MENÜ

Doğuş Grubu

Doğuş Grubu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Doğuş Grubu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Doğuş Grubu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.076 Doğuş Grubu haberi bulunmuştur.

Doğuş Grubu Haberleri

Aziz Yıldırımdan UEFA ve transfer açıklaması

Aziz Yıldırım'dan UEFA ve transfer açıklaması

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, futbol takımı için düşündükleri transferlerin UEFA'yla yaptıkları Finansal Fair Play sözleşmesine uygun olması gerektiğini belirtti.

31.07.2017Futbol
Doğuş Grubu, 142 yıllık Weggis Otelini 184 milyona satın alıyor

Doğuş Grubu, 142 yıllık Weggis Oteli'ni 184 milyona satın alıyor

Türkiye’de yeme-içme yatırımlarına bir süre ara veren Doğuş Grubu’nun patronu turizmde ise uluslararası pazarlardaki varlığını artırıyor.

19.07.2017Ekonomi
Doğuş Grubu, 142 yıllık Weggis Otelini 184 milyona satın alıyor

Doğuş Grubu, 142 yıllık Weggis Oteli'ni 184 milyona satın alıyor

Türkiye’de yeme-içme yatırımlarına bir süre ara veren Doğuş Grubu’nun patronu turizmde ise uluslararası pazarlardaki varlığını artırıyor. Daha önce Yunanistan, Hırvatistan, İtalya ve İspanya’da peş peşe oteller alan Doğuş Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk’in yeni gözdesi İsviçre…

19.07.2017Ekonomi
En güzel müzik filmleri Bodrum’da

En güzel müzik filmleri Bodrum’da

13’üncü yılında kapsamını genişleten Bodrum Müzik Festivali, bu yıl Başka Sinema işbirliğiyle Miles Davis, Dalida, Mozart gibi efsanevi müzisyenlerin hayatını anlatan film ve belgesel seçkilerini izleyiciyl buluşturacak.

3.07.2017Kitap Sanat
Beyoğlu mucizesini yaratanlar konuşuyor: Burası şehrin kalbi değerini yine bulacak

Beyoğlu mucizesini yaratanlar konuşuyor: Burası şehrin kalbi değerini yine bulacak

Bugün, Beyoğlu’na can veren işletmecilere, kültür insanlarına ve esnafa kulak vereceğiz. Yaratıcılıkları, vizyonları ve alınterleriyle ‘altın yıllar’ı mümkün kılan isimlere, neyin yanlış gittiğini ve çözüm önerilerini sorduk.

2.07.2017Gündem
Aziz Yıldırımdan Beşiktaşa destek

Aziz Yıldırım'dan Beşiktaş'a destek

Doğuş grubuyla yapılan imza töreninde Beşiktaş’ın amatör şubelerdeki küçülme kararı sorulan Aziz Yıldırım,“Fenerbahçe’nin amatör şubelerde her sene 25 milyon dolar civarında açığı var.

30.06.2017Futbol
NTV Spor kapanıyor mu En yetkili isim açıkladı...

NTV Spor kapanıyor mu? En yetkili isim açıkladı...

Fenerbahçe ile Doğuş Grubu'nun ortaklığının resmileştiği töreninde soruları yanıtlayan Doğuş'un patronu Ferit Şahenk, NTV Spor'un kapanma iddialarına açıklık getirdi.

30.06.2017Futbol
NTV Spor kapatılacak mı Resmi açıklama geldi

NTV Spor kapatılacak mı? Resmi açıklama geldi

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, NTV Spor'un kapatılacağı iddialarının doğru olmadığını açıkladı.

30.06.2017Spor Arena
Fenerbahçe Doğuş için imzalar atıldı

Fenerbahçe Doğuş için imzalar atıldı!

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, Doğuş Grubu'yla yapılan sponsorluk anlaşması basın toplantısında konuştu. Yıldırım, Ferit Şahenk'e teşekkür etti.

30.06.2017Basketbol
Fenerbahçe, Doğuş Grubu ile sponsorluk anlaşması imzalayacak

Fenerbahçe, Doğuş Grubu ile sponsorluk anlaşması imzalayacak

Fenerbahçe, Doğuş Grubu ile sponsorluk anlaşması imzalanacağını duyurdu.

29.06.2017Basketbol
Darüşşafaka, Doğuşu her yerden sildi

Darüşşafaka, Doğuş'u her yerden sildi!

