MENÜ

Dhkp-C

Dhkp-C ile ilgili tüm haberleri, son dakika Dhkp-C haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Dhkp-C haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.008 Dhkp-C haberi bulunmuştur.

DHKP-C Nedir?

1970'de Mahir Çayan'ın öncülüğünde kurulan Türkiye Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi (THKP-C) Türkiye'de örgütlü ve sistemli hareket eden ve şiddeti esas alan temel yapı görünümündeydi. Çayan ve arkadaşlarının kurduğu bu yapı; örgütlenme, hiyerarşi ve eylem stratejilerinde Latin Amerika'daki sol örgütleri esas almıştır.

DHKP-C nihai amacını Türkiye'de mevcut anayasal düzeni yürüttüğünü öne sürdüğü silahlı öncü savaş ile yıkarak Marksist-Leninist ilkelere dayalı Devrimci Halk İktidarını kurmak olarak açıklamaktadır. Türkiye'de iktidarın uzun süreli bir halk savaşı ile ele geçirilmesini ve yürütülecek şehir gerillası mücadelesi ve silahlı propaganda eylemlerinin gerekliliğini savunan Mahir Çayan tarafından teorize edilmiş Politikleşmiş Askeri Savaş Stratejisini Türkiye'de devrimin stratejisi olarak temel alan örgüt, şehirlerde hücre evleri şeklinde örgütlenmekte ve oluşturduğu Silahlı Propaganda Birlikleri ile çeşitli eylemler düzenlenmektedir.

Günümüzde, DHKP-C yöneticilerinin önemli bir kısmı İtalya, Almanya, Belçika, Hollanda ve Yunanistan gibi Avrupa ülkelerinde yaşamaktadır. 2008 yılında örgütün kurucu lideri Dursun Karataş'ın ölümünün ardından, örgütte liderlik sorunu ortaya çıkmıştır. Bugüne kadar birçok isim öne atıldıysa da, 2014 yılında Yunanistan'da yakalanan Hüseyin Fevzi Tekin örgütün bugünkü kilit ismi ve lideri olarak görülmektedir.

Dhkp-C Haberleri

Son dakika: Gri kategoride yer alan terör örgütü üyesi Çiğdem Şenyiğit yakalandı

Son dakika: "Gri" kategoride yer alan terör örgütü üyesi Çiğdem Şenyiğit yakalandı

Terörden Arananlar Listesi'nde "gri" kategoride yer alan terör örgütü DHKP/C'nin sözde silahlı propaganda birliği sorumlusu Çiğdem Şenyiğit, İstanbul’da yakalandı.

4.11.2019Gündem
Son dakika: Gri listede aranıyordu Kırklareli’nde yakalandı…

Son dakika: Gri listede aranıyordu! Kırklareli’nde yakalandı…

Aranan teröristler listesinde ‘gri’ kategoride yer alan terör örgütü DHKP/C üyesi Seval Yaprak, Kırklareli'nde yakalandı. 

14.10.2019Gündem
Bakan Soylu: 5 bin 778 teröristi etkisiz hale getirdik

Bakan Soylu: 5 bin 778 teröristi etkisiz hale getirdik

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "15 Temmuz 2016'dan itibaren tüm terör örgütlerine yönelik 324 bin 243 operasyon gerçekleştirdik. Tüm terör örgütlerine yönelik 69 bin 496 tutuklama yaptık, 5 bin 778 teröristi etkisiz hale getirdik. Bu yıl FETÖ'ye dönük 9 bin 903 operasyon yaptık. 15 Temmuz'un hesabını misliyle soruyoruz" dedi.

15.07.2019Gündem
Son dakika... S-400ler barışın ve milli güvenliğimizin garantisi

Son dakika... "S-400'ler barışın ve milli güvenliğimizin garantisi"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ortaya çıkan tablonun, Türkiye'nin S-400 hava savunma sistemi tedarikinin tamamen kendi toprakları içinde ve bölgesinde barışı koruma amaçlı olduğunu gösterdiğini belirterek, "Biz, S-400'leri alarak savaşa hazırlanmıyoruz. Barışı ve kendi milli güvenliğimizi garanti altına almaya çalışıyoruz. Savunma sanayimizi geliştirmeye yönelik diğer tüm atılımlarımızın da amacı budur." dedi.

