MENÜ

Devamsızlık

Devamsızlık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Devamsızlık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.179 Devamsızlık haberi bulunmuştur.

Devamsızlık Haberleri

Sarıyıldızın vekilliği için düşürme kararı

Sarıyıldız'ın vekilliği için düşürme kararı

TBMM Karma Komisyonu, HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız’ın “devamsızlık nedeniyle” milletvekilliğinin düşürülmesi yönünde oy çokluğu ile karar verdi.

21.7.2017GündemHürriyet Yazarı
23 yıl sonra 2. ihraç yolunda

23 yıl sonra 2. ihraç yolunda

TBMM Başkanlık Divanı, 1994’te Demokrasi Partisi (DEP) grubu içinde Meclis’ten çıkarılan Ağrı Milletvekili Leyla Zana’ya 23 yıl aradan sonra ‘vekillikten ihraç’ yolunu açtı.

20.7.2017GündemHürriyet Yazarı
Hayat ‘tercih’lerle inşa ediliyor

Hayat ‘tercih’lerle inşa ediliyor

Üniversite tercihleri 18-26 Temmuz arasında yapılacak. ÖSYM’nin yayımladığı 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu dikkatli incelemek sağlıklı tercih için oldukça önemli bir adım.

17.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
2017 TEOG tercih robotu nasıl kullanılır TEOG yüzdelik dilim nasıl hesaplanır

2017 TEOG tercih robotu nasıl kullanılır? TEOG yüzdelik dilim nasıl hesaplanır?

2017 TEOG tercih işlemlerinin başlamasının hemen ardından binlerce öğrenci tercih robotunun nasıl kullanılacağını merak ediyor ve araştırıyor. TEOG tercih işlemlerinin başlamasıyla birlikte öğrenciler yüzdelik dilim hesaplamaya başladılar. Yüzdelik dilim, öğrencinin aldığı yerleştirmeye esas puan ile sınava giren tüm öğrencilerin içinde başarı sıralamasını gösteren değerdir. Öte yandan öğrenciler yerleştirme işlemlerinin nasıl yapılacağını da merak ediyorlar. Peki, 2017 TEOG tercih robotu nasıl kullanılır? TEOG yüzdelik dilim nasıl hesaplanır?

14.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
TEOG tercih robotu MEB üzerinden kullanılacak TEOG taban puanları

TEOG tercih robotu MEB üzerinden kullanılacak! TEOG taban puanları

TEOG tercih işlemleri ne zaman yapılacak sorusu, iyi bir lisede okumak isteyen öğrenciler tarafından sorgulanmaya devam ediyor. TEOG tercih robotu aracılığıyla sahip oldukların puanları değerlendirmeye tabi tutabilecek olan lise adayları, buradan çıkardıkları sonuçları ele alarak TEOG tercih işlemlerini tamamlayacak. Peki, TEOG tercih işlemleri ne zaman gerçekleşecek? İşte, taban puanları ve detaylı bilgiler

13.7.2017GündemHürriyet Yazarı
TEOGda yeteneğe ek puan başlıyor

TEOG'da yeteneğe ek puan başlıyor

Spor, sanat ve kültür etkinliklerine TEOG’da ek katkı puanı için hazırlıklar tamamlandı. Müsteşar Yusuf Tekin, bu yıl başlayacak pilot uygulamayla ilgili ayrıntıları Hürriyet’e açıkladı.

12.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
2017 TEOG tercihleri ne zaman yapılacak TEOG yerleştirme işlemlerine ne zaman başlanacak

2017 TEOG tercihleri ne zaman yapılacak? TEOG yerleştirme işlemlerine ne zaman başlanacak?

2017 TEOG tercihleri ne zaman yapılacağı binlerce güzel bir lisede okuma hayali kuran öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. TEOG tercih işlemlerine ne zaman başlayacağını merak eden öğrenciler MEB'in resmi internet sitesi üzerinden araştırmalarını devam ettiriyorlar. MEB'den yapılan açıklamaya göre; Öğrenciler 14-24 Temmuz tarihlerinde 25 okula kadar tercih yaparak ortaokul müdürlüklerince tercih işlemlerini onaylatacaklar. Peki, TEOG yerleştirme işlemlerine ne zaman başlanacak?

11.7.2017GündemHürriyet Yazarı
Çalışanlar dikkat Bunu yapan tazminatsız kovulacak

Çalışanlar dikkat! Bunu yapan tazminatsız kovulacak!

