MENÜ

Dizi Karakterleri

Dizi Karakterleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dizi Karakterleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 792 Dizi Karakterleri haberi bulunmuştur.

Dizi Karakterleri Haberleri

ÖTV’nin tipten tipe giren komedyeni

ÖTV’nin tipten tipe giren komedyeni

Kabul edelim, komedyense mevzu çok bereketli topraklarda sayılmayız. Ancak bir isim var ki, epey sağlam adımlarla “kafadaki” isimleri zorluyor. Önder Açıkbaş nam-ı diğer Mazlum Kuzey, Tango Şakir, Hakan Takkaya... Boxer dergisi, TV 8 ekranlarında yayınlanan “ÖTV”nin yaratıcısı ve başrol oyuncusu Önder Açıkbaş’la buluştu, Oregon’dan Erenköy’e uzanan sıra dışı bir sohbete imza attı.

7.01.2013Kelebek
Sırlar arayışlar ve baskı

Sırlar arayışlar ve baskı

49. Antalya Altın Portakal Uluslararası Film Festivali En iyi Kadın Oyuncu (Anna Andrusenko), En iyi Müzik (Tamer Çıray) ve Kent Konseyi Ödülleri alan Elveda Katya, en büyük hediyeyi filmin gösterimi sonunda halkın alkışlarıyla almıştı.

22.12.2012Kelebek
Dizilerde asla oynamam sanıyordum

Dizilerde asla oynamam sanıyordum

Küçük yaşlarda oyuncu olmayı kafasına koymuştu. “Boğaziçi Psikoloji’yi de kazanacağım ama tercihimi Mimar Sinan’dan yana kullanacağım” diyordu. Dediğini yaptı, hayalini gerçekleştirdi. Dizilere karşı önyargısı da zamanla kırıldı. Şebnem Hassanisoghi, şimdi ekranın en çok izlenen dizilerinden “Kayıp Şehir”le seyirci karşısına çıkıyor. Ve artık tek amacı, özel hayatıyla değil, oynadığı karakterlerle adından söz ettirmek...

19.12.2012Kelebek
Azra’ya bayıldım

Azra’ya bayıldım

Serenay Sarıkaya “Lale Devri”nden ayrıldı, onun yerine taze kan olarak Deniz Barut ekibe katıldı. Dizide Azra adlı genç kızı canlandıran Barut ile buluştuk, yeni projeyi ve canlandırdığı karakteri konuştuk.

18.12.2012Kelebek
17 KİLO VERDİM

17 KİLO VERDİM

“Umutsuz Ev Kadınları”nın dört çocuklu, güler yüzlü ev kadını o. Gerçekte ise hayata doğumdan sonra bambaşka gözlerle bakan bir anne, kariyerinde 17’nci yılını arkada bırakmış tecrübeli bir oyuncu... 35 yaşını tüm olgunluğuyla karşılıyor... Artık hayatının kontrolünü eline almış, yaralarını sarmış, iç sesini dinliyor. Ceyda Düvenci, yaşadığı içsel yolculuğu Elele dergisine anlattı.

5.12.2012Kelebek
Hayatımın bir bölümü Tim Burton filmleri gibi

Hayatımın bir bölümü Tim Burton filmleri gibi

İlker Kaleli, Kanal D’de yayınlanan ‘Kayıp Şehir’ dizisinde asi futbolcu İrfan karakteriyle kısa sürede dikkatleri çekti. En büyük aşkı ‘oyunculuk’ dışında, pek çok farklı tutkusu da var...

1.12.2012Kelebek
Berrin Menderesi canlandırmak isterdim

"Berrin Menderes'i canlandırmak isterdim"

Türk Sineması’nın kilometre taşlarından Hülya Koçyiğit’le, filmler, kadınlar, sevgi, politika ve hayat hakkında bir sohbet...

24.11.2012Kelebek
Barıştan yana kim varsa dostumuz olsun

Barıştan yana kim varsa dostumuz olsun

Ertan Saban ve Özgül Kavruk Seçkin, çarşamba akşamları TRT 1’de yayınlanan “Sakarya Fırat” dizisinde iki teröristi canlandırıyor.

21.11.2012Kelebek
Ekranın yeni ikilisi

Ekranın yeni ikilisi

Adını Hadise’nin şarkısından alan “Aşk Kaç Beden Giyer” dizisi seyirciyle buluştu. Pazartesi ve perşembe günleri hem D-Smart’ın 20. kanalında hem de Max Smart HD’de yayınlanan dizide Elçin Sangu ve Koray Erkök başrolde.

