MENÜ

Dijital Dönüşüm

Dijital Dönüşüm ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dijital Dönüşüm haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.218 Dijital Dönüşüm haberi bulunmuştur.

Dijital Dönüşüm Haberleri

Cirosu 70,9 milyar lirayı gördü

Cirosu 70,9 milyar lirayı gördü

Koç Holding'in 2016 yılı finansal sonuçları açıklandı. Koç Holding'in konsolide cirosu geçen yıl 70,9 milyar TL, ana ortaklık payı net dönem karı ise 3,5 milyar TL olarak gerçekleşti. Holding, 2016 yılında 6,2 milyar TL kombine yatırım gerçekleştirirken, son 5 yılda yaptığı yatırım miktarı 30 milyar TL'ye ulaştı.

18.02.2017Ekonomi
Dell EMC Türkiyede dijital dönüşüme odaklandı

Dell EMC Türkiye'de dijital dönüşüme odaklandı

Dell EMC, Türkiye’deki CIO’ların dijital dönüşümünü engelleyecek zorlukları ve çözüm önerilerini açıkladı. Dell EMC Türkiye Müdürü Sinan Dumlu, dijital dönüşümü avantaja çevirmek isteyen şirketlere yardımcı olmak için Dell EMC olarak danışman olacaklarını kaydetti.

22.02.2017Teknoloji
Geleceğin iletişimcilerine anlamlı destek

Geleceğin iletişimcilerine anlamlı destek

Aydın Doğan Vakfı’nın, iletişim fakültesi öğrencilerinin geleceğin çağdaş medya liderleri olarak yetişmelerine destek vermek amacıyla her yıl düzenlediği Genç İletişimciler Yarışması’nın 28’incisi, Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirilen törenle sonuçlandı.

22.02.2017Kampüs
Microsoftta görev değişimi

Microsoft'ta görev değişimi

Microsoft Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanlığı görevine Samer Ebu Ltaif atandı.

28.02.2017Teknoloji
Microsoft Kurumsal Çözümler Zirvesi’nde dijital dönüşüm konuşuldu

Microsoft Kurumsal Çözümler Zirvesi’nde dijital dönüşüm konuşuldu

Microsoft Kurumsal Çözümler Zirvesi’nde geleceğin fırsatlarını yakalamak ve yeni rekabet ortamında öne çıkmak isteyen kurumlar bir araya geldi. İki bin kişinin katıldığı zirve 28 Şubat Salı günü İstanbul Swiss Otel’de gerçekleştirildi. Zirvede Büyük Veri, Yapay Zeka, Akıllı Sistemler, Nesnelerin İnterneti (IoT), Üretkenlik Çözümleri, İş Analitiği gibi konuların yanısıra Microsoft Dynamics 365 lansmanı da yapıldı.

28.02.2017Teknoloji
Türkiyeden kabul edilen ilk şirket oldu

Türkiye'den kabul edilen ilk şirket oldu

Dijital Beceriler ve Meslekler Koalisyonu'na Türkiye'den kabul edilen ilk şirket Enocta oldu.

1.03.2017Ekonomi
Dijital devrim Bakanlar Kurulu’nda

Dijital devrim Bakanlar Kurulu’nda

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Bakanlar Kurulu toplantısında 4’üncü sanayi devrimi ile ilgili sunum yaptı. Özlü’ye göre dönüşümde en çok KOBİ’ler zorlanacak ve hızlı hareket edilmezse, rekabet ettiğimiz ülkelerle fark açılacak.

1.03.2017Ekonomi
Mobil Dünya Kongresinde yenilikleri tanıttı

Mobil Dünya Kongresi'nde yenilikleri tanıttı

Mercedes-Benz’in Barselona’da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi 2017’deki ana teması, CASE olarak isimlendirilen“Bağlanabilirlik”, “Otonom Sürüş”, “Akıllı Paylaşım Hizmetleri” ve “Elektrikli Araçlar” oldu. Otomobilin mucidi Daimler kongrede, dijitalleşme stratejisi kapsamında geliştirmiş olduğu yeni ürünleri, girişimleri ve en son yenilikleri sundu.

2.03.2017Ekonomi
TÜSİAD heyeti Başbakanla görüştü

TÜSİAD heyeti Başbakan'la görüştü

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bilecik, "Başbakan ile verimli bir görüşme gerçekleştirdik. İş dünyası olarak, daha rekabetçi bir Türkiye adına önümüzde ortaklaşa takip edeceğimiz yoğun bir program olduğunu görüyoruz." dedi.

3.03.2017Ekonomi
Verimli görüşme

Verimli görüşme

TÜRK Sanayicileri ve İşadamları Derneği‘nin (TÜSİAD) yeni Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik ve yönetim kurulu üyeleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ardından dün de Başbakan Binali Yıldırım’ı ziyaret etti.

