MENÜ

Doçentlik

Doçentlik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doçentlik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 882 Doçentlik haberi bulunmuştur.

Doçentlik Haberleri

Sahte profesör bu kez yandı

Sahte profesör bu kez yandı!

Bursa'da, 'profesörlük' unvanını kullanarak kekemelik ve konuşma bozukluğu tedavi merkezi açan ve bir hastasının ihbarı üzerine gözaltına alınan, ancak çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılan Emre Nuri Korkut, savcılığın itirazı üzerine yeniden gözaltına alındı. Korkut, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

27.02.2018Gündem
Necmettin Erbakan ölüm yıl dönümünde unutulmadı - Necmettin Erbakanın hayatı

Necmettin Erbakan ölüm yıl dönümünde unutulmadı - Necmettin Erbakan'ın hayatı

Türk mühendis, akademisyen ve siyasetçi Necmettin Erbakan ölüm yıl dönümünde unutulmadı. Yaşadığı uzun dönemli rahatsızlıkların sonucunda, 27 Şubat 2011 tarihinde hayatını kaybeden Necmettin Erbakan, 7. ölüm yıl dönümünde anılıyor. İşte Necmettin Erbakan'ın hayatı!

27.02.2018Gündem
‘Doktor öğretim üyesi’ kadrosu kanunlaştı

‘Doktor öğretim üyesi’ kadrosu kanunlaştı

‘Yardımcı doçentlik’ kadrosu yerine ‘doktor öğretim üyesi’ kadrosunun ihdas edilmesini öngören, Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek kanunlaştı.

23.02.2018Eğitim
Milletvekilinden öneri: Trafik öğretmenliği branşı açılsın

Milletvekilinden öneri: Trafik öğretmenliği branşı açılsın

AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, trafik öğretmenliği branşının açılmasını önerdi.

23.02.2018Eğitim
Sınav bekleyen doçent olacak

Sınav bekleyen doçent olacak

YARDIMCI doçentliği kaldırarak, yerine ‘doktor öğretim üyesi’ kadrosunu getiren yasa teklifinin görüşmelerinde, doçentlik için sözlü sınav aşamasında bekleyen akademisyenlerin durumu tartışma konusu oldu.

22.02.2018Eğitim
Bakan son noktayı koydu...Sınav için bekleyen o akademisyenlerin tamamı doçent olacak

Bakan son noktayı koydu...Sınav için bekleyen o akademisyenlerin tamamı doçent olacak

DOÇENT olabilmek için sözlü sınava girmeyi bekleyen akademisyenleri yakından ilgilendiren açıklamayı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptı. Yılmaz, Meclis’te görüşmeleri süren yasa teklifine göre, bilimsel yayın kriterini yerine getirmek koşuluyla bu akademisyenlerin tamamının doçent olacağını söyledi.

22.02.2018Eğitim
Bakan Yılmaz: 500 engelli öğretmen alınacak

Bakan Yılmaz: 500 engelli öğretmen alınacak

‘Doktor öğretim üyesi’ kanun teklifinin görüşmeleri sırasında Meclis’te milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, bakanlık tarafından 500, valiliklerce de 3 bin civarında öğretmenin açığa alındığını söyledi. Bakan Yılmaz ayrıca, 500 engelli öğretmen alımı için duyuru yapılacağını da açıkladı.

22.02.2018Eğitim
İnternet yayınlarına RTÜK denetimi komisyondan geçti

İnternet yayınlarına RTÜK denetimi komisyondan geçti

İNTERNET yayınlarına Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) denetimi getiren düzenleme, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.

21.02.2018Ekonomi
O madde Meclisten geçti: Yardımcı doçentlik kalktı

O madde Meclis'ten geçti: Yardımcı doçentlik kalktı

35 bin 995 yardımcı doçenti yakından ilgilendiren ünvan değişikliğine ilişkin düzenleme yasalaştı. Meclis Genel Kurulu’nda görüşmeleri süren yasa teklifinin, “yardımcı doçentlik” yerine “doktor öğretim üyesi” kadrosunu getiren birinci maddesi kabul edildi. Bu değişiklik, teklifin tümünün görüşülüp yasalaşmasının ardından yürürlüğe girecek.

21.02.2018Gündem
‘Doktor öğretim görevlisi’ teklifi TBMM Genel Kurulu’nda

‘Doktor öğretim görevlisi’ teklifi TBMM Genel Kurulu’nda

‘Yardımcı doçentlik’ yerine ‘doktor öğretim görevlisi’ kadrosunun getirilmesini öngören kanun teklifinin görüşmelerine TBMM Genel Kurulu’nda başlandı.

