MENÜ

Doğuş Derya

Doğuş Derya ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğuş Derya haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 135 Doğuş Derya haberi bulunmuştur.

Doğuş Derya Haberleri

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı müzakereler için tarih verdi

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı müzakereler için tarih verdi

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, müzakerelerde tarama sürecinin tamamlandığını belirterek, 29 Haziran'dan itibaren esas müzakere sürecinin başlayacağını açıkladı.

17.6.2015DünyaHürriyet Yazarı
Kıbrıslı Türklerle ilk temas

Kıbrıslı Türklerle ilk temas

İlk yurtdışı ziyaretini Kıbrıs Rum yönetimine gerçekleştiren Yunanistan’ın yeni Başbakanı Aleksis Çipras, Ada’da bir ilke imza attı ve Kıbrıslı Türk sivil toplum örgüt temsilcileri ile bir araya geldi. Çipras, Kıbrıslı Türklerle doğrudan temas kuran ilk Yunan Başbakan oldu.

2.2.2015DünyaHürriyet Yazarı
1974’te tecavüz iddiası KKTC’yi karıştırdı

1974’te tecavüz iddiası KKTC’yi karıştırdı

KKTC Meclisi’nde 2015 bütçe görüşmeleri sırasında iktidardaki Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) feminist milletvekili Doğuş Derya’nın, “Kilise ilk defa 74 yılında kürtajı serbest bıraktı.

17.12.2014DünyaHürriyet Yazarı
KKTCli feminist vekilin tecavüz iddiaları ortalığı karıştırdı

KKTC'li feminist vekilin 'tecavüz' iddiaları ortalığı karıştırdı

KKTC Meclisi’nde 2015 bütçe görüşmeleri sırasında iktidardaki Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) feminist milletvekili Doğuş Derya’nın, “Kilise ilk defa 74 yılında kürtajı serbest bıraktı. O kadar çok Kıbrıslı Rum kadın vardı ki tecavüze uğrayan” demesi Ada’yı karıştırdı.

17.12.2014DünyaHürriyet Yazarı
Kıbrıslı feminist vekilin tecavüzle ilgili sözleriyle ortalığı karıştırdı

Kıbrıslı feminist vekilin tecavüzle ilgili sözleriyle ortalığı karıştırdı

KKTC Meclisi’nde 2015 bütçe görüşmeleri sırasındaiktidardaki Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) feminist milletvekili DoğuşDerya’nın, “Kilise ilk defa 74 yılında kürtajı serbest bıraktı. O kadar çok KıbrıslıRum kadın vardı ki tecavüze uğrayan” demesi Ada’yı karıştırdı. Milliyetçiörgütler Derya’yı ‘Türk ordusuna tecavüzcü’ demekle suçlarken Derya sosyalmedya üzerinden küfür edenler hakkında dava açma kararı aldı.

17.12.2014HaberHürriyet Yazarı
KKTC’de öğrenci gerginliği sürüyor

KKTC’de öğrenci gerginliği sürüyor

KKTC’nin başkenti Lefkoşa’daki Yakın Doğu Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrencilerin hafta başında taşlı sopalı kavgasının ardından yaşanan gerginlik devam ediyor. Yedi kişinin yaralandığı ve 45 öğrencinin tutuklandığı olayları protesto eden doğu kökenli öğrenciler bugün üniversite kampüsünde yürüyüş düzenledi.

10.4.2014DünyaHürriyet Yazarı
Feminist vekil: Ülkü Ocakları kapatılsın

Feminist vekil: Ülkü Ocakları kapatılsın

KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da karşıt görüşlü üniversite öğrencileri arasında dün çıkan kavga, Ada siyasetini de karıştırdı. İktidardaki Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin feminist milletvekili Doğuş Derya olaylara karışan Ülkü Ocakları’nın kapatılması çağrısında bulundu.

8.4.2014DünyaHürriyet Yazarı
Feminist vekil: Ülkü Ocakları kapatılsın

Feminist vekil: Ülkü Ocakları kapatılsın

KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da karşıt görüşlü üniversite öğrencileri arasında dün çıkan kavga Ada siyasetini de karıştırdı. İktidardaki Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin feminist milletvekili Doğuş Derya olaylara karışan Ülkü Ocakları’nın kapatılması çağrısında bulundu.

7.4.2014DünyaHürriyet Yazarı
Kalaşnikoflu fotoğraf

Kalaşnikoflu fotoğraf

GERÇEĞİ fotoğrafla bile anlatmak bazen çok zor olabiliyor.

