MENÜ

Django Girls

Django Girls ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Django Girls haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6 Django Girls haberi bulunmuştur.

Django Girls Haberleri

ODTÜden kadınlara ‘programcılık’ eğitimi

ODTÜ'den kadınlara ‘programcılık’ eğitimi

ODTÜ tarafından farklı yaş ve meslek gruplarından kadınlara, ‘Django Girls’ programlama etkinliği çerçevesinde ücretsiz bilgisayar programlama ve yazılım teknolojileri eğitimi veriliyor.

5.11.2018Eğitim
ODTÜden kadınlara programcılık eğitimi

ODTÜ'den kadınlara "programcılık" eğitimi

ODTÜ tarafından farklı yaş ve meslek gruplarından kadınlara, "Django Girls" programlama etkinliği çerçevesinde ücretsiz bilgisayar programlama ve yazılım teknolojileri eğitimi veriliyor.

5.11.2018Teknoloji
Kod yazan kadınlar Bilgide buluştu

Kod yazan kadınlar Bilgi'de buluştu

İstanbul Bilgi Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Django Girls İstanbul, Türkiye’nin farklı illerinden programlamaya meraklı kadınları bir araya getirdi. Kadınların, yazılım dünyasında daha çok söz sahibi olmalarını hedefleyen eğitim programı, BİLGİ Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin desteğiyle düzenlendi.

30.04.2018Kampüs
Kadınlar haydi kod yazmaya

Kadınlar haydi kod yazmaya!

2014 yılında iki Polonyalı yazılımcı kadının Berlin’de başlattığı ve kadınları programlamaya teşvik etmek için tamamen gönüllüler tarafından yürütülen bir günlük yazılım atölyesi olan Django Girls 17 Aralık'ta TAK Kadıköy'de kapılarını açıyor.

14.12.2016Teknoloji
Altın Küreler sahiplerini buldu

Altın Küre'ler sahiplerini buldu

Oscar'dan sonra sinema dünyasının en prestijli ödüllerden kabul edilen Altın Küre'de Ben Afflect, "Argo" filmi ile "En İyi Film" ve "En İyi Yönetmen" ödüllerine layık görüldü. Ünlü yönetmen Steven Spielberg'ün 7 dalda aday gösterilen "Lincoln" filmi, gecede büyük düşkırıklığı yaşadı. 12 dalda Oscar'a da aday gösterilen film, sadece Daniel Day-Lewis'e "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü getirdi.

14.01.2013Gündem