MENÜ

Diyanet İsleri Başkanlığı

Diyanet İsleri Başkanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Diyanet İsleri Başkanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.883 Diyanet İsleri Başkanlığı haberi bulunmuştur.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 3 Mart 1924 tarihinde Şeriye ve Evkaf Vekaletinin yerine kurulan, İslam dininin inançları, ibadet ve ahlâk esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmekle görevli kurumdur. Mustafa Kemal Atatürk'ün emriyle 429 sayılı kanunla Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığına bağlı bir teşkilat olarak kurulmuştur.

Anayasanın 136. maddesinde; "Genel idare içinde yer alan Diyanet İşleri Başkanlığı, laiklik ilkesi doğrultusunda, bütün siyasî görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak ve milletçe dayanışmayı ve bütünleşmeyi amaç edinerek, özel kanununda gösterilen görevleri yerine getirir." hükmü yer almaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığının Mehmet Görmez yapmaktadır.

Diyanet İsleri Başkanlığı Haberleri

2019 Ramazan Ayı ne zaman başlayacak İşte Ramazan Bayramı tarihi

2019 Ramazan Ayı ne zaman başlayacak? İşte Ramazan Bayramı tarihi

2019 yılında Ramazan Ayı hangi tarihte idrak edilecek sorusunun yanıtı milyonlarca Müslüman vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. İslam dünyasının sabırsızlıkla beklediği Ramazan başlangıcı ve bayram tarihleri belli oldu. Peki, 2019 Ramazan Ayı ne zaman başlayacak? İşte Ramazan Bayramı tarihi.

18.01.2019Gündem
İstanbul’da cuma namazı bugün (18 Ocak) saat kaçta İl il cuma namazı saatleri

İstanbul’da cuma namazı bugün (18 Ocak) saat kaçta? İl il cuma namazı saatleri

Türkiye geneli gibi İstanbul’da ikamet eden vatandaşlar da cuma namazı saati için dakikaları sayıyor. Cuma namazı saatleri her hafta illere göre farklılık gösteriyor. Peki, İstanbul’da cuma namazı bugün saat kaçta, kılınacak? İşte, başta metropol şehri İstanbul olmak üzere tüm illerin cuma namazı saatleri

18.01.2019Gündem
Rockçı İmama mahkemeden kötü haber

'Rockçı İmam'a mahkemeden kötü haber

Antalya'nın Kaş ilçesinde bulunan Pınarbaşı Camii'nde imamlık yaparken, arkadaşıyla 'FiRock' adlı müzik grubunu kuran ve 'Rock'çı İmam' olarak tanınan Ahmet Muhsin Tüzer'in (47), mesleğe dönmek için açtığı dava reddedildi.

18.01.2019Gündem
Cuma namazı bugün (18 Ocak) saat kaçta kılınacak İl il cuma namazı saatleri

Cuma namazı bugün (18 Ocak) saat kaçta kılınacak? İl il cuma namazı saatleri

Cuma namazı saatine yönelik araştırmalar Türkiye’nin dört bir yanında başladı. Cuma namazını camilerin ön sıralarında cemaatle birlikte kılmak isteyen vatandaşlar, cuma namazı saatini merak ediyor. Peki, cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak?

18.01.2019Gündem
2019 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek İşte Kurban Bayramı tarihi

2019 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte Kurban Bayramı tarihi

2019 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek sorusunun yanıtı milyonlarca Müslüman vatandaş tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Hem dini vazifelerini yerine getirmek hem de tatil planı yapacak olan vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan dini takvime göz atıyor. Peki, 2019 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte Kurban Bayramı tarihi.

14.01.2019Gündem
Ramazan ne zaman başlayacak

Ramazan ne zaman başlayacak?

Yeni yılın gelmesiyle birlikte en çok merak edilen konulardan biri de Ramazan ayının başlayacağı tarih oldu. Ramazan'ın ne zaman başlayacağını merak eden milyonlarca vatandaşlar, konuya dair Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verdiği bilgileri öğrenmek istiyor. Peki, Ramazan ne zaman başlayacak? 2019 Ramazan Bayramı ne zaman?

