MENÜ

Din Eğitimi

Din Eğitimi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Din Eğitimi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Din Eğitimi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.840 Din Eğitimi haberi bulunmuştur.

Din Eğitimi Haberleri

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 70. Yıl Kutlama Töreni'nde konuştu. Erdoğan konuşmasında, “Amerika, Bağdadi kendini imha etti. Bununla ilgili iletişim kampanyasını başlattılar. İlk defa bugün burada açıklıyorum. Biz de hanımını yakaladık, yaygara yapmadık. Aynı şekilde kız kardeşini, eniştesini; onları üstelik de Suriye tarafında bunları yakaladık" dedi.

6.11.2019Gündem
KDV uygulamasında önemli yenilik

KDV uygulamasında önemli yenilik

Hazine ve Maliye Bakanlığının "Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ"i, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

15.10.2019Ekonomi
Diyanet önemli projeyi hayata geçirdi... Başkan yardımcısı detayları anlattı

Diyanet önemli projeyi hayata geçirdi... Başkan yardımcısı detayları anlattı

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ilk kadın Başkan Yardımcısı Huriye Martı ve ekibi, önemli bir projeyi hayata geçirdi. Türkiye’de kimi zaman gelenekler, kimi zaman yanlış dini bilgiler nedeniyle kız çocuklarının okutulmadığına işaret eden Martı, “TÜİK verilerine göre kız çocuklarının okullaşma oranının en düşük olduğu ve çocuk işçi olarak çalıştırıldıkları 7 ilde ‘Kız Çocuklarının Okullaştırılması ve Çocuk İşçiliği ile Mücadele Farkındalık Eğitimi’ başlattık. Kızların kanuni sınır yaşından önce asla zorla evlendirilmemeleri gerektiğini anlatıyoruz. ‘Onları üniversiteye de gönderin’ diyoruz” dedi.

16.09.2019Gündem
Yerli Bitcoin... Merkez sanal para çıkaracak

Yerli Bitcoin... Merkez sanal para çıkaracak

Türkiye’nin 2023’e kadar ekonomik, sosyal ve eğitim alanında izleyeceği politikalar, 11. Kalkınma Planı ile netleştirildi. Plana göre ‘Bitcoin’ benzeri sanal para çıkarılacak.

10.07.2019Ekonomi
Avrupalı din görevlilerine: Emanet bizim omuzlarımızda

Avrupalı din görevlilerine: Emanet bizim omuzlarımızda

Hollanda Diyanet Vakfı’na (HDV) bağlı Tevhit Camisi’nin resmi açılışı gerçekleştiren Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, önce Hollanda’da yaşayan gençlerle ardından din görevlileriyle bir araya geldi.

22.06.2019Avrupa
İranda Laricani yeniden Meclis Başkanı

İran'da Laricani yeniden Meclis Başkanı

İran Meclisi Başkanlığına yeniden Kum kenti milletvekili Ali Laricani seçildi.

26.05.2019Dünya
WIlders’in din değiştiren yardımcısı: Bana anlatılan gerçek İslam değilmiş

WIlders’in din değiştiren yardımcısı: Bana anlatılan gerçek İslam değilmiş

Bir zamanlar İslam karşıtı Hollandalı siyasetçi Geert Wilders’in sağ kolu olan ve geçen hafta İslam’a geçtiği ortaya çıkan Joram van Klaveren, hikâyesini Hürriyet’e anlattı ve “Bana anlatılan gerçek İslam değilmiş” dedi.

14.02.2019Dünya
DİTİB: Bu toplantı nasıl gizli olabilir

DİTİB: Bu toplantı nasıl gizli olabilir?

Almanya’da DİTİB’i yıpratma kampanyasına bir yenisi daha eklendi. Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Henriette Reker’in, Köln Merkez Camii’nde düzenlenen ‘II. Avrupa Müslümanları Buluşması’nın gizli yapıldığını iddia etmesi tepki çekti. DİTİB sözcüsü, “Toplantı, Brüksel’deki toplantının devamı niteliğindeydi ve basın davet edilmiş. Nasıl gizli olabilir” dedi.

8.01.2019Avrupa
Ali Erbaş Avrupalı Müslümanlarla buluşacak

Ali Erbaş Avrupalı Müslümanlarla buluşacak

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Diyanet İşleri Türk İslam Birliği işbirliğiyle 2-4 Ocak 2019 tarihleri arasında II. Avrupa Müslümanları Buluşması düzenlenecek.

