız diye düşünmesin. Ben de az önce izledim. Kaba kuvvetin hakaretin, küfürün hepsinin bini bin para olduğu bir ortamı oluşturmaya vesile olmasınlar. Bu çerçevede kim ne yaparsa yapsın dokunulmazlık dosyaları milletin istediği istikamette Meclis'e gelecektir" dedi. Kurtulmuş, bugüne kadar 49 bombalı saldırının da istihbarat faaliyetleriyle önlendiğini söyledi.

2.05.2016Gündem
Liderlerin dokunulmazlık dosyaları TBMMde

Liderlerin dokunulmazlık dosyaları TBMM'de

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ ile MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin de aralarında olduğu bazı milletvekillerine ait 25 dokunulmazlık dosyası TBMM Başkanlığına sunuldu - Meclis'e gelen dokunulmazlık dosyalarının sayısı 600'e ulaştı    

26.04.2016Gündem
Dokunulmazlıklar 150 savcıya

Dokunulmazlıklar 150 savcıya

AK Parti’nin, muhalefet turuyla hızlandırdığı, ‘dokunulmazlık dosyalarının TBMM’de hiçbir işlem yapılmadan savcılara devredilmesi’ önerisi hayata geçerse, milletvekillerin dosyalarından 150 savcı sorumlu olacak.

20.03.2016Gündem
İnfial kriterleri

İnfial kriterleri

AK Parti, TBMM’deki dokunulmazlık dosyalarının hangi kritere göre gündeme alınacağını belirledi. Öncelik HDP’lilerde olmak üzere, ‘toplumda infial yaratan eylemler’ esas alınacak. Bu kritere ‘özyönetim açıklamaları ve canlı bomba PKK’lılar için taziyeye gitmek’ gibi suçların girmesi bekleniyor.

8.03.2016Gündem
MHPden flaş dokunulmazlık hamlesi

MHP'den flaş dokunulmazlık hamlesi

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, terörle topyekün mücadele edilmesi gerektiğini belirterek, partisinin TBMM Adalet Komisyonu ve Anayasa Komisyonu üyelerinin, Karma Komisyon'un toplanarak dokunulmazlıkla ilgili fezlekeleri gündemine alması ve görüşmesi için TBMM Başkanlığı'na bugün müracaat ettiklerini söyledi.

3.03.2016Gündem
23 dokunulmazlık dosyası daha TBMM Başkanlığına sunuldu

23 dokunulmazlık dosyası daha TBMM Başkanlığı'na sunuldu

Bazı milletvekillerine ait 23 dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

26.02.2016Gündem
9 vekilin fezlekesi Mecliste

9 vekilin fezlekesi Meclis'te

Aralarında HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız hakkında, "Terör örgütüne silah temini" iddiasıyla düzenlenen fezlekenin de bulunduğu bazı milletvekillerine ait 9 dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığı'na gönderildi. Sarıyıldız'ın fezlekesinin yanı sıra CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal, HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan hakkındaki yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkereleri de Meclis'e gönderildi.

31.07.2015Gündem
Milletvekili seçilemeyenlerin dosyaları yargıya gönderilecek

Milletvekili seçilemeyenlerin dosyaları yargıya gönderilecek

Yeniden seçilemediği için dokunulmazlıkları kalkacak olan eski milletvekillerine ait dosyalar için yargı süreci başlayacak. AK Parti'de üç dönem kuralı nedeniyle milletvekili seçilemeyen 68 eski milletvekili içinde dokunulmazlık dosyaları olan milletvekilleri ve bakanlara ait 31 dosya bulunuyor.

