MENÜ

Devrim Muhafızları

Devrim Muhafızları ile ilgili tüm haberleri, son dakika Devrim Muhafızları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Devrim Muhafızları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.542 Devrim Muhafızları haberi bulunmuştur.

Devrim Muhafızları Haberleri

İran Dışişleri Bakanı Zarif: ABD ile savaş çıkmayacak

İran Dışişleri Bakanı Zarif: ABD ile savaş çıkmayacak

İran Dışişleri Bakanı Zarif, "Savaş çıkmayacağından eminiz çünkü ne biz savaş istiyoruz ne de kimse bölgede İran'ın karşısına çıkma fikrine ya da yanılsamasına sahip." dedi.

18.05.2019Dünya
İrandan ABDye tehdit:  Savaş gemileriniz füzelerimizin menzilinde

İran'dan ABD'ye tehdit: Savaş gemileriniz füzelerimizin menzilinde

Hukuk ve Parlamento İşlerinden Sorumlu İran Devrim Muhafızları Komutanı Muhammed Salih Cokar, İran’ın geliştirdiği füzelerin, Basra Körfezi’ndeki Amerikan savaş gemilerine ulaşabileceğini söyledi.

17.05.2019Dünya
Orta Doğu’daki gerilim petrol arzını tehlikeye sokabilir

Orta Doğu’daki gerilim petrol arzını tehlikeye sokabilir

ABD'nin İran'dan petrol ithalatı için 8 ülkeye verdiği muafiyet hakkını sonlandırması, ‘İran tehdidine karşı’ bölgeye 120 bin asker göndereceğine ilişkin iddialar, bölgedeki petrol boru hatları ve tankerlerine yönelik saldırılar küresel petrol arzına yönelik endişeleri artırdı.

17.05.2019Ekonomi
Pazarlık başladı mı

Pazarlık başladı mı

Körfez’de savaş endişelerine neden olan İran-ABD geriliminde dün pazarlığa işaret eden gelişmeler yaşandı. İsrail basını, İranlı yetkililerin Trump’ın ‘kendisini aramaları’ için İsviçre’ye bıraktığı telefon numarasını aldığını iddia etti. İran’da ABD’nin çıkarlarını temsil eden İsviçre’nin Cumhurbaşkanı Maurer ise dün apar topar Trump ile görüşmek üzere Beyaz Saray’a gitti.

17.05.2019Dünya
Bomba iddia... ABDyi alarma o görüntüler mi geçirdi

Bomba iddia... ABD'yi alarma o görüntüler mi geçirdi?

Amerikan New York Times gazetesi, yetkililere dayandırdığı haberinde, ABD’nin Körfeze askeri yığınak yapmasının arkasında, İran ordusuna ait botlara füze yüklendiğine ilişkin uydu görüntülerinin olduğunu iddia etti.

16.05.2019Dünya
İran Dışişleri Bakanı Zariften sert sözler

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten sert sözler

İran Dışişleri Bakanı Zarif, ABD'nin nükleer anlaşmadan çekilmesinden sonra ortaya çıkan gerilimin iki taraf için intihar olduğunu ancak Washington'la nükleer müzakere ihtimalinin olmadığını söyledi.

16.05.2019Dünya
İran: “ABD ile savaşın eşiğindeyiz”

İran: “ABD ile savaşın eşiğindeyiz”

İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı General Hüseyin Selami, ABD ve müttefikleri ile topyekün bir savaşın eşiğinde olduklarını söyledi.

16.05.2019Dünya
Koalisyonda İran çatlağı mı

Koalisyonda İran çatlağı mı?

ABD-İran gerilimi artarken, DEAŞ karşıtı Koalisyon’un İngiliz komutan yardımcısı General Ghika, bölgede İran tehdit seviyesinin değişmediğini söyleyince Amerikalı askeri sözcünün tepkisini çekti. ABD’li Albay Urban, ‘o açıklamanın istihbaratlara ters düştüğünü’ söyledi. ABD, Suriye ve Irak’taki askerlerinin alarm seviyesini arttırdı, Irak’taki acil olmayan diplomatik personelini de çekiyor.