13.11.2012Kelebek
Komedi iyidir

Komedi iyidir

Cem Davran, Erkan Can ve Şebnem Bozoklu’yu bir araya getiren “Bezirgan” adlı komedi oyunu, yarın Beşiktaş Kültür Merkezi’nde perde açıyor.

11.11.2012Kelebek
Ferhat’ı kim vurdu

Ferhat’ı kim vurdu

Dün gece sosyal medyada yine Kuzey-Güney fırtınası esti.

2.11.2012Gündem
Komediye bayıldım

Komediye bayıldım

“Yaprak Dökümü”nün Ceyda’sı, “Araf Zamanı”nın Gülşen’i Başak Sayan, ‘drama’ mola verdi, yeni sezonda Gani Müjde’nin absürt komedisi “Harem”le seyirci karşısına çıktı. Çeşmifesat rolüyle çeşit çeşit fesatlıklar yapan Sayan, ilk komedi sınavını başarıyla verdi: “Yakın çevrem ve sokakta karşılaştığım insanlar çok iyi olduğumu söylüyor.”

29.10.2012Kelebek
Andy Garcia Karagöz oynatacak

Andy Garcia Karagöz oynatacak

Ömer Faruk Sorak, iddialı bir proje için kolları sıvadı. Başrolünü dünyaca ünlü oyuncu Andy Garcia’nın üstleneceği “Tutkal”la adından söz ettiren Sorak’la buluştuk, hem yeni filmini, hem Garcia’yı hem de “Aşk Tesadüfleri Sever”in yurtdışı uyarlamasını konuştuk.

9.10.2012Kelebek
Bir günde meşhur olmadım

Bir günde meşhur olmadım

Yiğit Özşener, tiyatroyla başladığı oyunculuk kariyerinde emin adımlarla ilerliyor. Ünlü oyuncu, büyük ses getiren “Ezel” ve “Son” dizilerinin ardından “Esir Şehrin Gözyaşları”yla evlerimize konuk olmaya hazırlanıyor. Özşener, yeni dizisinin de ilgiyle izleneceğinden emin: “Seyirci, alışılmışın dışında bir iş görecek.”

7.10.2012Kelebek
Bizimki çıkar ilişkisi

Bizimki çıkar ilişkisi

Mehmet Özgür ve Reha Özcan, “Suskunlar”ın iki kötü adamı. Özgür ‘Takoz İrfan’a, Özcan ise ‘Sait’e hayat veriyor. İkisi de çok şeker, muhabbeti de pek güzel adamlar. Buna rağmen sokakta sert tepkiler alıyorlar. Ve bu yüzden toplumun ‘gerçeklik algısını’ kaybettiğini düşünüyorlar...

5.10.2012Kelebek
MAKYAJ 1 SAATE YAKIN SÜRÜYOR

MAKYAJ 1 SAATE YAKIN SÜRÜYOR

İstanbul’un dehlizlerinde yaşayan yaralı bir adam. Mesleğine tutkuyla bağlı genç ve güzel bir gazeteci. Ve bir yanlış anlamayla başlayan imkânsız bir aşk... “Güzel ve Çirkin” masalından esinlenilerek çekilen “Şubat”, Melisa Sözen ve Alican Yücesoy’u bir araya getirdi. İkiliyle çekimlerinin olmadığı bir sabah buluştuk, bu sıra dışı hikâyenin kahramanlarını konuştuk.

1.10.2012Kelebek
Kıvanç Tatlıtuğ’la kardeş gibiyiz

Kıvanç Tatlıtuğ’la kardeş gibiyiz

“Öyle Bir Geçer Zaman ki” dizisinin minik Osman’ı Emir Berke Zincidi’nin babası Berkant Zincidi, ‘Zincidi Yapım’ adlı bir şirket kurdu. Zincidi Yapım, Alman bir yapım şirketiyle el ele verdi, “Hititya: Madalyonun Sırrı” adlı film projesini hayata geçirdi. Başrolünü Emir Berke’nin üstlendiği, 7 milyon dolar bütçeli fantastik çocuk filminin çekimleri Kapadokya ve Ihlara Vadisi’nde yapılacak. Film, önümüzdeki şubat ayında seyirciyle buluşacak.

28.09.2012Gündem
Erkeğin oluyor da kadının neden genç sevgilisi olmasın

Erkeğin oluyor da kadının neden genç sevgilisi olmasın!

Aklında 40 tilki dolaşıyor, aynı anda binbir farklı plan yapıyor. Bir yandan kızını zengin biriyle evlendirip statü atlamanın, bir yandan genç sevgilisiyle vuslata ermenin hayallerini kuruyor. “Evlerden Biri”nin Leman’ı ve ona hayat veren başarılı oyuncu Mehtap Bayrı, şimdilerde izleyicinin yakın takibinde...

