MENÜ

Doçentlik

Doçentlik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doçentlik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 882 Doçentlik haberi bulunmuştur.

Doçentlik Haberleri

2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak İşte YÖKDİL sınav ve başvuru tarihleri

2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte YÖKDİL sınav ve başvuru tarihleri

YÖKDİL sınav başvurusu için adayların araştırması devam ediyor. Akademik anlamda kariyer hedefleri bulunan vatandaşlar, YÖKDİL sınavı ile önlerinde bulunan bir engeli aşmayı hedefleyecek. Peki, YÖKDİL 2019 sınavı ne zaman yapılacak ve sınav başvuruları nasıl gerçekleşecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

24.01.2019Gündem
YÖKDİL 2019 ne zaman yapılacak Başvuruları ne zaman

YÖKDİL 2019 ne zaman yapılacak? Başvuruları ne zaman?

Akademik anlamda kariyer hedefi bulunan birçok kişinin merakla beklediği 2019 YÖKDİL sınavı, internet üzerinden sorgulanmaya devam ediliyor. Peki, YÖKDİL 2019 sınavı ne zaman yapılacak? İşte, sınav başvuru tarihleri ve detaylı bilgiler

16.01.2019Eğitim
Üniversitenin papyonlu hocası

Üniversitenin papyonlu hocası

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Şanlı, 1993 yılında kurucu olarak geldiği fakültede 26 yıl boyunca derslerine papyon takarak girdi. Okulda 'Uzun saçlı, papyonlu hoca' olarak tanınan Dr. Şanlı’nın, 100’ün üzerinde papyonu var.

12.01.2019Eğitim
YÖKDİL ne zaman yapılacak 2019 YÖKDİL sınavı başvuru takvimi belli oldu

YÖKDİL ne zaman yapılacak? 2019 YÖKDİL sınavı başvuru takvimi belli oldu

Yüz binlerce öğrencinin yabancı dil puanı almak için katılım sağladığı YÖKDİL sınavının 2019 yılında yapılacak ilk etabı için başvuru ve sınav tarihi belli oldu. Bu gelişmenin ardından, söz konusu sınava dair araştırmalar hız kazandı. Peki, 2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? Başvurular ne zaman başlayacak?

11.01.2019Gündem
2019 YÖKDİL sınavı ne zaman YÖKDİL başvuru tarihi belli oldu

2019 YÖKDİL sınavı ne zaman? YÖKDİL başvuru tarihi belli oldu

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen YÖKDİL sınavının tarihi belli oldu. Bu gelişmenin ardından, söz konusu sınava yönelik tarih araştırmaları hız kazandı. Peki, YÖKDİL başvuruları ne zaman başlayacak? 2019 YÖKDİL sınavı ne zaman?

7.01.2019Gündem
YÖKDİL başvuru tarihi belli oldu

YÖKDİL başvuru tarihi belli oldu

10 Mart’ta yapılacak YÖKDİL Sınavı için başvurular 30 Ocak’ta başlayacak. 30 ilde yapılacak sınava katılmak isteyen adayların başvurularını, 8 Şubat’a kadar elektronik ortamda tamamlaması gerekiyor.

7.01.2019Eğitim
Üniversiteye 157 akademisyen alınacak

Üniversiteye 157 akademisyen alınacak

Trabzon'daki üniversite; profesör, doçent, öğretim görevlisi olmak üzere toplamda 157 akademisyen alacak. Başvurular öğretim üyeleri için 8 Ocak'ta araştırma ile öğretim görevlileri ise 9 Ocak'ta sona eriyor.

5.01.2019Eğitim
2019 YÖKDİL ne zaman yapılacak Tarih belli oldu mu

2019 YÖKDİL ne zaman yapılacak? Tarih belli oldu mu?

2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı birçok vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen YÖKDİL sınavı için geri sayım başladı. Peki, 2019 YÖKDİL ne zaman yapılacak? Tarih belli oldu mu?

26.12.2018Gündem
CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş kimdir

CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş kimdir?

