MENÜ

Diploma

Diploma ile ilgili tüm haberleri, son dakika Diploma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Diploma haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.795 Diploma haberi bulunmuştur.

Diploma Haberleri

Van Büyükşehir Belesiyesi 140 memur alacak.. İşte başvuru şartları

Van Büyükşehir Belesiyesi 140 memur alacak.. İşte başvuru şartları

Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır.

26.05.2018Gündem
YÖK dijitalleşiyor

YÖK dijitalleşiyor

YÖK, Android ve IOS işletim sistemlerine uygun olarak geliştirilen ‘YÖK Mobil’ uygulamasını akıllı mobil cihazlara uyumlu şekilde kullanıma sunuyor.

25.05.2018Eğitim
YSK incelemeyi tamamladı... İki partiye kritik liste uyarısı

YSK incelemeyi tamamladı... İki partiye kritik liste uyarısı

YÜKSEK Seçim Kurulu, siyasi partilerin milletvekili aday listelerinin incelemesini tamamladı. Tüm adaylar, gerekli evraklar, aday olma şartları açısından incelemeden geçirildi. Yapılan incelemeden sonra eksik ve yasaya aykırı olduğu belirlenen başvurularla ilgili olarak partilere uyarı yazısı gönderildi. HDP'nin listelerinde birden fazla adayın uygun şartları taşımadığı, Saadet Partisi'nde ise bir çok ilde eksik aday olduğu iddia edildi. Bu eksikliklerin 30 Mayıs’a kadar giderilmesi istendi.

25.05.2018Gündem
Hastalığı çok hızlı ilerledi ve 22 yaşında aramızdan ayrıldı

Hastalığı çok hızlı ilerledi ve 22 yaşında aramızdan ayrıldı

Londra Greenwich Üniversitesi Film ve Televizyon Bölümü’nden geçen yıl mezun olan 22 yaşındaki Arzu Dora, diploma almasının sevincini doyasıya yaşamadan kansere yenik düştü.

25.05.2018Avrupa
E Okul giriş ekranı ile not sorgulaması devam ediyor O belgeler de E Okulda

E Okul giriş ekranı ile not sorgulaması devam ediyor! O belgeler de E Okul'da

E Okul giriş ekranı, öğrencilerin merakla araştırdığı husus olmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrenci bilgi sistemi olan E Okul, yalnızca gençler değil, velileri tarafından da ziyaret edilebiliyor. Öğretmenlerin not girişlerini gerçekleştirdiği sistem üzerinden, sınav giriş belgeleri, devamsızlık bilgileri ve not bilgileri kolayca öğrenilebiliyor. Peki, E Okul öğrenci girişi nasıl yapılır? İşte, veliler ve öğrencilerin yazılı sınav sonuçları ve giriş belgesi için ziyaret ettiği E Okul hakkında detaylı bilgiler

23.05.2018Gündem
Televizyonlarda kan gövdeyi  götürüyor

Televizyonlarda kan gövdeyi götürüyor

Asuman Dabak, birkaç aylık aradan sonra yeni bir komedi projesiyle ekrana gelmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir panelde sinema-dizi sektörü ve uyuşturucu kullanımı hakkında sert açıklamalarda bulunan ünlü oyuncu ile bir araya geldik, hem yeni projesini hem de o önemli kaygılarını konuştuk. Tülay Demir Oktay'ın röportajı..

21.05.2018Magazin
Meghan Markle ve Prens Harry evleniyor... Meghan Markle kimdir İşte törenin detayları

Meghan Markle ve Prens Harry evleniyor... Meghan Markle kimdir? İşte törenin detayları

İngiliz kraliyet ailesinin gözde bekarlarından Prens Harry ile eski oyuncu Meghan Markle, bugün evleniyor. Meghan Markle ve Prens Harry çiftinin birliktelikleri tüm dünyada büyük bir yankı uyandırmıştı.Peki Meghan Markle kimdir?

19.05.2018Magazin
Avrupa Konseyi, Diaspora Ödülü verecek

Avrupa Konseyi, Diaspora Ödülü verecek

Avrupa Konseyi bünyesinde geçen yıl kurulan Diaspora Politikaları Parlamenterler Ağı (DPPA) tarafından, Avrupa Diaspora Ödülü adıyla bir ödülün belirlendiği ve bu yıldan itibaren verilmeye başlanacağı açıklandı.

