MENÜ

Doğuş Gayrimenkul

Doğuş Gayrimenkul ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğuş Gayrimenkul haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 225 Doğuş Gayrimenkul haberi bulunmuştur.

Doğuş Gayrimenkul Haberleri

Doğuşun dev AVMsi 102 milyon Euroya satıldı

Doğuş'un dev AVM'si 102 milyon Euro'ya satıldı

Doğuş Gayrimenkul Gebze Center AVM, otel ve ticari alanlar için satış sürecinin tamamladı. Gebze Center AVM, otel ve ticari alanlar ile 2,000 metrekare yüzölçümüne sahip arsa niteliğindeki taşınmazlar 102 milyon 500 bin Euro’ya Seyir Gayrimenkul Yatırım AŞ'ye satıldı. Geçen yıl kurulan şirketin sermayesi ise Credit Europe Bank'a ait. Merkezi Romanya'da bulunan Credit Europe Bank 1994 yılında işadamı Hüsnü Özyeğin tarafından kuruldu.

10.06.2018Ekonomi
Gebze Center AVM için satış görüşmeleri başladı

Gebze Center AVM için satış görüşmeleri başladı

Doğuş Gayrimenkul Gebze Center AVM, otel ve ticari alanlar için satış görüşmesine başladı.

5.06.2018Ekonomi
Doğuş Holding Antalyadaki plazasını sattı

Doğuş Holding Antalya'daki plazasını sattı

Doğuş Holding'in gayrimenkul şirketi Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Antalya'daki plazasını 10,6 milyon TL'ye peşin ödemeyle satışını gerçekleştirdi.

17.05.2018Ekonomi
İzmirde sular durulmuyor: Ucuzluktur, ayıptır

İzmir'de sular durulmuyor: 'Ucuzluktur, ayıptır'

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile AK Parti Grup Başkan Vekili Bilal Doğan arasında ören yerlerine ve arkeolojik kazılara maddi destek konusunda tartışma çıktı.

15.09.2017Gündem
SPKdan o isimler hakkında suç duyurusu

SPK'dan o isimler hakkında suç duyurusu

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Hamdi Akın İpek, Cafer Tekin İpek ve Pelin Zenginer hakkında suç duyurusunda bulundu.

10.05.2017Ekonomi
İMKB 50 bin puanın üstünde

İMKB 50 bin puanın üstünde

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 Endeksi 50.278,10 puan seviyesinde bulunuyor.

10.01.2012Ekonomi
İstanbulun yeni gözde semtleri

İstanbul'un yeni gözde semtleri

İstanbul genelinde özellikle 2011 yılı başından itibaren gündemde olan bölgeler arasında Avrupa Yakası'nda Küçükçekmece, Halkalı, Basın Ekspress Yolu ve Ayazağa, Anadolu Yakası'nda Ataşehir, Kartal, Pendik, Sancaktepe yer alıyor.

9.09.2011Ekonomi
Avrupa’nın en iyi projesi Bayrampaşa’da

Avrupa’nın en iyi projesi Bayrampaşa’da

Bayrampaşa’daki Forum İstanbul Alışveriş Merkezi, tüm dünyadan projeleri değerlendiren Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nde, Avrupa ve Afrika’nın en iyi perakende gelişimi seçildi. Ödüllerini dün Londra’da aldılar.

24.09.2010Kelebek
Kartal’da ‘dönüşüm’le 20 milyar dolarlık yatırım çekme planı

Kartal’da ‘dönüşüm’le 20 milyar dolarlık yatırım çekme planı

İstanbul’da son 10-15 yılda birçok fabrika arazisi lüks konut projelerine, alışveriş merkezi ve ofis projelerine ev sahipliği yaptı. Şimdi de Kartal’daki fabrika bölgesi ve komşu arsalar bile kıymete bindi. Dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid’in projesi, bölgede beklentiyi yükseltti. ‘Merkezi iş alanı’ ilan edilen bölgeye, 20 milyar dolara yakın yatırım çekileceği hesaplanıyor.

1.08.2010Ekonomi
İşçi çıkaran şirket sayısı arttı, borsa bülteninin tadı kaçtı

İşçi çıkaran şirket sayısı arttı, borsa bülteninin tadı kaçtı

Yılın son günlerine doğru şirketlerden eleman çıkarma haberleri artarken, bu durum İMKB bültenine de yansıdı. Şirket birleşmeleri, sermaye artırımları, temettüler gibi bilgileri yatırımcılara ileten İMKB bülteni, işçi çıkaran şirket duyurularıyla doldu.