21.02.2018Eğitim
Ne öğrendiysem, Türkiye’de öğrendim

Ne öğrendiysem, Türkiye’de öğrendim

Diş hekimliği alanında dünyanın en önemli organizasyonu olarak bilinen Uluslararası Diş Araştırmaları Birliğince (IADR) kendi alanında ‘Yılın En Seçkin Bilim İnsanı’ seçilen İsviçre’nin Zürih Üniversitesi Diş Hekimliği Malzemeleri Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mutlu Özcan, “Ne öğrendiysem Türkiye’de öğrendim” dedi.

17.02.2018Dünya
Efsane doktora Cerrahpaşada veda...

Efsane doktora Cerrahpaşa'da veda...

Türkiye'nin en önemli cildiye uzmanlarından 'Kolsuz Agop' olarak tanınan Prof. Dr. Agop Kotoğyan için İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tören düzenlendi. Torunları tabuta sarılarak uzun süre gözyaşı döktü, 'Kolsuz Agop'un emekli olduğu 2004'te annesinin duygularını dile getirmek için yazdığı ve okunan bmektup, bugünkü törende de okundu. ''Oğlum sana yeterince yardım edemedik. Ben ve baban, hep üzüldük buna. Ciğerim Agop! Çok çalıştın çok yoruldun'' satırlarının yer aldığı mektup herkesi duygulandırdı.

16.02.2018Gündem
YÖKDİL başvuruları için son gün ne zaman 2018 YÖKDİL sınavı başvuru ücreti ne kadar

YÖKDİL başvuruları için son gün ne zaman? 2018 YÖKDİL sınavı başvuru ücreti ne kadar?

YÖKDİL başvuruları için son günün ne zaman olacağı yüzlerce kişi tarafından araştırılan konular arasında yer almaya başladı. YÖKDİL sınav başvurularının başlamasının ardından, akademik kariyerlerini geliştirmek isteyen bir çok vatandaş tarafından yoğun ilgi gördü. Öte yandan YÖKDİL sınav ücreti de merak ediliyordu. Peki, YÖKDİL başvuruları için son gün ne zaman? 2018 YÖKDİL sınavı başvuru ücreti ne kadar?

14.02.2018Eğitim
Kolsuz Agopu kaybettik

'Kolsuz Agop'u kaybettik

Çocuk yaşta kaybettiği kolu nedeniyle “Kolsuz Agop” olarak bilinen cilt ve zührevi hastalıklar uzmanı Prof. Dr. Agop Kotoğyan, karaciğer kanserinden vefat etti. Dünyaya geldiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde yaşama veda eden Kotoğyan, cuma günü toprağa verilecek.

13.02.2018Gündem
Dr. Agop Kotoğyan hayatını kaybetti - İşte efsane doktor Kolsuz Agopun hayatı

Dr. Agop Kotoğyan hayatını kaybetti - İşte efsane doktor Kolsuz Agop'un hayatı

'Kolsuz Agop' olarak tanınan ünlü dermatoloji doktoru Profesör Agop Kotoğyan hayatını kaybetti. Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli cilt uzmanlarından Agop Kotoğyan, bir çok ülkenin üniversitesinden teklif almasına rağmen Türkiye'de yaşamına devam etti. 'Neden gitmedin' dendiğinde 'Kolsuz Agop' şu yanıtı vermişti: '' Bir ülkeyi sevmek demek, bu topraklarda geçirdiğin güzel ve iyi günleri sevmek demek değildir. İyi günde ve kötü günde burada olmak, vatanın yanında kalmak demektir yurt sevgisi.''

13.02.2018Gündem
‘Doktor öğretim görevlisi’ komisyondan geçti

‘Doktor öğretim görevlisi’ komisyondan geçti

‘Yardımcı doçentlik’ yerine ‘doktor öğretim görevlisi’ kadrosunu öngören kanun teklifi, TBMM Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu'nda kabul edildi. Buna göre, Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) bünyesinde Yönetim Kurulu oluşturulacak. Yönetim Kurulu, ÜAK Başkanı ile fen ve mühendislik, sağlık ve sosyal bilimler alanlarından üçer, güzel sanatlar alanından bir olmak üzere 11 üyeden oluşacak.

8.02.2018Eğitim
YÖKDİL sınav başvuru işlemi Anadolu Üniversitesinde Sınav ücreti ne kadar

YÖKDİL sınav başvuru işlemi Anadolu Üniversitesi'nde! Sınav ücreti ne kadar?