12.01.2019Gündem
İstanbul’da cuma namazı saat kaçta 11 Ocak tarihli il il cuma namazı saatleri

İstanbul’da cuma namazı saat kaçta? 11 Ocak tarihli il il cuma namazı saatleri

Ülke genelinde olduğu gibi İstanbul’da ikamet eden vatandaşlar da cuma namazı için saat araştırmalarına başladı. Türkiye’nin en kalabalık şehrinden yaşayan İstanbullular, ibadetlerini hakkıyla yerine getirebilmek için ‘İstanbul’da cuma namazı saat kaçta?’ sorusuna Diyanet’in resmi sayfası üzerinden yanıt arıyor. İşte, İstanbul başta olmak üzere tüm illerinde namaz saatleri

11.01.2019Gündem
Ankarada Cuma namazı saat kaçta kılınacak

Ankara'da Cuma namazı saat kaçta kılınacak?

Cuma namazı Ankara'da saat kaçta kılınacak sorusu, öğle saatlerine kısa bir süre kala binlerce kişinin merakla araştırdığı konu olmaya başladı. Peki, 11 Ocak tarihinde Ankara'da Cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte, Ankara ve tüm illerin Cuma namazı saati bilgileri

11.01.2019Gündem
Ataköy’deki tente faciası soruşturması: 4 imama 15’er yıla kadar hapis istemi

Ataköy’deki 'tente faciası' soruşturması: 4 imama 15’er yıla kadar hapis istemi

İstanbul Ataköy'de 5. Kısım'da Ömer Duruk Cami'nde 2017 yılında 3 kişinin hayatını kaybettiği ve 45 kişinin yaralandığı 'tente faciasına' ilişkin başlatılan soruşturma 2 yıl sonra tamamlandı. İddianamede, olayın meydana geldiği camide görevli imamlar Adem Karabey ve Faruk Yazar ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’nda görevli olup cenaze namazı kıldırmakla görevli Mustafa Çiçek ve Mustafa Kavukluoğlu hakkında "Taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma" suçundan 15’er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

11.01.2019Gündem
Cuma namazı bugün hangi ilde saat kaçta kılınacak İşte tüm illerin cuma namazı saatleri

Cuma namazı bugün hangi ilde saat kaçta kılınacak? İşte tüm illerin cuma namazı saatleri

Öğlen vaktinin gelmesiyle birlikte cuma namazı saatleri için araştırmalar hız kazandı. İkamet ettikleri veya kısa süreli bulundukları ildeki cuma namazı saatini merak eden vatandaşlar, 'cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak?' sorusuna yanıt arıyor. İşte, tüm illerin cuma namazı saatleri

11.01.2019Gündem
Hac kesin kayıt işlemleri nasıl yapılır Hac kesin kayıtları için son gün

Hac kesin kayıt işlemleri nasıl yapılır? Hac kesin kayıtları için son gün

Hac kesin kayıtları beklenen gün geldi. Kutsal toprakları ziyaret etmek isteyenlerin merakla araştırdığı kesin kayıt süreci, 11 Ocak Cuma günü sona erecek. Bu tarihte kayıtlarını yaptırmayanların yerine ise yedek adaylar arasından kura sırası gözetilerek kayıtlar alınacak. İşte, kesin kayıt süreci hakkında bazı bilgiler...

11.01.2019Gündem
Diyanet İşleri Başkanlığı mühendis alımı için başvuru süreci devam ediyor

Diyanet İşleri Başkanlığı mühendis alımı için başvuru süreci devam ediyor!

