MENÜ

Dizayn Grup

Dizayn Grup ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dizayn Grup haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 655 Dizayn Grup haberi bulunmuştur.

Dizayn Grup Haberleri

Ek iş olarak ne yapabilirim

Ek iş olarak ne yapabilirim?

Çalışanlar hem ek gelir kazanmak hem çevrelerini genişletmek hem de farklı bir şeyler yapmak için ek işlere yönelebiliyorlar. Bunu da genelde meslekteki tecrübelerini paylaşarak yapıyorlar. Özellikle özel sektörde çalışanlar bilgilerini meslektaşlarıyla, öğrencilerle paylaşarak ek gelir elde edebiliyorlar. İkinci iş genelde asıl mesleğin farklı bir şekilde icra edilmesiyle oluyor. Mesela satış pazarlama alanında uzman biri meslektaşlarına işinin inceliklerini anlatabiliyor veya öğrencilere sektör hakkında bilgi verebiliyor. İnsanlarla iletişimi iyiyse, sahnede kendini ifade edebiliyorsa ve anlattıklarını dinletebiliyorsa konuşmacı olarak da para kazanabiliyor. Çalışanlara ek iş fırsatı sunan ve ek iş yapanlarla konuştuk.

2.10.2014İK/Yeni Ekonomi
Kalp aritmisinin başlama şekli tedavide çok önemli

Kalp aritmisinin başlama şekli tedavide çok önemli

Hızlı atan bir kalp; heyecan, stres, hızlı koşma ya da aşırı kafein tüketiminin bir sonucu olabildiği gibi kalp ritim bozukluğu (aritmi) hastalıklarının belirtisi de olabilir.

28.8.2014Sağlık
CHPlilerden İsrail protestosu

CHP'lilerden İsrail protestosu

İSRAİL’in Gazze’ye yönelik başlattığı kara harek?tının ardından düzenlenen protestolar devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara İl Başkanlığı, İsrail’in Ankara Büyükelçiliği önünde basın açıklaması yaparak, siyah çelenk bıraktı.

21.7.2014Gündem
10 adımda çalışan sirkülasyonu nasıl düşürülür

10 adımda çalışan sirkülasyonu nasıl düşürülür?

Türkiye’de bugün 1.100 civarında çağrı merkezi var. Sektörde çalışan sayısı ise 75 binin üzerinde ve 3 yıl sonra bu sayının 100 bin civarında olacağı tahmin ediliyor. Çağrı merkezinin en önemli problemlerinden birisi çalışan sirkülasyonu (çalışan devir hızı). Türkiye’de çağrı merkezlerinde sirkülasyon oranları en iyimser bakışla, büyük kuruluşlarda, yıllık yüzde 25 ile yüzde 35 aralığında. Türkiye’nin genel ortalamasına bakıldığında ise bu oranın iki katı sirkülasyon var.

11.7.2014İK/Yeni Ekonomi
Erdoğandan önemli açıklamalar

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti’nin haftalık grup toplantısında konuşuyor. Erdoğan konuşmasında Bahçeli'nin "Pınarhisar'ı mumla arayacak" sözlerine cevap verirken Pınarhisar yerine yanlışlıkla Pensilvanya dedi.

24.6.2014Gündem
Boşnak, Sırp, Hırvat omuz omuza

Boşnak, Sırp, Hırvat omuz omuza

'Milli takıma özel taraftar grubu' olgusunu hayata geçiren Bosna Hersek'in çılgın taraftarları BH Fanaticos, Hürriyet'in sorularını yanıtladı.

20.6.2014Futbol
En büyük hayalim makam aracımın yerli olması

'En büyük hayalim makam aracımın yerli olması'

Türkiye’nin genç beyinlerin bir araya getiren Genç Türkiye Zirvesi, ikinci kez gerçekleşti. Zirvede konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesinin en temel unsurların Ar-Ge, İnovasyon ve markalaşma olduğuna dikkat çekerken "En büyük hayalim makam aracımın yerli otomobil olması" diye konuştu.

29.5.2014Ekonomi
Vali Toprak, Kamuoyu yanıltılmaya çalışıldı

Vali Toprak, "Kamuoyu yanıltılmaya çalışıldı"

İZMİR Valisi Mustafa Toprak ve Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ile Soma faciası sonrası İzmir’de görülen protesto gösterileri sırasında çıkan olaylar ve tartışmalarla ilgili basın toplantısı düzenledi.

