MENÜ

Diş Sağlığı

Diş Sağlığı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Diş Sağlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Diş Sağlığı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.968 Diş Sağlığı haberi bulunmuştur.

Diş Sağlığı Haberleri

Sağlık Bakanı Koca: ABDden sonra dünyada en çok dijital hastaneye sahip ülkeyiz

Sağlık Bakanı Koca: ABD'den sonra dünyada en çok dijital hastaneye sahip ülkeyiz

Sağlık Bakanı Koca, Türkiye'nin, ABD'den sonra dünyada en çok dijital hastaneye sahip olan ülke konumuna yükseldiğini belirtti.

30.10.2019Gündem

Menopoz Döneminde Brokoli ve Kereviz Tüketmek Dişleri Koruyor

Protetik Diş Tedavisi Uzmanı Doç. Dr. Bülbül, menopoz dönemi hakkında, "Bu dönemde yüzde 90'dan fazlası sudan oluşan kereviz ve brokoli tüketmek diş sağlığını korumaya yardımcı oluyor" dedi.

Hepatit B nedir, belirtileri nelerdir

Hepatit B nedir, belirtileri nelerdir?

Hepatit B hastalığı, hepatit B virüsünün neden olduğu, bulaşıcı bir hastalıktır.Hepatit B; hafif bir hastalıktan ömür boyu süren, siroz ve karaciğer kanserine yol açabilen farklı sonuçları olabilen bir karaciğer hastalığıdır. Hepatit B Hepatit B Virüsü (HBV) ile meydana gelir. Hepatit B akut veya kronik olabilir. Peki Hepatit B virüsünün belirtileri nelerdir?

30.09.2019Sağlık
Üniversitenin Çocuk Bilim Şenliğine 8 bin çocuk katıldı

Üniversitenin 'Çocuk Bilim Şenliği'ne 8 bin çocuk katıldı

Ankara Üniversitesi Çocuk Bilim Merkezi Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bilim şenliğinde, çocukların erken yaşta bilimle tanışabilmesi ve gelişimlerinin desteklenmesi için çeşitli etkinlikler düzenlendi.

24.09.2019Eğitim
Kadın doktoru darp eden kişi için yeni gelişme

Kadın doktoru darp eden kişi için yeni gelişme

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde diş ağrısı nedeniyle gittiği aile sağlık merkezinde kadın doktoru darbedip kaçan N.P. adlı kadın, polis tarafından yakalandı. N.P., mahkemece adli kontrol şartı getirilerek, serbest bırakıldı.

7.09.2019Gündem
Kadın hastadan kadın doktora dayak

Kadın hastadan kadın doktora dayak

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde diş ağrısı nedeniyle Aile Sağlık Merkezi'ne giden N.P. adlı kadın kendisine antibiyotik yazmayan kadın doktor E.O.’yu darp etti. Doktorun kullandığı eşyalara da zarar vererek kaçan şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldı.

5.09.2019Gündem
Tartışma yaratmıştı... Bu cevabı verdi: Görüntüyle işimiz yok

Tartışma yaratmıştı... Bu cevabı verdi: Görüntüyle işimiz yok

ANKARA’nın Polatlı ilçesinde eski sevgilisi tarafından bıçaklanan N.K. adlı kadını ölümden kurtaranlardan esnaf Aytekin Sarıkaya (50), "Gözümü kararttım, koşarak gittim. O kadının orada bağırmasına kimse dayanamaz" dedi. Esnaf Güven Çelik de (24) "Can kurtarmak varken görüntüyle işimiz yok" dedi.

4.09.2019Gündem
Sağlık Bakanı Koca’dan okul döneminde beslenme uyarıları

Sağlık Bakanı Koca’dan okul döneminde beslenme uyarıları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Sağlıklı beslenme alışkanlığı, çocuklarımızın yalnızca büyüme ve gelişiminde değil okul başarısı üzerinde de etkili. Yetersiz ve dengesiz beslenen öğrencilerin dikkat süreleri kısalıyor, algılamaları azalıyor, zaman zaman öğrenme güçlüğü ve davranış bozuklukları gelişebiliyor, daha kolay hastalanıyorlar ve okul başarıları düşebiliyor" dedi.

