MENÜ

Diş Fırçalamak

Diş Fırçalamak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Diş Fırçalamak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 296 Diş Fırçalamak haberi bulunmuştur.

Diş Fırçalamak Haberleri

Erik Yedikten Sonra Sakın Dişlerinizi Fırçalamayın

Erik Yedikten Sonra Sakın Dişlerinizi Fırçalamayın!

Ekşi ve şekerli yiyecekler ile gazlı içecekleri tükettikten sonra dişlerinizi fırçalamamanız gerektiğini biliyor muydunuz? Diş Hekimi Pertev Kökdemir, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Diş Fırçalamak Orucu Bozar mı

Diş Fırçalamak Orucu Bozar mı?

Diş fırçalamak orucu bozar mı? Sorusunun yanıtı milyonlarca kişi tarafından merak ediliyor. Ramazan ayında diş fırçalamanın orucu bozup bozmadığı en çok merak edilen konular arasında... Peki diş fırçalamak orucu bozar mı? Diş Hekimi Pertev Kökdemir yanıtlıyor...

23.05.2019İyi Yaşam
Diyanete göre misvak kullanmak ve diş fırçalamak orucu bozar mı

Diyanet'e göre misvak kullanmak ve diş fırçalamak orucu bozar mı?

Diş fırçalamak orucu bozar mı sorusu, son günlerde birçok vatandaşın gündeminde yer almaya devam ediyor. Ramazan ayında iftar saati öncesinde dişlerini fırçalamak isteyen Müslümanlar, oruç ibadetlerinin zarar görüp görmeyeceğini merak ediyor. İşte, diş fırçalamak orucu bozar mı sorusuna Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan cevap

14.05.2019Gündem
Oruçluyken banyo yapmak orucu bozar mı

Oruçluyken banyo yapmak orucu bozar mı?

Oruç ibadetini gerçekleştirmeye devam eden vatandaşlar, zaman zaman orucu bozan durumlarla ilgili soru işareti yaşıyor. Özellikle banyo yapmanın oruç üzerinde olumsuz bir etkisi olup olmadığı merak ediliyor. Peki, oruçluyken banyo yapmak orucu bozar mı?

10.05.2019Gündem
Diş fırçalamak orucu bozar mı Diş çektirmek orucu etkiler mi

Diş fırçalamak orucu bozar mı? Diş çektirmek orucu etkiler mi?

Diş sağlığı bu yıl 29 sürecek olan Ramazan ayında en çok araştırılan ve merak edilen konulardan biri oldu. Her gün tekrarladıkları diş fırçalama alışkanlığını Ramazan’da da sürdürmek isteyen vatandaşlar, ‘Diş fırçalamak orucu bozar mı? Diş çektirmek orucu etkiler mi?’ sorusuna yanıt arıyor. Öte yandan diş çektirme işleminin de oruca etkisi merak ediliyor. Peki, diş fırçalamak orucu bozar mı? Diş çektirmek orucu etkiler mi?

7.05.2019Gündem
Diş fırçalayınca oruç bozulur mu Diyanet açıkladı

Diş fırçalayınca oruç bozulur mu? Diyanet açıkladı

Diş fırçalamak orucu bozar mı sorusu, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte birçok kişinin gündeminde yer aldı. Oruç ibadeti dolayısıyla ağza su veya macun kaçmasını istemeyen vatandaşlar, bu durumla karşılaşılması halinde neticenin ne olacağını araştırmaya başladı. Peki, diş fırçalamak orucu bozar mı? İşte, o konu hakkında Diyanet'ten alınan bazı bilgiler

6.05.2019Gündem
Diş fırçalamak orucu bozar mı Oruçluyken diş fırçalanır mı

Diş fırçalamak orucu bozar mı? Oruçluyken diş fırçalanır mı?

Oruçluyken diş fırçalanır mı sorusu, Ramazan ayında içerisinde dişlerini fırçalamak isteyen ancak ikilemde kalan vatandaşların sorguladığı konu olmaya başladı. Peki, diş fırçalamak orucu bozar mı? İşte, oruçluyken diş fırçalamak isteyen vatandaşların araştırdığı konuyla ilgili bazı bilgiler

25.04.2019Gündem
Diş fırçalamak orucu bozar mı Misvak orucu bozar mı

Diş fırçalamak orucu bozar mı? Misvak orucu bozar mı?