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine yapacağı mühendis alımı için başvuruları kabul etmeye başladı. Mimar, şehir bölge plancısı, astronom ve mühendis kadrolarına toplamda 46 personel alımı yapmaya hazırlanan Diyanet İşleri Başkanlığı, detayları Devlet Personel Başkanlığı internet sitesi üzerinden yayımladı. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı mühendis alımı başvuru süreci nasıl gerçekleşiyor? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

10.01.2019Gündem
2019 Ramazan Bayramı ne zaman İşte bu yılın dini takvimi

2019 Ramazan Bayramı ne zaman? İşte bu yılın dini takvimi

2019 Ramazan Bayramı ne zaman sorusunun yanıtı, yüz binlerce vatandaş tarafından sorgulanmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Bu yıl hangi tarihte idrak edileceği merak edilen Ramazan Bayramı için, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2019 dini takvimi yayınlandı. Peki, 2019 Ramazan Bayramı ne zaman? İşte bu yılın dini takvimi.

9.01.2019Gündem
Havayollarına sömestr dopingi, birçok seferde yer kalmadı

Havayollarına sömestr dopingi, birçok seferde yer kalmadı

Okulların 9 gün sonra sömestr tatiline girecek olmasıyla birlikte çok sayıda öğrenci, öğretmen ve aileleri de kara ve hava yolu ile seyahate çıkacak. Okullarda karnelerin verileceği Cuma günü ve ertesi gün, sömestr tatilcilerinden gelen büyük talep ile, birçok yurt içi uçak seferinde yer kalmadı.

9.01.2019Ekonomi
DİTİB: Bu toplantı nasıl gizli olabilir

DİTİB: Bu toplantı nasıl gizli olabilir?

Almanya’da DİTİB’i yıpratma kampanyasına bir yenisi daha eklendi. Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Henriette Reker’in, Köln Merkez Camii’nde düzenlenen ‘II. Avrupa Müslümanları Buluşması’nın gizli yapıldığını iddia etmesi tepki çekti. DİTİB sözcüsü, “Toplantı, Brüksel’deki toplantının devamı niteliğindeydi ve basın davet edilmiş. Nasıl gizli olabilir” dedi.

8.01.2019Avrupa
Cumhurbaşkanı Erdoğana 2 başdanışman, 2 danışman

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 2 başdanışman, 2 danışman

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Minder ve Muhammet Mücahit Küçükyılmaz'ı Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı'na, Mariam Kavakcı ile Serkan Taranoğlu'nu ise Cumhurbaşkanı Danışmanlığı'na atadı.

8.01.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Başdanışmanlıklarına atama

Cumhurbaşkanı Başdanışmanlıklarına atama

Cumhurbaşkanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Adli Tıp Kurumu, Milli Savunma Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

8.01.2019Gündem
Hac kesin kayıt ücretleri PTTden yatırılabilecek

Hac kesin kayıt ücretleri PTT'den yatırılabilecek

Hac kesin kayıt tahsilat işlemleri, Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) iş yerlerinden yapılabilecek.

7.01.2019Ekonomi
Bu yıl Ramazan Bayramı ne zaman hangi gün

Bu yıl Ramazan Bayramı ne zaman hangi gün?

Ramazan Bayramı 2019 yılında ne zaman başlayacak ve kaç gün sürecek sorusu, planlarını çok erken dönemlerde yapmak isteyen birçok kişinin merakla araştırdığı konu oldu. Peki, 2019 Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte, Ramazan Bayramı hakkında bazı bilgiler

6.01.2019Gündem
Hac kesin kayıt ücretleri PTTden yatırılabilecek

Hac kesin kayıt ücretleri PTT'den yatırılabilecek

Hac kesin kayıt tahsilat işlemleri, Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) iş yerlerinden yapılabilecek.

6.01.2019Ekonomi
Diyanet cuma namazı vakitleri | İstanbulda cuma namazı saat kaçta

Diyanet cuma namazı vakitleri | İstanbul'da cuma namazı saat kaçta?

Ülkemizin nüfus olarak en kalabalık şehri İstanbul'da cuma namazının kılınacağı saat, merak konusu oldu. Her hafta olduğu gibi bugün de cuma namazını cemaatle birlikte kılmak isteyen vatandaşlar, 4 Ocak 2019 tarihli cuma namazı saatlerini öğrenmek istiyor. Peki, cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak? İstanbul'da cuma namazı saat kaçta?