Darüşşafaka Spor Kulübü, sponsoru Doğuş Grubu'nun adını her yerden sildi.

29.06.2017Basketbol
Galataport’ta yıkım işlemi büyük ölçüde tamamlandı

Galataport’ta yıkım işlemi büyük ölçüde tamamlandı

KAMUOYUNDA Galataport adıyla binilen Salıpazarı Kruvaziyer limanı projesinde eski binaların yıkım işlemi büyük ölçüde tamamlandı. Çalışmalar sırasında Karaköy yolcu salonun yıkılması kamuoyunda tepkilere neden olurken inşaatı yapan firma, salonunÿyeniden yapılacağını açıklamıştı.

25.06.2017Ekonomi
Yıldırımdan, Ormana... F.Bahçenin şampiyonluğu onu ezdi

Yıldırım'dan, Orman'a... F.Bahçe'nin şampiyonluğu onu ezdi!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 2017 Olağan Mali Genel Kurulu'nda çarpıcı açıklamalar yaptı... Hedefinde ise Beşiktaş Başkanı Fikret Orman vardı...

3.06.2017Futbol

Tren kaçınca fişi çektiler

Türkiye’ye abone olunarak özel alışveriş (private shopping) modelini getiren Markafoni, operasyonlarını durdurma kararı aldı. 9 yıl önce Türkler tarafından kurulan, 2014 yılında ise tamamı Afrikalı bir gruba satılan Markafoni’nin kapanmasının sebebi olarak indirim odaklı hareket etmesi ve daha fazla çeşit sunan e-ticaret sitelerinin hızla büyümesi olarak gösteriliyor.

1.06.2017Ekonomi
Festival tüm Bodrum’a yayılıyor

Festival tüm Bodrum’a yayılıyor

2005 yılından bu yana Doğuş Grubu’nun kurucu desteğiyle düzenlenen Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali, kapsamını daha da büyüterek bu yıldan itibaren Bodrum Müzik Festivali adıyla yoluna devam edecek. 12-16 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek festival, klasik müzik konserlerinin yanı sıra film gösterimleri, çocuk atölyeleri, edebiyat-müzik buluşmalarına da ev sahipliği yapacak.

23.05.2017Kitap Sanat
Tarihe tuz biber ekmenin ne manası vardı Nusret Bey

Tarihe tuz biber ekmenin ne manası vardı Nusret Bey?

Fenerbahçe, yılların istikrarı ve sabrını en nihayetinde klasıyla birleştirip basketbolda Avrupa’nın en büyüğü olurken, kendini sporsever olarak tanımlayan Beşiktaşlılar ve Galatasaraylılar bile sarı lacivert gurura ortak oldu. Yarın öbür gün kızdırılacakları pahasına, sevindiler...

22.05.2017Spor Arena
Fenerbahçe Yelken şubesi yenilendi

Fenerbahçe Yelken şubesi yenilendi

Geçtiğimiz yıl kasım ayında Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’yle 4 yıllık sponsorluk anlaşması imzalayan Doğuş Grubu, bu kapsamda Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi’nin tesislerini de yeniledi.

15.05.2017Diğer
Euroleague heyecanı için ‘oyunda kal’

Euroleague heyecanı için ‘oyunda kal’

Final Four heyecanını ailece spor ve eğlence dolu bir gün geçirerek yaşamak isteyen basketbol severleri Doğuş Grubu’na ait Oyunda Kal Fan Zone alanında sürpriz etkinlikler ve hediyeler bekliyor.

9.05.2017Diğer
Yeni isim; Fenerbahçe Doğuş

Yeni isim; 'Fenerbahçe Doğuş'

Basketbolda 2 kulübü yakından ilgilendiren sponsorluk görüşmelerinin detayları belli oluyor.

5.05.2017Spor Arena
En zor açılış

En zor açılış

Yapımına 5 yıl önce başlanan Emaar Square AVM, 28 Nisan’da kapılarını açıyor. Açılışı 3 kez ertelenen AVM’ye lüks markaları getirmekte zorlandıklarını söyleyen Emaar Türkiye Direktörü Arzu Uludağ, “Yaşanan olaylar nedeniyle markaların yöneticileri temkinli davrandı. Emaar’da mağaza açan lüks markalar arasında Hermes, Cartier, Gucci, Zegna ve Galaries LaFayette var” dedi.