21.5.2014Ege
Bilişim konseptli okul eğitime başlıyor

Bilişim konseptli okul eğitime başlıyor

Bilişim konseptli okul projesi 2014-2015 akademik yılında başlıyor. Eğitim materyalleri dijital ortama taşınarak, öğrencilerin derslere olan ilgilerinin ve verimliliklerinin artması hedefleniyor.

13.5.2014Eğitim
Kara Kuvvetlerinde siyah bot devri kapanıyor

Kara Kuvvetleri'nde siyah bot devri kapanıyor

KARA Kuvvetleri Komutanlığı İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında yaklaşık 1 yıl süren Ar-Ge çalışması sonucunda geliştirilen nanoteknoloji ürünü askeri kamuflajla uyumlu haki renkli bot, deneme sürecine alındı.

12.5.2014Ekonomi
Kara Kuvvetlerinde siyah bot devri kapanıyor

Kara Kuvvetleri'nde siyah bot devri kapanıyor

Kara Kuvvetleri Komutanlığı İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında yaklaşık 1 yıl süren Ar-Ge çalışması sonucunda geliştirilen nanoteknoloji ürünü askeri kamuflajla uyumlu haki renkli bot, deneme sürecine alındı. Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı tüm birliklerde siyah botun kaldırılarak bu renkte bot kullanımına geçilmesi planlanıyor.

12.5.2014Ekonomi
Bozdağ: Yasak ama başvuruyorlar

Bozdağ: Yasak ama başvuruyorlar

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Mansur Yavaş'ın Ankara seçimleri için Anayasa Mahkemesi'ne başvurusu hakkında "Herkes AYM’ye başvuruyor yasak olan konuda bile. Buna engel olma imkanı yok. Ancak ön inceleme sırasında mahkemenin bu kararı reddetmesi lazım" dedi.

22.4.2014Gündem
Orada öyle pasif pasif akşama kadar oturmaz

'Orada öyle pasif pasif akşama kadar oturmaz'

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, Cumhurbaşkanını halk seçtiğinde o işin temsilde kalmayacağını belirterek, "Yüzde 60, 70 ile gelen bir Cumhurbaşkanı orada öyle pasif pasif akşama kadar oturmaz. Vatandaş da oturmasını istemez zaten" dedi.

19.4.2014Gündem
Erdoğandan Kılıçdaroğluna 200 bin liralık tazminat davası

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 200 bin liralık tazminat davası

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin TBMM Grup Toplantısı ile bazı mitinglerinde, "kendisi ve ailesi hakkında montaj, şantaj çetesinin uydurduğu, kayda alınması, ifşası, yayılması suç teşkil eden kasetleri esas alarak, iftirada bulunduğu" gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ikinci defa 200 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

18.4.2014Gündem
Sakık: Hakan Fidan ve ekibini kutluyorum

Sakık: Hakan Fidan ve ekibini kutluyorum

TBMM Genel Kurulu, dün saat 14.00’da açıldı. Gündem dışı konuşmaların ardından MİT Yasası ile ilgili Kanun Teklifi görüşmelerine geçildi. BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, konuşmak için kürsüye çıktığında ''Ben burada Hakan Fidan ve ekibini kutluyorum. 1 yıldır çatışmasızlık süreci yaşanıyorsa ve burada MİT’in bir katkısı varsa bundan mutlulukta duyarız" dedi. Sakık'ı eleştiren BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ise ''Milletvekilimiz sayın Sırrı Sakık’ın ifade ettiği MİT’e özellikle Hakan Fidan’a teşekkür ediyorum ifadesine katılmıyorum" ifadelerini kullandı.

17.4.2014Gündem
Meclis’te silahlar patlar

Meclis’te silahlar patlar

Meclis Başkanı Çiçek başkanlığında yapılan güvenlik zirvesinde CHP’li İdare Amiri Malik Ecder Özdemir, tüm Meclis’in Başbakan’ı korumaya odaklanmasından şikâyetçi oldu. Özdemir, “Genel Kurul’a silahla giren milletvekilleri var. Gün gelir o silah Başbakan’a da döner” uyarısında bulundu.

