MENÜ

Doğum Kilosu

Doğum Kilosu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğum Kilosu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 355 Doğum Kilosu haberi bulunmuştur.

Doğum Kilosu Haberleri

‘Sessiz’liğinin bir nedeni olabilir

‘Sessiz’liğinin bir nedeni olabilir

Dil, kendimizi ifade etme biçimimizdir. Karşı tarafa iletmek istediğimiz mesajı Türkçe’ye uygun bir söz ve ses diziminde, anlamlı ve doğru seçilmiş sözcüklerle ve-veya jestlerle aktarmamızdır. Mesajı sözlü ifade ettiğimizde konuşmayı, sözel olmayan biçimde ifade ettiğimizde ise vücudumuzu, işaretleri ve jestleri kullanırız. Gecikmiş konuşma ise bir bozukluk değil, ama dil veya konuşma sisteminin gelişmesinde yolunda gitmeyen durumların bir göstergesidir.

1.04.2019Eğitim
Erken çocukluk eğitimi ve erken müdahale

Erken çocukluk eğitimi ve erken müdahale

Ülkemizdeki eğitim politikaları sonucunda Erken Çocukluk Eğitimi (EÇE)‘nin önemi ve rolü eğitim sistemi içinde azaldı ve uygulamaları sınırlandı. Halbuki EÇE ‘nin kapsadığı dönem (0-6 yaşları) insana yapılan yatırımların en yüksek geri dönüşü olduğu bir dönem (Heckman & Carneiro 2003 ).

27.10.2014Eğitim
Deniz Akkaya Kızımın kordonunu kendim kestim

Deniz Akkaya 'Kızımın kordonunu kendim kestim'

Deniz Akkaya, kızı Ayşe’yle bambaşka bir kadına dönüştü. Marie Claire Kids ekibi, hem bu değişime hem de anne-kızın aşkına tanıklık etmek için ikiliyle bir araya geldi. İşte o görüşmeden geri kalanlar...

24.09.2014Magazin
510 gramlık mucize

510 gramlık mucize

BALIKESİR Edremit’e bağlı Akçay’da oturan Gözde Çakır’ın hamileliğinin 22’nci haftasında amniyon sıvısında (suyunda) azalma, bebekte gelişim geriliği saptandı.

1.08.2014Ege
Mucize annenin 510 gramlık mucize bebeği

Mucize annenin 510 gramlık mucize bebeği

Hamileliğinin 24'üncü haftasında 'gebelik zehirlenmesi' sonucu komaya giren Gözde Çakır ile sezaryenle dünyaya getirdiği 510 gramlık bebeği Elif Öykü, mucizeyi gerçekleştirip, yaşama tutundu.

1.08.2014Avrupa
Şeker tehlikeyi 4 kat artırıyor

Şeker tehlikeyi 4 kat artırıyor

Diyabet hastası annelerin bebeklerinde doğum anomalisi riskinin 4 kat fazla olduğu bildirildi.

6.02.2012Sağlık
Şeker tehlikeyi 4 kat artırıyor

Şeker tehlikeyi 4 kat artırıyor

Diyabet hastası annelerin bebeklerinde doğum anomalisi riskinin 4 kat fazla olduğu bildirildi.

6.02.2012Gündem
Adli Tıp ölüm nedenini bulamadı

Adli Tıp ölüm nedenini bulamadı

Samsun'da 2,5 aylıkken açlıktan öldüğü iddiasıyla kesin ölüm sebebinin tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilen Kübra Nazar Bakarcı'nın ölüm sebebi tespit edilemedi. Miting meydanlarında Kübra bebeğin ölümü polemik konusu oldu. CHP lideri Kılıçdaroğlu mitinglerinde '2,5 aylık Kübra bebek açlıktan öldü' diyor, iktidar partisi ise bu sözlere tepkili...

3.06.2011Gündem
Çoğul gebelik ölüm riskini arttırıyor

Çoğul gebelik ölüm riskini arttırıyor

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Yenidoğan Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nilgün Kültürsay, “Bebek ölüm riski çoğul doğumlarda tekizlerle karşılaştırıldığında beş kat artmaktadır. Felç oranı ikizlerde dört kat, üçüzlerde 17 kat, bir yaş altında ölüm oranı ikizlerde yedi kat, üçüzlerde 20 kat artmaktadır” dedi.

11.03.2010Kelebek
Zayıf doğan bebekler risk altında

Zayıf doğan bebekler risk altında

Doğumda küçük olup sonradan hızla kilo alan bebeklerde şeker hastalığı, hipertansiyon ve kalp hastalıkları daha sık görülüyor.