14.07.2019Gündem
Şehit Savcı Kiraz davası: 2 ağırlaştırılmış müebbet

Şehit Savcı Kiraz davası: 2 ağırlaştırılmış müebbet

Gezi Parkı eylemleri sırasında Okmeydanı’nda Berkin Elvan’ın öldürülmesi soruşturmasını yürütürken, DHKP/C’li teröristler Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol tarafından 31 Mart 2015’te Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın makamında şehit edilmesine ilişkin davada 2 sanık ağırlaştırılmış müebbet hapis, 3 sanık ise 6 yıl ile 11 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

12.07.2019Gündem
Almanyada DHKP-Cli teröriste 5 yıl hapis

Almanya'da DHKP-C'li teröriste 5 yıl hapis

Almanya'da DHKP-C'li terörist 5 yıl hapisle cezalandırıldı.

27.06.2019Dünya
DHKP/Cnin Türkiye sorumlusunun yakalandığı operasyon kamerada

DHKP/C'nin Türkiye sorumlusunun yakalandığı operasyon kamerada

İSTANBUL'da DHKP-C'ye yönelik düzenlenen operasyonda İçişleri Bakanlığı'nın aranan teröristler listesinde gri listede yer alan ve örgütün sözde Türkiye sorumlusu Kamile Kayır'ın da aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı. Operasyon polis kamerasına yansıdı.

20.06.2019Haber
İstanbulda terör operasyonu: DHKP-C Türkiye sorumlusu yakalandı

İstanbul'da terör operasyonu: DHKP-C Türkiye sorumlusu yakalandı

İSTANBUL'da DHKP-C'ye yönelik düzenlenen operasyonda İçişleri Bakanlığı'nın aranan teröristler listesinde gri listede yer alan ve örgütün sözde Türkiye sorumlusu Kamile Kayır'ın da aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı.

20.06.2019Gündem
DHKP/Cnin sözde Türkiye sorumlusu yakalandı

DHKP/C'nin sözde Türkiye sorumlusu yakalandı

Terör örgütü DHKP/C'ye yönelik soruşturma kapsamında bir hukuk bürosuna operasyon düzenlendi. Operasyonda 7 kişi gözaltına alındı. Yakalananlar arasında aranan teröristler listesinde “gri” kategoride yer alan ve örgütün sözde Türkiye sorumlusu olduğu ileri sürülen Kamile Kayır'ın da olduğu belirtildi.

20.06.2019Haber
Son dakika: DHKP/Cnin sözde Türkiye sorumlusu yakalandı

Son dakika: DHKP/C'nin sözde Türkiye sorumlusu yakalandı

Terör örgütü DHKP/C'ye yönelik soruşturma kapsamında bir hukuk bürosuna operasyon düzenlendi. Operasyonda 7 kişi gözaltına alındı. Yakalananlar arasında aranan teröristler listesinde “gri” kategoride yer alan ve örgütün sözde Türkiye sorumlusu olduğu ileri sürülen Kamile Kayır'ın da olduğu belirtildi.

20.06.2019Gündem
Gri listede aranıyordu... Böyle yakalandılar

Gri listede aranıyordu... Böyle yakalandılar

İstanbul’da terör örgütü DHKP/C’ye yönelik düzenlenen ve aralarında ‘gri’ kategoride aranan bir hücre üyesinin de olduğu 4 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonun görüntüleri ortaya çıktı.

14.06.2019Gündem
Gri listede aranan DHKP/Clinin sığınakta yakalandığı anların görüntüsü ortaya çıktı

Gri listede aranan DHKP/C'linin sığınakta yakalandığı anların görüntüsü ortaya çıktı

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince bugün öğle saatlerinde DHKP/C’nin Sultangazi’deki yayın organına operasyon düzenlenmiş, baskında, İçişleri Bakanlığınca hazırlanan ‘Aranan Teröristler’ listesinde “Gri” kategoride yer alan Ali Aracı adlı hücre sorumlusunun da aralarında olduğu 4 DHKP/C’li yakalanmıştı.