18.8.2013OkurTemsilcisiHürriyet Yazarı
Doğuştan feminist ve federalistim

Doğuştan feminist ve federalistim

KKTC Meclisi’nde milletvekili yemini yerine ‘eşitlik, insan hak ve özgürlükleri, federal Kıbrıs ülküsü’ üzerine yemin eden Doğuş Derya “Yeminimin arkasındayım” dedi. Feminist vekil Derya, meclisi bir mücadele alanı olarak gördüğünü ve Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin kendisini desteklediğini söyledi.

17.8.2013GündemHürriyet Yazarı
KKTC’de yemin krizi

KKTC’de yemin krizi

KKTC’de 28 Temmuz’da yapılan erken genel seçimlerde Cumhuriyetçi Türk Partisi’nden (CTP) milletvekili seçilen feminist Doğuş Derya, Meclis’te KKTC’nin bağımsızlığını ve bütünlüğünü öne çıkartan yemin yerine, “Rumlarla federal Kıbrıs kurma ülküsünden vazgeçmeyeceğine” ant içince kriz çıktı.

12.8.2013GündemHürriyet Yazarı
KUZEY KIBRISTA KADIN VEKİLİN DEĞİŞİK YEMİNİ KRİZ YARATTI

KUZEY KIBRIS'TA KADIN VEKİLİN DEĞİŞİK YEMİNİ KRİZ YARATTI

KKTC'de 28 Temmuz'da yapılan erken genel seçimlerde Cumhuriyetçi Türk Parti'nden (CTP) milletvekili seçilen feminist Doğuş Derya, Meclis'te KKTC'nin bağımsızlığı ve bütünlüğünü öne çıkartan yemin yerine, Rumlarla "federal Kıbrıs kurma ülküsünden vazgeçmeyeceğine" yönelik yemin edince kriz çıktı. Derya'nın yeminini sol partiler alkışlarken, sağ partiler ise, protesto etti. Olay Derya'nın daha sonra doğru yemin metnini okumasıyla sona erdi.Ali RUHLUEL / LEFKOŞA /DHA

12.8.2013HaberHürriyet Yazarı
Feminist vekilden ‘Federal Kıbrıs’ yemini

Feminist vekilden ‘Federal Kıbrıs’ yemini

KKTC’de 28 Temmuz’da yapılan erken genel seçimlerde Cumhuriyetçi Türk Parti’nden (CTP) milletvekili seçilen feminist Doğuş Derya, Meclis’te KKTC’nin bağımsızlığı ve bütünlüğünü öne çıkartan yemin yerine, Rumlarla “federal Kıbrıs kurma ülküsünden vazgeçmeyeceğine” yönelik ant içince kriz çıktı. Sol partilerin alkışladığı, sağ partilerin ise, protesto ettiği skandal, Derya’nın daha sonra doğru yemin metnini okumasıyla sona erdi.

12.8.2013GündemHürriyet Yazarı
Yuva yıkan fotoğraflar

Yuva yıkan fotoğraflar

Aslı Enver’le ayrıldıktan kısa süre sonra Murat Boz’un, “İşte Benim Stilim” yarışmasıyla ünlenen Nihal ve Bahar Candan kardeşlerle yaptığı kaçamak olay oldu. Konsey, bu ihanet haberinden yola çıkarak magazin dünyasına damga vuran yakalanmaları yazdı.

7.5.2017MagazinHürriyet Yazarı
10’la Yüzler sergilendi

10’la Yüzler sergilendi

Huawei, teknoloji ve sanatı biraraya getiren dünyaca ünlü fotoğraf makinesi markası Leica işbirliğiyle portre fotoğrafçılığını profesyonel stüdyo efektleriyle zenginleştirerek, mobil telefon fotoğrafçılığında devrim yaratan, son amiral gemisi P10’u, Vogue Türkiye ile gerçekleştirdiği özel bir davette tanıttı.

28.4.2017EkonomiHürriyet Yazarı
MBK Doğuş Hastanesi: 51 - Fenerbahçe: 75

MBK Doğuş Hastanesi: 51 - Fenerbahçe: 75

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe, deplasmanda MBK Doğuş Hastanesi'ni 75-51 yendi. Liderliğini sürdüren Fenerbahçe’de Jantel Lavender 12 sayı, 3 ribaund, 2 asist; Sandrine Gruda 14 sayı, 5 ribaund, 3 asist ve Alexandria Quigley 11 sayı, 2 ribaund, 3 asistle en etkili isimler oldu. Mersin ekibinde ise Olesia Malashenko 12 sayı üretti.