30.12.2018Avrupa
Uluslararası Türk-Sudan Üniversitesi kuruluyor

Uluslararası Türk-Sudan Üniversitesi kuruluyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamasına göre Uluslararası Türk-Sudan Üniversitesi’nin kuruluş sözleşmesi ve tüzük metinlerinin hazırlanma süreci tamamlandı.

28.12.2018Eğitim
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre, Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak" dedi.

13.12.2018Ekonomi
DİTİB’ten ‘Almanca Kuran Mealleri’ çalıştayı

DİTİB’ten ‘Almanca Kuran Mealleri’ çalıştayı

Almanya’nın Köln kentinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) İslami Düşünceleri Destekleme Programı, ‘Almanca Kuran Mealleri’ konulu çalıştay düzenlendi.

13.10.2018Avrupa
Diyanet deizme savaş açtı

Diyanet deizme savaş açtı

“İmam hatipliler deizme kayıyor” tartışması sonrasında Diyanet İşleri Başkanlığı harekete geçti. Özellikle internetteki yanlış bilgilerin gençleri olumsuz etkilediğini belirleyen başkanlık, bu konuda yapacağı çalışmalarla ilgili bir yol haritası hazırlamaya başladı.

21.09.2018Gündem
İnsana, aşka ve inanca dair zamanda yolculuk

İnsana, aşka ve inanca dair zamanda yolculuk

Tolkien sonrası yazılmış en iyi fantastik kurguların yaratıcısı olarak tanınan Michael Moorcok’un insanı, aşkı, seksi, dini ve inancı sorguladığı ‘İşte İnsan’ olağanüstü düzenlenmiş bir bilimkurgu.

20.09.2018Kitap Sanat
Dokuz yaşınızı geçtiyseniz okumanız gereken kitaplar

Dokuz yaşınızı geçtiyseniz okumanız gereken kitaplar

Epos Yayınları ‘Minerva’nın Genç Baykuşu’ kitap dizisinde bilim, felsefe ve politika kavramlarını dokuz yaş üstü okurlar için anlatıyor.

20.09.2018Kitap Sanat
Hayırseverlere KDV istisnasının şartları belli oldu

Hayırseverlere KDV istisnasının şartları belli oldu

Bağışlanmak üzere yaptırılan okul, sağlık tesisi ve ibadethane gibi tesislerin inşası dolayısıyla yapılan teslim ve hizmetler KDV'den istisna olacak

6.07.2018Ekonomi
Cunda Adası’nın gezilecek yerleri: Plajları ve Aşıklar Tepesi ile Cunda Adası…

Cunda Adası’nın gezilecek yerleri: Plajları ve Aşıklar Tepesi ile Cunda Adası…

Marmara bölgesinde gidebilecek tatil beldeleri arasında en fazla tercih edilen yerlerden bir tanesi olan Ayvalık'a bağlı Cunda Adası'nın (Alibey) gezilecek yerlerini sizler için derledik...

22.06.2018Seyahat
Muharrem İnce’ye sert tepki: Yatırımlara kör müsün

Muharrem İnce’ye sert tepki: Yatırımlara kör müsün

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince Yenikapı Miting Alanı’nda düzenlenen Büyük İstanbul Mitingi’ndeki konuşmasında CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye yüklendi. Erdoğan, “Bak, yolsuzluklardan falan bahsediyorsun, haddini bil. İstanbul’a bunca yatırımları yaptık. Önce bizi tanıyacaksın. Sen yaptığımız yatırımlara kör müsün, görmüyor musun bu yatırımları” dedi. Erdoğan, şunları söyledi:

17.06.2018Gündem
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putinle ilgili anısını anlattı

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin'le ilgili anısını anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yenikapı’da düzenlenen mitingde konuştu. CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muhharem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu'na da yüklenen Erdoğan, "Bay Muharrem ustana da söyle. 'Şöyle soydular böyle soydular' diyorlar. Neyi soyduk. Bu ne hayasızlıktır" diye konuştu. Erdoğan Putin ile ilgili anısınıysa şöyle anlattı: "Takmış kafayı bizim külliyeye. Zaten ustası da öyleydi. Gelmeyeceğim dedi sonra kuzu kuzu geldi. Bir hatıramı anlatacağım. Sayın Putin bir ziyaret yaptı. İlk gelişi.Bizim salonda kendisiyle konuşuyoruz şöyle bir süzdü her tarafını. Ayrılırken “büyük devlet olmanın alameti farikası budur” dedi.

