MENÜ

Doğan Hızlan

Doğan Hızlan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğan Hızlan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.643 Doğan Hızlan haberi bulunmuştur.

Doğan Hızlan Haberleri

Bu hafta sona ermeden

Bu hafta sona ermeden

21.2.2014Seyahat
Berberoğlu: Basınç karşısında ne yaptığınız önemli

Berberoğlu: Basınç karşısında ne yaptığınız önemli

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, “İnsanların bize ne söylediği tabii ki önemli, üslubu, mesafesi de önemli. Basınç var mı var. Tabi ki var. Ama onları dinledikten sonra ne yaptığımız da önemli” dedi.

14.2.2014Gündem
Ulan hepimiz oradaydık be

Ulan hepimiz oradaydık be

“ULAN hepiniz oradaydınız” lafını iyi anlamda kullanmak istiyorsanız, “Evet abi o gece hepimiz oradaydık...”

31.1.2014Gündem
Orhan Kemal adının üniversiteye verilmesi istendi

Orhan Kemal adının üniversiteye verilmesi istendi

Orhan Kemal’in oğlu, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne (BTÜ) babasının adının verilmesini istedi.

14.1.2014Eğitim
7’nci Çukurova Kitap Fuarı kapılarını açtı

7’nci Çukurova Kitap Fuarı kapılarını açtı

Sene boyunca İzmir, Bursa, Diyarbakır ve İstanbul gibi şehirlerde düzenlenen kitap fuarlarının ilki bugün Adana’da başlıyor.

14.1.2014Gündem
Bakan Çelik’ten Türk sinemasının ‘Top 7’si

Bakan Çelik’ten Türk sinemasının ‘Top 7’si

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Türk sinemasının 100’üncü yılı nedeniyle yabancı konuklara verilmek üzere prestij bir DVD seti hazırladı. Sette Bakan Ömer Çelik’in “Türk sinemasının 7 önemli yapıtı” dediği filmler yer alıyor.

9.1.2014Gündem
Onur Ödülü Fikret Otyam’a

Onur Ödülü Fikret Otyam’a

Sanata ve sanatçıya destek olmak amacıyla, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ödüllü yarışma açan Peker Grup’un 2013 yılı “Peker Sanat Ödülleri” sahiplerini buldu. Gecede Onur Ödülü ressam Fikret Otyam’a verildi.

7.1.2014Ankara
Genç İletişimciler Yarışması 25 yaşında

Genç İletişimciler Yarışması 25 yaşında

Nitelikli medya çalışanı ve yöneticisi yetişmesine katkı amacıyla Aydın Doğan Vakfı’nca düzenlenen Genç İletişimciler Yarışması bu yıl 25’incisinde dereceye girenler ödüllerini törenle aldılar. 6 ana kategorinin alt dalında yarışan öğrenciler arasında, en çok ödülü, 30 ödül ile Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi oldu.

19.12.2013Eğitim
Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler Yarışması 25 yaşında

Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler Yarışması 25 yaşında

Nitelikli medya çalışanı ve yöneticisi yetişmesine katkı amacıyla Aydın Doğan Vakfı’nca düzenlenen Genç İletişimciler Yarışması bu yıl 25’incisinde dereceye girenler ödüllerini törenle aldılar.6 ana kategorinin alt dalında yarışan öğrenciler arasında, en çok ödülü, 30 ödül ile Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi oldu.

19.12.2013Gündem
İletişimde gençlerin günü

İletişimde gençlerin günü

Nitelikli medya çalışanları ve yöneticilerinin yetişmesine katkı amacıyla Aydın Doğan Vakfı’nca düzenlenen Genç İletişimciler Yarışması’nın 25’incisinde dereceye girenler ödüllerini törenle aldılar. Toplam 6 ana kategorinin 23 alt dalındaki yarışmada en çok sahneye çıkan, 30 ödül ile Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi oldu.

