MENÜ

Deniz Gezmiş

Deniz Gezmiş ile ilgili tüm haberleri, son dakika Deniz Gezmiş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Deniz Gezmiş haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.416 Deniz Gezmiş haberi bulunmuştur.

Deniz Gezmiş Haberleri

İstanbul Hukuk’un Ali abisi

İstanbul Hukuk’un Ali abisi

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne 51 yıl sonra afla geri dönen Ali Natık Buda (75) artık yüksek lisans öğrencisi. “Öğrenciler ilk başta amca diyordu. Kızdım, ya abi deyin ya da bey. Amca diyenlerle arama mesafe koydum” diyen Buda, ekonomik durumu kötü olan öğrencilere burs veriyor, okulda eksik gördüğü yerlerin yapımına da önayak oluyor.

7.10.2017Gündem

Deniz Gezmiş, Mahir Çayan ve Erdal Eren'in avukatıydı... Hayatını kaybetti

Türk siyasi tarihinin en önemli dönemlerine yakından tanıklık eden Deniz Gezmiş, Ulaş Bardakçı, Mahir Çayan, Erdal Eren ve arkadaşlarının avukatlığını yapan Sadık Akıncılar, 73 yaşında hayatını kaybetti.

5.09.2017Gündem
Kendisini o koltuğa taşıyanları kötülüyor

'Kendisini o koltuğa taşıyanları kötülüyor'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğunu söylerken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AK Parti örgütünde başlattığı ‘metal yorgunluğu’ tartışmasını da “Erdoğan kendi örgütünü aşağılıyor ama kimse korkudan konuşamıyor. Eğer kendisi bugün Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturuyorsa o koltuğa oturduktan sonra kendisini oraya taşıyanları kötülemesi kadar yanlış bir şey yok” diye yorumladı. Kılıçdaroğlu, Adalet Kurultayı sürerken bir araya geldiği gazetecilere şunları söyledi:

28.08.2017Gündem
2017 Türkiye’sindeki bir mahkeme salonundan, geleceğe bırakılan resimler...

2017 Türkiye’sindeki bir mahkeme salonundan, geleceğe bırakılan resimler...

17 gazete çalışanı Çağlayan Adalet Sarayı’nda hâkim karşısındaydı bu hafta. Suçlama FETÖ’ye ve diğer terör örgütlerine yardımcı olmak; suçlanan, laik-Atatürkçü çizgisiyle bilinen Cumhuriyet gazetesiydi. Türk basın tarihine geçen bu davayı, duruşma salonunda, dört gün izledik. İnsani ayrıntılara yoğunlaştık. Salonda fotoğraf çekmek, görüntü almak yasaktı. Ama resim çizmenin önünde engel yoktu. Karikatürist Musa Kart’la dayanışmaya gelen çizer ekibi, unutulmaz bir işe imza attı. Altı çizer, ellerinde palet ve kalemleriyle dönüşümlü olarak resimlediler davayı. Eserlerini bizimle paylaştılar. İşte o tarihi davadan manzaralar…

29.07.2017Hürriyet Pazar
802 sayfa terör sözlüğü

802 sayfa terör sözlüğü

Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı 802 sayfalık Güvenlik Terimleri Sözlüğü hazırladı. Sözlükte FETÖ-PDY, DHKP-C, PKK, PYD, YPG, TİKKO, Boko Haram, Hizbullah, Hizb-ut Tahrir, El Nusra, El Kaide gibi onlarca terör örgütüne ilişkin detaylı bilgilere yer verildi.

14.05.2017Gündem
Kılıçdaroğlundan ağır sözler: Bunlar insan bile değiller, hain sözü hafif kalır

Kılıçdaroğlu'ndan ağır sözler: Bunlar insan bile değiller, 'hain' sözü hafif kalır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu son günlerde TV ekranlarında Atatürk'e hakaret edenler için ağır ifadeler kullandı.

9.05.2017Gündem
Üç fidana karanfillerle anma

'Üç fidan'a karanfillerle anma

Ankara Ulucanlar Cezaevi’nde 6 Mayıs 1972 tarihinde idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, ölümlerinin 45’inci yıldönümünde mezarları başında türkülerle ve karanfilllerle anıldı.

