MENÜ

Deutsche Bank

Deutsche Bank ile ilgili tüm haberleri, son dakika Deutsche Bank haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Deutsche Bank haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.015 Deutsche Bank haberi bulunmuştur.

Deutsche Bank Haberleri

ABD ile Deutsche Bank anlaştı mı

ABD ile Deutsche Bank anlaştı mı

ABD hükümeti ile Almanya’nın en büyük bankası Deutsche Bank arasındaki müzakerelerin 5.4 milyar dolarlık uzlaşma bedeliyle sonuçlanmasının yakın olduğu iddia edildi.

1.10.2016Dünya
ABD ile Deutsche Bank 5,4 milyar dolarlık anlaşmaya yakın

"ABD ile Deutsche Bank 5,4 milyar dolarlık anlaşmaya yakın"

ABD hükümeti ile Almanya'nın en büyük bankası Deutsche Bank arasındaki müzakerelerin 5,4 milyar dolarlık uzlaşma bedeliyle sonuçlanmasının yakın olduğu iddia edildi.

1.10.2016Ekonomi
Alman hükümeti Deutsche Bank’a mesafeli

Alman hükümeti Deutsche Bank’a mesafeli

Euro Grubu, krizdeki Deutsche Bank’ın Alman devletinden yardım almadan düze çıkması gerektiğini vurgularken, Alman hükümeti bankayı kurtarma planı yaptığı yönündeki haberleri yalanladı.

1.10.2016Dünya
Dolar haftanın son gününe 3.0 liranın üzerinde başladı

Dolar haftanın son gününe 3.0 liranın üzerinde başladı

Türkiye'de olağanüstü halin (OHAL) uzatılmasına ilişkin tartışmalara bağlı tedirginlik ve küresel piyasalardaki gelişmelerin etkisiyle dolar güne 3.0 liranın üzerinde başladı.

30.09.2016Ekonomi
DW Türkçe: Alman bankaları krizin eşiğinde mi

DW Türkçe: Alman bankaları krizin eşiğinde mi?

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre Almanya’nın en büyük bankası Deutsche Bank ile ilgili endişeler büyüyor. Banka yetkilieri devlet yardımına ihtiyaçları olmadığını açıklarken, bankaların durumunun yeni bir krizin habercisi olabileceğine dikkat çekiliyor.

29.09.2016Dünya
Die Zeit: Hükümet Deutsche Bank’ı kurtarmak için plan yapıyor

Die Zeit: Hükümet Deutsche Bank’ı kurtarmak için plan yapıyor

Almanya’da haftalık yayınlanan Die Zeit dergisi, hükümetin ve finansal yetkililerin Deutsche Bank’ın dava maliyetlerini tek başına karşılayamaması durumunda bankayı kurtarmak için bir plan hazırladığını yazdı.

28.09.2016Dünya
DB hisseleri 10.63 euroya kadar gerileri

DB hisseleri 10.63 euroya kadar gerileri

Frankfurt borsasında işlem gören Deutsche Bank hisseleri, sabah saatlerinde yaklaşık yüzde 6 değer kaybederek tarihi düşük seviyesi olan 10.63 eurodan işlem gördü. Daha sonra bir miktar toparlanan banka hisseleri, saat 11.54 itibarıyla 10.71 avro seviyelerinden alıcı buluyor.

26.09.2016Ekonomi
CEO’lar uyardı AB tehdit etti

CEO’lar uyardı AB tehdit etti

ABD ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki karşılıklı kesilen cezalarla başlayan ‘soğuk savaş’ta gerilim tırmanıyor. Son olarak ABD’nin Deutsche Bank’a 14 milyar Euro ceza kesmesinin ardından AB Komisyonu’ndan karşılık geldi. Komisyonun rekabetten sorumlu üyesi Margrethe Vestager, kendilerini uyaran 185 ABD’li büyük şirketin CEO’suna, “Sizi de araştırırız” tehdidinde bulundu.

