MENÜ

Diş Hekimleri

Diş Hekimleri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Diş Hekimleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Diş Hekimleri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.411 Diş Hekimleri haberi bulunmuştur.

Diş Hekimleri Haberleri

Diş hekimini bıçaklamıştı Mahkeme başkanı böyle uyardı...

Diş hekimini bıçaklamıştı! Mahkeme başkanı böyle uyardı...

BURSA’da, diş ağrısı nedeniyle gittiği diş hekimi Hamdi Gören'i (54) göğsünden bıçaklayarak yaralayan Mert Demir'in (18) yargılanmasına başlandı. Bıçakladığı doktora, “Doktor amca” diye hitap eden tutuklu sanık Demir, pişman olduğunu söyleyerek, özür diledi. Mahkeme başkanı, “Doktorlar siz iyi olasınız diye orada, bıçaklamak için değil” dedi.

5.11.2019Gündem
Dişi uyuşmayan hasta tarafından bıçaklanan doktor mahkemede konuştu

Dişi uyuşmayan hasta tarafından bıçaklanan doktor mahkemede konuştu

Bursa’da dişi uyuşmadığı iddiasıyla bir genç tarafından bıçaklanan doktor, sanıktan şikayetçi olduğunu, dişin uyuşmadığını anlayınca bıraktığını söyledi. Sanık ise, "Doktor amca" diye hitap ettiği diş doktorundan özür diledi. Mahkeme başkanı, sanığa tepki göstererek, “Doktorlar siz iyi olasınız diye orada, bıçaklanmak için değil” dedi.

5.11.2019Gündem
10 dakikalık yolu birkaç saniyeye indiriyordu 24 saat içinde kapatıldı

10 dakikalık yolu birkaç saniyeye indiriyordu! 24 saat içinde kapatıldı

İspanya’nın güneyindeki turistik Estepona kasabasında belediyenin iki sokağı birbirine bağlamak için inşa ettiği 38 metrelik kaydırak, bazı kişilerin yaralanması üzerine hizmete girmesinden 24 saat sonra kapatıldı.

14.05.2019Avrupa
Anadolunun gizli DNA hazinesini bulacak ilk laboratuvar

Anadolu'nun gizli 'DNA' hazinesini bulacak ilk laboratuvar

Anadolu'da son 10-15 bin yıldaki uygarlıklardan kalma mumyalaşmış insan kalıntılarının DNA analizlerini yaparak geçmiş dönemlere ışık tutacak "Antik DNA Laboratuvarı" Hacettepe Üniversitesi bünyesinde açılacak.

19.04.2019Teknoloji
Kanal tedavisi nedir ve nasıl yapılır

Kanal tedavisi nedir ve nasıl yapılır?

Diş çürümesi ile beraber diş pusulası iltihaplanır ve kişiye ağrı, acı hissi yaratır. Her yaş grubunda görülen diş çürümeleri tedavi edilmezse dişin kaybına kadar gidebilir. Diş hekimleri diş problemi yaşayan hastalarda, diş çekimi yerine diş kurtarılabilecek durumda ise, kanal tedavisi uygulamayı uygun görür. Kanal tedavisi birçok hastanın karşılaştığı tedavi yöntemlerinden birini oluşturuyor. Peki, kanal tedavisi nedir ve nasıl yapılır?

17.04.2019Sağlık
Diş Sıkmanın Yol Açtığı 7 Sorun

Diş Sıkmanın Yol Açtığı 7 Sorun

Birçok insan gün içerisinde ya da gece uyurken istemsizce gerek iş yoğunluğu, gerekse günlük yoğunluk gibi nedenlerle ciddi bir stres dalgası yaşayabiliyor. Bu stres, zaman zaman fizyolojiye yansıyor ve kişilerin istem dışı davranışlarında da belirgin bir artışa yol açabiliyor. Diş sıkma alışkanlığı da bu davranışlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’nden Uz. Dr. Esma Geçkili, diş sıkma ve gıcırdatma ile ilgili bilgi verdi.

Gülüş Estetiği Nedir Gülüş Estetiği Nasıl Olmalıdır

Gülüş Estetiği Nedir? Gülüş Estetiği Nasıl Olmalıdır?

Gülüş estetiği, kişilere mükemmel gülümseme sağlayan bir işlemdir. Diş Hekimi Mahmut Genç, gülüş estetiği konusunda önemli bilgiler verdi. Gülüş estetiği nedir? Gülüş estetiği nasıl olmalıdır?

28.02.2019Kişisel Bakım
Hac ve Umre sağlık personeli başvurusu nasıl yapılır

Hac ve Umre sağlık personeli başvurusu nasıl yapılır?

Hac ve Umre organizasyonu için görevlendirilecek olan sağlık personeli başvuruları başladı. Uzman ve pratisyen doktor, diş hekimi, diyetisyen, paramedik, sağlık memuru, ebe ve hastabakıcı olarak görev yapan kişilerin başvuruda bulunabileceği Hac ve Umre sağlık personeli başvurusu, Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden alınacak. Peki, başvuru şartları neler olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

22.01.2019Gündem
Yağ Çekme (Oil Pulling) Yöntemi Nedir

Yağ Çekme (Oil Pulling) Yöntemi Nedir?