22.12.2008Ekonomi
Salt Bae Otel

Salt Bae Otel

Son dönemlerde Salt Bae markası ile hamburger zinciri için harekete geçen Nusr-Et Steakhouse’un ortağı Nusret Gökçe şimdi de turizm alanına girdi. Doğuş Holding, İstanbul Maçka’daki Park Hyatt’ı Nusret Gökçe’nin şubat ayında 50 bin lira sermaye ile kurduğu Nusret Yatırım AŞ’ye devretti.

21.03.2019Ekonomi
Çalışan yurdu

Çalışan yurdu

JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, trafikte geçen zamanı azaltmak, verimliliği arttırmak için bölgesel ofislerin kullanma oranlarının artacağını belirterek, “Ayrıca ortak yaşam üniteleri de gelecek. Öğrenci yurtları gibi düşünebilirsiniz. Pazartesi-perşembe çalışan yurdunda kalıp, hafta sonları ailesinin yanına giden çalışanlar olacak” şeklinde konuştu.

2.03.2019Ekonomi
Serdar Bilgili ABDde otel satın aldı

Serdar Bilgili ABD'de otel satın aldı

İş adamı Serdar Bilgili ve iki ortağı, Doğuş Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk'in de ortak olduğu Raleigh Otel'i 103 milyon dolara aldı.

13.02.2019Ekonomi
Ayrımcılığa karşı ilk fırsat

Ayrımcılığa karşı ilk fırsat

Esas Holding, istihdamda fırsat eşitliğine dikkat çekmek ve gençler arasındaki işsizlik sorunun çözümüne katkı sağlamak amacıyla 4 yıl önce Esas Sosyal bünyesinde başlattığı ‘İlk Fırsat’ projesine bu yıl 6 kurumsal destekçi katıldı.

13.02.2019Ekonomi
Doğuş Grubu Maslaktaki arazisini sattı

Doğuş Grubu Maslak'taki arazisini sattı

Doğuş Grubu'na ait Maslak'taki 2,500 metrekarelik araziyi Güriş Holding satın aldı.

10.05.2018Ekonomi
Doğuş’ta gündem kısa vadeli krediler

Doğuş’ta gündem kısa vadeli krediler

Doğuş Holding’in bankalarla yapılandırma görüşmeleri için kritik gün çarşamba. Edinilen bilgiye göre 2 milyar doları bulan kısa vadeli borçlar sıkıntı yaratıyor ve Doğuş Holding 3 yılı geri ödemesiz 7 yıl vadeli yapılandırma istiyor. Dün Doğuş Holding’den yapılan açıklamada bankalarla çalışmaların normal seyrinde sürdüğü belirtildi.

7.04.2018Ekonomi
Bu hafta onlara yatırım yapan kazandı

Bu hafta onlara yatırım yapan kazandı

Bu hafta borsa ve dolar yatırımcısına kazandırırken, altın kaybettirdi. Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri, haftayı ortalama yüzde 0,87'lik kazançla kapattı.

24.02.2018Ekonomi
EuroLeaguein yeni sponsoru Sinpaş GYO

EuroLeague'in yeni sponsoru Sinpaş GYO

 Türkiye'de emlak yatırımları yapan Sinpaş GYO ile EuroLeague arasında sponsorluk anlaşması imzalandı. İstanbul'da bir otelde düzenlenen törene EuroLeague Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi Jordi Bartomeu ve Sinpaş Genel Müdürü Seba Gacamer katıldı.

8.02.2018Basketbol
Galatasaray’a komşu dev arsa satışta

Galatasaray’a komşu dev arsa satışta

GALATASARAY Spor Kulübü’ne ait Riva’daki 1 milyon metrekarelik arsaya komşu başka bir arsa satışa çıktı. Aracı kurumların ilanla duyurduğu arsa 146 bin 394 metrekare.

22.01.2018Ekonomi
Türkler Katara çıkarma yaptı: Çılgın teklif

Türkler Katar'a çıkarma yaptı: Çılgın teklif

Çılgın proje Kanal İstanbul, Katar’da gerçekleşen “Expo Turkey By Qatar” fuarının gündemine oturdu. Proje güzergâhında 4.6 milyon metrekare arsa stoku olan Emlak Konut ortak yatırım için teklif götürdü. Emlak Konut’un teklif götürdüğü bu şirketin Katar devletine ait Qatari Diar olduğu öğrenildi.