8.06.2015Gündem
TBMMde tarihi fezleke oturumu başladı

TBMM'de tarihi fezleke oturumu başladı

TBMM Genel Kurulu, 4 eski bakanın fezlekelerini görüşmek üzere olağanüstü toplandı. CHP, MHP, BDP ve bazı bağımsız milletvekilleri oylama sırasında Genel Kurul Salonu'nda hazır bulundu. Oylama sonucu toplantı yeter sayısına ulaşıldı. Sonuçların açıklanmasının ardından AK Partililer de Genel Kurul Salonu’na girdi. Genel Kurul'da fezlekelerin içeriğinin okunması konusunda tartışma çıktı. BDP'li Hasip Kaplan, ''Birbirimizi kandırmayalım arkadaşlar. Fezlekeler zaten hepimizin elinde'' dedi ve dosya halindeki fezlekeleri gösterdi. MHP de ses kayıtlarının ve fezlekede yer aldığı iddia edilen fotoğrafların olduğu bir CD'yi vekillere dağıttı.

19.03.2014Gündem
Soğutmada

Soğutmada

Başta dağdaki teröristlerle kucaklaşan BDP’liler olmak üzere dokunulmazlık dosyaları ve anadilde savunma hakkı tasarısı için AK Parti ‘bekletme’ kararı aldı. Kürt sorununda atılacak adımlar ve BDP’nin tavrı, bu iki konunun geleceğini belirleyecek.

26.12.2012Gündem
Cesur BDP’li arıyorum

Cesur BDP’li arıyorum

Dokunulmazlık dosyalarını artık taşınamaz hale geldiği için gündeme getirdiklerini belirten AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “Yanlışa yanlış, doğruya doğru diyebilecek cesur bir BDP’li arıyorum. Sorunların çözümüne katkı sağlayacak BDP’li arıyorum” dedi.

7.12.2012Gündem
Terör dosyaları masada olacak

Terör dosyaları masada olacak

Başbakan Tayyip Erdoğan, BDP’li milletvekillerine “dokunmanın” çerçevesini, Meclis’teki tüm terörle bağlantılı dosyaların masada olacağının mesajını vererek çizdi. Kürtçe propaganda gibi hafif ceza içeren dosyalar ayıklanacak, dokunulmazlık kalksa bile yasama faaliyetlerine katılımlarının yolu aranacak.

4.12.2012Gündem
Kanuniye o diziyle iftira atıyorlar

"Kanuni'ye o diziyle iftira atıyorlar"

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Muhteşem Yüzyıl dizisiyle ilgili tartışmalara ilişkin, "Diziler tarihi karakterlerle alakalı olunca tarihin gerçekleriyle uyuşması beklenir. Muhteşem Yüzyıl'a baktığımız zaman, gerçeklerle örtüşmeyen, pek çok sanal sahnelerle uydurma birtakım yönleriyle beraber tanıtılan bir Kanuni söz konusu. Kanuni'nin yaptıklarını doğru gösteren bir diziye kimsenin itirazı olmaz. İtirazımız dizinin tarihi gerçeklere uymaması, gerçeklerden öte tarihe iftira içerecek pek çok özeli barındırması nedeniyledir, diziyle alakalı değil, tarihi çarpıtan yaklaşımlarla ilgilidir" dedi.

28.11.2012Gündem
Arınç: CHPli kadın vekiller İncenin yanında oturmasın

Arınç: CHP'li kadın vekiller İnce'nin yanında oturmasın

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin, “cinsel taciz” iddiasından kurtulana kadar bulunduğu görevden istifa etmesi gerektiğini belirterek, “CHP içindeki kadın milletvekilleri, bundan sonra sayın İnce'nin yanında oturmamalı. İnce'nin gönderdiği 3-4 SMS'i okudum, yüzüm kızardı” dedi. Meclis'te dünkü gensoru görüşmeleri sırasında bu konuda kavga çıkmış, CHP'li İnce ''Yüreğim yerinde, abdestimden de şüphem yok. Dokunulmazlığımı kaldırmazsanız ahlaksızsınız'' demişti. İnce bugün yazılı açıklama yaparak, ''Sayın Arınç’ın TBMM Genel Kurulu’nda söylediği telefon mesajlarının, hangi telefonda kayıtlıysa kanıtlamaya davet ediyorum'' dedi.