16.05.2019Dünya
Sabotaj krizi

Sabotaj krizi

ABD, İran’ı tehdit olarak gösterip bölgeye askeri yığınak yaparken Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Hürmüz Boğazı yakınlarındaki Fuceyra’da ikisi Suudi petrol tankeri dört gemiye sabotaj düzenlendiğini açıkladı. Diğer iki gemiden birinin Norveç’e diğerinin ise BAE’ye ait olduğu belirtildi.

14.05.2019Dünya
Arap dünyasından BAE açıklarında gemilere sabotaja kınama

Arap dünyasından BAE açıklarında gemilere sabotaja kınama

Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn, Ürdün ve Yemen'in yanı sıra Körfez İşbirliği Konseyi (KİK), Arap Parlamentosu ve Arap Birliği, farklı ülkelerden 4 geminin Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) kara suları yakınlarında sabotaja uğramasına tepki gösterdi.

13.05.2019Dünya
‘İran-Irak savaşından daha beter’

‘İran-Irak savaşından daha beter’

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İslam devriminden bu yana görülmemiş bir siyasi ve ekonomik baskı altında olduklarını söyledi. Irak-İran savaşından daha zor bir sürecin söz konusu olabileceğini belirten Ruhani, ülke içinde birlik çağrısında bulundu. İran Devrim Muhafızları Komutanı ise bölgeye askeri yığınak yapan ABD’yi “Eğer harekete geçerlerse başlarına ineriz” diye tehdit etti.

13.05.2019Dünya
İrandan ABDye tehdit: Vururuz

İran'dan ABD'ye tehdit: Vururuz

Devrim Muhafızları Genel Komutanı General Hüseyin Selami, ABD’nin İran’a saldırabilecek güce ve cesarete sahip olmadığını söyledi. Öte yandan İran Devrim Muhafızları Hava Kuvvetleri Komutanı Emir Ali Hacızade ise ABD'yi Basra Körfezi'ndeki savaş gemisini vurmakla tehdit etti.

12.05.2019Dünya
İranlı liderlerin arayabilecekleri Trumpın numarası, İsviçreli yetkililere iletildi

İranlı liderlerin arayabilecekleri Trump'ın numarası, İsviçreli yetkililere iletildi

ABD Başkanı Donald Trump'ın İranlı liderlere "beni arayın" çağrısının ardından Beyaz Saray, Tahran'ın Trump'a doğrudan ulaşabilmesi için iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilere aracılık eden İsviçreli yetkililere bir telefon numarası iletti.

11.05.2019Dünya
Uçan kaleler Katar’a vardı

Uçan kaleler Katar’a vardı

ABD’nin İran’a karşı gönderdiği ‘Uçan Kale’ lakaplı B-52 bombardıman uçakları Katar’a vardı. İran ise Körfez’e doğru yolda olan Amerikan uçak gemisi için “Milyarlarca dolarlık filo bir füze ile yok olur” tehdidinde bulundu.

11.05.2019Dünya
Devrim Muhafızlarından Trumpın müzakere teklifine ret

Devrim Muhafızları'ndan Trump'ın müzakere teklifine ret

İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı Siyasi Yardımcısı Yedullah Cevani, "ABD ile bir müzakere olmayacak ve Amerikalılar İran'a yönelik askeri bir girişime cüret edemeyecek." dedi.

10.05.2019Dünya
ABD uçak gemisini yollamış dünya şoka girmişti... Bomba iddia

ABD uçak gemisini yollamış dünya şoka girmişti... Bomba iddia

Donald Trump yönetimindeki "şahin" bir grubun, "İran'ın bölgedeki bazı Amerikan birliklerine saldırı hazırlığında olduğu" şeklindeki istihbaratı abartarak bölgeye uçak gemisi taarruz grubu gönderilmesini sağladığı ileri sürüldü.

8.05.2019Dünya
İranın Ankara Büyükelçisi: ABDdeki B takımı İranla savaş istiyor

İran'ın Ankara Büyükelçisi: ABD'deki B takımı İran'la savaş istiyor

İran'a yaptırımlardan Türkiye'nin muafiyeti kaldırıldı ve Suriye sahasında Amerika Birleşik Devletleri İran'ı sıkıştıracak hamlelerini arttırıyor. İran'ın Ankara Büyükelçisi Mohammed Farazmand, bu kritik gündemle ilgili CNN TÜRK'ün sorularını Sena Alkan'ın özel röportajında yanıtladı.