10.4.2014Gündem
Kılıçdaroğlundan 200 bin lira istiyor

Kılıçdaroğlu'ndan 200 bin lira istiyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin TBMM Grup Toplantısı ile bazı mitinglerinde, "kendisi ve ailesi hakkında 'montaj, şantaj çetesinin' uydurduğu, kayda alınması, ifşası, yayılması suç teşkil eden kasetleri esas alarak, iftirada bulunduğu" gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 200 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

7.3.2014Gündem
TSKya sızmışlar

TSK'ya sızmışlar

Başbakan Tayyip Erdoğan, ‘son çete’ olarak nitelendirdiği Gülen Cemaati’ne yüklendiği grup konuşmasında, “Bu çete de tarihe karıştığında, bu paralel yapı da çöktüğünde demokrasinin önünde hiçbir engel kalmayacak” dedi. Adana’da TIR’ların durdurulmasına da değinen Erdoğan, “Bu, düpedüz bir casusluk operasyonudur. Malum TSK’nın o nezih yapısı farklı ama oraya da bunlar bu sızmalarını yapmış durumda. İşte onun için dik duracağız” diye konuştu. Erdoğan özetle şunları söyledi:

19.2.2014Gündem
Biletleri 1.5 dakikada bitiyor

Biletleri 1.5 dakikada bitiyor

Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncularından Erdal Beşikçioğlu, nam-ı diğer Behzat Ç, Gogol'un ünlü eseri Bir Delinin Hatıra Defteri'ni 2008 yılından beri oynuyor. Oyun öylesine beğenildi ki, ilk günden itibaren kapalı gişe oynayan oyuna bilet bulmak için her yol denenir oldu. Görevliler biletlerin üzerine kişilerin isim bilgisi ile T.C. kimlik numarasını da kaydediyor.

17.2.2014Gündem
Başbakan: 40 yıl boyunca devlete sızmaya çalışmış

Başbakan: 40 yıl boyunca devlete sızmaya çalışmış

Başbakan Erdoğan, partisinin Meclis grup toplantısında illegal dinlemelere ve MHP ile CHP'li isimlere ait olduğu iddia edilen kasetlere değinen Başbakan, bunların paralel yapının işi olduğunu ileri sürdü ve ''40 yıl boyunca devlete sızmaya çalışmış bir yapı söz konusu. Amaçları için her yolu meşru kılan bir anlayışla sızmış'' dedi. Erdoğan, Fethullah Gülen hakkında ilk kez 'Örgütün lideri' ifadesini kullandı.

11.2.2014Gündem
Başbakan Erdoğandan önemli açıklamalar

Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Erdoğan, Alman Dış Politika Enstitüsünde, "21. Yüzyılda Türkiye, Avrupa ve Dünya" temalı konuşma yaptı. Erdoğan Gezi olaylarıyla ilgili bir soruya, "Şimdi gezi olaylarını söylüyorsunuz. Siz Frankfurt’taki, Hamburg’daki eylemler yaşandı. Bizim polisimizde mukayese edilemeyecek şekilde görüntüler yaşandı. Bu görüntüler benim elimde var. Bunları nereye koyacaksınız?" dedi. Avrupa'nın 30 bin Suriyeli mülteciyi kabul etmemesini eleştiren Erdoğan 'Ey Avrupa siz burada 55 bin fotoğrafı gördükten sonra, orada yaşayan insanları kimyasal silahlara nasıl teslim edersiniz" diye konuştu.

4.2.2014Gündem
Erdoğandan önemli açıklamalar

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Almanya'ya gidiyor. Erdoğan havalimanında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Tutukluluk süresi daha önce 10 yıldan 7,5 yıla indirilmişti. Biz dün yaptığımız çalışma ile bunu 5 yıla indiriyoruz. Meclisten bunun da çıkmasıyla yüzlerce binlerce insan istifade edecek." dedi.

3.2.2014Gündem
ŞARKILAR AŞK İÇİN

ŞARKILAR AŞK İÇİN

Müzik dünyasının sevilen isimleri, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Ankara’da sahne alacak. Ünlü yıldızlar, en güzel şarkılarını Ankaralı aşıklar için seslendirecek.

3.2.2014Ankara
HSYK kendini değiştirdi

HSYK kendini değiştirdi

HSYK’nın yapısını değiştiren teklifin tartışması sürerken HSYK Genel Kurulu sürpriz bir hamle yaptı.