25.04.2017Ekonomi
Galataporta mühür

Galataport'a mühür

İhalesi, projesi, davaları ve yapımı 12 yıldır yılan hikayesine dönen Galataport projesinde inşaat durduruldu. İstanbul 2 Numaralı Kültür Varlıkları Koruma Kurulu  incelemesinde ‘Paket Postanesi’ ve ‘Karaköy Yolcu Salonu’nda yıkım şekli ve iletilen tadilat projesinin uygun olmadığına karar verip suç duyurusunda bulunuldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise projeye aykırımı uygulamalar sebebiyle inşaatı mühürledi.

25.04.2017Ekonomi
Final-Fourdan sonra Fenerbahçe Doğuş

Final-Four'dan sonra Fenerbahçe Doğuş!

Uzun süredir konuşulan Fenerbahçe-Doğuş birleşmesi hayata geçiyor. Her iki tarafın da bütün konularda anlaştığı, işin resmiyete dökülmesi için Final-Four’un bitiminin beklendiği öğrenildi.

28.03.2017Basketbol
Fenerbahçe evleri para basacak

Fenerbahçe evleri para basacak

Türkiye’nin her yerinde satın alınan arazilere, Fenerbahçe şube binaları ve spor merkezleri yapılacak, Bu proje kulübe sürekliliği olan bir gelir sağlayacak.

16.03.2017Spor Arena
Doğuş, 12nci Zumayı Las Vegas’ta açtı

Doğuş, 12'nci Zuma'yı Las Vegas’ta açtı

Garanti Bankası’ndaki yüzde 9.95’lik payını İspanyol ortağı BBVA’ya 3.3 milyar liraya satan Doğuş Grubu, yeme-içme alanında ABD’de önemli bir yatırıma imza attı. Dünya Gazetesi’nden Kerim Ülker’in haberine göre, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, kumarhaneleriyle ünlü Las Vegas kentine restoran açtı... Restoranın adı Şahenk’in ortak olduğu Zuma...

15.03.2017Ekonomi
Karaköydeki Tarihi Paket Postahanesi de yıkıldı

Karaköy'deki Tarihi Paket Postahanesi de yıkıldı

Galataport projesi inşaatı nedeniyle iş makineleriyle yıkılan Tarihi Karaköy Yolcu Salonu’nun ardından, yolcu salonunun komşuluğunda bulunan 1’inci derece tarihi bina olan Paket Postanesi’nin aynı proje kapsamında yıkıldı. Tescilli binaların yıkımı ve inşaatın çevreye zarar verdiği iddialarına yönelik basın toplantısı düzenleyen Mimarlar Odası Büyükkent Şubesi, kendi binasının da yer aldığı Kemankeş Caddesi’nde çatlaklar ve çevre binalarda hasarlar oluştuğunu söyledi. Oda temsilcileri bu konuda gerekli önlem ve tedbir almayan sorumlu yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

2.03.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Bodrum Müzik Festivali 12 Ağustos’ta başlıyor

DOĞUŞ GRUBU’nun kurucu destekçiliğiyle gerçekleşen Bodrum Müzik Festivali, 2005 yılından bu yana Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen orkestralarını, solistlerini, müzisyenlerini Bodrum yarımadasında müzikseverlerle buluşturuyor.

7.08.2017

Kadınlara ‘DOKU’nuyor

DOĞUŞ Grubu, kurucusu Ayhan Şahenk döneminden beri spor, müzik, kültür ve sanat alanlarına destek veriyor.

28.07.2017

Güvenilir ortak bulun

Romanya hükümeti Avrupa Birliği ve kamuoyunun baskısıyla yolsuzlukla mücadelede göz açtırmıyor. Sonu hapse kadar giden suçlamalar Türk şirketlerini de etkiliyor. Büyükelçi Koray Ertaş’tan yatırım yapmak isteyen şirketlere uyarı var: “Yolsuzluk konusunda kimsenin gözünün yaşına bakmıyorlar. İyi bir avukat ve mali müşaviriniz olmadan yatırım yapmayın.”

15.07.2017

Gazap Üzümleri’nden NTV Spor’a...

Yer Kaliforniya. 1930’lu yıllar. Binlerce aile büyük umutlarla yollara düşüyor. Kavurucu çöl sıcaklarına aldırmadan. Tek amaçları ayakta kalabilmek. İşte bu yörüngede Joad ailesinin sıra dışı mücadelesi anlatılır John Steinbeck’in Gazap Üzümleri’nde.

