MENÜ

Deniz Gezmiş

Deniz Gezmiş ile ilgili tüm haberleri, son dakika Deniz Gezmiş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Deniz Gezmiş haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.417 Deniz Gezmiş haberi bulunmuştur.

Deniz Gezmiş Haberleri

Kılıçdaroğlu: Tarihe kanlı pazartesi olarak geçecek

Kılıçdaroğlu: Tarihe kanlı pazartesi olarak geçecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama sert tepki göstererek, 'Dün yaşananlar tarihe kanlı pazartesi olarak geçecektir. Bir tarafta ellerinde en gelişmiş silahlar, öbür tarafta sadece ve sadece barış gösterisi, kendi topraklarını isteyen Filistin halkı var. Ve siz o gelişmiş silahlarla insanları tarıyorsunuz, katlediyorsunuz. Bu mudur ahlak, bu mudur adalet? Sayın Trump kendi ülkesinde bilim adamlarına sorsun. Nasıl oluyor da Ortadoğu kan gölüne dönüşüyor' dedi.

15.05.2018Gündem
İdamlardan sonra memleket kan davası güdülür hale geldi

İdamlardan sonra memleket kan davası güdülür hale geldi

Gazeteci Altan Öymen’in 2000’li yıllarda çalışmaya başladığı ‘Anılı Kitaplar’ın beşinci ve son cildi ‘Umutlar ve İdamlar 1960-61’ yayımlandı. Bu kez 27 Mayıs İhtilali öncesi yaşananlara odaklanan Öymen’e göre, Adnan Menderes ve iki bakanın idam edilmesi, 1961 Anayasası ve onun getirdiği özgürlükleri gölgede bıraktı.

Kılıçdaroğlu’ndan Muharrem İnce yorumu

Kılıçdaroğlu’ndan Muharrem İnce yorumu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, Fransa'da yayımlanan Kur'an-ı Kerim'den bazı ifadelerin çıkartılmasına ilişkin bildiri için "Buradan açık ve net söylüyorum; çağ dışı kalan Kur'an-ı Kerim değil, çağ dışı kalan sizlersiniz. Sizin bu tavrınız, bu düşünceniz, El Kaide, El Nusra, IŞİD düşüncesidir" dedi. Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'nin adaylığını da değerlendirdi.

8.05.2018Gündem
Türkiye genelinde Googleda en çok yapılan aramalar

Türkiye genelinde Google'da en çok yapılan aramalar

Google'da Türkiye genelinde 30 Nisan - 7 Mayıs tarihleri arasında en çok neler arandı? İşte Google'ın en çok arananları...

7.05.2018Teknoloji
Denizler unutulmadı

Denizler unutulmadı

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Arslan, idam edilmelerinin 46. yıldönümünde Ankara’daki mezarları başında anıldı.

6.05.2018Gündem
Deniz Gezmiş ve arkadaşları mezarları başında anıldı

Deniz Gezmiş ve arkadaşları mezarları başında anıldı

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idamlarının 46’ncı yıl dönümünde Karşıyaka’daki mezarlarının başında anıldı.

6.05.2018Gündem
Feyzioğlundan, cumhurbaşkanlığı adaylığına açık kapı

Feyzioğlu'ndan, cumhurbaşkanlığı adaylığına açık kapı

İzmir’de yaptığı konuşmada 2019 seçimlerinde cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili değerlendirme yapan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, "Ben o makamı çok yukarda görüyorum. Talibim demek haddini bilmemektir ama görev verilirse kabul etmemek ise şımarıklıktır. Kapıda gözcü de oluruz, bu ülke için her mücadeleyi veririz" dedi.

4.03.2018Gündem
Yavuz Bingöl, Yandaş mısınız sorusuna yanıt verdi

Yavuz Bingöl, 'Yandaş mısınız?' sorusuna yanıt verdi

Yavuz Bingöl, kendisini kardeşinin bile anlamadığını belirterek, "Kardeşim ile barışmadım, barışmayı da düşünmüyorum" dedi. Hayatında sadece 3 kez sandığa gittiğini söyleyen Bingöl, oy verdiği partileri ilk kez açıkladı. Yavuz Bingöl, ''Yandaş mısınız?'' sorusuna da ''Tabii ki değilim, ben uyumlu bir insanım. Günümüzde uyumlu olursanız adınız yandaş oluyor, diyalog kurarsanız adınız yandaş oluyor. İlişki kurarsanız, adınız yandaş oluyor, bu olacak iş mi?'' cevabını verdi.

23.02.2018Gündem
68lilerin Remzi Babası hayata veda etti

68'lilerin 'Remzi Baba'sı hayata veda etti

68'lilerin "Remzi Baba" diye andığı, 12 Mart'ın askeri hakimi Remzi Şirin, hayatını kaybetti.

