MENÜ

Deriden

Deriden ile ilgili tüm haberleri, son dakika Deriden haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Deriden haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.188 Deriden haberi bulunmuştur.

Deriden, 1981 yılında İstanbul'da kurulan ve Türkiye'nin her yerinde çeşitli avm ve lokasyonlarda bulunarak, dünya markalarını temsil eden büyük bir parekende şirketi. 1000'in üzerinde çalışanı ve 50 üzerinde mağazası olduğu bilinmektedir.

Türkiye'de ayakkabı trendini geçmişten bugüne taşıyan Deriden, dünyaca tanınmış prestijli marka ve tasarımları,müşterilerine sunabilmeyi kendine ilke olarak benimsemiştir.

Şirket,1992 'den bu yana Timberland'in resmi distribütörü ve Türkiye' deki tek yetkili temsilcisi olmuştur. Ardından bünyesine eklediği önemli dünya markaları ve kendine özgü tasarladığı vintage stillerle, yaşayan, eskimeyen, modanın adreslerinden biri olmuştur. Deriden ve bünyesindeki Timberland mağazaları, Türkiye’de 50 noktada; önemli cadde ve AVM’lerde konumlanmaktadır.

Devamı...

Deriden Haberleri

Yapay insan derili telefon kılıfı geliştirildi

Yapay insan derili telefon kılıfı geliştirildi

Akıllı telefonları koruyan, aynı zamanda onlara yeni özellikler kazandırmasının yanında tasarımıyla da moda ikonuna dönüşen telefon kılıfları yeni bir boyuta geçiyor. Geliştirilen yapay insan derili telefon kılıfı, bir insan derisine dokunuyormuş hissi uyandırıyor.

23.10.2019Teknoloji
Atina yeniden

Atina yeniden!

Efsane şehir Atina, geri dönüyor! On yıl önce yaşanan ekonomik kriz nedeniyle kepenk kapatan halk, kentini eski ve yeninin senteziyle yeniden kuruyor. 24 saat canlılığını yitirmeyen şehrin yükselen mekânlarını sizin için derledik. Sokrates’in dediği gibi; yoğun yaşamın kısırlığından uzak kalmak için Atina’yı yaşamanız şart.

7.10.2019Seyahat
Kifidis anatomik ayakkabı üretimine başladı

Kifidis anatomik ayakkabı üretimine başladı

1919 yılında Ortez-Protez firması olarak kurulan Kifidis, İzmir’in bilinir çocuk ayakkabı üreticilerinden Tuzcu Ailesi ile ortak ayakkabı üretimine başladı.

1.10.2019Ekonomi
Hacamat nedir, nasıl yapılır

Hacamat nedir, nasıl yapılır?

Geleneksel bir yöntem olan hacamat günümüzde de hala geçerliliğini koruyor. Hacamat, deneysel çalışmaların yetersiz olması yüzünden modern tıpta kullanılmamaktadır. Kan vermenin de hacamat ile benzer etkide olduğu söylenebilirse de ayrı bir yöntem ve tedavidir. Peki, hacamat nedir, nasıl yapılır?

20.09.2019Gündem
Zoonotik hastalık nedir Zoonotik hastalıklar bulaşıcı mı

Zoonotik hastalık nedir? Zoonotik hastalıklar bulaşıcı mı?

Sağlık Bakanlığınca Kurban Bayramı'nda hayvanlardan insanlara geçen hastalıkları (Zoonotik) önlemek için alınması gereken tedbirlere ilişkin bilgi verildi. Bakanlıktan yapılan zoonotik açıklamasında vatandaşların temel sağlık önlemlerine ve hijyen koşullarına riayet etmesinin önem taşıdığı vurgulandı. Peki, zoonotik hastalık nedir?

3.08.2019Gündem
Dang humması nedir Dang humması bulaşıcı mı

Dang humması nedir? Dang humması bulaşıcı mı?