Yargıtay, çalışma hayatına ilişkin önemli bir karara imza attı. Karara göre İşyerinde cam çerçeve indirip, çalışma huzurunu bozan çalışan tazminatsız işten atılabilir.

11.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
TEOG tercih robotu nasıl kullanılır TEOG tercihleri ne zaman

TEOG tercih robotu nasıl kullanılır? TEOG tercihleri ne zaman?

TEOG tercih robotu aracılığıyla tercih işlemlerini gerçekleştirecek olan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın gerçekleştireceği tercih dönemini merakla bekliyor. TEOG tercihleri ne zaman sorusu ile bu işlemlerin hangi tarihte gerçekleşeceğini öğrenmek isteyen öğrenci ve veliler, detayları sorguluyor. Peki, TEOG tercihleri ne zaman gerçekleşecek? İşte, tercih robotu ve ek kontenjanlarla ilgili detaylı bilgiler

8.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Son sınıf öğrencilerine müjde

Son sınıf öğrencilerine müjde

Örgün ortaöğretim kurumlarının son sınıf öğrencilerinden, tüm derslerden başarılı olmasına rağmen toplam devamsızlık süresini aşan öğrenciler, devamlı öğrenciler gibi işleme tabi tutularak başarılı sayılacak.

6.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
TEOG lise tercihleri ne zaman başlayacak MEBten tercih robotu hizmeti

TEOG lise tercihleri ne zaman başlayacak? MEB'ten tercih robotu hizmeti

TEOG YEP sonuçları ardından gözler tercih sürecine çevrildi. Sınav öncesi ve sonrasında öğrencileri yayımladığı duyurularla bilgilendiren Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu sürecin sorunsuz ilerleyebilmesi için TEOG tercih robotu hizmeti sundu. Peki, TEOG lise tercihleri ne zaman başlayacak? MEB'ten tercih robotu hizmeti nasıl kullanılır? İşte TEOG lise tercihleriyle ilgili detaylar!

5.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Özel okulda yedek kayıt telaşı

Özel okulda yedek kayıt telaşı

Birinci kesin kayıtlarını bitiren özel okullarda bugün yedek kayıt dönemi başladı. Taban puanı yeten adaylar, neredeyse her okula ön kayıt yaptığı için ön kayıtlarda yığılma olsa da, kesin kayıtlarda durum değişti. Birçok okulun kontenjanı boş kaldı. Bugün veliler, yedek kayıtlar için okul okul koşturuyor. Okulların belirlediği saatte kaydın yapılacağı yerde olmak zorunda olan veliler zor anlar yaşıyor.

5.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Özel okulda yedek günü

Özel okulda yedek günü

ÖZEL okullarda birinci ön kayıtlar dün bitti. Asil listede adı olan öğrenciler, kayıtlarını yaptırırken yedekler için zorlu süreç de başladı.

4.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Birinci asil kayıtlar ne zaman bitecek

Birinci asil kayıtlar ne zaman bitecek?

Özel okulların birinci asil kayıt dönemi saat 17.00’de sona erecek. Yarın ise yedek kayıtlar alınacak. Ancak uzmanlara göre, TEOG 2’nin kolay olması nedeniyle başvuranların çoğunun puanı yüksek olunca taban puanlar etkisini yitirdi. Bu yüzden veliler, okul okul gezerek çocuklarını farklı liselere yazdırdı. Kimi okullara kontenjanının beş katı başvuru oldu. Çoğu adayın puanı eşit olduğu için okullar, öğrencileri yaş ve devamsızlık durumlarına göre belirlemek zorunda kalacak.

4.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
TEOG tercih robotu, sonuçlar sonrası araştırılmaya başlandı TEOG tercihleri ne zaman

TEOG tercih robotu, sonuçlar sonrası araştırılmaya başlandı! TEOG tercihleri ne zaman?

