MENÜ

Dizayn Grup

Dizayn Grup ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dizayn Grup haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 679 Dizayn Grup haberi bulunmuştur.

Dizayn Grup Haberleri

Selahattin Demirtaş seçim şarkısında bağlama çaldı

Selahattin Demirtaş seçim şarkısında bağlama çaldı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin aday tanıtım toplantısında "Ne kadar tahrik etmeye çalışırlarsa çalışsınlar siz, Türkiye'nin ana vekilleri, ana nehirleri olarak ille 7 Haziran'da o denize akmak için sabırla, sükunetle, ısrarla, kararlılıkla Zaza ve Laz inadıyla çalışarak başaracaksınız, buna inanıyorum" dedi. Toplantıda HDP'nin seçim şarkısı da çalındı. Şarkının girişinde Demirtaş’ın da bağlama çaldığı belirtildi.

10.4.2015Gündem
Yıldırım’da Kentsel Dönüşüm Hız Kesmiyor

Yıldırım’da Kentsel Dönüşüm Hız Kesmiyor

YENİ YILDIRIM’ HEDEFİ İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYAN KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN İKİNCİ BÜYÜK ADIMI75. YIL MAHALLESİ’NDE ATILDI.

3.4.2015Bursa
HDPden TSKya jet yanıt

HDP'den TSK'ya jet yanıt

Çözüm süreci konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile hükümet arasında yaşanan farklı duruşa ilişkin tartışmalar sürerken, Genelkurmay'ın yaptığı bir açıklama gündeme bomba gibi düştü. Genelkurmay tarafından yapılan yazılı açıklamada, Abdullah Öcalan'ın 21 Mart'ta Diyarbakır'daki nevruz mitinginde okunan mektubunda yer alan "Eşme Ruhu"sözlerinin TSK ile PYD arasında işbirliğine işaret ettiği yorumlarına çok sert tepki gösterdi. HDP'den ise yanıt gecikmedi. HDP "Askerin siyasete dahil olması" konusunda meclis araştırması istedi.

23.3.2015Gündem
Başbakan Davutoğlu: Milletvekilliği önerisi için henüz erken

Başbakan Davutoğlu: Milletvekilliği önerisi için henüz erken

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Pakistan gezisi dönüşü uçakta kendisine eşlik eden gazetecilerin sorularını yanıtladı. Davutoğlu, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili olarak "Milletvekilliği önerisi için henüz erken" dedi.

18.2.2015Gündem
Güneydoğuda izinsiz gösteriler

Güneydoğu'da izinsiz gösteriler

- Diyarbakır, Batman, Bingöl, Mardin, Siirt ve Şırnak'ta İmralı Cezaevi'nde hükümlü bulunan Abdullah Öcalan'ın Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilişinin yıl dönümü gerekçesiyle yürüyüşler düzenlendi - Batman, Mardin'in Kızıltepe ve Nusaybin ilçeleri, Siirt ve Kurtalan ilçesi ile Şırnak ile Cizre ve Silopi ilçelerinde düzenlenen yürüyüşün ardından izinsiz gösteri düzenlemek isteyen gruplara müdahale edildi

15.2.2015Diyarbakır
AK Parti Yozgat 5. Olağan Kongresi

AK Parti Yozgat 5. Olağan Kongresi

- Adalet Bakanı Bozdağ: "Kurmaca anketlerle, sahte anketlerle, sipariş anketlerle, milletin istikametini değiştirmek isteyenler, boşuna uğraşıyorlar. Milletin istikameti sahte anketlerle değişmez. Türk milleti gönlüne yazdığını, anketçilerin anketleriyle gönlünden çıkarıp atmaz" - "CHP dizayn edildi, MHP dizayn edildi ama AK Parti’yi dizayn etmeyi başaramadılar"

24.1.2015Yozgat
Paristeki terör saldırıları

Paris'teki terör saldırıları

- Anadolu Gençlik Derneği Gümüşhane Şubesi, cuma namazının ardından basın açıklaması yaparak Charlie Hebdo dergisine düzenlenen saldırının ardından İslam ülkelerine yönelik tepkiyi protesto etti

16.1.2015Gümüşhane
Meclis kararını adil şekilde verir

Meclis kararını adil şekilde verir

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Soruşturma Komisyonu’nun 4 eski bakanla ilgili aldığı kararı değerlendirerek, “Parlamento, Soruşturma Komisyonu’nun almış olduğu, üzerinde çalışılmış bu karar neticesinde nihai kararını en ideal, en adil şekilde verecektir. Türkiye bu tür oyalama süreçleri içerisinde, üzerinde spekülasyonların yapılacağı bir ülke olmayacaktır, olmadığını da bu parlamento gösterecektir” dedi.

