MENÜ

Distribütör

Distribütör ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Distribütör haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 687 Distribütör haberi bulunmuştur.

Distribütör Haberleri

93 ülkeye ürün satan Palmiye’ye ‘yılın ihracatçısı’ ödülü

93 ülkeye ürün satan Palmiye’ye ‘yılın ihracatçısı’ ödülü

Altın Marka ödülleri önceki gün İstanbul’da yapılan törenle sahiplerini buldu. “Yılın En İyi İhracat Markası” ödülünü 93 ülkeye ihracat gerçekleştiren Palmiye aldı. 2018 yılını ihracat konusunda son derece başarılı geçirdiklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanı İlya Özyürek, 2019 yılında yurtdışında yaklaşık 25 bin, iç piyasada ise 5 bin proje gerçekleştirmeyi hedeflediklerini açıkladı.

19.12.2018Ekonomi
Türkiye ofisini açtı, tüketicilerle buluştu

Türkiye ofisini açtı, tüketicilerle buluştu

Aksesuar üreticisi Anker Türkiye ofisini açtı. Şirketin tek distribütörü Sanal İletişim olurken, ürünler perakende zincirleri, operatör kanalı ve e-ticaret platformlarında tüketiciyle buluşmaya başladı.

22.10.2018Teknoloji
Yurt dışından gelen telefonlar pazarı daraltıyor

"Yurt dışından gelen telefonlar pazarı daraltıyor"

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD) Başkanı Mustafa Kemal Turnacı, "Geçen yıl 800 bin adet civarında olan yolcu yanında gelen cihaz sayısının, 2018’de özellikle son dönemde döviz kurlarındaki dalgalanmalar ve yüksek fiyat artışlarından dolayı 1 milyon seviyesini aşacağını tahmin ediyoruz." dedi.

20.10.2018Teknoloji
Türkiye otomotiv pazarı ile ilgili iki çarpıcı rakam

Türkiye otomotiv pazarı ile ilgili iki çarpıcı rakam

Ekonomideki yavaşlama ve kurlardaki yükselişle birlikte hızlanan otomotiv pazarındaki daralmanın bu yıl yüzde 40'a yaklaşarak satışların 600,000 adete gerilemesi, gelecek yıl ise daha da gerileyerek 450,000 adete ile 2003 yılından bu yana en düşük seviyeye inmesi bekleniyor.

17.10.2018Ekonomi
Dünya devlerinin şikâyet ettiği saatler ile ilgili kritik karar

Dünya devlerinin şikâyet ettiği saatler ile ilgili kritik karar

Dünyaca ünlü saat markalarının Türkiye’de satışını yapan Savran Saat AŞ ile ilgili yürütülen soruşturmaların ikisinde takipsizlik kararı çıktı. Fossil, Tommy Hilfiger, Michael Kors, Armani gibi markalarını taşıyan sahte saatlerin satıldığı iddiası ile yürütülen soruşturmalarda savcılık takipsizlik kararı verdi. Anılan şirket ile ilgili 2 soruşturmanın daha sürdüğü anlaşıldı.

15.10.2018Ekonomi
Şişik: Son kullanıcı kanalında ciddi bir büyüme bekliyoruz

Şişik: Son kullanıcı kanalında ciddi bir büyüme bekliyoruz

29 yılı aşkın süredir ev, ofis ve servis sağlayıcılara yönelik farklı kurulum ihtiyaçlarını karşılayan genişbant ağ endüstrisinin önde gelen isimlerinden Zyxel Türkiye Kanaldan Sorumlu Genel Müdürü Tuğba Şişik, bir yıldır bu koltukta ve şirketin son dönem faaliyetlerini ve gelecek planlarını Hürriyet'e anlattı.

14.10.2018Teknoloji
Innogate firmalarının yurt dışı cirosu 10 milyon doları aştı

Innogate firmalarının yurt dışı cirosu 10 milyon doları aştı

İTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Deniz Tunçalp, İTÜ ARI Teknokent tarafından teknoloji ihracatını artırmak amacıyla yürütülen Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı’na katılan firmaların vites büyüttüğünü belirterek, "Innogate’e katılan firmaların aldığı toplam yatırım miktarı 15 milyon doları, yurt dışı cirosu ise 10 milyon doları aşmış durumda." dedi.