Yağ Çekme 'Oil Pulling' yönteminin, diş ve diş eti sağlığını korumak ve iyileştirmek amacıyla özellikle Hindistan’da, 'Ayurveda' Tıbbı'nda uzun yıllardır yaygın olarak kullanılan geleneksel bir yöntem olduğunu söyleyen Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner, yağ çekme yöntemini anlattı.

TEDMEM’den Öğretmenlik Meslek Kanunu için öneri metin

TEDMEM’den Öğretmenlik Meslek Kanunu için öneri metin

Türk Eğitim Derneği’nin düşünce kuruluşu TEDMEM, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu öneri metni hazırladı. Öneriler arasında, öğretmen olacaklara ayrı sınav şartı getirilmesi yer alırken, eğitim fakültelerinin sınırlandırılması istenildi. İşte metinde yer alan öneriler:

15.12.2018Eğitim
Bu gidişle hapı yutacağız

Bu gidişle hapı yutacağız

- Hatalı antibiyotik kullanımı, dirençli bakteriler yani ‘süper mikroplar’ı çoktan yarattı bile. Sadece Avrupa ülkelerinde her yıl yaklaşık 33 bin, tüm dünyada da 700 bin kişi bu süper mikropların yol açtığı enfeksiyonlardan yaşamını kaybediyor. Sorun bu hızla büyürse 2050 yılından itibaren her yıl toplam 10 milyon kişinin dirençli bakteri enfeksiyonları nedeniyle öleceği hesaplanıyor. Bu tabloya ‘antibiyotik kıyameti’ de deniyor.

18.11.2018Gündem
Son dakika: Teklif komisyondan geçti Sağlıkta yeni düzenleme

Son dakika: Teklif komisyondan geçti! Sağlıkta yeni düzenleme

Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda kabul edildi. Teklif, organ bağışı, sağlık çalışanlarına şiddet, tütün ürünleri gibi konularda yeni düzenlemeler içeriyor.

8.11.2018Gündem
Sağlık çalışanlarına şiddet yasa teklifi Mecliste

Sağlık çalışanlarına şiddet yasa teklifi Meclis'te

AK Parti'nin sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için hazırladığı yasa teklifi Meclis Başkanlığı'na sunuldu. Teklif ile ilaç ve eczacılık alanında düzenleme, sağlık çalışanlarına şiddetin önlenmesi gibi konular hedefleniyor. TBMM Başkanlığına sunulan teklif 43 maddeden oluşuyor. Teklifin perşembe günü Meclis Sağlık Komisyonu'nda görüşülmesi öngörülüyor.

30.10.2018Gündem
Amasyada şaşkına çeviren doğum Tam 9 tane...

Amasya'da şaşkına çeviren doğum! Tam 9 tane...

Merzifon Devlet Hastanesinde dün doğum yapan Seda Kar'ın (30) dünyaya getirdiği "Elif Nur" adı verilen bebeği kontrol eden doktor, bebeğin 9 tane dişinin bulunduğunu fark etti. Endişe ve şaşkınlık yaşayan Kar ailesi, doktorların kontrolünün ardından bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu öğrenince rahatladı.

11.10.2018Gündem
Hipnoz nedir

Hipnoz nedir?

Psikolojiye göre, telkine yatkınlık gösteren bir tür yapay uyku veya uyku-uyanıklık arası duruma hipnoz deniliyor. Hipnozun tam olarak ne olduğu, nasıl yapıldığı ve geçmişi vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, hipnoz nedir? İşte, hipnoza dair merak edilen tüm detaylar...

4.10.2018Gündem
Vizyon Sahibi Bir Diş Fırçanız Olsun İster misiniz

Vizyon Sahibi Bir Diş Fırçanız Olsun İster misiniz?

Diş fırçalamaya bakışımızı değiştirmeyi amaçlayan dünyanın en saygıdeğer diş hekimleri, yüzde yüz doğal ve vegan bir diş fırçası tasarladı. Tüm dünyada satış rekorları kıran ilk bambu diş fırçası Humble Brush, doğada tamamen çözünebiliyor. Elde üretiliyor ve antibakteriyel olmasının yanı sıra son derece ergonomik bir tasarıma da sahip. Yine doğadan ilham aldığı renklerle diş fırçasına estetik bir görünüm, diş fırçalamaya da keyif katıyor. En önemlisi, bir Humble Brush aldığınızda dünyanın herhangi bir yerinde ihtiyacı olan bir çocuğun ağız sağlığına kavuşması için destek oluyor, ona mütevazı bir gülüş hediye ediyorsunuz.

6.09.2018Alışveriş
İngiltere bu bebeği konuşuyor 2000 doğumda bir yaşanıyor

İngiltere bu bebeği konuşuyor! 2000 doğumda bir yaşanıyor!