15.02.2010Kelebek
Yeni bir rekora imza attı

Yeni bir rekora imza attı

Dünyanın en uzun adamı 2.36 metrelik Çinli Bao Xishun, birkaç gün önce ilk çocuğunun dünyaya gelmesiyle, dünyanın en uzun babası unvanının da sahibi oldu. Bao böylece yeni bir rekora imza atmış oldu.

4.10.2008Dünya
Son 10 yılda uzadık

Son 10 yılda uzadık

Nüfusu, vücut açısından gelişen bir ülke olan Türkiye’de, gençlerin boyu bir önceki nesle göre daha uzun. 339 kız ve erkek öğrenciyi gözlemleyerek yapılan ödüllü klinik çalışmada, son 10 yılda kızların 0.63 santimetre, erkeklerin ise 1.36 santimetre uzadığı ortaya çıktı.

8.08.2004Kelebek
Yanlış beslenme gebe kalmayı zorlaştırır

Yanlış beslenme gebe kalmayı zorlaştırır

Araştırmalara göre, beslenmeyle ilgili sorunlar kadınların yumurtalıkları ile erkeklerin spermleri üzerinde olumsuz etki yapıyor. Yanlış beslenme alışkanlıkları kadınların yumurtalıklarını etkileyerek sağlıklı yumurtalar üretmeye direnç gösterir hale getiriyor.

28.07.2004Kelebek
Erken ve düşük kilolu bebeklerin gözlerine dikkat

Erken ve düşük kilolu bebeklerin gözlerine dikkat

Yeni doğanlarda körlük nedenlerinin başında kısaca ROP denilen prematare retinopatisi geliyor. Prematüre retinopatisi (ROP), erken doğan ve düşük doğum tartılı çocuklarda görülen, başta oksijen kullanımı yada erken doğumla ilgili diğer nedenlere bağlı oluşan retina (görüntünün sinirsel uyarıya dönüştüğü gözün arka kısmındaki ağ tabaka ) hasarını tanımlamak için kullanılan bir terim.

21.07.2004Kelebek
Boy kısalığı hastalık belirtisi olabilir

Boy kısalığı hastalık belirtisi olabilir

Pfizer İlaçları tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen Medya Bilgi Paylaşım Günleri toplantılarının bu ayki konusu "Boy Kısalığı ve Tedavisi" oldu. Toplantıda, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Büyüme Gelişme ve Pediatrik Endokrinoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Feyza Darendeliler, bu hastalığın sebepleri ve görülme sıklığı hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

17.06.2004Kelebek
Anne sütü kalp krizini azaltıyor

Anne sütü kalp krizini azaltıyor

Bristol Üniversitesi bilim adamlarının yaptıkları araştırmalar, anne sütüyle beslenmenin uzun vadedeki faydaları arasında, tansiyon üzerindeki olumlu etkisinin bulunduğunu ve bu sayede kalp krizi risklerinin azaldığını ortaya koydu.

2.03.2004Gündem
Anne sütü şişmanlığı engellemiyor

Anne sütü şişmanlığı engellemiyor

''British Medical Journal'' dergisinde yayımlanan habere göre, anne sütünün ileri yaşlarda şişmanlıktan korumadığı sonucuna, Brezilya ve İngiltere'de yapılan iki ayrı araştırmayla varıldı.

17.10.2003Gündem
Doğumdaki ağırlık kas yapısını etkiliyor

Doğumdaki ağırlık kas yapısını etkiliyor

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, normalden daha kilolu doğan bebekler, orta yaş döneminde daha güçlü kas yapısına sahip oluyor.

8.10.2002Gündem
Tüp bebeklerde sakat doğum riski yüksek

Tüp bebeklerde sakat doğum riski yüksek

Tüp bebek uygulaması bebeğin genlerine zarar veriyor mu? Bugüne dek böyle bir riskin söz konusu bile olmadığını savunan doktorlar, artık çok emin değiller. Ancak farklı görüşler var.

24.03.2002Spor
Selülitine sahip çık

Selülitine sahip çık!

Ağız tadıyla tatil yapamayan ünlüler mevsimindeyiz. Yıllardır en çok selülitiyle uğraşılan Gülben Ergen’i bu yıl konuyla dalga geçecek kıvama getiren bezginlik mi yoksa dünyada bir şeyler magazin âleminin fark etmediği şekilde değişiyor mu?

30.06.2019Hürriyet Pazar
Camdan zirve

Camdan zirve

45 yıl önce İzmir’de cam sanayinde faaliyet göstermek için kurulan Yorglass, bugün 60 ülkeye ihracat yapıyor. 4 farklı fabrikada 700’den fazla kişiyi istihdam eden şirketin yönetim kurulu başkanı Semavi Yorgancılar, “Önümüzdeki dönem yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Yurtdışında da farklı projeler geliştiriyoruz” dedi.