21.11.2012Gündem
Kuzu: Dokunulmazlık dosyaları aradan alınıp görüşülebilir

Kuzu: Dokunulmazlık dosyaları aradan alınıp görüşülebilir

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, kamuoyunda şok etkisine bakarak bazı dokunulmazlık dosyalarının aradan alınıp görüşülebilmesinin önünde hukuki bir engel olmadığını belirterek, “Siyasi irade bunları oturur düşünür, artısını eksisini; ona göre karar verir” dedi.

31.10.2012Gündem
9 vekile dokunulacak

9 vekile dokunulacak

BDP'li milletvekillerinin PKK'lı teröristlerle kucaklaşmasının ardından gündeme gelen milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması için Anayasa değişikliği gerekmediğini düşünen AK Parti kurmayları, 76. ve 83. maddelerinin yeterli olduğunu belirtti. BDP'nin kapatılmasının ise Ankara'nın gündeminde olmadığı öğrenildi.

3.09.2012Gündem
Dokunulmazlık dosyaları rekora koşuyor

Dokunulmazlık dosyaları rekora koşuyor

Meclis, 24 Dönem'in 2. Yasama Yılı'nı geride bırakırken dokunulmazlık dosyaları konusunda da rekora doğru gidiyor.

16.07.2012Gündem
CHPli Anadol: Gelin dokunulmazlıkları kaldıralım

CHP'li Anadol: Gelin dokunulmazlıkları kaldıralım

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, dokunulmazlığın kaldırılması çağrısını yineledi. Bunun gerçekleşmemesi durumunda dokunulmazlık dosyalarının komisyonda işleme konulmasını isteyen Anadol, “Onu da mı yapmıyorsunuz? CHP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarını kaldıralım” dedi.

11.03.2010Gündem
Şener: Emine Erdoğan GATAya girdi

Şener: Emine Erdoğan GATA'ya girdi

Türkiye Partisi (TP) Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın türbanla Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) girdiğini iddia etti. Şener, “Meclis'te tartışmalar kapıdan alınmadı kısmında kaldı. O dönem benim dolaylı edindiğim bilgilere göre, Sayın Genelkurmay Başkanı ile yapılan telefon konuşması sırasında ‘Elbette tabii ki ziyaret etmesi lazımdır. Ben gerekli talimatı veririm’ dediği ve böylece ziyaret ettiğiyle ilgili bir bilgiye sahibim” diye konuştu.

10.02.2010Gündem
Türk ve Tuğlukun dokunulmazlık dosyaları iade edildi

Türk ve Tuğluk'un dokunulmazlık dosyaları iade edildi

Meclis, Anayasa Mahkemesinin kararı doğrultusunda milletvekillikleri düşen Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk hakkındaki dokunulmazlık dosyalarını Başbakanlığa iade etti.

14.01.2010Gündem
Baykal: Cumhurbaşkanını tekrar meclis seçsin

Baykal: "Cumhurbaşkanını tekrar meclis seçsin"

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, TBMM'de bir uzlaşma sağlanırsa Cumhurbaşkanının Parlamento tarafından seçilmesi sistemine yeniden dönülmesine yönelik düzenlemeye destek vereceklerini söyledi.

30.09.2009Gündem
Dokunulmazlık dosyaları başka bahara kaldı

Dokunulmazlık dosyaları başka bahara kaldı

TBMM Adalet-Anayasa Karma Komisyonu, 26 milletvekilinin yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin 76 dosya hakkındaki görüşmeleri, 23. Dönem 2. yasama yılına erteledi. Dokunulmazlık dosyalarının ertelenme nedeninin ise, DTP’li 17 milletvekiline ait 51 dosyadan kaynaklandığı belirtildi.