Şiddetli grip benzeri semptomlarla kendisini gösteren dang humması (dangue virüsü) hastalığı son zamanlarda Sri Lanka'da yayılarak onlarca kişinin yaşamını yitirmesine neden oldu. Genellikle, tropikal ve subtropikal bölgelerde endemik olarak görülen, dang humması sık yolculuk yapan kişiler için risk oluşturuyor. Peki, dang humması nedir? Dang humması bulaşıcı mı? İşte, hastalık ile ilgili merak edilenler.

6.06.2019Sağlık
Siyanür zehirlenmesi nasıl belli olur Siyanür nedir

Siyanür zehirlenmesi nasıl belli olur? Siyanür nedir?

Altın ve gümüş ekstraksiyonunda kullanılan bir madde olan siyanür, farklı amaçlarla kullanıldığı takdirde insanlar için tehlikeli olup hayati risk oluşturuyor. Zehirli madde olan siyanür hızlı ve etkili bir madde olarak biliniyor. Peki, siyanür zehirlenmesi nasıl belli olur? Siyanür nedir? İşte, o konu hakkında bazı detaylar.

16.05.2019Sağlık
En İlginç 10 Alerji Çeşidi

En İlginç 10 Alerji Çeşidi

Polen alerjisini duymayan yoktur. Çoğu insan için süt, yumurta gibi besin maddeleri alerjendir. Peki ya su alerjisini duydunuz mu? Ya da teknolojiye karşı alerji mümkün mü? Ayakkabıya alerjisi olan bir tanıdığınız var mı? Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Hakan Eren, en ilginç 10 alerji çeşidini anlattı.

Logitechten açık ofisler için kablosuz kulaklık

Logitech'ten açık ofisler için kablosuz kulaklık

Logitech yeni nesil açık ofis ortamında çalışanlar için, iş performansına odaklanan ilk taşınabilir kulaklığı Logitech Zone Wireless ve Logitech Zone Wireless Plus’ı tanıttı.

10.04.2019Teknoloji
Sedef hastalığı nedir ve nasıl anlaşılır

Sedef hastalığı nedir ve nasıl anlaşılır?

Tıp dilinde 'psoriasis' olan ve deride görülen sedef hastalığı, günümüzde internet üzerinden merak edilen konulardan biri olmaya devam ediyor. Hastalık, özellikle diz, dirsek,sırt ve sakrum denen kuyruk sokumunda kızarıklık, pullanma ve deride dökülme ile kendisini gösterebilir. Peki, dermotolojik olarak tedavi edilen sedef hastalığı nedir ve nasıl anlaşılır? İşte merak edilenler...

29.03.2019Sağlık
İnternet satışına vergisiz sınır

İnternet satışına vergisiz sınır

Evde üretilen ürünleri internetten satanlar 30 bin 700 liraya kadar vergiden muaf olacak. Geçen ocak ayında yasa ile getirilen düzenlemelere dün Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğle açıklık getirildi.

16.03.2019Ekonomi
Gelir Vergisinde önemli değişiklik

Gelir Vergisi'nde önemli değişiklik

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nın Gelir Vergisi Genel Tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Pilotlar, kabin memurları, iş yeri açmaksızın internet üzerinden satış yapan ve tazminatlara ilişkin bazı istisnalar ve değişiklikler getirildi.

15.03.2019Ekonomi
Antalyalılara göçmen denizanası uyarısı

Antalyalılara 'göçmen denizanası' uyarısı

Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Cengiz Deval, Antalya kıyılarında son günlerde göçmen denizanalarının görüldüğünü belirterek denize girenleri temastan kaçınmaları konusunda uyardı. Deval, "Riskli durumlarda hastaneye gitmekte fayda var" dedi.

11.03.2019Gündem
Mezbahalar ‘deri’ doldu

Mezbahalar ‘deri’ doldu

Deri sektörü son günlerde mezbahalarda kalan derileri tartışıyor. Bir taraf deri ihracatına 2017’de getirilen 500 dolarlık fonun etkisi olduğunu söylerken, diğer taraf dünya çapında deriye olan ilginin azaldığını ifade ediyor. Ancak bazı mezbaha sahipleri, ellerinde kalan derileri ihraç edemezlerse çöpe atmaktan başka çareleri kalmadığını belirtiyor.