29.01.2018Gündem
Kılıçdaroğlundan adaylık açıklaması: Olabilirim, parti içinde konuşuruz

Kılıçdaroğlu'ndan adaylık açıklaması: Olabilirim, parti içinde konuşuruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olup olmayacağıyla ilgili soruya, “Yani olabilir, yeri zamanı gelir, karar verilir” yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu, KHK’nın tartışılan 121. maddesiyle ilgili olarak da, “Bu verilen dokunulmazlık, milletvekilliği dokunulmazlığından daha güçlü, milletvekilleri için 5 sene, bu KHK’ya göre ömür boyu dokunulmazlık” dedi.

28.12.2017Gündem
Rıdvan Dilmene MHP, CHP, AK Parti ve HDPden farklı tepkiler geldi...

Rıdvan Dilmen'e MHP, CHP, AK Parti ve HDP'den farklı tepkiler geldi...

Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen'in Cumhurbaşkanı Erdoğan için yaptığı 'parkasız Deniz Gezmiş' benzetmesine MHP lideri Devlet Bahçeli'den sert tepki gelmişti. Dilmen, Bahçeli'ye yanıt verdi. AK Partili Selçuk Özdağ, HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay ve CHP PM üyesi ve Antalya milletvekili Devrim Kök'ten peş peşe açıklamalar geldi.

17.12.2017Gündem
Deniz Gezmiş tartışması

Deniz Gezmiş tartışması

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen’in “Belki kafa yapacaklar. Ben Tayyip Erdoğan Bey’e baktığım zaman parkasız bir Deniz Gezmiş görüyorum, demokrat sol görüşlü bir insan olduğunu görüyorum” sözlerine, MHP Lideri Devlet Bahçeli’den sert tepki geldi. Bahçeli, “Sahadaki şeytanlığı siyasete taşımasın. Türk milletinden özür dilemesini istiyorum” dedi.

16.12.2017Gündem
Bahçeliden Rıdvan Dilmene ağır sözler

Bahçeli'den Rıdvan Dilmen'e ağır sözler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ' Erdoğan'ı parkasız Deniz Gezmiş'e benzetiyorum' diyen futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen'e çok sert tepki geldi.

16.12.2017Haber
Rıdvan Dilmenden Devlet Bahçeliye yanıt: Yalaka değilim

Rıdvan Dilmen'den Devlet Bahçeli'ye yanıt: Yalaka değilim

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Erdoğan'ı parkasız Deniz Gezmiş'e benzetiyorum' diyen futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen'e çok sert tepki göstermişti. Ünlü spor yorumcusu da sosyal medya hesabından MHP liderine yanıt verdi.

16.12.2017Futbol
Rıdvan Dilmen: Erdoğan parkasız Deniz Gezmiştir

Rıdvan Dilmen: Erdoğan parkasız Deniz Gezmiş'tir

Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine övgüler yağdıran futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Erdoğan'ı Deniz Gezmiş'e benzetti.

16.12.2017Haber
Erdoğan parkasız Deniz Gezmiştir

'Erdoğan parkasız Deniz Gezmiş'tir'

Rıdvan Dilmen, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Deniz Gezmiş'e benzetti. Dilmen, 'Tayyip Erdoğan beye baktığım zaman parkasız bir Deniz Gezmiş görüyorum' dedi.

16.12.2017Gündem
Ömür boyu paratoner gibi bütün belaları üstüme çektim

Ömür boyu paratoner gibi bütün belaları üstüme çektim

Konserleri birçok ülkede onbinler tarafından izleniyor. Şarkıları gençlerin dilinde. Dünyaca ünlü müzisyenler onunla çalışmak istiyor. En popüler müzik festivallerinin aranan ismi... Geçenlerde bir remix albümü de çıkaran Selda Bağcan müzikte adeta ikinci baharını yaşıyor. Bağcan’la sahne alacağı Zorlu PSM’deki ‘Mix Festival’ öncesinde buluştuk; hayatını, geçmişi ve günümüz Türkiye’sini konuştuk.

11 yaşında annesi ile birlikte Cumhuriyet Meydanında

11 yaşında annesi ile birlikte Cumhuriyet Meydanı'nda

Deniz Gezmiş'in 11 yaşındayken Cumhuriyet Meydanı'ndaki fotoğrafı Twitter'dan yayınlandı.

