MENÜ

Diyet Kuralı

Diyet Kuralı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Diyet Kuralı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 196 Diyet Kuralı haberi bulunmuştur.

Diyet Kuralı Haberleri

Diyet engellerini aş, kaybetmeye başla

Diyet engellerini aş, kaybetmeye başla!

Açlık krizleri, adet dönemleri, onca disipline rağmen tartının öylece kalması, kilo vermenin durması gibi engeller sizi bu defa yıldıramayacak! Çünkü size işe yarar 6 yöntem ve plan sunuyoruz.

Diyetisyenler nasıl besleniyor - 1

Diyetisyenler nasıl besleniyor - 1

Ünlü diyet ve beslenme uzmanı Taylan Kümeli, nasıl bir diyet uyguluyor, nelere dikkat ediyor ve kilosunu nasıl koruyor...

İştah kesen yiyecekler

İştah kesen yiyecekler

Diyet yapmanın en zor yanı, sevdiğiniz pek çok yiyecekten vazgeçmek zorunda kalıp, üstüne bir de iştahınızla baş etmek zorunda kalmanızdır.

Sağlıklı kilo vermenin alfabesi

Sağlıklı kilo vermenin alfabesi

Herkes diyet yapmak ile ilgili bilgilerini oturup yazsa kitap olur. Ama biz işin temeline, alfabeye dönüyoruz... İşte sağlıklı kilo vermenin abc'si!

Neden kilo veremiyoruz

Neden kilo veremiyoruz!

Diyet yapıyorum, sürekli dikkat ediyorum ama yine de kilo veremiyorum diyorsanız; bunun çok farklı sebepleri olabilir! Prof.Dr.Osman Müftüoğlu "kilo direnci" ni anlattı.

Emzirme Döneminde Kilo Verilir mi

Emzirme Döneminde Kilo Verilir mi?

Beslenme ve Diyet Bölümü Uzman Diyetisyen Bengisu Demirci, emziren annelerin merak ettiği soruyu cevapladı; emzirme döneminde kilo verilir mi?

8-18 Diyeti Nedir Nasıl Yapılır

8-18 Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

8-18 Diyeti, son dönemlerde bir hayli ilgi çeken bir zayıflama yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Peki nedir bu 8-18 diyeti? Nasıl yapılır? Sizler için araştırdık.

18.06.2019Diyet Rehberi
Son dakika... Adalet Bakanı Gülden PKK ile bağlantılı adaylar hakkında önemli açıklama

Son dakika... Adalet Bakanı Gül'den PKK ile bağlantılı adaylar hakkında önemli açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk oldu ve gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu.

25.03.2019Gündem
Bahar Aylarında Nasıl Beslenmeli

Bahar Aylarında Nasıl Beslenmeli?

İnsan bedeni her mevsim geçişinde adaptasyon süreci yaşıyor. Uyku hali, ağrılar, halsizlik ve depresif bir ruhla gelen bahar, vücudu yorgun düşürüyor. Güneşsiz ve soğuk kış aylarından sonra kapıyı çalan yeni mevsimi dinç karşılamak için sağlıklı ve dengeli beslenmek gerekiyor. Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Emine Yüzbaşıoğlu, bahar aylarında sağlıklı beslenme konusunda bilgi verdi.

Son dakika: Resmi Gazetede yayımlandı Sağlık alanında çok önemli değişiklikler

Son dakika: Resmi Gazete'de yayımlandı! Sağlık alanında çok önemli değişiklikler

Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde (KHK) Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olduğu için kamu görevinden çıkarılan ve güvenlik soruşturması sonucunda kamu görevine alınmayan devlet hizmeti yükümlüsü doktorlar, çıkarma veya göreve alınmama kararının verildiği tarihten itibaren 450 gün sonunda mesleklerini icra edebilecek.