14.06.2019Haber
Gri kategoride aranan terörist İstanbul’da yakalandı

Gri kategoride aranan terörist İstanbul’da yakalandı

İçişleri Bakanlığınca "Gri” kategoride aranan Ali Aracı adlı bir hücre sorumlusunun da aralarında olduğu 4 DHKP/C’li Sultangazi'de yakalandı.İstanbul’da terör örgütü DHKP/C’ye yönelik düzenlenen operasyonda, ‘aranan teröristler’ listesinde 'gri' kategoride yer alan bir hücre sorumlusunun da aralarında olduğu 4 örgüt üyesinin yakalandığı belirtildi.Alınan bilgilere göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü DHKP/C’ye yakın bir yayın organının Sultangazi’deki irtibat bürosuna bugün öğle saatlerinde baskın düzenledi. Özel Harekat polisleri ve helikopter eşliğinde yapılan operasyonda yol tamamen trafiğe kapatılırken, baskında, İçişleri Bakanlığınca hazırlanan ‘Aranan Teröristler’ listesinde “Gri” kategoride yer alan Ali Aracı adlı hücre sorumlusunun da aralarında olduğu 4 DHKP/C’linin yakalandığı öğrenildi.Söz konusu adreste yapılan aramalarda ise çok sayıda dijital malzeme ve örgütsel dokümana el konulduğu öğrenildi.Terör polisince gözaltına alınan 4 DHKP-C’linin, sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şubesine getirildiği belirtiliyor.Örgüt üyelerinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

14.06.2019Haber
Gri kategoride aranan terörist İstanbul’da yakalandı

Gri kategoride aranan terörist İstanbul’da yakalandı

İçişleri Bakanlığınca "Gri” kategoride aranan Ali Aracı adlı bir hücre sorumlusunun da aralarında olduğu 4 DHKP/C’li Sultangazi'de yakalandı.

14.06.2019Gündem
Davası karar aşamasında

Davası karar aşamasında

GEZİ eylemlerinde Okmeydanı’nda Berkin Elvan’ın öldürülmesi soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın, DHKP-C’li teröristler Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol tarafından 31 Mart 2015 tarihinde makamında şehit edilmesine ilişkin dava karar aşamasına geldi.

23.05.2019Gündem
Son dakika: Savcı Kirazın şehit edilmesine ilişkin davada flaş gelişme

Son dakika: Savcı Kiraz'ın şehit edilmesine ilişkin davada flaş gelişme

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesine ilişkin davada 2 sanığın ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi. Davada ayrıca firari 9 sanığın dosyasının ayrılması, 3 sanığın da 15'er yıla kadar hapsi istendi.

22.05.2019Gündem
TBMMde terör girişimi failleri adliyede

TBMM'de terör girişimi failleri adliyede

TBMM’de eylem yapmak isterken yakalanıp gözaltına alınan 2 DHKP/C’li teröristin emniyette işlemleri sona erdi.Teröristler savcılık ifadeleri için Ankara Adliyesi’ne getirildi.

22.05.2019Haber
Sınırı geçmeye çalışan DHKP-Cli şüpheli yakalandı

Sınırı geçmeye çalışan DHKP-C'li şüpheli yakalandı

EDİRNE'de yasa dışı yollarla Yunanistan'a geçmek isteyen DHKP-C şüphelisi E.U., hudut karakolu askerleri tarafından yakalanarak, gözaltına alındı.

15.05.2019Gündem
TBMMde terör girişimi... İki DHKP-Cliye 4 gün gözaltı süresi

TBMM'de terör girişimi... İki DHKP-C'liye 4 gün gözaltı süresi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) banko görevlisini rehin almaya çalışan, DHKP-C ile bağlantılı olduğu belirlenen biri kadın iki kişinin gözaltı süresi 4 gün uzatıldı.

15.05.2019Gündem
Prof. Dr. Altun: TBMMdeki terör eylemi millet iradesini hedef alan saldırı girişimidir

Prof. Dr. Altun: TBMM'deki terör eylemi millet iradesini hedef alan saldırı girişimidir

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ı ziyaret için TBMM’ye gelen biri kadın 2 şahıs, Meclis çalışanını rehin almak isterken güvenlik görevlilerinin müdahalesi sonucu etkisiz hale getirildi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun saldırı girişimiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

14.05.2019Gündem
CHP’li Mahmut Tanal 2 DHKP-C’li teröristin Meclis’e girişine izin vermiş

CHP’li Mahmut Tanal 2 DHKP-C’li teröristin Meclis’e girişine izin vermiş

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ı ziyaret için TBMM’ye gelen biri kadın 2 şahıs, Meclis çalışanını rehin almak isterken güvenlik görevlilerinin müdahalesi sonucu etkisiz hale getirildi.