19.09.2016Ekonomi
Deutsche Bank, ABD’nin istediği 14 milyar doları ödeyecek mi

Deutsche Bank, ABD’nin istediği 14 milyar doları ödeyecek mi

ABD hükümeti 2008 yılındaki küresel krizin başlangıcındaki hatalı kredi verme tutumu yüzünden Deutsche Bank’tan 14 milyar dolar tazminat ödemesini istedi. Bankanın hisseleri bu haberin ardından yüzde 8 düştü. Deutsche Bank ise ABD’den gelen bu talebe sıcak bakmadığını bildirdi.

17.09.2016Dünya
ABD, Deutsche Bank’tan 14 milyar dolar istedi

ABD, Deutsche Bank’tan 14 milyar dolar istedi

ABD hükümeti 2008 yılındaki küresel krizin başlangıcındaki hatalı kredi verme tutumu yüzünden Deutsche Bank'tan 14 milyar dolar tazminat ödemesini istedi. Bankanın hisseleri bu haberin ardından sert düştü.

16.09.2016Ekonomi
4 büyük banka yeni bir dijital para hazırlıyor

4 büyük banka yeni bir dijital para hazırlıyor

Uzmanlar zamanla yürürlüğe girmesi beklenen dijital paralarla ödemeler konusunda küresel çapta yeni bir sayfanın açılacağına işaret ediyor.

25.08.2016Teknoloji
Piyasalar açık tedbirler alındı

Piyasalar açık tedbirler alındı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, piyasalara ‘paniğe gerek yok’ mesajı verdi. Şimşek, piyasanın normal işlemesi için her türlü tedbiri aldıklarını ve gerekeni yaptıklarını söyledi. Dün telekonferansla 500 uluslararası yatırımcı ile görüşen Şimşek, yabancının kafasındaki sorulara da net bir şekilde yanıt verdiklerini vurguladı. Şimşek, “Normalleşmenin göstergesi olarak kendimize güveniyoruz” dedi.

17.07.2016Ekonomi
Avrupada üç gün sonra bir ilk

Avrupa'da üç gün sonra bir ilk

Avrupa borsaları İngiltere'nin AB'den çıkma kararından bu yana üç gündür ilk kez yükseliyor

28.06.2016Ekonomi
Piyasalarda Kara Yaz kapıda mı

Piyasalarda Kara Yaz kapıda mı?

İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkma kararı almasının ardından bir haftada İngiltere borsalarından 1 milyar doların üzerinde bir para çıkışı yaşandı. Uzmanlar, İngiltere dalgasının tüm dünya borsalarından Cuma günü 2 trilyon dolara paranın çıkışına neden olduğuna işaret ederken, altın ve japon yeni değerleniyor. Japon yenindeki değerlenme nedeniyle Japon hükümetini acil toplantı yaparken, altın iki yılın zirve seviyelerine devam ediyor.

27.06.2016Ekonomi
Deutsche Bank 200 şubesini kapatacak

Deutsche Bank 200 şubesini kapatacak

Almanya'nın en büyük bankası olan Deutsche Bank, içinde bulunduğu krizden çıkmak için 200 şubesini kapatacağını duyurdu.

25.06.2016Ekonomi
Deutsche Bank 200 şubesini kapatacak

Deutsche Bank 200 şubesini kapatacak

Almanya’nın en büyük bankası olan Deutsche Bank, içinde bulunduğu krizden çıkmak için 200 şubesini kapatacağını duyurdu.

24.06.2016Avrupa
100’DEKİ 2 TÜRK

100’DEKİ 2 TÜRK

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra modern sanata damga vuran 100 sanatçı, Almanya’da yayımlanan bir kitapta toplandı. Almanya’da yaşayan Türk ressam Mehmet Güler ile Gülsün Karamustafa da kitapta yer aldı.

17.06.2016Avrupa
Türkiye’yi kutluyorum

Türkiye’yi kutluyorum

SABANCI Üniversitesi’nin, Akbank’ın desteğiyle hayata geçirdiği, “finansta mükemmelliği” hedefleyen “Sabancı Üniversitesi Center of Excellence in Finance”in (CEF) ilk konferansı yapıldı.