24.12.2016BasketbolHürriyet Yazarı
Operada türkü gecesi

Operada türkü gecesi

Operada türkü gecesi

16.12.2016AntalyaHürriyet Yazarı
Anadolu Yakasında bazı ilçelere yarın elektrik verilemeyecek

Anadolu Yakası'nda bazı ilçelere yarın elektrik verilemeyecek

İstanbul Anadolu Yakası'nda Adalar, Üsküdar, Şile, Sultanbeyli, Beykoz, Çekmeköy, Ümraniye, Pendik, Kartal, Sancaktepe, Maltepe, Tuzla ve Ataşehir'in bazı mahallelerine yarın elektrik verilemeyecek.

18.11.2016GündemHürriyet Yazarı
Marmariste 5 kişi, FETÖden tutuklandı

Marmaris'te 5 kişi, FETÖ'den tutuklandı

Marmaris'te 5 kişi, FETÖ'den tutuklandı

23.8.2016MuğlaHürriyet Yazarı
Sokak Hayvanları için Beyaz Gece

Sokak Hayvanları için Beyaz Gece

Sokak Hayvanları için Beyaz Gece

9.8.2016İzmirHürriyet Yazarı
Manisa Tabip Odasında Etik Dayanışma Grubu yönetimde

Manisa Tabip Odası'nda Etik Dayanışma Grubu yönetimde

Manisa Tabip Odası'nda Etik Dayanışma Grubu yönetimde

8.5.2016ManisaHürriyet Yazarı
Ünlüler LGnin tanıtım gecesine akın etti

Ünlüler LG'nin tanıtım gecesine akın etti

LG G5 model telefonu önceki akşam Ortaköy Esma Sultan Yalısı’nda Mert Vidinli ve Ayşe Boyner’in ev sahipliğinde düzenlenen partiyle tanıtıldı.

13.4.2016MagazinHürriyet Yazarı

İşte Türkiye’nin en etkili 50 CFO’su

TÜRKİYE’nin en etkili 50 finans departmanı yöneticisi (CFO) seçildi.

11.2.2016EkonomiHürriyet Yazarı
Ozan Güven ile Nazlı Çelik Aşk mı Yaşıyor

Ozan Güven ile Nazlı Çelik Aşk mı Yaşıyor?

Cem Yılmaz’ın yönetmenliğini yaptığı G.O.R.A, A.R.O.G, Yahşi Batı ve Pek Yakında filmlerinden tanıdığımız Ozan Güven ile Star Tv’nin ana haber spikeri Nazlı Çelik arasında ki aşk dedikodusu yılın son günlerine damgasını vurdu. Ozan Güven ile Nazlı Çelik aşk mı yaşıyor? İşte yılın aşk dedikodusunun detayları...

28.12.2015KelebekHürriyet Yazarı
D-Marin Müzik Festivali’nde Onur Ödülü Ayla Erduranın

D-Marin Müzik Festivali’nde Onur Ödülü Ayla Erduran'ın

11 yıldır gerçekleştirilen D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali 15 - 19 Ağustos tarihleri arasında ünlü şeflerin,orkestraların,solistlerin katılımıyla dinleyicilere ulaşıyor.

7.8.2015KeyifHürriyet Yazarı
Yenilmezlerin partisine ünlü yağdı

Yenilmezler'in partisine ünlü yağdı

Merakla beklenen “Marvel’dan Yenilmezler: Ultron Çağı” (Avengers: Age of Ultron), bugün vizyona girdi. Film için önceki gün ise özel bir parti düzenlendi.

30.4.2015MagazinHürriyet Yazarı
En tatlı parti

En tatlı parti

Mert Vidinli, 29’uncu yaşını önceki akşam Tadelle’nin Flamingo’da verdiği partide kutladı.

19.4.2014KelebekHürriyet Yazarı
Bizde mobbing olmaz

Bizde mobbing olmaz

Yöneticiler ve İK uzmanları arasında yapılan mobbing anketine göre kurumların yüzde 83’ünde, mobbing ile ilgili hiçbir yasal hazırlık yok. Araştırma sonuçları, yöneticilerin, ‘Bizde öyle şey yok ve olamaz’ diyerek, mobbingi görmezden geldiklerini gösteriyor.