4.09.2019Eğitim
Birinci ve 9. sınıflar okula ne zaman başlayacak Okullar ne zaman açılıyor

Birinci ve 9. sınıflar okula ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman açılıyor?

Haziran ayında başlayan yaz tatili döneminin bitmesine günler kala, okula uyum haftası veliler tarafından merak konusu oldu. MEB'in açıkladığı 2019-2020 eğitim dönemi takvimini öğrenmek adına araştırmalarına hız veren vatandaşlar, 'Birinci ve 9. sınıflar okula ne zaman başlayacak?' sorusunun yanıtını arıyor. İşte, okulların açılacağı tarihle ilgili bilgiler.

4.09.2019Gündem
Dişini çektirdikten sonra gözünü kaybettiği iddia edilmişti Hatay Valiliğinden açıklama geldi

Dişini çektirdikten sonra gözünü kaybettiği iddia edilmişti! Hatay Valiliği'nden açıklama geldi

Hatay'da Mustafa Bulat isimli bir hastanın dişini çektirdikten sonra gözünü kaybettiği iddia edilmişti. Hatay Valiliği bu iddialar üzerine açıklama yaptı. Valilik bazı internet sitelerinde yer alan "Diş çektirdi, gözünü kaybetti" şeklindeki haber ve iddianın gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Valilikten yapılan açıklamada hastanın ağız ve çevresinde tespit edilen kötü huylu kanser nedeniyle gözünü kaybettiği bildirildi.

21.08.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları için bugün son gün - Sonuçları ne zaman açıklanacak

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları için bugün son gün - Sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS-2019/4 Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme işlemleri için 21 Ağustos son gün. Sağlık Bakanlığı’nın farklı branşları için başvurusunu gerçekleştiren adaylar şimdi sonuç bilgisini merak ediyor. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

21.08.2019Gündem
Dehşete düşüren iddia Dişi çekildi, gözünü kaybetti...

Dehşete düşüren iddia! Dişi çekildi, gözünü kaybetti...

Hatay'da bir kişi dişini çektirdikten sonra gözünü kaybettiği iddiasıyla hukuk mücadelesi başlattı. Ailenin avukatı Neslihan Güraslan yaptığı açıklamada "Dişi çekildikten sonra müvekkilimin yüzü daha da şişmeye başlıyor. Ameliyat olduktan sonra göz ve yüzünün bir kısmını kaybediyor. Normalde bu tür hastalarda direkt diş çekimini tercih etmiyor doktorlar. Orada zaten yüzü şiş, doktor bunu gördüğü halde dişi çekiyor" dedi.

20.08.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları devam ediyor - İşte branş dağılımı

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları devam ediyor - İşte branş dağılımı

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 12.000 sözleşmeli sağlık personeli alınacak. Sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının unvan/branş ve öğrenim düzeylerine göre dağılımı Sağlık Bakanlığı'nın resmi sayfası üzerinden paylaşılmıştı. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları için son gün ne zaman?

14.08.2019Gündem
YÖK Atlası 20 milyondan fazla kişi kullandı

YÖK Atlas'ı 20 milyondan fazla kişi kullandı

YÖK tarafından, üniversite ve bölüm tercihi yapacak adayların daha bilinçli karar vermesini sağlamak amacıyla hizmete sunulan YÖK Atlas'tan bu tercih döneminde 2 milyon 669 bin; bugüne kadar ise 20 milyon 94 bin kişi faydalandı.

2.08.2019Eğitim
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman?

Sağlık Bakanlığı'nca KPSS puanıyla atanacak 12 bin sözleşmeli sağlık personeli için ilan Resmi Gazete'de yayımlandı. Gözler şimdi başvuru işlemlerinin başlayacağı tarihte. Öte yandan söz konusu ilana başvuru yapabilmek için gerekli şartlar da merak ediliyor. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman?