17.06.2018Gündem
Muharrem İnce Muğlada konuştu: Turizmi 12 aya yayacağız

Muharrem İnce Muğla'da konuştu: Turizmi 12 aya yayacağız

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Muğla Menteşe Açık Pazar Yeri'nde halka hitap etti. İnce buradaki konuşmasında turizm hedeflerine değinerek, "Turizmi 12 aya yayacağız. Entegre turizm bölgeleri oluşturacağız. Hedefimiz 60 milyon turist, 60 milyar dolar gelir" dedi.

12.06.2018Gündem
Mavi yengecin peşinde Dalyan’dan Demre’ye

Mavi yengecin peşinde Dalyan’dan Demre’ye

Güney Ege’de ilkbaharın en güzel günlerinin yaşandığı bugünlerde tatlı ile tuzlu suyun birbirine karıştığı Dalyan kanallarından başlayarak sazlıklarla örülü nehirler labirentine açılan Demre’nin kıyılarına mavi pavuryanın izini sürdüm.

2.05.2018Seyahat
Sokaklardaki çöpleri çocuklar temizledi

Sokaklardaki çöpleri çocuklar temizledi

Almanya’nın Bonn kentinde yaşayan Türk kökenli çocuklar, çevre bilinci oluşturmak amacıyla yaşadıkları şehrin sokaklarındaki çöpleri topladı.

21.04.2018Avrupa
Neo-haşhaşilere izin vermemeliyiz

Neo-haşhaşilere izin vermemeliyiz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Modern Hasan Sabbah’ların sapık ve sapkın din anlayışlarıyla evlatlarımızı efsunlamasına, neo-haşhaşilere çevirmesine izin vermemeliyiz. Alanı boş bırakmayacağız” dedi. Erdoğan, Beştepe’de düzenlenen Türkiye Diyanet Vakfı’nın Uluslararası 4. İyilik Ödülleri töreninde şunları söyledi:

13.03.2018Gündem
Tacizciden inanılmaz savunma: Gece güreş yaparken beni tahrik etti

Tacizciden inanılmaz savunma: Gece güreş yaparken beni tahrik etti

Almanya'da yaşayan Türk aile, uyuşturucu kullanan kızları M.T.K.'yı (17) bağımlılıktan kurtarmak için dini eğitim almasına karar verdi. Bursa'da dini eğitim verdiği öne sürülen Abdulaziz A. (40) ile tanışan aile, kızlarını ona teslim etti. Evli ve iki çocuk babası Abdülaziz A. kızla yakınlaşarak, iddiaya göre 3 kez cinsel istismarda bulundu. Şikâyet üzerine yakalanıp tutuklanan Abdulaziz A. hakkında 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı´ ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak´ suçlarından toplam 46 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Abdulaziz A. ifadesinde kendisini şöyle savundu: "Gece güreş yaparken beni tahrik etti."

1.03.2018Gündem
33 yıllık KDV değişiyor

33 yıllık KDV değişiyor

TBMM’ye gönderilen tasarı ile 33 yıllık KDV yasası değişiyor. Tasarıya göre devreden KDV’nin iadesi mümkün olacak.

27.02.2018Ekonomi
33 yıllık KDV yasası değişiyor... İşte yeni dönemde hayatımıza girecek değişiklikler

33 yıllık KDV yasası değişiyor... İşte yeni dönemde hayatımıza girecek değişiklikler

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Katma Değer Vergisi (KDV) Kanunu'nda değişiklikler öngören kanun tasarısının TBMM'ye sevk edildiğini söyledi. Tasarıyla esnafın ödeyeceği KDV'ye 2 ay erteleme geliyor. Okul, hastane, yurt ve cami yapanlara KDV istisnası uygulanacak. Yabancılara sunulan sağlık hizmetlerinde de KDV istisnası getiriliyor.