6.10.2018Teknoloji
Türk mutfak sektörünün hedefi Meksika ve Şili

Türk mutfak sektörünün hedefi Meksika ve Şili

Türk endüstriyel mutfak sektörü temsilcileri, İDDMİB ve TUSİD iş birliği ile yürütülen "Endüstriyel Mutfak Sektörü Yurt Dışı Pazarlama Takımı" adlı UR-GE projesi kapsamında Meksika ve Şili'ye ziyaret gerçekleştirildi.

5.10.2018Ekonomi
Yeni markalarla ilgileniyoruz

Yeni markalarla ilgileniyoruz!

2009 yılında Toyota’nın Türkiye distribütörlüğünü Sabancı Holding’den 85 milyon dolara satın alan Suudi ALJ Grubu, Türkiye’de yeni fırsatlar kolluyor. ALJ Grubu’nun 2012 yılında Türkiye’de kurduğu ALJ Holding’in Başkanı ve Toyota Türkiye Satış ve Pazarlama CEO’su Ali Haydar Bozkurt, “Odaklandı-ğımız bazı sektörler var ama otomotiv birinci sırada. Şu anda Türkiye’deki olası bütün otomotiv distribütör-lükleri ilgimizi çekiyor” dedi.

23.09.2018Ekonomi
Dünya züccaciye sektörü İstanbulda buluştu

Dünya züccaciye sektörü İstanbul'da buluştu

Alanında dünyanın dört büyük fuarından birisi olan Uluslararası Zuchex Züccaciye, Ev Eşyaları, Dekoratif Ürünler ve Elektrikli Ev Gereçleri Fuarı, 29. kez İstanbul'da kapılarını açtı.

13.09.2018Ekonomi
Tek kurtuluş vergi indirimi

Tek kurtuluş vergi indirimi

Son yıllarda otomotiv pazarının dinamosu olan filo kiralama sektörünün kur artışlarından olumsuz etkilenmesi, iç pazardaki satışları da önemli ölçüde etkiledi. Bankaların kredi musluğunu kapatması sonucu filo şirketleri araç alımını keserken, buna kurlara bağlı zamlanan fiyatlar ve uzun bayram tatili de eklenince ağustosta pazar 35 binin altına geriledi. Sektör temsilcileri durumun daha da kötüleşmemesi için acil vergi indirimi bekliyor.

3.09.2018Ekonomi
Nintendo Türkiyeye geri dönüyor

Nintendo Türkiye'ye geri dönüyor

Türkiye'de bir süredir sesi soluğu çıkmasa da geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız Türkiye'ye geri dönen oyun ve teknoloji devi Nintendo, konsol savaşlarına yepyeni bir cephe açıyor. CD Media Turkey Ülke Müdürü Levent Ertoğlu, Nintendo'nun Türkiye'deki çalışmaları ve planlarına yönelik Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

29.06.2018Teknoloji
Dünya züccaciye sektörü İstanbulda buluşacak

Dünya züccaciye sektörü İstanbul'da buluşacak

Alanında dünyanın dört büyük fuarından birisi olan Uluslararası Zuchex Züccaciye, Ev Eşyaları, Dekoratif Ürünler ve Elektrikli Ev Gereçleri Fuarı, 13-16 Eylül'de 29. kez kapılarını açacak.

20.06.2018Ekonomi
Türkiye’nin ilk antikolik biberonunu üretti

Türkiye’nin ilk antikolik biberonunu üretti

Girişimci Ayla Müstecaplıoğlu anne-bebek ürünlerinde ilkleri yapıyor. Markası Mamajoo, Amazon’da satılan ilk ve tek Türk bebek beslenme markası oldu. Ürünleri Filipinler’den AB ülkelerine her yerde var. Emzik, biberon ve meme pompasında inovasyonla farklılık yakalayan Müstecaplıoğlu’nun markası Mamajoo’nun ürünleri Polonya, Almanya ve İtalya’da sosyal güvenlik kapsamında annelere veriliyor. Aynı zamanda Lufthansa Havayolları’nda bebekli yolculara verilen tek marka.