1.08.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı için başvuru nasıl yapılır

Sağlık Bakanlığı 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı için başvuru nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek 12 bin sözleşmeli personel alımı ilan detayları açıklandı. ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan bilgilere göre tercihler 7 Ağustos tarihinde alınacak. Sözleşmeli sağlık personeli alımı için kadroya dahil edilecek unvanlar arasında hemşire, ebe, psikolog gibi birçok branş yer alacak. Peki, Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı için süreç nasıl işleyecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

31.07.2019Gündem
Adayları en çok ‘hukuk’ ve ‘tıp’ı araştırdı

Adayları en çok ‘hukuk’ ve ‘tıp’ı araştırdı

YÖK Atlas'ın verilerine göre, lisans düzeyinde tercih yapacak adaylar en çok hukuk, tıp ve diş hekimliği bölümlerini inceledi. Önlisans düzeyinde ise en çok incelenen bölümler ise ilk ve acil yardım, anestezi ve ‘bilgisayar programcılığı’ oldu.

24.07.2019Eğitim
Sağlık Bakanlığından bedelsiz arsa tahsisi iddialarına yalanlama

Sağlık Bakanlığından 'bedelsiz arsa tahsisi' iddialarına yalanlama

Sağlık Bakanı Koca, Ankara Numune Hastanesi arazisinin vakıf üniversitesine devredileceği iddiasını yalanlayarak, "Ankara Numune Hastanesinden boşalan tarihi binaya da Ankara Halk Sağlığı Başkanlığının taşınması planlanmıştır" ifadesini kullandı.

1.07.2019Gündem
Ağız ve Diş Sağlığı bölümü nedir Ağız ve Diş Sağlığı bölümü taban ve tavan puanları

Ağız ve Diş Sağlığı bölümü nedir? Ağız ve Diş Sağlığı bölümü taban ve tavan puanları

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) katılarak üniversite hayatı için adım atan gençler, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) tercih ve yerleştirme sürecini beklerken, bazı bölümlerin taban puanları, iş imkanları ve ders içeriklerini araştırmaya başladı. Sağlık sektörü alanında bir kariyer planlaması yapmak isteyen gençler, 'Ağız ve Diş Sağlığı' bölümü hakkında bilgi edinmek ve bölümün taban puanlarını öğrenmek istiyor. Peki, Ağız ve Diş Sağlığı bölümü nedir?

27.06.2019Gündem
İmamoğlu: Türkiye demokrasi süreci adına beni mutlu etti

İmamoğlu: Türkiye demokrasi süreci adına beni mutlu etti

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'da Hayatı Kolaylaştıracak Çözümler" başlıklı basın toplantısında açıkladı. İmamoğlu, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile çıkacağı canlı yayın için, ‘’Beni Türkiye demokrasi süreci adına mutlu etmiştir" dedi.

11.06.2019Gündem
16 bin dolarla çalışacak eleman arıyor Görüşmeler 27 Mayısta başlıyor

16 bin dolarla çalışacak eleman arıyor! Görüşmeler 27 Mayıs'ta başlıyor

Emirates Havayolu, Türkiye'den personel istihdam etmeye devam ediyor. şirket pilot ekibine Türkiye'den başvuran adaylar için 27-28 Mayıs 2019 tarihlerinde Crowne Plaza İstanbul Florya'da görüşme günü düzenleyecek. Eİşe kabul edilenler konaklama ve 42 gün yıllık iznin yanı sıra aileleri de geçerli olmak üzere ücretsiz bilet ve çeşitli imtiyazlara hak kazanacak.

16.05.2019Ekonomi
Diyanete göre misvak kullanmak ve diş fırçalamak orucu bozar mı

Diyanet'e göre misvak kullanmak ve diş fırçalamak orucu bozar mı?

Diş fırçalamak orucu bozar mı sorusu, son günlerde birçok vatandaşın gündeminde yer almaya devam ediyor. Ramazan ayında iftar saati öncesinde dişlerini fırçalamak isteyen Müslümanlar, oruç ibadetlerinin zarar görüp görmeyeceğini merak ediyor. İşte, diş fırçalamak orucu bozar mı sorusuna Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan cevap

14.05.2019Gündem
Diş fırçalamak orucu bozar mı Diş çektirmek orucu etkiler mi

Diş fırçalamak orucu bozar mı? Diş çektirmek orucu etkiler mi?

Diş sağlığı bu yıl 29 sürecek olan Ramazan ayında en çok araştırılan ve merak edilen konulardan biri oldu. Her gün tekrarladıkları diş fırçalama alışkanlığını Ramazan’da da sürdürmek isteyen vatandaşlar, ‘Diş fırçalamak orucu bozar mı? Diş çektirmek orucu etkiler mi?’ sorusuna yanıt arıyor. Öte yandan diş çektirme işleminin de oruca etkisi merak ediliyor. Peki, diş fırçalamak orucu bozar mı? Diş çektirmek orucu etkiler mi?