2.06.2008Gündem
TBMMde 76 dokunulmazlık dosyası karara bağlanacak

TBMM'de 76 dokunulmazlık dosyası karara bağlanacak

TBMM Adalet-Anayasa Komisyonu üyelerinden kurulu Karma Komisyon bu ay içerisinde toplanarak, aralarında ağırlıklı olarak 17 DTP’li milletvekiline ait 51 dosyanın bulunduğu toplam 76 dosya hakkında kararını verecek.

12.05.2008Gündem
DTPden dokunulmazlık tepkisi:Artık savunma yok

DTP'den dokunulmazlık tepkisi:Artık savunma yok

Adalet Anayasa Karma Komisyonu üyelerinden oluşan hazırlık komisyonları, milletvekili dokunulmazlık dosyaları için çalışmalarına devam ediyor. 3 numaralı hazırlık komisyonu, haklarında 26 dokunulmazlık dosyası bulunan 18 milletvekilinin sözlü ve yazılı ifadelerine başvurdu. “Suçu ve suçluyu övme” gerekçesiyle 13 DTP’li milletvekiline ait 20 dosya bulunuyor.

16.04.2008Gündem
Milletvekillerinden dokunulmazlık savunması

Milletvekillerinden 'dokunulmazlık' savunması

Adalet Anayasa Karma Komisyonu üyelerinden oluşan hazırlık komisyonları, milletvekili dokunulmazlık dosyaları için çalışmalarına başladı. 1 Nolu hazırlık komisyonu, haklarındaki dokunulmazlık dosyası için 14 milletvekilinin sözlü ve yazılı ifadelerine başvurdu. 25 Dosyayı görüşen komisyon DTP’li Sırrı Sakık, Osman Özçelik ve Nezir Karabaş ile AKP’li Hanifi Alır’ın sözlü ifadelerine aldı.

10.04.2008Gündem
Dokunulmaz dosyalar Meclis gündeminde

Dokunulmaz dosyalar Meclis gündeminde

Siyaset, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı’nın açtığı kapatma davası ve AKP’nin izleyeceği stratejiye kilitlenirken, Meclis Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu’nun gündemini de milletvekilleri hakkındaki dokunulmazlık dosyaları oluşturacak. Komisyon yarın yapacağı toplantıda, hazırlık komisyonlarının, milletvekili dokunulmazlığının kaldırılmasının dönem sonuna bırakılması yönünde karar verdiği dosyaları görüşecek.

18.03.2008Gündem

Yazar Sonuçları

AK Parti sürprizlere gebe

DOKUNULMAZLIK dosyaları ve yeni anayasa nedeniyle siyasette bu yaz sıcak geçecek.

1.05.2016

Halkı terörize eden sersemler

DÜN bildiğimiz bütün iletişim araçları deyim yerindeyse “yıkıldı”!

17.03.2016

Demirtaş’ın bu topuna CHP acaba ne yapacak

DEMİRTAŞ İstanbul’da “Gezi dayanışması” etkinliğine katılıp diyor ki:

13.03.2016

Bu akıldışı durum, nereye kadar?

İMCTV'nin Türksat üzerinden yayınına son verildi.

26.02.2016

Yerinde sayarak ‘ilerleme’

İLERLEME Raporu ve genişleme ile ilgili ‘Strateji Belgesi’ açıklandı. Bir hukukçu siyasetçiden aldığımız yorumu özetliyoruz:

14.10.2009

25 yıl önceki cümleyle ipler koptu

HERKESİN gözünün içine girecek bir slogan:

"AK mı, Durak mı, Türkiye görecek."

3.03.2009

Peki savcılar neden bugüne kadar bekledi

ABDULLAH Gül, henüz Dışişleri Bakanı iken Hasan Cemal kendisiyle konuşuyor. Milliyet’teki köşesinde 4 Mayıs 2007 tarihinde ’Cunta ve darbe!’ başlıklı bir yazı yazıyor. Çarpıcı bilgiler aktarıyor.

2.07.2008