3.03.2019Ekonomi
Kızamık nedir Kızamık bulaşıcı mı

Kızamık nedir? Kızamık bulaşıcı mı?

Kızamık, çocuk hastalıkları arasındadır. Yetişkinlerde görülmemesi, bunların, çocuklukta kızamık geçirmiş olmalarına ve kalıcı bir bağışıklık kazanmalarına bağlıdır. Eğer çocukluğunda geçirmemişse, yaşlılığında bile geçirebilir. Sonbaharda hastalık artar. Kızamık, üç yaşın altında, yaşlılarda ve hamilelerde tehlikelidir. Beslenmesi bozuk, küçük çocuklarda, zatürre ile birlikte ölüme bile yol açabilir. Peki, kızamık bulaşıcı mıdır?

11.02.2019Sağlık
Küresel şenlik başlasın

Küresel şenlik başlasın

Kökleri pagan kültürüne dayanan Venedik Festivali, bir bahar karşılaması aslında. İtalya’nın, maskeleriyle ünlenen festivali bu yıl 16 Şubat’ta başlayıp 5 Mart’ta son erecek. Hindistan doğumlu Holi Festivali de baharın gelişini, iyinin kötüye üstünlüğünü sembolize ediyor. Renklerin festivali Holi bu yıl, 20-21 Mart’ta düzenlenecek. Samba okullarının birbiriyle yarıştığı, her yıl binlerce turistin Brezilya’da eğlenceye ve dansa koştuğu Rio Karnavalı ise 2-9 Mart arasında. Avrupa, Asya ve Güney Amerika’da bir aya yayılan bu küresel şenliğin bir parçası olmak istiyorsanız, planlamaya şimdiden başlayın.

28.01.2019Seyahat
Uçuk neden çıkar Uçuk nasıl geçer

Uçuk neden çıkar? Uçuk nasıl geçer?

Ağzımızın içi ya da dudaklarımızın kenarlarında oluşabilen uçuklar, görüntüleri kadar ağrıya sebep oldukları için de can sıkıcı problemler olarak dikkat çekiyor. Bu sorundan şikayetçi vatandaşlar uçukların neden çıktığını ve nasıl tedavi edilerek geçtiğini merak ediyor ve araştırıyor. Peki, uçuk neden çıkar? Uçuk nasıl geçer?

26.01.2019Sağlık
Cüzzam nedir Cüzzam hakkında merak edilenler

Cüzzam nedir? Cüzzam hakkında merak edilenler

Halk arasında 'cüzzam' olarak bilinen 'mycobacterium leprae' isimli bakterinin yol açtığı kronik hastalık olan cüzzam, yol açtığı sosyal damgalanma ve dışlanma gibi olumsuz etkileri nedeniyle özel bir sağlık problemi olarak gösteriliyor. Peki, cüzzam nedir?

25.01.2019Sağlık
ASUS, ROG serisi yeni ürünlerini duyurdu

ASUS, ROG serisi yeni ürünlerini duyurdu

ROG Strix GeForce RTX 2060 ekran kartı ve TUF Gaming GT501 bilgisayar kasası Türkiye’de ilk defa görücüye çıktı. Ayrıca ASUS’un CES 2019’da tanıttığı ROG Zenith Extreme Alpha ve ROG Rampage VI Extreme Omega anakartları, ROG Matrix GeForce RTX 2080 Ti ekran kartı, ROG Strix GeForce RTX 2080 Ti OC Call of Duty: Black Ops 4 Edition ekran kartı ve PNK LTD serisinden ROG Gladius II Origin oyuncu faresi ve ROG Strix Fusion 300 oyuncu kulak üstü oyuncu kulaklığı da tanıtıldı.

21.01.2019Teknoloji
Sedef hastalığı nedir Sedef hastalığı hakkında bilinmesi gerekenler

Sedef hastalığı nedir? Sedef hastalığı hakkında bilinmesi gerekenler

Sedef hastalığı, kronik inflamasyonla seyreden ve bulaşıcı olmayan bir hastalıktır. Dünyada yaklaşık 125 milyon kişinin psorisasis (sedef) hastası olduğu tahmin edilmektedir. Yapılan araştırmalar sedef hastalarının pek çoğunun ciltlerindeki belirtiler nedeniyle ayrımcılık ve dışlanma ile karşıya kaldığını ortaya koyuyor. Peki, sedef hastalığı nedir?

