MENÜ

Doğum Metotları

Doğum Metotları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğum Metotları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21 Doğum Metotları haberi bulunmuştur.

Doğum Metotları Haberleri

Ayurveda ile hamile kalacak

Ayurveda ile hamile kalacak

Madonna’nın üçüncü çocuğuna hamile kalabilmek için alternatif tıbba yönelerek Hint usulu ilaçlar ve terapiler sayesinde doğurganlığını artırmaya çalıştığı belirtildi. İngiliz Dail Mirror Gazetesi’nin haberine göre, 46 yaşındaki ünlü şarkıcı, yönetmen kocası Guy Ritchie’den üçüncü çocuğuna hamile kalabilmek için Hindistan’dan özel olarak spariş ettiği ilaçları kullanıyor.

15.05.2005Kelebek
Sihirli formülü geliştiriyor

Sihirli formülü geliştiriyor

Tanburi Cemil ve Necdet Yaşar’ın yolundan yürüyen Murat Aydemir, 2011’de yayımlanan ‘Trio’ albümünde kontrbasçı Volkan Hürsever’le etkileyici bir düete imza atmıştı. Yeni yayımlanan, kızına ithaf ettiği ve onun adını verdiği ‘Masal’da bu fikri bir adım ileriye taşıdı. Aydemir “Volkan’la hayalimiz Pat Metheny-Charlie Haden ikilisi gibi bir albüm kaydetmek” diyor.

21.09.2017Kitap Sanat
Önümüzdeki 10 yılda bu meslekler revaçta

Önümüzdeki 10 yılda bu meslekler revaçta

Geleceğin meslekleri deyince, hayal dünyanızı zorlayabilirsiniz. Ancak önümüzdeki 10 yıl içinde büyük bir istihdam alanı vadeden meslekler çoktan ortaya çıktı. Uygulama geliştiriciliği, pazar araştırma analistliği, sağlık servisleri yöneticiliği gibi alanlarda, ortalama yüzde 20’lik bir büyüme olacağı tahmin ediliyor. Yaşlanan nüfus ve uzun yaşam süreleri sağlık alanlarını güçlendiriyor. Gelişen bilgisayar teknolojileri ise geleceğin mesleklerini şekillendiriyor. ABD merkezli iş ve finans dergisi Kiplinger, gelecek 10 yılda öne çıkacak meslekleri belirledi.

13.07.2016Eğitim
Geleneksel korunma yöntemleri nelerdir

Geleneksel korunma yöntemleri nelerdir?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı - Perinatolog Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç cevaplıyor: Geleneksel korunma yöntemleri nelerdir? İnsanoğlunun hayatı boyunca korunma metotları oldukça önemli halde devam etmiş tüm yaşantısı boyunca. Her zaman bugünkü teknolojik imkanlara sahip olmamamız nedeniyle daha basit yöntemlerden daha ciddi yöntemlere doğru ilerlemiş korunma metotları. www.kliniksankara.com

Berkantın ağabeyi ve amcasından Budist açıklaması

Berkant'ın ağabeyi ve amcasından 'Budist' açıklaması

Bir zamanlar dev takımları peşinden koşturan, 17 yaşındayken Bayern Münih forması giyerek büyük sansasyon yaratan gurbetçi futbolcu Berkant Göktan hakkında çıkan "Budist oldu" haberleri gündeme adeta bomba gibi düştü. Konu hakkında Berkant’ın menajeri ve ağabeyi Bülent Göktan ile amcası ünlü şair Bedirhan Gökçe hurriyet.com.tr’ye ÖZEL açıklamalar yaptı…

27.09.2012Futbol
Neden Trabzonsporu tercih ettiğini açıkladı

Neden Trabzonspor'u tercih ettiğini açıkladı

Trabzonspor'un sezon başında Bursaspor'dan transfer ettiği başarılı kanat oyuncusu Volkan Şen, Trabzonspor'un tercih etmesindeki en önemli nedenin Şenol Güneş olduğunu açıkladı.

10.04.2012Futbol
Tekrarlayan düşükler için çifte özel yöntem

Tekrarlayan düşükler için çifte özel yöntem

Kısırlık tedavisinde, son 15 yılda gelişen teşhis ve tedavi protokolleri ile laboratuvar teknikleri sayesinde gebelik oranları % 20’lerden, % 60’lara çıktı.

23.08.2011Kelebek
Varis neden oluşur, tedavisi nedir

Varis neden oluşur, tedavisi nedir?

Estetik olarak hoş olmayan bir görüntüye neden olduğu için, özellikle kadınların en büyük sorunlarından biri olan varisler, aynı zamanda sağlık açısından da önemli bir problem.

İlişki sonrası doğum kontrolü

İlişki sonrası doğum kontrolü

Hangi doğum kontrol yönteminin size uygun olduğunu belirlerken mutlaka hekime başvurmanız gerekir.

Atacağınız imza başınıza dert açabilir

Atacağınız imza başınıza dert açabilir

Yazılımların ya da web sitelerinin lisans sözleşmeleri kullanıcıların canını yakacak maddeler içeriyor olabilir. Neyi imzaladığınızın farkında mısınız?

29.03.2008Teknoloji
Komşularda yılbaşı ve bayram

Komşularda yılbaşı ve bayram

Hürriyet Seyahat, yılbaşı ve Kurban Bayramı tatili önerilerine devam ediyor. Bu sayfalarda, Rumeli ve Balkanlar’da yıllarca iç içe yaşadığımız, hırçın Karadeniz’de sınırları paylaştığımız, Osmanlı zamanında izler bıraktığımız komşularımız, çok yakınımızda bize benzer renkler taşıyan ülkeler var.

17.12.2006Seyahat
Türk halkının üçte biri korunmuyor

Türk halkının üçte biri korunmuyor

Türk halkının yüzde 36'sı doğum kontrol yöntemi kullanmıyor. Çiftlerin yüzde 28'i geleneksel, yüzde 36'sı ise modern yöntemleri tercih ediyor.

Sperm Bankası Türkiyede yasak

Sperm Bankası Türkiye'de yasak

Çocuk sahibi olamayan çiftlerin dörtgözle beklediği sperm bankası Sağlık Bakanlığı tarafından uygun görülmediği için açılamıyor.

11.05.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Kaç çocuk?

DOĞUM kontrolü ya da aile planlaması kavramları Türkiye’de en çok 1960’lar ve 70’lerde konuşuldu; devlet bu yolda politikalar geliştirdi.

24.12.2014

Ev kazalarına dikkat

EV kazaları nedeniyle ölüm ve yaralanma hiç de azımsanmayacak kadar fazla görülüyor.

25.02.2011