MENÜ

Deneme Sınavı

Deneme Sınavı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Deneme Sınavı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Deneme Sınavı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 922 Deneme Sınavı haberi bulunmuştur.

Deneme Sınavı Haberleri

ÖZDEBİR YKS 1 deneme sınavı TYT ve AYT cevap anahtarı

ÖZDEBİR YKS 1 deneme sınavı TYT ve AYT cevap anahtarı

Özel Eğitim Öğretim Derneği (ÖZDEBİR) YKS deneme sınavı cevap anahtarları yayınlandı. 25 Ekim tarihinde TYT, 26-27 Ekim tarihlerinde ise AYT sınavlarını gerçekleştiren ÖZDEBİR, Türkiye geneli gerçekleştirilen deme sınavının cevap anahtarlarını yayımladı. İşte, ÖZDEBİR YKS deneme sınavı kapsamında TYT ve AYT cevap anahtarı

28.10.2019Eğitim
YKS için son uyarılar

YKS için son uyarılar

15-16 Haziran’daki Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi uzmanlardan üniversite adaylarına öneriler geldi: “Yoğun bir ders programı yerine soru çözümlerine odaklanın. Belgelerinizi akşamdan hazırlayın. En geç yarım saat kala sınav yerinde olun. Yapamadığınız soruyu geçin, turlama tekniğini kullanın.”

12.06.2019Eğitim
Son virajda rehavete kapılmayalım

Son virajda rehavete kapılmayalım

Üniversite adayları için geri sayım başladı. 15 Haziran 2019 Cumartesi günü TYT (Temel Yeterlilik Testi); 16 Haziran Pazar günü ise AYT (Alan Yeterlilik Testi) uygulanacak. Sınav için bütün çalışmaları yaparak gerekli donanıma sahip olan adayın sınava çok kısa bir süre kala ve sınav anında bazı önemli konulara dikkat etmesi gerekiyor.

27.05.2019Eğitim
LGS için uzmanlardan ipuçları: İki aylık sıkı çalışma fark yaratabilir

LGS için uzmanlardan ipuçları: İki aylık sıkı çalışma fark yaratabilir

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) için başvurular 14 Nisan’da bitecek. 1 Haziran’da yapılacak LGS sonucunda 1526 liseye 139 bin 120 öğrenci sınavla alınacak. Son iki aylık çalışmanın büyük fark yaratacağının altını çizen uzmanlar, öğrencilere bundan sonraki süreçte konu tekrarlarına başlayıp bol bol deneme sınavı çözmelerini öneriyor.

9.04.2019Eğitim
2019 YKS sınavı ne zaman yapılacak İşte ÖSYM tarafından belirlenen sınav tarih

2019 YKS sınavı ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM tarafından belirlenen sınav tarih

Üniversiteye girişte uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) 2019'da ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Yoğun ders ve deneme sınavı temposu ile YKS'ye hazırlanan üniversiteli adayları, bir yandan da 2019 YKS'nin düzenleneceği tarihi öğrenmek istiyor. Peki, üniversite sınavı ne zaman? 2019 YKS ne zaman yapılacak?

27.12.2018Gündem
AÖL sınav sonuçları ne zaman hangi gün yayımlanacak 2019 AÖL iş takvimi MEB tarafından yayınlandı

AÖL sınav sonuçları ne zaman hangi gün yayımlanacak? 2019 AÖL iş takvimi MEB tarafından yayınlandı

AÖL sınav sonuçları için açıklama merakla beklenirken, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) önemli bir açıklama geldi. Bir süredir güncelleme dolayısıyla erişime kapalı olan AÖL iş takvimini yayımlayan MEB, gelecek dönem gerçekleştirilecek olan süreçleri belirtmiş oldu. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

12.12.2018Gündem
AÖL sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak MEB AÖL sonuçları için tarih verdi mi

AÖL sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? MEB AÖL sonuçları için tarih verdi mi?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yurt genelinde gerçekleştirdiği AÖL sınavlarının ardından gözler sonuç aşamasına çevrildi. Toplam 3 oturumda gerçekleştirilen sınav sürecinin ardından adaylar, AÖL sınav sonuçları için sorgulamalarına başladı. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merak edilen açıklama süreci hakkında tarih detayları