6.05.2019Dünya
‘Yaptırımlara rağmen petrol satacağız’

‘Yaptırımlara rağmen petrol satacağız’

İRAN Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD’nin ülkesine karşı uyguladığı yaptırımlara karşın petrol ihracatına devam edeceklerini açıkladı.

1.05.2019Dünya
‘B Takımı Trump’ı felakete sürüklüyor’

‘B Takımı Trump’ı felakete sürüklüyor’

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, ABD Başkanı Donald Trump’ın bir ‘B takımı’ olduğunu söyleyerek, bu kişilerin İran ile ABD’yi karşı karşıya getirmek istediğini öne sürdü. Zarif, ABD yaptırımlarını baypas edecek yollar bulabileceklerini de söyledi.

26.04.2019Dünya
İran meclisi, ABD ordusunu resmen terörist ilan etti

İran meclisi, ABD ordusunu resmen terörist ilan etti

İran meclisi, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığını (CENTCOM) terör örgütü listesine aldı.

23.04.2019Dünya

Son dakika... ABD'nin İran yaptırımı muafiyeti kararına Türkiye'den ilk tepki

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin İran petrol yaptırımlarından muaf tutulan 8 ülkeye yeni muafiyet hakkı vermeme kararına tepki gösterdi.

22.04.2019Dünya
ABD, İran yaptırımlarında muafiyete son verdi

ABD, İran yaptırımlarında muafiyete son verdi

Beyaz Saray, daha önce İran petrol yaptırımlarından muaf tutulan 8 ülkeye yeni muafiyet hakkı verilmeyeceğini açıkladı.

22.04.2019Dünya
Rusya ve İran güçleri arasında çatışma

Rusya ve İran güçleri arasında çatışma

Suriye'de Beşşar Esed rejimine destek veren Rusya ve İran güçleri arasında Deyrizor ve Halep illerinde çatışmalar yaşandı.

19.04.2019Dünya
İran ordusundan geçit töreni

İran ordusundan geçit töreni

İran silahlı kuvvetleri, "Ulusal Ordu Günü" dolayısıyla ülke genelinde gerçekleştirilen geçit törenlerinde gövde gösterisi yaptı.

18.04.2019Dünya
Erdoğan’a Esad’la görüşmesini anlattı

Erdoğan’a Esad’la görüşmesini anlattı

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Şam’da Beşar Esad’la yaptığı görüşmenin hemen ardından Ankara’ya geldi. Cevad Zarif, Esad’la görüşmesine ilişkin raporu Beştepe’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a sundu. İran Dışişleri Bakanı Zarif, İran’ın komşusu olan Türkiye ve Suriye’nin gelecekte iyi ilişkiler içerisinde olmasını istediğini belirtti.

18.04.2019Gündem
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu: Trumpa ilettik

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu: Trump'a ilettik

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'ye İran'a yönelik ambargoların yanlış olduğunu anlatmaya devam edeceklerini söyledi.

17.04.2019Dünya
Zarif Şam’dan Ankara’ya geliyor

Zarif Şam’dan Ankara’ya geliyor

Astana sürecinin haftaya devam etmesi beklenirken İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, dün Şam’a yaptığı ziyaretin ardından bugün Ankara’ya gelecek. Ziyarette ‘Suriye’nin yeni anayasasını oluşturacak komisyonun kurulması’yla ilgili çalışmaların ön planda olması bekleniyor.

17.04.2019Dünya
İran Meclisi, ABD güçlerini resmen terörist ilan etti

İran Meclisi, ABD güçlerini resmen terörist ilan etti

İran Meclisi, Devrim Muhafızları Ordusunun terör örgütü ilan edilmesine karşılık, ABD'nin Orta Doğu'da faaliyet gösteren tüm askeri güçlerini terörist ilan eden yasa tasarısını kabul etti.