10.07.2017

Türk perakendeciye Çin’den davet var

JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, biri referandumdan 2 gün önce olmak üzere hizmet verdiği 3 alışveriş merkezinin (AVM) açılışının 15 gün içinde gerçekleşince heyecanlandı:

1.06.2017

Türkler Yunanistan’a geri mi dönüyor?!

Yunanistan’da yatırımlar yapılıyor, işletmeler, yazlıklar alınıyor, şubeler açılıyor, adalar, kıyılar, oteller, restoranlar, alışveriş merkezleri Türk turistlerle doluyor. Çipras Yunanistan ekonomisini batırırken Türkler omuz atıp biraz toparlıyor diyebiliriz! Bu seferki Türk fethinde karşı tarafın rızası da var!

27.05.2017

Kapadokya’ya festival nefesi

TURİZM krizi haliyle Türkiye’nin ilk turistik bölgelerinden Kapadokya’yı da vurmuş durumda.

22.05.2017

36 bin araç nasıl kayboldu?

TÜRKİYE’de otomobil ve hafif ticari araç satışları her ay düzenli olarak açıklanır. Yani ‘hangi marka ne kadar satmış’, ‘hangi modeli daha fazla talep görmüş’ hepsini şeffaf olarak görürüz. 

21.05.2017

3 yıl sonraki ziyaretin şifreleri

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik’in bugüne kadar yaptığı konuşma ve demeçler eleştiriden çok ileriye yönelik umutlu beklentiler içeriyor. Bilecik döneminin bu uzlaşmacı, hoşgörülü ve umutlu anlayışı Ankara’da da etkili olmuş ki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2014 yılından bu yana ilk kez geçen hafta TÜSİAD toplantısına katıldı. “Cumhurbaşkanı’yla TÜSİAD arasındaki buzlar eridi mi” sorusunu yanıtlayan bazı üyeler, “Erdoğan’ın ziyaretinden mennun olduk. Zaten TÜSİAD için buz yoktur! Biz duruşumuzu hiç değiştirmedik. Yani duruşumuz kuruluş ilkelerimizle aynıdır...” dedi.

20.05.2017

Galataport yıkımları çok baş ağrıtacak

BUNDAN üç hafta önce bu köşede yayımlanan “Kültür Şûrasından Karaköy Yolcu Salonu’nun Yıkımına” başlıklı yazımda birinci derece koruma altında olan bu yapıyla ilgili bazı sorular yöneltmiştim. Yazıda, Yolcu Salonu ve komşu parseldeki tarihi Postane Binası’ndaki yıkımları büyüteç altına yatırıp, İstanbul 2 Numaralı Koruma Kurulu’nun nasıl olup da bu yıkımlara izin verdiğini soruyordum.

27.03.2017

Galata’da patronlar kulübü açılıyor

D.ream adlı şirketle İstanbul’un en popüler adreslerinin sahibi olan Doğuş Grubu’nun patronu Ferit Şahenk ile Soho House’un İstanbul’daki şubesine ev sahipliği yapan Serdar Bilgili, Galata’da ‘Patronlar Kulübü’ açıyor.

24.03.2017

Dubai’de şöhrET savaşları

Tuz serpme hareketiyle tüm dünyada fenomen haline gelen Nusr-Et Steakhouse’un kurucusu Nusret Gökçe ile Günaydın Steakhouse’un sahibi şef Cüneyt Asan arasındaki rekabet, Dubai’de sürüyor.

13.03.2017

Kültür Şûrası’ndan Karaköy limanının yıkımına

AÇILIŞINI geçen cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı Üçüncü Kültür Şûrası’nın sonuç bildirgesi önceki gün Kültür Bakanı Prof. Nabi Avcı tarafından açıklandı. Bakan Prof. Avcı, sonuç bildirgesinde bir noktanın altını özellikle çizdi:

6.03.2017

Accor Grubu Rixos’la masada

Fettah Tamince, Fransa merkezli uluslararası otel zinciri Accor Grup’la masada. 20 ünlü markaya sahip Accor’la yapılacak anlaşmanın Berlin Turizm Fuarı’nda açıklanması bekleniyor. Accor’un resort yatırımlarında Rixos markasını kullanmak istediği belirtiliyor.

4.03.2017