19.4.2014İK/Yeni Ekonomi Hürriyet Yazarı
Protesto edilen Eskişehir Valisi arka kapıdan çıktı

Protesto edilen Eskişehir Valisi arka kapıdan çıktı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde (ESOGÜ) düzenlenen sempozyuma katılan Vali Güngör Azim Tuna, toplantı salonunun önünde toplanan bir grup üniversite öğrencisi tarafından protesto edildi. Vali Tuna, toplantı sonunda dışarıda bekleyen öğrencilerle karşılaşmamak için kongre merkezinin arka kapısından çıktı.

23.10.2013GündemHürriyet Yazarı
13üncü hafta tamamlandı

13'üncü hafta tamamlandı

Corporate Basketball League (CBL)’de 13. hafta maçları bu hafta sonu oynanan karşılaşmalarla birlikte tamamlandı.

25.2.2013BasketbolHürriyet Yazarı
Avusturya yolcuları

Avusturya yolcuları

DOKUZ Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı öğrencileri Doğukan Kuran, Ayşe Şenoğul, Doğuş Güney, Derya Belevi ve M. Deren Eledağ, Avusturya’nın Graz kentinde yapılacak uluslararası şan yarışmasına katılacak.

5.4.2012EgeHürriyet Yazarı
Topaloğlunun dilini bilen biri daha varmış

Topaloğlu'nun dilini bilen biri daha varmış

Yeni Survivor’ı eleştirmek için henüz erken ama kimse bir Nihat Doğan değil o kesin

24.3.2012GündemHürriyet Yazarı
Anadolu Efes farklı kazandı

Anadolu Efes farklı kazandı

Beko Basketbol Ligi'nin 21. hafta maçında Anadolu Efes, deplasmanda Hacettepe Üniversitesi'ni 75-52'lik skorla yendi.

7.3.2012BasketbolHürriyet Yazarı
Efes Vujacicle uçtu

Efes Vujacic'le uçtu

Beko Basketbol Ligi'nin altıncı haftasında İstanbul'da oynanan maçta Anadolu Efes, Hacettepe Üniversitesi'ni 98-64 mağlup ederek liderlik koltuğuna oturdu.

20.11.2011BasketbolHürriyet Yazarı
DERYA BÜYÜKUNCU HAKKINDA ŞAŞIRTAN İDDİA

DERYA BÜYÜKUNCU HAKKINDA ŞAŞIRTAN İDDİA

Yüzme Milli Takımları Başantrenörü Hakan Eskioğlu, ekranların reyting rekortmeni yarışması Survivor finalisti Türkiye'nin en başarılı yüzücüsü Derya Büyükuncu hakkında şaşırtıcı bir açıklama yaptı. Hakan Eskioğlu, Marmaris'te, gazetecilerin sorusu üzerine Derya Büyükuncu hakkında konuştu. Kendisi de eski milli yüzücü olan Hakan Eskioğlu, Survivor'da aylarca bir adada yaşamak zorunda kalan Büyükuncu'nun denizde yüzmekten korktuğunu ileri sürerek şunları söyledi: "Eskiden Galatasaray kulübü ile yaz sezonlarında Bodrum'a tatile giderdik. Derya hariç hepimiz denize girer, açıktaki adaya yüzerdik. Derya, yüzmez, hep kanoya binerdi. Biz de onunla "Korkak, yüzmekten korkuyor' diye dalga geçerdik. Esasen hepimiz denizden çekiniyorduk. Denizin dibini göremedi mi, yüzücülerin yüzde 99'u korkar. Şimdi izliyorum da Survivor adasında Derya kıyıdan kıyıdan yüzüyor. Hala denizde yüzmekten korkuyor. (Doğuş Esat BERME /DHA)

11.6.2011SporHürriyet Yazarı
Doğuşa büyük onur

Doğuş'a büyük onur

Basketbol kariyerini ABD Kolej Basketbol Ligi'nde (NCAA) Teksas Üniversitesi'nde sürdüren milli sporcu Doğuş Balbay, ABD'de “2011 yılının En Değerli Uluslararası Öğrencisi” seçildi.

2.6.2011BasketbolHürriyet Yazarı
İstanbulda elektrik kesintisi

İstanbul'da elektrik kesintisi

İstanbul'un bazı ilçelerinde 16-19 Ocak tarihleri arasında elektrik kesintisi uygulanacak.

