MENÜ

Diri Aşk

Diri Aşk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Diri Aşk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 262 Diri Aşk haberi bulunmuştur.

Diri Aşk Haberleri

Bir aşk senfonisi

Bir aşk senfonisi

Tahir Musa Ceylan imzalı ‘Diri Aşk’ hayatın kendisi gibi dinamik; inişleri, çıkışları, gürültüleri ve sessizlikleriyle adeta bir senfoni... Kimi yerde şair yazarın cümle kolyelerini takmak, kimi yerde şıngırdayan bilezikler gibi titreşen duyguların ritmiyle dans etmek istiyorsunuz.

15.08.2019Kitap Sanat
Şikâyet etmem için bir sebep yok ama hiç çok mesut bir insan olmadım hayatımda, belki de nankörüm...

Şikâyet etmem için bir sebep yok ama hiç çok mesut bir insan olmadım hayatımda, belki de nankörüm...

Yazar Selim İleri, kütüphanesinde ve hafızasında bir gezintiye çıktı. Eline geçen kıyıda köşede kalmış ‘çiziktirme’lerini, yazı taslaklarını bir araya getirdi, anılarıyla harmanladı. Bir dönemin tanıklık belgesi niteliğini taşıyan ‘Bir Gölge Gibi Silineceksin’ raflarda. Usta yazarla buluştuk...

Barış Arduç ve Burcu Biricik: Halden anlamak güzel şey, birbirimizin halinden iyi anlıyoruz

Barış Arduç ve Burcu Biricik: Halden anlamak güzel şey, birbirimizin halinden iyi anlıyoruz!

Onlar ekranın en dikkat çeken ikililerinden. Kamera önünde olduğu kadar arkasında da enerjileri tutuyor. “Halden anlamak güzel bir şey, biz birbirimizin halinden çok iyi anlıyoruz” diyorlar. Ülke ve dünya gündemine kafa yoruyor, oyunculukla ilgili ciddi planlar yapıyorlar. Barış Arduç ve Burcu Biricik’le dizileri ‘Kuzgun’un yeni sezonu vesilesiyle buluştuk. Hayatlarını, ülkeyi ve aşkı konuştuk.

15.09.2019Hürriyet Pazar
Cumhurbaşkanı Erdoğan Altını çizerek ifade etmek isterim dedi ve bu mesajı verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Altını çizerek ifade etmek isterim' dedi ve bu mesajı verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rize'de AK Parti il teşkilat yemeğinde yaptığı açıklamada "Dönem fedakarlık, uzlaşma dönemidir. Basiret ve ferasetle davranma dönemidir. Dönem siyasi ayrılıkları bir tarafa bırakarak asgari müşterekler etrafında bir araya gelme dönemidir." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Altını çizerek ifade etmek isterim ki 'önce millet, önce memleket' diyen herkesle çalışmaya hazırız. Mesele vatansa gerisi teferruattır." dedi.

24.08.2019Gündem
Aktivistler, yenilikçi sesler One Love 15’te

Aktivistler, yenilikçi sesler One Love 15’te

Bu yıl 15’incisi düzenlenen One Love Festival, buğulu sesinin şiirselliğini funk ve indie-pop ritmleriyle birleştiren Michael Kiwanuka, kısa videolarıyla kısa sürede fenomene dönüşen The Blaze, cesur setleri ve sahne enerjisiyle seyirciyi etkileyen aktivist DJ The Black Madonna gibi isimlerle 20 Temmuz’da başlayıp 21 Temmuz sabahına kadar Parkorman ve Volkswagen Arena’da.

18.07.2019Kitap Sanat
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Öcalan-Demirtaş arasında liderlik mücadelesi var

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Öcalan-Demirtaş arasında liderlik mücadelesi var'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ortak canlı yayında açıklamalarda bulundu. İmralı’dan HDP’ye çağrıyı değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öcalan ile Demirtaş arasında liderlik mücadelesi olduğunu söyledi.

20.06.2019Gündem
Herkesin bu dünyada bir ruh eşi var mıdır sorusuna cevap verdi

'Herkesin bu dünyada bir ruh eşi var mıdır?' sorusuna cevap verdi

CNN TÜRK'te yayınlanan ve Buket Aydın'ın sunduğu 40 programına Türkiye'de tasavvuf denince akla gelen ilk isim ünlü yazar Cemalnur Sargut konuk oldu.

15.05.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bağcılar mitinginde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "31 Mart, ülkemiz ve şehrimiz için sıradan bir mahalli idareler seçimi olmaktan çıkmıştır. Kimin kimlerle bir araya geldiğini, yoldaşlık yaptığını, ittifak kurduğunu sizler de görüyorsunuz" dedi.