Her Ramazan öncesi olduğu gibi bu yıl da orucu bozan durumlar günler öncesinden gündeme geldi, bunlardan biri de diş fırçalama ve misvak konusu üzerine oldu. Peki, diş fırçalamak ve misvak orucu bozar mı? Diyanet İşleri Başkanlığı orucu bozan durumları resmi sayfası üzerinden paylaştı. Peki, diş fırçalamak orucu bozar mı? Misvak orucu bozar mı?

16.04.2019Gündem
Hastalığınızın Sebebi Çürük Dişler Olabilir

Hastalığınızın Sebebi Çürük Dişler Olabilir

Tedavi edilmeyen çürükler zamanla ilerleyerek daha uzun süren kanal tedavilerine hatta diş kayıplarına yol açabiliyor. Bunun yanı sıra önemsenmeyen diş çürükleri; kalp-damar, mide, karaciğer ve böbrek gibi sistemik hastalıkları tetikliyor. Dt. Aslı Tapan, diş çürüklerinin sebep olduğu hastalıklar ve çürükten korunma yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Açlığınızı Kontrol Etme Yöntemleri

Açlığınızı Kontrol Etme Yöntemleri

Günümüzün en önemli sağlık sorunlarının başında obezite geliyor. Hatta öyle ki bu problem pek çok insanın korkulu rüyası haline gelmeye başlamış durumda. Bunun için akla ilk olarak sürekli yapılan diyetler, sporlar, yağ yakımını kolaylaştırıcı besinler tüketmek geliyor. Bunun için önce pek çok besine karşı “hayır” demeyi öğrenmeli ve aynı zamanda iştahınızı, açlığınızı kontrol altına alma yollarını öğrenmelisiniz.

Sağlıklı Sanılan Alışkanlıklar Neler

Sağlıklı Sanılan Alışkanlıklar Neler?

Günlük yaşantımızda düzenli olarak yaptığımız bazı alışkanlıklar var. Bunların sağlıklı olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ancak farkında olmadan yapılan ve aslında sağlıklı olmayan pek çok alışkanlık var. İşte onlardan bazıları...

Önce soğanı kesti sonra diş macununu aldı ve... Sonrası inanılmaz

Önce soğanı kesti sonra diş macununu aldı ve... Sonrası inanılmaz

Diş macunu deyip geçmeyin sadece diş fırçalamak için değil birçok şey için kurtacı olan diş macunu ile yapılanlara inanamayacaksınız.

1.10.2018Ekonomi
Kurban Bayramı’nda ağız ve diş sağlığını koruyan 8 öneri

Kurban Bayramı’nda ağız ve diş sağlığını koruyan 8 öneri

BESLENME alışkanlıklarının tatillerde, özellikle de bayramlarda çok değiştiğini söyleyen Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Kurucularından Dt. Göker Taşkınsu, Kurban Bayramı tatilinde çok fazla tüketilen kırmızı etin yanında tatlı ve hamur işi yiyeceklerin de sıkça tüketildiğinin altını çizdi ve ağız ve diş sağlığı açısından sorun olabilecek konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

14.08.2018Sağlık
Diş fırçalamak orucu bozar mı İşte yanıtı

Diş fırçalamak orucu bozar mı? İşte yanıtı

Ramazan ayında vatandaşların en çok merak ettiği konular genellikle orucu bozan durumlarla ilgili oluyor. Her gün düzenli olarak dişlerini fırçalayan vatandaşlar da diş fırçalamanın orucu bozup bozmadığını merak ediyor. Konu hakkında özellikle Diyanet'in ne dediğini araştıran vatandaşlar, 'Diş fırçalamak orucu bozar mı?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, Diş fırçalamak orucu bozar mı? Oruçluyken diş fırçalanır mı?

30.05.2018Gündem
Diş fırçalamak orucu bozar mı Diş macunu orucu bozar mı

Diş fırçalamak orucu bozar mı? Diş macunu orucu bozar mı?