21.09.2012Kelebek
Aşk, harikulade bir ruh çıplaklığı

Aşk, harikulade bir ruh çıplaklığı

Mine Tugay, Bahar rolüyle “Öyle Bir Geçer Zaman ki” dizisine dahil oldu. Peki Bahar’ın hikâyedeki yeri ne olacak? Kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan bu genç kadın, üst üste yaşadığı yıkımlarla nasıl başa çıkacak? Ünlü oyuncuya rolüyle ilgili merak edilenleri sorduk.

17.09.2012Kelebek
Deliler bana hep çekici gelmiştir

Deliler bana hep çekici gelmiştir

Adı Beste Kökdemir... Küçüklüğünden beri oyunculuk hayali kuranlardan... Ve bu hayali genç yaşta gerçekleştirmeyi başaran şanslı azınlıktan... Şu sıralar “Çıplak Gerçek” adlı diziyle izleyici karşısına çıkan 19 yaşındaki oyuncu, bugüne kadar aldığı yolu ve bundan sonrası için planlarını Tempo dergisine anlattı.

12.09.2012Kelebek
15 dakikada Deniz Çakır

15 dakikada Deniz Çakır

Aynı gün hem dizi hem de tiyatro setinde Deniz Çakır. Ama yine de tüm vakitsizliğe rağmen her işini kendisi yapmanın peşinde...

8.09.2012Kelebek
Evlerden Birinde neler olacak

Evlerden Biri'nde neler olacak

Bir Orhan Kemal klasiği daha Star TV’de ekrana taşınıyor. Fikir ayrılıklarının çözülmenin eşiğine getirdiği aileler ile bu kaosta doğan bir aşk hikayesini konu alan “Evlerden Biri”nin başrollerinde Özgür Çevik ve Ceyda Ateş var.

22.08.2012Gündem
Evlerden Birinde neler olacak

Evlerden Biri'nde neler olacak

Bir Orhan Kemal klasiği daha Star TV’de ekrana taşınıyor. Fikir ayrılıklarının çözülmenin eşiğine getirdiği aileler ile bu kaosta doğan bir aşk hikayesini konu alan “Evlerden Biri”nin başrollerinde Özgür Çevik ve Ceyda Ateş var.

14.08.2012Kelebek
‘Evlerden Biri’nde neler olacak

‘Evlerden Biri’nde neler olacak

Bir Orhan Kemal klasiği daha bu akşamdan itibaren ekrana taşınıyor. Fikir ayrılıklarının çözülmenin eşiğine getirdiği aileler ile bu kaosta doğan bir aşk hikayesini konu alan “Evlerden Biri”nin başrollerinde Özgür Çevik ve Ceyda Ateş var. İkiliyle buluştuk, hem önceki projelerini, hem yeni diziden beklentilerini konuştuk.

2.08.2012Kelebek
‘HERKES EKTİĞİNİ BİÇER’

‘HERKES EKTİĞİNİ BİÇER’

Kuşağının en yetenekli oyuncularından. ‘Hayat Bilgisi’yle başladı, ‘Yaprak Dökümü’yle tanındı. Kendi deyimiyle, bu aralar ‘en göz önünde olduğu dönem’i yaşıyor. Nedeni malum; Ali Sunal’la yaptığı ve sadece altı ay süren evlilik. Ayrılık sebebi, magazin basınının çözemediği bir gizem. Gökçe Bahadır, hissettiklerini Tempo dergisine anlattı...

2.07.2012Kelebek
Sevgi ve bağımlılık üzerine

Sevgi ve bağımlılık üzerine

Bu bir adamla bir kadın arasındaki aşk hikâyesi. Bir anne ile oğlunun arasındaki sevgi bağı. Aşka fantastik ve mistik bir kapıdan bakan film, birbirine paralel iki hikâye üzerinden ilerliyor.

22.06.2012Kelebek
Sert kadın imajından kurtuldum

Sert kadın imajından kurtuldum

Yönetmen, yazıp yönettiği ‘The Fall of Fujimori’ adlı belgesel filmle ‘En İyi Uzun Belgesel’ dalında Emmy ödülüne aday olan Ellen Perry. Görüntü yönetmeniyse yine dünyaca ünlü bir isim: Oliver Stapleton... ‘Babam İçin’ adıyla 15 Haziran günü Türkiye’de vizyona girecek ‘Will’, daha önce ‘Entelköy Efeköy’e Karşı’ filminin de yapımcılığını üstlenen Türk iş adamı ve çiçeği burnunda yapımcı Taha Altaylı’nın da ilk uluslararası projesi. Filmde Türk izleyicisine tanıdık bir yüz de var: Canan Ergüder. Kendisiyle ‘Babam İçin’ filminden Behzat Ç.’ye, RTÜK tartışmalarından tiyatro çalışmalarına kadar her şeyi konuştuk.