4.01.2019Gündem
Cuma namazı bugün saat kaçta İşte 81 il için cuma namazı saatleri

Cuma namazı bugün saat kaçta? İşte 81 il için cuma namazı saatleri

Cuma namazı saatleri için araştırmalar öğlen saatlerinin yaklaşmasıyla birlikte yoğunluk kazandı. İkamet ettikleri veya kısa süreli bulundukları ildeki ezan okunuş saatini merak eden vatandaşlar, 'cuma namazı bugün saat kaçta?' sorularına internet üzerinden yanıt arıyor. İşte, 81 il için cuma namazı saatleri

4.01.2019Gündem
2019 Kurban Bayramı ne zaman İşte Kurban Bayramı tarihi

2019 Kurban Bayramı ne zaman? İşte Kurban Bayramı tarihi

2019 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Dini vazifelerini yerine getirmek için tarih araştırması yapan vatandaşlar, Kurban Bayramı tarihini merak ediyor. Peki, 2019 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek?

3.01.2019Gündem
Hac kesin kayıt belgesi nasıl alınır Hac fiyatları ne kadar

Hac kesin kayıt belgesi nasıl alınır? Hac fiyatları ne kadar?

Hac kesin kayıt işlemleri saat 14.00 itibariyle başladı. TC kimlik numarasının girilmesinin ardından telefonlarına gelecek olan mesajı sisteme girmeleri gereken hacı adayları, son aşamada hacca gidecekleri organizasyonları seçerek (Diyanet ya da acentalar) kesin kayıt işlemlerini tamamlayabilecek. İşte, hac kesin kayıt belgesi ve hac fiyatları hakkında bazı bilgiler

2.01.2019Gündem
Ali Erbaş Avrupalı Müslümanlarla buluşacak

Ali Erbaş Avrupalı Müslümanlarla buluşacak

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Diyanet İşleri Türk İslam Birliği işbirliğiyle 2-4 Ocak 2019 tarihleri arasında II. Avrupa Müslümanları Buluşması düzenlenecek.

30.12.2018Avrupa
2019 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek İşte bayram tarihi

2019 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte bayram tarihi

2019 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek sorusunun yanıtı milyonlarca vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Hem dini vazifelerini yerine getirmek hem de tatil planı yapabilmek amacıyla vatandaşlar 2019 Kurban Bayramı tarihini araştırıyor. Peki, 2019 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte bayram tarihi.

29.12.2018Gündem
2019 hac kayıtları ne zaman yapılacak İşte hac ücretleriyle ilgili bilgiler

2019 hac kayıtları ne zaman yapılacak? İşte hac ücretleriyle ilgili bilgiler

2019 hac kura sonuçları ardından kayıt telaşı başladı. Kura sonucunda 80 bin kişi kutsal topraklara gitmeye hak kazandı. Kuranın tamamlanması ardından hacı adaylarına düşen görevler ise Diyanet İşleri Başkanlığı resmi sitesi üzerinden bilgilendirdi. Peki, 2019 hac kayıtları ne zaman yapılacak? İşte hac ücretleriyle ilgili bilgiler

29.12.2018Gündem
Hac kura sonuçları 2019 sorgulama ekranı erişime açıldı... Diyanet Başkanlığı hac kura sonucu sorgulama

Hac kura sonuçları 2019 sorgulama ekranı erişime açıldı... Diyanet Başkanlığı hac kura sonucu sorgulama

2019 hac kura sonuçlarında büyük heyecan sona erdi ve sorgulama ekranı erişime açıldı. Tam 2 milyon 213 bin 835 kişinin merakla beklediği hac kura sonuçları, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuruyla birlikte erişime açıldı ve hacı adayları sorgulamalarını yapmaya başladı. Hac kura sonuçlarının açıklanmasının ardından kesin kayıt tarihlerinin ne zaman olduğu merak ediliyor. İşte, 2019 hac kura sonucu sorgulama ekranı ve kesin kayıt tarihleri.