18.12.2013Gündem
Haftanın keyif haritası

Haftanın keyif haritası

14.12.2013Kelebek
2013’ün En İyi Kitapları Hürriyet Pazar’da

2013’ün En İyi Kitapları Hürriyet Pazar’da

Roman, öykü, şiir, tarih, politika, bilim, spor, çocuk, sanat, ekonomi, kişisel gelişim, yemek ve gezi başlıklarında 50 kadar kitap önerisi yarın Hürriyet Pazar okurlarıyla buluşuyor. Doğan Hızlan, Yekta Kopan, Melis Alphan, İsmet Berkan gibi pek çok değerli yazarların önerileri ve kitap yorumları Hürriyet Pazar’da yer alacak.

6.12.2013Advertorial
Sedat Simavi Ödüllerini kazananlar belli oldu

Sedat Simavi Ödülleri'ni kazananlar belli oldu

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) kurucu başkanı adına düzenlenen Sedat Simavi Ödülleri’ne bu yıl değer görülen gazeteci, sanatçı, edebiyat, spor ve bilim insanları belli oldu.

3.12.2013Gündem
Türkçe edebiyatın hayalperver çocuğu

Türkçe edebiyatın hayalperver çocuğu

Yıldız Teknik Üniversitesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümleri’nin Fantazya ve Bilim Kurgu Sanatları Derneği (FABISAD) ile işbirliği içinde düzenledikleri ‘Türkçe Edebiyatın Hayalperver Çocuğu: Fantastik ve Bilimkurgu Edebiyatı’ başlıklı sempozyum, yarın başlıyor.

12.11.2013Kelebek
Kitap fuarında ‘onur’lu gece

Kitap fuarında ‘onur’lu gece

TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur ödülleri önceki akşam Beylikdüzü’ndeki fuar merkezinde düzenlenen bir törenle sahiplerine verildi.

6.11.2013Kelebek
İlke zirvesi

İlke zirvesi

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Türkiye’nin seçim sürecine girdiğini belirterek, “Medya ve siyaset ciddi bir kutuplaşma içinde, birinin ak dediğine diğeri mutlaka kara diyor. Biz ise çok zor bir yolu seçtik. Habercilikte tarafsız ve bağımsız olacağız dedik. Yayın ilkelerimizde yıllardan beri bunu uygulamaya gayret ediyoruz” dedi.

4.11.2013Gündem
Hızlandan tam not

Hızlan'dan tam not

Doğan Hızlan, Dramalılar Köşkü'ne hayran kaldı.

3.11.2013Ege
Genç fırçalara ‘Peker’ desteği

Genç fırçalara ‘Peker’ desteği

Fırçalar 1-2-3 adlı sergilerini önceki aylarda görücüye çıkaran ünlü koleksiyoner Erhan Peker, genç sanatçılara destek olmak amacıyla Peker Sanat Ödülleri organizasyonu düzenledi. Jürinin belirlediği ilk 3 esere beşer bin lira ödül verilecek.

29.10.2013Ankara
Genç yetenekler ödüllendirildi

Genç yetenekler ödüllendirildi

Ankaralı işadamı Erhan Peker’in genç yetenekleri teşvik etmek ve resim dünyasına kazandırmak amacıyla gerçekleştirdiği ödüllü resim yarışmasının kazananları belli oldu.

28.10.2013Kelebek
İstiklal Marşı’nı yeniden yorumlattı

İstiklal Marşı’nı yeniden yorumlattı

İstiklal Marşı’nın tartışılagelen bestesi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün talimatıyla Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nca (CSO) yeniden yorumlandı.

18.10.2013Gündem

Yazar Sonuçları

Altın Portakal Şiir Ödülü’nü kazanan bugün belli oluyor

TÜRKİYE’nin saygın şiir ödüllerinden Altın Portakal Şiir Ödülü bugün başlıyor.

20.2.2014

78 kediye sahip bulabilir misiniz?

Dünyada insanla bu kadar uyum içinde olup da vahşi doğasını koruyabilmiş birkaç canlıdan biri ve en önde gelenidir kediler! Kedileri daha yakından tanımanızı sağlayacak bir kitap...

