MENÜ

Deri Üretimi

Deri Üretimi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Deri Üretimi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 912 Deri Üretimi haberi bulunmuştur.

Deri Üretimi Haberleri

Zeytinburnunda sanayi sitesinde yangın

Zeytinburnu'nda sanayi sitesinde yangın

Zeytinburnu'nda bir sanayi sitesinde yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

9.08.2018Gündem
Savaştan kaçıp Türkiyeye geldiler Şimdi 4 tesisle sektörün devleri arasına girdiler

Savaştan kaçıp Türkiye'ye geldiler! Şimdi 4 tesisle sektörün devleri arasına girdiler

Suriye'de uzun yıllar ham deri ticareti yapan Dabbagh ailesi, iç savaştan kaçarak geldikleri Türkiye'de yaklaşık 60 milyon liralık yatırımla 4 deri işleme tesisi kurdu.

14.10.2017Ekonomi
Gübreden elbise giyer miydiniz

Gübreden elbise giyer miydiniz?

Modanın, petrolden sonra dünyayı en çok kirleten ikinci sektör olduğu söyleniyor. Ancak moda perakendecilerinin son yıllarda daha yeşil olma yolunda bazı çabaları da dikkat çekici. Örneğin, H&M gübreden yapılan giysilere yatırım yapıyor.

20.04.2017Ekonomi
Çevre dostu üretim

Çevre dostu üretim

İZMİR Torbalı’da faaliyet gösteren Sepiciler Deri, derinin kimyasal maddeyi daha fazla almasını sağlayan deri tabaklama yönteminde sona geldi.

25.02.2015Ege
Derin Fikirlerde ödül zamanı

Derin Fikirler'de ödül zamanı

İZMİR’de, Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçılar Birliği’nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği ’Derin Fikirler Tasarım ve Üretim Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerini aldı. Yarışmada tasarımcı Huriyet Çetin ve deri mühendisi Ahmet Kor, ’Horus ve Anubis’ temasıyla birinciliği kazandı.

6.06.2014Ege
İlk Türk yapay derisi

İlk Türk yapay derisi

Prof. Lazoğlu, “Hastanın vücudunun başka yerinden alınmış deri örneği üretilerek yanık bölgeye sorunsuz yerleştirilecek. İnsanın kendi hücresini vücut reddetmiyor” dedi.

10.02.2013Sağlık
İnci Deri üretimi tedarikçiye verip büyüyecek

İnci Deri üretimi tedarikçiye verip büyüyecek

İnci Deri, üretiminin tamamını yerli tedarikçilere devredip yeni açacaı mağazalarla büyüyecek. Şirketin 2012 büyüme hedefi yüzde 15.

21.12.2011Ekonomi
İthal canlı hayvan işi karıştırdı derici ‘ortak alım’ planı yaptı

İthal canlı hayvan işi karıştırdı derici ‘ortak alım’ planı yaptı

Yükselen et fiyatları yüzünden açılan ithalat kapısı, dünyada liderliğe oynayan Türk deri sektöründe hesapları altüst etti. Bir yandan Deri Tanıtım Grubu olarak dünyada imajı yükseltme çalışmaları yapan sektör temsilcileri, diğer taraftan maliyetleri dengeleyebilmek için ‘ortak alım platformu’ arayışına girdi.

3.04.2011Ekonomi
Krizde sadece o ayakta kaldı

Krizde sadece o ayakta kaldı

Global krizden önce sıkıntıları başlayan deri sektöründe çok sayıda firma havlu atarken, Çanakkale Ezine’de ayakta kalmayı başaran tek şirket Gençdoğan Dericilik oldu.

13.07.2010Ege
Balımpetek Köyü’nün en yoksuluydu, Flokser’le 137 milyon liraya çıktı

Balımpetek Köyü’nün en yoksuluydu, Flokser’le 137 milyon liraya çıktı

Aşkale’nin Balımpetek (Gürkaynak) Köyü’nün en yoksul ailelerinden biri olan Tükek Ailesi’nin oğlu Rafet Tükek, geceleri okuyup gündüzleri çalıştı, önce ticarete sonra sanayiciliğe adım attı. Tükek’in kardeşleriyle kurduğu, elyaf kaplama kumaş ve suni deri üreticisi Flokser, 137 milyon lira ciroya ulaştı.

23.11.2009Ekonomi
Köyde ürettiği deriyi internette satıyor

Köyde ürettiği deriyi internette satıyor

Denizli'nin Acıpayam ilçesine bağlı Suçatı köyünde deri üretimi yapan İbrahim Şahan, internet üzerinden gerçekleştirdiği satışlarla krize meydan okuyor.