14.05.2019Gündem
Belçikadan terörist Fehriye Erdal için önemli karar

Belçika'dan terörist Fehriye Erdal için önemli karar

Belçika, Sabancı suikastının faillerinden firari terörist Erdal'ı "en çok arananlar" listesine aldı.

12.05.2019Dünya
Aydında DHKP-C firarisi yakalandı

Aydın'da DHKP-C firarisi yakalandı

Aydın'da terör örgütü DHKP-C'ye üye olmak suçundan hakkına kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari hükümlü yakalandı.

8.04.2019Gündem
Savcı Kiraz, şehit edilmesinin 4. yıldönümünde anıldı Unutulmadı

Savcı Kiraz, şehit edilmesinin 4. yıldönümünde anıldı Unutulmadı

İSTANBUL Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, DHKP/C’li 2 terörist tarafından makam odasında şehit edilişinin dördüncü yıl dönümünde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda anıldı.

30.03.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: En büyük yanılmayı onlar yaşayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: En büyük yanılmayı onlar yaşayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ortak canlı yayında soruları yanıtladı. Erdoğan, "Meydanların diline baktığımızda bu seçimde çok ciddi bir yanılmayı anket şirketleri yaşayacak." dedi.

27.03.2019Gündem
Bakan Çavuşoğlu: Giderek marjinalleşen bir partidir CHP

Bakan Çavuşoğlu: Giderek marjinalleşen bir partidir CHP

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "CHP'nin içinde DHKP-C'li var, PKK'nın cenaze evlerine giden de var. Giderek marjinalleşen bir partidir CHP çünkü normal yollarla iktidara gelemeyenler marjinalleşiyor." dedi.

23.03.2019Gündem
DHKP/C davasında mahkemeyi tehdit eden avukat hakkında soruşturma

DHKP/C davasında mahkemeyi tehdit eden avukat hakkında soruşturma

Terör örgütü DHKP/C'nin avukatlık yapılanmasına yönelik 20 sanığın yargılandığı ve karara bağlanan davanın son duruşmasında çıkan olaylarla ilgili Silivri Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmada, bir sanık avukatının salondaki barikatı aşıp mahkeme heyetine yönelik tehdit ve hakaretlerde bulunmasına ilişkin görüntü ve tutanaklar ortaya çıktı.

22.03.2019Gündem
DHKP/C sanıklarına ceza yağdı

DHKP/C sanıklarına ceza yağdı

Terör örgütü DHKP/C'nin avukatlık yapılanmasına yönelik 6'sı tutuklu 20 sanığın, "örgüt yöneticisi ve üyesi olmak" suçundan yargılandığı davada, 18 sanık 3 yıl 1 aydan 18 yıl 9 aya kadar değişen oranda hapis cezasına çarptırıldı.

20.03.2019Gündem
Bakan Soylu: 299 belediye meclis ve il genel meclis üyesi HDP ve PKK iltisaklı

Bakan Soylu: 299 belediye meclis ve il genel meclis üyesi HDP ve PKK iltisaklı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kılıçdaroğlu, Esenyurt Belediyesinde neredeyse belediye meclis üyelerinin büyük bir bölümünü HDP-PKK iltisaklı olarak koyuyor. Bu kadar açık ve net. Türkiye'de 299 belediye meclis üyesi ve il genel meclis üyesi HDP ve PKK iltisaklı. CHP ve zillet ittifakının listelerinde var. Bu bizim tespit ettiğimiz." dedi.

8.03.2019Gündem
DHKP/Cnin avukatlık yapılanması davasında mütalaa

DHKP/C'nin avukatlık yapılanması davasında mütalaa

Terör örgütü DHKP/C'nin avukatlık yapılanmasına yönelik 5'i tutuklu 7'si firari 20 sanığın yargılandığı davada mütalaasını hazırlayan savcılık, 18 sanığın "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması, firari iki sanığın dosyasının ise ayrılmasını talep etti.

