MENÜ

Dengeli Beslenme

Dengeli Beslenme ile ilgili tüm haberleri, son dakika Dengeli Beslenme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Dengeli Beslenme haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.125 Dengeli Beslenme haberi bulunmuştur.

Dengeli Beslenme Haberleri

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren 4 Doğal Çözüm

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren 4 Doğal Çözüm

Bağışıklık sistemimizi güçlü tutmanın her mevsim önemli olduğunu vurgulayan Diyetisyen Şeyma Yılmaz konuyla ilgili önerilerde bulundu.

Ramazanda sağlıklı beslenme  için 5 altın kural

Ramazanda sağlıklı beslenme için 5 altın kural

Uzmanlar, Ramazan'da gerekli tıbbi tedavi ve beslenme programları düzenlendikten sonra oruç tutulmasının doğru olduğuna işaret ediyor.Uzman Diyetisyen Gülçin Ergazi, oruç tutmaya karar veren kişilerin sağlık sorunları varsa, düzenli ilaç kullanıyorlarsa (diyabet, böbrek hastalıkları, kalp-damar hastalıkları, karaciğer ve tansiyon hastalıkları, kanser, hamilelik, emziklilik ve yaşlılık gibi durumlar; riskli işlerde ve yüksek dikkat gerektiren işlerde çalışanlar, büyüme ve gelişme çağındaki çocuklar gibi) mutlaka doktorlarına danışmaları gerektiğini belirtti.

7.06.2017Sağlık
Güzel Bir Cildin 10 Püf Noktası

Güzel Bir Cildin 10 Püf Noktası!

Stresli bir yaşam, güneşin zararlı ışınları ve aşırı yağlı besinler cildimizi yıpratıyor. Sonuç; Donuk, lekeli ve kırışık bir cilt. Peki güzel bir cilt için 10 püf noktasını size söylesek...

22.05.2017Kişisel Bakım
Uzmanlardan üniversite adaylarına uyarı: Bahar rehavetine kapılmayın

Uzmanlardan üniversite adaylarına uyarı: Bahar rehavetine kapılmayın

LYS’ye yaklaşık bir ay kaldı. Öğrenciler, hazırlıklarına devam ediyor. Ancak uzmanlara göre, özellikle baharın gelmesiyle havaların ısınması birçok adayı olumsuz etkileyebiliyor. Uzmanlar, adaylara bu durumla başa çıkabilmeleri için öncelikle soğukkanlı olmaları gerektiğini söyleyerek, “Bilgilere ve sınava yeniden olumlu duygularla hazırlanabileceğiniz düşüncesine ancak biraz kendinizi dinleyerek ve doğru soruları sorarak ulaşabilirsiniz” diyor.

8.05.2017Eğitim
Sağlığınız için kilolarınızdan kurtulun

Sağlığınız için kilolarınızdan kurtulun

Beslenme ve kilo sorunu daha çok güzellik açısından değerlendiriliyor. Oysa bu konu sağlık bakımından da oldukça önemli. Özellikle çocuklarda ve gençlerde pek çok hastalığın nedeni olan şişmanlık, beslenme sorunlarından kaynaklanabiliyor.

6.05.2017Eğitim
Dengeli beslenme için baharda tüketebileceğiniz süper besinler

Dengeli beslenme için baharda tüketebileceğiniz süper besinler

Mevsimsel değişimlerin beslenme düzeni üzerine etkisi vardır. Her mevsim tüketilmesi gereken besin ve gıdalar farklılık gösterebilir. Baharla birlikte gelen bahar yorgunluğu kişiyi olumsuz etkiler. Bahar ayları için farklı bir beslenme düzeni uygulayarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Peki bahar aylarında dengeli beslenmek için hangi gıdaların tüketilmesi gerekir?

18.04.2017Sağlık
Çocuğunuza sporu sevdirmeniz için eğlenceli fikirler

Çocuğunuza sporu sevdirmeniz için eğlenceli fikirler

Çocukların gelişimini olumlu etkileyen spor onların çok daha sağlıklı zihinsel ve fiziksel gelişim dönemi geçirmesini sağlıyor. İşte çocuğunuza sporu sevdirmeniz için eğlenceli fikirler...

27.03.2017Sağlık
Her daim incecik Japon kadınlarının sırrı ne

Her daim incecik Japon kadınlarının sırrı ne?

Mağrur duruşları, arkası görünecekmiş gibi duran duru tenleri ve incecik vücutlarıyla sağlıklı yaşamın kraliçeleri gibi duran Japon kadınlarını mercek altına aldık. Gördük ki öğrenecek çok şeyimiz var!

23.03.2017Sağlık
Et yemeden protein ihtiyacınızı karşılayacak 9 süper besin

Et yemeden protein ihtiyacınızı karşılayacak 9 süper besin

Protein en temel besin ihtiyaçları arasında yer alıyor. İşte et dışında protein alabileceğiniz besinlerden bazıları...

22.02.2017Sağlık
Her yönüyle obez ekonomisi

Her yönüyle obez ekonomisi

Çağın en tehlikeli hastalıklarından obezite spordan tekstile, sağlıklı yemekten perakendeye birçok sektörü doğrudan etkiliyor. İşte obezitenin ekonomiye ve sektörlere etkileri...

10.01.2017Kobi
Hamilelik sonrası kilolarınızla vedalaşın

Hamilelik sonrası kilolarınızla vedalaşın

Doğum yapan kadınların en büyük derdi aldıkları kiloları verememek. İşte hamilelik sonrası kiloların verilmesini kolaylaştıran öneriler...

29.12.2016Sağlık
Bulaşıcı hastalığa karşı üç önlem: Beslenme, dinlenme, hijyen

Bulaşıcı hastalığa karşı üç önlem: Beslenme, dinlenme, hijyen

Okulların açık olması, eğitimin devam etmesi özellikle Türkiye için önemli toplumsal olaylar arasında bulunuyor. Çünkü nüfusumuzun yüzde 23’ü zamanının çoğunu, bulaşıcı hastalıkların yayılma riskinin çok olduğu okullarda geçiriyor. Hele hele birinci yarıyılın sona erdiği ve havaların soğuduğu bu dönem, riski daha da arttırıyor.

26.12.2016Eğitim

Yazar Sonuçları

‘Sofra’sında herkese yer var

HER yıl Michelin Guide tarafından tavsiye edilen dünyanın ilk ve tek Türk lokantası seçilen İngiltere’deki ‘Sofra’ ve ‘Özer’ restoranlarının sahibi Hüseyin Özer, bu köşenin adı gibi ‘sıradışı’ bir kişilik. Kendisini ‘saf köylü çocuğu’ olarak tanımlayan Özer, Tokat Reşadiye’ye bağlı şirin bir köyde doğdu.

3.02.2017

Bayıldım, kalp hastası mıyım?

Sersemlik, baş dönmesi, gözlerde karama ile birlikte bilinç ve kas tonusunun geçici şekilde kaybı olarak tariflenen bayılma, özellikle acil servislere en sık başvuru nedenlerinden birisi.

25.12.2016