CHP'nin 2019 yerel seçimlerinde Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıkladığı Lütfü Savaş, kamuoyunun da internet üzerinden araştırdığı isim oldu. Hatay Büyükşehir olmadan önce merkez ilçe olan Antakya Belediyesi'nin başkanlığı görevinde bulunan Lütfü Savaş, 2014 yılında Hatay'ın Büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla birlikte CHP'den Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmiş ve mazbatasını almıştı. Peki, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş kimdir? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

6.12.2018Gündem
2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak

2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) sınavının, 2019 yılında ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen bu sınava katılmak isteyen vatandaşlar, 2019 YÖKDİL sınav tarihini merak ediyor. Peki, 2019 YÖKDİL sınavı ne zaman?

4.12.2018Gündem
YÖKDİL ne zaman YÖKDİL sınav tarihi belli oldu mu

YÖKDİL ne zaman? YÖKDİL sınav tarihi belli oldu mu?

YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Ankara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen YÖKDİL'in altıncısı için tarih arayışı sürüyor. Peki, YÖKDİL ne zaman? YÖKDİL sınav tarihi belli oldu mu?

23.11.2018Gündem
Sahte doçentlik aldığı belirlenen akademisyen: Bana komplo kuruldu

Sahte doçentlik aldığı belirlenen akademisyen: Bana komplo kuruldu!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde şu sıralar ‘sahte doçent’ şoku yaşanıyor. Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Dr. Nilgün Açık Önkaş 6 yıl önce doçent unvanı aldı. Ancak, Önkaş’ın doçentlik başvurusu esnasında sahtecilik yaptığı tespit edildi. Etik Kurul’un hazırladığı rapor, Üniversitelerarası Kurul’a gönderildi. Kurul, Önkaş’a verilen doçentlik belgesinin iptaline karar verdi. Kurul kararının üniversiteye ulaşması sonrası rektörlük harekete geçti. Önkaş’a 6 yıl boyunca fazladan ödenen ücretin de iadesi gündemde. Konu ile ilgili konuşan Önkaş’a ise, kendisine komplo kurulduğunu öne sürdü.

6.11.2018Ekonomi
YÖKDİL sınavı ne zaman hangi gün yapılacak YÖKDİL sınavının tarihi belli oldu mu

YÖKDİL sınavı ne zaman hangi gün yapılacak? YÖKDİL sınavının tarihi belli oldu mu?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) sınavının ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Ankara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen YÖKDİL'in beşincisi 22 Eylül Cumartesi günü yapılmış ve sonuçları kısa süre önce açıklanmıştı. Gözler şimdi altıncı YÖKDİL sınavının yapılacağı tarihe çevrildi. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

23.10.2018Gündem
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kimdir

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kimdir?

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un kim olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Temmuz ayında göreve geldiği günden bu yana en çok merak edilen isimlerden olan Ziya Selçuk, geçmişte Talim ve Terbiye Kurulu'nda başkanlık da yapan bir isim. Peki, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kimdir?

23.10.2018Gündem
Nobel ödüllü Japon bilim insanı vefat etti

Nobel ödüllü Japon bilim insanı vefat etti

Nobel ödüllü Japon okyanus biyoloğu Osamu Şimomura 90 yaşında hayatını kaybetti.

22.10.2018Teknoloji
Mahkemeden üniversiteye dil dersi

Mahkemeden üniversiteye dil dersi!

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin açtığı akademik İngilizce sınavı mahkemelik oldu. Sınavın cevap anahtarının yanlışlarla dolu olduğuna hükmeden mahkeme, ders gibi bir karar verdi.

13.10.2018Gündem
YÖKDİL sınav sonuçları Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı YÖKDİL sınav sonucu sorgulama sayfası

YÖKDİL sınav sonuçları Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı! YÖKDİL sınav sonucu sorgulama sayfası

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile 22 Eylül Cumartesi günü düzenlenen beşinci YÖKDİL sınavının sonuçları adayların erişimine açıldı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte adaylar, kendilerine ait sonuçları yoğun şekilde sorgulamaya başladı. İşte, YÖKDİL sonuç sorgulama sayfası.