14.1.2011GündemHürriyet Yazarı
Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası kapsamında Pakistan'daki sel felaketi için yardım gönderenlerin isim listesi aşağıdadır.

24.8.2010GündemHürriyet Yazarı
Kadının Fendi Kadı’yı Yendi

Kadının Fendi Kadı’yı Yendi

Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı ile İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin (İZDOB) işbirliğiyle hazırlanan iki perdelik komik opera “Kadının Fendi, Kadı’yı Yendi” Sabancı Kültür Sarayı’nda sergilendi.

17.4.2010EgeHürriyet Yazarı
Serdar Bilgili şimdi de 20 kraliçe adayının fotoğrafını çekti

Serdar Bilgili şimdi de 20 kraliçe adayının fotoğrafını çekti

Yeni Azra Akın ya da Arzum Onan kim olacak? Miss Turkey tacını kim takacak? Kimin yüzünde buruk bir gülümseme olacak, kim mutluluktan ağlayacak? Bu yıl Kral TV ve CNBC-e tarafından düzenlenen Miss Turkey 2009 Güzellik Yarışması 29 Nisan’da bu sorulara yanıt verecek. Sunuculuğunu Burcu Esmersoy’un üstlendiği yarışmada 20 genç kız güzellik ve yeteneklerini yarıştıracak. Hepsinin hayallerini Türkiye’yi uluslararası yarışmalarda temsil etmek, büyüleyici bir dünyaya adım atmak ve büyük ödülü kazanmak süslüyor. Güzelleri fotoğraflayan objektifin ardında da tanıdık bir isim var: Serdar Bilgili.

24.4.2009KelebekHürriyet Yazarı
Spor Hattı

Spor Hattı

4.6.2007AnkaraHürriyet Yazarı
Yeni Clio’yu 216 milyon Euro’ya ürettik, yine liderliğe göz diktik

Yeni Clio’yu 216 milyon Euro’ya ürettik, yine liderliğe göz diktik

Oyak Renault’un 216 milyon Euro’luk yatırımla Bursa’da üretimine başlanan Clio 3, nisan ayından itibaren 23.9 bin YTL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, "Clio 3’ü biz ürettik. Avrupa’da 2006’nın en iyi otomobili seçildi. Yüzde 90’ı ihraç edilecek. Türkiye’de yine kendi sınıfının lideri olacak" dedi.

9.3.2006EkonomiHürriyet Yazarı
Tarkan’la mutlaka tanışmak istiyorum

Tarkan’la mutlaka tanışmak istiyorum

Belçika’da yapılan popstar yarışmasından elendikten sonra bir menajerin desteğiyle albüm çıkaran Hadise, yükselişini sürdürüyor. Türkiye’de "Stir Me Up" şarkısıyla tanınan, Fransa, Hollanda ve Hindistan’dan da albüm teklifleri alan şarkıcı, "Tarkan benim için bir numara. Onunla mutlaka bir araya gelmek istiyorum" diyor.

14.2.2006KelebekHürriyet Yazarı

Yazar Sonuçları

Çağdaş sanat 10’uncu yaşında

İstanbul’u çağdaş sanat merkezi olarak konumlandıran Contemporary Istanbul’un 10’uncu yaşı Suada’da kutlandı.

11.11.2015

Bayram yolcuları

9 günlük Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen pek çok ünlü isim, İstanbul dışına çıktı. Tatilcilerin büyük bölümü, Ege sahillerini ve yurtdışını tercih etti. İşte Atatürk Havalimanı’ndan bayram manzaraları...

20.9.2015

İstanbul kazan biz kaşık

300 restoran, yüzlerce aşçı, binlerce garson, onbinlerce tepsi, yüzbinlerce tabak, milyonlarca çatal-bıçak Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük gastronomi etkinliğine hazır.

3.5.2013

Sanata destek genlerimizde var

BU hafta Türkiye yurtdışında sanat ve kültür etkinlikleriyle konuşulacak.

Etkinlikler için Davos’tan ayağımın tozuyla büyük bir mutlulukla yeniden yollara düşüyorum.

8.2.2010

Torba’dan uçtum Bardakçı’ya kondum

Bodrum’un şöhreti hiç bitmeyecek sanırım. Her yıl artan yapılaşmaya rağmen, Bodrum koyları güzelliklerinden bir şey kaybetmeden gezilmeye devam edilecek bölgeler olacak.

2.7.2006