8.03.2019Gündem
Bakan Soylu: PKKyı belediyelere ortak etmek isteyen bir yapı var

Bakan Soylu: PKK'yı belediyelere ortak etmek isteyen bir yapı var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "AK Parti de Milliyetçi Hareket Partisi de daha önce defalarca yerel seçime girdi, böyle bir ittifak kurma gereği duymadık. Ama bu sefer karşımızda PKK'yı belediyelere ortak etmek isteyen bir yapı var. Kusura bakmayın, biz buna tepkisiz kalamayız." dedi.

6.03.2019Gündem
Bakan Soylu: Burada ilk kez söylüyorum...

Bakan Soylu: Burada ilk kez söylüyorum...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Burada ilk kez söylüyorum. DHKP/C'nin üst düzey yöneticisi, çok uzun yıllardan beri eğer Türkiye ise ya ölüdür ya da tutukludur." dedi.

4.03.2019Gündem
Bakan Yardımcısı duyurdu: 93 terörist etkisiz hale getirildi…

Bakan Yardımcısı duyurdu: 93 terörist etkisiz hale getirildi…

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı yaptığı açıklamada Şubat ayında yapılan operasyonlarda 93 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

4.03.2019Gündem
Gizli bölmede yakalanan DHKP/Cliler tutuklandı

Gizli bölmede yakalanan DHKP/C'liler tutuklandı

İstanbul'da terör örgütü DHKP/C'ye yönelik Okmeydanı'ndaki İdil Kültür Merkezi'ne yapılan operasyonda, binanın üst katındaki gizli bölmelerde yakalanan, İçişleri Bakanlığının aranan teröristler listesindeki "yeşil" kategoride yer alan DHKP/C'nin sözde genel sekreteri Ümit İlter'in de aralarında bulunduğu 5 şüpheli sevk edildiği hakimlikçe tutuklandı.

2.03.2019Gündem
DHKP-Cli terörsitler adliyeye sevk edildi

DHKP-C'li terörsitler adliyeye sevk edildi

İSTANBUL Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 26 Şubat'ta Şişli'de bulunan İdil Kültür Merkezi'ne düzenlenen operasyonda gözaltına alınan DHKP-C'li 8 kişinin, emniyetteki işlemleri tamamlandı. 8 kişi sabah saatlerinde Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayına sevk edildi.

1.03.2019Gündem
Bakan Soylu: Millete açık toplantı yapın da boyunuzun ölçüsünü görelim

Bakan Soylu: "Millete açık toplantı yapın da boyunuzun ölçüsünü görelim"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Biz ne güzel açık açık AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi bir araya geldik, salonlarda toplantı yapıyoruz. Madem HDP'den, PKK'dan bu kadar destek alıyorsunuz, Kılıçdaroğlu, Temel Karamollaoğlu oturun, onlarla beraber bizim yaptığımız gibi millete açık, şeffaf toplantılar yapın da boyunuzun ölçüsünü görelim." dedi.

27.02.2019Gündem
İstanbuldaki DHKP-C operasyonundan yeni detaylar

İstanbul'daki DHKP-C operasyonundan yeni detaylar

İstanbul'da terör örgütü DHKP-C'ye yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 8 kişiden örgütün bir numarası olan Ümit İlter'in 1991 yılında İzmir'de bulunan ABD Konsolosluğuna ve bir polis merkezine düzenlenen bombalı saldırılara katıldığı öğrenildi.

27.02.2019Gündem
8 DHKP-C’li terörist sığınakta ele geçirildi

8 DHKP-C’li terörist sığınakta ele geçirildi

İstanbul’da düzenlenen operasyonla DHKP-C terör örgütü üyesi sekiz kişi Okmeydanı’nda bir binaya özel olarak yapılan sığınakta ele geçirildi. Operasyonla ilgili detayları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı.

27.02.2019Gündem
Bakan Soylu müjdeyi verdi 15 bin polis alınacak

Bakan Soylu müjdeyi verdi! 15 bin polis alınacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "15 bin yeni polis alıyoruz. Bunun büyük bir bölümünü İstanbul'a vereceğiz. İstanbul'u dünyanın en güvenli şehri haline getireceğiz." dedi.