12.10.2018Gündem
YÖKDİL sonuçları bugün açıklanır mı Anadolu Üniversitesinden geçmiş dönem detayı

YÖKDİL sonuçları bugün açıklanır mı? Anadolu Üniversitesi'nden geçmiş dönem detayı

YÖKDİL sınav sonuçları, sınavın 22 Eylül Cumartesi günü yurt genelinde gerçekleştirilmesiyle birlikte internet üzerinden sorgulanmaya başlandı. İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca dillerinde gerçekleştirilen sınav, akademik kariyer planı yapan vatandaşlar için önem arz ediyor. YÖKDİL sınav sonuçları açıklamasının gerçekleşmesiyle birlikte itirazlar internet üzerinden tamamlanabilecek. Peki, YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

11.10.2018Gündem
Hatice Karahan kimdir

Hatice Karahan kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla Ekonomi Politikaları Kurulu'nun atamaları gerçekleşti. Kurula atanan isimlerden biri de Doç. Dr. Hatice Karahan oldu. Bu önemli gelişmenin ardından, Hatice Karahan'ın kim olduğu ve kariyeri merak konusu oldu. Peki, Hatice Karahan kimdir?

9.10.2018Gündem
YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak Tarih verildi mi

YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih verildi mi?

YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı sınava katılım sağlayan birçok kişi tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Anadolu Üniversitesi'nden bir duyuru bekleyen adaylar, sık sık duyuru sayfasını ziyaret ediyor. Peki, YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih verildi mi?

8.10.2018Gündem
2018 YÖKDİL sonuçları | YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak

2018 YÖKDİL sonuçları | YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak?

YÖKDİL sınav sonuçlarının günler geçmesine rağmen açıklanmaması, söz konusu sınava katılım sağlayan ve beklenti içine giren vatandaşları meraklandırdı. Sınav sonuçlarına ilişkin Anadolu Üniversitesi'nden bir duyuru bekleyen adaylar, sık sık duyuru sayfasını ziyaret ederek son durumu takip ediyor. Peki, YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak?

6.10.2018Gündem
Prof. Dr. Hotamışlıgil’e Avrupa’dan ödül

Prof. Dr. Hotamışlıgil’e Avrupa’dan ödül

Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil, Avrupa Diyabet Araştırmaları Derneği-Novo Nordisk Vakfı Diyabet Mükemmeliyet Ödülü’ne layık görüldü. Prof. Dr. Hotamışlıgil’e bu ödülü kazandıran ise, 25 yıldır gerçekleştirdiği çalışmaların diyabet ve obezlik konusunda önemli yeniliklere, farkındalıklara yol açması ve yeni bilimsel araştırmaları tetiklemesi.

4.10.2018Eğitim
YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 18 gün detayı

YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 18 gün detayı

Akademik anlamda yabancı dil yeterliliklerini kanıtlamak isteyen adayların katılım sağladığı YÖKDİL sınavının ardından gözler sonuç açıklamasına çevrildi. Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri alanlarında İngilizce, Sosyal Bilimler alanlarında ise Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde gerçekleştirilen sınavın ardından Anadolu Üniversitesi sonuçlar için değerlendirme aşamasına geçti. Peki, YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu süreç hakkında bazı detaylar

27.09.2018Eğitim
YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak YÖKDİL soruları ve cevapları

YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? YÖKDİL soruları ve cevapları

YÖKDİL sonuçları, hafta sonu gerçekleştirilen sınavın ardından adayların gündemindeki konu olmaya başladı. Akademik anlamda ilerleme kat etmek isteyen vatandaşların yabancı dillerini tasdik edeceği YÖKDİL, soruları ve ve cevapları ile erişime açıldı. Peki, YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

25.09.2018Gündem
YÖKDİL soru ve cevapları yayımlandı mı YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak

YÖKDİL soru ve cevapları yayımlandı mı? YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak?

Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi iş birliğiyle organize edilen YÖKDİL sınavının beşincisi tamamlandı. Sınav soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanan ve İngilizce dilinden Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinden ise Sosyal Bilimler alanında düzenlenen sınavın sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Peki, YÖKDİL soruları ve cevapları yayımlandı mı? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

23.09.2018Eğitim
YÖKDİL sınav giriş belgesi sorgulama | YÖKDİL 2018 Sonbahar Dönemi Sınavı

YÖKDİL sınav giriş belgesi sorgulama | YÖKDİL 2018 Sonbahar Dönemi Sınavı

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen, YÖKDİL sınavının beşincisi 22 Eylül Cumartesi günü saat 14.00'te tek oturum halinde yapılacak. Söz konusu sınava ait sınav giriş belgeleri adayların erişimine açıldı. İşte, YÖKDİL sınav giriş belgesi sorgulama ekranı...