3.06.2016Ekonomi
Deutsche Bank’ın tepesine Türk imzası

Deutsche Bank’ın tepesine Türk imzası

DÜNYA finans sektörünün en önemli iki şirketi olan Deutsche Bank ile Goldman Sachs Group arasında önemli bir transfer gerçekleşti.

3.06.2016Ekonomi
Dünyanın en ucuz parası belli oldu

Dünyanın en ucuz parası belli oldu

Deutsche Bank'a göre, dünyanın en ucuz parası Polonya'nın para birimi 'zlotı'.

24.05.2016Ekonomi
SPK’dan ‘herif’ açıklaması

SPK’dan ‘herif’ açıklaması

Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı (SPK) Vahdettin Ertaş gizemli yatırımcı ‘herif’le ilgili açıklamalarda bulundu. Ertaş, “Geldi mi 4 milyar dolar yıl başından bu yana? Geldi. Yarın gidebilir mi? Gider. Ertesi gün geri gelir ama her gelene her gidenin peşinden sorgularsanız o zaman kimse gelmez. Gelen şeyler Türkiye'nin regülasyonuna uygundur” diye konuştu.

28.04.2016Ekonomi
Borsa kör havuzdan çıkıyor

Borsa 'kör havuz'dan çıkıyor

SPK Başkanı Vahdettin Ertaş, borsada işlem yapan aracı kurumların isimlerinin gizlenmesi ve emir iptali uygulamalarının gözden geçirildiğini belirterek, “Bu konuyu Birlik, Borsa, aracı kurum ve bankalarla birlikte yeniden masaya yatırmayı konuşuyoruz” dedi.

27.04.2016Ekonomi
SPKdan spor kulüplerine uyarı

SPK'dan spor kulüplerine uyarı

Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı (SPK) Vahdettin Ertaş spor kulüplerinin mali tablolarıyla ilgili değerlendirmede bulunarak, "Kulüpler ayağını yorganına uzatsın. Beş yıl kar edemezlerse imtiyazlar sonlanır. Dolayısıyla ondan sonra çoğunluk kimdeyse o şirketin sahibi onlar olur" dedi.

27.04.2016Ekonomi
LBBW bankası, binlerce çalışanıyla yollarını ayıracak

LBBW bankası, binlerce çalışanıyla yollarını ayıracak

Almanya'nın en büyük eyalet bankası Landesbank Baden-Württemberg (LBBW), önümüzdeki yıllarda bine yakın çalışanı ile yollarını ayırmak istiyor. LBBW CEO'su Hans-Jörg Vetter, salı günü Stuttgart'ta yaptığı son mali toplantıda, kurumun her alanda daha yalın ve hızlı olmak için imkanlar aradığını söyledi.

15.04.2016Ekonomi
Almanyada yeni 5 euro tedavülde

Almanya'da yeni 5 euro tedavülde

Almanya'da demir paralara bir yenisi ekleniyor: Yeni madeni 5 Euro'lar bugünden itibaren tedavülde.

14.04.2016Ekonomi
Şerif, iki Türk’ün daha peşinde

Şerif, iki Türk’ün daha peşinde

‘WALL Street Şerifi’ lakaplı New York Bölge Başsavcısı Preet Bharara’nın Reza Zarrab dışında peşinde olduğu iki Türk daha var.

24.03.2016Ekonomi
Dolar 2.75 TL’Ye çekilecek mi

Dolar 2.75 TL’Ye çekilecek mi?

Önce Avrupa Merkez Bankası, ardından ABD Merkez Bankası’nın kararları piyasalarda bahar havası estirdi. Dolar düştü, borsa yükseldi. Dolar/TL kurunda geri çekilmelerde tutunma noktaları 2.84-2.80 TL. Kritik seviye ise 2.75.