30.03.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ağrı’da önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ağrı’da önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ağrı'daki mitingde vatandaşlara hitap etti. Erdoğan konuşmasında dünyaca ünlü spor markası Nike'ın Ağrı'da fabrika kuracağını ve 5 bin kişinin burada çalışacağını açıkladı.

25.03.2019Gündem
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğandan Yenikapıda önemli açıklamalar

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yenikapı'da önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yenikapı’da düzenlenen Cumhur İttifakı Büyük İstanbul mitinginde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Dövizi tırmandırmaya çalışıyorlar. Bakın bugün Yenikapı’dan onlara sesleniyorum. Ey finans sektörünün içinde olanlar, kalkıp da piyasadan dövizleri toplayıp, döviz yükselecek şöyle olacak böyle olacak bu tür provokatif eylemlerin içerisine giriyorsanız bunun bedelini çok ağır ödeyeceksiniz. Seçimin arifesinde bu tür eylemlerin içerisine girenleri sesleniyorum. Hepinizin kimliğini biliyoruz, neler yaptığınızı biliyoruz. BDDK bazı adımlar attı. Ama şunu bilin ki seçim sonrası bunun faturasını size ağır keseceğiz. Bu milleti sömüremeyeceksiniz" dedi.

24.03.2019Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Eskişehirde önemli açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Eskişehir'de önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Eskişehir'de halka hitap etti. Erdoğan konuşmasında, "Anadolu Üniversitesi bünyesinde ulusal raylı sistem araştırma ve test merkezi kuruyoruz" dedi.

21.03.2019Gündem
Erdoğan yolumuzdan alıkoyamazlar dedi ve tek tek saydı

Erdoğan 'yolumuzdan alıkoyamazlar' dedi ve tek tek saydı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Üsküdar'da "Milleti ile aynı hedefe yürüyen, aynı idealleri paylaşan bir devlet adamın önünü kesebilecek hiçbir engel yoktur. Yeter ki birbirimize sahip çıkalım, tarihimizi asla unutmayalım, davamıza ihanet etmeyelim. Yeter ki biz gözlerimizi hedeflerimizden bir an olsun ayırmayalım. Bunları başardığımızda Allah'ın izniyle ne Haçlı artıkları, ne Bizans heveslileri ne de Neo - Nazi bozuntuları bizi yolumuzdan alıkoyabilir" dedi.

19.03.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sakarya’da önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sakarya’da önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Demokrasi Meydanı’ndan düzenlenen Sakarya mitinginde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Türkiye ve Türk milletiyle hesabı olan herkes 31 Mart'ı bekliyor" dedi.

19.03.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Ereğlide önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ereğli'de önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eski terminal alanından düzenlenen Ereğli mitinginde konuştu. Yeni Zelanda'da yaşanan cami katliamına tepki gösteren Erdoğan, "Bunun hesabını Yeni Zelanda sormazsa öyle ya da böyle biz bunun hesabını sormasını biliriz. Yasalarında 15 yıldan fazla hapis cezası yokmuş. 50 Müslümanı katledecek sizin yasalarınızda böyle bir madde yokmuş. İnsan canı ne kadar ucuz ya" dedi.

19.03.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vatandaşımıza ekonomik suikast yapmak istediler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Vatandaşımıza ekonomik suikast yapmak istediler'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bodrum'da vatandaşlara seslendi. "Bodrum biliyorum ki çok çile çekti, çok sıkıntılar yaşadı." diyen Erdoğan, "Bunu tersine çevirmek için şunu özellikle söylemek istiyorum ki Bodrum'a eser yakışır. Bodrum'a hizmet, gönül belediyeciliği yakışır." ifadelerini kullandı. Geçmişteki yağ ve benzin kuyruklarını anımsatan Erdoğan, "'Şimdi gene kuyruklar var' diyorlar. Bay Kemal, bizim kuyruklar yokluk kuyruğu değil, bizimki varlık kuyruğu. Çünkü vatandaşımıza ekonomik suikast yapmak istediler. Siz mi yapmak istiyorsunuz, biz de hemen tanzim satışlarını kurduk. Bizimle anlaşan belediyelere dağıtımını başlattık. Fiyatlar bir anda yarı yarıya indi." diye konuştu.

22.02.2019Gündem
Mehmet Aslantuğ: Muhalifim ama...

Mehmet Aslantuğ: Muhalifim ama...

