MENÜ

Doğalgaz Faturası

Doğalgaz Faturası ile ilgili tüm haberleri, son dakika Doğalgaz Faturası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Doğalgaz Faturası haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 412 Doğalgaz Faturası haberi bulunmuştur.

Doğalgaz Faturası Haberleri

Dünya Sokak Hayvanları Gününde veterinerlerden öneri: 10 milyon can için vergi

Dünya Sokak Hayvanları Gününde veterinerlerden öneri: 10 milyon can için vergi

Türkiye’de 10 milyondan fazla sokak hayvanı olduğunu söyleyen Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, bireysel çabalarla sorunun çözülemediğini belirtti. Vergi yasası çıkarılmasını ve bu paranın sokak hayvanları için kullanılmasını öneren Tanrıverdi şunları söyledi:

4.04.2019Gündem
Nüfus müdürlükleri önünde seçim kuyruğu

Nüfus müdürlükleri önünde seçim kuyruğu

24 Haziran seçimlerinde oy kullanabilmek için adres değişikliği bitimine 4 gün kala nüfus müdürlükleri önünde vatandaşlar yoğunluk oluşturdu. Daha önce günlük ortalama 500 işlem yapan müdürlük, günde bin 100 işlem yapmaya başladı.

8.05.2018Gündem
G.Sarayda şok Fatura skandalı...

G.Saray'da şok! Fatura skandalı...

Galatasaray formasıyla 25 maça çıkan Belhanda için Dinamo Kiev'e 250 bin Euro bonus verecek olan sarı-kırmızılılar, ödenmeyen elektrik ve doğalgaz faturaları nedeniyle de kriz yaşadı.

3.03.2018Spor Arena
Gizli vergi şampiyonu ortaya çıktı İşte o rekortmen firma

Gizli vergi şampiyonu ortaya çıktı! İşte o rekortmen firma

Rakamlar 2016 kurumlar vergisi rekortmeninin BOTAŞ olduğunu ortaya koyuyor. BOTAŞ 2016’da 8.1 milyar liralık brüt kâr üzerinden 1.9 milyar lira vergi ödedi ve şampiyon oldu. 2015’te ise 2.4 milyarlık kârına rağmen 1.8 milyarlık geçmiş dönem zararını kapattığı için listede yoktu. Adını gizlemesi ise şaşırttı

9.08.2017Gündem
Emeklinin derdi Meclis gündeminde

Emeklinin derdi Meclis gündeminde

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, Türkiye’deki 11 milyonun üzerindeki emeklinin sorunlarının araştırılması için önerge verdi.

29.06.2017Ekonomi
Doğalgaz faturası nasıl düşer

Doğalgaz faturası nasıl düşer?

Soğukların bastırmasıyla enerji kullanımı artarken, bu hem daha kabarık faturalar, hem de daha çok karbon salımı anlamına geliyor. Ancak uygun teknoloji ve yöntemlerle fazla tüketilen doğalgazı ve yüksek faturaları düşürmek mümkün…

5.01.2017Ekonomi
Esse mağazaları birer birer kapanıyor, alacaklılar dev zinciri kurtarmak için devreye girdi

Esse mağazaları birer birer kapanıyor, alacaklılar dev zinciri kurtarmak için devreye girdi

300 MİLYON lira yıllık ciroya ulaşan ev ürünleri perakende zinciri Esse el değiştirdikten 6 ay sonra krize girdi. Ünlü markanın çok sayıda mağazası ve merkez ofisi hacizler sonrası kapatıldı. 800’e yakın kişinin çalıştığı Esse’de sorunun çözümü için bu kez 300 milyon lira alacaklı olan tedarikçiler devreye girdi. Sektör A.Ş. ismiyle bir şirket kuran tedarikçiler bir yandan Esse’ye yeniden mal vermeye hazırlanıyor, bir yandan AVM’lerle görüşüyor. Üç aydır ödenmeyen personel ücretlerini de ödeyeceklerini Sektör A.Ş. yetkilisi Ali Güner “Zor bir işin altına girdik. Ancak başarırsak bu dünyada bir ilk olacak” şeklinde konuştu.

16.11.2016Ekonomi
Doğalgazın cebe yükü azaldı

Doğalgazın cebe yükü azaldı

Türkiye'de doğalgaz tüketim maliyetinin asgari ücret içindeki payı son 14 yılda yüzde 32,2'den yüzde 10,5'e geriledi.

14.11.2016Ekonomi
40 milyar liralık ‘ek vergi’ önerisi

40 milyar liralık ‘ek vergi’ önerisi

Belediyelerin gelir sıkıntılarına çözümü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 40 milyar liralık kaynak yaratacak ek vergide buldu. Bakanlığın hazırladığı taslakta cep telefonu, internet ve doğalğaza yüzde 1 ek belediye vergisi konması yer alıyor. Motorlu Taşıtlar Vergisi gelirlerinin yüzde 10’unun da belediyelere aktarılması öngörülüyor.