6.1.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onların nerelerde paralar savurduğunu biliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onların nerelerde paralar savurduğunu biliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, Büyükelçiler Konferansı dolayısıyla verilen öğle yemeğinde yaptığı konuşmada "Nerelere nasıl paralar savurduğunu biliyoruz. Nerelerde kendilerine yemek masası ayırt ettiklerini bunu da biliyoruz. Arkadaşlar biz onlardan daha güçlüyüz. Öyleyse şu anda milli siyaset belgesi içerisinde yer almaya namzet olan bu paralel yapı artık dünyada gereken yere oturacaktır. MGK bununla ilgili tavsiye kararını almıştır. Hükümetimiz bakanlar kurulundan bunu geçirmiştir. Şimdi 2015 milli siyaset belgesi içinde yerini alacaktır. Bu artık böyle bir örgüttür. Büyükelçilerimizin tüm personelleriyle gerçeklerin duyurulması için daha gayretli olmaları gerektiği açıktır" dedi.

6.1.2015Gündem
Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli, Giresunda

Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli, Giresun'da

- Bakan Canikli, ismini taşıyan Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi'inde öğrencilerle bir araya geldi

3.1.2015Giresun
Davutoğlu Ankara İl Kongresinde konuştu

Davutoğlu Ankara İl Kongresinde konuştu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Ankara İl Kongresi’ne katıldı.

21.12.2014Gündem
İstanbul merkezli paralel yapı operasyonu

İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonu

- Kastamonu İşadamları Derneği ve üyeleri gözaltıları protesto etti

15.12.2014Kastamonu
Sağlıkta Tüm Engelleri Kaldırıyoruz Projesi

"Sağlıkta Tüm Engelleri Kaldırıyoruz Projesi"

- Eskişehir'de bedensel engelli vatandaşların sağlık hizmetine erişiminde, engelli olmayan kişilerle eşit şartlarda yararlanmasını amaçlayan proje, 27 Kasım'da hayata geçirilecek - İl Sağlık Müdürü Mumcu: "Bu projeyle müdürlüğümüz, engelli vatandaşlarımızın görmeyen gözü, yürümeyen ayağı, olmayan kolu, konuşmayan dili olup, sağlık hizmetinden en iyi şekilde yararlanmasını sağlamayı amaçlamaktadır"

12.11.2014Eskişehir
Yüksekdağ HDP grup toplantısında konuştu

Yüksekdağ HDP grup toplantısında konuştu

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya saygısızlığının asla kabul edilemeyeceğini vurgulayarak, "Bizim için Kobani neyse Kudüs de odur. İsrail siyonizminin Kudüs'e, Mescid-i Aksa'ya dönük saldırısını kınıyorum, lanetliyorum" dedi.

11.11.2014Gündem
AK Parti Grup Başkanvekili Ünal, Rizede

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal, Rize'de

- Ünal: "Herkes kendini nasıl tanımlıyorsa devlet onu o şekilde kabullenmek zorundadır. Devletin hiç kimseye Kürtlük, Alevilik, Türklük öğretme gibi bir yetkisi yoktur" - "(Çözüm süreci) Türkiye'nin bölgesindeki kardeşlik, kendi içindeki birlik ve beraberliğini inşa etmek için başlattığı bir süreçtir. Bunun muhatabı da terör örgütü değildir, İmralı da değildir"

10.11.2014Rize
Mavi Balina-2014 Fiili Deniz Davet Tatbikatı

Mavi Balina-2014 Fiili Deniz Davet Tatbikatı

- Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Mavi Balina-2014 Fiili Deniz Davet Tatbikatı'nda, tamamen Türk mükendisleri tarafından yapılan milli gemi TCG Büyükada korveti ve Yakamos Sonar Sistemi görücüye çıktı

9.11.2014Muğla
İstanbul Üniversitesinde YÖK protestosu

İstanbul Üniversitesinde YÖK protestosu

6 Kasım 1981’de kurulan Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), İstanbul Üniversitesi’nde öğrenciler tarafından protesto edildi.

6.11.2014Gündem
Üniversitelerde YÖK protestosu

Üniversitelerde YÖK protestosu

6 Kasım 1981 tarihinde kurulan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üniversite öğrencileri tarafından protesto ediliyor.

6.11.2014Eğitim
Tuz Mağarasında ders işlediler

Tuz Mağarası'nda ders işlediler

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Maden Mühendisliği Bölümü öğrencileri, yeraltı madenciliği dersi kapsamında Tuz Mağarası'nda incelemelerde bulundu.

