MENÜ

Deniz Gezmiş

Deniz Gezmiş ile ilgili tüm haberleri, son dakika Deniz Gezmiş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Deniz Gezmiş haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.415 Deniz Gezmiş haberi bulunmuştur.

Deniz Gezmiş Haberleri

Celal Şengör: Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan eşkiyaydı

Celal Şengör: Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan eşkiyaydı

12 Eylül döneminde yapılan işkenceler konusunda çarpıcı açıklamalardabulunan Celal Şengör, Habertürk televizyonunda Fatih Altaylı'ya konukoldu. Cezaevlerinde mahkumlara insan dışkısı yedirmenin işkenceolmadığını, kendisinin de yiyebileceğini söyleyen Şengör, bu kez DenizGezmiş ve Mahir Çayan ile ilgili konuştu.

17.12.2015Haber
Adaletin peşinde bir ömür

Adaletin peşinde bir ömür

Aysel Çelikel, bugün 82 yaşında. Toplumun neredeyse bütün yaralarına dokunarak büyüdü. Türkiye’nin birçok ilkine adını yazdırdı. Şimdi hayatı, Berat Günçıkan’ın kaleminden ‘Adalet Yoksa Gelecek de Yok’ adıyla kitap oldu.

4.12.2015Keyif
Celal Şengörün kapısının önüne kutu içinde dışkı

Celal Şengör'ün kapısının önüne kutu içinde dışkı

“Kenan Evren’in yaptığı her şeyi istisnasız onaylıyorum, insanlara dışkı yedirmek işkence değil” diyen Prof.Dr. Celal Şengör'e ders verdiği İTÜ'de (İstanbul Teknik Üniversitesi) kapısının önüne kutu içinde dışkı bırakıldı.

24.11.2015Gündem
Kaan Tangöze: İşin ucunda mahpus varsa, yatarız icabında

Kaan Tangöze: İşin ucunda mahpus varsa, yatarız icabında!

Boynunda gitarı, ağzında mızıkası, stüdyoda tek başına. Memleket acılarını, toplumun yaralarını, kendi öfkesini son derece sakin bir tonda kaydediyor. Şarkı değil tarih kaydı bu. Bob Dylan filan değil Duman grubunun solisti Kaan Tangöze bu. İlk solo albümü ‘Gölge Etme’, sansürsüz filtresiz Türkiye gerçeklerinin, her şeye göze almış bir müzisyenin, ölü ya da diri kayaya vurmuş tüm cesetlerin toplamı. Az konuşmasıyla, kısa cümleleriyle meşhur olabilir. Bu kez değil.

10.10.2015Hayat
Edebiyatçılar 11’inci kez Essende

Edebiyatçılar 11’inci kez Essen'de

Literatürk-Edebiyat Festivali, 23 Ekim’de Almanya’nın Essen kentinde başlayacak. 7 Kasım’a kadar sürecek festivalin bu yılki teması ‘insan hakları’ olacak... Festival boyunca Almanya ve Türkiye’den davet edilen sanatçı, yazar, gazeteci konuklarla insan hakları teması işlenecek.

2.10.2015Avrupa
Türk sineması Godzillasını kaybetti

Türk sineması 'Godzilla'sını kaybetti

Ömrünün 60 yılını set amiri olarak Yeşilçam’da geçiren ‘Godzilla’ lakaplı Selahattin Geçgel önceki gün İstanbul’da hayatını kaybetti. 79 yaşındaki Geçgel’in ölümü sanat dünyasını yasa boğdu.

24.09.2015Hayat
Deniz Gezmişin görüntüleri AP arşivinde

Deniz Gezmiş'in görüntüleri AP arşivinde

Associated Press'in ortak kullanıma açtığı 1 milyon dakikalık video arşivinden Deniz Gezmiş'e ait görüntüler ortaya çıktı.

27.08.2015Haber
Volkan Konak Açıkhava sahnesinde sevenleriyle buluştu

Volkan Konak Açıkhava sahnesinde sevenleriyle buluştu

Volkan Konak Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava sahnesinde sevenlerine unutulmaz bir konser verdi.

7.08.2015Magazin
Adaletin bu mu dünya

Adaletin bu mu dünya?

Mucizenin bir başka adıdır Selda Bağcan. Tabiat vergisi sesinin ardına sığınıp “Bana ne” diyeceği yerde, zor yolu seçti ve her daim muhalefetin orta yerinde saf tuttu.

