MENÜ

Diş Çürüğü

Diş Çürüğü ile ilgili tüm haberleri, son dakika Diş Çürüğü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Diş Çürüğü haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 253 Diş Çürüğü haberi bulunmuştur.

Diş Çürüğü Haberleri

Abdullah Avcıdan Fatih Terime: Karşılandığım gibi karşıladım

Abdullah Avcı'dan Fatih Terim'e: "Karşılandığım gibi karşıladım"

Geçtiğimiz sezon Başakşehir’in başında Galatasaray’a karşı çıktığı maçta yaşananlar hatırlatılan Avcı, Fatih Terim’le maç öncesinde el sıkışmamasıyla ilgili olarak, “Bugün Galatasaray’la Beşiktaş oynadı. Ben geçen sene orada nasıl karşılandıysam, bu sene de o şekilde karşıladığımı düşünüyorum” dedi.

27.10.2019Futbol
Doğru Diş Temizliği Nasıl Olmalı

Doğru Diş Temizliği Nasıl Olmalı?

Ağız kokusunu önlemek için doğru diş temizliğinin önemli olduğunu söyleyen Diş Hekimi Zafer Kazak, konuyla ilgili bilgiler verdi.

Dondurmayı Kaşıkla Tüketmek Diş Sorunlarına Neden Oluyor

Dondurmayı Kaşıkla Tüketmek Diş Sorunlarına Neden Oluyor

Diş Hekimi Esin Murrja, dondurmanın fazla tüketildiğinde dişlere zarar verebileceği konusunda uyararak, "Çürük riskinin en aza inmesi için dondurmayı kaşıkla değil, yalayarak tüketin" dedi.

Tarçının Kanıtlanan 10 Faydası

Tarçının Kanıtlanan 10 Faydası

Tarçın çok lezzetli bir baharattır. Binlerce yıldır tıbbi özellikleri ile ödüllendirilmiştir. Modern bilim artık insanların uzun zamandır bildiklerini doğrulamıştır. Diyetisyen Emre Uzun, bilimsel araştırmalarla desteklenen tarçının sağlık için 10 yararını açıklıyor.

Kalp Sağlığınızla İlgili Bilmeniz Gereken 7 Gerçek

Kalp Sağlığınızla İlgili Bilmeniz Gereken 7 Gerçek

Kalp sağlığının korunması kaliteli ve uzun bir yaşam için büyük önem taşıyor. Her gün kalple ilgili yeni çalışmalar yapılıyor, pek çok sağlık kuruluşu, pek çok uzman kalp sağlığı için uyarılarda bulunuyor. Ancak buna rağmen kulaktan kulağa yayılan bilgiler kalp sağlığıyla oynayabiliyor. Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez, kalp sağlığıyla ilgili bilinmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.

Sempozyumda böyle uyudular

Sempozyumda böyle uyudular

SİVAS’taki Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) tarafından kronik sağlık sorunu olan 'Epilepsi' hastalığı hakkında sempozyum düzenlendi. Yorgun düşen öğrenciler salonda uyukladı. CÜ Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen sempozyuma Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, İl Sağlık Müdürü Dr. Adil Kaya, CÜ Tıp Fakültesi Dekan Vekili İlhan Çetin, akademisyenler ve tıp fakültesi ile hemşirelik bölümü öğrencileri katıldı. Sempozyumda CÜ Tıp Fakültesi Dekan Vekili İlhan Çetin, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof.Dr. Hatice Tel Aydın ile Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü ve Nöroloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof Dr. Ertuğrul Bolayır, 'Epilepsi Hastalığına Genel Bakış' ile 'Epilepsi'de Semptom Yönetimi ve Hastalığa Uyum’ konuları hakkında katılımcılara bilgi verdi. ’Epilepsi Hastalığına Genel Bakış’ konusu hakkında katılımcılara bilgi veren Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü ve Nöroloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Ertuğrul Bolayır, "Epilepsi’de en büyük risk enfeksiyondur. Basit bir idrar yolu enfeksiyonu, diş çürüğü gibi enfeksiyonlar epileptik hastada, ya da epilepsi adayı hastalarda zemini kötüleştirebilir, epilepsiye döndürebilir. Dünyaya bakacak olursak kırsal kesimde epilepsi oranı daha fazladır. Epilepsi oranının fazla olmasında beslenme, bakım gibi koşullardan tutun da bir yaygın enfeksiyon, parazit gibi durumlar tetikleyici olabilir. Biz bize gelen hastalarda bunları sorguluyoruz" dedi.

8.11.2017Haber
Sempozyumda böyle uyudular

Sempozyumda böyle uyudular

SİVAS’taki Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) tarafından kronik sağlık sorunu olan 'Epilepsi' hastalığı hakkında sempozyum düzenlendi. Yorgun düşen öğrenciler salonda uyukladı.

8.11.2017Gündem
Diş ağrısı nasıl geçer İşte en kolay yöntemler

Diş ağrısı nasıl geçer? İşte en kolay yöntemler

Diş ağrısı nasıl geçer konusu, acıya dayanamayan birçok vatandaş tarafından internet üzerinden araştırılmaya başlandı. Hemen hemen her gün on binlerce kişiyi uykudan kaldıracak düzeyde ağrıya neden olan diş ağrısı, tedavi yöntemiyle sorgulanmaya başlandı. Hekim tedavisine başlamadan önce geçici yöntemlere başvurmak isteyen vatandaşlar, diş ağrısı nasıl geçer sorusuna cevap arıyor. İşte, diş ağrısına çözüm olabilecek en kolay yöntemler

24.10.2017Sağlık
Diş çürüklerini bitiren buluş

Diş çürüklerini bitiren buluş!

