MENÜ

Doğal Hayatı Koruma Vakfı

Doğal Hayatı Koruma Vakfı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Doğal Hayatı Koruma Vakfı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Doğal Hayatı Koruma Vakfı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 733 Doğal Hayatı Koruma Vakfı haberi bulunmuştur.

Doğal Hayatı Koruma Vakfı Haberleri

İklim değişikliği şirketleri dönüştürecek

İklim değişikliği şirketleri dönüştürecek

Dünyadaki en büyük 500 küresel şirket, yılda 2.5 gigatondan fazla sera gazı emisyonu üretiyor ki bu ABD ve Çin dışarıda tutulursa, dünyadaki bütün ülkelerden daha fazla sera gazı emisyonu anlamına geliyor. Paris Anlaşması ışığında küresel ısınmayı 1.5 derecede sabitlemek, iklim değişikliğinin etkilerini en aza indirmek, atmosfere salınan sera gazlarını azaltmak için şirketlere büyük rol düşüyor.

Dünya Saatini düzenleyen Sivil Toplum Kuruluşunun adı nedir

Dünya Saati'ni düzenleyen Sivil Toplum Kuruluşu'nun adı nedir?

2007'de Sydney'de başlayan Dünya Saati'nde her yıl dünya çapında milyonlarca insan; ev, iş yeri ve anıtların ışıklarını bir saat boyunca söndürerek doğa için sesini yükseltiyor. Peki, Dünya Saati'ni düzenleyen Sivil Toplum Kuruluşu'nun adı nedir?

5.04.2019Gündem
Geri sayım... Onları bir daha göremeyebiliriz

Geri sayım... Onları bir daha göremeyebiliriz

- WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) ve Londra Zooloji Derneği, 1998’den beri iki yılda bir ‘Yaşayan Gezegen Raporu’ yayımlayarak küresel biyolojik çeşitliliğin güncel durumunu ortaya koyuyor. Raporun ilk basımından 20 yıl sonraki özel sayısına göre hem Dünya hem Türkiye açısından haberler kötü.

10.02.2019Gündem
Japonyada 278 kiloluk dev ton balığı 3 milyon dolara satıldı

Japonya'da 278 kiloluk dev ton balığı 3 milyon dolara satıldı

Japonya'nın başkenti Tokyo'daki yeni balık pazarında yapılan 2019'un ilk açık artırmasında rekor kırıldı. Yaklaşık 278 kilogram ağırlığındaki, bir tür ton balığı olan mavi yüzgeçli orkinos 3,1 milyon dolara alıcı buldu.

5.01.2019Dünya
Ölü balinanın midesinden 6 kilo çöp çıktı

Ölü balinanın midesinden 6 kilo çöp çıktı

Endonezya'da kıyıya vuran ölü balinanın midesinde 115 plastik bardak, 4 pet şişe, 25 poşet ve 2 terliğin yanı sıra çeşitli miktarlarda ip ve çuvaldan oluşan toplamda yaklaşık 6 kilo çöp bulundu.

20.11.2018Dünya
Suyun bittiği yerdeyiz

Suyun bittiği yerdeyiz

Türkiye’nin su varlıkları, özellikle de tatlı su kaynakları tek tek yok oluyor. Türkiye, halihazırda ‘su azlığı’ ya da ‘su sıkıntısı’ içinde olan ülkelerden. 2040’a doğru ise nüfus artışıyla ‘su fakiri’ ülke konumuna gerilemesi öngörülüyor.TEMA’nın Türkiye Su Varlıklarına Yönelik Tehditler Haritası ağustosta güncellendi. Buna göre kirlenerek, kuruyarak yok olma tehdidi altındaki su varlığı (akarsu, nehir, göl) sayısı iki yılda 59’dan 109’a yükseldi.

1.09.2018Gündem
Damlaya damlaya 665 bin TL bağış toplandı

Damlaya damlaya 665 bin TL bağış toplandı

2014 yılında e-ticaret alışverişlerinde küsüratların bağışlanmasını sağlama amacıyla yola çıkan Yuvarla sayesinde toplamda 665 bin TL bağış toplandı.

21.08.2018Ekonomi
Kaplan alarmı Sayıları hızla...

Kaplan alarmı! Sayıları hızla...

Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) dünya üzerinde yaşayan kaplan sayısının 3900'e kadar gerilediğini duyurdu.

29.07.2018Dünya
Plastik... Tak tik tak tik tak...

Plastik... Tak tik tak tik tak...