16.08.2016Ekonomi
Elektrikte arz fazlası şiddetlenebilir, zorlanan piyasadan çıkar

Elektrikte arz fazlası şiddetlenebilir, zorlanan piyasadan çıkar

Garanti Bankası Proje Finansman Birim Müdürü Emre Hatem, enerjideki arz fazlası durumuyla ilgili, “2018 yılında bu arz fazlası durumunun pik yapacağını, ondan sonra yavaş yavaş erimeye başlayacağını düşünüyoruz. 3 yıl burada nefesi tutmak, suyun altında dayanabilmek önemli olacak. Bu dönemde yeterli finansman gücü olmayanlar belki zorlanabilir veya piyasadan çıkmak zorunda kalabilir” dedi.

7.04.2016Ekonomi
Doğalgaz faturası taksitle ödenebilecek

Doğalgaz faturası taksitle ödenebilecek

6 milyon haneyi rahatlatacak açıklama İGDAŞ'tan geldi. Kış aylarında hava sıcaklıkları iyice düşünce İGDAŞ tüketicileri rahatlatacak bir açıklama yaptı. Beste Uyanık, "Doğalgaz faturaları taksitle hangi koşullarda ödenebilecek?", "Tüketici bu açıklamadan memnun mu?" sorularının cevabını aradı. 

20.01.2016Haber
Fırınlarda Doğalgaz Dönemi

Fırınlarda Doğalgaz Dönemi

11.11.2015Şanlıurfa
Sobadan ölümün ardından fatura dramı çıktı

Sobadan ölümün ardından fatura dramı çıktı

Hava değişim için geldiği İstanbul'da kuzeniyle birlikte kaldığı odada kömür sobasından çıkan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybeden Er Orhan Özçelik (21) toprağa verildi. Özçelik'in eve son ay gelen 400-500 liralık doğalgaz faturası nedeniyle soba yaktığı ortaya çıktı.

24.02.2015Gündem
Doğalgaz faturasını düşürmenin yolları

Doğalgaz faturasını düşürmenin yolları

Kış ayı geldi çattı... Vatandaşın cebini en çok düşündüren şeylerden biri doğalgaz faturası. Peki ya doğalgaz faturanızı nasıl düşürebilirsiniz? İşte bazı pratik yöntemler

4.12.2014Ekonomi
İki yüzlü kara cuma

İki yüzlü kara cuma

Rusya ve ABD arasında uzun yıllara dayanan ‘güç savaşı’ dün keskin çizgilerini gösterdi. Rusya’yı yaptırım kıskacına alan ABD’de alışveriş çılgınlığı yaşanırken, Rus ekonomisinde düşen petrol fiyatları nedeniyle alarm zilleri çaldı. ABD’de geleneksel indirimli “Kara Cuma” alışverişlerinde bir günde 40 milyar dolar harcanırken, Rusya OPEC’in petrol üretiminde kısıntıya gitmeme kararıyla gerçek anlamda bir kara Cuma yaşadı.

1.12.2014Ekonomi
Gaz savaşı

Gaz savaşı

Rusya Ukrayna arasındaki kavga diğer ülkeleri de ilgilendiriyor.

5.04.2014Ekonomi
Türk Eğitim-Sen akademisyenler için eylemde

Türk Eğitim-Sen akademisyenler için eylemde

Türk Eğitim-Sen İstanbul Şubesi üyeleri, akademisyenlerin ve idari personelin maaşlarının düşük, özlük haklarının kısıtlı olduğu gerekçesiyle eylem yaptı.

25.12.2013Eğitim
7 liralık cinayet

7 liralık cinayet

Dizi oyuncusu Ferhat Beggi, 7 liralık doğalgaz faturasının ödemesi konusunda tartıştığı ev arkadaşı Yurdal K. tarafından öldürüldü.

11.09.2013Gündem
Doğalgaz faturası cinayeti

Doğalgaz faturası cinayeti

ATIŞALANI’nda bir bekar evinde doğalgaz faturası yüzünden iki arkadaş arasında yaşanan kavga cinayetle bitti. Arkadaşı Ferhat Begi'yi (27) bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen Yurdakul K. (48) olaydan sonra kaçtığı Ankara’da gözaltına alındı. İstanbul’a getirilen Yurdakul K. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

11.09.2013Gündem
Ne olacak bu doğalgazın hali

Ne olacak bu doğalgazın hali

Havaların soğuması ve doğalgaz fiyatlarının geçen kışa göre yüzde 30 artması tüketicinin cebini yakmaya başladı. Öyle ki faturaları ellerine ulaşanlar sosyal paylaşım sitelerinde "Ne olacak bu doğalgazın hali" tartışmalarına başladı.