19.05.2018Avrupa
Adalet Bakanlığı 1344 Adet sözleşmeli İcra Kâtibi alımı yapacak.. İşte başvuru şartları

Adalet Bakanlığı 1344 Adet sözleşmeli İcra Kâtibi alımı yapacak.. İşte başvuru şartları

Adalet Bakanlığı tarafından 1344 adet sözleşme İcra Katibi alınacağı duyuruldu. Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre başvuru şartları ve tarihler belirlendi. İşte başvurunun detayları

19.05.2018Ekonomi
Adalet Bakanlığı 5493 sözleşmeli personel alacak

Adalet Bakanlığı 5493 sözleşmeli personel alacak

Adelet Bakanlığı'na 5493 sözleşmeli personel alınacağı duyuruldu. Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre; 4771 sözleşmeli zabıt kâtibi, 527 sözleşmeli mübaşir, 27 sözleşmeli şoför, 99 sözleşmeli teknisyen, 69 sözleşmeli aşçı olmak üzere toplam 5493 personel alınacağı duyuruldu. İşte başvuru şartları ve detaylar

19.05.2018Gündem
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı 1750 Sözleşmeli Personel Alacak.. İşte başvuru tarihi

Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı 1750 Sözleşmeli Personel Alacak.. İşte başvuru tarihi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 1750 personel alınacağı Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi sitesi tarafından duyuruldu. İşte başvuru şartları ve başvuru tarihi..

18.05.2018Gündem
Milli Eğitim Bakanlığı 5000 personel alacak... İşte başvuruda istenecek olan belgeler

Milli Eğitim Bakanlığı 5000 personel alacak... İşte başvuruda istenecek olan belgeler

Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi adresinden yapılan açıklamaya göre Milli Eğitim Bakanlığı'nda çalışmak üzere resmi eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görev yapanların sözleşmeli öğretmenlik için başvuruları değerlendirilecek.. İşte personel alımına ilişkin başvuru şartları ve detaylar

18.05.2018Gündem
Demirtaş mal beyanını açıkladı

Demirtaş mal beyanını açıkladı

CUMHURBAŞKANI adayı, HDP İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş, kampanya sürecinde şeffaflık taleplerine karşı kişisel mal beyanını açıkladı.

17.05.2018Gündem
Demirtaş malvarlığını açıkladı

Demirtaş malvarlığını açıkladı

HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş malvarlığını açıkladı.

17.05.2018Gündem
EKPSS sınav sonuçları açıklandı Yerleştirme ne zaman

EKPSS sınav sonuçları açıklandı! Yerleştirme ne zaman?

EKPSS sınav sonuçları, ÖSYM tarafından saat 12.00'da açıklandı. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sınav sonuçlarının ardından adaylar, yerleştirme sürecini beklemeye başlayacak. İşte, EKPSS sonuçları ve sonrasında araştırılmaya başlanacak yerleştirme süreci hakkında bazı bilgiler

17.05.2018Eğitim
KYK memur alımı başvurusu için geri sayım devam ediyor

KYK memur alımı başvurusu için geri sayım devam ediyor

KYK memur alımı başvurusu için son iki güne girildi. Bünyesine birçok alandan onlarca personel almaya hazırlanan KYK, başvuruda bulunmak isteyenler için şartları yayımladı. Şoför, diyetisyen, psikolog dahil olmak üzere birçok branştan alım yapacak olan KYK, memur alımı ile kadrosunu genişletecek. Peki, KYK memur alımı başvuru şartları neler olacak? İşte, son iki güne girilmesiyle daha çok araştırılmaya başlanan ve binlerce kişinin merak ettiği KYK personel alımı başvuru şartları hakkında bazı bilgiler

16.05.2018Gündem
MEB 5 bin ücretli öğretmen atama duyurusu yayımladı... Başvuru şartları neler

MEB 5 bin ücretli öğretmen atama duyurusu yayımladı... Başvuru şartları neler?

Milli Eğitim Bakanlığı, 5 bin ücretli öğretmen ataması yapılacağını duyurdu. Peki, MEB 5 bin ücretli öğretmen başvuru işlemleri nasıl yapılacak? Başvuru şartları neler?

15.05.2018Gündem
Eyvah çocuğum mezun oluyor

Eyvah çocuğum mezun oluyor!

Fatih’teki Emin Ali Yaşin İlkokulu’nun önünde geçen hafta ilginç bir protesto oldu. Ayhan ve Elif Kaya, okulun velilere mezuniyet balosu için bir oteli dayattığını iddia ederek, çocuklarına alternatif bir ‘mezuniyet töreni’ düzenledi.

15.05.2018Eğitim
TÜBİTAK 35 sürekli işçi alacağını duyurdu.. İşte başvuru şartları

TÜBİTAK 35 sürekli işçi alacağını duyurdu.. İşte başvuru şartları

TÜBİTAK tarafından yapılan açıklamaya göre, 35 işçi alınacağı duyuruldu. Hem Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi adresinden yayınlanan ilan hem de tubitak.gov.tr'de yayınlanan ilanlarla personel alım süreci duyuruldu. Peki TÜBİTAK tarafından alımı yapılacak 35 personelde aranan şartlar nedir?