21.05.2019Ekonomi
Resmen uçmuş 1 yılda fiyatı en fazla artan  ürün yüzde 192 ile uçak bileti oldu

Resmen uçmuş! 1 yılda fiyatı en fazla artan ürün yüzde 192 ile uçak bileti oldu

Yüzde 24.52 ile 15 yılın rekorunu kıran yıllık tüketici enflasyonunda hangi ürünlerin etkili olduğunu anlamak için Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden yararlanarak geçen yıla göre fiyat değişimlerine baktık. Zam şampiyonluğunda birincilik yüzde 192 fiyat artışı ile uçak biletinde. Onu yüzde 120.3 artışla karpuz, yüzde 117 ile kombi ve fiyatı yüzde 109 artan yani ikiye katlanan domates takip ediyor.

4.10.2018Ekonomi
İnceden broşür tepkisi

İnce'den broşür tepkisi

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Tandoğan Meydanı'nda halka seslendi. Ankara'da dağıtıldığı iddia edilen ve sosyal medyada paylaşılan sahte broşürlere sert tepki gösteren İnce, 'Biz gelince türbana son' yazmış, CHP Ankara Gençlik Örgütü yazmış… Bunu yazan ahlaksıza sesleniyorum, bunu yazan terbiyesize, bunu yazan namussuza sesleniyorum. Bunlar sahtekar, bunlar yalancı, bunları bırak Müslüman olmayı bunlar insan bile değil. Bu broşürlerin benimle ve CHP ile hiçbir ilgisi yoktur. Bunlar paçavradır' dedi.

22.06.2018Gündem
Türk insanı hakkında şaşırtıcı bilgiler

Türk insanı hakkında şaşırtıcı bilgiler

Biz Türkler hakkında ne biliyoruz? Çılgın olduğumuzu, garip bir şekilde rahat ve kendimize ait çözümler ürettiğimizi çok iyi biliyor, her gün internette onlarca komik örnekle karşılaşıyoruz. Ancak bir de Türkiye İstatistik Kurumu’nun yaptığı bazı araştırma sonuçları var ki genel anlamda bize oldukça ilginç bilgiler veriyor. İşte bu bilgiler ışığında toplanmış, Türkler hakkındaki bazı şaşırtıcı bilgiler.

7.05.2018Hayat
İlk otobüs son durak

İlk otobüs son durak!

Çekmeköy’e bağlı Şahinbey, nispeten yeni ve hızla gelişen bir mahalle. Benzerlerinden sıyrılıp öne çıkan en önemli özelliği, o geniş, yeşil, çiçek kokularıyla karşılayan parkı. Hafta sonu kalabalık oluyor, siz en iyisi hafta içi bir gün yürüyenler, spor yapanlar, oturup muhabbet edenler arasına katılın.

Ucuz değil fiyatı ucuzlatılmış et

'Ucuz değil fiyatı ucuzlatılmış et'

Ahmet Eşref Fakıbaba, siyasetin en renkli isimlerinden biri. Dört ay önce oturduğu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı koltuğunda ilk röportajını verdi. Et üreticilerini kızdıran ‘ucuz et’ projesini detaylarıyla anlatırken ithalat için ‘Bir noktada duracağız” diyor. Bakan Fakıbaba’ya sorduk: “Bu etler sağlıklı mı, siz de yiyor musunuz?” İşte cevapları...

26.11.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Hamilelikte MR çekimi

Hamileyken, hayatınızın günlük akışı içerisinde yapacaklarınızı bile iki kere düşünüyorsunuz. Daha hassas olduğunuz bu dönemde sizde şüphe uyandıran bazı sorularla karşılaşıyoruz. Bunlardan biri de “MR çektirmek bebeğime zarar verir mi?” 

1.12.2018

Paranın içinde doğdum ama 'sonradan görme' dediler

Zayıflık takıntısı yüzünden geçen yıl ölümden dönen İrem Derici, zor günleri arkasında bıraktı, hayatında yeni bir sayfa açtı. Ünlü şarkıcı, Bodrum’da Ömür Gedik’in sorularını yanıtladı, ilginç itiraflarda bulundu.

23.08.2018

Gebelikte beslenme neden önemli?

Gebelikte beslenme çok ama çok önemli bir ayrıntı. Dengeli ve nitelikli beslenen anne adayları, gebelik sürecinde oluşabilecek problemlere karşı daha dirençli olurlar.

1.06.2018