MENÜ

Dijital Çağ

Dijital Çağ ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dijital Çağ haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 273 Dijital Çağ haberi bulunmuştur.

Dijital Çağ Haberleri

Kağıt bir beyaz büyü

Kağıt bir beyaz büyü

Kağıt olmadan geçmişi kavramamız zordur. Loathar Müller, ‘Beyaz Büyü, Kağıdın Çağı’nda Çin, Arap-Osmanlı ve Avrupa uygarlıklarının ustalıkla birbirine miras bıraktığı ve her tür taşıyıcılığı hakkı ile yerine getirmiş kağıdın tarihini anlatıyor.

4.02.2019Kitap Sanat
Basketbol Şampiyonlar Ligi, Avrupanın en hızlı büyüyen ligi

Basketbol Şampiyonlar Ligi, Avrupa'nın en hızlı büyüyen ligi

FIBA, FIFA ve UEFA gibi kurumlara danışmanlık yapan spor danışmanı Geoff Wilson, gerçekleştirdiği son örnek olay incelemesinde Basketbol Şampiyonlar Ligi'ni (BCL) analiz ederek, ligin hızlı şekilde büyümesini araştırdı.

1.02.2019Basketbol
YouTube fenomen Enes Batur’a büyük şok

YouTube fenomen Enes Batur’a büyük şok

Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı, ünlü YouTuber Enes Batur Sungurtekin hakkında "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme", "kişilerin huzur ve sükununu bozma", "sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret" suçlarından soruşturma başlattı.

1.12.2018Teknoloji
E-imza günlük hayatı kolaylaştırıyor

E-imza günlük hayatı kolaylaştırıyor

12. İstanbul Bilişim Kongresi, Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. E-imza ve mobil imza çözümleriyle hayatı kolaylaştıran E-GÜVEN, “Verinin Paraya Dönüşümü, Ticarette Dijital Çağ” teması ile düzenlenecek etkinlikte verinin dönüşümü ve e-imzanın dijitalleşme sürecindeki katkılarını anlatacak.

26.11.2018Teknoloji
9 ayda yaklaşık 6,4 milyar liralık yatırım yaptık

"9 ayda yaklaşık 6,4 milyar liralık yatırım yaptık"

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, her zaman ve her koşulda yeni yatırımlara ve atılımlara devam ettiklerini belirterek, "Son 5 senede yaptığımız yaklaşık 35 milyar TL'lik yatırımın üzerine bu yılın 9 ayında yaklaşık 6,4 milyar TL yatırım gerçekleştirdik." değerlendirmesinde bulundu.

17.11.2018Ekonomi
Enes Batur, Kerimcan ve Danla Bilice suç duyurusu

Enes Batur, Kerimcan ve Danla Bilic'e suç duyurusu

"Çocukları Taciz ve Sosyal Medyadan Koruma Derneği" sosyal medya fenomenleri Kerimcan Durmaz, Enes Batur ve Danla Bilic hakkında "çocuklara kötü örnek oluyorlar" gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

7.11.2018Magazin
Aşkı ifade etmek erkeğe özgü bir hak değil

Aşkı ifade etmek erkeğe özgü bir hak değil

“O Ses Türkiye” yarışmacısı olarak tanınan ve 4 yıl önce çıkardığı “Kibir” ile sesini geniş kitlelere duyuran Melis Kar, yola yeni single’ı “Yatıya” ile devam ediyor. Kar, “Âşık olmak ve bunu özgürce ifade etmek sadece erkeğe özgü bir hak değil. Şarkımın sözleri de bunu yansıtıyor” diyor.

19.09.2018Magazin
Çalışanların duygu durumu: Düşünceli

Çalışanların duygu durumu: Düşünceli

Çalışanların günlük modunu emojilerle tanımlamasını isteyen dijital işyeri platformu Knowizz’in 2 bin çalışanla yaptığı araştırmasına göre çalışanlar kendilerini en çok düşünceli hissediyor. Düşünceli, Stresli ve Mutsuz emojilerinin en çok tercih edildiği gün Pazartesi. Mutlu ve heyecanlı emojileri ise Cuma gününün klasik emojileri.