9.06.2018İK/Yeni Ekonomi
Hometeche en hızlı büyüyen bilgisayar üreticisi ödülü

Hometech'e en hızlı büyüyen bilgisayar üreticisi ödülü

Microsoft tarafından her yıl düzenlenen “Device Sales Summit”, Mayıs ayının ilk haftasında, Rusya’nın St. Petersburg kentinde gerçekleşti. Ortadoğu ve Afrika bölgesinde faaliyet gösteren PC üreticileri ve distribütör firmaları bir araya getiren Zirve kapsamında, başarılı ve yüksek performans gösteren şirketlere de çeşitli ödüller dağıtıldı. Hometech, ‘Afrika ve Ortadoğu’nun En Hızlı Büyüyen Bilgisayar Üreticisi’ ödülüne layık görüldü.

29.05.2018Teknoloji
Oyun bilgisayarından sonra şimdi sıra oyun telefonunda

Oyun bilgisayarından sonra şimdi sıra oyun telefonunda!

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarından ASUS, akıllı telefon pazarında hızla büyüdüğü gibi oyun sektöründe de önemli adımlar atıyor. Çok yakında oyun telefonuyla kullanıcılarına sürpriz yapacaklarını açıklayan ASUS Türkiye Sistem Ürünleri Grubu Ülke Müdürü Özge Kılıç Güler, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

7.05.2018Teknoloji
Hasan Dağı’nın eteğinde devrim

Hasan Dağı’nın eteğinde devrim

Japon lastik devi Bridgestone ile Sabancı Holding ortaklığında 30 yıl önce kurulan Brisa’nın Türkiye’de ikinci fabrikası Aksaray’da 300 milyon dolarlık yatırımla faaliyete başlıyor. Brisa’nın yeni Genel Müdürü Cevdet Alemdar, Japonlar tarafından ‘Türkiye’nin Fuji’si olarak kabul edilen Hasan Dağı’nın eteklerine kurulan yeni fabrikanın 4’üncü sanayi devrimi olarak kabul edilen ‘Endüstri 4.0’ın Türkiye’deki ilk örneği olduğunu söyledi.

1.04.2018Ekonomi
Afrika’da Peugeot ve Opel üretecek

Afrika’da Peugeot ve Opel üretecek

Alman Opel’i de bünyesine katarak hızlı bir büyümenin içine giren Fransız PSA Grubu (Peugeot Citroen), 1 Mart’tan itibaren Emre Karaer’in başında olduğu Afrika ve Ortadoğu bölgesinde üretim atağına kalkıyor. 2025’te 1 milyon adetlik satış hedeflediği bölgede üretim için ilk belirlenen ülke Nabibya oldu. Emre Karaer, Namibya’dan sonra Kenya ve Nijerya’da da Peugeot ve Opel üreteceklerini açıkladı.

12.03.2018Ekonomi
50den fazla ülke Emre Karaer’e bağlandı...

50'den fazla ülke Emre Karaer’e bağlandı...

Alman Opel’i de bünyesine katarak hızlı bir büyümenin içine giren Fransız PSA Grubu (Peugeot Citroen), 50’den fazla ülkenin yer aldığı Afrika ve Ortadoğu bölgesinin başına 41 yaşındaki Emre Karaer’i getirdi. Merkezi Kazablanka olan bölgenin Başkan Yardımcısı görevini yürütecek Karaer, PSA Grubu bünyesindeki 4 markanın (Peugeot, Citroen, DS, Opel) satışlarını 2025’e kadar 400 bin adetten 1 milyona çıkarmak için çalışacak.

25.02.2018Ekonomi
Globale sıçrama tahtası

Globale sıçrama tahtası

Startupların en büyük hayali yurtdışına açılmak. Global hedefler her ne kadar hızlı bir büyüme fırsatı sunsa da, birçok riski de içinde barındırıyor. Startupların bu sorunu için uluslararası hızlandırma programları devreye girdi.

9.02.2018İK/Yeni Ekonomi
Gündüz ofiste gece sahnede

Gündüz ofiste gece sahnede

HP’de çalışan 5 yönetici bir araya gelip bir müzik grubu kurdular. Hot Plug isimli bu grup o kadar sevildi ki sadece şirket etkinliklerinde değil, James Joyce Irish Pub, Hayal Kahvesi Beyoğlu gibi mekanlarda da profesyonel olarak sahne aldılar.