13.04.2009Ekonomi
Küresel rekabete uyamadık, 3 milyar doları kaçırdık

Küresel rekabete uyamadık, 3 milyar doları kaçırdık

Deri sektöründe son 5-6 yıldır ihracat rakamlarının değişmediğinden yakınan İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Lemi Tolunay, "1992’de genel ihracat içinde sektörün payı yüzde 4.5’ti. Bugün yüzde 1. Gelinen noktada 4.8 milyar dolarlık ihracat yapmamız gerekirken, 1.2 milyar dolar ihracat yapıyoruz. Küresel rekabete ayak uyduramıyoruz" dedi.

20.05.2008Ekonomi
Akıllı tekstil dönemi

Akıllı tekstil dönemi

Daha kaliteli ve fonksiyonelliği olan ürünlere ihtiyacın artmasıyla tekstil sektörü, bu talebi akıllı kumaşlarla karşılamaya çalışıyor.

1.02.2008Kelebek
Almanya’da okuyup patron oldu, otelinde sahneye çıkıyor

Almanya’da okuyup patron oldu, otelinde sahneye çıkıyor

Gurbetçi bir ailenin çocuğu olarak Almanya’da lise ve mühendislik okuyan Abdülaziz Birsin, bariton sesiyle 8 dilde, operadan Türk halk müziğine kadar geniş bir yelpazede şarkı söyleyebilmenin avantajını iyi kullanarak sanayici ve turizmci olmayı başardı.

30.07.2007Kelebek
Şatafatlı çantalardan bıkanlara

Şatafatlı çantalardan bıkanlara

Göz yormayan, şatafata boğmayan bir çanta dükkanı açıldı. Kare Deri, sadeliği ve dayanıklılığı temel alıyor.

27.05.2005Moda Trendleri
Her yerde satılan şatafatlı çantalardan bıkanlara

Her yerde satılan şatafatlı çantalardan bıkanlara

Göz yormayan, şatafata boğmayan bir çanta dükkanı açıldı. Kare Deri, sadeliği ve dayanıklılığı temel alıyor. Bir modelden en fazla 10 tane üretiliyor. İsteyene kişiye özel tasarım da yapılıyor. Markanın tasarımcıları Ahmet Kurt ve Ayşen Ekmekçi eti yenmeyen hiçbir hayvanın derisinden çanta üretmeyeceklerini söylüyor.

21.04.2005Kelebek
Kürk niye bu yıl patladı

Kürk niye bu yıl patladı?

 • 1 Yeni tekniklerle yaşlı imajından kurtuldu
 • 2 Deriyle kombinlendiği için ucuzladı
 • 3 Gençler tarafından benimsendi

  21.01.2005Kelebek
 • DYO Koreli şirketle işbirliği yapacak

  DYO Koreli şirketle işbirliği yapacak

  DYO Boya Fabrikaları, ithal edilen poliüretan sistemlerin Türkiye'de üretimi amacıyla, Koreli Dongah Chemical Co. Ltd. ile teknik işbirliği anlaşması imzaladı.

  24.01.2003Ekonomi
  Belgeli meslek sahibi sayısı 750 bini aştı

  Belgeli meslek sahibi sayısı 750 bini aştı

  Mesleki Yeterlilik Kurumu, mesleğini icra etme yeterliliğini ispatlayan 750 binden fazla çalışana belge verdi.

  12.10.2019Ekonomi
  Son dakika... Tuzlada yanan fabrikada patlama: Yaralılar var

  Son dakika... Tuzla'da yanan fabrikada patlama: Yaralılar var

  İstanbul Tuzla'da yanan fabrikada patlama oldu. Patlayan yakıt tankı metrelerce havaya fırladı, yaralananlar oldu. Bölgede ikinci bir patlama olması ihtimaline karşı önlem alındı. İstanbul Valiliği, Tuzla'daki yangında 7 kişinin dumandan etkilendiğini 2 itfaiyecinin ise patlamada yaralandığını açıkladı.

  18.09.2019Gündem
  Büyük sonbahar atlası... 77 güne 77 öneri

  Büyük sonbahar atlası... 77 güne 77 öneri

  Bugünden itibaren kışın resmi olarak başlayacağı 1 Aralık’a kadar tam 77 gün kaldı. Sonrası kar, fırtına, boran... Soğuklar iyice bastırmadan, kitaptan tiyatroya, sinemadan televizyona, sergilere, konserlere, restoranlara, festivallere kadar her gün bir tanesini yapabileceğiniz kültür-sanat, stil, gurme, kent ve seyahat önerileri derledik.

  15.09.2019Hürriyet Pazar
  Yüz Gençleştirme Yöntemleri Neler

  Yüz Gençleştirme Yöntemleri Neler?

  Yer çekimi, stres, çevre, genetik, cilt özellikleri, beslenme ve uyku bozuklukları gibi birçok faktörün cildin yaşlanmasını hızlandırdığını belirten Plastik ve Rekonstüriktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fulya Fındıkçıoğlu, yüz yenileme ve gençleştirme yöntemlerini anlattı.