4.11.2014Eğitim
Yeni botlar geldi, askeriyede bir devir sona erdi

Yeni botlar geldi, askeriyede bir devir sona erdi

Eski botlara göre Mehmetçiğe daha fazla hareket kabiliyeti sağlayan ve yüksek teknoloji ile üretilen yeni nesil askeri botlar TSK'ya teslim edildi. böylece askeriyede siyah bot devri de kapanmış oldu.

4.11.2014Ekonomi
ODTÜlü öğrencilere Tuz Mağarasında ders

ODTÜ'lü öğrencilere Tuz Mağarası'nda ders

- Üniversitenin maden mühendisliği bölümünde öğrenim gören öğrenciler, 5 bin yıllık mağarada incelemelerde bulunarak yeraltı madenciliği dersini işledi

4.11.2014Çankırı
Zonguldaktaki grizu faciasına ilişkin davanın sonuçlanması

Zonguldak'taki grizu faciasına ilişkin davanın sonuçlanması

- TTK Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağında, 17 Mayıs 2010'da 30 kişinin ölümüne, 11 kişinin yaralanmasına yol açan patlamayla ilgili dava, 6 bilirkişi raporunun ardından, faciadan yaklaşık 4 yıl sonra sonuçlandı - Patlamanın ardından 28 madencinin cesedi yer altından çıkarılmış, ikisinin cesedine ise zorlu süreçlerden geçilerek 8 ay sonra ulaşılabilmişti

31.10.2014Zonguldak
Eyvah Yine mi yeni yapılanma

Eyvah! Yine mi yeni yapılanma

Son 10 yılda tam 5 kez “Yeniden Yapılanma”ya gidip 2008 Avrupa Şampiyonası finalleri dışında hüsrana uğrayan milli takım da yine revizyon hazırlığı var. 4 yıl sonrası için yapılacak bu “sil baştan”ın vereceği sonuç merakla bekleniyor.

15.10.2014Futbol
Ek iş olarak ne yapabilirim

Ek iş olarak ne yapabilirim?

Çalışanlar hem ek gelir kazanmak hem çevrelerini genişletmek hem de farklı bir şeyler yapmak için ek işlere yönelebiliyorlar. Bunu da genelde meslekteki tecrübelerini paylaşarak yapıyorlar. Özellikle özel sektörde çalışanlar bilgilerini meslektaşlarıyla, öğrencilerle paylaşarak ek gelir elde edebiliyorlar. İkinci iş genelde asıl mesleğin farklı bir şekilde icra edilmesiyle oluyor. Mesela satış pazarlama alanında uzman biri meslektaşlarına işinin inceliklerini anlatabiliyor veya öğrencilere sektör hakkında bilgi verebiliyor. İnsanlarla iletişimi iyiyse, sahnede kendini ifade edebiliyorsa ve anlattıklarını dinletebiliyorsa konuşmacı olarak da para kazanabiliyor. Çalışanlara ek iş fırsatı sunan ve ek iş yapanlarla konuştuk.

2.10.2014İK/Yeni Ekonomi
Kalp aritmisinin başlama şekli tedavide çok önemli

Kalp aritmisinin başlama şekli tedavide çok önemli

Hızlı atan bir kalp; heyecan, stres, hızlı koşma ya da aşırı kafein tüketiminin bir sonucu olabildiği gibi kalp ritim bozukluğu (aritmi) hastalıklarının belirtisi de olabilir.

28.8.2014Sağlık
CHPlilerden İsrail protestosu

CHP'lilerden İsrail protestosu

İSRAİL’in Gazze’ye yönelik başlattığı kara harek?tının ardından düzenlenen protestolar devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara İl Başkanlığı, İsrail’in Ankara Büyükelçiliği önünde basın açıklaması yaparak, siyah çelenk bıraktı.

21.7.2014Gündem
10 adımda çalışan sirkülasyonu nasıl düşürülür

10 adımda çalışan sirkülasyonu nasıl düşürülür?

Türkiye’de bugün 1.100 civarında çağrı merkezi var. Sektörde çalışan sayısı ise 75 binin üzerinde ve 3 yıl sonra bu sayının 100 bin civarında olacağı tahmin ediliyor. Çağrı merkezinin en önemli problemlerinden birisi çalışan sirkülasyonu (çalışan devir hızı). Türkiye’de çağrı merkezlerinde sirkülasyon oranları en iyimser bakışla, büyük kuruluşlarda, yıllık yüzde 25 ile yüzde 35 aralığında. Türkiye’nin genel ortalamasına bakıldığında ise bu oranın iki katı sirkülasyon var.