10.12.2018Gündem
Uzmanlar: Hedefinize göre program hazırlayın

Uzmanlar: Hedefinize göre program hazırlayın

Bu yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavı 15-16 Haziran’da yapılacak. 2017’de Temel Yeterlilik Testi ve Alan Yeterlilik Testi’nin puana etkisinin farklı olduğunu hatırlatan uzmanlar, adaylara buna göre hazırlık stratejisi oluşturmasını öneriyor. Başarı için hedef, kararlılık ve zaman yönetiminin şart olduğunu da vurguluyorlar.

6.12.2018Eğitim
Görme engelliler bulundukları yerde üniversite sınavına hazırlanabilecek

Görme engelliler bulundukları yerde üniversite sınavına hazırlanabilecek

Eğitimde Görme Engelliler Derneği (EGED) üyesi görme engelli öğretmenler, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan görme engellilere uzaktan eğitim vererek, hayallerini gerçekleştirmelerine yardım edecek.

5.10.2018Teknoloji
Mucizeler cemiyeti

Mucizeler cemiyeti

Darüşşafaka; her yıl mayıs ayında yapılan sınavla annesi, babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz pırıl pırıl gençleri bünyesine katıyor. Kimi Robot Kulübü’ye ABD’de Türkiye’yi temsil ediyor, kimi olağanüstü resim yeteneğini geliştirerek altıncı kişisel sergisini açıyor.... Ve bu gençlerin tüm hayalleri hayırseverlerin gönlünden kopan bağışlarla hayat buluyor...

18.08.2018Gündem
e-YDS İngilizce için başvurular başladı

e-YDS İngilizce için başvurular başladı

e-YDS İngilizce başvuruları başladı. Adaylar 4 Ekim’e kadar ÖSYM’nin internet adresinden başvuruda bulunabilir.

11.07.2018Eğitim
YKS için gün gün çalışma taktikleri

YKS için gün gün çalışma taktikleri

Hafta sonu, cumartesi ve pazar günleri hepimiz sınava uyanacağız. Birçok ülkenin nüfusundan bile fazla sayıdaki 2 milyonun üzerinde öğrenci bir hafta sonuna yayılan YKS’ye girecek. Sadece onlar mı sınava girecek olanlar? Bir ülke olarak hep birlikte YKS’ye girip çıkacağız. Pamuklara sardığımız çocuklarımızın üzülmesine veya sevinmesine tanık olacağız. Onlarla birlikte üzülüp sevineceğiz.

25.06.2018Eğitim
Üniversite adaylarına uzmanlardan uyarı: YKS bir zeka testi değil

Üniversite adaylarına uzmanlardan uyarı: YKS bir zeka testi değil!

30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde yapılacak YKS’ye 2 milyondan fazla aday katılacak. Sınava sayılı günler kala adayların kaygıları da artıyor. Uzmanlar ise, adaylara uyarıda bulunarak “YKS bir zeka testi de, başarı testi de değil. Önemli olan bu dünyaya katacaklarınız, yapmak istedikleriniz ve hayalleriniz” diyor.

21.06.2018Eğitim
Uzmanlardan YKS adaylarına uyarı: Her gün bir deneme sınavı çözün

Uzmanlardan YKS adaylarına uyarı: Her gün bir deneme sınavı çözün

2 milyondan fazla adayın üniversiteye girmek için yarışacağı YKS’ye sayılı günler kaldı.  30 Haziran- 1 Temmuz’da gerçekleşecek sınav için adaylara uyarılarda bulunan uzmanlar, son hafta tüm hazırlıkların tamamlanması gerektiğini belirtiyor. Uzmanlar ayrıca, “Her gün bir deneme sınavı çözün ve eksiklerinizi tespit edin. Denemeleri gerçek sınav saatlerinde uygulayın” diyor.