  30.08.2019Kişisel Bakım
  Yanak İnceltme Nasıl Yapılır

  Yanak İnceltme Nasıl Yapılır?

  İnce ve keskin yüz hatları özellikle kadınların hayalidir. Ameliyatsız yanak inceltme ile artık daha zarif görünme sahip olmak mümkün. Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek konu ile ilgili bilgiler verdi.

  20.08.2019Kişisel Bakım
  Ham Bal Nedir Ham Balın Önemi ve Faydaları

  Ham Bal Nedir? Ham Balın Önemi ve Faydaları

  Endemik bitki çeşitliliğinin zengin olduğu, yüksek rakımlı yaylalarda zorlu şartlarda üretilen ve hiçbir endüstriyel işleme tabi tutulmadan tüketiciye en doğal hali ile ulaştırılan ham bal, son yıllarda hem tıbbın hem de beslenme uzmanlarının dikkatle üzerinde durduğu besinlerin başında yer alıyor. Ham bal nedir? Ham balın önemi ve faydaları nelerdir? Bal Gurmesi Ahmet Bağran Aksoy merak edilenleri açıkladı.

  4 yıllık bölümler taban puanları ve başarı sıraları - Sayısal, sözel eşit ağırlık bölümleri neler

  4 yıllık bölümler taban puanları ve başarı sıraları - Sayısal, sözel eşit ağırlık bölümleri neler?

  YKS sınav sonuçları ve tercih klazvunun yayımlanmasının ardından, üniversite adayları 4 yıllık lisans bölümlerinin taban puanları ve başarı sıralarını araştırmaya başladı. 4 yıllık programlara yerleşecek olan adaylar, AYT ve YDT puanları ile sayısal, sözel eşit ağırlık bölümlerine tercih yapacaklar. Peki, sayısal, sözel eşit ağırlık bölümleri neler? İşte, 4 yıllık bölümler taban puanları ve başarı sıraları hakkında bilgiler.

  18.07.2019Gündem
  2019 Sözel, sayısal, eşit ağırlık bölümleri ve taban puanları 2 yıllık ve 4 yıllık taban puanları

  2019 Sözel, sayısal, eşit ağırlık bölümleri ve taban puanları! 2 yıllık ve 4 yıllık taban puanları

  Taban puanlar hakkında bilgi edinmek isteyen binlerce üniversite adayı, 2 yıllık ve 4 yıllık bölümler hakkında bilgi edinebilecek. Sözel, sayısal ve eşit ağırlık alanlarında 2 yıllık ve 4 yıllık bölümleri tercih edebilecek olan vatandaşlar, bu bölümleri internet üzerinden sorgulamak istiyor. İşte, sayısal, eşit ağırlık ve sözel alanlarına ait üniversite puanları hakkında detaylı bilgiler

  17.07.2019Gündem
  Çağan’ın vedası

  Çağan’ın vedası

  SATIŞ ve pazarlama uzmanı Zeynep Perens’e, 7 yıl önce ağız kanseri teşhisi kondu. Yeni bir kariyer planlayan Zeynep Perens, el yapımı deri aksesuar üreten Galen Leather’i kurup dünyaya açıldı.

  6.07.2019Gündem
  Sayısız Faydası Olan 8 Bitki Çayı

  Sayısız Faydası Olan 8 Bitki Çayı

  Diyet sürecini destekleyip yağ yakmadan mikroplara karşı savaşmaya, depresyondan mide bulantısına birçok faydası bulunan bitki çaylarını derledik.

  “Kruvaziyer turizmi fırsat olarak değerlendirilmeli”

  “Kruvaziyer turizmi fırsat olarak değerlendirilmeli”

  Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar, “Türkiye’nin bu yıl kruvaziyer turizmiyle turist rekoru kırması hedefinin fırsata çevrilmesi gerekiyor”. Türkiye bugün için ciddi bir döviz baskısı yaşıyor, altınla ticaretin serbest bırakılmasıyla döviz baskısından kurtulunabilir" açıklamasında bulundu.

  21.05.2019Ekonomi
  Fabrikada esrar üreten iş insanına büyük şok Bu kez jandarma geldi...

  Fabrikada esrar üreten iş insanına büyük şok! Bu kez jandarma geldi...

  Uşak'ta Karma Deri Organize Sanayi Bölgesi'nde bir deri fabrikasında özel düzenekle ürettiği esrarı jandarmaya satmaya çalışan zanlı suçüstü yakalandı.