Dünya için zaman daralıyor. Plastik istilası, denizleri, deniz canlılarını ve insan sağlığını tehdit eden boyutları çoktan aştı. Denizlerde 150 milyon tondan fazla plastik bulunduğu tahmin ediliyor. Plastik istilası böyle devam ederse 2025’te denizlerde 3 ton balığa karşılık 1 ton plastik, 2050’de ise balıktan çok plastik olacak. Marmara Denizi’ndeki her 10 çöpün 1 tanesi plastik, her 7 plastiğin 4 tanesi de kara kökenli. Karadeniz daha da kötü durumda. Karadeniz’deki her 10 çöpün 5 tanesi plastik, her 5 plastiğin yüzde 50’si yabancı gemiler kaynaklı. Türkiye, 31 Aralık 2019’a kadar plastik poşet kullanımını yılda kişi başına 90’a düşürmeyi hedefliyor.

28.07.2018Gündem
Dünya devi yasak kararı aldı Artık kullanmayacak

Dünya devi yasak kararı aldı! Artık kullanmayacak

Dünyaca ünlü ABD merkezli kahve zinciri Starbucks'ın, plastiklerin çevreye verdiği zararı önlemek amacıyla 2020 yılına kadar şubelerinde plastik pipet kullanımına son vereceği bildirildi.

10.07.2018Dünya
Kirliliğe çözüm temiz üretim

Kirliliğe çözüm temiz üretim

DOĞAL Hayatı Koruma Vakfı (WWF) Türkiye Genel Müdürü Aslı Pasinli, Hürriyet’in 3 Haziran’da manşetine taşıdığı Büyük Menderes örneğinde olduğu gibi Türkiye’deki nehir kirliliği sorununun temiz üretimin yaygınlaşmasıyla çözülebileceğini söyledi.

23.06.2018Gündem
Akdeniz plastik atık denizine dönüşüyor

Akdeniz plastik atık denizine dönüşüyor

Dünyanın en büyük "çöp denizlerinden" birine dönüşmek üzere olan Akdeniz’deki plastik atığın en çok Türkiye ve İspanya’da bulunduğu açıklandı.

8.06.2018Dünya
Aydın’da 1000 pamuk çiftçisi aranıyor

Aydın’da 1000 pamuk çiftçisi aranıyor!

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), Aydın’da ekonomik kalkınmayı artırmak ve tarım faaliyetlerinin çevre ile insan üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak üzere beraber çalışacağı 1000 pamuk çiftçisi arıyor. Programın sonunda “Better Cotton” lisansı alacak pamuk çiftçileri, hem doğa dostu üretim yapacak, hem de çağı yakalayarak ürünlerine değer katacaklar.

3.06.2018Ekonomi
Çocuklara ‘plastik’ çağrısı

Çocuklara ‘plastik’ çağrısı

DÜNYADA her yıl 8 milyon ton plastik malzeme denizlere atılıyor. Plastik atık sorununda en büyük payı olan ülkeler arasında ise Türkiye 14’üncü sırada geliyor.

22.04.2018Ekonomi
En popüler hayvanların soyları tükeniyor

En popüler hayvanların soyları tükeniyor

Yeni yapılan bir araştırmaya göre medyada, reklam kampanyalarında görselleri yer alan hayvanlar vahşi doğada tehdit aldığında olduğu tüketiciler tarafından yeterince bilinmiyor. İşte detaylar...

19.04.2018Seyahat
5 günde Mogan’ı, 42 günde Sapanca’yı içiyoruz

5 günde Mogan’ı, 42 günde Sapanca’yı içiyoruz

Elektriğine yetişmek için 20 Keban Barajı gerekiyor, sadece 42 günde Sapanca Gölü kadar su kullanıyor, yılda 1 milyondan fazla inek yiyor, her gün 18 bin ton evsel atık çıkarıyor... Rakamlar korkutucu! Türkiye’nin zaten sınırlı kaynaklarını tek başına İstanbul tüketiyor!

31.03.2018Hürriyet Pazar
Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın raporuna göre yok olma sınırındaki 10 hayvan türü

Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın raporuna göre yok olma sınırındaki 10 hayvan türü

İsviçre merkezli Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF), güncel raporunda, neredeyse 3 bin türün yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu bildirerek, bu hayvanların korunması çağrısında bulundu. Kuruluş, dört gün önce, dünyada sadece bir tane kalan erkek Orta Afrika beyaz gergedanı Sudan’ın ölümünün, diğer türlerin kaderi için bir uyarı olarak görülmesi gerektiğini belirtti.