12.01.2018İK/Yeni Ekonomi
Index Grup 2023’te bölgesel distribütör olmayı hedefliyor

Index Grup 2023’te bölgesel distribütör olmayı hedefliyor

Index Grup Şirketleri İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Atilla Kayalıoğlu bilişim sektörünün ve Index Grup’un 2017 yılını değerlendirdi. Türkiye’de bilgi teknolojileri pazarının önceki yıllarda olduğu gibi hızlı büyümediğine dikkat çeken Kayalıoğlu, karamsarlığa gerek olmadığını ve doğru politikalarla Türkiye’nin büyüme potansiyelinin harekete geçirilebileceğini söyledi. 2017’nin Index Grup için ise toplamda iyi geçtiğini belirten Kayalıoğlu, “2023’te hedefimiz önemli bir bölgesel distribütör olmak” diye konuştu.

25.12.2017Teknoloji
İsrailden dev sipariş

İsrail'den dev sipariş!

Anadolu Grubu, İsrail’le 18.6 milyon Euro’luk ihracat anlaşması yaptı. Sipariş ile ilgili teslimatlara 2018 içinde başlanacak.

7.12.2017Ekonomi
İnternetten lüks ürün satışına engel mi çıktı

İnternetten lüks ürün satışına engel mi çıktı?

Avrupa Adalet Divanı, lüks markaların, imajlarını zedelememek için internet üzerinden satışlarını engelleyebileceğine karar verdi.

7.12.2017Dünya
Amerikalılara en fazla el aletleri sattık

Amerikalılara en fazla el aletleri sattık

ABD’ye geçen yıl 121 milyon dolarlık bağlantı elemanları, kilitler ve el aletleri ihraç ettik. Las Vegas’taki Fastener Expo fuarına katılan İDDMİB Başkan Yardımcısı Çetin Tecdelioğlu, Amerikalılara en fazla sattıkları ürünlerin el aletleri olduğunu söyledi.

30.10.2017Ekonomi
Japonlar da Gemlik zeytini yemeye başladı

Japonlar da "Gemlik zeytini" yemeye başladı

Sofralık zeytinde dünyanın önde gelen üreticilerinden olan ve ihracat yaptığı ülke sayısını son 6 yılda 18'den 54'e çıkaran Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik) "Gemlik" tipi zeytini Japonya'ya da satmaya başladı. başladı.

23.10.2017Ekonomi
Dünya gıda kralları İstanbul’a geliyor

Dünya gıda kralları İstanbul’a geliyor

Dünyanın en önemli gıda fuarlarından biri olan CNR Food İstanbul’a uluslararası dev firmalar alım yapmak için geliyor.

23.08.2017Ekonomi
Miamideki özgürlüğü çok seviyorum

Miami'deki özgürlüğü çok seviyorum

Stiliyle sosyal medya fenomenleri arasına katılan Burcu Tandoğan, takipçilerinin gözünde “son derece enerjik, samimi ve doğal” biri. Zaten bu özelliklerini de tarzına fazlasıyla yansıtıyor. Saçlarına fön çektirmeyi pek tercih etmeyen, makyajı varla yok arası yapan, bir jean bir tişörtle de stil sahibi olunabileceğini savunan Tandoğan’a göre işin sırrı “biraz cesaret”... Yeni nesil fenomen, Hello! dergisine konuştu.

10.08.2017Magazin
‘Kaçak sigaranın yerini açık tütün aldı’

‘Kaçak sigaranın yerini açık tütün aldı’

Yasadışı tütün ticaretiyle sonuna kadar mücadele edeceklerini vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ülkemizde 2014 yılında yüzde 20,7 boyutlarına gelen kaçak sigara ticaretinin devletin yoğun mücadelesi ile yüzde 12,8’lere kadar geriledi. Ancak şimdi de yasa dışı sarmalık kıyılmış tütün ve bu tütünle doldurulan yasa dışı ürünlerin satışları patladı. Devletimizi ve esnafımızı büyük gelir kaybına uğratan yasa dışı tütün satışıyla mücadelede üzerimize ne görev düşüyorsa yapmaya hazırız” dedi.

3.08.2017Ekonomi
General Mobile 30 ülkede raflarda

General Mobile 30 ülkede raflarda!