28.12.2018Gündem
Hac kura sonuçları açıklandı... 2019 Diyanet İşleri Başkanlığı hac kura sonuçları sorgulama ekranı

Hac kura sonuçları açıklandı... 2019 Diyanet İşleri Başkanlığı hac kura sonuçları sorgulama ekranı

Hac kura sonuçları, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan duyuruyla birlikte açıklandı. 2 milyon 213 bin 835 adayın yer aldığı kurada 80 bin kişi hacca gitmeye hak kazandı. Hac kura sonuçları http://hac.gov.tr/ adresinden kolay bir şekilde öğrenilebiliyor. İşte, 2019 Diyanet İşleri Başkanlığı hac kura sonuçları sorgulama ekranı.

28.12.2018Gündem
31 Aralık Pazartesi günü okullar ve kamu kurumları tatil mi Yılbaşı tatili kaç gün olacak

31 Aralık Pazartesi günü okullar ve kamu kurumları tatil mi? Yılbaşı tatili kaç gün olacak?

Haftanın son gününde planlarını harekete geçirmek isteyen binlerce vatandaş, 31 Aralık tatil mi sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. Pazartesi gününün tatil olması halinde yılbaşı tatilini 4 güne çıkaracak olan vatandaşlar, konuyla ilgili resmi tatil bilgilerini internet üzerinden araştırma devam ediyor. Peki, son gelişmelere yılbaşı tatili kaç gün sürecek? Pazartesi günü okullar tatil mi olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

28.12.2018Gündem
Hac kura sonuçları saat kaçta açıklanacak Hac kura sonuç sorgulama

Hac kura sonuçları saat kaçta açıklanacak? Hac kura sonuç sorgulama

Milyonlarca hacı adayının gözü kulağı hac kura sonuçlarında. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan hac kuraları için başvurular 8-14 Aralık tarihlerinde alınmıştı. Peki, 2019 hac kura sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? İşte, hac kura sonuç sorgulaması yapmak isteyenler için gerekli bilgiler

28.12.2018Gündem
Hac kura sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak İşte Diyanet İşleri tarafından yapılan resmi açıklama

Hac kura sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? İşte Diyanet İşleri tarafından yapılan resmi açıklama

Ankara'da, 2019 yılı hac kura çekimi bugün Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi. 2 milyon 213 bin 835 adayın yer adlığı kurada 80 bin kişi kutsal topraklara gitmeye hak kazanacak.. Hac kura çekimi işlemi devam ederken vatandaşlar hac kuralarının sonuçlarının ne zaman, saat kaçta açıklanacağını merak ediyorlar.. Diyanet İşleri tarafından yapılan resmi açıklama ile hac kura sonuçlarının açıklanacağı saat belli oldu. İşte detaylar

28.12.2018Gündem
İstanbul’da ezan saat kaçta okunacak İşte il il cuma namazı saatleri

İstanbul’da ezan saat kaçta okunacak? İşte il il cuma namazı saatleri

Cuma namazı ibadetini cemaatle birlikte gerçekleştirmek isteyen İstanbullular ezan okunuş saatini merak ediyor. Peki, Türkiye’nin en kalabalık şehri İstanbul’da bugün cuma namazı saat kaçta kılınacak?Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 28 Aralık tarihli takvimine göre; cuma namazı bugün Ankara'da 12.56'da kılınacak. Peki, İstanbul’da cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte, il il cuma namazı saatleri

28.12.2018Gündem
28 Aralık Cuma saati... Tüm illerde Cuma namazı saat kaçta kılınacak

28 Aralık Cuma saati... Tüm illerde Cuma namazı saat kaçta kılınacak?

Cuma namazı saat kaçta kılınacak sorusu, 28 Aralık Cuma günü birçok kişinin gündeminde yer alıyor. İbadetlerini yerine getirmek isteyen Müslümanlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı saat bilgilerini araştırmaya başladı. Peki, Cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte, tüm illerin Cuma saati bilgileri

28.12.2018 Gündem
Yılbaşı tatili kaç gün olacak 31 Aralık resmi tatil mi

Yılbaşı tatili kaç gün olacak? 31 Aralık resmi tatil mi?