TEOG tercihleri ne zaman yapılacak konusu, öğrenci ve velilerin en çok merak ettiği konular arasında yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan TEOG tercihleri, takvimde belirlenen tarihe göre değişkenlik gösterecek. TEOG sonuçları sonrası gerçekleştirilecek olan tercih dönemi 10 gün sürecek. İşte, merakla araştırılan tercih robotu ve tercih tarihi hakkında detaylar

3.7.2017GündemHürriyet Yazarı
TEOG tercihleri ne zaman yapılacak YEP sonuçları sonrası 25 tercih detayı

TEOG tercihleri ne zaman yapılacak? YEP sonuçları sonrası 25 tercih detayı

TEOG tercihleri için tarih detaylarını araştırmaya devam eden vatandaşlar, sonuçların açıklanmasının ardından tercih konusunu sorgulamaya devam ediyor. Toplam 25 tercih hakkına sahip olacak olan adaylar, bu işlemi hangi tarihte yapacağını merak ediyor. Peki, TEOG tercihleri ne zaman yapılacak? İşte, YEP sonuçları sonrası öğrencilerin yapması gerekenler

1.7.2017GündemHürriyet Yazarı
TEOG tercihleri ne zaman TEOG YEP sonuçları sonrası tercih robotu araştırılıyor

TEOG tercihleri ne zaman? TEOG YEP sonuçları sonrası tercih robotu araştırılıyor

TEOG sonuçları YEP puanlarını öğrenen öğrenciler, E Okul üzerinden edindikleri bilgilere göre tercih dönemine geçiş yapacak. İyi bir lisede öğrenim görmek isteyen öğrenciler ve velilerin ince eleyip sık dokuyacağı TEOG tercihleri, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınacak. Peki, öğrenci ve velilerin merakla beklediği TEOG tercihleri ne zaman başlayacak? İşte, MEB'in yayımladığı TEOG tercih robotu

30.6.2017EğitimHürriyet Yazarı
TEOG tercih robotu... 2017 TEOG tercihleri ne zaman başlıyor

TEOG tercih robotu... 2017 TEOG tercihleri ne zaman başlıyor?

TEOG YEP sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrencilerin yeni gündemi tercih süreci oldu. Öğrenciler ve veliler lise tercihlerini Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) ile birlikte yapabilecek, 25 okula kadar tercih yaparak ortaokul müdürlüklerince tercih işlemlerini onaylatacak. Peki, 2017 TEOG tercihleri ne zaman başlıyor? İşte bu MEB'in ortak sınav takvimi ve TEOG tercih robotu!

30.6.2017EğitimHürriyet Yazarı
176 öğrenci tam puan aldı

176 öğrenci tam puan aldı

YEP MEB'in web sayfasında açıklandı. 1 milyon 192 bin 858 öğrencinin puanı hesaplandı. Sonuçlara göre 176 öğrenci 500 tam puan aldı.

30.6.2017EğitimHürriyet Yazarı
Patronların öğrenci başkanı, yüksek lisansı da bitirdi

Patronların öğrenci başkanı, yüksek lisansı da bitirdi

Patronların öğrenci başkanı, yüksek lisansı da bitirdi

20.6.2017AntalyaHürriyet Yazarı
HDPli vekilin milletvekilliği düşürüldü

HDP'li vekilin milletvekilliği düşürüldü

TBMM Anayasa ve Adalet komisyonlarının üyelerinden kurulu Karma Komisyon, HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk'ün "devamsızlık nedeniyle" milletvekilliğinin düşürülmesi yönünde oy çokluğu ile karar verdi.

14.6.2017GündemHürriyet Yazarı
En çok 9uncu sınıf öğrencileri devamsızlık yapıyor

En çok 9'uncu sınıf öğrencileri devamsızlık yapıyor

En çok 9'uncu sınıf öğrencileri devamsızlık yapıyor

14.6.2017SamsunHürriyet Yazarı
Diyarbakır Valisi Aksoy: Okula gelmeyen çocukların suça, teröre bulaşma oranları yüksek

Diyarbakır Valisi Aksoy: Okula gelmeyen çocukların suça, teröre bulaşma oranları yüksek

Diyarbakır Valisi Aksoy: Okula gelmeyen çocukların suça, teröre bulaşma oranları yüksek

14.6.2017DiyarbakırHürriyet Yazarı
Bir dünya dramı

Bir dünya dramı

İNGİLTERE’nin başkenti Londra’da bir anne ile otistik oğlunun yaşadığı dram yürek burktu. Ekim 2016’da yaşanan ve İngiliz basınına yeni haber olan olay, kent yaşamının yarattığı tecridi de bir kez daha gözler önüne serdi.