6.05.2017Gündem
Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan idam edildikleri saatte anıldı

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan idam edildikleri saatte anıldı

DENİZ Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan idamlarının 45inci yıldönümünde Bursa'daki isimlerinin verildiği 'Üç Fidan Parkı'nda idam edildikleri saat olan 05.30'da anıldı.

6.05.2017Gündem
HDP’li Baydemir: Çıkarmış olduğunuz yasalarla yargılanacaksınız

HDP’li Baydemir: Çıkarmış olduğunuz yasalarla yargılanacaksınız

MERSİN’de, HDP tarafından, 'hayır' mitingi düzenlendi.

9.04.2017Gündem
‘Gizli Çekmece’deki bohemler

‘Gizli Çekmece’deki bohemler

Ankara-İstanbul arasında bir yaşam... Gazetecilik, televizyonculuk ve nihayetinde edebiyat dünyasına bırakılan kocaman bir imza. Geçen yıl kaybettiğimiz şair-yazar-gazeteci ve eleştirmen Ahmet Oktay’ın ‘Gizli Çekmecesi’nde eski günlerin bohem hayatı var. Ya da kendi deyişiyle ‘paranın tanrı olmadığı yılların...’

3.03.2017Hayat
Deniz Gezmiş 70 yaşında

Deniz Gezmiş 70 yaşında

Deniz Gezmiş, doğum günü olan 28 Şubat’ta özel bir etkinlikle anıldı.

2.03.2017Keyif
İstanbulda elektrik kesintisi

İstanbul'da elektrik kesintisi  

Avrupa yakasındaki 11 ilçenin bazı bölgelerinde, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 29 Aralık'ta elektrik kesintisi yapılacak.  Avrupa yakasındaki 11 ilçede, 29 Aralık Perşembe günü elektrik kesintisi uygulanacak.

27.12.2016Gündem
Ankara Gezi eylemlerine iddianame: 26 şüpheli 9 örgüt

Ankara Gezi eylemlerine iddianame: 26 şüpheli 9 örgüt

Ankara’daki Gezi eylemlerine katılan 26 kişi hakkında ‘silahlı terör örgütü üyesi’ oldukları gerekçesiyle iddianame hazırlandı. İddianamede şüphelilerin 9 ayrı örgüt üyesi oldukları öne sürüldü. Ev aramalarında alınan Servet Tanilli, Louis Althusser gibi yazarların kitaplarının yanı sıra CHP Milletvekili Levent Gök’e ait kartvizit, delil olarak iddianameye koyuldu.

4.12.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Yoksa bu da bir deja vu olayı mı

267 gün sonra mahkeme önüne çıktılar.

24.07.2017

En sarsıcı müze gezisi

Eski bir polis olan Bernard Kerik “Hapse düşmek, gözlerin açık ölmektir” demiş. Ulucanlar Cezaevi Müzesi’ne ziyaret, yaşananları ne derece anlatır bilmiyorum ama yapacağınız en sarsıcı müze gezisi olacak, eminim.

19.06.2017

Devlet bize o TIR'larda insani yardım var dediyse

BİLİYORUM, bazılarının kafasında bizlerle ilgili asla değiştiremeyeceğimiz önyargılar var.

15.06.2017

Muhammed ve Furkan

SİLOPİ’de gecekondularında uyuyan iki küçük çocuktu Muhammed ile Furkan.

6.05.2017

Bugünlerde en çok ihtiyaç duyduklarımız babayani insanlar

Nebil Özgentürk, Zülfü Livaneli’nin deyişiyle ‘Tarihe kayıt düşen, masumiyet çağı belgeselcisi”... Sunay Akın, bakın nasıl tanımlıyor onu: “Güneş ışığı gibidir Nebil’in dostluğu, arkadaşlığı... Kimilerine iki ayaklı kütüphane derler ya, Nebil iki ayaklı müzedir”...

5.05.2017

Darağacında adalet

 HEMEN her alçakça cinayetin, ağır toplumsal travmaların ardından aynı arzu sarıyor etrafı: İdam...

14.12.2016