YÖKDİL sınav başvurusu Anadolu Üniversitesi üzerinden alınmaya devam ediliyor. Bu yıl mart ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan YÖKDİL sınav başvurusu, akademik anlamda dil yeteneğini teyit etmek isteyen vatandaşlar için önem arz ediyor. Peki, YÖKDİL sınav başvurusu nasıl yapılacak? İşte, sınav hakkında merak edilen detaylar ve daha fazlasına dair bazı bilgiler

7.02.2018Eğitim
AK Partinin teklifine Acun Ilıcalının AK Partili amcasından itiraz geldi...

AK Parti'nin teklifine Acun Ilıcalı'nın AK Partili amcasından itiraz geldi...

 AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın yardımcı doçentliğin kaldırılmasını öngören teklifinin, TBMM Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu’nda görüşmeleri başladı. Görüşmelere AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı’nın itirazı damga vurdu. Üye olmadığı halde komisyon toplantısına katılan Ilıcalı, “Doçentlikte sözlü sınavı kaldırırsak, kaliteyi çok düşürmüş oluruz” dedi.

7.02.2018Gündem
Yardımcı doçentlik kalkıyor

Yardımcı doçentlik kalkıyor

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ın yardımcı doçentliğin kaldırılmasını öngören teklifinin, TBMM Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu'nda görüşmelerine başlandı.

7.02.2018Eğitim
Doktor öğretim üyelerinin maaşlarına iyileştirme

Doktor öğretim üyelerinin maaşlarına iyileştirme

YÖK, yardımcı doçent kadrosunun kaldırılarak, ‘doktor öğretim üyesi’ kadrosuna geçenlerin maaşlarında 100 liranın üzerinde iyileştirme yapılacağını bildirdi.

6.02.2018Eğitim
Doktor öğretim üyelerinin maaşlarına iyileştirme

'Doktor öğretim üyelerinin' maaşlarına iyileştirme

Yükseköğretim Kurulu'nca (YÖK), yardımcı doçent kadrosunun kaldırılarak "doktor öğretim üyesi" kadrosuna geçenlerin maaşlarında 100 liranın üzerinde iyileştirme yapılacağı bildirildi.

6.02.2018Eğitim
O teklif yenilenerek Meclise sunuldu

O teklif yenilenerek Meclis'e sunuldu

AK Parti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeme getirdiği yardımcı doçentliğin kaldırılması teklifini yenileyerek Meclis’e sundu.

1.02.2018Eğitim
‘Doktor öğretim üyesi’ teklifi TBMM’de

‘Doktor öğretim üyesi’ teklifi TBMM’de

‘Yardımcı doçentlik’ yerine ‘doktor öğretim üyesi’ kadrosunun ihdas edilmesine yönelik kanun teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu. Buna göre şu anda ‘yardımcı doçent’ kadrolarında bulunanlar, düzenlemenin yürürlüğe girmesiyle ‘doktor öğretim üyesi’ kadrolarına atanmış sayılacak. Üniversitelerarası Kurul bünyesinde Yönetim Kurulu oluşturulacak. Yönetim Kurulu, Üniversitelerarası Kurul Başkanı ile fen ve mühendislik, sağlık ve sosyal bilimler alanlarından üçer ve güzel sanatlar alanından bir üye olmak üzere 11 üyeden oluşacak.

1.02.2018Eğitim
YÖK Kastamonuda ‘Denklik Çalıştayı’ düzenliyor

YÖK Kastamonu'da ‘Denklik Çalıştayı’ düzenliyor

Yükseköğretim Kurulu Tanıma ve Denklik Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından, Kastamonu Üniversitesi (KÜ) ev sahipliğinde ‘Denklik Çalıştayı’ düzenlenecek.

27.01.2018Eğitim
Akademisyenlere zorunlu şark hizmeti geliyor

Akademisyenlere "zorunlu şark hizmeti" geliyor

YÖK seçkin üniversitelerde doktora yapanların hekimler gibi mecburi hizmet yapmasını öngören bir çalışma başlattı. Bu akademisyenler 2 yıl Anadolu’da zorunlu görev yapacak. Vakıf üniversitelerindeki akademisyenlerin hariç tutulacağı uygulamayla ODTÜ, Boğaziçi ve İTÜ'de doktora yapanların zorunlu hizmetin ardından bu üniversiteleri dönebilmeleri için "bilimsel araştırma ve keşif ile üstün başarı" şartı aranacak. Düzenlemenin KHK ile yürürlüğe konulması planlanıyor.

24.01.2018Kampüs
Doktorlar gibi zorunlu görev yapacaklar... Akademisyenlere mecburi hizmet geliyor

Doktorlar gibi zorunlu görev yapacaklar... Akademisyenlere mecburi hizmet geliyor!