10.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
Ütü masasında ders çalıştı, TEOGda başarıya ulaştı

Ütü masasında ders çalıştı, TEOG'da başarıya ulaştı

Ütü masasında ders çalıştı, TEOG'da başarıya ulaştı

10.6.2017KirazHürriyet Yazarı
Yan gel yat yok artık

'Yan gel yat yok artık'

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın çağrısıyla önceki gün bir araya gelen partiler Meclis İçtüzüğü değişikliği konusunda uzlaşamazken AK Parti kendi önerisi için düğmeye bastı. Üzerinde çalışılan değişiklikle, devamsız ya da Meclis’te taşkınlık yapan milletvekillerine para cezası öngörülüyor.

9.6.2017GündemHürriyet Yazarı
E Okul VBS aracılığıyla karne görüntülenebilecek

E Okul VBS aracılığıyla karne görüntülenebilecek

E Okul VBS aracılığıyla okula gitmeden karnelerinin durumunu öğrenmek isteyen öğrenci ve veliler,sisteme giriş için detayları araştırmaya başladı. E Okul VBS aracılığıyla sisteme giriş yapacak olan vatandaşlar, E-Karne aracılığıyla sanal olarak notlarını öğrenebilecek. İşte, milyonlarca öğrencinin rağbet göstereceği E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş işlemi

9.6.2017GündemHürriyet Yazarı
Sivasta okullar boş kaldı

Sivas'ta okullar boş kaldı

Sivas'ta okullar boş kaldı

7.6.2017SivasHürriyet Yazarı
E Okul - VBS sistemi not görüntüleme işlemi nasıl yapılır (Takdir-Teşekkür hesaplama)

E Okul - VBS sistemi not görüntüleme işlemi nasıl yapılır? (Takdir-Teşekkür hesaplama)

E-okul sistemi ile hem öğrenciler hem de veliler not sistemine giriş yapabiliyor. Online sistemde yer alan öğrenci bilgilerine giriş işlemleri öğrenciler ve veliler tarafından merak ediliyordu. Takdir, Teşekkür hesaplaması yapmak isteyen öğrencilerde e-okul sistemini kullanıyor. İşte E Okul hakkında tüm detaylar

7.6.2017GündemHürriyet Yazarı
EOkul VBS girişi nasıl yapılır E Okul not görüntüleme

EOkul VBS girişi nasıl yapılır? E Okul not görüntüleme

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi aracılığıyla not bilgilerini öğrenmek isteyen vatandaşlar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın veli ve öğrencilere sunduğu bu sistemini araştırmaya devam ediyor. EOkul VBS aracılığıyla takdir ya da teşekkür alıp alamayacaklarını öğrenmek isteyen vatandaşlar, E Okul VBS aracılığıyla konuyla ilgili detayları öğrenecek. Peki, E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş işlemi nasıl yapılır? İşte, E Okul VBS giriş işlemi ve detayları

6.6.2017GündemHürriyet Yazarı
E-Okul VBS girişi nasıl yapılır E-Okul not görüntüleme sistemine nasıl bakılır

E-Okul VBS girişi nasıl yapılır? E-Okul not görüntüleme sistemine nasıl bakılır?

E-Okul VBS girişinin nasıl yapılacağı milyonlarca öğrenci tarafından oldukça merak edilen konular arasında yer alıyor. Okulların kapanmasına artık çok az bir zaman kala öğrenciler notlarına bakıp rahat bir nefes almak istiyorlar. E-Okul not görüntüleme sistemi geçtiğimiz günlerde öğrencilerin erişimine kapatılmıştı. Binlerce öğrenci ise E-Okul not görüntüleme sistemine neden bakamadıklarını sorguluyorlardı. E-Okul not görüntüleme sistemi bugün bütün öğrencilerin erişimine açıldı. Peki, E-Okul VBS girişi nasıl yapılır? E-Okul not görüntüleme sistemine nasıl bakılır?

5.6.2017GündemHürriyet Yazarı
Müdürün bıçaklanmasına sendika tepkisi

Müdürün bıçaklanmasına sendika tepkisi

Müdürün bıçaklanmasına sendika tepkisi

5.6.2017AdanaHürriyet Yazarı
E Okul VBS not görüntüleme sistemi ne zaman açılacak

E Okul VBS not görüntüleme sistemi ne zaman açılacak?