5.12.2018Gündem
Diyette Yeni Trend: New Yorker Tarzı Diyet

Diyette Yeni Trend: New Yorker Tarzı Diyet

Karbonhidrat yönünden çok düşük besinler içeren New York diyeti protein zengini bir beslenmeyi temel alıyor. Günde en az 1 saat hareket etmek şart. Çünkü New Yorker tarzı diyet, fiziksel aktivite yaparak 2 haftada 8 kilo vermeyi amaçlıyor. Diyetin bir diğer kuralı ise saat 19.00'dan sonra bir şey yememek! İşte New Yorker tarzı diyet programını Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Ferin Batman sizler için hazırladı…

Diyette Motivasyonu Yüksek Tutmanın 10 Yolu

Diyette Motivasyonu Yüksek Tutmanın 10 Yolu

Karar verdiniz zayıflayacaksınız, akşam evde börek kokusu duyana kadar mı sürdü? Pazartesi sabah başladığınız diyet daha salı olmadan bitti mi? Tam diyeti sürdürüyorum dediniz ve size bir dilim pasta mı uzatıldı? HAYIR diyemiyor, vazgeçiyor ya da erteliyorsanız motivasyonunuz tam değildir demek. Uzm Dyt Elif ERKİN, diyette motivasyonu yüksek tutmanın 10 yolunu anlattı!

İngiltere Kraliçesinin günlük menüsü görenleri şaşırtıyor

İngiltere Kraliçesi'nin günlük menüsü görenleri şaşırtıyor

Çeşit çeşit yemeklerle donatılmış mükellef sofralar için Türkçede krallara ya da kraliçelere layık denir. Peki kraliçeler her zaman böyle yemekler mi yer? Diğerlerini bilemiyoruz ama İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth için durum böyle değilmiş.

Dargınlar barışacak

Dargınlar barışacak

Asuman Dabak, Kanal D’nin yeni programı “Gel Barışalım”ın sunuculuğunu üstlendi. Ünlü oyuncu, bugünden itibaren her sabah canlı olarak yayınlanacak programda ilişkileri bitme noktasına gelen çiftleri barıştıracak, dargın akrabaları bir araya getirecek.

6.08.2017Magazin
İşte son dönemlerin en popüler içeceği: Kurşungeçirmez kahve efsanesi

İşte son dönemlerin en popüler içeceği: Kurşungeçirmez kahve efsanesi

Bulletproof yani kurşungeçirmez kahveyi profesyonel sporcuların yanı sıra artık pek çok amatör sporcunun da elinde görüyoruz. Dave Asprey’nin Tibet’te bir dağın tepesinde aklına gelen bu fikir, şimdi uzun süre performans göstermek isteyenlerin elinden düşmüyor.

29.11.2016Sağlık
Kilo vermeniz durduysa bunlara dikkat

Kilo vermeniz durduysa bunlara dikkat!

Düzenli olarak spor yapıyor ve sağlıklı besleniyor ancak kilo veremiyorsanız bu pratik önerilere mutlaka göz atın...

21.10.2016Sağlık
Kaloride miktar değil kalite önemli

Kaloride miktar değil kalite önemli

Hiç ‘Günde şu kadar kalori alıyorum, şu kadara indirirsem kilo veririm’ demeyin. Çünkü aldığınız kalori miktarı tek başına önemli değil; o kaloriyi hangi besinlerden aldığınız çok daha fazla önem taşıyor.

8.07.2016Gündem
En çok bu hataları yapıyoruz

En çok bu hataları yapıyoruz

Not tutarken yapılan yaygın hataları eğitim portalı Edudemic şöyle özetliyor:

15.04.2015Eğitim
Saç Dökülmesinde Küf Tedavisi

Saç Dökülmesinde Küf Tedavisi

Tıbbi küf olarak tanımlanan özel bir küf, kadınlarda sık görülen saç dökülmelerinde son derece etkin bir tedavi aracı olarak kullanılıyor...

24.03.2015Saç
25 yıl köpek gibi çalışırsınsonra bir gecede şöhret olursun

25 yıl köpek gibi çalışırsınsonra bir gecede şöhret olursun

Dünyanın en ünlü doktoru o... Her bir önerisi milyonlarca insana ulaşıyor. İsmi ‘sağlıklı yaşam’la eşanlamlı hale geldi. Hürriyet Pazar yazarı Mehmet Öz, buraya bir günde ulaşmadığını, kariyerini, biraz şansın biraz da Oprah Winfrey’in yardımıyla adım adım ördüğünü anlatıyor, son yıllarda giderek yoğunlaşan eleştirilere cevap veriyor ve bu sene en fazla neye dikkat etmemiz gerektiği konusunda uyarıyor.