15.1.2014Gündem
Global oyuncu olmak için hazırız

Global oyuncu olmak için hazırız

Son 5 yılda 17 satın alma ve ortaklık gerçekleştiren Yıldız Holding’in çalışan sayısı hem hızla arttı hem de çok kültürlü bir yapıya büründü. 30 farklı pasaporttan 10 bine yakın yabancı çalışanı bulunan Yıldız Holding, tüm İK süreçlerini globalleştirdi. İK Genel Müdürü Ege Karapınar, “2014’te de yeni satın almalar olur diye tahmin ediyoruz, bu hayatımızın önemli bir parçası. Uluslararası çalışmalarımız bir hobi olmaktan çıkmıştır, bu bizim gerçek işimiz artık” diyor.

14.1.2014İK/Yeni Ekonomi
Gazetede polisiye yazmak tabutta röveşata gibi

Gazetede polisiye yazmak tabutta röveşata gibi

Polisiyenin dünyaca ünlü kraliçesi Agatha Christie’nin Pera Palas’ta artık bir Türk komşusu var. Beyoğlu’nun sokaklarını, insanlarını, binalarını romanlarında sıklıkla anlatan yazar Ahmet Ümit’in adı Christie’nin 411 numaralı odasının karşısındaki 410 numaraya verilecek.

5.1.2014Kelebek
Başbakan: Gelsin efendileriniz kurtarsın demişler

Başbakan: 'Gelsin efendileriniz kurtarsın demişler'

Başbakan Erdoğan, 17 Aralık operasyonuyla ilgili olarak tüm zanlıların suçlu ilan edildiğini iddia etti ve ''Bir savcı eli cebinde 'İki dakika süren var, anlat ve çık' dedi. Böyle bir mantık olabilir mi? 'Gelsin şimdi efendileriniz sizi kurtarsın' deniliyor zanlılara'' dedi.

4.1.2014Gündem
Avukatlar Silivride

Avukatlar Silivri'de

Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi avukatların yargılandığı Silivri'deki duruşma, Türkiye'nin her yerinden gelen avukatların buluşma noktası oldu. Binlerce avukatın gelmesi beklenen Silivri'de dava öncesi yüzlerce jandarmanın görev alması ve olağanüstü güvenlik önlemleri dikkat çekti.

24.12.2013Gündem
Geleceğin bilim insanları CERNi gezdi

Geleceğin bilim insanları CERN'i gezdi

Türkiye'nin en eski okullarından Kabataş Erkek Lisesi'nde eğitim gören 40 öğrenci, Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi'ni (CERN) ziyaret etti.

11.11.2013Eğitim
Engelsizmir 2013 başladı

Engelsizmir 2013 başladı

TÜRKİYE'de engellilerin sorunlarının ele alınacağı ilk uluslararası katılımlı kongre olan “Engelsizmir 2013” başladı.

31.10.2013Ege
Çekineceğimiz bir şey yok

"Çekineceğimiz bir şey yok"

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim kritik Romanya maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

9.9.2013Futbol
Çamlıca Camiinin temeli atıldı

Çamlıca Camii'nin temeli atıldı

Fikir projesi Başbakan Tayyip Erdoğan’a ait olan ve 268 rakımlı Çamlıca Tepesi’nde yapılacak olan 37 bin 500 cemaat kapasiteli dev Çamlıca Camii’nin temeli, Çevre Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’nın katıldığı sade bir törenle atıldı.

7.8.2013Gündem
ENRnin listesinde 4 Türk firması yer aldı

ENR'nin listesinde 4 Türk firması yer aldı

Yurt dışı müteahhitlik ve teknik müşavirlik hizmetleri sektörünün en prestijli yayımları arasında yer alan Engineering News Record (ENR) dergisinin bu yılki listesinde 4 Türk firması yer aldı.

28.7.2013Ekonomi
Dopingli sporcunun antrenörü de yanacak

Dopingli sporcunun antrenörü de yanacak

Spor Bakanı Suat Kılıç, “Bundan böyle dopingli çıkan bir sporcunun antrenörü de yaptırıma maruz kalacak” dedi.