Mehmet Aslantuğ az konuşan ama konuştuğunda da lafını esirgemeyen isimlerden. Oyunculuğu kadar Arzum Onan’la evliliği de ilgiyle takip ediliyor. Yeni dizisi ‘Kardeş Çocukları’ için buluştuk. Birlikte geçmişin muhasebesini yaptık, yıllara meydan okuyan aşkın sırlarından ülke gündemine uzandık.

27.01.2019Hürriyet Pazar
Bir kez birlikte çalıştık o da yetti

Bir kez birlikte çalıştık o da yetti

Sevilen oyuncu Selçuk Yöntem bu sezon da “Milyonluk Resim” adlı yarışmayla ekranda, “Benim Adım Feuerbach” oyunuyla da tiyatro sahnelerinde olmaya devam edecek. Şimdilik anlaştığı bir dizi yok... “Yeni sezon öncesi kızın Iraz ve eşin Cihan’ın da olduğu bir röportaj yapmak istiyorum” dedim. “Biz hiç aile röportajı vermedik ki” dediler... Neyse ki aile dostu kontenjanından ikna ettim kendilerini. Buyurun Cihan, Iraz ve Selçuk Yöntem, ilk kez hep birlikte karşınızdalar...

8.09.2018Magazin
Bu yapılan en başta Aslı’ya ayıp

Bu yapılan en başta Aslı’ya ayıp

Murat Boz’un hayranları eski sevgilisi Eliz Sakuçoğlu’nun hesabını kapatırmış... Bu tür hareketler Murat Boz’a zarar vermez mi?Magazin Konseyi haftanın öne çıkan haberlerini yorumladı.

1.04.2018Magazin
Vizesiz Semerkant’a uçun

Vizesiz Semerkant’a uçun

Özbekistan vizeyi kaldırdı, ardından Türk Hava Yolları da alınan uçuş izniyle hemen Semerkant seferlerine başladı. THY’nin davetiyle ilk uçuşa katıldım. Karşınızda İpek Yolu’nun kesiştiği, UNESCO’nun dünya mirası listesine alınan Orta Asya’nın mistik kenti Semerkant…

26.03.2018Seyahat
Kelimeleri ve gülüşü kaldı

Kelimeleri ve gülüşü kaldı

Hafta başında aramızdan ayrılan şair, yayıncı ve Varlık dergisi yayın yönetmeni Enver Ercan’ı, kadim dostu Hasan Bülent Kahraman’ın yazısıyla uğurluyoruz. Kahraman, Ercan’ı “Hayatın bütün bir gerçekliğini bir cümleye sığdırabilecek kadar onu tanıyordu, onu bu derecede içselleştirmişti ama gene de ondan daha fazlasını istemekten çekinmiyordu. İyimserdi, herkesin iyi olmasına çalışıyordu. Tutkuluydu, herkesi o tutkuyu bölüşmeye çağırıyordu. Bu onun hayatla hesaplaşmasının bir yoluydu” sözleriyle anlatıyor...

25.01.2018Kitap Sanat
Savcı Yiğit benim için şans

Savcı Yiğit benim için şans

Deniz Celiloğlu, bu sezon “Siyah Beyaz Aşk” dizisiyle karşımıza çıktı. Savcı Yiğit’i canlandıran oyuncuyla hem diziyi hem de yeni sinema filmini ve Kadıköy’de açtığı dükkanı konuştuk.

3.12.2017Televizyon
Yüzde 100 bir bütünken çok güzelsin Türkiye

Yüzde 100 bir bütünken çok güzelsin Türkiye

Bunları okurken referandum sonuçları açıklandı mı, bilemeyiz. Ama muhtemelen ‘evet’ ya da ‘hayır’ kamplarından birine itilmiş, kimlik kamplarından birine hapsedilmiş hissetmektesiniz. Sonuç her ne olursa olsun. Gelin kendimizi, ‘evet’ ve ‘hayır’ın ötesine, sonuçların sonrasına ışınlayalım şimdiden. Yapay çizgilerin aramızdan kalktığı, siyasi gerginliklerin geride kaldığı ‘Yüzde 100 Türkiye’ halimize... Unuttuğumuz ama hatırlatıldığında gülümsediğimiz; dersi okutulmasa da ezbere bildiğimiz; başka bir âleme göçsek, “Sizde bu eksik” diyeceğimiz hasletlerimize... Sonuç ne olursa olsun; bizim havamız, beklentimiz, ümidimiz, istikbalimiz güzel olsun.

15.04.2017Hayat
Ölene Kadar 7. bölüm 2. fragmanında şok: Dağhan katil mi olacak

Ölene Kadar 7. bölüm 2. fragmanında şok: Dağhan katil mi olacak?