3.03.2017Ekonomi
500 kişi alacak

500 kişi alacak

Son yıllarda yaptığı yatırımlarla büyümesini hızlandıran e-ticaret ve teknoloji şirketi hepsiburada, bu yıl istihdamda yüzde 30 büyüyerek, 500 kişiyi işe almayı hedefliyor.

5.03.2017Ekonomi
20 bin kadını teknik rollere getirecek

20 bin kadını teknik rollere getirecek

General Electric (GE), 2020 yılına kadar 20 bin kadının GE’deki STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) rollerinde görevlendirilmesini ve tüm başlangıç düzeyindeki teknik geliştirme programları için kadınlar ve erkekler açısından yüzde 50-50 temsil oranı planladığını açıkladı.

8.03.2017Ekonomi
Aydın Doğan Vakfı’ndan kadınların iş gücüne katılımına destek

Aydın Doğan Vakfı’ndan kadınların iş gücüne katılımına destek

Kurulduğu günden bu yana toplumun eğitim ve kültür düzeyine katkı yapan faaliyetleri desteklemeyi amaç edinen Aydın Doğan Vakfı, üniversiteli genç kızlara verilen burslar ve mentorluk programı ile kadınların iş gücüne katılımını arttırmayı hedefliyor.

8.03.2017Ekonomi
Kızlar işgücüne  katılmak için  hazırlanıyor

Kızlar işgücüne katılmak için hazırlanıyor

Aydın Doğan Vakfı, ‘Baba Beni Okula Gönder’ projesiyle ellerinden tuttuğu kız çocuklarını bırakmıyor. Proje yurtlarında kalan ve üniversiteyi kazanan öğrencileri iş hayatına hazırlamak için şimdi de mentorluk ve burs programına başlıyor. Aydın Doğan Vakfı Başkanı Hanzade Doğan Boyner, genç kızların eğitim hayatının her aşamasında onlara destek olmayı hedeflediklerini belirtti.

8.03.2017Ekonomi
İndeks Bilgisayar 2016 yılında net karını artırdı

İndeks Bilgisayar 2016 yılında net karını artırdı

150'den fazla dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapan Index Grup, 2016 yılı mali sonuçlarını ve 2017 hedeflerini açıkladı.

10.03.2017Teknoloji
Yazılım devi Türkiyedeki dijital dönüşüme talip

Yazılım devi Türkiye'deki dijital dönüşüme talip

SAP Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Operasyon Direktörü Benedit: "Türkiye, özellikle global arenada, son yıllarda gösterdiği büyüme oranlarıyla en hızlı büyüyen ülkelerden bir tanesi. Dolayısıyla çok önemsiyoruz" açıklamasında bulundu.

13.03.2017Ekonomi
Sanayide zarar beklenmeyen yerden geliyor

Sanayide zarar beklenmeyen yerden geliyor

Sanayi dijitalleşme ile önemli bir dönemden geçiyor

13.03.2017Dijital Sanayi
Türkiye, AR-GE’ye 60 milyar dolar ayıracak

Türkiye, AR-GE’ye 60 milyar dolar ayıracak

İmalat sanayisinin kazandıran fuarı WIN EURASIA Automation 2017:Endüstri 4.0 kapılarını ziyaretçilere açtı. Fuarın açılışında konuşan Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, fuarın, Türkiye’deki imalat sanayinin ne kadar önemli olduğunu tüm dünyaya gösterdiğini belirtti.

16.03.2017Ekonomi
Gedik: Dünya ile uyum için dijitalleşme kaçınılmaz

Gedik: Dünya ile uyum için dijitalleşme kaçınılmaz

2'inci Türk-Alman İnovasyon Zirvesi, 'Sanayi 4.0 – Üretimde Dijitalleşme' başlığı ile gerçekleştirildi.

16.03.2017Ekonomi
IBM ve Turkcellden işbirliği

IBM ve Turkcell'den işbirliği

IBM’in Türkiye'deki ilk Dijital Tasarım Stüdyosu, Turkcell'in dijital ürün ve hizmetleri ile müşteri deneyiminde fark yaratmasına odaklanacak.

20.03.2017Teknoloji
Sağlık sektöründeki dijital dönüşüm

Sağlık sektöründeki dijital dönüşüm

Artık herkesin bir dijital ikizi olacak. Siz hastalanmadan dijital ikiziniz alarm verecek. Böylece hastalığınızı önleyici mekanizmalar devreye girecek. Emin Çapa ile Dijital Sanayi, 6. bölümde sağlık sektöründeki dijital dönüşümü anlattı.

22.03.2017Diğer Videolar
TÜSİAD Başkanından Dijital dönüşüm uyarısı

TÜSİAD Başkanı'ndan 'Dijital dönüşüm' uyarısı

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, "Özel sektör ve kamu da dahil olmak üzere, Sanayi 4.0 veya dijital dönüşümü yeterince hakkını vererek kullananların verimlilik oranlarında yüzde 5 ile 15 arasında çok hızlı bir yükseliş olduğunu dünya zaten tüm gerçekleriyle görüyor." dedi.