Ramazan ayının merakla araştırılan konuları arasında yer alan diş fırçalamak orucu bozar mı sorusu, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yanıtlandı. Diş fırçalarken boğaza macun ya da su kaçma ihtimaline karşı sorgulamalarını gerçekleştiren vatandaşlar, konuyla ilgili detaylı bilgi edinmek istiyor. Peki, diş çektirme ve diş fırçalama ile oruç bozulur mu? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

22.05.2018Gündem
Diş fırçalamak ve diş çektirmek orucu bozar mı

Diş fırçalamak ve diş çektirmek orucu bozar mı?

Su ile temasta bulunduğumuz durumların orucu bozup bozmadığı merak ediliyor. Özellikle gün içerisinde birkaç kez tekrar ettiğimiz diş fırçalamanın oruç üzerindeki etkisi merak ediliyor. Peki diş fırçalamak ve diş çektirmek orucu bozar mı?

19.05.2018Gündem
Diş fırçalamak orucu bozar mı Ağız spreyi ve misvak orucu bozan durumlar arasında mı

Diş fırçalamak orucu bozar mı? Ağız spreyi ve misvak orucu bozan durumlar arasında mı?

Oruç ibadetini hakkıyla yerine getirmek isteyen vatandaşlar, orucu bozan durumları araştırıyor. Özellikle diş fırçalamak, ağız spreyi veya misvak kullanmak gibi kişisel bakımların oruç üzerindeki etkisi merak ediliyor. Peki her gün bir kaç defa yaptığımız diş fırçalamak orucu bozar mı? Ağız spreyi ve misvak orucu bozan durumlar arasında mı?

17.05.2018Gündem

Banyo yapmak (duş almak) ve denize girmek orucu bozar mı?

Kişisel bakımlarını oruç süreci içerisinde yapmayı planlayan vatandaşlar, ‘banyo yapmak (duş almak) orucu bozar mı?’ sorusuna yanıt arıyor. Diyanet, internet sayfası üzerinden yayımladığı orucu bozan durumlar listesinde banyo yapmak ve denize girmek konularına da değiniyor. Peki banyo yapmak (duş almak) ve denize girmek orucu bozar mı?

16.05.2018Gündem
Ramazanda diş fırçalama orucu bozar mı

Ramazan'da diş fırçalama orucu bozar mı?

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte vatandaşlar orucu bozan durumların hangileri olduğunu sorgulamaya başladı. Orucu bozup bozmadığı en çok merak edilenlerden biri de diş fırçalama oldu. 'Diş fırçalamak orucu bozar mı?' sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, konu hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıklamalarını sorguluyor. Peki, diş fırçalamak orucu bozar mı?

15.05.2018Gündem
Diş hassasiyeti nedir İşte tüm merak edilenler...

Diş hassasiyeti nedir? İşte tüm merak edilenler...

Diş hassasiyeti geçmişten günümüze gelen hiç de azımsanmayacak ölçüde bir problemdir. Bu zorlayıcı rahatsızlığın birkaç ismi vardır; dentin hassasiyeti ve kök hassasiyeti bu isimlerden birkaçı…

22.03.2018Sağlık
Diş ağrısı nasıl geçer İşte en kolay yöntemler

Diş ağrısı nasıl geçer? İşte en kolay yöntemler

Diş ağrısı nasıl geçer konusu, acıya dayanamayan birçok vatandaş tarafından internet üzerinden araştırılmaya başlandı. Hemen hemen her gün on binlerce kişiyi uykudan kaldıracak düzeyde ağrıya neden olan diş ağrısı, tedavi yöntemiyle sorgulanmaya başlandı. Hekim tedavisine başlamadan önce geçici yöntemlere başvurmak isteyen vatandaşlar, diş ağrısı nasıl geçer sorusuna cevap arıyor. İşte, diş ağrısına çözüm olabilecek en kolay yöntemler

24.10.2017Sağlık
Bugün ne pişirsem Tarifleriyle iftar menüleri: Fıstıklı şekerpare tarifi

Bugün ne pişirsem? Tarifleriyle iftar menüleri: Fıstıklı şekerpare tarifi

İftar menüleri, akşam için hazırlık yapan vatandaşlara büyük kolaylık sağlıyor. ‘Bugün ne pişirsem?’ sorularınıza yanıt olabilecek tarifleri derlemeye devam ediyoruz. İster örnek iftar menüleriyle isterseniz de Ramazan sayfasında yer alanlar tariflerle siz de kendi menünüzü oluşturabilirsiniz. İşte barbunya, fıstıklı şekerpare tarifi, domates soslu köfte tarifinden oluşan iftar menüsü!