27.02.2018Ekonomi
Maliye tasarının ayrıntılarını açıkladı... KDV’lere iade esnafa 2 ay erteleme geliyor

Maliye tasarının ayrıntılarını açıkladı... KDV’lere iade esnafa 2 ay erteleme geliyor

Maliye Bakanlığı, Başbakan Binali Yıldırım’ın müjdesini verdiği Katma Değer Vergisi Kanunu’nda değişiklikler öngören tasarı hakkında ayrıntıları açıkladı. İşte Maliye’nin verdiği bilgilere göre 25 maddeden oluşan yeni KDV yasası;

27.02.2018Ekonomi
İstanbul Milli Eğitim Müdürü: Artık öğrenci, öğretmenle arkadaş gibi

İstanbul Milli Eğitim Müdürü: Artık öğrenci, öğretmenle arkadaş gibi

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminin başlaması dolayısıyla Bağcılar'daki Abdullah İbni Mektum Özel Eğitim ve Uygulama Okulu'nda düzenlenen törene katıldı. Artık öğretmenle öğrencinin arkadaş gibi eğitim sürecini devam ettirdiğini belirten Yelkenci, "Bugünü yakalamış bir eğitim sisteminin yarın için çok daha başarılı sonuçlar vereceğine inanıyorum" dedi. Yelkenci ayrıca,İstanbul’daki öğrenci sayısının Avrupa’daki 7 ülkenin nüfusundan fazla olduğunu da belirtti.

5.02.2018Eğitim
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan Adnan Oktar açıklaması: Tamamen akli dengesi bozulmuş

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan Adnan Oktar açıklaması: Tamamen akli dengesi bozulmuş

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, A9 kanalında yaptığı programla tartışılan Adnan Oktar hakkında, “İnşallahlar, maşallahlar havada uçuşuyor, dini bir takım referanslar ve orada dansöz oynatıyorsun böyle bir şey olabilir mi? Tamamen akli dengesi herhalde bozulmuş” dedi.

31.01.2018Gündem
Irkçı parti kurdular

Irkçı parti kurdular

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı faaliyette bulunan siyasi parti listesini güncelledi. 31 Aralık 2017 tarihi itibarıyla Türkiye'de 88 siyasi parti faaliyette bulunuyor. Listeye göre 2017 yılında 4 siyasi parti kuruldu. Bu partiler sırasıyla, Güven Adalet ve Aydınlık Partisi, İYİ Parti, Türkiye İşçi Partisi ve en son 20 Aralık tarihinde kurulan Ötüken Birliği Partisi oldu. Ötüken Birliği Partisi'nin programında Türkçülük düşüncesiyle yola çıktıkları belirtiliyor.

5.01.2018Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Hiçbir şehrimizde hiçbir mahalle camisiz kalmamalı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Hiçbir şehrimizde hiçbir mahalle camisiz kalmamalı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Camiler sadece namaz kılınan yerler değil. Mahalledeki çocukların küçük yaşlardan itibaren din eğitimi aldığı yerlerdir. Dolayısıyla hiçbir şehrimizde hiçbir mahalle camisiz kalmamalı" dedi.

10.12.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Büyük göçün 30. yılı... Todor JIvkov’un acımasız zulmü

‘BULGARİSTAN’dan Zorunlu Göçün 30. Yılı’ etkinliği dün Bursa Uludağ Üniversitesi’nin Görükle Kampusu’nda yapıldı. Konuşmacıların anlattıkları ile geçmişlere gittik; ‘etnik arındırma siyaseti’ne karşı Bulgaristan Mestanlı, Kızanlık, Pazarcık, Varna, Burgaz’da yaşanan olaylarda Türklerin gösterdikleri mücadeleyi gözyaşları ile hatırladık.

9.10.2019

CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, Hürriyet'e konuştu: Beni tanıyınca çok sevecekler

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da CHP’nin büyükşehir belediye başkan adayı olmaya hazırlanıyor. Peki kimdir, onu adaylığa götüren taşları nasıl döşedi? Yakında adını daha sık duyacağımız İmamoğlu’yla buluştuk. İmamoğlu iddialı: “Tanıdıklarında beni çok sevecekler. O kadar sevecekler ki “Bu benim evladım, kardeşim” diyecekler. Gün gelecek, Cumhurbaşkanı da bana oy verecek.”

17.12.2018

İslam’ın ‘güncellenmesi’

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın İslamı güncellemekten bahseden konuşmasını görmüşsünüzdür. Hatta, “Siz İslamı 14–15 asır öncesi hükümleriyle kalkıp da bugün uygulayamazsınız; böyle bir şey yok” dedi.

9.03.2018