YÖK seçkin üniversitelerde doktora görenlerin hekimler gibi mecburi hizmet yapmasını öngören bir çalışma başlattı. Bu akademisyenler 2 yıl Anadolu’da zorunlu görev yapacak.

24.01.2018Eğitim
Yardımcı doçentlik kalkıyor... İşte yeni düzenleme

Yardımcı doçentlik kalkıyor... İşte yeni düzenleme

'Yardımcı doçentlik' kadrosu yerine 'doktor öğretim görevlisi' kadrosunun ihdas edilmesine yönelik kanun teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu. Düzenlemeyle 'Yardımcı doçent' kadrolarında bulunanlar, düzenlemenin yürürlüğe girmesiyle 'doktor öğretim görevlisi' kadrolarına atanmış sayılacak. Üniversitelerarası Kurul bünyesinde Yönetim Kurulu oluşturulacak; Üniversitelerarası Kurul, YÖK’e üye seçmek dışındaki görevlerini yönetim kuruluna devredebilecek.Üniversitelerden kendi isteğiyle ayrılan öğretim üyeleri tekrar kurumlarına dönebilecek.

17.01.2018Eğitim
Mobilyacı da gezmeyiz  polemiğe de girmeyiz

Mobilyacı da gezmeyiz polemiğe de girmeyiz

Hazine Bakanlığı’nın da tavsiyeleri var ama biz İlber Hoca’nın mobilyacıları da yakından ilgilendiren önerisini tercih ediyoruz. Polemiğe kimin girmek istemediğiyle ilgili de polemiğe girmeyiz...

13.01.2018Hürriyet Pazar
Yardımcı doçentlik kalkıyor… ‘Doktor öğretim görevlisi’ geliyor... İşte detaylar…

Yardımcı doçentlik kalkıyor… ‘Doktor öğretim görevlisi’ geliyor... İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelecek hafta meclise sevk edileceğini duyurduğu, YÖK tarafından geçtiğimiz hafta MEB'e iletilen yardımcı doçentlik ve doçentlik sürecine ilişkin yasa teklifi önerisinin ayrıntıları belli oldu. YÖK'ten edinilen bilgilere göre, ‘doktoradan sonra doçentlikten önce zorunlu bir kademe olarak kabul edilmekte olan’ yardımcı doçentlik kaldırılacak ve doktorasını bitirenlerin doğrudan doçentliğe geçişi kolaylaştırılacak. ‘Doktor öğretim Görevlisi’ kadrolarına doktor veya eşdeğer unvana sahip tüm adaylar başvurabilecek.

13.01.2018Eğitim
Doktora bitince doğrudan doçentlik

Doktora bitince doğrudan doçentlik

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Marmara Üniversitesi’nin 135. Kuruluş Yıldönümü Programı’nda, ”Artık doktoradan sonra bir de yardımcı doçentlik olmayacak. Doktoradan sonra kazanan doğrudan doçentliğe gidecek” dedi. Çalışmanın önümüzdeki hafta Meclis’e geleceğini belirten Erdoğan özetle şöyle konuştu:

12.01.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Artık doktoradan sonra yardımcı doçentlik olmayacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Artık doktoradan sonra yardımcı doçentlik olmayacak”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Üniversitesi’nin 135. Kuruluş Yıl Dönümü Programı’nda konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, doktoradan doğrudan doçentliğe geçiş için "YÖK Başkanımıza bu talimatı verdik. Doçentliğin şartları da buna göre yeniden düzenlenerek inşallah büyük ihtimal önümüzdeki hafta parlamentoya gönderilecek ve böylece bu sorunu da çözeceğiz" dedi.

12.01.2018Haber
Erdoğan tarih verdi... Yardımcı doçentlik kalkıyor

Erdoğan tarih verdi... Yardımcı doçentlik kalkıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Üniversitesi’nin 135. Kuruluş Yıldönümü Programı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, doktoradan doğrudan doçentliğe geçiş için "YÖK Başkanımıza bu talimatı verdik. Doçentliğin şartları da buna göre yeniden düzenlenerek inşallah büyük ihtimal önümüzdeki hafta Parlamento'ya gönderilecek ve böylece bu sorunu da çözeceğiz" dedi.

12.01.2018Gündem
Değişiklikler sürecek

Değişiklikler sürecek

2017’ye “eğitim” damga vurdu diyebiliriz.

2.01.2018Eğitim
Eğitimde 2017 böyle geçti

Eğitimde 2017 böyle geçti

Eğitim alanında 2017'de, üniversiteye ve liseye girişte uygulanacak yeni sistemler, kamuoyu tarafından en çok konuşulan konular oldu.

