MENÜ

Doğal Gaz

Doğal Gaz ile ilgili tüm haberleri, son dakika Doğal Gaz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Doğal Gaz haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 7.932 Doğal Gaz haberi bulunmuştur.

Doğal Gaz Haberleri

Putin ve Merkel, Libya meselesini görüştü

Putin ve Merkel, Libya meselesini görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile yaptığı telefon görüşmesinde Libya meselesinin çözümünü değerlendirdi.

16.12.2019Dünya
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gerekiyorsa İncirlik ve Küreciki kapatırız

Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gerekiyorsa İncirlik ve Kürecik'i kapatırız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber, Atv- A Para, ANews, A2, A Haber Radyo ortak yayınında soruları yanıtladı. Erdoğan: "İncirlik üssünün kapatma gibi bir karar söz konusu olursa bu bize aittir. Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız" ifadelerini kullandı. Erken seçim olacak mı? sorusu üzerine Erdoğan, "Bizim seçimimiz 2023 Haziran'dır. Buradan bizim bir sapmamız söz konusu değildir." dedi.

15.12.2019Gündem
Akkuyu’da 2023 hazırlığı

Akkuyu’da 2023 hazırlığı

Türkiye'nin enerji talebinin karşılanmasında kaynak çeşitliliğinin artırılması için önemli alternatiflerden birinin de sıfır emisyonlu güç santralleri olduğunu söyleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Bu doğrultuda Akkuyu Nükleer Güç Santralı’nın 1’inci ünitesinin 2023 yılında devreye girmesine yönelik çalışmalarımız ve hazırlıklarımız devam etmekte” dedi.

14.12.2019Ekonomi
Korkulan olmadı... Güzel haber geldi

Korkulan olmadı... Güzel haber geldi

Çorum’un Osmancık ilçesindeki kız öğrenci yurdunda, doğal gaz bacasının yerinden çıkmasıyla içeri sızan karbonmonoksitten etkilenip, zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılan 103 öğrencinin tamamı tedavilerinin ardından taburcu edildi.

13.12.2019Gündem
Şişlide 6 katlı binanın çatısındaki çökme anı

Şişli'de 6 katlı binanın çatısındaki çökme anı

İstanbul Şişli'de 6 katlı binanın çatı katında çökme meydana geldi. Sokaktan geçen 3 kişinin hafif şekilde yaralandığı ve park halindeki araçların hasar gördüğü çökme anı güvenlik kameralarına yansıdı.

13.12.2019Gündem
Şehitler için 338 milyon lira toplandı

Şehitler için 338 milyon lira toplandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "(Şehit yakınları için toplanan yardım parası) 338 milyon 971 bin 703 lira 97 kuruş nemasıyla beraber para durmaktadır" dedi.

13.12.2019Ekonomi
Zehirlenme şüphesiyle hastanelik olan öğrencilerden 100ü taburcu edildi

Zehirlenme şüphesiyle hastanelik olan öğrencilerden 100'ü taburcu edildi

ÇORUM'un Osmancık ilçesindeki kız öğrenci yurdunda, doğal gaz bacasının yerinden çıkmasıyla içeri sızan karbonmonoksitten etkilenip, zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılan 103 öğrenciden 100'ü, tedavilerinin ardından taburcu edildi. Yoğun bakım servisindeki 3 öğrencinin sağlık durumunun iyi olduğu, 'ihmal' iddialarına ilişkin başlatılan adli ve idari soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.

13.12.2019Gündem
Doğal Gaz Piyasası Sertifika Yönetmeliğinde değişiklik

Doğal Gaz Piyasası Sertifika Yönetmeliğinde değişiklik

Sertifika sahipleri, ilgili dağıtım şirketinin izni olmadan gazlı hatlara müdahalede bulunamayacak.

13.12.2019Ekonomi
Son dakika haberi Harekete geçildi... Çifte soruşturma

Son dakika haberi! Harekete geçildi... Çifte soruşturma

Çorum’un Osmancık ilçesinde, kız öğrenci yurdunda 2 öğretmen ve 103 öğrencinin zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılması üzerine, olayda ’ihmal’ iddialarına ilişkin Çorum Valiliği tarafından açılan idari soruşturmanın yanı sıra Çorum Başsavcılığı’nca da çok yönlü adli soruşturma başlatıldığı belirtildi.

12.12.2019Gündem
Son dakika haberi: 103 öğrenciden sadece 8i taburcu edildi Valilik’ten açıklama geldi…

Son dakika haberi: 103 öğrenciden sadece 8'i taburcu edildi! Valilik’ten açıklama geldi…

Çorum'un Osmancık ilçesindeki kız öğrenci yurdunda karbonmonoksit zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan 103 öğrenciden 8'i taburcu edildi.