19.03.2016Ekonomi
Türkiye’ye yabancı ilgisi son 3 yılın zirvesinde

Türkiye’ye yabancı ilgisi son 3 yılın zirvesinde

Küresel piyasalarda yaşanan risk iştahı Türkiye’ye de yansıdı. Petroldeki yükselişe ek olarak, ABD Merkez Bankası Fed’in faizleri sık artırmayacağı beklentisi, yani piyasalarda likidite bolluğu olacağı beklentisi yatırımcıları hisse senedi ve tahvile yönlendirdi. Türkiye de, bu durumdan yararlanan ülkeler arasında yer aldı.

3.03.2016Ekonomi
Dev bankalar casusları işe alıyor

Dev bankalar casusları işe alıyor

Bloomberg bugün çok çarpıcı bir habere imza attı. Özellikle 2008 krizi sonrasında libor faiz oranları gibi konularında çok büyük cezalar alan dev bankaların çalışanlarını gözetlemek ve terörle ilişkili hesap hareketlerini izlemek adına eski istihbarat subayları ve polisleri casusluk için işe aldığı ortaya çıktı.

16.02.2016Ekonomi
Altındaki  yükseliş durulabilir

Altındaki  yükseliş durulabilir

Geçtiğimiz hafta borsada kâr satışları, dolar/TL kuru ile altında yukarı yönlü hareketler yaşandı. Gündemde çok önemli bir değişim olmazsa önümüzdeki hafta daha sakin bir piyasa görülebilir. Altındaki yükseliş, kâr satışlarının etkisinde kalırsa bir süre durulabilir.

13.02.2016Ekonomi
Deutsche Bankta sular durulmuyor

Deutsche Bank'ta sular durulmuyor

Almanya'nın en büyük bankası Deutsche Bank'ın hisseleri, son yaşanan gelişmelerin ardından ocak ayından bu yana tarihi düşük seviyelere gerilerken bankanın piyasa değeri yaklaşık 10 milyar Euro eridi.

13.02.2016Ekonomi
İlk Türk kökenli Bakan Kalpten kabullenildim

İlk Türk kökenli Bakan 'Kalpten kabullenildim'

Federal Almanya'da Türk kökenli ilk Bakan.Hatta göçmen kökenlii ilk Bakan.

13.02.2016Dünya
Euro fiyatları bugün ne kadar oldu Euro güne kaç TLden başladı 12 Şubat 2016

Euro fiyatları bugün ne kadar oldu? Euro güne kaç TL'den başladı? 12 Şubat 2016

Geçen haftadan beri yükseliş grafiği çizen Euro, bu sabah itibariyle düşüşe geçti. Euro güne nasıl başladı? Euro fiyatları ne kadar oldu? İşte 12 Şubat 2016 Cuma serbest piyasada Euro fiyatları...

12.02.2016Gündem
Dolar fiyatları kaç TL oldu Dolar güne kaç TL’den başladı 12 Şubat 2016

Dolar fiyatları kaç TL oldu? Dolar güne kaç TL’den başladı? 12 Şubat 2016

Küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler nedeniyle dün yükseliş kaydeden dolar, bugün yeniden düşüş trendine geçti. Peki bugün dolar kaç TL oldu? Dolar güne kaç TL’den başladı? İşte detaylar…

12.02.2016Gündem
Alman borsasında büyük düşüş

Alman borsasında büyük düşüş

Frankfurt Borsası son 16 ayın en düşük puanına geriledi. Yeni yılda borsadaki kayıp oranı yüzde 16 olarak açıklandı.

9.02.2016Ekonomi
Deutsche Banktan rekor zarar

Deutsche Bank'tan rekor zarar

Alman bankacılığının devi Deutsche Bank 6 milyar Euro'dan fazla zarar etti. Bankanın yeniden yapılandırılması 9 bin kişiyi işinden edecek.

21.01.2016Ekonomi
Forbesun 30unun altındaki 30 başarılı kişi listesinde Seda Arca var

Forbes'un '30'unun altındaki 30 başarılı kişi' listesinde Seda Arca var

Forbes dergisinin "30 yaş altındaki en başarılı 30 kişi" listesinde finans kategorisinden Goldman Sachs yöneticisi Türkiye kökenli Seda Arca da yer aldı.