8.06.2012Kelebek
Zeynepin rüyası gerçek mi oluyor

Zeynep'in rüyası gerçek mi oluyor

RTÜK’ün evlilik dışı ilişkiyi meşrulaştırdığı gerekçesiyle evlenmelerini istediği ‘1 Erkek, 1 Kadın‘ dizisinin beraber yaşayan çifti Zeynep ile Ozan yeni bölümde nikâh masasına oturuyor.

31.05.2012Kelebek
Setin ilk günleri tam bir komediydim

Setin ilk günleri tam bir komediydim!

O, ‘Adını Feriha Koydum’ dizisiyle ismini milyonlarca kişiye duyuran... Dizinin kötü, fesat gelini Seher’in aksine adı gibi neşeli, esprili ve samimi biri var karşımızda. Seher’e hayat veren Neşem Akhan’la yaptığımız keyifli sohbete buyurmaz mısınız?

26.04.2012Kelebek
Türk oyuncuların Disney çıkarması

Türk oyuncuların Disney çıkarması

Disney Channel Türkiye’de, sadece Türk oyuncuların rol aldığı yeni bir dizi başlıyor.

15.04.2012Kelebek
Artık aşka  daha temkinli yaklaşıyorum

Artık aşka daha temkinli yaklaşıyorum

Oyuncuydu, birçok dizi ve reklam filminde rol aldı ama Türkiye onu işlerinden çok işadamı Ali Ağaoğlu adıyla tanıdı. Yıllar süren o aşkın ardından yeniden setlere dönmeye hazırlanan Petek Ertüre, şimdi bir yandan gelen dizi tekliflerini değerlendiriyor bir yandan da kitabı üzerinde çalışıyor.

15.04.2012Kelebek
Sadece Emir ve Feriha

Sadece Emir ve Feriha

“Adını Feriha Koydum” Türk televizyon tarihinde bir ilke imza atacak. Dizinin 13 Nisan Cuma akşamı yayınlanacak olan 56. Bölümü sadece Emir ve Feriha arasında geçecek.

11.04.2012Kelebek
Bu dizi uykularımı kaçırıyor

Bu dizi uykularımı kaçırıyor

Bar çıkışı sarhoş görüntüleri, ağlaması, oyunculuğundan çok bazı davranışları konuşulan, ‘Yaprak Dökümü’nün Oğuz’u Tolga Karel artık ‘Kasım’ olarak karşımıza çıkacak. Paris Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olan, üstüne sinema ve tiyatro eleştirmenliği üzerine yüksek ihtisas yapan Tolga Karel’le; Türkan Şoray’la rol aldığı ‘Bir Zamanlar Osmanlı – Kıyam’ dizisi, yaşadıkları ve hayatıyla ilgili keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

19.03.2012Kelebek
Yakında şizofren olacağım

Yakında şizofren olacağım

Onun adını son zamanlarda çok sık duyar oldu. Hem “Kurt Kanunu” hem de “80’ler” dizisinde rol alıyor. Bu tempo yetmezmiş gibi çekim sonralarında da Haldun Dormen’in yönettiği “Marika’nın Serveti” adlı oyun için tiyatroya koşuyor. Oyunda hem 16 yaşında bir genç kızı hem 80 yaşında yaşlı bir kadını canlandırıp tiyatro severleri kendine hayran bırakan Pelin Akil “O kadar fazla rolü aynı anda oynuyorum ki, yakında şizofren alacağım” diyor!

10.03.2012Kelebek
Keşanlı Ali’nin hırçın ikilisi

Keşanlı Ali’nin hırçın ikilisi

Rukiye ile Fadime... Kanal D ekranlarında yayınlanan “Keşanlı Ali Destanı”nın birbiriyle anlaşamayan ama birbirleri olmadan da yapamayan iki sivri karakteri onlar... Rukiye’yi canlandıran Devrim Yakut ve Fadime’yi oynayan Burcu Salihoğlu, bu iki ilginç tipleme için “Ne seninle ne de sensiz durumları var. Birbirini besleyen bir çift onlar” yorumunu yapıyor.