12.12.2019Gündem
Almanyadan ABDye yaptırım tepkisi

Almanya'dan ABD'ye yaptırım tepkisi

ABD'nin Kuzey Akım 2 projesi nedeniyle Almanya'ya yaptırım getirmeye hazırlanması, ülkede tepkiyle karşılandı.

12.12.2019Dünya
Çorumda kız yurdunda 105 kişi hastanelik oldu

Çorum'da kız yurdunda 105 kişi hastanelik oldu

Çorum'un Osmancık ilçesinde kız öğrenci yurdunda zehirlenme şüphesiyle 2 öğretmen ve 103 öğrenci hastaneye kaldırıldı. Olayın doğal gaz kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmesi olduğu değerlendirilirken, 105 kişinin durumunun iyi olduğu bildirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da hastaneye kaldırılan öğrencilerin sağlık durumu hakkında Vali Mustafa Çiftçi'den bilgi aldı.

12.12.2019Gündem
Termik santral nedir Termik santral çeşitleri nelerdir

Termik santral nedir? Termik santral çeşitleri nelerdir?

Termik santral, elektrik enerjisi üretilen tesislere verilen isimdir. Fosil yakıtların işlenmesiyle ortaya elektrik enerjisi çıkaran bu santraller, çeşitlere sahiptir. Buhar türbinli, gaz türbinli, dizel ve nükleer çeşitleri bulunan termik santraller, çalışma prensipleri olarak da farklılık arz etmektedir. Peki, termik santral nedir ve nasıl çalışır? İşte, termik santraller hakkında bazı bilgiler

12.12.2019Gündem
Enerji sanayileri geliyor...

Enerji sanayileri geliyor...

Çatı tipi santrallar ve mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) ile köy ve ilçelerin kendi enerjisini üreteceğini söyleyen Global Enerji Derneği Başkanı Murat Dilek, “Buralarda enerji sanayileri oluşacak” dedi. GÜYAD Genel Sekreteri Berke Aygün ise güneşteki gelişmelerin yeni yan sanayiler oluşturduğunu söyledi.

12.12.2019Ekonomi
Ukrayna’nın doğusunda tam ateşkes konusunda anlaşmaya varıldı

Ukrayna’nın doğusunda 'tam ateşkes' konusunda anlaşmaya varıldı

Ukrayna’nın doğusundaki krize çözüm bulmak amacıyla Almanya, Fransa, Rusya ve Ukrayna liderlerinin Normandiya Formatı adı altında başlattığı müzakereler 3 yıl aradan sonra yeniden yapıldı.

10.12.2019Dünya
İsrail ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi arasında gaz sahası krizi

İsrail ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi arasında "gaz sahası krizi"

İsrail, Doğu Akdeniz’deki Yishai gaz sahası sınırı, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) tek taraflı ilan ettiği sözde parsellerde yer alan Afrodit gaz sahasının sınırıyla çakıştığı gerekçesiyle bölgedeki saha geliştirme faaliyetlerine itiraz etti.

10.12.2019Dünya
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye ve Libya arasındaki anlaşmadan bahseden Erdoğan, "Diğer uluslararası aktörler, bu anlaşma ile Türkiye'nin çizdiği alanlarda onay almaksızın arama-tarama faaliyeti yapamaz. Güney Kıbrıs, Mısır, Yunanistan ve İsrail, bu bölgeden Türkiye'nin onayı olmadan doğal gaz nakil hattı kuramaz." ifadelerini kullandı.

9.12.2019Gündem
Veliler, özel okulu istanbul Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayet etti

Veliler, özel okulu istanbul Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayet etti

İSTANBUL İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan veliler, çocuklarının eğitim gördüğü özel bir okulda, öğretmenlerin maaşlarını alamadıklarını ve öğrencilerin eğitim hakkının engellendiğini belirterek, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayet dilekçesi verdiler.

9.12.2019Gündem
Son dakika... Oktay açıkladı: Türkiye ekonomisi yüzde 5 büyüyecek

Son dakika... Oktay açıkladı: Türkiye ekonomisi yüzde 5 büyüyecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'ne ilişkin açıklamada bulundu. Oktay 2020 yılında Türkiye ekonomisinin yüzde 5 büyüyeceğini söyledi.

9.12.2019Ekonomi
OPEC toplantısında Suudiler şaşırttı, Ruslar kazandı

OPEC toplantısında Suudiler şaşırttı, Ruslar kazandı

Suudi Arabistan'ın gönüllü petrol kesintisi, ülkeyi bu piyasada fiyatları değiştirebilen bir aktör yaptı.