Bilim adamlarının yeni çalışmaları sonucunda diş çürüklerini önleyen aşı üretildi. Aşının henüz test aşamasında olduğu açıklandı.

25.09.2017Teknoloji
Sağlıklı dişlerle bayramın tadını çıkarın

Sağlıklı dişlerle bayramın tadını çıkarın!

Kurban Bayramı’nda et ve tatlı tüketimi ile birlikte diş rahatsızlıklarında da artış görülür. Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer, Kurban Bayramı’nın öncesinde ve sonrasında neler yapılması gerektiği konusunda açıklamalarda bulundu.

22.08.2017Sağlık
Orucunuzu bozmadan ağız ve diş sağlığınızı koruyabilirsiniz

Orucunuzu bozmadan ağız ve diş sağlığınızı koruyabilirsiniz

Ramazan’da oruçluyken yeme-içme olmadığından, ağızda tükürük salgısı düşük seviyededir. İftar ve sahurdan sonra fırçalanmayan dişlerde oluşan bakteriler ağızda kolayca üreyerek çürüğe yol açar. Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dt. Gülcan Bahadırlı orucu bozmadan ağız ve diş sağlığını koruma yöntemlerini anlattı.

9.06.2017Sağlık
Diş çürüğü ilacı dolguların yerine geçebilir

'Diş çürüğü ilacı' dolguların yerine geçebilir

Bilim insanları, dişlerin kendi kendilerini tamir edebileceğini, böylece dolgu yaptırmaya gerek kalmayabileceğini belirtiyorlar.

11.01.2017Teknoloji
Türklerin dişleri feci durumda

Türklerin dişleri feci durumda

TÜRK Dişhekimleri Birliği (TDB) Başkanı Taner Yücel, Türkiye’de yılda kişi başına 120 gram diş macunu bile düşmediğini belirtti.

30.09.2016Gündem
Ağız kokusu sağlığınızla ilgili çok önemli tehlikelerin habercisi olabilir

Ağız kokusu sağlığınızla ilgili çok önemli tehlikelerin habercisi olabilir

Ağız kokusu, zaman zaman herkesin yaşadığı, muhtemel durumlardan biri. Özellikle uzun süre aç kaldıysanız, çok kahve ya da sigara içtiyseniz, soğan sarımsak gibi yiyecekler tükettiyseniz ağzınız kokabilir. Ancak dişlerinizi fırçalamanıza ve ağzınızdaki kokuyu gidermek için her şeyi yapmanıza rağmen kokuyla başa çıkamıyorsanız, o zaman daha derinde bir sorununuz olabilir.

30.05.2016Sağlık
Günümüzün teknolojik gelişmeleri ışığında diş hekimliğinde estetik

Günümüzün teknolojik gelişmeleri ışığında diş hekimliğinde estetik

Beslenme, sağlık ve eğitim gibi temel sorunlarını çözen toplumlarda, insanların hayata bakışları ve beklentileri değişmiştir. Günümüz insanı için sağlıklı olmak, sadece vücut sağlığı değil ,sosyal ve psikolojik açıdan da tam bir iyilik hali olarak tanımlanmaktadır. İnsanlar artık sağlıklı olmanın yanı sıra estetik, doğal ve güzel görünmek istemektedir.

8.02.2016Sağlık
Diş ağrısı neden gece başlar

Diş ağrısı neden gece başlar

Geceleri başlayan zonklayıcı tarzda diş ağrısı insanı bazen çaresiz bırakıyor. Şiddetli diş ağrılarının genellikle gece ortaya çıkmasının sebebi ise o saatlerde hormonlarda meydana gelen değişiklikler.

19.11.2015Avrupa
Sokakta ucuza satılan diş macunlarına dikkat

Sokakta ucuza satılan diş macunlarına dikkat

Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) Başkanı Prof. Dr. Taner Yücel uyardı: Sokakta satılan diş macunlarından almayın.

3.09.2015Sağlık
Diş doktorları hastalara eğitim vermeli

Diş doktorları hastalara eğitim vermeli

Ağız ve diş sağlığı toplum bireylerinin herhangi bir ağız, diş veya çene hastalığına yakalanmadan veya yakalandıysa bile erken bir safhada teşhis edip, ilerlemeden tedavi altına almayı hedeflemektedir.

25.03.2015Sağlık
Türkiyenin manzarası hiç parlak değil

Türkiye'nin manzarası hiç 'parlak' değil

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nda, Türkiye’nin manzarası hiç de beyaz değil. Yapılan araştırmalara göre Türkiye'deki 3 kişiden biri dişini günde 1 kez bile fırçalamıyor.

25.11.2014Sağlık

Yazar Sonuçları

Stresi azaltın sedefi yenin

TÜM dünyada yaklaşık 125 milyon kişiyi, yani dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 3’ünü etkileyen bir cilt hastalığı olan sedef Türkiye’de ise en az 700 bin kişiyi etkiliyor. Deride kırmızı renkli zemin üzerinde, beyaz renkli kepeklenmelere neden olan döküntülerle kendini gösteren sedef hastalığı, özellikle diz, dirsek ve saçlı deri gibi bölgelerde, zaman zaman şiddetli kaşıntılı ve tekrarlayıcı bir hastalık.

21.11.2015

Tükettiğimiz Gıdalar Zehirlemesin!

Zencefil, brokoli, yoğurt, elma gibi yiyecekler vücut sağlığımız için önemli ve bizler de faydalı yiyecekler tüketmeye özen gösteriyoruz. Peki, dişlerimiz de “bu yediklerimizden etkileniyor” dersem ne düşünürsünüz.

12.01.2015