29.03.2018Seyahat
İstanbul karanlığa büründü

İstanbul karanlığa büründü

İKLİM değişikliğine dikkat çekmek amacıyla İstanbul’un sembol yapıları 1 saatliğine karanlığa gömüldü.

24.03.2018Gündem
Vodafone Türkiyeden Dünya Saatine destek

Vodafone Türkiye'den "Dünya Saati"ne destek

Vodafone, iklim değişikliğine dikkati çekmek amacıyla Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) tarafından yürütülen "Dünya Saati" etkinliğini dördüncü kez destekleyecek.

22.03.2018Teknoloji
Türkiye’nin balinaları

Türkiye’nin balinaları

Birinin hızı saatte 50 kilometre. Diğeri ‘Moby Dick’ filmine konu oldu. Kavgacısı da var, meraklısı da. Onlar, sularımızda yaşayan beş balina türü. ‘Derin Denizlerin Dev Koruyucuları’ adlı projeyle koruma altında olan bu muhteşem çeteyi tanıyalım.

10.03.2018Hürriyet Pazar
Kadının Gücü buluşturdu

Kadının Gücü buluşturdu

Hürriyet’in bu yıl ikincisini düzenlediği Kadının Gücü Konferansı, 5 Mart’ta Raffles İstanbul’da yapıldı. Gün boyu süren etkinlikte kadınların ilham veren başarı öyküleri katılımcılarla paylaşıldı. Büyük ilgi gören konferansa iş ve sanat dünyasının önemli isimleri de katıldı.

7.03.2018Magazin
Murat Dağında görsel şölen

Murat Dağı'nda görsel şölen

Kütahya'nın Gediz ilçesindeki 2 bin 300 metre rakımlı Murat Dağı, eşsiz güzellikleriyle doğa ve fotoğraf tutkunlarının gözdesi haline geldi. Dağa fotoğraf çekmek için ve doğa yürüyüşü yapmak için giden insan sayısı artmaya başladı. Ayrıca Murat Dağı, şifalı sular ve soğuk su kaynakları açısından nadir yerler arasında…

6.03.2018Seyahat
Balonbalıkları yüzenleri ısıracak

Balonbalıkları yüzenleri ısıracak

Türkiye’nin denizleri balonbalığı istilası altında. Prof. Dr. Vahdet Ünal, balonbalıklarına karşı av seferberliği başlatılmasını öneriyor. Balıkçıların etkilendiğini, yazın da tatilcilerin etkileneceğini söylüyor. Doğal Hayatı Koruma Vakfı ise “Yakalanan balıkların denize atılması ve karaya çıkartılmaması en etkin çözüm” diyor.

7.02.2018Gündem
Her şey inşaat mı

Her şey inşaat mı?

İNSAN hakları alanında saygın bir hukukçu olan Prof. Dr. Turgut Tarhanlı’dan bir e-posta geldi. Hürriyet internette 15 Ocak’ta yayınlanan “Kanal İstanbul” hakkındaki bir haberi eleştiriyordu:

21.01.2018OkurTemsilcisi

Yazar Sonuçları

Ken geri döndü!

Kenan Doğulu yepyeni albümü ‘Vay Be’ ile geri geliyor.

17.07.2018

Tekstilde büyük markalar Büyük Menderes’e sahip çıkıyor  

BÜYÜK Menderes Havzası,  Bafa Gölü, Büyük Menderes Deltası, Işıklı Gölü ve 5 milli parkı barındıran eşsiz bir alan.

26.06.2018

Çok önemli miraslar kente kazandırılır mı

İZMİR’in önemli miraslarından Tarihi Elektrik Fabrikası’nın satışına karşı kampanyalar başlatıldı, tesisin restore edilerek kente kazandırılması gerektiği açıklanıp, “Tarihi fabrika satılmasın. Kent ve kentli kullanımı projesi yapılsın. Havagazı Fabrikası, Sümerbank, Şark Sanayi ve benzeri alanları kapsayan plan düzenlemeleriyle ‘Tarihsel Eski İzmir Canlandırması Projesi’ oluşturulsun” görüşü savunuldu.

23.03.2018

Her şey inşaat mı?

İNSAN hakları alanında saygın bir hukukçu olan Prof. Dr. Turgut Tarhanlı’dan bir e-posta geldi. Hürriyet internette 15 Ocak’ta yayınlanan “Kanal İstanbul” hakkındaki bir haberi eleştiriyordu:

21.01.2018