9.12.2019Ekonomi
Azerbaycan gazının Avrupa bağlantısı TAPta sona yaklaşıldı

Azerbaycan gazının Avrupa bağlantısı TAP'ta sona yaklaşıldı

Trans Adriyatik Doğal Gaz Boru Hattı (TAP) Dış İlişkiler Başkanı Vugar Veysalov, projenin yüzde 90,5'inin tammalandığını belirterek, "TAP, Ekim 2020 itibarıyla Şah Deniz gazını Avrupa'ya ulaştırmak üzere hazır olacak." dedi.

9.12.2019Ekonomi
56 ülkeden 1200 katılımcı yatırım için İstanbul’da buluştu

56 ülkeden 1200 katılımcı yatırım için İstanbul’da buluştu

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin ev sahipliğinde, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve İslam Kalkınma Bankası işbirliğiyle düzenlenen “İslam İşbirliği Teşkilatı Üst Düzey Kamu ve Özel Sektör Yatırım Konferansı” resmi açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşti.

8.12.2019Ekonomi
Hedef 2.4 milyar liralık tasarruf

Hedef 2.4 milyar liralık tasarruf

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, enerji verimliliğinde kamunun öncü rolü üstlenebileceğini belirterek, “Kamunun yıllık enerji gideri 6 milyar lira. Yaptığımız çalışmalardan burada yüzde 40’a yakın yani 2.4 milyar TL’lik enerji tasarrufu potansiyeli söz konusu. Bunun için Enerji Performans Sözleşmeleri’ni devreye alacağız” dedi.

8.12.2019Ekonomi
Bakanlar Pekcan, Turhan ve Kasapoğlu Manisada halkla buluştu

Bakanlar Pekcan, Turhan ve Kasapoğlu Manisa'da halkla buluştu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Hedefimiz bundan böyle daha yüksek teknoloji ürünü ihracatı yapmak, gençlerimizi sadece teknolojiyi kullanan değil bunun programlarını yazar hale getirmektir" dedi.

7.12.2019Ekonomi
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan Doğu Akdeniz açıklaması

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Doğu Akdeniz açıklaması

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "(Doğu Akdeniz'de) Biz kimseyle savaşmak istemiyoruz ama gemilerimi korumam gerekiyorsa da gereken önlemler neyse bunları alırım." ifadelerini kullandı.

7.12.2019Dünya
Kamuda maliyetleri enerji tasarrufuyla karşılama dönemi

Kamuda maliyetleri "enerji tasarrufuyla karşılama" dönemi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "(Enerji Performans Sözleşmeleri kapsamında) 15 yıla kadar uzun dönemli sözleşme yapabilme imkanı getirildi" dedi.

7.12.2019Ekonomi
Meksikadan dev petrol keşfi

Meksika'dan dev petrol keşfi

Meksika, Tabasco eyaletindeki Quesqui petrol sahasında son 30 yıldaki en büyük petrol rezervini keşfettiğini duyurdu.

7.12.2019Ekonomi
Bakan Dönmez, Uluslararası Enerji Ajansı Bakanlar Toplantısına katıldı

Bakan Dönmez, Uluslararası Enerji Ajansı Bakanlar Toplantısı'na katıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Türkiye'nin öteden beri sadece kendi enerji arz güvenliğini önceleyen bir ülke olmadığını, bölge ülkelerinin ve Avrupa'nın enerji arz güvenliğinde de gerektiğinde önemli bir sorumluluk alabileceğini söylemiştik. Bunun en güzel örneklerinden biri TANAP'tır" dedi.

7.12.2019Ekonomi
TürkAkım Türkiyenin bölgedeki etkisini artıracak

TürkAkım Türkiye'nin bölgedeki etkisini artıracak

Ankara Rusya Araştırmaları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Salih Yılmaz "Türkiye ve Avrupa'yı Rusya'nın doğal gaz rezervlerine doğrudan bağlayan ve yıllık 31,5 milyar metreküp kapasiteye sahip TürkAkım, enerji arz güvenliği için kilit bir çözüm olacak" dedi.

6.12.2019Ekonomi
Türkiye ve ABD LNG ticaretini görüşecek

Türkiye ve ABD LNG ticaretini görüşecek

Atlantik Konseyi Türkiye Temsilcisi ve İcra Direktörü Defne Sadıklar Arslan "Türkiye ve ABD, sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ticareti üzerine 2020'nin başında bir toplantı yapmayı planlıyor" dedi.