16.04.2019Dünya
Şam’dan İran’a Akdeniz daveti

Şam’dan İran’a Akdeniz daveti

Rus basını, Esad rejiminin İran’a 1 Ekim tarihinde Lazkiye’de deniz üssü sağlama planının bölgede İsrail ile çatışma riskini arttıracağı uyarısında bulundu. Nezavisimaya gazetesi, İsrail’in İran’ın Akdeniz’e erişimine güç yoluyla karşı koyma ihtimalinin yüksek olduğunu yazdı.

15.04.2019Dünya
İrandan Suudi Arabistan ve Bahreyne terör suçlaması

İran'dan Suudi Arabistan ve Bahreyn'e terör suçlaması

İran, ABD'nin Devrim Muhafızlarını terör listesine alma kararına destek veren Suudi Arabistan ve Bahreyn'i terörü desteklemekle suçladı.

10.04.2019Dünya
Japonya ABDnin Devrim Muhafızları kararına uymayacak

Japonya ABD'nin Devrim Muhafızları kararına uymayacak

Japonya Dışişleri Bakanı Taro Kono, ABD'nin İran Devrim Muhafızları Ordusunu terör örgütü ilan etme kararına uymayacaklarını belirtti.

10.04.2019Dünya
Gövde gösterisi

Gövde gösterisi

ABD’nin İran Devrim Muhafızları’nı ‘yabancı terör örgütü’ listesine almasının yankıları sürüyor. İran Cumhurbaşkanı Ruhani, kararın İranlıları birleştireceğini vurguladı. İranlı milletvekilleri de Devrim Muhafızları üniformalarını giyerek meclis oturumuna katıldı.

10.04.2019Dünya
Erdoğan’dan ‘İstanbulda usulsüzlük yorumu: İptale götürür

Erdoğan’dan ‘İstanbul'da usulsüzlük' yorumu: İptale götürür

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da yerel seçimde usulsüzlük iddiaları olduğunu belirterek sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyledi, “Tabii bunlar, işe usulsüzlük noktasında şaibe getiriyor. Aslında samimi bir davranış olsa, bu iptale götürür” dedi. Erdoğan’ın Rusya gezisine eşlik eden gazetecilere uçakta yaptığı açıklamalar özetle şöyle:

9.04.2019Gündem
Bakan Çavuşoğlu: Bu tür kararlar, bölgemizde istikrarsızlığa yol açar

Bakan Çavuşoğlu: Bu tür kararlar, bölgemizde istikrarsızlığa yol açar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Katar Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Muhammed Bin Abdurrahman Al Sani, Dışişleri Bakanlığı Resmi Konutu'nda ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, ABD'nin İran Devrim Muhafızlarını terör örgütü ilan etmesiyle ilgili olarak, "Bu tür kararlar, bölgemizde istikrarsızlığa yol açar" dedi.

9.04.2019Gündem
İran Meclisi ABDnin Batı Asyadaki güçlerini terörist ilan etti

İran Meclisi ABD'nin Batı Asya'daki güçlerini terörist ilan etti

İran Meclisi'nde kabul edilen acil yasa tasarısında; ABD'nin Batı Asya'da faaliyet gösteren tüm askeri ve istihbarat birimleri ile özel ve tüzel kişilikleri terörist olarak ilan edildi.

9.04.2019Dünya
ABD Devrim Muhafızları üzerinden İran devrimine karşı plan yapıyor

'ABD Devrim Muhafızları üzerinden İran devrimine karşı plan yapıyor'

İran lideri Ali Hamaney, ABD'nin Devrim Muhafızları Ordusuna (DMO) karşı engelleyici adımlar atmaya çalıştığını, ancak başarılı olamadığını söyledi.

9.04.2019Dünya
Ruhaniden ABDye terör suçlaması

Ruhani'den ABD'ye terör suçlaması

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, "ABD bölgede teröristleri bir araç olarak kullanırken ve DEAŞ liderlerine sığınma imkanı sağlarken Muhafızlar, Irak ve Suriye'de onlara karşı savaşıyor" dedi.

9.04.2019Dünya
Suudi Arabistandan ABDnin İran kararına destek

Suudi Arabistan'dan ABD'nin İran kararına destek

Suudi Arabistan, ABD'nin İran Devrim Muhafızlarını terör listesine alma kararına desteğini açıkladı.