20.06.2018Eğitim
Üniversite adaylarına YKS provası

Üniversite adaylarına YKS provası

YKS'ye 1 aydan az bir süre kala gerçek sınavı aratmayan, adayların adlarına düzenlenmiş optikleriyle, üniversite sıralarında, tüm sınav kuralları dikkate alınarak yapılan deneme sınavıyla öğrenciler ter dökerken, aileleri de dışarıda onları bekledi.

3.06.2018Eğitim
3 haftada 3 milyon sınav kitapçığı hazırlanıyor

3 haftada 3 milyon sınav kitapçığı hazırlanıyor

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 3 milyon öğrenciye sahip. Açıköğretimliler 26-27 Mayıs’ta son sınavlarına girdi. 2.7 milyon kitapçığın basıldığı sınavın soruları hazırlanırken 105 kişi üç hafta kampa giriyor. Telefon yasak olduğundan doğum ve ölüm haberini müdür veriyor.

28.05.2018Eğitim
Uzmanlar: Yeni çıkan denemeleri çözün

Uzmanlar: Yeni çıkan denemeleri çözün

MEB’in belirlediği 1.367 okula girmek için yaklaşık 1 milyon öğrencinin katılacağı Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) iki hafta kaldı. MEB kılavuzuna göre, bugün sınava giriş belgeleri açıklanacak. Uzmanlar, adayları son çıkan denemeleri çözmesi, aileleri de olağanüstü bir durum varmış gibi davranmaması konusunda uyarıyor. İşte 2 Haziran’daki sınav için uzman önerileri.

21.05.2018Eğitim
Liseye giriş sınavları için geri sayım başladı... Uzmanlardan adaylara: Son tekrarlara başlayın

Liseye giriş sınavları için geri sayım başladı... Uzmanlardan adaylara: Son tekrarlara başlayın

Ortaokul 8’inci sınıfta okuyan adaylar için geri sayım başladı. Akademik başarısı yüksek liselere girmek isteyenlerin sınavı MEB tarafından 2 Haziran’da yapılacak. Sınava yaklaşık iki ay kala öğrenciler, ‘Kalan sürede nasıl bir program uygulamalıyım?’, ‘LGS soruları nasıl olacak?’, ‘Sadece test çözmek yeterli mi?’ sorularının cevaplarını merak ediyor. Uzmanlar ise, “Son tekrarlara başlayın” uyarısında bulunuyor.

3.04.2018Eğitim
İzmir Kız Lisesini karıştıran tokat Öğretmen ve müdür yardımcısı birbirine girdi

İzmir Kız Lisesi'ni karıştıran tokat! Öğretmen ve müdür yardımcısı birbirine girdi

İZMİR’deki lisede, deneme sınavı yapıldığı sırada, müdür yardımcısı N.S. ile öğretmen F.S. arasında, ’sınıfın dışında durma’ yüzünden tartışma çıktı. Öğretmene tokat attığı iddia edilen N.S. ile müdür yardımcısını tırnakladığı öne sürülen F.S., haklarında başlatılan soruşturma kapsamında açığa alındı. Türk Eğitim-Sen İzmir 3 No’lu Şube Başkanı Adnan Sarısayın, idareci atamalarında liyakat gözetilmediği için bu tür sorunların yaşandığını savundu.

3.04.2018Gündem
ATA AÖF sınav giriş belgesi yayımlandı ATA AÖF giriş yerleri

ATA AÖF sınav giriş belgesi yayımlandı! ATA AÖF giriş yerleri

ATA AÖF sınav giriş belgeleri, Türkiye genelinde gerçekleştirilecek olan sınavlardan önce erişime açıldı. İşte, birçok bölüm için gerçekleştirilecek olan ATA AÖF sınav giriş yerleri belgesi fakültenin internet sitesinde yayımlandı. İşte, ATA AÖF sınav giriş belgesi ve sınav öncesi bazı detaylar

10.01.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Dün hayalini bile kuramıyordu şimdi ise...

Hem aile bütçesine hem de geleceğini garantilemek adına ilkokul yıllarında lastikçide de çalışır, sıhhi tesisatçıda da.

2.07.2017