15.05.2018Gündem
Muharrem İnce: AKP değil AK Parti diyeceğim

Muharrem İnce: AKP değil AK Parti diyeceğim

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Konya Ereğli’de konuştu. İnce konuşmasında, "Bu huzuru nasıl başaracağız? Bir kere insanları seveceğiz. Bir, barışacağız. Toplum olarak barışacağız. AKP demeyeceğim örneğin AK Parti diyeceğim, onları da incitmeyeceğim. İki, büyüyeceğiz. Üç, bölüşeceğiz. Adil paylaşacağız. Gelir dağılımı adaletsizliğini sona erdireceğiz" dedi.

14.05.2018Gündem
KYK personel alımı başvurusu için son 1 hafta KYK personel ilanı başvuru şartları

KYK personel alımı başvurusu için son 1 hafta! KYK personel ilanı başvuru şartları

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet veren Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) kadrosunu güçlendirmek için çeşitli branşlarda alım yapıyor. Sözleşmeli yurt personeli, psikolog, diyetisyen gibi alanlardan alım yapacak olan KYK, personel alımı sürecini vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, KYK personel alımı başvuru şartları ne? KYK personel alımı başvurusu ne zaman bitiyor?

12.05.2018Gündem
PTT memur alımı için yeni duyuru İşte 5 bin personel alımı için dağılım bilgisi

PTT memur alımı için yeni duyuru! İşte 5 bin personel alımı için dağılım bilgisi

PTT memur alımı için geri sayım başladı. Toplam 5 bin personel alacağını yakın zaman önce duyuran PTT, detaylı bilgileri resmi internet sitesi üzerinden adaylarla paylaştı. Atamalarda hangi alandan kaç kişi alınacağını ve hangi illerde ne kadar istihdam yapılacağını açıklayan PTT, başvuru yapabilecek olan bölümlerin listesini de duyuruya ekledi. İşte, 5 bin personel alımı hakkında merak edilen bazı detaylar

12.05.2018Gündem
Anadolu Üniversitesi’nden yurtdışı için açıköğretim programı

Anadolu Üniversitesi’nden yurtdışı için açıköğretim programı

Anadolu Üniversitesi açıköğretim sistemine daha çok öğrenci kaydı sağlamak amacıyla ‘Batı Avrupa Açıköğretim’ programını başlattı. Giriş sınavı Anadolu Üniversitesi tarafından Köln, Berlin, Stuttgart, Hamburg, Frankfurt, Münih, Paris, Londra, Brüksel ve Viyana’da yapılacak. Yeni program, Milli Eğitim Müşavirliği ve Yunus Emre Enstitüsü´nün katkılarıyla Londra’da düzenlenen toplantıda duyuruldu.

12.05.2018Eğitim
Son dakika... Milyonları ilgilendiren tasarı kabul edildi

Son dakika... Milyonları ilgilendiren tasarı kabul edildi

Yurt dışından getirilen varlığa ilişkin vergi düzenlemesi, vergi ve prim borçlarının yapılandırılması, emeklilere bayram ikramiyesi ödenmesi, imar barışı, yaşlılık aylığının 500 liraya çıkarılması gibi düzenlemeleri de içeren kanun tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

10.05.2018Gündem
Diplomasını oğlunun elinden aldı

Diplomasını oğlunun elinden aldı

Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu dış ticaret bölümünü bitiren 61 yaşındaki Memduh Tekcan, diplomasını öğretim üyesi oğlunun elinden aldı.

10.05.2018Eğitim
Genç Türk tenor İtalyada operayı meydanlara taşıyor

Genç Türk tenor İtalya'da operayı meydanlara taşıyor

Roma'nın saygın opera evi Teatro dell'Opera'da bugünlerde genç bir Türk tenor sahne alıyor. Samsun'da büyüyen ve lisedeyken Türk sanat müziğine ilgi duymaya başlayan 26 yaşındaki Murat Can Güvem, Teatro dell'Opera'nın, operayı şehrin kenar mahallelerine taşıyan OperaCamion projesinde yer alıyor.

10.05.2018Dünya
KYK personel alımı için başvuru ekranı açıldı KYK iş başvurusu nasıl yapılır

KYK personel alımı için başvuru ekranı açıldı! KYK iş başvurusu nasıl yapılır?

KYK personel alımı için ilk açıklamaların ardından detaylı bilgiler erişime açıldı. 9 Mayıs'ta başlayacağı açıklanan başvuruların yürürlüğe alınmasının ardından birçok vatandaş, KYK personel alımı başvurusu için detayları sorgulamaya başladı. Toplam 1.220 sözleşmeli personel alımı yapacak olan KYK, personel başvurusu için müracaat ekranını erişime açtı. Peki, KYK personel alımı başvuru işlemi nasıl yapılacak? İşte, bakanlığın erişime açtığı ekran hakkında detaylı bilgiler

9.05.2018Gündem
Trakya Üniversitesi 127 sözleşmeli personel alacak.