12.06.2017Gündem
Diş fırçalamak orucu bozar mı Diyanet açıkladı

Diş fırçalamak orucu bozar mı? Diyanet açıkladı!

Diş fırçalamak orucu bozar mı sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, araştırmalarına devam ediyor. Mübarek Ramazan ayında ibadet neticesinde ortaya çıkan ağız kokusunun önüne geçmek isteyen vatandaşlar, bu durumu diş fırçalama yöntemi ile çözüme kavuşturmak istedi. Peki, diş fırçalamak orucu bozar mı? İşte, detaylı bilgiler

12.06.2017Gündem
Diş fırçalamak orucu bozar mı Diyanet bilgisi

Diş fırçalamak orucu bozar mı? Diyanet bilgisi

Diş fırçalamak orucu bozar mı sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yaptığı açıklamayı merak ediyor. Bu tarz hassas konular hakkında en net ve doğru bilgiyi veren Diyanet İşleri Başkanlığı, diş fırçalamak orucu bozar mı sorusuna yanıt verdi . İşte, diş fırçalamak orucu bozar mı sorusunun cevabı

8.06.2017Gündem
Diş fırçalamak orucu bozar mı Oruçluyken diş fırçalanırsa oruç bozulur mu

Diş fırçalamak orucu bozar mı? Oruçluyken diş fırçalanırsa oruç bozulur mu?

Diş fırçalamak orucu bozar mı sorusu, Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden yapılan açıklamalar üzerinden bilgi edinmek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Diş fırçalamak orucu bozar mı sorusuna cevap arayan Müslümanlar, konuyla ilgili detayları merak etti. İşte, oruçluyken diş fırçalamak orucu bozar mı sorusunun cevabı

30.05.2017Gündem
Oruçluyken diş fırçalamak orucu bozar mı Oruçluyken diş fırçalanır mı Diyanet bilgisi

Oruçluyken diş fırçalamak orucu bozar mı? Oruçluyken diş fırçalanır mı? Diyanet bilgisi

Diş fırçalamak orucu bozar mı sorusu, Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden konuya cevap arayan vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başlandı. Niyet edip oruç tutan yüz binlerce kişinin merakla araştırdığı diş fırçalamak orucu bozar mı sorusu, Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden yanıt buldu. İşte, diş fırçalamak orucu bozar mı sorusunun cevabı ve konuyla ilgili detaylı bilgiler

29.05.2017Gündem
Diş fırçalamak orucu bozar mı Diyanet bilgisi

Diş fırçalamak orucu bozar mı? Diyanet bilgisi

Diş fırçalamak orucu bozar mı sorusu, ibadetlerini gerçekleştirmek için niyet eden on binlerce Müslüman'ın merak ettiği konular arasında yer aldı. Diş fırçalamak orucu bozar mı sorusunda, suyun veya macunun boğaza kaçması durumunda ibadetinin devam edip etmeyeceğini merak eden vatandaşlar, konunun cevabını arama motorları üzerinden araştırdı. Peki, diş fırçalamak orucu bozar mı? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verdiği o yanıt

27.05.2017Gündem
Diş fırçalarımız akıllanırken bizler ne yapmalıyız

Diş fırçalarımız akıllanırken bizler ne yapmalıyız?

Artık diş fırçalarımız da akıllanıyor. Hatta akıllanmakla kalmıyor, bir de yapay zekaları oluyor!