18.01.2018Ekonomi
’Nusret’e borsa yolu açılıyor

’Nusret’e borsa yolu açılıyor

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Varlık Fonu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, "Nusret küçücük bir işletme. Şuan da başarılı bir şekilde gidiyor. Bir adım sonrasında da borsaya gelmek isterse gelebilir. Çünkü yeterli kurumsallık ölçeğini yakalamış olacak. Biz klasik Nusret, orada küçük bir işletmeyken onu borsa şirketi yapsak, yeterinden fazla da fon sağlasak bu başarıyı sağlayamazdı" dedi.

29.11.2017Ekonomi
İnşaat sektörü için çarpıcı açıklama: İtibarı yerlerde

İnşaat sektörü için çarpıcı açıklama: İtibarı yerlerde

Gayrimenkul sektörü için etik kodların belirlenmesi gerektiğine vurgu yapan AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, “Sektörün algısı çok kötü, itibarı yerlerde. Metrekareden başka değerler olmalı. Kamuoyunun karşısına çıkıp ‘Rüşvet vermeyeceğim ve çocuk işçi çalıştırmayacağım’ demeliyiz. Bunun için çalışmalar da başladı” dedi.

24.10.2017Ekonomi
Komşumuzu ihya ettik

Komşumuzu ihya ettik!

Önemli turizm yatırımlarını hayata geçiren Bilgili Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili, “Türkiye aleyhine çok ciddi bir kampanya var, Türkiye’nin karşı atak yapması için tam zamanı. Bizim kaybettiğimiz Avrupalı turistler Yunanistan’a gidiyor. Üstelik Türkler de... Yunanistan sayemizde krizden çıkıyor. Türkler Yunanistan’ı ihya etti” dedi.

15.09.2017Ekonomi
En zor açılış

En zor açılış

Yapımına 5 yıl önce başlanan Emaar Square AVM, 28 Nisan’da kapılarını açıyor. Açılışı 3 kez ertelenen AVM’ye lüks markaları getirmekte zorlandıklarını söyleyen Emaar Türkiye Direktörü Arzu Uludağ, “Yaşanan olaylar nedeniyle markaların yöneticileri temkinli davrandı. Emaar’da mağaza açan lüks markalar arasında Hermes, Cartier, Gucci, Zegna ve Galaries LaFayette var” dedi.

25.04.2017Ekonomi
Doğuş, 12nci Zumayı Las Vegas’ta açtı

Doğuş, 12'nci Zuma'yı Las Vegas’ta açtı

Garanti Bankası’ndaki yüzde 9.95’lik payını İspanyol ortağı BBVA’ya 3.3 milyar liraya satan Doğuş Grubu, yeme-içme alanında ABD’de önemli bir yatırıma imza attı. Dünya Gazetesi’nden Kerim Ülker’in haberine göre, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, kumarhaneleriyle ünlü Las Vegas kentine restoran açtı... Restoranın adı Şahenk’in ortak olduğu Zuma...

15.03.2017Ekonomi
Özalın yaptırdığı o bina icradan satılıyor

Özal'ın yaptırdığı o bina icradan satılıyor

DEMOKRAT Parti’nin genel merkez binası icradan satılacak. 13 bin 500 metrekare üzerine kurulu petek kubbeli bina için belirlenen bedel 154 milyon lira. 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın Haziran 1988’de yaptırdığı bina, Türkiye siyasetine yön verilen ender yapılardan biri olarak anılıyor.

22.01.2017Ekonomi
Türkiyedeki en başarılı 10 e-ticaret sitesi

Türkiye'deki en başarılı 10 e-ticaret sitesi

İnternetten alışveriş herkesin hayatını kolaylaştırıyor. İşte Türkiye'nin en başarılı e-ticaret siteleri...

7.11.2016Kobi
3 ayda yüzde 18’ini sattı

3 ayda yüzde 18’ini sattı

Kalkavan Yapı, Hasan Sever İnşaat ve Gül Yapı Gayrimenkul Geliştirme İş Ortaklığı’nın TOBB’un Zeytinburnu arazisi üzerinde hayata geçirileceği Yedi Mavi projesinde satışlar başladı. 1047 bağımsız birimden oluşan proje yoğun talep gördü ve evlerin yüzde 18’i 3 ayda sahibini buldu.

