MENÜ

Doğu Ekspresi

Doğu Ekspresi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Doğu Ekspresi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Doğu Ekspresi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 577 Doğu Ekspresi haberi bulunmuştur.

Doğu Ekspresi Haberleri

Doğu Ekspresi İstanbulda

'Doğu Ekspresi' İstanbul'da

Dünyaca ünlü tarihi ''Orient Express'' treni, İstanbul'a geldi.

4.09.2002Gündem
Piyanist Uğurluyla Doğu Ekspresinde yolculuk

Piyanist Uğurlu'yla Doğu Ekspresi'nde yolculuk

Bundan bir kaç ay önce Beyazıt Devlet Kütüphanesi'nin asırlık duvarlarında yankılanan notalarıyla, dinleyicilerini tarihsel bir yolculuğa çıkaran piyanist Tuluyhan Uğurlu bu kez de Sirkeci Garı'ndan başlayıp, alevler içindeki Bağdat'a, oradan da Hicaz'a uzanan bir yolculuğa çağırıyor müzikseverleri. Uğurlu'nun Doğu Ekspresi'nde vereceği bu konser 29 Nisan saat 19:00'da başlıyor.

18.04.2003Gündem
Uğurlu ile Garda Çay Molası

Uğurlu ile 'Garda Çay Molası'

Piyanist Tuluyhan Uğurlu’nun geçtiğimiz ay Sirkeci Garı Bekleme Salonu’nda verdiği Doğu Ekspresi isimli konser, yepyeni bir projenin başlangıcı oldu. Uğurlu, Doğu Ekspresi’ni 12 Haziran saat 20:30'da aynı mekanda tekrar edip, Devlet Demiryolları ile yapılan ortak proje ile konserleri Anadolu garlarında sürdürecek. Konserlerde seyirciye tren nostaljisini yaşatmak için çay, pişmaniye, salep gibi ikramlar yapılacak.

22.05.2003Gündem
Müzik Festivali devam ediyor

Müzik Festivali devam ediyor

31. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali'nde bugün iki etkinlik var. Biri Tekfen Karadeniz Filarmoni Orkestrası'nın Aya İrini'deki konseri, diğeri de piyanist Muhittin Demiriz'in Atatürk Kültür Merkezi'ndeki resitali. Karadeniz, Akdeniz ve Hazar Denizi'ne kıyısı olan ülkelerin müzisyenlerinden oluşan Tekfen Karadeniz Filarmoni'yi şef Saim Akçıl yönetiyor. Muhittin Demiriz ise sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın önde gelen piyanistlerinden biri.

12.06.2003Gündem
Trende uyutup soydular

Trende uyutup soydular

Ankara-Kayseri seferini yapan Doğu Ekspresi'ne binen üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Oğuz Şimşek, ilaçlı kolayla uyutulup soyuldu.

29.08.2003Gündem
Bunalımın sonu ölüm

Bunalımın sonu ölüm

Pendik'te konfeksiyon işçisi Sultan Arslan (23), evlenmeyi düşündüğü erkek arkadaşının ailesi tarafından istenmeyince, dün sabah Doğu Ekspresi'nin önüne atlayıp intihar etti.

22.12.2003Gündem
Ankara-İstanbul tren seferleri yapılamıyor

Ankara-İstanbul tren seferleri yapılamıyor

Ankara-İstanbul demiryolu ulaşımı Sakarya'da meydana gelen hızlandırılmış tren kazası nedeniyle bir haftadır ulaşıma kapalı durumda bulunuyor.

29.07.2004Gündem
Ankara İstanbul hattı bugün açılıyor

Ankara İstanbul hattı bugün açılıyor

Sakarya Pamukova’da meydana gelen tren kazasının ardından ulaşıma kapanan Ankara-İstanbul demiryolu hattında bu sabahtan itibaren yolcu taşımacılığı yeniden başlıyor.

6.08.2004Gündem
Tren yola çıktı

Tren yola çıktı

Sakarya'da meydana gelen tren kazasından sonra Cumhuriyet tarihinde ilk kez 16 gün süreyle kapalı kalan İstanbul-Ankara demiryolu ulaşıma yeniden açıldı. Yolcu treni seferlerine bugün başlandı.

7.08.2004Gündem
Tren yola çıktı

Tren yola çıktı

Sakarya'da meydana gelen tren kazasından sonra Cumhuriyet tarihinde ilk kez 16 gün süreyle kapalı kalan İstanbul-Ankara demiryolu ulaşıma yeniden açıldı. Yolcu treni seferlerine başlandı.

7.08.2004Gündem
Yoğun talep vagon ekletti

Yoğun talep vagon ekletti

Pamukova’da 38 kişinin öldüğü hızlandırılmış tren kazasının ardından dün başlayan İstanbul-Ankara arasındaki tren seferlerine büyük bir talep oldu. TCDD, bunun üzerine vagon ekledi. Kaza yerinde raylar ve travesler tam oturmadığından trenler burada 20 kilometreyi aşmadılar.

7.08.2004Gündem
Fatih ve Boğaziçi Ekspresleri çalışmayacak

Fatih ve Boğaziçi Ekspresleri çalışmayacak

TCDD Genel Müdürlüğü, “mevsim nedeniyle yolcu sayısında azalma olduğundan” Boğaziçi ve Fatih Ekspres seferlerinin geçici bir süre iptal edildiğini bildirdi.

26.08.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Tren uygarlıktır

VAKTİYLE Türkiye'nin bir cumhurbaşkanı talihsiz bir açıklama yapmış ve ‘‘Demiryolu sosyalistlerin tercihidir’’ demişti. 1980'lerin ikinci yarısındaydık.

13.06.2003

Vagon lokantaları

Trenlerin kralı ve kralların treni olan ‘Doğu Ekspresi’, II. Dünya Savaşı’na kadar nice zengin, ünlü kişiyi Fransa’dan İstanbul’a taşımıştır.

2.05.2004