9.04.2019Dünya
İrandan jet hamle: ABD ordusunu terör örgütü olarak ilan etti

İran'dan jet hamle: ABD ordusunu terör örgütü olarak ilan etti

ABD yönetiminin İran Devrim Muhafızları Ordusunu yabancı terör örgütleri listesine dahil etmesinin ardından İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten karşı hamle geldi. İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi, ABD Merkez Kuvvetlerini (CENTCOM) terör örgütleri listesine aldı.

8.04.2019Dünya
Son dakika... ABDden flaş İran kararı

Son dakika... ABD'den flaş İran kararı

ABD Başkanı Donald Trump, İran Devrim Muhafızları'nın yabancı terör örgütleri listesine alındığını duyurdu.

8.04.2019Dünya
Zariften İran Devrim Muhafızları ile ilgili ABDye uyarı

Zarif'ten İran Devrim Muhafızları ile ilgili ABD'ye uyarı

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Washington yönetiminde Devrim Muhafızları Ordusunu (DMO) terör listesine almak isteyenlerin ABD'yi yeni bir bataklığa sürükleme niyetinde olduğunu belirtti.

7.04.2019Dünya
İrandan ABDnin Devrim Muhafızları kararına sert tepki

İran'dan ABD'nin Devrim Muhafızları kararına sert tepki

İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Haşmetullah Felahetpişe, ABD'nin İran Devrim Muhafızları Ordusunu terör örgütü ilan etmesi durumunda ABD ordusunu terör örgütleri listesine alacakları tehdidinde bulundu.

6.04.2019Dünya
ABD’den kritik İran kararı

ABD’den kritik İran kararı

ABD Başkanı Donald Trump'ın başındaki yönetimin, İran Devrim Muhafızları Ordusu'nu "yabancı terör örgütü" olarak tanımlamaya hazırlandığı iddia edildi.

6.04.2019Dünya
İrana İngiltereye siber saldırı suçlaması

İran'a 'İngiltere'ye siber saldırı' suçlaması

ABD'li siber güvenlik uzmanları, geçen yıl 23 Aralık'ta İngiltere Postanesi ve bazı yerel ağlara yönelik eş zamanlı siber saldırıların İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı bilgisayar korsanları tarafından gerçekleştirildiğini iddia etti.

3.04.2019 Dünya
İsrailin Suriyeye hava saldırısı düzenlediği iddiası

İsrail'in Suriye'ye hava saldırısı düzenlediği iddiası

Beşşar Esed rejimi, İsrail'in Halep'e hava saldırısı düzenlediğini öne sürdü.

28.03.2019Dünya
Ruhaniden sel felaketine karşı orduya çağrı

Ruhani'den sel felaketine karşı orduya çağrı

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, ülkede can kayıplarına neden olan şiddetli yağışların yol açtığı su baskınlarının yerleşim alanlarından tahliye edilmesi için askeri kurumlara çağrıda bulundu.

26.03.2019Dünya
İranda Ruhaniye nezaketsizlik eleştirisi

İran'da Ruhani'ye 'nezaketsizlik' eleştirisi

Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi Üyesi Ayetullah Muvahhidi Kermani, Cumhurbaşkanı Ruhani'nin DMTK'yi hedef alan sözlerinine karşılık "Cumhurbaşkanı nezaketsizlik yapmıştır" dedi.

4.03.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Bölgede bir savaş daha mı

Suriye savaşında kaç kişi hayatını kaybetti, artık sayan bile yok. Irak’ta can veren yüzbinlerce insan çoktan unutuldu gitti.

17.05.2019

Suriye, Orta Doğu ve Obama, Trump yönetimleri

Geçen hafta sonu Obama Yönetimi’nin Suriye politikası konusunda Vaşington’dan gelen yeni bilgiler son derece ilginçti ve 2015 yılında Rusya’nın Suriye’ye doğrudan müdahalesine ışık tuttu.

16.05.2019

Ortadoğu’da hareketlilik

Ortadoğu’da bir süredir durağan olan görüntü, geçtiğimiz haftalarda birden hareketlenmeye başladı. Cezayir’den Suriye’ye uzanan bir coğrafyada peş peşe dikkat çekici gelişmeler yaşanırken, bölge ülkeleri de pozisyonlarını gözden geçiriyor.

19.04.2019