12.6.2013Futbol
İmralı’da 6. randevu

İmralı’da 6. randevu

Kürt sorununun çözümü için başlatılan süreç kapsamında daha önce İmralı Adası’nda Abdullah Öcalan ile 5 kez görüşen BDP heyeti, Adalet Bakanlığı’ndan izin alınması üzerine dün İstanbul’dan İmralı’ya giderek 6. görüşmeyi yaptı.

7.6.2013Gündem
Kaos olmasın diye çektim

Kaos olmasın diye çektim

Oğuz Çetin, Fenerbahçe’den ayrılışını 17 yıl aradan sonra tekrar değerlendirdi.

4.6.2013Futbol
Engelleri aşmak için engelli oldular

Engelleri aşmak için 'engelli' oldular

Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından "Engelliler Festivali" kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte, Vali Yardımcısı Adem Uslu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ile Aile ve Sosoyal Politikalar İl Müdürü Osman Çizmeci, gözlerini siyah bir bezle kapatarak, ellerinde bastonlarla yürüyüş yaptı.

14.5.2013Gündem
Danimarkalı dev üretime geliyor

Danimarkalı dev üretime geliyor

PROFESYONEL temizlik ekipmanlarının dünyadaki önemli üreticilerinden Nilfisk- Advance, İzmir merkezli Rottest firmasının yarısını satın aldı.

13.5.2013Ege
BAŞBAKAN ERDOĞANA AYRAN YAYIĞI HEDİYE EDİLDİ

BAŞBAKAN ERDOĞAN'A AYRAN YAYIĞI HEDİYE EDİLDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. CHP ve MHP'yi eleştiren Başbakan Erdoğan, "Ölümleri çok seviyorsanız, gidin dağlara yurt dışına gidecek teröristlerin önünü kesin. Öyle bir tezgah kurmuşlar ki terörle korkutup siyaseti dizayn ediyorlar. Korkutup bölgeyi dizayn ediyorlar. Kimse kusura bakmasın biz o tezgahı bozarız" diye konuştu.

30.4.2013Haber
Servisteki hayalet

Servisteki hayalet

Otomotiv, son dönemde ‘Phantom test’ yani hayalet testiyle gizli müşteri kılığında, servis zamanı gelen araçlarda 5 farklı küçük arıza meydana getirip, bayilerini denetliyor. Bu gizli testten haberi olmayan bayiler 3 kez başarısız olursa sözleşmelerine son veriliyor. Araç sahipleri ise firmalarla bu işbirliğine girerse, periodik bakıma para ödemiyor.

14.4.2013Ekonomi

Yazar Sonuçları

‘The uçak’tan mukayeseli detaylar

“HAVADA konuştuklarınız sizin olsun, sen bize asıl Cumhurbaşkanlığı uçağında görüp ettiklerini anlat” şeklindeki beklentilere tafsilatlı cevap mahiyetindedir.

5.9.2014

Eğlence trendlerinde son durum

40’larını sürenlerin dilindeki klişe cümledir: “Nerede o eski eğlence hayatı? Artık eskisi gibi değil, gece hayatı bitti.”

23.8.2014

Ankara koltuğuna İstanbul ihtimali

Türkiye genelinde, AK Parti Genel Merkezi’nin isteği doğrultusunda yaşanan istifaların en çarpıcısı kuşkusuz, Ankara İl Başkanı Murat Alparslan’ın istifası oldu.

1.6.2014

Gösterişli tadilat

Kavaklıdere’de ABD Büyükelçiliği karşısında Nevzat Tandoğan Caddesi’ndeki Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu’na ait bina, bu kurulun kaldırılmasının ardından önce Sayıştay’a verilmiş, sonra Kamu Denetçiliği Kurumu’na tahsis edildiği öğrenilmiştir.

15.8.2013

İBB sitesinden dış basına imza kampanyası...

İBB’nin yazışmalarının yapıldığı elektronik posta sisteminden, ‘Taksim Gezisi’ ile ilgili olarak yönlendirici ve tahrik edici bir metin gönderilmiş arkadaşlarına...

11.6.2013

İstanbul ‘obez’ oldu

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nin, geçen hafta tartışılıp AKP oylarıyla kabul edilen 2012 yılı faaliyet raporu üzerinde CHP Grup Sözcüsü Mehmet Yıldız ağır eleştiriler yöneltirken, “İstanbul’un şişirilerek obezleştirildiğini” söyledi.

13.4.2013