E- Okul sistemi karne gününün yaklaşmasıyla birlikte çok daha sık kullanılır oldu. 9 Haziran öncesinde kötü bir sürpriz yaşamak istemeyen öğrenciler, E- okul VBS üzerinden not görüntülemeye çalışıyor. Ancak MEB, not görüntüleme sistemini kısa bir süreliğine erişime kapattı. Peki, E- Okul VBS not görüntüleme sistemi ne zaman açılacak?

4.6.2017GündemHürriyet Yazarı
Öğrenciler üniversiteye girişte de ‘ortak sınav’ istiyor

Öğrenciler üniversiteye girişte de ‘ortak sınav’ istiyor

Milli Eğitim Bakanlığınca, TEOG kapsamında düzenlenen ortak sınavlara katılan 286 bin 998 öğrenciye yönelik yapılan ankete katılanların yüzde 72’si, üniversiteye giriş sınavlarının da “ortak sınav” şeklinde yapılmasını istedi. Derslere düzenli çalışmanın ortak sınavlarda başarı için yeterli olduğu görüşündekilerin oranı, ankete katılanların yüzde 70’ini oluşturdu.

4.6.2017EğitimHürriyet Yazarı
E Okul VBS ne zaman açılacak E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi neden açılmıyor

E Okul VBS ne zaman açılacak? E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi neden açılmıyor?

E Okul not görüntüleme sistemi karne haftasının yaklaşması sebebiyle milyonlarca öğrenci tarafından araştırılmaya başlandı. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ne zaman açılacak sorusuna cevap arayan vatandaşlar, proje ve performans notlarını görebilmek için sisteme giriş yapmak istiyor. Peki, E Okul VBS ekranı ne zaman açılacak? İşte, konuyla ilgili bazı detaylar

3.6.2017GündemHürriyet Yazarı
Devamsızlığını silmeyen müdür yardımcısını bıçakladı

Devamsızlığını silmeyen müdür yardımcısını bıçakladı

Devamsızlığını silmeyen müdür yardımcısını bıçakladı

2.6.2017AdanaHürriyet Yazarı
Devamsızlığını silmeyen müdür yardımcısını bıçakladı

Devamsızlığını silmeyen müdür yardımcısını bıçakladı

Adana'da lise öğrencisi, devamsızlığını silmeyen müdür yardımcısını 5 yerinden bıçakladı.

2.6.2017GündemHürriyet Yazarı
E Okul notları öğrenme sayfası açılacak E Okul ne zaman açılacak

E Okul notları öğrenme sayfası açılacak? E Okul ne zaman açılacak?

E Okul VBS neden açılmıyor sorusuna cevap arayan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın sistemi yeniden ne zaman açacağını sorguladı. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi aracılığıyla not bilgisine erişmek isteyen öğrenciler, notları göremeyince neden girilmiyor sorusunu yöneltti. Peki, E Okul VBS ne zaman açılacak? İşte, öğrencilerin mrak ettiği konuyla ilgili detaylı bilgiler

1.6.2017GündemHürriyet Yazarı
Öğrencilerine göre ‘sosyal medyanın en kral rektörü’

Öğrencilerine göre ‘sosyal medyanın en kral rektörü’

Öğrencilerin, ’Sosyal medyanın en kral rektörüne sahip olmaktan gurur duyuyoruz’ diye bahsettiği Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, 2 yıldır aktif olarak kullandığı twitter’da öğrencileriyle yaşadığı diyaloglarıyla dikkati çekiyor.

1.6.2017EğitimHürriyet Yazarı
Öğrencilerinin gözünde Sosyal medyanın en kral rektörü

Öğrencilerinin gözünde 'Sosyal medyanın en kral rektörü'

Öğrencilerinin gözünde 'Sosyal medyanın en kral rektörü'

1.6.2017AntalyaHürriyet Yazarı
TEOG sonuçlar MEB tarafından duyuruldu.. İşte eokul sonuç sorgulama ekranı

TEOG sonuçlar MEB tarafından duyuruldu.. İşte eokul sonuç sorgulama ekranı

TEOG sonuçları dün sabah 10:00'da açıklandı. MEB birgün öncesinde TEOG sonuçlarını açıklayacağı saati duyurmuş adayları bilgilendirmişti. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler puan hesaplama ve sonuç sorgulama sayfalarını araştırıyor. Peki TEOG sonuçları nasıl sorgulanır? İşte tüm detaylar

1.6.2017GündemHürriyet Yazarı
Oyunculuk eğitimi için sayılı günler kaldı

Oyunculuk eğitimi için sayılı günler kaldı!