14.07.2018İK/Yeni Ekonomi
Şirketler özüne dönecek

Şirketler özüne dönecek

Dijital çağda şirketler özellikle rekabetçi olmadıkları satın alma, muhasebe gibi alanlarda maliyetleri azaltmak için stratejik işbirliğine gidiyor. Böylece, firmalar asli görevlerine odaklanarak diğer işleri uzmanlarına bırakıyor. CDO Turkey İcra Kurulu Başkanı ve Danışman Bülent Kutlu, bu dijital ekosistemleri kurabilen firmaların ayakta kalabileceğini düşünüyor.

7.07.2018İK/Yeni Ekonomi
‘Balkanlar’ın güvenliği Avrupa’nın güvenliğidir’

‘Balkanlar’ın güvenliği Avrupa’nın güvenliğidir’

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk, Batı Balkanlar’da güvenlik sorunlarının çözümünde iş birliğinin artırılması gerektiğini belirterek, “Balkanlar’ın güvenliği Avrupa’nın güvenliğidir” dedi.

27.04.2018Avrupa
Tablete alışan çocuklar okula başlayınca kalem tutamıyor mu

Tablete alışan çocuklar okula başlayınca kalem tutamıyor mu?

Dijital çağ çocukların da alışkanlıklarını değiştiriyor. Biz zamanlar Legolarla oynayan okul öncesi çağdaki çocuklar artık iPad'lerle zaman geçiriyor.

19.03.2018Teknoloji
Milyonlarca kadın evde

Milyonlarca kadın evde

Konferansta paylaşılan iki araştırma kadınların sosyal ve ekonomik alanın nasıl dışında kaldığının endişe verici gerçeğini ortaya koydu. Konda’nın araştırmasına göre 14 yaş üstü kadınların 20 milyonun, SiA Insight’ın yaptığı araştırmaya göre de 14-25 yaş arası 2 milyon kadının evde oturduğunu gösteriyor.

6.03.2018Ekonomi
Geleceğin mavi yakalıları kod yazacak

Geleceğin mavi yakalıları kod yazacak

Kod yazanlar yani yazılımcılar, dijital dönüşümle şirketlerin en önemli elemanları haline geldi. Ancak artık kod yazma eğitiminin ilkokuldan başlaması, 2030’lu yıllarda yepyeni bir mavi yakalı çalışan kategorisinin oluşmasını sağlayacak. Yaklaşık 10 yıl içinde Türkiye’de kod yazanların sayısının 2 milyonu aşması bekleniyor.

26.01.2018İK/Yeni Ekonomi
Dijital çağ şarkıları

Dijital çağ şarkıları

Son zamanlarda dijital ortamlarda yayımlanan şarkılardan üçü özel bir ilgiyi hak ediyor. Aydilge’nin ‘Gece Uyku Tutmazsa’sı, Emre ve Zümra Oktayoğlu’nun ‘Film Bitti’si ve Murat Güneş’in Yonca Lodi’yi katarak söylediği ‘Beşinci Mevsim’i...

26.01.2018Hürriyet Cumartesi
E Okul ne zaman kapanacak MEB E Okul VBS girişi

E Okul ne zaman kapanacak? MEB E Okul VBS girişi

Veli Bilgilendirme Sistemi aracılığıyla E Okul öğrenci girişi yapmak isteyen öğrencilerin araştırmaları devam ediyor. Öğrenciler kadar velilerin de merakla sorguladığı konular arasında yer alan E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) gündemde yer almaya devam ediyor. Peki, karnelerin verilmesine çok kısa bir süre kala not görüntüleme işleminin yapılacağı E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi nasıl görüntülenir? İşte, son günlerden detaylı bilgiler

15.01.2018Gündem
Öğretmenlere veli zorbalığı

Öğretmenlere 'veli zorbalığı'

İstanbul Kültür Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Özge Hacıfazlıoğlu’nun 2010’dan beri 10 şehirde yaklaşık 500 öğretmenle yaptığı araştırma, ilginç sonuçlar ortaya çıkardı. Araştırmaya göre öğretmenler, WhatsApp gruplarında ‘velilerin zorbalığı’na maruz kalabiliyor. Öğretmenler WhatsApp üzerinden velilerden ‘yağan’ mesajlardan bunalınca, duruma bakanlık el koydu. Veliler için e-okul sistemi üzerinden her türlü bilgiyi alabilecekleri yeni bir sistem kuruldu, öğretmenler aşırı mesaj trafiğinden kurtarıldı.