24.03.2017Ekonomi
Dijital doktorlar

Dijital doktorlar

Sağlık sektörü dijital dönüşümle değişmeye başladı. Sanal gerçeklik gözlükleri, 3D yazıcılar, yapay zekâ teknolojileri, akıllı cihazlar, chatbotlarla gerçekleştirilen örnekler, hastaların daha doğru ve hızlı teşhis edilmesini sağlıyor.

Türkiye ‘yeni dünya’ için STEM’e odaklanmalı

Türkiye ‘yeni dünya’ için STEM’e odaklanmalı

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, bu hafta Cumartesi Sohbetleri’nin konuğuydu. Türkiye’nin referandumdan hemen sonra hızla kalkınmaya odaklanması gerektiğini söyleyen Erol Bilecik’le 4.0 Endüstri Devrimi’ni kaçırmamak ve değişen dünyada rekabetçi olmak için yapılması gerekenleri konuştuk. Ekonomi Müdürümüz Sefer Levent ile TÜSİAD’ın yeni başkanı Erol Bilecik’i ziyaretimizde Bilecik, etkin bir dijital dönüşümün olmasa olmazlarını anlattı.

Anadolu Üniversitesi’nde SMIT SUMMIT rüzgarı esecek

Anadolu Üniversitesi’nde SMIT SUMMIT rüzgarı esecek!

Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya Kulübü (SMK), 8-9 Nisan tarihlerinde Yunus Emre Kampüsü’nü ve Eskişehir’i sallamaya hazırlanıyor.

30.03.2017Kampüs
Huawei “Global OpenLabs” laboratuvarlarına 200 milyon dolar yatırım yapacak

Huawei “Global OpenLabs” laboratuvarlarına 200 milyon dolar yatırım yapacak

Avrupa ve Güney Afrika başta olmak üzere 2017’de 7 yeni “OpenLabs” kurmayı hedefleyen Huawei, 3 yıl içinde 15 yeni laboratuvar açılışı gerçekleştirerek 200 milyon dolarlık yatırıma imza atacak.

30.03.2017Teknoloji
Beş duyuya hitap eden bir sergi deneyimine hazır mısınız

Beş duyuya hitap eden bir sergi deneyimine hazır mısınız?

Zorlu Holding ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin hayata geçirdiği dijital dönüşüm platformu Digi.logue etkinlikleri beş duyuya hitap eden ‘Audint’ sergisiyle devam ediyor.

30.03.2017Kitap Sanat
Huawei Global Analyst Summit 2017: Dijital dönüşüm ve Cloud geleceğin ta kendisi

Huawei Global Analyst Summit 2017: Dijital dönüşüm ve Cloud geleceğin ta kendisi!

Çin merkezli teknoloji devi Huawei'nin bu yıl Çin'in büyük şehirlerinden biri olan Shenzhen'de gerçekleştirdiği Huawei Global Analyst Summit 2017 (HAS 2017) gelecekte hayatımıza iyiden iyiye yerleşecek iki alanın altını çizdi: Dijital dönüşüm ve dünyayı çepeçevre saracak Cloud yani Bulut teknolojisi... Peki HAS 2017'de neler konuşuldu? Bulut teknolojisi nereye gidiyor? Bu alanda pek çok yatırımı bulunan Huawei'nin planları neler? Kısacası bizi neler bekliyor?

15.04.2017Teknoloji
Huawei P10 Türkiyede satışta İşte fiyatı

Huawei P10 Türkiye'de satışta! İşte fiyatı

Huawei’nin Leica işbirliği ile geliştirdiği mükemmel portre fotoğrafçılık özelliğine sahip son amiral gemisi P10 Türkiye’de satışa başladı. Peki fiyat ne oldu?

19.04.2017Teknoloji

Yazar Sonuçları

Dijital sanata ‘Zorlu’ destek

İSTANBUL Kültür ve Sanat Vakfı’nın kültür politikalarıyla ilgili bu yıl yayınladığı altıncı raporun başlığı “Kültür ve Sanatta Katılımı Yaklaşımlar”.

23.03.2017

Bulut geleceğin ta kendisi!

Çin merkezli teknoloji devi Huawei'nin bu yıl Çin'in büyük şehirlerinden biri olan Shenzhen'de gerçekleştirdiği Huawei Global Analyst Summit 2017 (HAS 2017) gelecekte hayatımıza iyiden iyiye yerleşecek iki alanın altını çizdi: Dijital dönüşüm ve dünyayı çepeçevre saracak Cloud yani Bulut teknolojisi... Peki HAS 2017'de neler konuşuldu? Bulut teknolojisi nereye gidiyor? Bu alanda pek çok yatırımı bulunan Huawei'nin planları neler? Kısacası bizi neler bekliyor?

15.04.2017