Yılbaşını tatil fırsatına çevirmek isteyen çalışanlar, yılbaşı tatilinin kaç gün olacağını öğrenmek istiyor. Vatandaşlar bunun yanında 1 Ocak 2019 tarihinin resmi tatil ilan edilip edilmediğini araştırıyor. Öte yandan 31 Aralık günün tatil olup olmayacağı da araştırmalara konu oluyor. Peki, yılbaşı tatili kaç gün olacak? 31 Aralık resmi tatil mi?

27.12.2018Gündem
KİTlerin 2019da personel alımı usulleri belirlendi

KİT'lerin 2019'da personel alımı usulleri belirlendi

KİT'ler ve bağlı ortaklıklarının teşebbüs içi nakille personel ihtiyacının karşılanamadığı hallerde, bu yıl ayrılan personel sayısının en fazla yüzde 75'i kadar personel 2019'da açıktan veya naklen atanabilecek. Ayrılan personel sayısı belirlenirken emeklilik, istifa, kurum dışı nakil, ölüm ve iş akdi feshi yoluyla ayrılanlar dikkate alınacak. Teşebbüsler, finansman ihtiyacının oluşması durumunda öncelikle gelir artırıcı ve gider azaltıcı önlemlere başvuracak.

27.12.2018Ekonomi
Hac kuraları başladı 2019 Hac kuraları canlı yayını hangi kanalda

Hac kuraları başladı! 2019 Hac kuraları canlı yayını hangi kanalda?

Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu’nda elektronik ortamda gerçekleşen hac kuraları, 2 milyon 213 bin 835 hacı adayı tarafından heyecanla takip ediliyor. Kutsal topraklara gitmek için heyecan duyan vatandaşlar, hac kuralarının sonuçlarının ne zaman belli olacağını merak ediyor. Peki, 2019 Hac kuraları canlı yayını hangi kanalda? Sonuçlar ne zaman belli olacak?

27.12.2018Gündem
DHBT sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... KPSS DHBT sonuçları sorgulama ekranı

DHBT sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... KPSS DHBT sonuçları sorgulama ekranı

KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) DHBT sonuçları için bekleyiş son buldu. ÖSYM, resmi internet sitesinin yanı sıra sosyal medya hesabı üzerinden duyuru yayımladı. İşte, KPSS DHBT sonuç sorgulama sayfası ve detaylar…

26.12.2018Gündem
Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) personel alımı ilanını yayımladı

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) personel alımı ilanını yayımladı!

Diyanet İşleri Başkanlığı, bünyesine yapacağı 46 personel alımı için ilan yayımladı. Mühendis, Astronom, Mimar ve Şehir Bölge Plancısı olarak bünyesine personeller dahil edecek olan Diyanet İşleri Başkanlığı, personel alımı ilanını yayımladı. Peki, KPSS puan sırasına göre sözlü sınava çağrılacak olan adaylar personel alımı başvurusunu nereden yapacak? İşte, o detaylar

26.12.2018Gündem
31 Aralık Pazartesi günü tatil mi Yılbaşı ne zaman hangi gün kutlanacak

31 Aralık Pazartesi günü tatil mi? Yılbaşı ne zaman hangi gün kutlanacak?

Yılbaşı tatiline yönelik araştırmalar hız kazandı. 1 Aralık Pazartesi gününün tatil olması halinde buna göre planlarını şimdiden gerçekleştirecek olan birçok vatandaş, konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, 31 Aralık Pazartesi günü yarım gün tatil mi olacak?

25.12.2018Gündem
2019 Kurban Bayramı ne zaman İşte Diyanet bilgisi

2019 Kurban Bayramı ne zaman? İşte Diyanet bilgisi

2019 Kurban Bayramı ne zaman sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Dini vazifelerini yerine getirmek için bekleyen vatandaşlar 2019 yılında Kurban Bayramı'nın ne zaman idrak edileceğini merak ediyor. Peki, 2019 Kurban Bayramı ne zaman? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tarih bilgisi.

24.12.2018Gündem
2019 hac kuraları ne zaman hangi gün çekilecek Diyanet tarafından belirlenen tarih

2019 hac kuraları ne zaman hangi gün çekilecek? Diyanet tarafından belirlenen tarih!