10.01.2018Eğitim
X ve Y kuşağının kariyer yolculuğu üzerine uzman görüşü: İnan Acılıoğlu

X ve Y kuşağının kariyer yolculuğu üzerine uzman görüşü: İnan Acılıoğlu

74. sayıda Kariyer sayfamızın konuğu, mevzunun tam ortasından uzman görüşü bildirecek olan “İŞ’te Y Kuşağı” kitabının yazarı İnan Acılıoğlu.

11.12.2017Kampüs
Geleceğin meslekleri bulutta şekilleniyor

Geleceğin meslekleri bulutta şekilleniyor

Bir yandan robotlar, yapay zekâlar, üç boyutlu yazıcılar diğer yandan devasa bilgi yığınlarının veri analizleri ile ayıklanıp düzenlenmesi ve verilerin bulutta saklanması… Dijital çağ, günümüz ve geleceğimize ait değerleri, şaşırtıcı ölçüde şekillendiriyor ve dönüştürüyor.

28.08.2017Kampüs
Hollywood siber tehditlerin farkında Ya siz

Hollywood siber tehditlerin farkında! Ya siz?

Gösterime yeni giren Scarlett Johansson’lu ‘Kabuktaki Hayalet‘ ya da Vin Diesel’li ‘Hızlı ve Öfkeli 8‘ gibi büyük Hollywood prodüksiyonları, siber riskleri gündeme taşıyor. Hollywood’un doğası gereği, gerçek ile kurgu biraz iç içe geçmiş olsa da, ESET uyarıyor: Dijital çağ büyük bir hızla hayatlarımızı kuşatıyor. Filmleri dikkate alın ve korunmayı ihmal etmeyin!

25.04.2017Teknoloji
Markalı büfe 3 yılda kârda

Markalı büfe 3 yılda kârda

Dışarıda yeme-içme sektörünün büyümesiyle büfe konsepti de yatırımcıların hedefine girdi. 10 farklı zincir markanın bulunduğu pazarda öne çıkan Etiler Marmaris, 2017’de yeni girişimciler arıyor. Türkiye’de 44 şubesi bulunan marka ortalama 300 bin liralık bir yatırımı 36 ayda geri döndürüyor.

2.01.2017İK/Yeni Ekonomi
Honda, yeni Rebeli ile başkaldırıyor

Honda, yeni "Rebel"i ile başkaldırıyor!

Honda'nın yeni Bobber'ı Rebel, iki modeliyle Hipster'ların kalplerini fethetmek istyor.

23.11.2016Otomobil
Konseyden ünlü çifte  ömür boyu mutluluk...

Konseyden ünlü çifte ömür boyu mutluluk...

Kadir Doğulu- Neslihan Atagül cuma günü hayatlarını birleştirdi. Ünlü çiftin düğününden renkli kareler de basına yansıdı. İşte konseyin çok konuşulan düğün hakkında yorumları...

10.07.2016Magazin
Dijitalleşmenin iş dünyasının dönüşümündeki rolü

Dijitalleşmenin iş dünyasının dönüşümündeki rolü

Bu yıl ‘Dijital Çağ’ temasıyla gerçekleştirilen SAP İnovasyon Forum’da, dijital dönüşüm ve bu dönüşümün lokomotifi olan inovasyon tüm yönleriyle ele alındı.

4.06.2016Teknoloji
Kim bozdu bu kuşların asabını

Kim bozdu bu kuşların asabını?

‘Angry Birds’ oyununun sinemaya uyarlanması her açıdan bir ilk. Gülüp geçmeyi çok isterdik fakat temsil ettiği gerçekler değişimin habercisi, dijital dönüşümün ve ruh halimizin bir sonucu. Siz bir sonraki bölüme geçmek için çırpınırken bakın ‘Angry Birds’ neleri değiştirdi, değiştiriyor?