26.02.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu toprakları parçalamak isteyenleri nasıl gömdüysek yine gömeriz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu toprakları parçalamak isteyenleri nasıl gömdüysek yine gömeriz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzincan mitinginde konuştu. "Bizim ülkemizde Kürdistan diye bir yer yok. Buyursunlar Irak'ın kuzeyine gitsinler." diyen Erdoğan, "Bu toprakları böldürmeyiz: Bu toprakları parçalamak isteyenleri nasıl Cudi'de Gabar'da Tendürek'te Kandil'de gömdüysek yine gömmeye devam ederiz." ifadelerini kullandı.

26.02.2019Gündem
DHKP-C operasyonunun görüntüleri

DHKP-C operasyonunun görüntüleri

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince İdil Kültür Merkezi'nin Şişli'de binasına yapılan DHKP_C operasyonunun görüntüleri paylaşıldı.

26.02.2019Haber
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğandan Giresunda kritik mesajlar

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Giresun'da kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Valilik Meydanı'nda düzenlenen Giresun mitinginde konuştu. Erdoğan, "Bu sabah 7 tane DHKP-C'liyi inlerinde bulduk ve sağ olsun polislerimiz onları aldılar" dedi.

26.02.2019Gündem
İngiltere, Lübnan Hizbullahını terör listesine aldı

İngiltere, Lübnan Hizbullahı'nı terör listesine aldı

İngiliz İçişleri Bakanlığı, Lübnan Hizbullahı'nı siyasi kanadı dahil bütünüyle terör örgütleri listesine aldı.

25.02.2019Dünya
Kocaelide DHKP-C’lilerin kaldığı koğuşta büyük şok

Kocaeli'de DHKP-C’lilerin kaldığı koğuşta büyük şok!

Kocaeli’de DHKP-C’lilerin koğuş havalandırmasında patlayıcı düzeneği notu bulundu. Cezaevinde bulunan not sonrası 4 DHKP-C’li hakkında dava açıldı. Notu polis katili DHKP-C’li kadın teröristin yazdığı iddia edildi.

25.02.2019Gündem
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Bu ittifakı yöneten FETÖdür

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Bu ittifakı yöneten FETÖ'dür

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Diğer ittifakın içinde olan herkese biz bölücü demiyoruz ama şunu da herkes biliyor ki bu ittifakı yöneten FETÖ'dür. Bu ittifakın yöneticilerinden biri de dağdaki PKK'dır." dedi.

23.02.2019Gündem
Soylu’dan taciz iddiasına yanıt: ‘Polisin ezilmesine  müsaade etmeyiz’

Soylu’dan taciz iddiasına yanıt: ‘Polisin ezilmesine müsaade etmeyiz’

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Dayanışma Derneği’nin Ankara Sakarya Caddesi’nde yaptığı eylemde üniversite öğrencisi Merve Demirel’in gözaltına alındığı sırada sivil bir polisin cinsel tacizine uğradığı iddiasıyla ilgili dün Twitter’dan açıklama yaptı. Soylu, “Yasadışı eylem yapıp direnirseniz, uyarılardan sonra ‘kargatulumba’ gözaltına alınırsınız. Eğer taciz varsa üzerine ilk biz gideriz. Hayatı kendi gibi düşünmeyenleri tacizle geçenlerin ‘Babası FETÖ’den ihraç, kardeşi DHKP-C’li proje kadın’ üzerinden polisi ezmesine müsaade etmeyiz” ifadesini kullandı.

21.02.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Binali Yıldırım’ın Uğur Dündar’ı seçerek sağladığı 10 şey

Ekrem İmamoğlu ile yapacağı tartışmanın moderatörü konusunda...

9.06.2019

Medeniyetler ittifakı için yeniden düğmeye bastık

DÜNKÜ yazımda Türkiye’nin yeniden “Medeniyetler İttifakı” hareketine dönmesinin bütün dünya için çok iyi olacağını yazmıştım.

20.03.2019

Cumhuriyet Gazetesi Davası... Aynı anda üç terör örgütüne nasıl yardım edersiniz

İSTANBUL Bölge Adliye (istinaf) Mahkemesi 3. Ceza Dairesi’nin Cumhuriyet gazetesi davasındaki mahkûmiyetler üzerinde verdiği ‘onama’ kararı dört sayfa tutuyor. Ancak kararın özünü oluşturan hapis cezalarının onanmasına ilişkin hüküm bölümü son sayfadaki tek bir paragrafın içinde karşımıza çıkıyor. Bu paragrafı karardan aynen aktarıyoruz:

22.02.2019