11.7.2014İK/Yeni Ekonomi
Erdoğandan önemli açıklamalar

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti’nin haftalık grup toplantısında konuşuyor. Erdoğan konuşmasında Bahçeli'nin "Pınarhisar'ı mumla arayacak" sözlerine cevap verirken Pınarhisar yerine yanlışlıkla Pensilvanya dedi.

24.6.2014Gündem
Boşnak, Sırp, Hırvat omuz omuza

Boşnak, Sırp, Hırvat omuz omuza

'Milli takıma özel taraftar grubu' olgusunu hayata geçiren Bosna Hersek'in çılgın taraftarları BH Fanaticos, Hürriyet'in sorularını yanıtladı.

20.6.2014Futbol
En büyük hayalim makam aracımın yerli olması

'En büyük hayalim makam aracımın yerli olması'

Türkiye’nin genç beyinlerin bir araya getiren Genç Türkiye Zirvesi, ikinci kez gerçekleşti. Zirvede konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesinin en temel unsurların Ar-Ge, İnovasyon ve markalaşma olduğuna dikkat çekerken "En büyük hayalim makam aracımın yerli otomobil olması" diye konuştu.

29.5.2014Ekonomi
Vali Toprak, Kamuoyu yanıltılmaya çalışıldı

Vali Toprak, "Kamuoyu yanıltılmaya çalışıldı"

İZMİR Valisi Mustafa Toprak ve Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ile Soma faciası sonrası İzmir’de görülen protesto gösterileri sırasında çıkan olaylar ve tartışmalarla ilgili basın toplantısı düzenledi.

21.5.2014Ege
Bilişim konseptli okul eğitime başlıyor

Bilişim konseptli okul eğitime başlıyor

Bilişim konseptli okul projesi 2014-2015 akademik yılında başlıyor. Eğitim materyalleri dijital ortama taşınarak, öğrencilerin derslere olan ilgilerinin ve verimliliklerinin artması hedefleniyor.

13.5.2014Eğitim
Kara Kuvvetlerinde siyah bot devri kapanıyor

Kara Kuvvetleri'nde siyah bot devri kapanıyor

KARA Kuvvetleri Komutanlığı İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında yaklaşık 1 yıl süren Ar-Ge çalışması sonucunda geliştirilen nanoteknoloji ürünü askeri kamuflajla uyumlu haki renkli bot, deneme sürecine alındı.

12.5.2014Ekonomi
Kara Kuvvetlerinde siyah bot devri kapanıyor

Kara Kuvvetleri'nde siyah bot devri kapanıyor

Kara Kuvvetleri Komutanlığı İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında yaklaşık 1 yıl süren Ar-Ge çalışması sonucunda geliştirilen nanoteknoloji ürünü askeri kamuflajla uyumlu haki renkli bot, deneme sürecine alındı. Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı tüm birliklerde siyah botun kaldırılarak bu renkte bot kullanımına geçilmesi planlanıyor.

12.5.2014Ekonomi
Bozdağ: Yasak ama başvuruyorlar

Bozdağ: Yasak ama başvuruyorlar

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Mansur Yavaş'ın Ankara seçimleri için Anayasa Mahkemesi'ne başvurusu hakkında "Herkes AYM’ye başvuruyor yasak olan konuda bile. Buna engel olma imkanı yok. Ancak ön inceleme sırasında mahkemenin bu kararı reddetmesi lazım" dedi.

22.4.2014Gündem
Orada öyle pasif pasif akşama kadar oturmaz

'Orada öyle pasif pasif akşama kadar oturmaz'

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, Cumhurbaşkanını halk seçtiğinde o işin temsilde kalmayacağını belirterek, "Yüzde 60, 70 ile gelen bir Cumhurbaşkanı orada öyle pasif pasif akşama kadar oturmaz. Vatandaş da oturmasını istemez zaten" dedi.