14.05.2016Hayat
Yarına yüzde 100 hazırlanın

Yarına yüzde 100 hazırlanın

Çağımız artık dijital çağ. Bu çağa ayak uyduramayan şirketler yarına ayak uyduramadığı gibi rakiplerinin de gerisinde kalıyor ve müşteri kaybediyor. Türkiye’deki şirketlerin dijital çağa ayak uydurmasını hızlandırmayı amaçladıklarını belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, “Türkiye’deki şirketlerin iş yapış şekillerini iyileştirecek ve onlara verimlilik katacak çözümleri global gücümüzle müşterilerimize sunuyoruz” dedi.

18.02.2016Kobi
Ah Canım Ahmet: Hayal ettiğim müziğin peşinden gidiyorum

'Ah Canım' Ahmet: Hayal ettiğim müziğin peşinden gidiyorum

‘Ah Canım Vah Canım’ şarkısıyla 90’ların sembol isimlerinden biri olan Ahmet, uzun süren sessizliğini moda tasarımcısı Aslı Jackson ile söylediği ‘Bla Bla Bla’ şarkısıyla bozdu.

18.12.2015Keyif

Yazar Sonuçları

Ayla Dikmen’in cazcı yeğeninden üç yeni şarkı

Melbreeze’in şarkılarının üçü de Latin cazının geçmişinden popüler parçalar.

2.06.2018

Sosyal medyanın siyasete etkisi

ÜLKEMİZDE 30 milyonun üstünde aktif Facebook hesabı var.

16.05.2018
Dijital dünyanın Ankaralı yıldızı

Dijital dünyanın Ankaralı yıldızı

Fotoğraf, sergi salonlarına, kataloglara ve özel yayınlara sığmıyor artık. Fotoğraf dünyasında, gelişen teknoloji ve paylaşım siteleri kendi yıldızlarını yarattı.

9.04.2018

Donald Trump kendisini Roma imparatoru sanıyor

GMI Bloomberg Politics’te (25 Ocak) bir haber yayınlandı.

30.01.2018

O kocalarınız kadınları seks kölesi yaparken neredeydiniz

SİMSİYAH elbiselerini giymişler Meclis’e girmek istiyorlar...

22.11.2017

Milli takımın kaptanı Cenk Tosun olmalı

ALMANLAR, Euro 2016’ya tek bir orijinal santrforla gitti: 32’lik Gomez...

20.09.2017

Galatasaray yönetimi İstanbul’u terk etmeli

TUDOR’un sezon ortasında Karabük’ü bırakıp G.Saray’a geçişi netameli bir konu. Tamam, ortada bir hukuksuzluk yok gibi duruyor: Sözleşmesine 150 bin Euro karşılığı fesih hakkı konmuş, o da bunu kullanarak kontratı sonlandırmış. Bu noktada Tudor’u yargılamadan önce Karabük yönetimini de sorgulamak gerek: Sözleşmenin fesih bedeli neden sadece 150 bin Euro? Kontrata bu rakamı yazmanızın nedeni, hocayı dilediğimizde rahatlıkla gönderebilelim düşüncesiyse, kusura bakmayın, o da aklına estiğinde ayrılabilir.

15.02.2017

Dikiz Aynası

8 yıl aradan sonra gelen yeni Metallica albümü "Hardwired... To Self-Destruct"ın otopsi sonuçları ne gösteriyor?

18.12.2016

Geçti O Devir

15 Temmuz 2016, Türkiye’de darbeler döneminin karanlık sulara çoktan ve tamamen gömüldüğünü gösterdi bize. Hem de Türkiye’nin tüm kurumlarının ve halkının elbirliğiyle.

18.07.2016

Dijital devrim!

Dijital çağın başlangıcı, ilk kişisel bilgisayarın doğuş tarihi 1975 olsa da, kendi özel “dijital tarihimiz” teknolojiyi deneyimlediğimiz an başladığı için herhalde herkese göre farklı.

11.04.2016

Birtakım ‘işler’ güçler

‘Steve Jobs’, dijital dünyanın öncü karakterinin hayatından üç ayrı döneme odaklanırken, hırs ve ihtiras içinde yakın çevresindeki dostlarını ve eski iş arkadaşlarını teker teker kaybeden bir kişiliğin portresine soyunuyor.  

11.12.2015