7.05.2019Gündem
Diş fırçalayınca oruç bozulur mu Diyanet açıkladı

Diş fırçalayınca oruç bozulur mu? Diyanet açıkladı

Diş fırçalamak orucu bozar mı sorusu, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte birçok kişinin gündeminde yer aldı. Oruç ibadeti dolayısıyla ağza su veya macun kaçmasını istemeyen vatandaşlar, bu durumla karşılaşılması halinde neticenin ne olacağını araştırmaya başladı. Peki, diş fırçalamak orucu bozar mı? İşte, o konu hakkında Diyanet'ten alınan bazı bilgiler

6.05.2019Gündem
Ramazanda ağız kokusu nasıl önlenir

Ramazanda ağız kokusu nasıl önlenir?

Mübarek Ramazan ayının başlamasına kısa bir süre kala, vatandaşların araştırmaları hız kazandı. Ramazanda yaşanan ağız kokusu probleminden nasıl kurtulacaklarını merak eden vatandaşlar, bu kapsamda en doğru bilgileri almak istiyor. Peki, Ramazanda ağız kokusu nasıl önlenir?

30.04.2019Gündem
Diş fırçalamak orucu bozar mı Oruçluyken diş fırçalanır mı

Diş fırçalamak orucu bozar mı? Oruçluyken diş fırçalanır mı?

Oruçluyken diş fırçalanır mı sorusu, Ramazan ayında içerisinde dişlerini fırçalamak isteyen ancak ikilemde kalan vatandaşların sorguladığı konu olmaya başladı. Peki, diş fırçalamak orucu bozar mı? İşte, oruçluyken diş fırçalamak isteyen vatandaşların araştırdığı konuyla ilgili bazı bilgiler

25.04.2019Gündem
Ağızınızda Saklı Hayati Sıvı: Tükürük

Ağızınızda Saklı Hayati Sıvı: Tükürük

Ağızımızda bulunan tükürük bezleri yaklaşık olarak günlük 1-2 litre tükürük salgılamaktadır. Bu sayede tüketilen besinlerin sindirilmesinde önemli bir rol üstlenmektedir. Her organda oluşabileceği gibi tükürük bezlerinde de hastalıkların görülebileceğine dikkat çeken KBB Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ozan Seymen Sezen, sizler için anlattı.

Türkiye nüfusunun yüzde 28i çocuk

Türkiye nüfusunun yüzde 28'i çocuk

Türkiye'nin çocuk nüfusu, geçen yıl sonu itibarıyla 22 milyon 920 bin 422 olarak belirlendi.

18.04.2019Ekonomi
Ramazanda ağız kokusu nasıl önlenir

Ramazan'da ağız kokusu nasıl önlenir?

Ramazan'da ağız kokusu nasıl giderilir sorusu, oruç ibadetlerini yerine getirecek olan vatandaşların araştırdığı konular arasında yer alıyor. Peki, Ramazan ayında ağız kokusunu gidermek için neler yapmak gerekir? İşte, o konu hakkında bazı uzman görüşleri

17.04.2019Gündem
Hamilelikte Magnezyum Eksikliğine Dikkat

Hamilelikte Magnezyum Eksikliğine Dikkat!

Hamilelik döneminde, vücudun ihtiyacının arttığı minerallerden birisi de kuşkusuz ki magnezyumdur. “Magnezyum, vücudumuz için gerekli en önemli minerallerden biridir. Böbrek, kemik, kas ve diş sağlığı için çok önemlidir. Kan şekeri, kan basıncı, vücutta enzimlerin çalışmasının düzenlenmesinde önemli rol üstlenir” diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Gökçenur Gönenç, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğandan Ereğlide önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ereğli'de önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eski terminal alanından düzenlenen Ereğli mitinginde konuştu. Yeni Zelanda'da yaşanan cami katliamına tepki gösteren Erdoğan, "Bunun hesabını Yeni Zelanda sormazsa öyle ya da böyle biz bunun hesabını sormasını biliriz. Yasalarında 15 yıldan fazla hapis cezası yokmuş. 50 Müslümanı katledecek sizin yasalarınızda böyle bir madde yokmuş. İnsan canı ne kadar ucuz ya" dedi.