13.02.2015Hayat
Light Ürünler Zayıflatıyor mu

Light Ürünler Zayıflatıyor mu?

Rejim yaparken açlığımızı bastırdığımız ya da kilo almamak için tercih ettiğimiz light ürünler, gerçekten işe yarıyor mu?

3 Saat Diyeti ile Her Hafta İncelin

'3 Saat Diyeti' ile Her Hafta İncelin!

Beslenme uzmanı Jorge Cruise tarafından yazılan "Üç Saat Diyeti" dengeli bir beslenme programıyla haftada bir kilo verdirmeyi vaat ediyor.

19.08.2014Diyet Rehberi
Gizli tehlikelere dikkat

Gizli tehlikelere dikkat

Sadece çocukların değil büyüklerin de vazgeçilmez yaz lezzetleri arasında yer alıyor dondurma. Çikolata-kaymak ikilisine çeşit çeşit meyvelileri de eşlik ederken, hem keyif hem serinlik veriyor.

8.07.2014Sağlık

Yazar Sonuçları

Metabolizmayı Bozmadan Sağlıklı Kilo Verme

Doya doya zayıflamak için öncelikle işe vücudunuzun sesini dinleyin ve rahatlatın daha sonra ne kadar kaloriye ihtiyacı olduğunu öğrenmekle başlayın.

15.03.2019

Torunlarımız bizden az yaşayacak

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç.Dr Halit Yerebakan, modern tıp hekimlerinin yaptığı en iyi şeyin insan ömrünü uzatmak olduğunu belirtirken, hayatımızın merkezinde yer alan stres ve sağlıksız beslenme ile tüm kazanımlarımızı kaybetmekle karşı karşıya olduğumuza dikkat çekti. Dr. Yerebakan, “Çocuklarımıza böyle sağlıksız bakmaya devam edersek, torunlarımız bizden daha az yaşayacak,” dedi.

29.10.2018

İşaret parmağı perhizi yapın

Hepimizin gözü, dili, eli hatta beynine musallat yeni bir sorun var. Sorunun yol açabileceği sağlık problemlerini geçen hafta yazdım, çözüm önerilerini ise bu haftaya bıraktım.

16.09.2018

Yaşlı olup olmadığımıza devlet karar veremez

Osman Müftüoğlu ile geçen yaz yaptığımız sohbet Türkiye’de günün konusu olmuştu

8.09.2018

Saç dökülmesinin nedeni demir eksikliği olabilir

Demir eksikliği tüm nedenler arasında en sık gördüğümüz, en yaygın saç dökülme sebebi. Saçınız dökülüyorsa gidip mutlaka bir demir ölçümü yaptırın.

4.09.2018

Kilo kontrolünde 10 altın kural

Kıştan kalan kilolardan kurtulmak için en uygun zaman dilimi. Eğer siz de hafifleyip forma girmek istiyorsanız bazı kurallara uymanız gerekiyor. İşte en iyi sonuç veren ilk 10 kural...

25.05.2018

Günde kaç öğün yemeliyiz?

Önce şunu iyi bilelim: Bedenlerimiz gibi metabolizmalarımız da “fabrikasyon” imalatlar değil. Metabolizmaları birbirinden farklı düzende çalışan insanlarız. Bir başka deyişle “fabrika ayarlarımız” farklı, “kullanım bilgilerimiz” çeşitli. Bu nedenle herkes “günde üç öğün” yemek zorunda, “aksini yapanlar hasta olur” diyen de; “günde iki öğün” yemek zorundayız şeklinde fetva veren de; “en iyisi altı öğündür, bu metabolizmamızı da hızlandırır” düşüncesinde ısrar eden de “külliyen” haklı değil. Hepsinin doğru olabileceği farklı bedenler var. Kısacası başlıktaki sorunun yanıtı birden fazla. Peki, değişmeyen, sadık kalmamız gereken bazı beslenme kuralları yok mu? Tabii ki var. Detaylar için buyurun...