3.08.2015Keyif
Deniz Gezmişin avukatı öldü

Deniz Gezmiş'in avukatı öldü

Deniz Gezmiş’in avukatı Erdoğan Gençel 81 yaşında hayatını kaybetti. Gençel 1 Ocak 2015'te İstanbul'da belediyenin barınma merkezlerinde görülmüştü. Daha sonra CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun talimatı ile kendisine ev sağlanmıştı.

23.07.2015Gündem
Eylem, patlamadan 5 dakika önce sarıldığı arkadaşı Ezgi’ye ağlıyor

Eylem, patlamadan 5 dakika önce sarıldığı arkadaşı Ezgi’ye ağlıyor

ŞANLIURFA’nın Suruç İlçesi’ndeki Amara Kültür Merkezi bahçesindeki basın açıklamasını dinleyen kalabalık içinde yer alan Eylem Onat, canlı bomba saldırısında can veren 32 kişi arasındaki arkadaşı Aydan Ezgi Şalcı ile patlamadan 5 dakika önce birbirlerine sarıldıklarını anlattı.

22.07.2015Gündem
Suruçta hayatını kaybedenler öyküleriyle gittiler

Suruç'ta hayatını kaybedenler öyküleriyle gittiler

Kimisi gencecik üniversite öğrencisi, kimisi daha önce Kobani’de kaybettiği çocuğunun ardından, o toprakları görmek için giden baba, kimisi topladığı oyuncakları dağıtmak için yola koyulan çocuklu bir anne. Türkiye’nin dört bir yanından otobüslerle, özel araçlarla yola çıkıp Suruç’ta buluşmuşlardı. Kobani’ye yardım planlarken cansız bedenleri dün tabutlar içinde memleketlerine gönderildi. Hayatlarını kaybettikleri yer dün oyuncaklar ve çiçeklerle bezendi. Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki canlı bomba saldırısında can veren 32 kişiden geriye dramatik hikâyeler kaldı. Samsunlu Ali Can Vural'ın 2 yıl önce Twitter'da paylaştığı mesaj okuyanların gözlerini yaşarttı...

21.07.2015Gündem
Bizim sol kesim çok tutucudur üzerine bir çarpı attılar mı yandın

Bizim sol kesim çok tutucudur üzerine bir çarpı attılar mı yandın

Türkiye’deki protest müziğin efsane ismi Selda Bağcan, 40’ıncı sanat yılını 40 şarkılık seçme bir albümle kutluyor. Hâlâ sözünü kimseden hiç sakınmıyor. Bağcan bu kez, hem iktidara hem solculara hem de ulusalcılara çattı

20.07.2015Hayat
Kenan İmirzalıoğlu’na Deniz Gezmiş tepkisi

Kenan İmirzalıoğlu’na Deniz Gezmiş tepkisi

Kenan İmirzalıoğlu'nun Deniz Gezmiş'i canlandıracağı iddialarına usta oyuncu Cezmi Baskın'dan tepki geldi.

17.07.2015Magazin
Kenan İmirzalıoğlundan Deniz Gezmiş hazırlığı

Kenan İmirzalıoğlu'ndan Deniz Gezmiş hazırlığı

Senaryosunu Can Dündar'ın kaleme aldığı filmdeki Deniz Gezmiş rolü için kamera karşısına geçecek olan İmirzalıoğlu zayıflamaya başladı.

16.07.2015Magazin
Deniz Gezmiş vakfı kuruldu

Deniz Gezmiş vakfı kuruldu

TÜRKİYE’deki gençlik hareketinin liderlerinden olan ve 6 Mayıs 1972’de idam edilen Deniz Gezmiş’in anısını yaşatmak amacıyla İstanbul’da ‘Deniz Gezmiş Bağımsızlık ve Özgürlük Vakfı’ kuruldu.

27.06.2015Gündem
Seninle koalisyona girelim mi

Seninle koalisyona girelim mi?

Eloğlu oturmuş memleketinde neler tartışıyor neler... Bizde ise yine “O mu koalisyon yapsın, bu mu” hali, “Saray’a kim gitti, kim geldi” kavgası. İşte baktığınız zaman bunlar hep nasip kısmet meselesi... Buyurun testimize.