2019 hac ön başvuru sürecinin tamamlanması ardından gözler kura tarihine çevrildi. Kura çekimi sonrası hacca gitmeye hak kazananlar, ‘kesin kayıt yaptırabilir’ belgelerini cep telefonlarına gelecek kısa mesaj şifresi ile alabilecek. Peki, bu yıl hac kuraları ne zaman çekilecek?

24.12.2018Gündem
31 Aralık resmi tatil mi Yılbaşı ne zaman hangi güne denk geliyor

31 Aralık resmi tatil mi? Yılbaşı ne zaman hangi güne denk geliyor?

Yeni yıl planlarını kurgulamak isteyen binlerce kişinin merakla araştırdığı 31 Aralık resmi tatil mi sorusu, araştırma konusu olmaya devam ediyor. Yılbaşı tatilinin kaç gün olacağını merak eden ve buna göre planlarını gerçekleştirmek isteyen birçok kişi, 31 Aralık Pazartesi günü resmi tatil mi olacak sorusuna cevap arıyor. Peki, yılbaşı tatili kaç gün olacak? İşte, 31 Aralık tatil mi sorusunun cevabı ve yeni yıldan tatil günleri bilgisi

24.12.2018Gündem
DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ÖSYMnin verdiği tarih

DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih!

DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, sınava katılım sağlayan adaylar tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. ÖSYM tarafından yayınlanan sınav takvimiyle birlikte DHBT sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu. Peki, DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih!

23.12.2018Gündem
2019 hac kuraları ne zaman çekilecek Diyanet bilgisi

2019 hac kuraları ne zaman çekilecek? Diyanet bilgisi

2019 hac kuraları ne zaman çekilecek sorusunun yanıtı, binlerce hacı adayı tarafından büyük bir merakla araştırılan ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Bu yıl yaklaşık 200 bin kişinin başvurması tahmin edilen hac yolculuğu için kuraların ne zaman çekileceği merak ediliyor. Peki, 2019 hac kuraları ne zaman çekilecek?

21.12.2018Gündem
2019 Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek

2019 Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek?

2019 Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek sorusunun yanıtı milyonlarca Müslüman vatandaşın sorguladığı ve merak ettiği konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Hem tatil planlarını önceden yapmak hem de dini vazifelerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar, 2019 dini takvimini inceliyor. Peki, 2019 Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı ne zaman?

21.12.2018Gündem
DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak İşte sonuç tarihi

DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte sonuç tarihi

DHBT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, sınava katılım sağlayan birçok vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. 9 Aralık tarihinde gerçekleşen DHBT sınavının ardından adaylar sonuçlar için beklemeye başladı. ÖSYM tarafından verilen bilgiyle birlikte sonuçların açıklanacağı tarih belli oldu. Peki, DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte sonuç tarihi.

21.12.2018Gündem
Diyanet 2019 dini günler takvimini paylaştı… İşte 2019 kandil günleri

Diyanet 2019 dini günler takvimini paylaştı… İşte 2019 kandil günleri

Vatandaşların son günlerde en çok araştırdığı konulardan biri de önümüzdeki yılın kandil günleri oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı, Mevlid kandili, Kadir gecesi, Regaip kandili, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini günlerin tarihini resmi sayfası üzerinden paylaştı. İşte, 2019 kandil günleri

21.12.2018Gündem
Cuma namazı hangi ilde saat kaçta kılınacak İşte il il cuma namazı vakitleri

Cuma namazı hangi ilde saat kaçta kılınacak? İşte il il cuma namazı vakitleri

Cuma namazı saati için araştırmalar Türkiye'nin dört bir yanında araştırılıyor. İkamet ettikleri veya kısa süreli bulundukları ildeki ezan okunuş saatini merak eden vatandaşlar, 'Cuma namazı hangi ilde saat kaçta kılınacak?' sorusuna yanıt arıyor. İşte, 28 Aralık tarihli cuma namazı saatleri

21.12.2018Gündem

Yazar Sonuçları