Yeditepe Üniversitesi, Avrupa’nın önde gelen oyunculuk ekollerinden olan Michael Chekhov Europe ile birlikte “Oyunculuk Eğitimi Sertifika Programı” düzenliyor.

31.5.2017KampüsHürriyet Yazarı
E Okul - VBS neden açılmıyor eokul sistemi not sorgulama çalışıyor mu

E Okul - VBS neden açılmıyor? eokul sistemi not sorgulama çalışıyor mu?

E okul, Veli Bilgilendirme Sistemi, TEOG sonuçlarının açıklanması ile birlikte zaman zaman açılmıyor. Bu yüzden hem veliler hem de öğrenciler eokul neden açılmıyor sorusunun cevabını arıyor.. Peki E Okul ne zaman açılacak, sorgulama sayfaları çalışıyor mu? İşte detaylar

31.5.2017GündemHürriyet Yazarı
MEBden beklenen TEOG açıklaması.. 2017 TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

MEB'den beklenen TEOG açıklaması.. 2017 TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

2017 TEOG sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce öğrenci tarafından merakla beklenen konular arasında yer alıyordu. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik yapılan ikinci dönem merkezi ortak sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi belirledi. MEB'in resmi Twitter hesabından açıklama yapıldı ve öğrencilere müjde verildi. Peki, 2017 TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar.

30.5.2017EğitimHürriyet Yazarı
Aladağ faciası sanıkları, 182 gün sonra hakim karşısında (1)

Aladağ faciası sanıkları, 182 gün sonra hakim karşısında (1)

Aladağ faciası sanıkları, 182 gün sonra hakim karşısında (1)

30.5.2017AdanaHürriyet Yazarı
E okul ne zaman açılacak E okul VBS notları ne zaman görülebilecek

E okul ne zaman açılacak? E okul VBS notları ne zaman görülebilecek?

E okul ne zaman açılacak sorusu, veli bilgilendirme sistemine giriş yapmak isteyen öğrenci ve veliler tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Ders notlarını ve performans puanlarını görüntülemek isteyen veli ve öğrencilerin girmeye çalıştığı e okul, neden açılmıyor sorusu ile karşı karşıya kaldı. Peki, Milli Eğitim Bakanlığı'nın hizmetini verdiği e okul VBS ne zaman düzelecek? İşte, öğrencilerin araştırdığı detaylar

29.5.2017EğitimHürriyet Yazarı
2017 TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak

2017 TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

TEOG sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce öğrenci tarafından merak edilen konuların başında geliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen TEOG sınavı tüm öğrencilerin güzel bir lisede okuyabilmesi için imkan sağlayacak. Yıl boyunca TEOG sınavı için çalışan öğrenciler, emeklerinin karşılığını almayı bekliyorlar. Peki, 2017 TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

25.5.2017EğitimHürriyet Yazarı
2 HDPli vekile devamsızlıktan ihraç yolu

2 HDP'li vekile devamsızlıktan ihraç yolu

HAPİS cezaları onaylanan eski HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve Nursel Aydoğan’ın ardından iki HDP milletvekiline de “devamsızlık” gerekçesiyle TBMM üyeliğinden çıkarma yolu açıldı.

24.5.2017GündemHürriyet Yazarı
TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak TEOG puan hesaplama

TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG puan hesaplama!

TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu, mazeret sınavlarının tamamlanmasının ardından öğrenciler için araştırma konusu oldu. Liseye geçiş yapmak isteyen öğrencilerin merakla beklediği TEOG sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından erişime açılacak. Peki, TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, adayların merakla araştırdığı konu ve puan hesaplama işlemi hakkında detaylı bilgiler

23.5.2017EğitimHürriyet Yazarı

Yazar Sonuçları

İzmir, İstanbul gibi olmasın

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İBB meclis toplantısında İstanbul-İzmir imar uygulamalarına değinen dikkat çekici bir konuşma yaptı ve tüm itirazlarına karşın imarda gerçekleştirilen yanlış uygulamaları kamuoyu ile paylaştı; “İzmir’i, dünyanın en güzel kenti İstanbul’un düştüğü duruma düşürmek istemiyoruz” dedi.

11.7.2017