27.06.2015Hayat
Süleyman Demirel: Bizim gibi insanların aradığı en önemli şey, konuşacak arkadaştır

Süleyman Demirel: Bizim gibi insanların aradığı en önemli şey, konuşacak arkadaştır

Süleyman Demirel ile Aralık 2008’de Tempo için yaptığımız söyleşi tüm hayatının muhasebesi gibiydi. Demirel, AK Parti iktidarının er geç biteceğine işaret etmiş, yıllar geçtikçe Özal’ı, Ecevit’i özlediğini söylemişti. Deniz Gezmiş’le ilgili sorumda soğukkanlılığını yitirmesi hâlâ unutamadığım bir ayrıntı. İşte o söyleşiden bir kesit.

23.06.2015Hayat
Fötr şapka: Ayın karanlık yüzü

Fötr şapka: Ayın karanlık yüzü

Türkiye halkı o şapkayı çok sevdi. Hatta bazıları hatıra olsun diye elinden kapıp kaçmaya bile kalkıştı. Tıpkı bir otorite simgesi olmaktan ziyade bir sevecenlik belirtisi olarak Demirel’e yakıştırılan ‘Baba’ lakabı gibiydi şapka da: Sevimli, biraz sakil, biraz komik, ama hep orada, hep karşımızda.

22.06.2015Hayat
Altı ahır olan okuldan devletin zirvesine müthiş bir hayat: Süleyman Demirel

Altı ahır olan okuldan devletin zirvesine müthiş bir hayat: Süleyman Demirel

Türk siyasetinin son 50 yılına fötr şapkası ve renkli kişiliğinin yanı sıra, hiç çocuğu olmadığı halde ‘Baba’ lakabıyla damga vuran 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, “Akşam olunca kapısını kilitlemeden yatabilen, sabaha karşı kapıyı çalanların polis olmadığını düşünen bir Türkiye” hayaliyle aramızdan ayrıldı. “Yarına güvenin. Bugün sizi sıkan şeylerin hepsi yarın geçmiş olacak. Devletinize, demokrasinize, Cumhuriyetinize güvenin. Yılmayın, ümitsizliğe düşmeyin. Sıkıntılar geçecektir” sözleri vasiyet olarak kaldı.

18.06.2015Gündem
Tuğçe Kazazdan olay tweetler

Tuğçe Kazaz'dan olay tweetler

Yaptığı açıklamalar ve sosyal medya paylaşımları ile adından sıkça söz ettiren Tuğçe Kazaz'ın attığı tweet olay yarattı. Bursa İnegöl İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Karaaslan’ın, üzerinde “Sıcak diye orucu bozmayın burası daha sıcak. K. Atatürk” yazan fotoğraflı paylaşımına tepki gösteren Kazaz, "Resmen şirktir bu. Bunu yazmak için gayptan sorumlu müdür olmak lazım. Böyle bir mevki de yok. Bu nasıl bir hadsizlik" dedi.

18.06.2015Magazin
Süleyman Demirel, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idamı için bunları söylemişti

Süleyman Demirel, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idamı için bunları söylemişti

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 6 Mayıs 2010 tarihinde, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idamlarının 38. yıldönümünde, DHA muhabirinin sorusunu yanıtlamıştı. "Bu tip hadiselere sevinmek mümkün değildir. Keşke bunlar olmasaydı" diyen Demirel, "Ama karar karardır. Karar, meşrudur. Meşruiyet tartışması yapılamaz. O gün ülkeye hakim olan güç, benim elimden de hükümeti almış. Meclis'te 276 tane milletvekili oy kullanmış. Bütün bunları bırakıp, meseleyi benim üzerime yıkmanın manası tamamen bir nevi kötülemedir" şeklinde konuşmuştu.

18.06.2015Gündem
Deniz Gezmiş’in ailesinden Demirel açıklaması

Deniz Gezmiş’in ailesinden Demirel açıklaması

Sabaha karşı hayatını kaybeden 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in ardından Deniz Gezmiş'in abisi Bora Gezmiş, ''Ölünün arkasından konuşmak bizim açımızdan iyi birşey değildir ama bize yapılanı da unutmamız mümkün değildir'' dedi.