Trakya Üniversitesi 127 sözleşmeli personel alacak.

Trakya Üniversitesi yaptığı duyuru ile 127 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Yapılan açıklamada detaylı başvuru şartları ve istenen belgeler de yer alıyor. Peki Trakya Üniversitesi personel alımı ilanında istenen başvuru şartları nedir? İşte detaylar

8.05.2018Gündem
Çukurova Üniversitesi 162 sözleşmeli personel alacak.. İşte başvuru şartları

Çukurova Üniversitesi 162 sözleşmeli personel alacak.. İşte başvuru şartları

Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan açıklama şöyle, Üniversitemizde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre, SözleşmeliPersonel olarak istihdam edilmek üzere, 06/06/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28/06/2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik yapılmasına Dair Esaslar’da yer alan ek 2’inci maddesinin (b) fıkrasına göre, 2016 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle, aşağıda belirtilen pozisyona sözleşmeli personel istihdam edilecektir.

8.05.2018Gündem
Ege Üniversitesi 264 personel alımı yapacak Çoğunluğu hemşire..

Ege Üniversitesi 264 personel alımı yapacak! Çoğunluğu hemşire..

Ege Üniversitesi personel alımı ile kadrosunu genişletmeye hazırlanıyor. Kadrosuna 264 personel dahil edecek olan Ege Üniversitesi, adaylardan talep edilen özel şartları yayımladı. Peki, Ege Üniversitesi personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, sağlık alanında ihtisas yapan vatandaşları yakından ilgilendiren Ege Üniversitesi personel alımı hakkında detaylı bilgiler

7.05.2018Gündem
Öğrenci affından kimler yararlanacak 2018 Öğrenci affı

Öğrenci affından kimler yararlanacak? 2018 Öğrenci affı

Başbakan Binali Yıldırım'ı açıkladığı öğrenci affının ardından affın kapsamı ve kimlerin yararlanacağı gibi detaylar netleşmeye başladı. Af bekleyen kişiler, öğrenci affının ne zaman çıkacağını ve detaylarını merak ederek araştırıyor. Peki, öğrenci affı ne zaman çıkacak? Öğrenci affı kimleri kapsayacak?

7.05.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Girişimcilikten başka çare yok!

Son yıllarda Türkiye’de girişimcilik ve yetkinlik gelişimi konularında aktif olarak çalışmalar yürüten MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut, aynı zamanda ülkemizde üniversite içindeki ilk hızlandırıcı, kuluçka merkezini açan isim. Özellikle bu alanda kariyer planlayanlar tarafından aranan isimlerin başında gelen Prof.Erkut ile Kalite ve Başarı Sempozyumu için geldiği Bursa’da girişimcilik üzerine önemli mesajlar içeren bir söyleşi gerçekleştirdik. Prof.Dr. Erhan Erkut, Türkiye’nin istihdam sorununun giderek büyüdüğüne dikkat çekerek, girişimcilikten başka çare olmadığının altını çizdi.

28.05.2018

19 Mayıs nasıl kutlandı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak için 19 Mayıs 1919’da ilk adımı attığı Samsun’da, milli mücadelenin ilk meşalesinin yakılışının 99’uncu yıl dönümü İzmir, Edirne, Antalya ve çoğu şehirlerde coşkuyla kutlanırken Bandırma’da maalesef çok sönük mü çok sönük geçti

25.05.2018

Televizyonlarda kan gövdeyi götürüyor

Asuman Dabak, birkaç aylık aradan sonra yeni bir komedi projesiyle ekrana gelmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir panelde sinema-dizi sektörü ve uyuşturucu kullanımı hakkında sert açıklamalarda bulunan oyuncu ile bir araya geldik, hem yeni projesini hem de o önemli kaygılarını konuştuk.

21.05.2018

TBMM’de ‘ilk’leri yaşatan vekil; Dr. Ceyhun İrgil

Ceyhun İrgil, Bursa için çok özel bir kişidir...Mütevazı kişiliğini hekimlik sürecinde de yitirmedi, milletvekili olduğu dönemde de...Hani, “İçi ile dışı bir” derler ya...O da böyle bir kişi…

20.05.2018

Eyvah çocuğum mezun oluyor!

Fatih’teki Emin Ali Yaşin İlkokulu’nun önünde geçen hafta ilginç bir protesto oldu. Ayhan ve Elif Kaya, okulun velilere mezuniyet balosu için bir oteli dayattığını iddia ederek, çocuklarına alternatif bir ‘mezuniyet töreni’ düzenledi.

14.05.2018