27.10.2016Ekonomi
Anadolu Efese yeni sponsor

Anadolu Efes'e yeni sponsor

AND Gayrimenkul, Spor Toto Basketbol Ligi'nde mücadele eden Anadolu Efes'in resmi partneri oldu.

11.10.2016Basketbol

Yazar Sonuçları

İşte turizmcilerin Elitaş’a yazdığı mektup

Turizmci ekonomik önlemler içeren “acil eylem planı”ndan sonra Türkiye’nin dünyadaki güvensiz ülke algısını kıracak “acil algı planı” bekliyor.

27.02.2016

Cem Boyner Türkiye’nin ‘Jack Ma’sı olur mu?

Beymen ve Ay Marka’yı Katarlı Mayhoola’ya tamamen satan Cem Boyner’in hayali Ali Baba’nın kurucusu Jack Ma gibi perakendede teknoloji devi yaratmak. Mayhoola’dan gelecek kaynak bunun için harcanacak. Yeni lojistik merkezi ise Gebze’de sessiz sedasız açılmış. Mayhoola ise Beymenle coğrafi avantaj yaratacak. Duyumlarımıza göre Beymen’de yönetim değişmeyecek.

12.05.2019

Bu projenin zemininde 2 bin 720 daire var

 İZMİR, son dönemde birçok alanda olduğu gibi gayrimenkulde de gözdelerden biri durumunda.

31.12.2018

2019 yeniden doğuş vaat ediyor

Dünyaca ünlü astrolog Gahl Sasson, geçen hafta yeni kitabı “2019 Astrolojisi-İçindeki Çocuğu Doğurmak”ın tanıtımı için Türkiye’ye geldi. Sasson’un kitabını imzaladığı ve yıldız haritasına göre 2019 ajandasını yorumladığı buluşma 29 Kasım’da gerçekleşti. Şimdi sırada 6 Aralık tarihinde Elif Mirza ve Aslı Ekşioğlu’nun ortak girişimiyle kapılarını açan CODE86’da düzenlenecek “ilişkiler atölyesi” var. Merakla beklediğim o atölye öncesinde kendisiyle bir araya geldim; gökyüzü bize ne gibi sürprizler hazırlıyor, Dolunay’ın üzerimizdeki etkileri, 2019’da burçları bekleyen olaylar, aklıma ne takıldıysa sordum. Şahsen gardımı aldım, artık yeni yıla hazırım.

4.12.2018

İhracata yükleniyor 2 milyar dolarlık gayrimenkul satıyor

ALTINBAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş’ın “Altın Yıllarım” kitabının tanıtım buluşmasına giderken telefonuma Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’in mesajı düştü:

11.08.2018

Zubizu’yu yurtdışına açıyor

2016 yılında hayata geçirilen alışveriş uygulaması Zubizu dünyaya açılmaya hazırlanıyor. Markanın yeni yatırımlara hazırlandığını duyuran Doğuş Müşteri Sistemleri CEO’su Hakan Kaplan, “Yurtdışında Körfez Bölgesi’nden görüşmelerimiz var” şeklinde konuştu.

10.02.2018

Güvenilir ortak bulun

Romanya hükümeti Avrupa Birliği ve kamuoyunun baskısıyla yolsuzlukla mücadelede göz açtırmıyor. Sonu hapse kadar giden suçlamalar Türk şirketlerini de etkiliyor. Büyükelçi Koray Ertaş’tan yatırım yapmak isteyen şirketlere uyarı var: “Yolsuzluk konusunda kimsenin gözünün yaşına bakmıyorlar. İyi bir avukat ve mali müşaviriniz olmadan yatırım yapmayın.”

15.07.2017

Türk perakendeciye Çin’den davet var

JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, biri referandumdan 2 gün önce olmak üzere hizmet verdiği 3 alışveriş merkezinin (AVM) açılışının 15 gün içinde gerçekleşince heyecanlandı:

1.06.2017

Lüks tarifsiz

Levent Penso’nun Rolls Royce’dan ilham alarak tasarımına imza attığı Bodrum’daki “Bitez Yalıları Exquisite” adlı proje, Kenan Doğulu’nun caz performansı eşliğinde tanıtıldı.

1.12.2016