28.02.2012Kelebek
Evliliklerdeki aşksız sevişmeler insanlık halidir

Evliliklerdeki aşksız sevişmeler insanlık halidir

Gazeteciliğin olmazsa olmazı değil midir iyi soru sormak. İşte haberci kimliğiyle tanıdığımız Çiğdem Anad en iyi yaptığı işlerden birini yapıyor ve okuyucuya yedi yıl aradan sonra çıkardığı üçüncü romanıyla ‘Sen Kimsin?’ diye soruyor.

24.02.2012Kelebek
Merlin ile Cardiff ormanlarında

Merlin ile Cardiff ormanlarında

Dünya çapında 183 ülkede yayınlanıyor. Bu ülkeler arasında hayran sayısı en fazla olan ülke Türkiye. Britanya mitolojisinin en önemli kahramanlarından Kral Arthur’un hikâyesini anlatan “Merlin”in yeni sezonu bu ay CNBC-e kanalında başlıyor. Tempo dergisi, kısa sürede fenomen haline gelen dizinin Cardiff’teki setini ziyaret etti.

9.02.2012Kelebek
Bir gün herkes Yalan Dünya’lı olacak

Bir gün herkes Yalan Dünya’lı olacak

Tufan ve Çağatay... Biri televizyonun en üçkağıtçı ‘dahi çocuğu’... Diğeri, dizilerin çapkın jönü... “Yalan Dünya”nın bu sıra dışı ikilisi, daha iki bölümde en sevilen karakterler arasına girdi. “Bu rolleri oynamak çok keyifli” diyen Tuna Orhan ve Hakan Meriçliler ile “Yalan Dünya”nın gerçek yüzünü konuştuk.

26.01.2012Kelebek
Yeni bir Gülbahar yarattım

Yeni bir Gülbahar yarattım

“Avrupa Avrupa” dizisinden ayrılan İpek Tuzcuoğlu’nun rolünü Ebru Cündübeyoğlu üstlendi. Cündübeyoğlu, karakteri yeniden yorumladığını ve yepyeni bir Gülbahar yarattığını söylüyor.

23.01.2012Kelebek
Son bölümümüz olacak galiba

"Son bölümümüz olacak galiba"

Çay Erdal Bakkal’da içilir... Bu cümleyi duyduğunuzda aklınıza gelen kişi, Leyla ile Mecnun dizisinin fenomen isimlerinden Erdal Bakkal’a hayat veren Cengiz Bozkurt...

20.01.2012Kelebek
Bu oyunda ustaların ruhu var

Bu oyunda ustaların ruhu var

İlk kez Engin Cezzar ve Gülriz Sururi’nin başrol oynadığı, Haldun Taner’in unutulmaz klasiği “Keşanlı Ali Destanı”, Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından yeniden sahneleniyor. Bu kez Keşanlı Ali’yi Yavuz Bingöl, Zilha’yı da Songül Öden canlandırıyor.

19.01.2012Kelebek
Çok güçlü geliyoruz

Çok güçlü geliyoruz

Ekran fenomeni “Avrupa Yakası”nın yaratıcısı Gülse Birsel, yeni dizisi “Yalan Dünya” için geri sayımın sonuna geldi. Merakla beklenen dizi, cuma akşamı ilk bölümüyle Kanal D ekranında olacak. Senaryosu kadar güçlü oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken dizinin üç önemli ismi Sarp Apak, Ece Ercan ve Öner Erkan, proje hakkında iddialı konuştu.

12.01.2012Kelebek

Yazar Sonuçları

Kaldırım yenileme mevsimi açılmıştır

Başbakan Erdoğan, Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerin 6 ay öne çekilmesi için MHP ile anlaştıklarını açıkladı.

10.09.2012

Her konser biletini toplayan site

Hatırlayın, geçen ay Madonna’nın biletleri satışa ilk çıktığı gün tükendi haberleri yer aldı medyada...

31.05.2012

Kıvanç Tatlıtuğ ve Songül Öden İstanbul Shopping Festival tanıtımı için Dubai’deydi

9-29 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek olan İstanbul Shopping Fest’in tanıtımı için Kıvanç Tatlıtuğ ve Songül Öden Dubai’de Address Hotel Downtown’da basınla buluştu.

10.05.2012

Taklide katlanamama halleri

Halil Sezai’nin yapımcısı Ahmet Çelenk, PAL FM Müzik Ödülleri Gecesi’nde şarkıcısının yerine alınganlık yapmış.

8.03.2012

Muppetların muhteşem dönüşü

Muppetlar 11 yıl sonra beyazperdeye geri dönüyor.

16.02.2012

Dersimiz: Dizi

Bugün biraz dizilerden konuşmaya, televizyon tarihine şöyle bir dönüp bakmaya ne dersin sevgili dizi bağımlısı Habitus okuru?

30.01.2012