19.03.2019Gündem
Terör belasından asil milletimizi kurtaracağız

"Terör belasından asil milletimizi kurtaracağız"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Başına musallat olan terör belasından asil milletimizi kurtaracağız" dedi. Akar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile katıldığı Üsküdar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi açılışında, ülke ve millet için tehdit, tehlike olan unsurlara yönelik mücadelenin devam ettiğini belirtti.

16.03.2019Gündem
Terör belasından asil milletimizi kurtaracağız

"Terör belasından asil milletimizi kurtaracağız"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Başına musallat olan terör belasından asil milletimizi kurtaracağız" dedi. Akar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile katıldığı Üsküdar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi açılışında, ülke ve millet için tehdit, tehlike olan unsurlara yönelik mücadelenin devam ettiğini belirtti.

16.03.2019Gündem
Bakan Dönmez: Nüfusun yüzde 60ına doğal gaz gitti

Bakan Dönmez: Nüfusun yüzde 60'ına doğal gaz gitti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Cumhurbaşkanımızın 'batıda ne varsa, doğuda da olacak' direktifi doğrultusunda, gece gündüz durmaksızın çalışarak bugün itibarıyla ülke nüfusunun yüzde 60'ına gazı götürmüş durumdayız" dedi.

16.03.2019Ekonomi
Beyaz Çay Nedir Beyaz Çayın Faydaları Nelerdir

Beyaz Çay Nedir? Beyaz Çayın Faydaları Nelerdir?

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz beyaz çay nedir, yararları ve zararları nelerdir? Beyaz çayı siyah ve yeşil çaydan ayıran fark nedir? Beyaz çay hakkında tüm merak edilenleri derledik…

Riva İstanbul’un cazibe merkezi olacak

Riva İstanbul’un cazibe merkezi olacak

Cumhur İttifakı AK Parti Beykoz belediye başkan adayı Murat Aydın, Beykoz’u sil baştan ele alacaklarını ve ilçeyi Riva’dan başlayarak İstanbul’un cazibe merkezi yapacaklarını söyledi. Murat Aydın, Beykoz’un en önemli sorunu olan imar problemini de çözeceklerini belirtti.

8.03.2019Gündem
Damla sakızı nasıl kullanılır, faydaları neler

Damla sakızı nasıl kullanılır, faydaları neler?

Özellikle Ege ve Akdeniz Bölgeleri’nde sıklıkla kullanılan damla sakızı, gerek aromasıyla gerekse de sağladığı faydalarla rağbet görüyor. Damla sakızının yatıştırıcı ve bazı preparatlara koku verici, ağız kokularını giderici, diş etlerini kuvvetlendirici özellikleri var. Peki, damla sakızı nasıl kullanılır, faydaları neler?

Yazar Sonuçları

Hekimler olarak ‘artık yeter’ diyoruz

Her gün sayısı artarak devam eden sağlık çalışanlarına yönelik fiziksel ve psikolojik şiddet, toplumsal bir sorun olarak kabul edilmeli. İlgili bakanlıklar gerekli önleyici düzenlemeleri bir an önce hayata geçirmeli.

24.10.2019

Dişleri sağlığının anahtarı

Çok az sayıda köpek, dişlerinin fırçalanmasına izin verir; bu sayı kedilerde oldukça düşüktür.

24.09.2019

Sağlıklı girişim

İLK adım işitme cihazı pazarlama fikriyle Figen Baz’dan gelir. Bir yandan çocuklarını, öte tarafta da işi büyütmek için çalışır.

9.09.2019

Çocuğunuzla birlikte ortodonti tedavisine

DİŞLERİN damaktaki dağılım bozukluğunu gidermek ve estetik görünüm yanında sağlıklı bir ağız yapısına sahip olmak için uygulanan bir tedavi yöntemi olan ortodonti, 9-14 yaşlarında başlasa da pek çok ebeveyn çocuğu sayesinde bu ertelediği hizmeti almaya karar verebiliyor.

28.07.2019

Sağlıklı diş sağlıklı beden

DİŞ ve dişeti sağlığı, genel sağlığın vazgeçilmez bir parçasıdır.

8.04.2019