MENÜ

Diyet Arşivi

Diyet Arşivi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Diyet Arşivi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 20 Diyet Arşivi haberi bulunmuştur.

Diyet Arşivi Haberleri

Kan grubu 0 olan erkekler şanslı mı

Kan grubu 0 olan erkekler şanslı mı?

1900 yılında Avusturyalı bilim adamı Karl Landsteiner tarafından tanımlandığından beri kan grupları birçok araştırmacının ilgi alanı olmuştur. Bu kan gruplarının tanımlanması sayesinde insanlar arasında kan nakli mümkün hale gelmiş, kan kaybı nedeniyle yaşamı tehlike altında olan bir çok hastanın hayatı kurtulmuştur. Ayrıca anne ile bebek arasında olan kan uyuşmazlıklarının zamanında tespitine ve tedavisine olanak veren kan grupları, çok sayıda anne ve bebeğin yaşamasını sağlamıştır. Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Ege Can Şerefoğlu, kan grubu ve sertleşme bozukluğu ilişkisi ile ilgili yapılan çalışmaları sizler için değerlendirdi.

21.06.2018Sağlık
Yaz aylarında iPhonelar için en iyi uygulamalar

Yaz aylarında iPhone'lar için en iyi uygulamalar

Yazın son ayına geldik gelmesine ama tatile gitmeyen veya tatilini geçirmeye devam eden pek çok insan var. Peki sıcak yaz aylarında iPhone'larda en çok hangi uygulamaları kullanmaya şans vermelisiniz?

15.08.2017Teknoloji
Bana filozof da hıyar da derler

Bana filozof da hıyar da derler

Mehmet Nane 1 milyar lira büyüklüğe sahip Teknosa’nın başındaki isim. “Aynı hatayı iki kere yapmaktan korkma. Hata yaptığında da özür dile. İş hayatı ego tatmin yeri değildir” gibi ‘derin’ laflar eden Nane ile iş dışındaki hallerini konuştuk.

18.08.2012Kelebek
Ne Yapmalı Dedik İşte Cevabınız -I-

Ne Yapmalı Dedik İşte Cevabınız -I-

Ermeni iddialarıyla ilgili Türkiye her yıl 24 Nisan yaklaşırken bir tehditle karşı karşıya geliyor. Bir işkence mekanizması gibi önümüze getirilen bu tehdide karşı köklü bir çözüm bulmalıyız demiş ve sizin fikrinizi sormuştuk. İşte sizin cevaplarınız...

7.03.2010Gündem
Efsane yönetmene saygı

Efsane yönetmene saygı

Türk sineması bu akşam bir ustasına saygılarını gönderiyor... Bu yıl 13'ncüsü yapılacak Uluslararası Ankara Film Festivali kapsamında düzenlenen Aziz Nesin Emek Ödülü'nün sahibi Lütfi Ömer Akad'a plaketi bu akşam bir törenle verilecek. Türk sinemasının yaşayan efsanesi Akad için düzenlenen tören Beyoğlu Sineması'nda saat 19:00'da başlıyor.

6.11.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Osmanlı’dan Cumhuriyet’e devir-teslim belgeleri

EĞER 1 Kasım 1922 günü İzmir’i görme imkánımız olsaydı, bu güzel kentimizin yanıp yıkıldığına ve harabeye döndüğüne şahit olurduk...

12.07.2008

Pamuk, Aşkın yargılanıyor mideler yanıyor

BİR ülke düşünün. İnsanları yazarken, çizerken, konuşurken içeri atılmamak için hálá büyük endişe duyuyor. Kalkmış bir köşe yazarı da ‘reçetesiz ilaçlara konuşma özgürlüğü’ diye bas bas bağırıyor.

17.12.2005