19.4.2014Gündem
Erdoğandan Kılıçdaroğluna 200 bin liralık tazminat davası

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 200 bin liralık tazminat davası

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin TBMM Grup Toplantısı ile bazı mitinglerinde, "kendisi ve ailesi hakkında montaj, şantaj çetesinin uydurduğu, kayda alınması, ifşası, yayılması suç teşkil eden kasetleri esas alarak, iftirada bulunduğu" gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ikinci defa 200 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

18.4.2014Gündem
Sakık: Hakan Fidan ve ekibini kutluyorum

Sakık: Hakan Fidan ve ekibini kutluyorum

TBMM Genel Kurulu, dün saat 14.00’da açıldı. Gündem dışı konuşmaların ardından MİT Yasası ile ilgili Kanun Teklifi görüşmelerine geçildi. BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, konuşmak için kürsüye çıktığında ''Ben burada Hakan Fidan ve ekibini kutluyorum. 1 yıldır çatışmasızlık süreci yaşanıyorsa ve burada MİT’in bir katkısı varsa bundan mutlulukta duyarız" dedi. Sakık'ı eleştiren BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ise ''Milletvekilimiz sayın Sırrı Sakık’ın ifade ettiği MİT’e özellikle Hakan Fidan’a teşekkür ediyorum ifadesine katılmıyorum" ifadelerini kullandı.

17.4.2014Gündem
Meclis’te silahlar patlar

Meclis’te silahlar patlar

Meclis Başkanı Çiçek başkanlığında yapılan güvenlik zirvesinde CHP’li İdare Amiri Malik Ecder Özdemir, tüm Meclis’in Başbakan’ı korumaya odaklanmasından şikâyetçi oldu. Özdemir, “Genel Kurul’a silahla giren milletvekilleri var. Gün gelir o silah Başbakan’a da döner” uyarısında bulundu.

10.4.2014Gündem
Kılıçdaroğlundan 200 bin lira istiyor

Kılıçdaroğlu'ndan 200 bin lira istiyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin TBMM Grup Toplantısı ile bazı mitinglerinde, "kendisi ve ailesi hakkında 'montaj, şantaj çetesinin' uydurduğu, kayda alınması, ifşası, yayılması suç teşkil eden kasetleri esas alarak, iftirada bulunduğu" gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 200 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

7.3.2014Gündem
TSKya sızmışlar

TSK'ya sızmışlar

Başbakan Tayyip Erdoğan, ‘son çete’ olarak nitelendirdiği Gülen Cemaati’ne yüklendiği grup konuşmasında, “Bu çete de tarihe karıştığında, bu paralel yapı da çöktüğünde demokrasinin önünde hiçbir engel kalmayacak” dedi. Adana’da TIR’ların durdurulmasına da değinen Erdoğan, “Bu, düpedüz bir casusluk operasyonudur. Malum TSK’nın o nezih yapısı farklı ama oraya da bunlar bu sızmalarını yapmış durumda. İşte onun için dik duracağız” diye konuştu. Erdoğan özetle şunları söyledi:

19.2.2014Gündem
Biletleri 1.5 dakikada bitiyor

Biletleri 1.5 dakikada bitiyor

Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncularından Erdal Beşikçioğlu, nam-ı diğer Behzat Ç, Gogol'un ünlü eseri Bir Delinin Hatıra Defteri'ni 2008 yılından beri oynuyor. Oyun öylesine beğenildi ki, ilk günden itibaren kapalı gişe oynayan oyuna bilet bulmak için her yol denenir oldu. Görevliler biletlerin üzerine kişilerin isim bilgisi ile T.C. kimlik numarasını da kaydediyor.

17.2.2014Gündem
Başbakan: 40 yıl boyunca devlete sızmaya çalışmış

Başbakan: 40 yıl boyunca devlete sızmaya çalışmış

Başbakan Erdoğan, partisinin Meclis grup toplantısında illegal dinlemelere ve MHP ile CHP'li isimlere ait olduğu iddia edilen kasetlere değinen Başbakan, bunların paralel yapının işi olduğunu ileri sürdü ve ''40 yıl boyunca devlete sızmaya çalışmış bir yapı söz konusu. Amaçları için her yolu meşru kılan bir anlayışla sızmış'' dedi. Erdoğan, Fethullah Gülen hakkında ilk kez 'Örgütün lideri' ifadesini kullandı.

11.2.2014Gündem

Yazar Sonuçları

‘The uçak’tan mukayeseli detaylar

“HAVADA konuştuklarınız sizin olsun, sen bize asıl Cumhurbaşkanlığı uçağında görüp ettiklerini anlat” şeklindeki beklentilere tafsilatlı cevap mahiyetindedir.

5.9.2014

Eğlence trendlerinde son durum

40’larını sürenlerin dilindeki klişe cümledir: “Nerede o eski eğlence hayatı? Artık eskisi gibi değil, gece hayatı bitti.”

23.8.2014

Ankara koltuğuna İstanbul ihtimali

Türkiye genelinde, AK Parti Genel Merkezi’nin isteği doğrultusunda yaşanan istifaların en çarpıcısı kuşkusuz, Ankara İl Başkanı Murat Alparslan’ın istifası oldu.

1.6.2014