20.09.2018Gündem
YÖKDİL ne zaman yapılacak 5inci YÖKDİL sınavı ne zaman

YÖKDİL ne zaman yapılacak? 5'inci YÖKDİL sınavı ne zaman?

Beşinci Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil sınavının (YÖKDİL) ne zaman yapılacağı, söz konusu sınava katılmak için başvuru yapmış ve beklemede olan kişiler tarafından merakla araştırılıyor. Eylül ayının gelmesiyle birlikte araştırmalarına hız veren kişiler, YÖKDİL sınav tarihine dair bilgi almak istiyor. Peki, YÖKDİL ne zaman yapılacak?

11.09.2018Gündem
Atatürk Üniversitesi akademik personel alımı | Atatürk Üniversitesi 38 akademik personel alacak

Atatürk Üniversitesi akademik personel alımı | Atatürk Üniversitesi 38 akademik personel alacak

Atatürk Üniversitesi yayımladığı ilanla akademik personel alımı yapacağını açıkladı. Doçent ve ‪Doktor Öğretim Üyesi alımı yapacak olan Atatürk Üniversitesi, çeşitli bölüm ve fakültelerde toplamda 38 akademik personel alımı gerçekleştirecek. Peki, Atatürk Üniversitesi akademik personel ilanı için başvuru şartları neler? Başvurular nasıl ve nereden yapılacak?

5.09.2018Gündem
YÖKDİL ne zaman yapılacak YÖK başkanı tarih verdi

YÖKDİL ne zaman yapılacak? YÖK başkanı tarih verdi!

YÖKDİL ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı sınava katılım sağlayacak adaylar tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Alana özgü tek yabancı dil sınavı niteliğinde olacak olan YÖKDİL sınavı için hazırlıkları sürmeye devam ediyor. YÖK başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç yaptığı açıklamalarla birlikte sınavın yapılacağı tarihe ilişkin bilgilere değindi. Peki, YÖKDİL ne zaman yapılacak?

3.09.2018Gündem
YÖKDİL sınavı ne zaman Sınav yerleri açıklandı mı

YÖKDİL sınavı ne zaman? Sınav yerleri açıklandı mı?

YÖKDİL sınav başvuruları 8-17 Ağustos tarihleri arasında alındı. Yükseköğretim tarihinde ilk ‘alana özgü dil sınavı’ olan YÖKDİL, 22 Eylül'de 30 ilde toplam 35 sınav merkezinde gerçekleştirilecek. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman? Sınav yerleri açıklandı mı?

29.08.2018Gündem
YÖKDİL başvuru nasıl yapılır YÖKDİL başvuruları ne zaman bitiyor

YÖKDİL başvuru nasıl yapılır? YÖKDİL başvuruları ne zaman bitiyor?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), beşinci Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) sınavı için başvuruları almaya başladı. 22 Eylül Cumartesi günü yapılacak YÖKDİL sınavı öncesi henüz başvuru yapmayan vatandaşlar, 'YÖKDİL başvuru nasıl yapılır?' ve 'YÖKDİL başvuruları ne zaman bitiyor?' gibi sorularına yanıt arıyor. İşte, merak edilen detaylar...

10.08.2018Gündem
Mahmut Özer kimdir Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer

Mahmut Özer kimdir? Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer

Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olmasının ardından kamuoyunun araştırdığı isim oldu. Daha önce ÖSYM Başkanı olarak görev alan Mahmut Özer, yeni dönemde Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olarak görevine başlayacak. Peki, Mahmut Özer kimdir? İşte o isim hakkında bazı bilgiler

9.08.2018Gündem
YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır YÖKDİL başvuru ekranı

YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır? YÖKDİL başvuru ekranı

Yükseköğretim Kurulu, beşinci Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil sınavı için başvurular başladı. Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), beşinci Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) sınavının, 22 Eylül Cumartesi günü saat 14.00'te, tek oturum halinde yapılacağı bildirildi. Buna göre sınava başvurular da 8-17 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacak. Peki, YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır?