Ölene Kadar yeni bölüm fragmanındaki sahneler hem hüzünlendirdi hem şaşırttı. Babasını kaybeden Dağhan'ın hali yürekleri burkarken; genç adamın büyük düşmanı Ender ile karşı karşıya kaldığı anlar nefeslerin tutulmasına sebep oldu. Peki, Ölene Kadar 7. bölüm 2. fragmanında yansıdığı gibi Dağhan katil mi olacak? İşte, Ölene Kadar 7. bölüm fragmanı ve detayları!

23.02.2017Televizyon
Edebi bir taşkınlığa şahitlik etmeye davetlisiniz

Edebi bir taşkınlığa şahitlik etmeye davetlisiniz!

Anais Nin ve Henry Miller’ın 250 mektubunu, kitabın kalınlığına bakmadan bir çırpıda okuyacaksınız. Dürüst hisler, büyük tutku, karmaşık aşklar yardımcınız olacak.

23.02.2017Kitap Sanat
Ölene Kadar son bölümde şaşırtan sahne...  Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Ölene Kadar son bölümde şaşırtan sahne... Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Ölene Kadar dün akşam 6. bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Geçmişteki yaşadıklarının intikamını almaya çalışan genç bir adam ve onun karanlık geçmişinin bir parçası olan bir avukatın aşkını ekrana taşıyan Ölene Kadar'ın son bölümünde Selvi ve Dağhan yakınlaşması heyecanlandırdı, final sahnesi ise büyük bir sürprizle yapıldı. Peki, önümüzdeki hafta neler olacak? Ölene Kadar yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

17.02.2017Televizyon
Bodrum Masalının Uzayı Serhan Onat: Kötü olan seksidir

Bodrum Masalı'nın Uzay'ı Serhan Onat: 'Kötü olan seksidir'

O ekranın en sempatik kötü karakteri. ‘Bodrum Masalı’nda canlandırdığı ‘Uzay’ karakterinin replikleri sayesinde kısa sürede fenomen oldu. Rolü, dizi içinde her geçen gün büyüyor ama hakkında hâlâ çok az şey biliyoruz. Serhan Onat’la Bodrum’da buluştuk. Deniz tutkunu oyuncuyla teknesinde, Çin’den İstanbul’a uzanan hayat hikâyesini ve dertlerini konuştuk.

30.12.2016Hayat
Kılıçdaroğlu Hacı Bektaş’ta konuştu: İnsana duyulan sevginin temelini adalet oluşturur

Kılıçdaroğlu Hacı Bektaş’ta konuştu: İnsana duyulan sevginin temelini adalet oluşturur

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hacı Bektaş Veli’yi Anma etkinliklerinde yaptığı konuşmada, insana duyulan sevginin temelini adaletin oluşturduğunu belirterek, "Hacı Bektaş Veli, hatalardan arınmanın yolunun özeleştiriden geçtiğini bizlere öğretmiştir. Sorunları nefretle ve öfkeyle değil, sevgi ve adaletle çözmüştür" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da gönderdiği mesajda, Hacı Bektaş gibi gönül erlerinin manevi mirasının devam ettiğini belirtti, "İnanıyorum ki son günlerde yakaladığımız bu milli mutabakat ve kardeşlik iklimi güçlenerek devam edecek” ifadelerine yer verdi. Bakan Avcı'nın salonda atılan sloganlarla ilgili sözleri ise alkış aldı.

16.08.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Ölüm ne yana düşer usta, yalanlar ne yana...

‘Kursk’, Ağustos 2000’de Rus ordusuna bağlı bir denizaltıda meydana gelen ve 118 kişinin ölümüyle sonuçlanan felaket öyküsünü anlatıyor. Thomas Vinterberg imzalı yapım, belki sinemasal özellikleriyle öne çıkmıyor ama ele aldığı trajediyi tarihsel gerçeklerle alabildiğince örtüştürerek perdeye taşıyor.

30.03.2019

Biz seçmeniz, sandık geride kaldı demeli

Sevginin gücü ve inanç her güçlüğü yener.

29.03.2019

Atatürk’e çok düşkünüm aynı anda dindarım

DÜN başlayan CHP İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu röportajı bugün de devam ediyor. Bugün yanında doktorasına devam eden, üç çocuk annesi eşi Dilek İmamoğlu da var...