14.2.2014

12’nci İzmir Öykü Günleri’nin Onur Konuğu Murathan Mungan

KONAK Belediyesi’nin düzenlediği Öykü Günleri’nin bu yılkİ Onur Konuğu Murathan Mungan.

13.2.2014

Yine kokmaya başladık

Çünkü gece belli bir saatten sonra mekanlarda önce tek tük sonra ikişer üçer sigara içilmeye başlanıyor.

7.2.2014

İdeal mutfak nedir zengin sofra nasıl olur

‘Osmanlı Hanımları Mutfakta’ 1880-1926 yılları arasında yayımlanmış kadın dergilerindeki mutfak kültürüyle, sofrayla ve yeme içme âdâbıyla ilgili bilgilerin yer aldığı yazılardan oluşan zengin bir kültür tarihi kitabı.

7.2.2014

Okuduğum iki dergi

ÇOK bilinen bir yargıyı yinelemek belki anlamsız gelebilir ama ne derler bilirsiniz: “tekrar anlamanın anasıdır”.

3.2.2014

Elmayı seviyorsun diye elma da seni sever mi?

ODTÜ’lü araştırmacıların, MR ile elde ettikleri beyin sinyallerini bir bilgisayar programı kullanıp anlamlandırarak kişinin mutlu, yılgın, huzursuz, âşık, öfkeli, nefret dolu vs. olup olmadıklarını tespit edebildiklerini hafta başında Hürriyet’teki bir haberden öğrendim.

1.2.2014

Taşra kâbusu

Türk edebiyatında en özgün, etkileyici anlatılar taşra anlatılarıdır. Ayfer Tunç, edebiyattaki 25’inci yılını Dünya Ağrısı adlı yeni romanıyla geride bırakırken, unutulmaz bir ‘taşra anlatısı’na imza atıyor. O taşranın bugün bütün Türkiye olduğu da bir gerçek.

1.2.2014

Ulan hepimiz oradaydık be

“ULAN hepiniz oradaydınız” lafını iyi anlamda kullanmak istiyorsanız, “Evet abi o gece hepimiz oradaydık...”

30.1.2014

II. Abdülhamid dönemini haritalardan okumak

Son yıllarda İstanbul’a dair gündemlerin, uzak yoldan da olsa, hepsi aslında ‘harita’ya dayalı. İstanbul’un eski çehresini bugün ancak haritalardan görebiliriz. Kültür A.Ş. tarafından yayımlanan ‘Sultan II. Abdülhamid Devri Harita ve Planlarında İstanbul’, bir dönemin İstanbul’unu haritalarla anlatıyor

25.1.2014

Polisiye edebiyata dahildir

Görmezden gelinse, edebiyattan sayılmamış olsa da polisiye edebiyat yüz yıldan fazladır bu topraklarda var. Bağlam Yayınları’nın ‘edebiyatın izinde’ dizisinin ilk kitabı ‘Polisiye Edebiyat’, bu türe odaklanıyor

18.1.2014

Dünya Kitap Dergisi Ödülleri törenle kazananlara verildi

DÜNYA KİTAP DERGİSİ’nin düzenlediği ödüller bu yıl 21 yaşına bastı. Türkiye koşullarında uzun bir zaman dilimi sayılır. Kaç dalda ödül veriliyor, bu yıl kimler ödül kazandı?

13.1.2014

Harput: Bir masal kent

Arap masallarında tasvir edilen Doğu kentlerinin simgesi Harput. Türkülerin doğduğu kent. Necdet Sakaoğlu ve Görkem Gül Duman, bu efsanevi şehrin tarihini, kültürel geçmişimizdeki yerini ortaya koyuyorlar ‘Şafak Uykusundaki Kent Harput’ adlı kitapta.