8.08.2018Eğitim
Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi alacağını duyurdu

Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi alacağını duyurdu

Selçuk Üniversitesi tarafından yapılan duyuruya göre öğretim üyesi alınacağı açıklandı. Yapılan açıklama aynı zaman Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi tarafından da yayınlandı. İşte başvuru ilanının detayları ve adaylarda aranan şartlar

7.08.2018Gündem
YÖKDİL ne zaman yapılacak YÖKDİL başvuru tarihleri

YÖKDİL ne zaman yapılacak? YÖKDİL başvuru tarihleri

YÖKDİL ne zaman yapılacak sorusu, yabancı dil bilgisini resmiyete dökmek isteyen vatandaşların araştırdığı konu oldu. İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça dillerinde gerçekleştirilen YÖKDİL sınavı, Anadolu Üniversitesi'nin organizasyonu ile uygulanacak. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı başvuru tarihi ve detaylı bilgiler

2.08.2018Eğitim
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi akademik personel alımı yapacak

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi akademik personel alımı yapacak

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi yaptığı resmi duyuruda personel alımı yapacağını duyurdu. Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi adresinden de yayınlanan ilana göre 19 akademik personel alınacağı duyuruldu. İşte personel alımı ilanının detayları ve açılan kadrolar

1.08.2018Gündem
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi 24 akademik personel alacak

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi 24 akademik personel alacak

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi tarafından paylaşılan personel alımı ilanında 24 akademik personelin alınacağı duyuruldu. Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yayınlanan ilana göre başvuru şartları ve adaylarda aranan detaylarda yapılan duyurunun içinde bulunuyor. Peki Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi personel alım ilanında yer alan şartlar nelerdir? İşte detaylar

31.07.2018Gündem
Lise mezunu sahte profesöre büyük şok... 335 yıl

Lise mezunu sahte profesöre büyük şok... 335 yıl!

Bursa’da lise mezunu olmasına karşın sahte üniversite diploması ile açtığı ’Kekemelik ve Konuşma Bozuklukları Merkezi’ne gelen hastaları, iyileştirme vaadiyle dolandırmakla suçlanan Emre Nuri Korkut’un (40) tutuklu yargılanmasına başlandı. 33 kişiyi dolandırmaktan 335 yıl hapsi istenen Korkut, "Gelen kişilerin öncelikle sordukları soru doktordan ziyade,’düzelecek miyim?’ sorusuydu. Hastaları en az 1 hafta deneme süresine alıyordum. Sürecin sonunda devam etmek istiyor musunuz?’ diye soruyordum. Gelen müşterilere ’profesörüm’ demedim; ’Emre Hoca’ olarak tanıttım" dedi.

31.07.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Vergi rekortmenleri neden adlarını açıklamak istemez

2017 yılında İzmir’de en fazla vergi vereceğini açıklayan 100 gelir ve kurumlar vergisi yükümlüsü açıklandı.

17.11.2018

Kasırga beklentisi iyi bir ders olmalı

Hani hafta sonunu kasırga başta olmak üzere olumsuz doğa olayı beklemekle geçirdik ya. Kısa sürede iletişim ağı kurduk, kendimizce önlemler aldık, kamu kuruluşları seferber oldu.

2.10.2018

Silahların efendisi

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ile sistem hızla yükseliyor. Her çeşit silahta ve güçte imalatta hızla başarıya koşuyoruz. Yakın gelecekte savunma gücümüz bizi savaşlardan ve elbette terörden çok daha iyi koruyacak.

28.08.2018

Gökçeyaka Köyü’nden Paris’lere, elveda yaşayan efsane

DÜŞÜNSENE, diyelim ki sen, Denizli Çameli Gökçeyaka Köyü’nde kendi halinde yaşayan, dağlarda üç telli cura ya da çam düdüğü çala çala keçilere çobanlık yapan bir gençsin. Arada civar köylerdeki düğünlere de müzik yapmaya gidiyorsun. Okul olmadığı için, ilkokula dahi gitmedin.

8.08.2018