İngiltere'de hekimler henüz 12 günlük kız bebeğin dişini çekmek zorunda kaldı. İngiliz Dişhekimleri Birliği'ne (BDA) göre her 2000 bebekten biri doğum dişiyle dünyaya geliyor.

3.08.2018Dünya
Çarpık dişlere Türk çözümü

Çarpık dişlere Türk çözümü!

Çarpık olarak çıkan dişleri düzeltmek için kullanılan diş tellerine önemli bir alternatif Türk girişimcilerden geldi. Şeffaf diş plakları üreten ORTHERO, tedavi sürecini yüzde 40 azaltırken, kullananların estetik görünümünü de bozmuyor.

25.07.2018Ekonomi
Delirten hastalığın devasını Gülhanede buldu... Aylar sonra müjdeli haber

'Delirten' hastalığın devasını Gülhane'de buldu... Aylar sonra müjdeli haber

Diş beyazlatma tedavisi sırasında dişlerinin tümünü kaybeden ve dayanılmaz ağrıları nedeniyle yaşamına son verilmesini dahi isteyen Sunay Öztürk, Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesindeki tedavisi sayesinde yemek yemeye başladı.

19.07.2018Gündem
Uykuda diş sıkma neden olur Uykuda diş sıkma tedavisi

Uykuda diş sıkma neden olur? Uykuda diş sıkma tedavisi

Gün boyu şehir hayatı veya iş hayatına bağlı yaşanan stres, uyku sırasında diş sıkmaya neden olabilir. Hastalar genellikle dişlerini sıktığının farkında bile olmuyor. En sık görülen uyku bozukluklarından biri olan diş sıkma, uykuda konuşma ve horlamadan sonra üçüncü sırada karşımıza çıkıyor. Peki, Uykuda diş sıkma neden olur? Uykuda diş sıkma tedavisi nasıl yapılır?

17.07.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Hekimler olarak ‘artık yeter’ diyoruz

Her gün sayısı artarak devam eden sağlık çalışanlarına yönelik fiziksel ve psikolojik şiddet, toplumsal bir sorun olarak kabul edilmeli. İlgili bakanlıklar gerekli önleyici düzenlemeleri bir an önce hayata geçirmeli.

24.10.2019

Bursa’da bir şeyler oluyor

OSMANGAZİ Köprüsü’nden 100 lira vererek geçtik; yolumuz esasında Bursa...

14.03.2019

Gerçekleri öğrenin ve benim onurlu, yalansız yaşamama imkan verin!

Nefis filmlerdi.Güzel, dokunaklı ve derin…‘Zenne’ ve ‘Çekmeceler’.İzlemediyseniz mutlaka izleyin.İkisinin de bende yeri ayrı.Caner Alper, eşi Mehmet Binay’yla birlikte o filmlerin senaristi ve yönetmeni.Pek çok ödül kazandılar.‘Zenne’yle Altın Portakal’da SİYAD En İyi Film, En İyi İlk Film ve oyunculuk ödülleriyle, dünya festivallerinde otuzun üzerinde ödül...Şimdi de o Caner Alper -ki aslında endüstri mühendisi ama sinemaya gönül vermiş bir sanatçı- bir kitap yazdı: ‘Temiz Aile Çocuğu!’Otobiyografi... Daha önce okumadığım kadar açık ve damardan yazılmış. Otobiyografi çok anarşist bir yazı biçimi. Ve zordur yalansız dolansız yazmak. Kendini, aileni yerle bir edebilmelisin. Caner Alper de etmiş. Yani ‘Temiz Aile Çocuğu’ öyle herkesi mutlu edeyim, kimse alınmasın diye yazılmış bir şey değil. Gerçekten 10 numara. Cesaret ister böyle bir şey yazmak.“Ne olursan ol, sıradan olma” diyen annesiyle yaşadığı çatışmaları, zorlukları yazmış. Ailenin diğer fertleriyle de ilişkisini... Bu kadarı mı şeffaf olunur! Bir eşcinsel çocuğun gözünden bu ülkede büyümeyi yazmış. Karşılaştığı sorunları anlatmış. Çok çok etkilendim. Çünkü içeriden anlatmış. Sinematografik. Ben ilk kez aile dinamiklerini bu kadar net okudum bir kitapta. Sonunda ailesine gay oduğunu söylüyor, kendi deyimiyle “dolaptap çıkıyor” ama o zamana kadar neler çektiğini de okuyoruz. Ve hâlâ gay olmanın bizimki gibi ikiyüzlü toplumlarda ne kadar zor olduğunu... Caner Alper, esas olarak eşcinselliğin özel değil, beşeri ve hukuki bir mesele olduğunun altını çiziyor.Çok soru sordum, benim de böyle bir sorunum var, derinleşebilmek için soruyorum...Bunun ardından... Bu röportaj, salı da devam edecek...

16.12.2018

Uyku Apnesi

Merhabalar sevgili okurlar.

12.08.2018

Risk analizi mi check- up mı

Sağlığınızın ne durumda olduğunu öğrenip gelişebilecek problemleri önceden tahmin edebilmek için her yıl düzenli sağlık taramalarından geçmeniz şart.

12.08.2018