17.06.2015Gündem
Kılıçdaroğlu: Ekonomiyi nasıl yöneteceklerini bilmiyorlar

Kılıçdaroğlu: Ekonomiyi nasıl yöneteceklerini bilmiyorlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim süreci ve gündemdeki gelişmelere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

27.05.2015Gündem
Kenan İmirzalıoğlu Deniz Gezmiş olmak için 10 kilo verecek

Kenan İmirzalıoğlu Deniz Gezmiş olmak için 10 kilo verecek

40 yaşındaki Kenan İmirzalıoğlu senaryosunu Can Dündar’ın kaleme aldığı filmde 1972’de 25 yaşındayken idam edilen Deniz Gezmiş’i canlandıracak.

20.05.2015Magazin
Kenana Deniz Gezmiş rolü çok yakışır

Kenan'a Deniz Gezmiş rolü çok yakışır

Can Dündar’ın, Deniz Gezmiş’in hikayesini anlatacağı yeni film projesi için Kenan İmirzalıoğlu’yla görüştüğü söyleniyor.

19.05.2015Magazin
Münih caddelerinde 19 Mayıs coşkusu

Münih caddelerinde 19 Mayıs coşkusu

“Üç beş kişi” adı sivil inisiyatif grubunun dün düzenlediği “19 Mayıs Halk Yürüyüşü” etkinliğinde yüzlerce Münihli Türk, ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle Münih caddelerinde yürüdü.

18.05.2015Avrupa
Bucada duygusal anma

Buca'da duygusal anma

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın anma etkinlikleri Buca’da meydanlara taştı. Buca Belediyesi’nin Çevik Bir Meydanı’nda düzenlediği anma etkinliğinde alanı dolduran yüzlerce Bucalı, Altan Gördüm, Haluk Çetin ve Namık Kuyumcu’nun şiir ve müziklerine eşlik etti.

8.05.2015Ege
İzmirde, Deniz Gezmiş ve arkadaşları anıldı

İzmir'de, Deniz Gezmiş ve arkadaşları anıldı

DENİZ Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idam edilişlerinin 43'üncü yılında İzmir Buca'da adlarına yapılan Üç Fidan Anıtı önünde anıldı.

7.05.2015Ege

Yazar Sonuçları

Primat ortamı bu belli olmaz

CELÂL Şengör’ün Armağan Çağlayan’a verdiği röportajı okudum.Kenan Evren’in “her yaptığını” onaylamasıyla ilgili cevabını, “İnsanlara dışkı yedirmek işkence değil” şeklindeki cevabını ve diğer akıllara seza cevaplarını okudum.

23.11.2015

Türkiye futbolunun üç Metin’i: Oktay’ı, Kurt’u, Tekin’i

Metin Oktay’ın o fotoğrafı, Türkiye futbol tarihinin en şahane fotoğraflarından biridir.

10.09.2015

Bunca yıl fotoğraf mı çektim ızdırap mı bilmiyorum

Fotoğrafın duayeni Ara Güler, Türk musikisinin zarif sesi Melihat Gülses ve etnik müziğin yükselen yıldızı Züleyha’yla “Nerdee o eski bayramlar” diye buluştuk, açtık bayramlık ağızlarımızı, saatlerce konuştuk.

18.07.2015

Otomatik mesaj samimiyetsizliktir

Cep telefonlarının mesaj kutularını dolduran reklam içerikli mesajlar kanunen engellense de yasağı delen pek çok firma var. Bir diğer grup da resmi ve dini bayramlarda otomatik mesaj atanlar.

3.07.2015

Süleyman Demirel’e dair…

“Dokuzuncu Cumhurbaşkanı” Süleyman Demirel’in bu dünyayı terkettiği gün, başka konuda yazamazdım.

17.06.2015

Demirel: Rövanştan demokratlığa

- “Ben hep hükümet oldum, ne zaman ki aydınlarla barıştım, o zaman iktidar oldum.

17.06.2015

İyi Demirel/kötü Demirel

SÜLEYMAN Demirel’in hem pek sevilmediği hem de Türkiye’nin tek kurtarıcısı olduğunun düşünüldüğü tuhaf bir ortamda büyüdüm.

17.06.2015

‘Sokaklar yürümekle aşınmaz’

SÜLEYMAN Demirel, Türkiye’nin toplumsal/siyasal tarihinin bir dönemine damgasına vurarak hayattan ayrıldı.

17.06.2015

Kerem Bürsin: Oscar’ı bu kadar abartmayalım

Şu 15-20 yıllık dizi sektörünün bize kazandırdığı en önemli şey; müthiş bir oyuncu kuşağı oldu...

18.05.2015