  17.05.2019Gündem
  Tekstil mühendisliği seçene asgari ücret kadar burs

  Tekstil mühendisliği seçene asgari ücret kadar burs

  İTHİB, İHKİB ve İDMİB öncülüğünde bir araya gelen 12 ihracatçı birliği ve TTSİS ile YÖK arasında imzalanan protokole göre, üniversite sınavında ilk 20 bine giren öğrenciler, tekstil mühendisliğini tercih etmeleri durumunda her ay net asgari ücret tutarında karşılıksız burs imkanından faydalanacak.

  2.05.2019Ekonomi
  TİM Başkanı Gülle ihracat için rakam verdi

  TİM Başkanı Gülle ihracat için rakam verdi!

  TİM Başkanı İsmail Gülle, Türkiye'nin 2019 yılını 180 milyar dolar üzerinde ihracatla tamamlayacağını söyledi.

  27.04.2019Ekonomi
  Yerli işe dev isim

  Yerli işe dev isim

  Teknoloji devleri tüm dünyanın gözbebeği durumda. En değerli markalar teknoloji alanından çıkıyor. Tüketiciler nezdinde marka algılarını bu kadar yükselten teknoloji devlerinin isimlerini kullanan Türk şirketlerinin sayısında da önemli bir artış yaşanıyor.

  19.03.2019Ekonomi
  Doğru Yüz Temizleme Tüyoları

  Doğru Yüz Temizleme Tüyoları

  Sağlıklı bir cilde sahip olabilmenin yolu, temizliğini en iyi şekilde yapmak ve nem seviyesini dengede tutabilmekten geçiyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Emin Soyer, doğru yüz temizleme tüyoları verdi.

  Egzamanız Varsa Hafife Almayın

  Egzamanız Varsa Hafife Almayın

  "Egzamada deri bütünlüğünün bozulması, alerjenlerin deri yoluyla vücuda girmesine neden olur. Bu da vücutta alerjik yanıtı artıran hücreleri çoğaltarak, diğer alerjik hastalıkları başlatır. Egzama ile başlayan bu durum; besin alerjisi, astım ve alerjik rinit gelişmesine neden olabilir” diyen Çocuk Alerjisi ve İmmünoloji Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Şule Çağlayan Sözmen, açıkladı!

  Yerli imkanlarla yapay deri ürettiler

  Yerli imkanlarla yapay deri ürettiler

  Tıp eğitiminde kullanılan ve uzun yıllardır ithal edilen yapay deri, İnönü Üniversitesi Malatya Teknopark'ta, yerli imkanlarla yüzde 90 daha ucuza imal edildi.

  21.01.2019Kampüs
  Yerli imkanlarla yapay deri ürettiler

  Yerli imkanlarla yapay deri ürettiler

  İnönü Üniversitesi Malatya Teknopark'ta, tıp eğitiminde kullanılan ve uzun yıllardır ithal edilen yapay deri yerli imkanlarla yüzde 90 daha ucuza üretildi.

  21.01.2019Teknoloji

  Yazar Sonuçları

  Kozmetik Ürün Okur Yazarı Mısınız?

  Teknolojinin gelişmesiyle birlikte doğal güzellik ve bakım ürünlerinde de zamanın izlerini görmek mümkün oluyor. İrili ufaklı on binlerce kozmetik ürün içinde aslında size faydalı olan hangisi, kozmetik ürünlerin içerikleri hakkında bilgi sahibi misiniz veya yan etkileri konusunda gerçekten farkındalığınız var mı? Kısacası kozmetik ürünler üzerindeki etiketleri fark edecek kadar bilinç sahibi misiniz?

  30.07.2019

  Eşofman nasıl trendy durur?

  Kent yaşamında da eşofman giymek son derece moda. Ama nasıl takımlamalı?

  11.05.2019

  İşportadan sanayiye

   DERİ sektörüyle 10’lu yaşlarda tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda seyyar satıcılık yaparak tanışır.

  22.04.2019

  Çiğdem Kacar Selimoğlu ile 5 soru 5 cevap

  Çiğdem Kaçar Selimoğlu... Onun tasarladığı çantalar, birer hikâye anlatıyor aslında.

  5.04.2019

  Türkiye’de üreten yabancının yüzde 96 ihracatına sevinelim mi?

  Seçimden iki gün önce, Mercedes-Benz Grubu’nun dünyadaki tek çatı altındaki en büyük entegre otobüs üretim tesisi olan İstanbul Hoşdere’deki fabrikasını, Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün ve Otobüs Üretiminden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Bülent Acicbe ile birlikte gezdim.

  1.04.2019

  Kolajenimize nasıl sahip çıkarız?

  Kolajen, hayvansal gıdaların bağ dokularında bol miktarda var. Özellikle tavuk ve diğer hayvanların kemiklerini kaynatarak elde edilen kemik suyunda kolajen içeriği çok yüksek. Bu içeriklere sahip besinleri yeterli ve dengeli tüketerek kolajenimize sahip çıkmalıyız.

  26.12.2018