28.12.2012Gündem
Doğalgaz faturasını düşürme yolları

Doğalgaz faturasını düşürme yolları

Geçtiğimiz kış sezonuna göre yüzde 30 artan doğalgaz fiyatları, havaların da soğumasıyla tüketicilerin elini iyice yakmaya başladı. Geçen sene ortalama 250 lira ödeyen 4 kişilik bir ailenin faturası 325 liraya yükseldi. Faturasını düşürmek isteyenlerin bazı noktalara çok dikkat etmesi gerekiyor.

26.12.2012Ekonomi
Ambargo delmenin formülü

Ambargo delmenin formülü

İhracatını 7 kat artıran Türkiye altın trafiğinin merkezine oturdu. Krizdeki Avrupalıların hurda altın gönderdikleri Türkiye, bunları külçe altına dönüştürüp, doğalgaz karşılığı İranlılara satarken, İranlılar da altınları Hindistan, Suudi Arabistan, Dubai ve Katar gibi ülkelere satarak paraya dönüştürüyor. Bu şekilde İran’a olan ambargo da delinmiş oluyor.

26.11.2012Ekonomi
Petrol fiyatları Türkiye için önemli başağrısı olabilir

Petrol fiyatları Türkiye için önemli başağrısı olabilir

Uluslararası Enerji Ajansı Başekonomisti Fatih Birol, Irak'ta beklenen petrol ve doğalgaz üretim artışının sağlanamaması durumunda uluslararası enerji piyasasının olumsuz etkileneceği ve bunun “fiyatları 15 dolar kadar yukarı iteceğini” söyledi.

18.10.2012Ekonomi
Seni Şamda tanımazlar bile

"Seni Şam'da tanımazlar bile"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Erdoğan'a yönelik, “Sen Şam fatihi değil olsan olsan Şam Babası olursun” sözlerine cevap verdi. Çelik, " Sen sokakta 3 gün 3 gece dolaş seni tanımazlar bile Şam'da." dedi.

10.10.2012Gündem
Doğalgaz faturalarında kötü haber

Doğalgaz faturalarında kötü haber

Doğalgaz zammında kötü haber bugün gelen yüzde 9.8'lik zam. Daha kötü haber ise Nisan başında gelen yüzde 18.72'lik zamla birlikte doğalgaz faturalarının geçen kışa göre yüzde 30.35 artacak olması...

1.10.2012Ekonomi
Sel mağdurlarına elektrik, su ve doğalgaz faturası yok

Sel mağdurlarına elektrik, su ve doğalgaz faturası yok

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun'da yaşanan sel felaketinin ardından alınan önlemleri düzenlediği basın toplantısında açıkladı. Bakan Kılıç'ın açıklamalarına göre sel mağdurlarına üç ay doğalgaz ve su, iki ay boyunca elektrik faturası kesilmeyecek.

10.07.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Bu app’leri bi kenara ‘yaz’ın!

Mobil uygulamalar hayatın yükünü almak için var ve yazın bunların yardımına çok daha fazla ihtiyaç duyuyoruz. Neyse ki güneş kremi oranını saptayan uygulama da mevcut, hangi bavula ne kadar giysi koyacağımızı söyleyen de...

12.08.2016

Gittikçe ve ısrarla yükseliyor efendim durduramıyoruz!

Dolar, kariyerinin en parlak günlerini yaşarken ben, geleceğimizi çok parlak görmüyorum. Bu gidişatta sokaktaki adamın başına neler gelecek, acizane ekonomi bilgim ve senaristlik marifetiyle anlatmaya çalışacağım.

7.03.2015
O sebzeleri kurt bile yemiyorsa biz niye yiyoruz

'O sebzeleri kurt bile yemiyorsa biz niye yiyoruz'

"Beyni olmayan kurt bile bu meyvelerin kabuğunu yemiyor, tükürüyor." Yani bizim yediğimiz meyveleri yemiyorlar. Bu sözler Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necip Tosun'a ait. Yani bu durumda ya bizim kurt kadar beynimiz yok ve canımızın kıymetini bilmiyoruz ya da birileri bizi fena halde kandırıyor.

2.06.2014

Eziyetin 2,5 saati '1 kuruş'

‘Yerde görsem eğilip almam’ dedirten 1 kuruş, bazen değerinden daha büyük sorunlara neden olabiliyor. Tıpkı E.A. adlı okurun başına gelenler gibi...

3.11.2013

Başkent Doğalgaz’a hiç yakışmıyor

Aşağıdaki olay Başkent Doğalgaz AŞ’nin vatandaşa nasıl hukuk yoluyla vurgun yaptığını anlatmaktadır.

26.09.2013

Enerjiye yabancı sermaye gelmiyor çünkü...

ABD’li ve Avrupalı büyük enerji şirketleri uzun süredir Türkiye’de yatırım yapmak, özelleştirmelere katılmak istiyorlar ama uygulanan yanlış politikalar nedeniyle, bu yatırımlar bir türlü gerçekleşmiyor.

2.04.2012