25.12.2017Eğitim
Doçentlik için yeni düzenleme geliyor

Doçentlik için yeni düzenleme geliyor

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, “Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) de eleştirel düşünceyi hakim kılmak istiyoruz. Niye Türkçe ve matematik? Çünkü aslında bu ikisi sözel ve sayısal okuryazarlıktır. Muhakeme aynı zamanda sayısal muhakemeye de sirayet eder. Eleştirel düşünceyi arayacağımız ve eksikliği telafi edilemeyecek iki alan bunlar” diye konuştu. Başkan Saraç ayrıca, doçentliğe geçişte sözlü sınavların kaldırılması ve yardımcı doçentlerle ilgili yeni düzenleme hazırlığı yaptıklarını da açıkladı.

6.12.2017Eğitim
Tiyatronun hocasına veda

Tiyatronun hocasına veda

TİYATRO eleştirmeni, yazar, çevirmen ve öğretim üyesi Hasan Anamur önceki gün İstanbul’da 77 yaşında vefat etti. Anamur dün, Teşvikiye Camisi’nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

27.11.2017Kitap Sanat
YÖKDİL sınav sonuçları açıklandı... YÖKDİL sonuçlarını Anadolu Üniversitesi duyurdu

YÖKDİL sınav sonuçları açıklandı... YÖKDİL sonuçlarını Anadolu Üniversitesi duyurdu

Üzerinden üç hafta geçen YÖKDİL sınavı açıklandı. Sınava giren adaylar, sonuçların açıklandığını sosyal medya hesaplarından duyurdular. YÖKDİL sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından Anadolu Üniversitesi tarafından, adayların sonuçları nasıl görüntüleyebileceğine dair bir duyuru yayınlandı. İşte, YÖKDİL sınav sonuçları sorgulama sayfası.

24.11.2017Gündem
RTÜKte başkanlık seçimi sonuçlandı

RTÜK'te başkanlık seçimi sonuçlandı

RTÜK'te başkan ve başkanvekilinin, bu görevdeki süreleri sona ermişti. Kurul bugün yaptığı toplantıda İlhan Yerlikaya'yı başkanlığa, Esat Çıplak'ı da başkanvekilliği görevine yeniden seçti.

24.11.2017Gündem
Opera sahnesinde ‘hakiki aşk’

Opera sahnesinde ‘hakiki aşk’

İstanbul Devlet Operası’nın bu gece Süreyya’da sahneleyeceği ‘The Rake’s Progress’te Anne Trulove rolünde izleyeceğimiz soprano Burcu Soysev’in müzik serüveninde tercihlerin ve sürprizlerin önemli yeri var.

23.11.2017Kitap Sanat
YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanır Tarih yaklaşıyor

YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanır? Tarih yaklaşıyor

YÖKDİL sınav sonuçları için katılım sağlayan vatandaşların araştırması sürüyor. YÖK tarafından düzenlenen sınavın sonuçları, Anadolu Üniversitesi'nin gerçekleştireceği değerlendirmenin ardından erişime açılacak. YÖKDİL sonuçları ile vatandaşlar, elde edecekleri puanları akademik ilerlemeleri için kullanacak. Peki, YÖKDİL sonucu ne zaman açıklanır? İşte, tarih hakkında merak edilen detaylar

19.11.2017Gündem
YÖKDİL sonuçları hangi gün açıklanacak YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanır

YÖKDİL sonuçları hangi gün açıklanacak? YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanır?

YÖKDİL sınav sonuçları, katılım sağlayan adaylar tarafından merakla araştırılmaya devam ediyor. Sorular ve cevapların yayımlanmasının ardından yabancı dil bilgisini resmiyete dökmek isteyen on binlerce kişi, sonuçların açıklanacağı tarihi sorgulamaya devam ediyor. Peki, YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, yabancı dil bilgisini akademik anlamda resmiyete dökmek isteyen kişilerin sorguladığı konunun detayları

12.11.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Bilim, akademik kriterler zayıflatılarak ileri götürülebilir mi?

BAZI akademik unvanların kazanılmasına ilişkin önkoşulların değiştirilmesini öngören yasa teklifi TBMM’den, ne yazık ki, hem akademik çevrelerde hem de kamuoyunda yeterince tartışılmadan geçiyor.

22.02.2018

Donald Trump kendisini Roma imparatoru sanıyor

GMI Bloomberg Politics’te (25 Ocak) bir haber yayınlandı.

30.01.2018

Değişiklikler sürecek

2017’ye “eğitim” damga vurdu diyebiliriz.

1.01.2018