21.12.2018Sağlık
Derinizdeki Morlukların Nedeni Bu Hastalık Olabilir

Derinizdeki Morlukların Nedeni Bu Hastalık Olabilir

Doğuştan oluşan damar bozukluğu vasküler malformasyon, el ve ayaklarda geliştiğinde hareket kabiliyetini kısıtlıyor. Konuyla ilgili merak edilenleri, Girişimsel Nöroradyoloji Uzmanı Doç. Dr. Eren Erdem açıkladı.

Kış Aylarına Özel Kuru Bacaklar İçin Bakım Sırları

Kış Aylarına Özel Kuru Bacaklar İçin Bakım Sırları

Soğuk havalarda cilt kurulukları çok sık meydana geliyor. Vücudumuzda bu durumdan en çok nasibini alan yerlerden biri de bacaklarımız. Buz gibi hava, ısısı yükselen duşlar ve kapalı kıyafetler bacakların kurumasına sebep oluyor. Ancak kışın kupkuru bacaklara mahkum olmak zorunda değilsiniz! Bacaklarınız için bir bakım rutini oluşturmanın tam zamanı.

29.11.2018Kişisel Bakım
21 Kasım hadi ipucu sorusu: Kudüm, Rebab ve Bendir nedir

21 Kasım hadi ipucu sorusu: Kudüm, Rebab ve Bendir nedir?

Kudüm, Rebab ve Bendir, Klasik Türk Müziği'nin önemli ritim çalgıları arasında yer almaktadır. Genellikle bir arada kullanılan Kudüm, Rebab ve Bendir, çıkardıkları değişik tınılarla tasavvuf müziğinin de merkezini oluşturmaktadır. Peki, Kudüm, Rebab ve Bendir nedir? İşte, merakla araştırılan üç çalgı hakkında bazı bilgiler

21.11.2018Gündem
Cildi ölü deriden arındırmak için kullanılan yöntemin adı nedir 20 Kasım hadi ipucu sorusu

Cildi ölü deriden arındırmak için kullanılan yöntemin adı nedir? 20 Kasım hadi ipucu sorusu

Cildi ölü deriden arındırmak için kullanılan Peeling yöntemi, evde kolayca uygulanabiliyor. Cilt hücreleri yenilendikçe ölü hücreler atılırken, bazı hücreler vücudu kolay kolay terk etmemektedir. Peki, cildi ölü deriden arındırmak için kullanılan yöntem olan peeling tam olarak nedir? İşte, o detaylar

20.11.2018Gündem
Dede mesleğini üniversite öğrencilerine öğretiyor

Dede mesleğini üniversite öğrencilerine öğretiyor

Serdal İnözü, 35 yılı aşkın süredir icra ettiği sanatını Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine aktarıyor.

10.10.2018Kampüs
Siyah Nokta Geçiren Maske Tarifleri

Siyah Nokta Geçiren Maske Tarifleri

Işıl ışıl ve pürüzsüz bir cilde sahip olmayı herkes ister. Ama bunun için yapmanız gereken birçok şey var. Siyah nokta, oksitlenmiş kir ve ölü derinin gözenekleri tıkamasıyla oluşur. Özellikle burun ve çene bölgesinde oluşan siyah noktalar bazen sizi çileden çıkarabilir. Ama bu sorundan ev yapımı maskelerle kurtulmak oldukça kolay. İşte siyah noktalarınıza çözüm olacak maske tarifleri...

Bergama Sunağı geri gelecek mi

'Bergama Sunağı' geri gelecek mi?

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki tarihi ve kültürel varlıkların, olduğu gibi korunmasının yanında, bu varlıklara ait eserlerin iadesi konusu da dünya kültür mirasının korunması açısından önemli ve bu konu yeni bir sorun olarak dile getirilmeli.

11.09.2018Seyahat
Egzama nedir Egzama bulaşıcı mıdır

Egzama nedir? Egzama bulaşıcı mıdır?