20.02.2019

 Yeni nesil şarkılarımızı yağmalıyor

“Anılar”, “Gözler Kalbin Aynasıdır”, “Bir Gülü Sevdim”, “Hatıram Olsun” gibi unutulmaz şarkıların yazarı Ahmet Selçuk İlkan, müzik sektörünün geldiği noktadan rahatsız. “Kuşağımızın gerçek bestecileri ve şairleri küskün. Her konuda sahipsiz kaldılar. Ölmeden alkış yok onlara” diye isyan eden, “Şarkı yazacağıma şarkı söylesem daha çok kazanırdım” diyen İlkan ile buluştuk, yağmalanan eski şarkıları, “şöhret mezarlığı” İstanbul’u, Ferdi Tayfur’suz proje albümünü konuştuk.

8.01.2019

Hoşgeldin 2019

Ben iflah olmaz bir iyimserim.

1.01.2019

Hafta sonu kaçamağı

HANİ olur da bir gün romantik bir yere gitmek istersiniz...

19.09.2018

Dünya, vazgeçenleri değil, azmedenleri hatırlar.

Ay bugün de ikizler burcunda ilerlemeye devam ediyor olacak. Aynı zamanda uyum, aşk ve sevgi gezegeni Venüs burç değiştirip Terazi burcuna yani rahat ettiği burca geçiş yapacak. İlişkilerin, şık görünmenin, kendine önem vermenin, sosyalleşmenin yani IŞILDAMANIN tam zamanı!

7.08.2018

'Sivas acısı'nın 25'inci yılı

25 yıl önce Sivas - Madımak’ta birçok arkadaşımız göz göre göre yakıldı.

5.07.2018

Güney Kore’ye İslam Tasavvufunu tanıtmak istiyoruz / Cemalnur Sargut - 1. Bölüm

Kalplerde taht kuran, benim de kalbimi fetheden, hayatını ışığı yaymaya adamış, mucizelerin bedenlenmiş hali, Dünya’nın akıl almaz yerlerine kadar ışığını taşımış, çok değerli bir isim; Cemalnur Sargut.

16.02.2018

Tatmayan bilmez!..

“Ne içki içti ne de meyhaneye girdi. Fakat üzümün bedelini görünce kendinden geçti”(Necmeddin-i Daye)

30.12.2017

Dünya, vazgeçenleri değil, azmedenleri hatırlar

Günaydın bugün güneş burç değiştiriyor ve Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Şimdiden tüm oğlak burçlarının güneş dönüşünü kutluyorum. Hali hazırda Satürn gezegeninde buraya geçiş yapmasıyla zaten hayatlarında önemli bir döneme ilerledikleri öngörülebilir. Bu hepimizin hayatında aslında önemli bazı geçişleri temsil etmektedir. Çok çalışmamız gereken, sorumluluklarımızda artış olan bir dönemin içerisindeyiz.

20.12.2017

Hulusi Paşa’nın yaptırdığı cami

GENELKURMAY Başkanı olmak, cami yaptırmaya engel mi?

14.12.2017

Bir röportaj bin yorum

Pazartesi günü yayınlanan Şeyma Subaşı röportajına o kadar çok yorum geldi ki...

27.06.2017

Ayşe’nin renkli dünyasına hoş geldiniz!

Hürriyet yazarı Ayşe Baykal bundan böyle yeni bir formatla sizlerle buluşuyor... İşte ilk yazısı:

4.04.2017

Rüyada cumhurbaşkanı görmek ne anlama gelir?

AKİT gazetesinde yer alan bir habere göre...

9.01.2017

Ekranı karartıp (yine) yas tuttuğumuzun ertesi günü

Çoğumuz ekranlarımızı kararttık. Yas ilan edildi.

12.12.2016

Utanç

Böyle bir yazı yazmak zorunda kalmak bile büyük travma...

20.11.2016

Bir uyandım ve Phuket’e yerleşmeye karar verdim

Şahane bir ikili onlar. Anne-oğul. Birlikte dünyayı geziyorlar. Leyla Bilginel, eski ismiyle Leyla Kömürcü, Amerika’ya gidip sperm bankasından sperm alıp hamile kaldı.Bundan 9 yıl önce. Büyük olaydı, çünkü o dönem böyle kadınlar çok yoktu. Gerçi hâlâ yok. Varsa da gizliyorlar. O, ne yaptıysa açık açık yaptı. Tabii başına gelmeyen kalmadı. Her kafadan ses çıktı. Yine de o, her şeye göğüs gerdi. Birkaç yıl önce de Phuket’e yerleştiklerini duydum. Dünyanın öbür ucunda bir ada.

3.09.2016

Erkekler beni seks objesi olarak görüyor

Güzin Abla, ben bir erkekten hoşlandığımda ve flört aşamasında heyecanlanıyorum ama iş sevgili olmaya geldiğinde uzaklaşıyorum. Zaten bazı erkekler de beni seks objesi olarak görüyor. Bu durumdan nefret ediyorum.

15.08.2016