MENÜ
Arşiv

Dizayn Grup

Dizayn Grup ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dizayn Grup haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 685 Dizayn Grup haberi bulunmuştur.

Dizayn Grup Haberleri

İlginç tanıtım

İlginç tanıtım

24.01.2000Gündem
Mirmahmutoğulları Türkiyeyi Filipinlerde temsil edecek

Mirmahmutoğulları Türkiye'yi Filipinler'de temsil edecek

Dünya Gazetesi ve Global Tanıtım işbirliğiyle gerçekleştirilen Dünya Genç Girişimci İşadamı Yarışması'nın Türkiye finali sonuçlandı.

18.10.2002Ekonomi
Dünya Genç Girişimci Ödülü Dizayn Boruya

Dünya Genç Girişimci Ödülü Dizayn Boru'ya

2002 Dünya Genç Girişimci yarışmasında büyük ödülü Dizayn Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları kazandı. Mirmahmutoğulları, ödülünü dün Flipinler'de yapılan törende aldı.

29.11.2002Ekonomi

Japonlar, ‘Barış Borusu’nu sevdi

Dizayn Grup'un, Kıbrıs için geliştirdiği ve bu nedenle ‘‘Barış Borusu’’ adını verdiği boruya Japonlar da talip oldu. Adalar arasında su taşımacılığı için tasarlanan boru 500 metrelik parçalar halinde üretiliyor ve yüzdürülebiliyor.

28.04.2003Ekonomi
Beyin göçüyle savaşıyor

Beyin göçüyle savaşıyor

Isıtma ve sıhhi tesisat alanında faaliyet gösteren Dizayn Grup, 'Beyin Göçüne Karşı, Beyin Gücünü Teşvik Ediyoruz' kampanyası ile fikir ve buluş sahiplerine projelerini gerçeğe dönüştürme fırsatı veriyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen kampanyaya başvurular 20 Şubat-30 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Firma faaliyet alanına giren 'enerji, ısı, akışkan ve plastik şekil verme prosesleri' alanlarında geliştirilen projelerden endüstriye uygulanabilecek olanları destekliyor.

20.02.2004Gündem
Keklik Burcu

Keklik Burcu

15 gündür Anadolu’nun değişik yerlerinde il il dolaşıp, kurumsal ve kişisel seminerler veriyorum. Bunlardan özellikle Türkiye Petrolleri A.Ş.’nin Ankara Genel Müdürlük ile Batman ve Adıyaman Bölge Müdürlüklerindeki seminerler çok renkli geçti. Unutulmaz keyif aldım. Harika vakit geçirdim. Ve kadirşinas dostlar tanıdım.

8.03.2004Seyahat
Editör

Editör

9.03.2004Kelebek
Editör

Editör

10.03.2004Spor
Beyin göçüne karşı beyin gücü

Beyin göçüne karşı beyin gücü

Dizayn Grup'un, 2002 yılında başlattığı "Beyin Göçüne Karşı, Beyin Gücünü Teşvik Ediyoruz!" Kampanyası endüstriye dönüşebilecek, proje, buluş ve yeni fikirleri maddi ve teknik açıdan destekliyor.

21.04.2004Gündem
Dizayn Grup Anadolu’ya 10 fabrika ile yayılıyor

Dizayn Grup Anadolu’ya 10 fabrika ile yayılıyor

Anadolu’nun değişik yerlerinde yıl sonuna kadar 10 fabrika açmayı planlayan Dizayn Grup, projeye Mersin’de açtığı lokal üretim merkeziyle start verdi. Fabrikanın açılış töreninde konuşan Dizayn Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları, yaptıkları atılımın kendileri için olduğu kadar Anadolu’nun kalkınması açısından da önemli olduğuna dikkat çekti.

27.06.2004Ekonomi
Dedikoduyla sıkıntıya girdik şimdi yolumuzda yürüyoruz

Dedikoduyla sıkıntıya girdik şimdi yolumuzda yürüyoruz

Kısa sürede yaptığı çıkışla dikkati çeken plastik boru üreticisi Dizayn Grup'un "zor durumda" olduğuna ilişkin iddiaları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları yanıt verdi: "Rakiplerimizin çıkardığı dedikodular yüzünden nakit sıkıntısı yaşadık ama bunu aştık. Yatırıma devam ediyoruz."

2.08.2004Ekonomi
Dünya Genç Girişimci Yarışması başvuruları başladı

Dünya Genç Girişimci Yarışması başvuruları başladı

Türkiye’nin iki büyük ödül kazandığı Dünya Genç Girişimci Yarışması (WYBA) Türkiye Finali için geri sayım başladı. Dünya Gazetesi ve NTV’nin desteği ile Global Tanıtım tarafından düzenlenen Yarışmanın Türkiye Finali 19 Kasım 2004 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.

1.10.2004Gündem
Genç girişimciye birincilik ödülü

Genç girişimciye birincilik ödülü

Genç girişimcileri dünya çapında ödüllendirerek desteklemek amacıyla 10 yıldır düzenlenen ”Dünya Genç Girişimci Yarışması”nın (WYBA) 2004 dünya finalinde, Türk işadamı İsmail Kavuncu birincilik ödülü aldı. Ercan Tutal da jüri özel ödülüne layık görüldü.

24.11.2004Ekonomi
Keşke param olsa da ortak olsam

'Keşke param olsa da ortak olsam'

ERZURUM’da İngiliz United Electronic Nanoteknoloji A.Ş. tarafından kurulması planlanan, ancak bürokratik işlemlerin uzaması nedeniyle askıya alınan ‘Çip fabrikası’yla ilgili dedikodular, AKP’li Milletvekili Muzaffer Gülyurt’u kızdırdı.