6.12.2019Ekonomi
Libya Devlet Yüksek Konseyi Türkiye-Libya anlaşmasına bağlılığını yineledi

Libya Devlet Yüksek Konseyi Türkiye-Libya anlaşmasına bağlılığını yineledi

Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid el-Mişri, Türkiye ile Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) arasında imzalanan mutabakatın Libya Siyasi Anlaşması uyarınca gerçekleştiğini belirtti.

5.12.2019Dünya
Bulgaristan TürkAkım Projesini yavaşlatmadığını bildirdi

Bulgaristan TürkAkım Projesi'ni yavaşlatmadığını bildirdi

Bulgaristan Başbakanı Borisov, Rusya Devlet Başkanı Putin'e yanıt verdi. Borisov "Biz, TürkAkım Projesi'nin güzergah inşaatını yavaşlatmıyoruz, tersine azimle çalışıyoruz. Belki Rusya, Bulgaristan'ın siyasi anlamda gerek NATO gerekse AB'nin sadık üyesi olmasından hoşlanmıyor olabilir" dedi.

5.12.2019Ekonomi
Putin tepki gösterdi: TürkAkım inşaatını yavaşlatıyorlar

Putin tepki gösterdi: TürkAkım inşaatını yavaşlatıyorlar

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Bulgaristan’ın TürkAkım doğal gaz boru hattının inşaatını kasıtlı olarak yavaşlattığını savunarak, "Eğer Bulgaristan projeyi gerçekleştirmek istemiyorsa, Güney Avrupa’da fırsatlarımızı gerçekleştirecek farklı yollar buluruz." dedi.

4.12.2019Dünya
Isı ve su yalıtımı pazarının büyüklüğü 20 milyar liraya ulaştı

Isı ve su yalıtımı pazarının büyüklüğü 20 milyar liraya ulaştı

İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen "2018 yılında hizmetler ve yardımcı malzemeler dahil ısı yalıtımı pazarının büyüklüğü 12 milyar TL, su yalıtımı pazarının büyüklüğü ise 7,6 milyar TL seviyesinde gerçekleşti. Aynı zamanda ses ve yangın yalıtımı ürünlerini de eklediğimizde yalıtım sektörünün büyüklüğü bu rakamların çok üzerindedir" dedi.

4.12.2019Ekonomi
22.7 milyon liradan satıştaydı Ünlü sahilin parkına alıcı çıkmadı

22.7 milyon liradan satıştaydı! Ünlü sahilin parkına alıcı çıkmadı

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nce (İBB) bütçeye kaynak aktarılması için 5 arsa satış ihalesi düzenlendi. Şile Kumbaba sahilinde bulunan park alanının satış ihalesine teklif veren çıkmadı. Diğer 4 araziyi ise ihalede tek alıcı olarak bulunan İGDAŞ aldı. İBB’nin şirketlerinden olan İGDAŞ, Fatih, Pendik ve Arnavutköy’deki arazileri toplam 425 milyon 360 TL’ye satın aldı.

4.12.2019Ekonomi
Son dakika: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmezden Libya açıklaması

Son dakika: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'den Libya açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, (Libya ile imzalanan mutabakat) "Öncelikle iki ülkenin parlamentolarında bu anlaşmanın onaylanması gerekiyor, sonra da ruhsatlandırma çalışmaları yapılacak. Bu anlaşma kapsamında bize tanınan yetki alanlarında diğer bölgelerde olduğu gibi ruhsat vereceğimiz kuruluşlarımız, petrol ve doğal gaz araması ve üretimine ilişkin çalışmalarını başlayacaklar." ifadelerinde bulundu. Bakan Dönmez ayrıca, ''Libya ile yapılan anlaşma, bu anlaşmayla Doğu Akdeniz’de bizi denklemin ve oyunun dışında tutmaya dönük çalışmaları engellemiş olduk. Hem Libya’yı hem de Türkiye’yi bu oyunun dışında tutma niyetleri vardı. Uluslararası deniz hukukuna göre de bu anlaşma doğru bir anlaşmadır.'' dedi.

4.12.2019Ekonomi
10.4 milyar liralık teşvik belgesi düzenlendi

10.4 milyar liralık teşvik belgesi düzenlendi

Ekim'de 637 kuruluşa 10.4 milyar TL yatırım tutarlı teşvik belgesi verildi.