11.1.2014

Çocukları da en iyi o anlatır

Yaşar Kemal’in, 1970’lerde, sokaklarda yaşayan çocuklarla yaptığı röportajlar Cumhuriyet’te, Turhan Selçuk’un karikatürleri, Ara Güler’in fotoğraflarıyla yayımlanmıştı. Şimdi genişletilmiş haliyle raflarda.

3.1.2014

BİR SULUBOYA USTASI

Birçok ressam gibi Orhan Gürel de, ilkokulu çağlarında resime olan ilgisini yakın çevresine gösteren sanatçılarımızdan.

29.12.2013

Bir demiryolunun peşinde

Aslında, II. Boğaz Köprüsü’nün yapımında şantiye şefi olarak görev almış bir inşaat mühendisi olan Mert Sandalcı, koleksiyonun bir araştırma işi olduğunu ve bunun da somut bir sonucunun olması gerektiğini bir kere daha ispatlıyor kitabında.

27.12.2013

Osmanlı’da mimar olmak

Elif Şafak, yeni romanı ‘Ustam ve Ben’de Sultan Süleyman çağına götürüyor bizi.

21.12.2013

Zonguldaklı öğretmenlerden mektup var

MADENCİLER ÜZERİNE yazımdan sonra, Zonguldaklı öğretmenlerden etkinlikleriyle ilgili bir e-posta aldım.

19.12.2013

Şair Külebi’nin düz yazıları

Türk şiirinin önemli köşe taşlarından biridir Cahit Külebi. Onun edebiyat, sanat, şiir, şair, siyaset, dil yazıları, mektupları ve söyleşileri de en az şiirleri kadar kıymetlidir. Sanatçının Öyküsü, bunların en önemlilerini bir araya getiriyor.

7.12.2013

Türkiye’de delilerin hazin serüveni

Fatih Artvinli’nin tarihsel incelemesi sadece bir kurumun değil, Türkiye özelinde deliliğin tarihi olarak okunabileceği gibi, siyasi panoramayla da örtüşüyor. Türk siyaset, bürokrasi ve sosyal tarihine dair önemli işaretler veren bir kitap.

29.11.2013

Ertuğrul! düş yakamdan yahu

ASLINDA “adama” hâlâ kızıyorum.

28.11.2013

Damağımdaki domates fidesi

Biz insanoğulları ne kadar dayanıklıyız! Ne kadar acıya meyyal!

22.11.2013

Editörlük zor sanat/zanaat

Öykücü, dergilerde ve hali hazırda bir yayınevinde editörlük görevinin başarıyla üstesinden gelen bir isim Murat Yalçın. Yayınevi ve dergi editörleri, yazardan çok yazar adaylarıyla uğraşırlar! Yalçın’dan sıradışı bir editörün maceraları kitabı.

22.11.2013

Tarihiydi tarihi olmasına ama

DİYARBAKIR’da yaşananlar gerçekten tarihiydi:

17.11.2013

İstanbul’u bilerek gezmek

İstanbul’un bugününü anlamak için tarihini okumak, daha önemlisi bilmek gerek.

16.11.2013

Deneme bilgelik ister

Kendini, bütün iyi edebiyatçıları okutmaya adamış bir bilge yazar Alberto Manguel.

9.11.2013

Bir yarışmanın ardından

Erhan Peker (Peker Sanat) kendisini sanata adamış değerli iş adamlarımızdandır.

8.11.2013

İmza gününe gelemeyecekler

HALİT KIVANÇ’ın yeni kitabının adı ne?

6.11.2013

Köy Enstitüleri’ni yeniden hatırlamak

Türk eğitim, edebiyat ve siyaset tarihindeki en önemli unsurlardan birisidir Köy Enstitüleri.

1.11.2013

Duvarların dışındakiler içerdekileri unutmasın

Adalet Ağaoğlu’nun 1988’de yaptığı seri röportajların toplamı ‘Duvarların Dışında’. Yazar içeridekilerin yakınlarıyla, tanıklıkları ve yaşadıklarını aktarıyor.

25.10.2013