12.05.2008Gündem
Dizayn, 1 dönüm tarlada 80 ton domates üretti

Dizayn, 1 dönüm tarlada 80 ton domates üretti

Dizayn Grup, bu yıl dördüncüsünü düzenlediği "beyin göçüne karşı beyin gücünü teşvik ediyoruz " kampanyasıyla tarım sektörü için devrim niteliğinde bir projeyi tamamladı.

15.05.2008Gündem
Şirketi sıfırdan kurdu, 21 yılda zirveye çıktı

Şirketi sıfırdan kurdu, 21 yılda zirveye çıktı

Dizayn Grup'u tamamen sıfır sermaye ile kuran İbrahim Mirmahmutoğulları, şirketin gelişim sürecini anlattı. <1>Özel <1>Röportaj

3.06.2008Gündem
Gazi’den hem eğlenceli hem ’verimli’ etkinlik

Gazi’den hem eğlenceli hem ’verimli’ etkinlik

Gazi Üniversitesi Endüstri Topluluğunun can verdiği, ülke çapında bilinen ve destek gören ’Verimlilik Günleri’nde, bu yıl da endüstri topluluğu kapsamında Türkiye’de yer alan tüm üye üniversitelerden gelen misafir öğrencilerin yatılı olarak konaklatılacak

16.04.2009Ankara
KKTC’ye ‘Barış Suyu’nda 30 milyon dolarlık ‘patent kavgası’ patladı

KKTC’ye ‘Barış Suyu’nda 30 milyon dolarlık ‘patent kavgası’ patladı

KKTC’ye yılda 75 milyon metreküp su taşıyacak Barış Suyu Projesi’nde ‘telif ve patent savaşı’ patladı. Projenin fikir haklarına ve ‘yüzer boru’ sisteminin patentine sahip olduklarını savunan Dizayn Grubu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları, “Alarko’yu ve DSİ’yi mahkemeye verdik. 30 milyon dolarlık maddi tazminat talebimiz var. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne kadar gideceğiz” dedi.

26.07.2009Ekonomi
Dizayn Grup, mobil boru üretim tesisleri kuruyor

Dizayn Grup, mobil boru üretim tesisleri kuruyor

DİZAYN Grup, Hidroelektrik Santraller (HES) için geliştirdiği “çevre dostu mobil boru üretim tesisi” ile lojistik maliyetlerini yüzde 1-2’lere kadar çekmeyi başardı.

19.10.2009Ekonomi
Dizayn Grupa AA notu

Dizayn Grup'a AA notu

Dizayn Grup, JCR Eurasia Rating tarafından işletme başarısı, mali yapısının sağlamlığı, teknoloji üretimi gibi kriterler baz alınarak, yerel para cinsinden “AA” notuna değer görüldü..

17.11.2009Ekonomi
Suda domatese 5 milyon dolar harcadı

Suda domatese 5 milyon dolar harcadı

Dizayn Grup'un Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları ile yaklaşık iki sene önce konuşmuştuk.

26.02.2010Ekonomi
Türkiye için tarım çok önemli

Türkiye için tarım çok önemli

Dizayn Grup'un Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları ile dün başlayan röportajın devamı aşağıda...

27.02.2010Ekonomi
Domateste dünya markası olacak

Domateste dünya markası olacak

Dizayn Grup, 1 dönümünden 80 ton ürün alınan Miracle-Hypopnica Ekolojik Sera Sistemi'nin satışa sundu.

1.07.2010Ekonomi
Özel röportajlar

Özel röportajlar

hurriyet.com.tr olarak özel röportajlarla ekonominin ve sektörlerin nabzını tutuyoruz. Farklı sektörlerin önde gelen isimleri ile şimdiye kadar yaptığımız ve bundan sonra da devam edeceğimiz röportajları buradan okuyabilirsiniz.

23.11.2010Ekonomi
Projesi olanlar başvursun

Projesi olanlar başvursun

"Beyin Göçüne Karşı Beyin Gücünü Teşvik Ediyoruz Projesinin" onuncu yıl duyurusu, MİR Teknoloji Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları tarafından Ankara'da yapıldı. Mirmahmutoğulları, yeni buluş ve özgün projesi olanları Haziran sonuna kadar başvurmaya çağırdı.

29.04.2014Ekonomi
Kadın girişimciye pozitif ayrımcılık

Kadın girişimciye pozitif ayrımcılık

Dizayn Grup ve Mir Teknoloji Holding tarafından 1996 yılından bu yana devam eden “Beyin Göçüne Karşı Beyin Gücünü Teşvik Ediyoruz” projesinin 10’uncu kampanyasında başvuru süreci, “Senin Fikrin Bizim İçin Değerli” çağrısıyla başladı.

1.05.2014Ekonomi

Yazar Sonuçları

Türkiye’deki yaratıcı beyinlere fırsat

Bugünlerde bazı gazetelerde aşağıdaki ilan mutlaka gözünüze ilişmiştir.

8.04.2004

Cargill doğruluyor

TANRILAR iktidarlarının devamı için Ülker’in 25 milyon dolarlık ceza almasını istedi! Buradan yola çıkarak "Şeker kotası" nın oluşturduğu pazarın "Cola Turka ve Pepsi" aleyhine haksız rekabeti körükleyen sonuçlar doğurduğunu yazdım.

30.04.2006