4.12.2019Ekonomi
Gazda elimiz güçlendi

Gazda elimiz güçlendi

Son yıllarda enerjide arz güvenliğini sağlamak için atılan yeni adımlarla artık Türkiye’nin bu anlamda eli güçleniyor. Doğalgaz depolama tesisleri, artan LNG kullanımı, yenilenebilir enerjideki kapasite yükselişi ve TANAP gibi büyük bir projenin Türkiye’yi pazarlık masasında güçlü bir aktöre dönüştürdüğünü söyleyen uluslararası enerji uzmanı Emin Emrah Danış, “Türkiye, Rusya ve İran’a enerji ticaretinde çok fazla bağımlı hale gelmişti. TANAP ile Azeri gazı da artık bu masada bir pazarlık unsuru olacak” dedi.

4.12.2019Ekonomi
Rusya OPEC toplantısında üretim kotalarını gündeme getirecek

Rusya OPEC toplantısında üretim kotalarını gündeme getirecek

Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, bu hafta gerçekleşecek Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) toplantısında, üretim kısıntısı anlaşmasındaki kotaları gündeme getireceklerini bildirdi.

3.12.2019Ekonomi
Kış Hamilelerinin Alması Gereken 10 Önlem

Kış Hamilelerinin Alması Gereken 10 Önlem

Soğuk havanın iyice etkisini gösterdiği kış mevsimlerinde grip ve nezle gibi üst solunum yolu enfeksiyonları da artış gösteriyor. Özellikle hamileler durumdan çok daha fazla etkileniyor. Kış aylarında nezle veya grip olan hamileler ne yapmalı? Kış hastalıklarından nasıl korunmalı? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Sibel Malkoç kış hamilelerine önerilerde bulundu.

Türkiyenin elektrik tüketimi kasımda yüzde 1 azaldı

Türkiye'nin elektrik tüketimi kasımda yüzde 1 azaldı

Geçen ay günlük bazda en yüksek elektrik tüketimi 840 milyon 955 bin kilovatsaatle 27 Kasım'da, en düşük tüketim ise 651 milyon 677 bin kilovatsaatle 3 Kasım'da gerçekleşti.

3.12.2019Ekonomi
Son dakika... Kasım ayı enflasyon rakamları açıklandı

Son dakika... Kasım ayı enflasyon rakamları açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu Kasım ayına ilişkin enflasyon rakamlarını açıkladı. Kasım'da enflasyon yüzde 10.56 olarak gerçekleşti.

3.12.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Dünyanın merkezi Kıbrıs oldu

Türkiye dün Kıbrıs’ta çok önemli bir adım attı.

16.12.2019

Sonuç ne?

Londra NATO Zirvesi bitti, Zirveye katılan liderler ülkelerine geri döndüler. Zirveden çıkan en önemli sonuç bence NATO’nun öneminin ve Avrupa’nın savunması için NATO’ya olan ihtiyacının devam ettiğinin vurgulanması oldu.

10.12.2019

Libya ile anlaşmaya nasıl bakmalıyız

Türkiye ile Libya’da BM’nin meşru hükümet olarak tanıdığı ‘Ulusal Mutabakat Hükümeti’ arasında Akdeniz’deki deniz yetki alanlarının sınırlanmasına ilişkin bir mutabakat muhtırasının imzalanması uluslararası politikada son zamanların en çok dikkat çeken hadiselerinden biri oldu.

7.12.2019

Elektrik faturasını düşürmenin yolları

Elektrik fiyatlarına gelen zamlar sonrasında doğru tüketim daha da önem kazandı. Bazı küçük ayrıntılara dikkat ederek elektrik enerjisi tüketimini azaltmak mümkün. Özellikle akıllı sayaçlarla birlikte üçlü tarifeye geçmek ve doğru zamanda doğru aleti kullanmak yüzde 50’ye yakın tasarruflar sağlayabiliyor.

5.12.2019

Kar, kış, kirli hava bacalar ve hastalıklar

Kış mevsimi zenginler için eğlenceli, fakirler için de sıkıntılı geçer.Kış, yoksullar için azap, çile ve meşakkattir.Kar yağdığında, etraf beyaza döndüğünde ise zenginin de, fakirin de çocuğu mutlu olur.

5.12.2019

Londra'dan Madrid'e

Bu hafta iki önemli uluslararası toplantı yapılıyor. Birinci toplantı Londra’da yapılan NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi. Diğeri Madrid’de toplanıyor; Birleşmiş Milletler İklim Konferansı.

5.12.2019

Dikkatler neler üzerine toplanıyor

Bu hafta bütün dikkatlerimiz 3 ve 4 Aralık günlerinde Londra’da yapılacak NATO Zirvesinde olacak. NATO kuruluşunun 70. yılını kutluyor. NATO’nun 1949 yılında kuruluşundan bu yana Dünya o kadar çok değişti ki NATO’nun da değişmemesi zaten imkansızdı.

3.12.2019