Google’ın akıllı telefon deneyimine herkesin ulaşmasına destek olan Android One programı kapsamında General Mobile ile birlikte geliştirdiği ‘General Mobile Android One ’ akıllı telefonları dünyada 30 ülkede satışta.

14.07.2017Teknoloji
Türk devinin yarısını İrlandalılar aldı

Türk devinin yarısını İrlandalılar aldı

İrlandalı tarım teknolojileri firması ve yem üreticisi Devenish, İzmir'de kurulu yem katkı maddeleri üreticisi ve distribütörü Yem-Vit'in yüzde 50'sini satın aldı.

10.07.2017Ekonomi
Dijital dönüşüm KOBİ’leri de etkiliyor

Dijital dönüşüm KOBİ’leri de etkiliyor

4. Sanayi Devrimi’nin yarattığı yeni ekonomi büyük ölçekli şirketler arasında bir dijital dönüşüm rekabeti başlattı. Ancak, bu dönüşüm sadece büyük firmaları etkilemiyor. Büyük firmalarla işbirliğine devam edip ekonomik yaşantısını sürdürmek isteyen KOBİ’lerin de yeni ekonomiye ayak uydurması gerekiyor.

12.06.2017İK/Yeni Ekonomi
Türkiyede yatırımlarını artırıyor

Türkiye'de yatırımlarını artırıyor

Motul, Türkiye’deki yatırımlarını artırıp, şirketleşerek, yeni ofisinde Motul TR İleri Teknoloji Otomotiv ve Endüstri Yağları A.Ş. ismiyle hizmet sunmaya devam edecek.

27.05.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

WhatsAppzedeleriz hepimiz

Yaşı biraz ilerlemiş olanlar eskiden şöyle derdi, ‘Yahu bu cep telefonu olmadan önce ne yapıyorduk biz?’ Sonra Facebook olmadan önceki hayatını hatırlayamayanlar, Twitter’sız uyuyamayanlar, Instagram’sız yaşayamayanlardan olduk hepimiz. Ama esas büyük bağımlılığı es geçmeyelim: WhatsApp!

28.11.2018

İngiliz Newton Fonu Türkiye’de inovasyonu anlamak istiyor

Ürün ve servisler distribütörlere dağıtılmıştı. Herşey son derece düzgünce ilerliyordu. Tricia’nın tek derdi ürünleri nasıl yetiştirebileceğiydi. Çin’de üretim yapan şirket hızlıca bu yükselen talebe karşılık verebilir miydi? Tricia sadece Kaliforniya’da değil Portland ve Washington eyaletlerinden de telefonlar almaya başlamıştı. Bir girişimcinin sahip olmak istediği en güzel derde sahipti. Ben bu talebe nasıl yetişeceğim diye uyanıyordu her gün.

18.09.2018

Geçici indirim yerine kalıcı değişiklik gerek

SON dönemde hükümetin ekonomide canlanma sağlanması için akaryakıt başta olmak üzere birtakım ürünlerin Özel Tüketim Vergisi’nde ( ÖTV) indirime gitmeye hazırlandığı söylentileri yine ortalığı karıştırdı. Kesin ve resmi bir açıklama yok. Sadece bazı danışmanlar piyasaların canlanması için bu konuda temennide bulununca, basında geniş yer buldu ve senaryolar oluşturulmaya başlandı.

29.04.2018

Kendi kanınızla tedavi

TÜYAP’ta, Türkiye’nin medikal alandaki en önemli buluşma fuarı EXPOMED2018’e katılan firma (yüzde 20) ve artan ziyaretçi (yüzde 23) sayılarında rekor kırıldı.

29.03.2018

Torna tesviyeyle başladı şimdi ise güzelleştiriyor

İŞ hayatında ilk adımı ortaokulda bir giyim mağazasında atar. ‘El alem ne der’ anlayışıyla büyüse de doğru bildiği yolda ilerler.

11.02.2018

Makineye yakayla girdi, bakterileri ‘tünel’de bitirdi

1980’li yıllardı. Lise mezunu Haluk Akın, kuzenine ait gömlek fabrikasında çalışırken, fason üretim yaptıkları bir yabancı marka, önlerine yeni kural koydu:

19.08.2017