13.02.2017Sağlık
Bulaşıcı hastalığa karşı üç önlem: Beslenme, dinlenme, hijyen

Bulaşıcı hastalığa karşı üç önlem: Beslenme, dinlenme, hijyen

Okulların açık olması, eğitimin devam etmesi özellikle Türkiye için önemli toplumsal olaylar arasında bulunuyor. Çünkü nüfusumuzun yüzde 23’ü zamanının çoğunu, bulaşıcı hastalıkların yayılma riskinin çok olduğu okullarda geçiriyor. Hele hele birinci yarıyılın sona erdiği ve havaların soğuduğu bu dönem, riski daha da arttırıyor.

26.12.2016Eğitim
Erkekler de estetik haberlerine alışmalı

Erkekler de estetik haberlerine alışmalı

Magazin Konseyi’nin bu haftaki ilk flaş konusu erkek ünlülerin estetikleri! Saç ektirme operasyonunun haber olmasından dolayı geçen hafta çok öfkelenen Mustafa Ceceli’den tutun da diğer ünlü erkeklere kadar Konsey herkesi masaya yatırdı ve şu sonuca vardı: “Kadınların estetikleri haber oluyorsa erkeklerin ki de olur, gayet normal!”

28.02.2016Magazin
Sigara kadın ömrünü 23 yıl, erkek ömrünü 28 yıl kısaltıyor

Sigara kadın ömrünü 23 yıl, erkek ömrünü 28 yıl kısaltıyor

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Türk Toraks Derneği Tütün Kontrolü Çalışma Grubu Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Oğuz Kılınç sigaranın kadın içicilerde 23 yıl, erkeklerde ise 28 yıl ömürden çaldığını söyledi.

6.02.2016Gündem
Her şeye takılmayın

Her şeye takılmayın

Takıntı, yaygın bir psikolojik rahatsızlık. Ancak bazı boyutları var ki, hayat kalitesini düşürmekle kalmıyor, kişinin yaşamını cehenneme çevirebiliyor. Neyse ki tedavisi mümkün. Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Uzman Dr. Gökçe Küçükyazıcı, bunun yollarını ve nedenlerini anlattı.

30.01.2016Eğitim
Hadi En Güzel Gülüşünü Göster

Hadi En Güzel Gülüşünü Göster!

Bembeyaz dişlere ve sağlıklı bir gülüşe sahip olmayı hepimiz isteriz de, yatmadan önce nedense bazen ya da sık sık erteleriz diş fırçalamayı.

7.12.2015Advertorial
Sigarayı bırakmanın püf noktaları

Sigarayı bırakmanın püf noktaları

GÖZDE İzmir Hastanesi doktorlarından Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Pınar Saraç, tiryakilere kansere davetiye çıkartan sigarayı bırakmanın püf noktalarını anlattı.

30.07.2015Ege

Yazar Sonuçları

İstanbul Emniyeti, FETÖ'cü seri katil profili mi çiziyor

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı’ndan, acil koduyla şu bilgiyi istemiş:

11.09.2019

Sudan bir yazı

ABD’nin Michigan eyaletindeki Flint kenti yönetimi kentin artan su ihtiyacını karşılamak için Flint Nehri’nin suyunu şehrin su şebekesine bağladı.

25.08.2017

İnsanlığımızı ne bozar

DİNİ konularda ilk olarak şu soruyu sormalıydık belki de: “İnsanlığımızı ne bozar?” Bu tarz sorular, dini konularda sorulan sorular içinde öncelikli bir yere geldiği gün, bir şeyler, olması gerektiği haline dönüyor demektir.

4.06.2017

Oruç ne için tutulur? Namaz ne için kılınır?

Tuttuğumuz oruç bizi kötülüklerden alıkoymuyorsa yani kötülüklere karşı bizi tutmuyorsa, sormak gerekir; oruç ne için tutulur?

19.06.2016

Mogan’ı kirleten cezasız kalmasın

Gölbaşı merkezde, Mogan Gölü’ne direkt kanalizasyon hatları olması, göl kenarındaki birçok işletmenin atıklarını direkt göle deşarj etmesi gibi pek çok iddiaya “Mogan Gölü’nde hayati tespitler” başlıklı yazımda yer vermiştim.

12.06.2016

Yarım porsiyon

SAYIN Cumhurbaşkanımızın görüşlerine bakılırsa, ben ne yazık ki yarım kadın sayılıyorum.

7.06.2016