4.02.2018

Yaşlanıyor musunuz?

Şundan hiç şüpheniz olmasın; bir gün herkes gibi siz de yaşlılıkla yüzleşeceksiniz. Bir şeylerin aksadığını fark edip “Yaşlanıyor muyum?” sorusunu siz de kendinize soracaksınız. Doğru yanıtı bulabilmeniz için size birkaç sorum var. İşte o sorular...

10.08.2017

Kate Moss neden yeniden göbeklendi?

Mitokondrilerini ve probiyotiklerini kaybetti de ondan! Yaşınız, cinsiniz, işiniz, gücünüz, kilonuz ne olursa olsun mitokondrilerinize gözünüzün için gibi bakın. Bana göre hanımefendinin sorunu sadece mitokondri fakiri haline gelmek de değil. Meselenin bir de probiyotik kaybı yönü var ki o da tam bir felaket.

21.07.2017

‘Neden?’ sorusuna yanıt arayın

Sebep sonuç ilişkisi önemli ve bu ilişki hayatın her alanı gibi sağlıkta da geçerli.

10.04.2017

Tatlı ve pizzayla yeni nesil ilk diyetim

HATIRLAYIN, daha bir ay önce Grammy törenine giderken 200 gram fazla dediğim için yer yerinden oynadı.

18.03.2017

Obeziteye karşı metabolic balance

Obezite çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri.

22.08.2016

Obeziteye karşı metabolic balance

Obezite çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri.

13.08.2016

Detoksu kirlettik

Her şey gibi “yeni hayat” ve “yeni insan” yani “bizler” bu güzelim geleneksel yaklaşımı da hızla bozduk. Çözüm var mı? Var! Çözüm detoksa da detoks yaptırmakta ama yeniden eski ve doğru anlamını kazandırmakta, ruhsal yönünü yeniden yapılandırmaktadır.

31.05.2016

21 günde seni unuturum!

Televizyon izlemeyi güya sevmiyorum. Ekranda ne var ne yoksa, internetten izlemeye bayılıyorum. En son Hülya Avşar Show’a taktım.

3.10.2015

Lezzette ‘asparagas’ yok

Gülümseten ve düşündüren mizah dergilerinin adı ile hizmet veren mekanlara uzun yıllardır alışkın olan Ankaralılar, yemeğe tebessümle başlamaya yabancı değil.

29.05.2015

Teflon olun

Bazı insanlar vardır ki, ömürleri neredeyse her gün yoğun ‘stres banyosu’ altında geçse de teflon tavalar gibi üzerlerine tek bir endişe, korku ‘yapışmaz’, hiçbir şeyden etkilenmezler...

24.05.2015

KURTULUŞ STATTA MI?

REKOR borca ulaşan Beşiktaş’ta herkeste “Stat bitecek dertler de...” düşüncesi hâkim. G.Saray Başkanı Duygun Yarsuvat, bir iki defa mali kriterlerden ötürü gelecek sezon Avrupa’ya gidemeyebileceklerini söyledi. G.Saray, 2010’dan beri 52 bin kişilik bir statta oynuyor.

22.04.2015

Pratik Önerilerle Kilo Almayın!

Yılbaşı gecesi yenen ekstra tatlılar bizi yeni yılın ilk günlerinde hayal ettiğiniz elbiselere girmekten alıkoyabilir. Uzman Diyetisyen Merve Tığlı Çınar’ın pratik ve basit önerileriyle hem tatlıların tadını çıkarıp hemde kilo almamanın yollarını bulabilirsiniz…

11.12.2014

Bunun adına ‘Toprak gaspı’ denir

RUMLARDAN kalma eski kilise ‘Cunda Kültür Merkezi’ne dönüştürülmüş, Ayvalık’taki zeytin-zeytinyağı etkinlikleri genelde burada yapılıyormuş.

1.11.2014