Egzama nedir sorusu birçok kişi tarafından araştırılan hastalıklar arasında yer almaya devam ediyor. Deride kızarıklık ve şişme gibi belirtilerle ortaya çıkan egzama hastalığının bulaşıcı olup olmadığı merak ediliyor. Peki, egzama nedir? Egzama bulaşıcı mıdır?

10.09.2018Sağlık
Herpes virüsü nedir

Herpes virüsü nedir?

Herpes virüsü nedir sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Halk arasında uçuk olarak bilinen herpes virüsü hakkında detaylar merak ediliyor. Peki, herpes virüsü nedir?

9.09.2018Sağlık
Yâr bana bir eğlence...

Yâr bana bir eğlence...

Nursel Erdoğan yeni kitabı ‘Karagözüm İki Gözüm’ ile geleneksel eğlence kültürümüzün en önemli karakterlerinden Hacivat ve Karagöz’ü yeniden gün yüzüne çıkarıyor. Sürprizlerle dolu, sürükleyici bir hikâye.

6.09.2018Kitap Sanat
Şarbon hastalığı ne demek Şarbon belirtileri nasıl ortaya çıkar

Şarbon hastalığı ne demek? Şarbon belirtileri nasıl ortaya çıkar?

Şarbon hastalığı son günlerin sıkça araştırılan konuları arasında yer aldı. Tanısı bakılarak konulamayan şarbon, türlerine göre de değişiklik gösterebilmektedir. Deri, bağırsak ve akciğer şarbonu olarak ayrılan bu hastalık, kontrol altına alınmadığı durumlarda ölümcül bir hal alabiliyor. Peki, şarbon nedir ve şarbon hastalığının belirtileri nasıl anlaşılır? İşte, o detaylar

1.09.2018Sağlık

Yazar Sonuçları

Vegan deri modası geliyor

Moda gelişiyor, evrim geçiriyor.

10.10.2019

Stil, insanın kendi ruhunu giyimine yansıtmasıdır

Sevim Fidan, hem akademisyen hem sosyal projelerin kahramanı hem de tam bir girişimci ve muhteşem çantalar tasarlıyor. Fidan’ın tasarladığı çantalar kısa sürede dikkatleri çekmeyi başardı.

30.06.2019

İşportadan sanayiye

 DERİ sektörüyle 10’lu yaşlarda tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda seyyar satıcılık yaparak tanışır.

22.04.2019

Kadınların Kabusu: Human Papilloma Virüs (Hpv) Enfeksiyonları

İnsan Papilloma Virüs (HPV) enfeksiyonları gerçekten günümüzün en yaygın cinsel yolla bulaşan enfeksiyon hastalıklarındandır. Kadınların % 60-70 oranında, hayatı boyunca en az bir kez, bu enfeksiyonu geçireceği tahmin edilmektedir.

19.03.2019

Egzama Nedir? Egzamanın Belirtileri ve Tedavisi Nasıl Olur?

Egzama farklı tipleri olan yaygın kaşıntılı bir cilt hastalığıdır. Deriden tırnağa, genital bölgeden ağız içi dahil olmak üzere egzama reaksiyonunu vücudun her alanında görebiliriz. Egzama hastalığının akut, kronik, yaş, yağlı, kuru, alerjik egzama, tahrişle oluşan irritan egzama, varis egzaması ve stres egzaması gibi çeşitli türleri bulunmaktadır.

14.02.2019

'Bergama Sunağı' geri gelecek mi?

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki tarihi ve kültürel varlıkların, olduğu gibi korunmasının yanında, bu varlıklara ait eserlerin iadesi konusu da dünya kültür mirasının korunması açısından önemli ve bu konu yeni bir sorun olarak dile getirilmeli.

9.09.2018

Nörolojik hastalıklarda yeni umut

ABD’nin önde gelen eğitim kurumlarından Johns Hopkins Üniversitesi’nde uzun süredir yürütülen çalışmalarda, insan beynine en yakın prototipi çizen yapay bir ‘mini beyin’ geliştirildi.

14.08.2018