6.01.2016Ekonomi
Amerika, dolandırıcılık yapmakla suçladığı Türk işadamı Hasan Besneliyi arıyor

Amerika, 'dolandırıcılık' yapmakla suçladığı Türk işadamı Hasan Besneli'yi arıyor

Amerika, ülkesindeki bankaları milyonlarca dolar dolandırmakla suçlanan Türk işadamını arıyor. New York Bölge Mahkemesi, hakkında dava açılan Hasan Besneli için gazeteye ilan verdi. Mahkeme, Besneli’ye, belirtilen sürede savunmasını sunmaması halinde, gıyabında karar verileceğini duyurdu.

23.12.2015Ekonomi
Almanyanın devleri zor günler geçiriyor

Almanya'nın 'devleri' zor günler geçiriyor

Uluslararası kamuoyunda kabul görmüş, hava yolu, teknoloji, bankacılık, otomotiv, enerji ve sağlık gibi sektörlerde faaliyet gösteren bazı köklü Alman firmaları, son dönemde zor günler geçiriyor.

16.12.2015Avrupa
Borsalarda robot danışman dönemi

Borsalarda robot danışman dönemi

Almanya’nın dev bankası Deutsche Bank, borsa yatırımcıları için robot danışman dönemini başlatıyor.

8.12.2015Ekonomi
Deutsche Bank kaç kişiyi işten çıkartacak

Deutsche Bank kaç kişiyi işten çıkartacak

Almanya’nın en büyük bankası Deutsche Bank, dün radikal bir kararla işçi çıkaratacağını açıklamış ve bazı sayılar paylaşmıştı.

30.10.2015Avrupa
Alman devi binlerce kişinin işine son veriyor

Alman devi binlerce kişinin işine son veriyor

Dünya genelinde 103 bin çalışanı bulunan Deutsche Bank tasarruf paketi ve yeni teknolojik yatırımlardan dolayı 9 bin işçiye çıkış vereceğini açıkladı.

29.10.2015Avrupa
Deutsche Bank binlerce bankacıyı işsiz bırakacak

Deutsche Bank binlerce bankacıyı işsiz bırakacak

Alman banka Deutsche Bank, 10 ülkede toplam 9 bin kişinin işine son vereceğini açıkladı. Banka danışmalık hizmeti aldığı kişilerin sayısını da azaltacak ve bünyesindeki başka bir bankayı satarak, ek 15 bin bankacıyı da bünyesinden çıkaracak.

29.10.2015Ekonomi
Avrupalı bankalara büyük ceza

Avrupalı bankalara büyük ceza

ABD, başta İran’a olmak üzere ekonomik yaptırım kurallarını delen Fransız bankası Credit Agricole’u 800 milyon dolar para cezasına çarptırdı.

21.10.2015Avrupa
ABDden Avrupalı bankalara büyük ceza

ABD'den Avrupalı bankalara büyük ceza!

ABD, başta İran’a olmak üzere ekonomik yaptırım kurallarını delen Fransız bankası Credit Agricole’u 800 milyon dolar para cezasına çarptırdı.

20.10.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

Almanya’nın ‘baş ağrısı’: Deutsche Bank

ALMAN bankacılık devi Deutsche Bank’ın başı belada.

1.10.2016

Şirketteki transseksüel hangi tuvalete girecek

Geçen perşembe TBMM’de kabul edilen “torba yasa”da bir tuvalet maddesinin bulunduğunu hayal edin. Öyle bir kanun ki, işyerinizde veya çocuğunuzun okuduğu okulda bulunan tuvaletlere kimlerin girebileceğini belirliyor. Ancak bu kanun daha yürürlüğe girmeden önce bütün ülke ayağa kalkıyor. Amerika geçen mart ayı ortasından beri böyle çok ilginç bir olayı tartışıyor.

16.04.2016

Küresel ‘finansal kazan’ yeniden kaynıyor

Son birkaç günde altın fiyatlarında sert bir yükseliş oldu.

9.02.2016