25.11.2017Gündem
Deniz Gezmişin idam hükmünün adresi belli oldu

Deniz Gezmiş'in idam hükmünün adresi belli oldu

Deniz Gezmiş, Yusuf Arslan ve Hüseyin İnan’ın idam hükmü belgesini geçtiğimiz günlerde bir müzayedede 47 bin 500 TL’ye satın alan işadamı Mehmet Özgür Boza, belgeleri Ulucanlar Cezaevi Müzesi’ne hibe etti.

24.11.2017Haber
Açık arttırmayla satılması tepki çekmişti Deniz Gezmişin idam hükmünün adresi belli oldu

Açık arttırmayla satılması tepki çekmişti! Deniz Gezmiş'in idam hükmünün adresi belli oldu

Deniz Gezmiş, Yusuf Arslan ve Hüseyin İnan’ın idam hükmü belgesini geçtiğimiz günlerde bir müzayedede 47 bin 500 TL’ye satın alan işadamı Mehmet Özgür Boza, belgeleri Ulucanlar Cezaevi Müzesi’ne hibe etti.

24.11.2017Gündem
Bu belgeyi satılamaz hale getireceğim

Bu belgeyi satılamaz hale getireceğim

Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının ‘idam hükmü’nü 47 bin 500 liraya satın alan Mehmet Özgür Boza, belgeyi yırtıp atacağını açıklamıştı. Sosyal medyada gelen öneriler üzerine vazgeçen Boza, hükmü tıpkıbasımlarla çoğaltıp maddi değer biçilemez hale getirecek.

21.11.2017Gündem
Deniz Gezmişin idam hükmünü satın aldı Alır almaz yırtacağım

Deniz Gezmiş'in idam hükmünü satın aldı! 'Alır almaz yırtacağım'

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın kesinleşen idam hükmü kararının yer aldığı evrak ve mahkeme tutanakları açık artırmayla satıldı. El yazması şerhi 47 bin 500 TL'ye satın alan Mehmet Özgür Boza, bu idam şerhinin bu tarz ortamlarda kalmaması gerektiğini söyleyerek, “Bu idam şerhini teslim alır almaz yırtacağım. Söylenecek çok da bir söz yok” dedi.

19.11.2017Gündem
İdam hükmü satıldı... 47 bin 500 TL

İdam hükmü satıldı... 47 bin 500 TL

İstanbul'da bir şirketin düzenlediği, internet üzerinden de teklif verilebilen efemera ve obje müzayedesinde, Gezmiş ile arkadaşlarının orijinal idam hüküm belgesi 47 bin 500 liraya satıldı.

18.11.2017Gündem
Satılıyor Deniz Gezmişin idam kararı, Ahmet Kayanın cüzdanı...

Satılıyor! Deniz Gezmiş'in idam kararı, Ahmet Kaya'nın cüzdanı...

İstanbul'da bir müzayede şirketinin düzenlediği, internet üzerinden de teklif verilebilen efemera ve obje müzayedesinde, aralarında Deniz Gezmiş'in orijinal idam hüküm belgesinin de bulunduğu çok sayıda eser online satışa sunuldu. Müzayededeki ürünler arasında Atatürk'e ait fotoğrafların yanı sıra Ahmet Kaya'nın cezaevinde annesi için yaptığı boncuk işlemeli cüzdan da yer alıyor .

16.11.2017Gündem

Yazar Sonuçları

2017 onlar için nasıl geçti?

- TAYYİP ERDOĞAN: 2017’de diğer yıllara oranla daha az “sen kimsin be” dedi.

29.12.2017

Rutin haberde fark yaratmak

BİRLEŞİK Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Prens Abdullah bin Zayed geçen hafta, Birinci Dünya Savaşı döneminde Medine’yi ve kutsal emanetleri korumak için hayatını tehlikeye atan Osmanlı Paşası Fahreddin Türkkan’la ilgili çirkin bir tweet’i takipçileriyle paylaştı.

24.12.2017

Cumhurbaşkanı nasıl sevilmelidir?

Futbolla uzaktan ya da yakından bir ilişkim olmadığından Rıdvan Dilmen’i medyaya yansıyan açıklamalarından tanıyorum sadece. Tayyip Bey’le ilgili sözleri nedeniyle zaman zaman tepkileri üzerine çeken Dilmen’in en son Tayyip Bey’i, Deniz Gezmiş’le özdeşleştirmesi farklı gerekçelerle de olsa ortak tepkiye neden oldu.

20.12.2017

Gol oldu Rıdvan

SOLCULAR, öfkeli bir yüz ifadesiyle...

16.12.2017

Trump belki de bunu istiyor!

SABAH güne anlamsız bir trafik sorunu ile başladım. Kullandığım yol tek yöndü ama karşıdan da sıra sıra araçlar geliyordu. 100 metreyi 10 dakikada geçtim.

7.12.2017